2022-10-01   20:49:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
33 100m Butterfly Damer
Sponsor: AC-AMS Media
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 333 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 1:02.26
2 341 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 1:02.88
3 336 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 1:03.22
4 331 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 1:03.47
5 484 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub DEN 1:03.73
6 82 Marie Bertram 2006 Aarhus Swim - Lyseng DEN 1:04.31
7 471 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub DEN 1:05.56
8 345 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 1:06.58
9 271 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:08.21
10 332 Caroline Lærke Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 1:09.01
11 351 Amalie Kirkegaard 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 1:09.48
12 77 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim - Lyseng DEN 1:09.67
13 240 Tilde N. H. Sørensen 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:09.68
14 483 Ann-Katrine Windfeld 2006 Vejle Svømmeklub DEN 1:09.86
15 361 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 1:09.98
16 390 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub DEN 1:10.72
17 83 Clara Cavo Jørgensen 2007 Aarhus Swim - Lyseng DEN 1:11.27
18 266 Sofia Ingeberg 2002 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:11.66
19 397 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub DEN 1:12.00
20 451 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 1:12.76
21 518 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 1:13.01
22 330 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub DEN 1:13.50
23 142 Alma Munk Haugaard 2007 Hobro Svømmeklub DEN 1:14.25
24 442 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub DEN 1:14.36
25 416 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. DEN 1:14.88
26 40 Lærke Kristensen 2007 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:15.50
27 196 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve DEN 1:16.17
28 349 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 1:16.53
29 443 Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub DEN 1:17.02
30 400 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub DEN 1:18.00
31 454 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 1:18.83
32 350 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 1:19.21
33 227 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:20.01
34 469 Anna Fiona Nybøll 2007 Vejle Svømmeklub DEN 1:21.38
35 122 Lærke Damgaard 2008 Horsens Svømmeklub DEN 1:22.49
36 446 Emilia Daa Andersen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 1:24.45
37 176 Nicoline Astrup Jensen 2006 Herning Svømmeklub DEN 1:24.86
38 464 Augusta Dalsgaard 2007 Vejle Svømmeklub DEN 1:26.00
39 88 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj DEN 1:28.08
40 114 Anne Caroline Dahl Reher 2009 Horsens Svømmeklub DEN 1:31.26
41 503 Caroline Szeles Poulsen 2010 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 1:42.44
42 506 Helene Munk Barfod 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 1:43.41
43 72 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng DEN 1:55.00
44 106 Lærke Djernes 2009 Aarhus Swim - IHF DEN 2:12.72
19-05-2022 15:31.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner