2022-10-01   19:54:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
27 200m Rygsvømning Damer
Sponsor: AROS BOARD
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 212 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve DEN 2:17.42
2 172 Rikke Friis Kanstrup 2006 Aarhus Swim - HEI DEN 2:18.00
3 488 Sofie Theophil Petersen 2003 Vejle Svømmeklub DEN 2:23.81
4 333 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 2:24.86
5 332 Caroline Lærke Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 2:27.25
6 233 Emma Brogaard Krogh 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:27.46
7 468 Clara Jensen 2005 Vejle Svømmeklub DEN 2:31.88
8 83 Clara Cavo Jørgensen 2007 Aarhus Swim - Lyseng DEN 2:33.03
9 466 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub DEN 2:33.47
10 377 Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun DEN 2:34.00
11 171 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Aarhus Swim - HEI DEN 2:34.02
12 165 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI DEN 2:35.44
13 349 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:37.80
14 395 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub DEN 2:38.45
15 440 Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 2:39.05
16 119 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 2:39.93
17 77 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim - Lyseng DEN 2:40.32
18 387 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub DEN 2:40.53
19 360 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:43.10
20 319 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 2:43.64
21 78 Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng DEN 2:44.31
22 438 Karla Nøhr Rixen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 2:46.06
23 463 Lærke Jervelund 2007 Vejle Svømmeklub DEN 2:48.03
24 167 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI DEN 2:48.26
25 126 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub DEN 2:49.66
26 307 Cecilia Dolan 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 DEN 2:50.00
27 454 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 2:51.18
28 33 Silke Sejr Elgaard Jørgen 2007 Silkeborg Svømmeklub DEN 2:51.52
29 394 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub DEN 2:53.33
30 245 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:55.40
31 195 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve DEN 2:55.84
32 122 Lærke Damgaard 2008 Horsens Svømmeklub DEN 2:55.92
33 180 Isabell Thaison Jensen 2007 Herning Svømmeklub DEN 2:57.53
34 315 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 3:00.94
35 455 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 3:02.10
36 248 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling DEN 3:02.63
37 525 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 3:03.68
38 39 Anna Bang Jensen 2008 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:05.48
39 239 Astrid Martinez Vestergaard 2009 Agfs Svømmeafdeling DEN 3:05.60
40 512 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 3:07.42
41 436 Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 3:09.82
42 400 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub DEN 3:10.00
43 125 Tilde Tinggård Truelsen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 3:21.77
44 326 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 3:22.00
45 106 Lærke Djernes 2009 Aarhus Swim - IHF DEN 3:26.97
46 37 Emilie Randrup 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:37.89
47 199 Celina Aufeldt-Hjort 2011 GTI - Greve DEN 3:50.48
48 99 Lea Marie Weiss 2011 GTI - Ishøj DEN 4:03.31
49 100 Lærke Have Lundtoft 2011 GTI - Ishøj DEN
50 526 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken DEN
19-05-2022 15:31.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner