2022-09-27   07:25:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för LH-Games 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag EM (19-26) - OBS Start kl. 15:30

Document
Heatlista
LH-Games 2022
Plats: Citadellbadet Arrangör: HS & LS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jul 2022 till den 10 jul 2022
Gren 24, 100m Frisim Damer
Final 1 (27)
Sponsor: Helsingborgshem AB
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:01
1
2
96 3 Moa Thorén 2011 HS
303 4 Juni Ripa 2011 LANDSKRONA
105 5 Isabel Poulsen 2012 HS
6
7
8
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 2 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:03
591 1 Ella Stenmark 2011 ÄNGELHOLM
466 2 Klara Persson 2012 POSEIDON
107 3 Maja Sundsten 2012 HS
475 4 Prisha Shrivastava 2012 POSEIDON
614 5 Sigrid Erlingsson 2010 TRELLEBORG
300 6 Adeleine Olsson 2011 LANDSKRONA
104 7 Amelie Thor 2012 HS
465 8 Karin Dao 2013 POSEIDON
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 3 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:05
114 1 Lova Bertelsen Borg 2012 HS
455 2 Lovisa Mellgren 2010 POSEIDON 2:00.06 S
212 3 Ella Gustafsson 2013 KLIPPAN 1:49.85 S
94 4 Meja Sandin 2011 HS 1:48.53 S
95 5 Minuu Neumann 2011 HS 1:49.59 S
334 6 Esther Boström 2011 LANDSKRONA 1:53.26
108 7 Martina Fernström 2012 HS
592 8 Stella Lundström 2011 ÄNGELHOLM
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 4 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:07
Anm tid
Start ca:
382 1 Tilda Olofsson 2012 OSBY SS 1:46.18
451 2 Elvira Mårtensson Rosén 2010 POSEIDON 1:35.99 S
335 3 Nelly Roos 2012 LANDSKRONA 1:35.42
89 4 Elvira Sandberg 2011 HS 1:34.44 S
99 5 Noelle Roslind 2011 HS 1:34.90 S
324 6 Robin Christiansson 2010 LANDSKRONA 1:35.72 S
314 7 Alice Liebenhagen 2010 LANDSKRONA 1:40.93 S
93 8 Maja Hansson 2011 HS 1:47.62 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 5 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:10
519 1 Darina Jakobsons 2013 S 71 1:33.63 S
243 2 Louise Ardfelt 2013 KUNGSBACKA 1:32.38 S
180 3 Tindra Lindh Moberg 2008 SS IDEN 1:32.15
585 4 Elsa Andersson 2010 ÄNGELHOLM 1:31.56 S
515 5 Sofia Månsson 2012 S 71 1:31.75 S
318 6 Julia Pettersson 2010 LANDSKRONA 1:32.37 S
312 7 Esinetra Rrukaj 2010 LANDSKRONA 1:33.33
248 8 Nea Emanuelsson 2011 KUNGSBACKA 1:34.42 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 6 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:12
450 1 Alissa Taimor 2010 POSEIDON 1:28.56 S
255 2 Julia Henberg 2009 KUNGSBACKA 1:27.97 S
87 3 Alice Levin 2011 HS 1:27.76 S
416 4 Matilda Fors 2009 POSEIDON 1:27.19 S
253 5 Olivia Holm 2010 KUNGSBACKA 1:27.37 S
119 6 Elsa Magnander 2010 HS 1:27.94 S
590 7 Wilma Hemborg 2008 ÄNGELHOLM 1:28.48 S
513 8 Alma Hägneryd 2009 S 71 1:30.52 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 7 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:14
185 1 Hilda Enocson 2010 KARLSHAMN 1:26.38 S
589 2 Stina Renström 2010 ÄNGELHOLM 1:25.71 S
651 3 Linn Ekvall 2011 LANDSKRONA 1:24.40
605 4 Amy Blacquire 2010 TRELLEBORG 1:24.35 S
254 5 Tyra Secund 2010 KUNGSBACKA 1:24.37 S
313 6 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 LANDSKRONA 1:24.95 S
316 7 Saga Persson 2010 LANDSKRONA 1:25.85 S
250 8 Olivia Reismer 2011 KUNGSBACKA 1:26.77
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 8 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:16
637 1 Hala Albaloush 2010 RONNEBY SS 1:23.77
256 2 Astrid Borglin 2009 KUNGSBACKA 1:23.31 S
40 3 Felicia Hvistendal 2011 ESLÖVS SS 1:22.78
137 4 Greta Sandell 2009 HS 1:22.01 S
649 5 Ida Håkansson 2007 ESLÖVS SS 1:22.46
97 6 Nellie Bertelsen Borg 2011 HS 1:23.00 S
124 7 Livia Bildsten 2010 HS 1:23.33 S
412 8 Hanna Isaksson 2009 POSEIDON 1:24.27 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 9 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:18
639 1 Thilde Löfgren 2010 KLIPPAN 1:21.26 S
458 2 Liv Lundin Linnér 2011 POSEIDON 1:20.98 S
147 3 Alma Nilsson 2009 HS 1:20.38
636 4 Felicia Skogholm Pihl 2010 HS 1:20.28
158 5 Siri Alm 2009 HS 1:20.28
249 6 Julia Wertheim 2011 KUNGSBACKA 1:20.45 S
454 7 Signe Isaksson 2010 POSEIDON 1:21.14 S
512 8 Lovelia Sköld 2010 RONNEBY SS 1:21.28 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 10 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:20
315 1 Isabella Hansen 2010 LANDSKRONA 1:19.29
141 2 Lily Andersson 2008 HS 1:18.71 S
453 3 Tong Wu 2010 POSEIDON 1:18.54 S
188 4 Astrid Bengtsson 2009 KARLSHAMN 1:17.53 S
306 5 Tilda Ek-Wärn 2006 LANDSKRONA 1:17.79 S
118 6 Ellen Pråme 2010 HS 1:18.62 S
117 7 Astrid Fältman 2010 HS 1:18.97 S
322 8 Astrid Wagner 2008 LANDSKRONA 1:19.43 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 11 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:22
667 1 Ellen Edberg Herrström 2010 HS 1:17.50
136 2 Ida Cato 2009 HS 1:17.29 S
407 3 Margareta Ciardi 2009 POSEIDON 1:17.12 S
236 4 Filippa Rudolfsson 2008 KUNGSBACKA 1:16.90
122 5 Laura Kjaer Andersson 2010 HS 1:16.96 S
341 6 Lisen Burnesson 2008 LANDSKRONA 1:17.28
583 7 Saga Johansson 2008 ÄNGELHOLM 1:17.49
646 8 Alva Eskilsson 2010 LANDSKRONA 1:17.50
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 12 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:24
148 1 Daniella Nilsson 2009 HS 1:16.50 S
618 2 Elise Henriksson 2009 RINGSJÖ SK 1:16.33 S
404 3 Vilda Grönberg 2009 POSEIDON 1:16.13
44 4 Wilma Vasquez Svanström 2008 SK HAJEN 1:15.78
153 5 Vera Holst 2008 HS 1:16.05
132 6 Märta Edelhamre 2010 HS 1:16.15 S
650 7 Ebba Reslow-Plym 2008 ESLÖVS SS 1:16.39
149 8 Elin Haugen 2009 HS 1:16.84
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 13 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:26
Anm tid
Start ca:
138 1 Agnes Nordanstig 2009 HS 1:15.54
408 2 Hanna Dao 2010 POSEIDON 1:15.18 S
276 3 Maja Antonsson 2007 LANDSKRONA 1:14.95 S
217 4 Katja Hedin 2006 KLIPPAN 1:14.40 S
625 5 Maja Hallberg 2006 RINGSJÖ SK 1:14.78
571 6 Ida Viberg Mårtensson 2005 YSTADS SS 1:14.98 S
405 7 Ieva Drazdziule 2010 POSEIDON 1:15.39 S
411 8 Ebba Seyffart 2010 POSEIDON 1:15.72 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 14 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:28
523 1 Emilia Sandström 2004 SK SYDSIM 1:14.17 S
179 2 Alice Forsberg 2008 SS IDEN 1:13.91 S
648 3 Jenny Rappe 2007 ESLÖVS SS 1:13.67
558 4 Isabella Danfelter 2010 VELLINGE-N 1:13.46 S
409 5 Ida Johansson 2009 POSEIDON 1:13.62 S
139 6 Adéle Plosjö 2008 HS 1:13.84 S
287 7 Lily Thomsen 2007 LANDSKRONA 1:14.13 S
152 8 Felicia Jönsson 2009 HS 1:14.29 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 15 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:30
570 1 Tora Stark Friis 2008 YSTADS SS 1:13.20 S
228 2 Thyra Hopp 2010 KSLS 1:12.56 S
410 3 Anja  Lindroth 2009 POSEIDON 1:12.22 S
151 4 Ellinor Nilsson 2009 HS 1:12.07 S
140 5 Filippa Vulic 2007 HS 1:12.14 S
603 6 Alma Liljenberg-Löfgren 2007 TRELLEBORG 1:12.23 S
440 7 Astrid Zetterström 2008 POSEIDON 1:12.68 S
242 8 Lithea Malm 2009 KUNGSBACKA 1:13.35 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 16 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:32
528 1 Tyra Johansson 2008 SK SYDSIM 1:11.64 S
371 2 Tindra Magnusson 2009 MKK 1:11.15
159 3 Tyra Cederholm 2009 HS 1:11.03
206 4 Alma Olofsson 2007 KARLSKRONA 1:10.97 S
229 5 Lee Strunk 2009 KSLS 1:10.98 S
155 6 Kajsa Berg 2009 HS 1:11.11
79 7 Sanna Bankert 2008 HS 1:11.53 S
387 8 Agnes Nilsson 2009 OSBY SS 1:11.74 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 17 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:33
Anm tid
Start ca:
239 1 Elin Linders 2007 KUNGSBACKA 1:10.77 S
57 2 Zamie Skog 2007 HS 1:10.60 S
286 3 Yasmine Strandh 2006 LANDSKRONA 1:09.32
403 4 Ester Giselsson Tholin 2009 POSEIDON 1:08.92 S
380 5 Ellen Bernhardsson 2008 OSBY SS 1:09.18 S
574 6 Molly Emilsson 2008 YSTADS SS 1:09.47 S
203 7 Bodil Zettervall 2007 KARLSKRONA 1:10.66 S
596 8 Gabriella Ljungdahl 2008 ÄNGELHOLM 1:10.92 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 18 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:35
397 1 Pia Drazdziule 2008 POSEIDON 1:08.81 S
275 2 Emelie Andersson 2007 LANDSKRONA 1:08.79 S
398 3 Hanna Masoumi 2007 POSEIDON 1:08.49 S
572 4 Emma Nilsson 2008 YSTADS SS 1:08.41 S
600 5 Alma Gummesson 2008 ÖSTERLEN 1:08.49
441 6 Ellen-Grete Reinap 2008 POSEIDON 1:08.54 S
606 7 Freja Härstedt 2007 TRELLEBORG 1:08.81 S
281 8 Linnea Mårtensson 2006 LANDSKRONA 1:08.89 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 19 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:37
240 1 Filippa Sundqvist 2007 KUNGSBACKA 1:08.17 S
470 2 Selma Lindell 2008 POSEIDON 1:07.76 S
279 3 Elin Malmgren 2007 LANDSKRONA 1:07.46 S
283 4 Julia Palm 2006 LANDSKRONA 1:07.25 S
435 5 Alice Seyffart 2008 POSEIDON 1:07.44 S
226 6 Filippa Molin 2005 KSLS 1:07.62 S
624 7 Luna Simonsson 2005 RINGSJÖ SK 1:07.81 S
43 8 Klara Kylefors 2006 SK HAJEN 1:08.23 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 20 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:39
549 1 Lilly Renlund 2009 VELLINGE-N 1:06.98 S
599 2 Alma Persson 2008 ÖSTERLEN 1:06.82 S
224 3 Elly Petersson 2005 KSLS 1:06.61 S
568 4 Alice Strömberg 2007 YSTADS SS 1:06.12 S
274 5 Clara Andersson 2007 LANDSKRONA 1:06.18 S
280 6 Mia Maric 2009 LANDSKRONA 1:06.63 S
442 7 Hennie Bergquist 2008 POSEIDON 1:06.96 S
443 8 Linnea Costa Caesar 2006 POSEIDON 1:07.13 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 21 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:41
471 1 Tyra Ekeberg 2007 POSEIDON 1:05.65 S
434 2 Sofia Hake 2003 POSEIDON 1:05.30 S
263 3 Emma Hassling 2004 LANDSKRONA 1:04.61 S
395 4 Vilda Berg 2007 POSEIDON 1:03.96 S
617 5 Tova Kjellberg 2004 TRELLEBORG 1:04.48 S
241 6 Linnéa Fabian 2005 KUNGSBACKA 1:05.13 S
598 7 Agnes Ohlsson 2007 ÖSTERLEN 1:05.61 S
647 8 Tigra Salomonsson 2006 KSLS 1:05.68
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 22 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:42
54 1 Emma Hägglund 2007 HS 1:03.78 S
267 2 Isabelle Persson-Giribaldi 2005 LANDSKRONA 1:03.48 S
357 3 Nicole Ahlbeck 2003 MKK 1:03.15 S
539 4 Ella Bodell 2005 SK SYDSIM 1:02.99 S
366 5 Anna Stenberg 2005 MKK 1:03.05 S
379 6 Ronja Bjerg 2007 OSBY SS 1:03.26 S
540 7 Maja Kiceec 2006 SK SYDSIM 1:03.77 S
569 8 Nellie Emilsson 2005 YSTADS SS 1:03.88 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 23 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:44
66 1 Tosca Nilbo Burren 2007 HS 1:02.58 S
26 2 Ella Korre Stenholt 2003 HOVEDSTAD 1:02.09
15 3 Emilie Krog 2002 HOVEDSTAD 1:01.60
295 4 Linnéa Lindh 2003 LANDSKRONA 1:00.78 S
367 5 Kajsa Söderholm 2004 MKK 1:01.45 S
628 6 Telma Maltesjö 2002 HS 1:01.98
627 7 Ebba Jälminger 2002 HS 1:02.13
264 8 Fanny Hess 2004 LANDSKRONA 1:02.96 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 24 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:46
191 1 Linnèa Eriksson 2010 KARLSHAMN 1:11.85 S
126 2 Saga Jaxmar 2010 HS 1:10.53 S
413 3 Hilda L Christensen 2010 POSEIDON 1:08.33 S
579 4 Elly Vendel 2010 ÄNGELHOLM 1:04.44 S
581 5 Estelle Johansson 2010 ÄNGELHOLM 1:07.69 S
238 6 Alexandra Ardfelt 2011 KUNGSBACKA 1:09.19
659 7 Ebba Prössel 2010 VELLINGE-N 1:11.48
125 8 Matilda Rehnström 2010 HS 1:12.42 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 13-14 år, 25 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:48
189 1 Ruth Vendel 2009 KARLSHAMN 1:06.38 S
285 2 Mindalin Sjöholm 2008 LANDSKRONA 1:05.10 S
381 3 Ella Nord 2009 OSBY SS 1:04.92 S
439 4 Astrid Larsson 2008 POSEIDON 1:04.35 S
552 5 Ella Nyman 2009 VELLINGE-N 1:04.44 S
207 6 Penny Kennerwall 2008 KARLSKRONA 1:05.08 S
232 7 Tilda Widerfors 2008 KSLS 1:05.48 S
400 8 Elsa Holmqvist 2009 POSEIDON 1:06.59 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 15-16 år, 26 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:49
65 1 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 HS 1:02.29 S
25 2 Falka Tind 2006 HOVEDSTAD 1:01.76
436 3 Hedda Toth 2007 POSEIDON 1:00.42 S
29 4 Coco Li Fuhrmann 2006 HOVEDSTAD 58.84
262 5 Moa Ekberg 2006 LANDSKRONA 1:00.33 S
425 6 Isa Ståhl 2006 POSEIDON 1:01.22 S
27 7 Clara Dam Lukowski 2007 HOVEDSTAD 1:02.02
431 8 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 POSEIDON 1:02.41 S
Gren 24, 100m Frisim Damer Final 17 och äldre, 27 (27)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:51
663 1 Amalie Henriksen 2005 MKK 1:00.68
553 2 Alice Skoglund 2003 VELLINGE-N 59.69 S
19 3 Sofie Maagøe 2003 HOVEDSTAD 58.30
28 4 Johanne Hingebjerg 2002 HOVEDSTAD 57.21
291 5 Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA 57.60 S
444 6 Boel Bergquist 2003 POSEIDON 59.06 S
446 7 Ella Gutenwik 2004 POSEIDON 1:00.20 S
272 8 Isabel Smideberg 2004 LANDSKRONA 1:00.77 S
2022-07-09 13:21:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner