Startliste for Thygesen Textile Group MidsommerCup 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
3 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
KOLDING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
593 |
4 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
SØHESTEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
5 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
HORSENS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
6 |
|
Ezz Eldin Ibrahim |
2009 |
BRÆDSTRUP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
1 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
HERNING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
2 |
|
Simon Ryttersgaard |
2012 |
AALBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
3 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
HORSENS |
2:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
4 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
AALBORG |
1:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
5 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
IKAST |
1:59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
6 |
|
Malte Witt |
2010 |
AAS - HEI |
2:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
7 |
|
Oskar Berg |
2012 |
BRÆDSTRUP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
8 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
AAS - Lyseng |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
ODDER |
1:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
2 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
IKAST |
1:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
3 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
BJERRE HER |
1:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
4 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
HORSENS |
1:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
454 |
5 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
AALBORG |
1:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
6 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
STRUER |
1:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
7 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
AALBORG |
1:49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
8 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
ODDER |
1:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
1 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
IKAST |
1:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
633 |
2 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
THISTED |
1:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
558 |
3 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
NORD |
1:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
4 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
AAS - Lyseng |
1:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
5 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
HORSENS |
1:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
466 |
6 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
AALBORG |
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
7 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
IKAST |
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
8 |
|
Christian Ravn Holst |
2010 |
AAS - HEI |
1:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
1 |
|
Hjalte Dupont Lomholt |
2007 |
HERNING |
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
2 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
IKAST |
1:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
553 |
3 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
NORD |
1:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
HORSENS |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
581 |
5 |
|
August Heltborg |
2006 |
S 68 |
1:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
6 |
|
Eddie Berg |
2010 |
BRÆDSTRUP |
1:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
556 |
7 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
NORD |
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
8 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
AAS - Lyseng |
1:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
1 |
|
Sander Drews |
2008 |
BSK08 |
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
2 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
467 |
3 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
AALBORG |
1:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
4 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
ODDER |
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
545 |
5 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
NORD |
1:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
6 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
HERNING |
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
7 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
ST-NEPTUN |
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
8 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
KOLDING |
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
1 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
HOLSTEBRO |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
2 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
SKIVE |
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
3 |
|
Bjørn Van Barneveld |
2006 |
BJERRE HER |
1:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
4 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
SKANDERBOR |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
5 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
IKAST |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
413 |
6 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
AGF |
1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
671 |
7 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
AABYBRO |
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
8 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
HGF |
1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
580 |
1 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
S 68 |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
2 |
|
Marcus Halle |
2009 |
ODDER |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
ODDER |
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
616 |
4 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
SØNDERBORG |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
5 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
SKANDERBOR |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
675 |
6 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
AABYBRO |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
7 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
KOLDING |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
615 |
8 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
SØNDERBORG |
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
1 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
IKAST |
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
646 |
2 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
AAS - Skovbakken |
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
3 |
|
Noah Llobel |
2009 |
GRENAA |
1:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
ODDER |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
522 |
5 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
GRINDSTED |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
568 |
6 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
S 68 |
1:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
7 |
|
Albert Olesen |
2008 |
IKAST |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
8 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
BJERRE HER |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
1 |
|
Magne Andersen |
2007 |
BRÆDSTRUP |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
600 |
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
SØHESTEN |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
3 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
HERNING |
1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
567 |
4 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
S 68 |
56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
665 |
5 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
AABYBRO |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
536 |
6 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
NORD |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
7 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
ODDER |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
8 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
AALBORG |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 06:50.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|