2022-10-01   19:05:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
35 200m Medley Damer
Sponsor: Property Advice
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 98 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj DEN 2:23.67
2 467 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub DEN 2:24.42
3 488 Sofie Theophil Petersen 2003 Vejle Svømmeklub DEN 2:24.66
4 521 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:25.23
5 347 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub DEN 2:25.43
6 212 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve DEN 2:28.06
7 341 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 2:29.47
8 514 Anne Katrine Dige 2006 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:29.47
9 172 Rikke Friis Kanstrup 2006 Aarhus Swim - HEI DEN 2:29.55
10 339 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub DEN 2:31.73
11 362 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub DEN 2:31.75
12 352 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:31.81
13 426 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. DEN 2:32.41
14 82 Marie Bertram 2006 Aarhus Swim - Lyseng DEN 2:32.59
15 480 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub DEN 2:33.44
16 363 Stine Mejdahl 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 2:34.00
17 509 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:34.23
18 178 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub DEN 2:34.98
19 518 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:35.10
20 391 Tilde Søe Bach 2005 Thisted Svømmeklub DEN 2:39.34
21 411 Naja O. K. Neergaard 2007 GTI - Tune I.F. DEN 2:41.55
22 40 Lærke Kristensen 2007 Silkeborg Svømmeklub DEN 2:41.77
23 134 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub DEN 2:41.77
24 266 Sofia Ingeberg 2002 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:42.82
25 236 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:43.21
26 513 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:43.83
27 324 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 2:44.00
28 356 Nicoline Aarup Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 2:44.22
29 166 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI DEN 2:44.32
30 377 Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun DEN 2:44.61
31 78 Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng DEN 2:45.18
32 215 Lærke Marie Clausen 2005 GTI - Greve DEN 2:45.65
33 458 Julie Guldmann Møller 2007 Vejle Svømmeklub DEN 2:45.84
34 75 Emilie Winum Andersen 2007 Aarhus Swim - Lyseng DEN 2:45.90
35 133 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub DEN 2:45.98
36 463 Lærke Jervelund 2007 Vejle Svømmeklub DEN 2:46.00
37 249 Marie Kromann Møller 2006 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:46.06
38 357 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:46.07
39 443 Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub DEN 2:46.24
40 318 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 2:49.22
41 360 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:50.27
42 76 Julie Norman Ramer 2007 Aarhus Swim - Lyseng DEN 2:50.34
43 316 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub DEN 2:50.50
44 413 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. DEN 2:51.26
45 440 Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 2:51.54
46 508 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:52.00
47 322 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub DEN 2:52.00
48 142 Alma Munk Haugaard 2007 Hobro Svømmeklub DEN 2:52.31
49 79 Laura Winum Andersen 2009 Aarhus Swim - Lyseng DEN 2:52.32
50 414 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. DEN 2:52.33
51 464 Augusta Dalsgaard 2007 Vejle Svømmeklub DEN 2:52.77
52 110 Celia Chili Christensen 2007 Aarhus Swim - IHF DEN 2:53.75
53 189 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve DEN 2:53.78
54 191 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve DEN 2:55.18
55 34 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 2:56.13
56 113 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub DEN 2:56.16
57 167 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI DEN 2:56.55
58 438 Karla Nøhr Rixen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 2:56.94
59 328 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 2:58.00
60 184 Ida Søndergaard Geiger 2006 Herning Svømmeklub DEN 2:58.59
61 44 Lærke Pilgaard Johansson 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 2:59.29
62 395 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub DEN 3:00.00
63 188 Julie Bruun 2008 GTI - Greve DEN 3:01.86
64 450 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 3:02.17
65 512 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 3:02.92
66 42 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:03.20
67 197 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve DEN 3:04.57
68 195 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve DEN 3:05.54
69 429 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN 3:06.32
70 241 Cecilie Anna Nyborg 2010 Agfs Svømmeafdeling DEN 3:07.37
71 88 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj DEN 3:07.50
72 182 Laura Fjord Kristensen 2006 Herning Svømmeklub DEN 3:08.92
73 108 Silke Østrup 2008 Aarhus Swim - IHF DEN 3:09.51
74 39 Anna Bang Jensen 2008 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:09.72
75 394 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub DEN 3:10.00
76 198 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve DEN 3:13.54
77 164 Freja Kvist 2006 Aarhus Swim - HEI DEN 3:13.65
78 399 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub DEN 3:15.00
79 62 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng DEN 3:15.00
80 147 Maya Kjær 2010 Hobro Svømmeklub DEN 3:15.45
81 116 Hannah Truelsen Duevig 2008 Horsens Svømmeklub DEN 3:16.93
82 460 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 3:17.94
83 527 Liv Lade Keller 2009 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 3:18.48
84 325 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 3:19.00
85 431 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN 3:19.65
86 242 Freya Tormod 2009 Agfs Svømmeafdeling DEN 3:19.86
87 401 Mie Kibsgaard 2008 Thisted Svømmeklub DEN 3:20.00
88 526 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 3:20.07
89 219 Mai Murata-Broberg 2008 Grenaa Svømmeklub DEN 3:20.23
90 456 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub DEN 3:20.26
91 239 Astrid Martinez Vestergaard 2009 Agfs Svømmeafdeling DEN 3:21.63
92 452 Olivia Bonde Deeskamp 2009 Vejle Svømmeklub DEN 3:22.79
93 38 Maria Dyrbye 2008 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:23.45
94 107 Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF DEN 3:23.69
95 505 Filippa Holst Rasmussen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 3:23.86
96 436 Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 3:24.21
97 412 Frederikke Lohmann
Frostholm
2011 GTI - Tune I.F. DEN 3:27.27
98 148 Noa Skousgaard Linding 2010 Hobro Svømmeklub DEN 3:27.79
99 217 Vilma Rosendahl Veggerby 2010 GTI - Greve DEN 3:28.25
100 282 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling DEN 3:32.36
101 146 Marie Mølbæk Schwab 2011 Hobro Svømmeklub DEN 3:32.37
102 37 Emilie Randrup 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:33.38
103 200 Christine Gam-Jørgensen 2010 GTI - Greve DEN 3:36.71
104 70 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng DEN 3:40.00
105 35 Lærke Kidmose Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:48.10
106 160 Signe Hansen 2010 Aarhus Swim - HEI DEN 3:48.82
107 93 Isidora Kasapinova 2010 GTI - Ishøj DEN 3:48.95
108 430 Kathrine R. Svendsen 2010 GTI - Tune I.F. DEN 3:52.48
109 94 Kaja Dam Skive 2010 GTI - Ishøj DEN 3:53.45
110 428 Frida Gass 2011 GTI - Tune I.F. DEN 3:55.07
111 214 Ida Ravn Olsen 2011 GTI - Greve DEN 3:55.49
112 102 Victoria Iskov-Eskebæk 2011 GTI - Ishøj DEN 3:58.23
113 99 Lea Marie Weiss 2011 GTI - Ishøj DEN 4:08.46
114 199 Celina Aufeldt-Hjort 2011 GTI - Greve DEN 4:12.71
115 101 Mina Rasmussen 2010 GTI - Ishøj DEN 4:26.09
116 96 Clara Funch Danielsen 2011 GTI - Ishøj DEN 4:36.25
117 97 Eva Hansen 2010 GTI - Ishøj DEN 4:41.25
118 287 Selma Husted Hubeishy 2011 Agfs Svømmeafdeling DEN
119 100 Lærke Have Lundtoft GTI - Ishøj
2011 DEN
120 238 Anna Johanne Holm Bork Agfs Svømmeafdeling
2008 DEN
19-05-2022 15:31.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner