2022-10-01   20:45:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
19 100m Rygsvømning Damer
Sponsor: Yak Sport
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 212 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve DEN 1:04.08
2 362 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 1:04.49
3 336 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 1:04.70
4 484 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub DEN 1:06.26
5 488 Sofie Theophil Petersen 2003 Vejle Svømmeklub DEN 1:06.32
6 330 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub DEN 1:07.22
7 350 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 1:07.72
8 359 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 1:08.14
9 521 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 1:08.37
10 466 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub DEN 1:09.47
11 469 Anna Fiona Nybøll 2007 Vejle Svømmeklub DEN 1:09.72
12 471 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub DEN 1:10.02
13 468 Clara Jensen 2005 Vejle Svømmeklub DEN 1:10.31
14 377 Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun DEN 1:10.31
15 171 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Aarhus Swim - HEI DEN 1:10.41
16 83 Clara Cavo Jørgensen 2007 Aarhus Swim - Lyseng DEN 1:10.83
17 335 Emma Kutsko Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 1:11.28
18 339 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub DEN 1:11.42
19 363 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 1:11.58
20 413 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. DEN 1:12.31
21 165 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI DEN 1:13.69
22 387 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub DEN 1:13.99
23 451 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 1:14.12
24 440 Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 1:14.14
25 236 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:14.26
26 458 Julie Guldmann Møller 2007 Vejle Svømmeklub DEN 1:14.32
27 16 Mia Borup Mølgaard 2006 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:14.37
28 240 Tilde N. H. Sørensen 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:14.97
29 397 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub DEN 1:15.00
30 271 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:15.03
31 167 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI DEN 1:15.21
32 411 Naja O. K. Neergaard 2007 GTI - Tune I.F. DEN 1:15.85
33 319 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 1:15.89
34 24 Paula Lindberg 2007 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:16.19
35 119 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 1:16.28
36 483 Ann-Katrine Windfeld 2006 Vejle Svømmeklub DEN 1:16.76
37 360 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 1:16.79
38 142 Alma Munk Haugaard 2007 Hobro Svømmeklub DEN 1:16.84
39 6 Emma Kidmose Hansen 2007 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:17.05
40 349 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 1:17.49
41 215 Lærke Marie Clausen 2005 GTI - Greve DEN 1:17.69
42 126 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub DEN 1:17.71
43 400 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub DEN 1:18.00
44 322 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub DEN 1:19.00
45 395 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub DEN 1:20.00
46 390 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub DEN 1:20.00
47 134 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub DEN 1:20.73
48 120 Kirstine Sabroe Sørensen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 1:21.01
49 356 Nicoline Aarup Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 1:21.22
50 133 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub DEN 1:21.43
51 438 Karla Nøhr Rixen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 1:21.48
52 191 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve DEN 1:21.62
53 316 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub DEN 1:22.00
54 195 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve DEN 1:22.14
55 307 Cecilia Dolan 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 DEN 1:22.77
56 455 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 1:22.78
57 164 Freja Kvist 2006 Aarhus Swim - HEI DEN 1:23.15
58 42 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:23.26
59 180 Isabell Thaison Jensen 2007 Herning Svømmeklub DEN 1:23.40
60 429 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN 1:24.94
61 525 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 1:25.40
62 239 Astrid Martinez Vestergaard 2009 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:26.18
63 436 Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 1:26.35
64 248 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:26.52
65 415 Freja Monrad Kirkegaard 2008 GTI - Tune I.F. DEN 1:26.88
66 456 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub DEN 1:27.66
67 431 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN 1:28.04
68 144 Josefine Lykkegaard Rasmu 2009 Hobro Svømmeklub DEN 1:28.21
69 116 Hannah Truelsen Duevig 2008 Horsens Svømmeklub DEN 1:28.55
70 242 Freya Tormod 2009 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:28.93
71 326 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 1:30.00
72 399 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub DEN 1:30.00
73 43 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:30.23
74 114 Anne Caroline Dahl Reher 2009 Horsens Svømmeklub DEN 1:30.56
75 107 Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF DEN 1:30.70
76 460 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 1:30.84
77 25 Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:30.98
78 325 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 1:31.00
79 122 Lærke Damgaard 2008 Horsens Svømmeklub DEN 1:31.26
80 147 Maya Kjær 2010 Hobro Svømmeklub DEN 1:31.29
81 394 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub DEN 1:32.00
82 198 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve DEN 1:32.58
83 282 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:32.67
84 412 Frederikke Lohmann
Frostholm
2011 GTI - Tune I.F. DEN 1:34.11
85 26 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:34.45
86 106 Lærke Djernes 2009 Aarhus Swim - IHF DEN 1:34.66
87 62 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng DEN 1:35.00
88 148 Noa Skousgaard Linding 2010 Hobro Svømmeklub DEN 1:37.41
89 72 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng DEN 1:40.00
90 506 Helene Munk Barfod 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 1:40.39
91 430 Kathrine R. Svendsen 2010 GTI - Tune I.F. DEN 1:41.02
92 217 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve DEN 1:41.61
93 105 Katrine Jurlander Ovesen 2008 Aarhus Swim - IHF DEN 1:41.82
94 71 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng DEN 1:42.00
95 37 Emilie Randrup 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:42.81
96 418 Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. DEN 1:43.41
97 200 Christine Gam-Jørgensen 2010 GTI - Greve DEN 1:44.25
98 70 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng DEN 1:45.00
99 214 Ida Ravn Olsen 2011 GTI - Greve DEN 1:48.40
100 263 Agnes Mark-Nexø 2011 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:50.00
101 99 Lea Marie Weiss 2011 GTI - Ishøj DEN 1:50.47
102 199 Celina Aufeldt-Hjort 2011 GTI - Greve DEN 1:54.64
103 101 Mina Rasmussen 2010 GTI - Ishøj DEN 1:57.71
104 97 Eva Hansen 2010 GTI - Ishøj DEN 2:00.23
105 275 Julia Elvira Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:00.27
106 286 Norah Wikman 2011 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:00.94
107 100 Lærke Have Lundtoft 2011 GTI - Ishøj DEN 2:05.00
108 279 Maria Kjær Jakobsen 2012 Agfs Svømmeafdeling DEN
109 27 Nina Frederikke Toft 2010 Silkeborg Svømmeklub DEN
110 280 Eva Krøyer 2012 Agfs Svømmeafdeling DEN
111 259 Emma Schmidt Mapashi 2012 Agfs Svømmeafdeling DEN
112 4 Naja Rosenvinge S. Jensen 2011 Silkeborg Svømmeklub DEN
113 276 Laura Wolters Sørensen 2012 Agfs Svømmeafdeling DEN
114 260 Emma Emilie Aakjær Ørberg
Andersen
2012 Agfs Svømmeafdeling DEN
115 258 Izabella Schultz 2012 Agfs Svømmeafdeling DEN
116 255 Lucca Halleskov Storgaard 2012 Agfs Svømmeafdeling DEN
19-05-2022 15:31.23 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner