2022-10-01   19:02:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
28 200m Rygsvømning Herrer
Sponsor: Property Advice
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 265 Sofus Bolwig Balladone 2002 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:00.92
2 329 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 2:09.30
3 385 Asger Mathiasen 2004 Thisted Svømmeklub DEN 2:13.67
4 473 Jeppe Bayer Christensen 2005 Vejle Svømmeklub DEN 2:14.44
5 183 Ejnar Truelsen 2002 Herning Svømmeklub DEN 2:14.67
6 389 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub DEN 2:20.00
7 489 Thor Majgård 2005 Vejle Svømmeklub DEN 2:22.58
8 321 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 2:24.48
9 486 Mads Drechsler 2005 Vejle Svømmeklub DEN 2:24.84
10 510 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:24.86
11 519 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:25.55
12 89 Frederik Luca Lamprecht 2006 GTI - Ishøj DEN 2:25.57
13 230 Nicolai N. H. Sørensen 2006 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:25.57
14 403 William Haaning 2007 Thisted Svømmeklub DEN 2:26.67
15 507 Otto Wind Løssing 2007 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:31.03
16 138 Patrick Kjær Laugesen 2006 Hobro Svømmeklub DEN 2:31.51
17 320 Lukas Bøgh Worup 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:32.56
18 140 Per Odrich 2006 Hobro Svømmeklub DEN 2:34.74
19 398 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub DEN 2:37.76
20 448 Frederik Klinkby 2007 Vejle Svømmeklub DEN 2:42.22
21 244 Marcus K. Jespersen 2009 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:56.02
22 91 Rasmus Helmark 2008 GTI - Ishøj DEN 2:59.88
23 380 Johannes Grud Olsen 2008 Swim Team Neptun DEN 3:00.00
24 209 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve DEN 3:00.26
25 243 Victor Langberg Aakjær 2008 Agfs Svømmeafdeling DEN 3:01.11
26 504 Eskil Kiib Bach 2009 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 3:05.19
27 310 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 3:06.00
28 529 Jakob Munk Barfod 2010 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 4:06.53
29 522 Egon Johan Dannesboe 2011 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 4:10.72
30 64 Herbert Redlich 2009 Aarhus Swim - Lyseng DEN 4:15.00
31 159 Peter Storm Pedersen 2011 Aarhus Swim - HEI DEN
32 162 Alfred Hørlück 2008 Aarhus Swim - HEI DEN
33 472 Heorhij Lukashev 2004 Vejle Svømmeklub DEN
19-05-2022 15:31.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner