2024-05-20   01:41:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Norrländska Mästerskapen 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Document
Heatlista
Norrländska Mästerskapen 2022
Plats: Navet Arrangör: Umeå Simsällskap och Norrlands simförbun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 21 maj 2022 till den 22 maj 2022
Gren 27, 100m Ryggsim Damer
Final 1 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:39
Anm tid
Start ca:
1
177 2 Iris Löfgren 2008 UMEÅ SS
12 3 Isolde Lönnefors 2009 HÄRNÖSAND 2:03.12
42 4 Ellen Magnusdotter 2009 NJURUNDA 1:40.01
84 5 Juno Domeij 2008 SOLLEFTEÅ 1:50.38
3 6 Minna Hedlund 2007 HUDIKSVALL
7
8
Gren 27, 100m Ryggsim Damer Final 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:42
82 1 Tricia Kärrlander 2009 SOLLEFTEÅ 1:36.65
111 2 Tova Nilsson Bergström 2009 SUNDSVALL 1:35.00
47 3 Meya Berg 2009 NJURUNDA 1:32.45
229 4 Alma Djusberg 2008 SK ÄGIR 1:31.07
256 5 Weronika Maceluch 2007 IKSU 1:31.87
211 6 Linnea Olsén 2007 Ö-VIKS ASS 1:33.22
44 7 Haben Tsegay 2009 NJURUNDA 1:36.05
68 8 Molly Nilsson 2007 PITEÅ SIM 1:37.65
Gren 27, 100m Ryggsim Damer Final 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:44
100 1 Noelia Frank 2007 SUNDSVALL 1:29.69
234 2 Julia Johansson 2008 SK ÄGIR 1:28.91
227 3 Towa Carlberg 2008 SK ÄGIR 1:27.71
50 4 Emilia Sundholm 2007 NJURUNDA 1:26.58
64 5 Ellen Gotthold 2008 PITEÅ SIM 1:27.07
143 6 Alva Löfgren 2008 UMEÅ SS 1:28.85
23 7 Frida Widell 2007 HÄRNÖSAND 1:29.37
85 8 Freja Engström 2007 SOLLEFTEÅ 1:31.01
Gren 27, 100m Ryggsim Damer Final 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:47
262 1 Sonja Winter 2008 IKSU 1:26.29
153 2 Signe Åström 2009 UMEÅ SS 1:24.45
152 3 Elsa Åström 2006 UMEÅ SS 1:23.73
139 4 Alice Holmqvist 2007 UMEÅ SS 1:22.88
51 5 Anna-Klara Sundström 2007 NJURUNDA 1:23.13
81 6 Linnea Engström 2004 SOLLEFTEÅ 1:23.99
230 7 Emilia Eliasson 2008 SK ÄGIR 1:24.95
232 8 Ingrid Jonsson 2008 SK ÄGIR 1:26.51
Gren 27, 100m Ryggsim Damer Final 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:49
Anm tid
Start ca:
38 1 Fanny Landstedt Aldengren 2006 LULEÅ SS 1:22.15
76 2 Cajsa Waller 2005 SKELLEFTEÅ 1:21.34
119 3 Clara Renström Halling 2004 SUNDSVALL 1:21.25
216 4 Arwen Wikström 2006 SK ÄGIR 1:19.92
225 5 Irene Nasta 2004 SK ÄGIR 1:20.71
239 6 Meja Boson 2006 SK ÄGIR 1:21.26
34 7 Klara Åström 2006 LULEÅ SS 1:22.03
237 8 Emelie Betzel 2008 SK ÄGIR 1:22.61
Gren 27, 100m Ryggsim Damer Final 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:51
185 1 Linn Lidström 2001 UMEÅ SS 1:18.84
253 2 Bella Prytz 2008 IKSU 1:15.62
107 3 Isa Ekbladh 2006 SUNDSVALL 1:15.59
149 4 Alva Stenerås Strand 2007 UMEÅ SS 1:15.18
116 5 Melina Sundström 2002 SUNDSVALL 1:15.26
55 6 Elsa  Larsson 2008 NJURUNDA 1:15.59
65 7 Miranda Henriksson 2009 PITEÅ SIM 1:17.98
221 8 Alva Forsberg 2008 SK ÄGIR 1:19.46
Gren 27, 100m Ryggsim Damer Final 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:53
137 1 Julia Hellström 2006 UMEÅ SS 1:14.29
236 2 Linnea Betzel 2007 SK ÄGIR 1:12.27
269 3 Agnes Olsson 2004 BUREÅ SS 1:10.21
94 4 Wilma Persson 2001 SUNDSVALL 1:03.57
101 5 Nike Norlander 2007 SUNDSVALL 1:10.13
183 6 Agnes Gustafsson 2003 UMEÅ SS 1:11.64
74 7 Millie Eriksson 2007 SKELLEFTEÅ 1:13.04
115 8 Nova Norlander 2004 SUNDSVALL 1:14.67
2022-05-22 07:48:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Umeå Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner