Program för Arena Lyngby Open 2023 - Lyngby Svømmehal (Stadion)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
83 |
|
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
58 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
Team West SWE |
SWE |
1:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
96 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
97 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
78 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
332 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
SWE |
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
49 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Team West SWE |
SWE |
1:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
77 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
289 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
236 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
288 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
71 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
337 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:57.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
180 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
333 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
SWE |
1:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
63 |
|
Leon Rössger |
2006 |
Team West SWE |
SWE |
1:57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
163 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
189 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
44 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Team West SWE |
SWE |
1:58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
241 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
92 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
259 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
261 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
348 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
131 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
177 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
179 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
121 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
249 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
186 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
39 |
|
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Team West SWE |
SWE |
2:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
278 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
181 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
187 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
334 |
|
Felix Rosenkvist |
2004 |
Simklubben Sydsim |
SWE |
2:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
50 |
|
Erik Olsson |
2004 |
Team West SWE |
SWE |
2:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
72 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
184 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
79 |
|
Alexander Eggers |
1999 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
166 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
9 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
305 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
37 |
|
Anton Windeman |
2006 |
Team West SWE |
SWE |
2:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
48 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Team West SWE |
SWE |
2:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
145 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
2 |
|
Stefán Elías Berman |
2003 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
279 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
234 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
169 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
156 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
248 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
220 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
52 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
Team West SWE |
SWE |
2:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
251 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
103 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
314 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
126 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
341 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
209 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
324 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
SWE |
2:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
154 |
|
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
292 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
342 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
62 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Team West SWE |
SWE |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
214 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
294 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
215 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
87 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
350 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
293 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
204 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
203 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
266 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
104 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
267 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
210 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
340 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
155 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
230 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
338 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
346 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
211 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
235 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
10 |
|
Jakob Ingi Reynisson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
2:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
232 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
265 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
229 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-01-2023 19:49.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|