2022-10-01   20:43:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Aarhus Open 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
Aarhus Open 2022
Placering: Aarhus Svømmestadion Arrangør AGF svømning
Svømmeh 50m Stævne dato: 20. maj  2022 to 22. maj  2022
7 400m Frisvømning Damer
Sponsor: AC-AMS Media
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 337 Louise Bach Andersen 2001 Aalborg Svømmeklub DEN 4:19.56
2 330 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub DEN 4:24.24
3 335 Emma Kutsko Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 4:26.86
4 338 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 4:28.93
5 341 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 4:34.56
6 467 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub DEN 4:39.00
7 315 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 4:40.00
8 331 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub DEN 4:48.98
9 352 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 4:49.02
10 387 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub DEN 4:55.01
11 513 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 4:55.52
12 390 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub DEN 4:55.73
13 240 Tilde N. H. Sørensen 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 5:03.27
14 463 Lærke Jervelund 2007 Vejle Svømmeklub DEN 5:05.00
15 75 Emilie Winum Andersen 2007 Aarhus Swim - Lyseng DEN 5:12.12
16 134 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub DEN 5:12.83
17 466 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub DEN 5:13.04
18 317 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 5:14.00
19 444 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 5:15.88
20 458 Julie Guldmann Møller 2007 Vejle Svømmeklub DEN 5:16.75
21 451 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 5:18.14
22 376 Ane Walmar 2007 Swim Team Neptun DEN 5:21.27
23 416 Louise Popp-Madsen 2007 GTI - Tune I.F. DEN 5:22.83
24 509 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 5:23.67
25 464 Augusta Dalsgaard 2007 Vejle Svømmeklub DEN 5:25.00
26 520 Mia Jørgensen 2006 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 5:26.45
27 442 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub DEN 5:28.72
28 191 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve DEN 5:28.80
29 76 Julie Norman Ramer 2007 Aarhus Swim - Lyseng DEN 5:28.89
30 324 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 5:30.00
31 34 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 5:30.35
32 508 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 5:34.82
33 110 Celia Chili Christensen 2007 Aarhus Swim - IHF DEN 5:34.88
34 126 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub DEN 5:35.20
35 245 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling DEN 5:35.77
36 119 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 5:42.51
37 399 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub DEN 5:45.00
38 525 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 5:46.24
39 42 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 5:47.33
40 108 Silke Østrup 2008 Aarhus Swim - IHF DEN 5:47.82
41 182 Laura Fjord Kristensen 2006 Herning Svømmeklub DEN 5:51.30
42 109 Viola Bregenov 2007 Aarhus Swim - IHF DEN 5:53.17
43 429 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. DEN 5:55.13
44 88 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj DEN 5:55.42
45 44 Lærke Pilgaard Johansson 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 5:58.10
46 440 Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 6:00.00
47 107 Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF DEN 6:00.65
48 242 Freya Tormod 2009 Agfs Svømmeafdeling DEN 6:02.27
49 180 Isabell Thaison Jensen 2007 Herning Svømmeklub DEN 6:02.65
50 164 Freja Kvist 2006 Aarhus Swim - HEI DEN 6:04.96
51 38 Maria Dyrbye 2008 Silkeborg Svømmeklub DEN 6:06.82
52 527 Liv Lade Keller 2009 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 6:09.36
53 239 Astrid Martinez Vestergaard 2009 Agfs Svømmeafdeling DEN 6:09.99
54 246 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling DEN 6:17.09
55 78 Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng DEN 6:23.16
56 62 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng DEN 6:25.25
57 452 Olivia Bonde Deeskamp 2009 Vejle Svømmeklub DEN 6:25.26
58 71 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng DEN 6:26.84
59 43 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 6:27.68
60 70 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng DEN 6:29.84
61 35 Lærke Kidmose Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 6:46.22
62 37 Emilie Randrup 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 6:51.71
63 72 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng DEN 7:00.00
64 168 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI DEN
65 125 Tilde Tinggård Truelsen 2008 Horsens Svømmeklub DEN
66 318 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub DEN
67 459 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub DEN
68 316 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub DEN
69 450 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub DEN
19-05-2022 15:31.19 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: AGFs Svømmeafdeling

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner