Startliste for Brøndby Sensommer Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Brøndby Sensommer Cup 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
MK31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
2 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
VEST |
2:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
3 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
MK31 |
2:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
4 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
VEST |
2:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
5 |
|
Linus Hein |
2012 |
MK31 |
2:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
1 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
MK31 |
1:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
|
Amin Kadim |
2011 |
HERLEV |
1:45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
3 |
|
Buster Norup |
2010 |
MK31 |
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
4 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
VEST |
1:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
5 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
GSK |
1:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
HERLEV |
1:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1 |
|
Jacob Bruun Resen Steenstrup |
2010 |
HERLEV |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
2 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
GSK |
1:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
3 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
GSK |
1:36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
GSK |
1:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
5 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
VEST |
1:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
6 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
GSK |
1:45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
GSK |
1:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
2 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
VEST |
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
3 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
GSK |
1:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Thomas Rønne |
2009 |
HERLEV |
1:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
5 |
|
Wille Ask Bargmann |
2010 |
HERLEV |
1:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
6 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
VEST |
1:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
1 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
VEST |
1:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
MK31 |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Liam Hansen |
2009 |
HERLEV |
1:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
4 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
VEST |
1:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
5 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
VEST |
1:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
HERLEV |
1:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
1 |
|
William Bugge |
2008 |
STT |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
2 |
|
Theodor Møller |
2005 |
VEST |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
3 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
VEST |
59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
GSK |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
5 |
|
Victor Schou |
2010 |
GSK |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
6 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
VEST |
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 08:15.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|