Startliste for Aarhus Open 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
212 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
172 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
488 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
333 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
332 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
233 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
468 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
83 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
466 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
377 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
171 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
165 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
349 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
395 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
440 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
119 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
77 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
387 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
360 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
319 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
78 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
438 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
463 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
167 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
126 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
307 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
454 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
33 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
394 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
245 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
195 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
DEN |
2:55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
122 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
180 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
315 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
455 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
248 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
525 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
39 |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
3:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
239 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
3:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
512 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
3:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
436 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
400 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
125 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
3:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
326 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
106 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
3:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
37 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
3:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
199 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
DEN |
3:50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
99 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
DEN |
4:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
100 |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
526 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-05-2022 15:31.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|