2022-10-01   20:20:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
31 200m Brystsvømning Damer
Sponsor: Seier Fitness
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 521 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:39.20
2 268 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:40.37
3 345 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 2:41.20
4 165 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim - HEI DEN 2:46.83
5 363 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 2:48.25
6 426 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. DEN 2:51.47
7 356 Nicoline Aarup Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 3:05.22
8 110 Celia Chili Christensen 2007 Aarhus Swim - IHF DEN 3:06.36
9 508 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 3:06.57
10 415 Freja Monrad Kirkegaard 2008 GTI - Tune I.F. DEN 3:09.77
11 318 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 3:12.00
12 184 Ida Søndergaard Geiger 2006 Herning Svømmeklub DEN 3:12.04
13 113 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub DEN 3:12.71
14 328 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 3:14.77
15 376 Ane Walmar 2007 Swim Team Neptun DEN 3:15.00
16 34 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:17.56
17 315 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 3:18.00
18 168 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI DEN 3:19.28
19 459 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 3:21.95
20 126 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub DEN 3:24.71
21 62 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng DEN 3:25.00
22 246 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling DEN 3:25.80
23 444 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 3:27.81
24 197 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve DEN 3:28.33
25 219 Mai Murata-Broberg 2008 Grenaa Svømmeklub DEN 3:30.23
26 41 Anna Friis Stenholt 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:34.03
27 527 Liv Lade Keller 2009 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 3:36.57
28 200 Christine Gam-Jørgensen 2010 GTI - Greve DEN 3:42.48
29 116 Hannah Truelsen Duevig 2008 Horsens Svømmeklub DEN 3:47.32
30 455 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 3:48.03
31 109 Viola Bregenov 2007 Aarhus Swim - IHF DEN 3:51.53
32 456 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub DEN 3:56.58
33 94 Kaja Dam Skive 2010 GTI - Ishøj DEN 4:00.23
34 70 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng DEN 4:10.00
35 412 Frederikke Lohmann
Frostholm
2011 GTI - Tune I.F. DEN
36 245 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling DEN
37 101 Mina Rasmussen 2010 GTI - Ishøj DEN
19-05-2022 15:31.27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner