2022-12-05   22:40:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma Ikäkausimestaruusuinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Osallistujaluettelo
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
1 100m RU T-13, 14, 15
Sponsori: Oulun Yliopisto
IKME 13 1:12.54 Ellen Kauturi ÅSK
IKME 14 1:12.52 Rebekka Luoto RaisU
IKME 15 1:12.58 Silja Känsäkoski OU
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 187 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 1:13.99
2 32 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura FIN 1:14.92
3 58 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo FIN 1:15.51
4 317 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet FIN 1:15.67
5 40 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani FIN 1:16.58
6 206 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat FIN 1:17.01
7 304 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura FIN 1:17.30
8 133 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura FIN 1:17.48
9 76 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 1:17.78
10 29 Emma Kymäläinen 2009 Hyvinkään Uimaseura FIN 1:18.30
11 308 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet FIN 1:18.76
12 85 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo FIN 1:18.83
13 112 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:19.05
14 337 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:19.07
15 387 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki FIN 1:19.13
16 459 Maija Mikkonen 2008 TaTu Tampere FIN 1:19.42 JÄL
17 244 Maija Mikkonen 2008 TaTu Tampere FIN 1:19.42 JÄL
18 307 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet FIN 1:19.43
19 170 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:19.63
20 286 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:19.67
21 445 Nelli Kiho 2008 Jyväskylän Aalto FIN 1:19.86
22 254 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb FIN 1:19.98
23 396 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere FIN 1:20.16
24 364 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:20.30
25 37 IIda Tawast 2007 Simmis Grani FIN 1:20.34
26 315 Noora Tuominen 2007 Oulun Lohet FIN 1:20.51
27 370 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 1:20.54
28 78 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo FIN 1:20.56
29 345 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:20.66
30 423 Alisa Myllykoski 2009 Vanders FIN 1:20.70
31 310 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet FIN 1:20.77
32 128 Emilia Istomina 2007 Kuopion Uimaseura FIN 1:20.83
33 417 Fiia Immonen 2008 Vanders FIN 1:20.90
34 224 Viivi Elonen 2008 Rauman Uimaseura FIN 1:21.03
35 27 Siiri Attola 2009 Hyvinkään Uimaseura FIN 1:21.08
36 34 Aino Lindholm 2008 Riihimäen Uimaseura FIN 1:21.16
37 231 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit FIN 1:21.27
38 111 Inka Hämäläinen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:21.28
39 277 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:21.31
40 195 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:21.32
41 386 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki FIN 1:21.37
42 164 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:21.66
43 118 Nicola Burman 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:21.83
44 333 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:21.95
45 380 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi FIN 1:22.73
46 215 Matilda Karvonen 2009 Raision Urheilijat FIN 1:22.87
47 158 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:23.15
48 401 Ameli Pitrè 2008 Uinti Tampere FIN 1:23.21
49 25 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura FIN 1:23.31
50 240 Oona Valtonen 2008 TaTu Tampere FIN 1:23.42
51 109 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura FIN 1:23.44
52 19 Adele Backlund 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 1:23.52
53 446 Pinja Hacklin 2008 Jyväskylän Aalto FIN 1:23.54
54 150 Elli Himanen 2009 Mikkelin Uimaseura FIN 1:23.60
55 349 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 1:23.85
56 82 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo FIN 1:23.97
57 375 Maija Koski 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 1:24.04
58 419 Erica Kovanen 2009 Vanders FIN 1:24.15
59 11 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 1:25.10
60 51 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry FIN 1:25.62
61 238 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere FIN 1:25.79
62 444 Julia Lampinen 2009 Jyväskylän Aalto FIN 1:26.06
63 405 Veera Linna 2009 Uinti Tampere FIN 1:26.11
64 92 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo FIN 1:26.22
65 360 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö FIN 1:26.26
66 163 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:26.34
67 253 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb FIN 1:26.48
68 53 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry FIN 1:26.87
69 79 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo FIN 1:26.89
70 261 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb FIN 1:26.93
17-06-2022 09.14.10 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Osallistujaluettelo
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
2 200m SKU P-14, 15, 16
Sponsori: Suora Broadcast
IKME 14 2:16.73 Santeri Hölttä HSS
IKME 15 2:13.83 Oskari Aalto Cetus
IKME 16 2:10.66 Joonas Koski HeiI
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 334 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:11.52
2 84 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 2:11.89
3 335 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:15.18
4 56 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo FIN 2:16.73
5 57 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo FIN 2:16.74
6 338 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 2:17.71
7 86 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo FIN 2:18.01
8 204 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat FIN 2:18.13
9 323 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet FIN 2:19.53
10 42 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani FIN 2:20.21
11 302 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura FIN 2:21.34
12 371 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 2:21.35
13 372 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 2:21.54
14 10 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 2:21.76
15 49 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry FIN 2:21.98
16 7 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 2:22.22
17 250 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb FIN 2:22.54
18 169 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:22.73
19 74 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo FIN 2:23.11
20 437 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila FIN 2:23.11
21 6 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 2:23.42
22 234 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere FIN 2:24.06
23 72 Christian Nummi 2006 Cetus Espoo FIN 2:24.91
24 399 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere FIN 2:25.44
25 23 Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura FIN 2:25.59
26 65 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo FIN 2:26.21
27 230 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit FIN 2:27.79
28 39 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani FIN 2:28.69
29 373 Tatu Yli-houhala 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 2:29.07
30 348 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 2:29.09
31 132 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura FIN 2:29.63
32 62 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo FIN 2:29.70
33 159 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:29.83
34 178 Arvid Kaas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:30.32
35 359 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö FIN 2:30.59
36 227 Markuss Justovics 2007 Rauman Uimaseura FIN 2:30.64
37 2 Artem Shorokhov 2008 Borgå simmare - Porvoon uimarit FIN 2:31.59
38 94 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo FIN 2:32.53
39 90 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo FIN 2:33.66
40 424 Samuli Liikamaa 2008 Vanders FIN 2:34.21
41 318 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet FIN 2:34.53
42 67 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo FIN 2:35.42
43 400 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere FIN 2:35.50
44 403 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere FIN 2:35.81
45 284 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:36.00
46 1 Frans Nyström 2008 Borgå simmare - Porvoon uimarit FIN 2:36.30
47 162 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:36.39
48 280 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:36.60
49 243 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere FIN 2:36.81
50 290 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:36.84
51 43 Eero Hedemäki 2008 Simmis Grani FIN 2:37.12
52 438 Max Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti FIN 2:37.57
53 305 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:37.78
54 188 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit FIN 2:38.16
55 312 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet FIN 2:38.32
56 413 Joel Wahlman 2008 Vanders FIN 2:38.78
57 99 Veikka Savonen 2008 Cetus Espoo FIN 2:39.28
58 38 Mathias Eerola 2008 Simmis Grani FIN 2:39.29
59 12 Eero Tandefelt-Kauste 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 2:39.73
60 98 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo FIN 2:39.83
61 439 Alex Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti FIN 2:39.93
62 64 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo FIN 2:40.00
17-06-2022 09.14.14 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Osallistujaluettelo
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
3 50m PU T-13-15
IKME 13- 28.41 Siri Auvinen Cetus
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 279 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 28.29
2 274 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 29.01
3 187 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 29.41
4 273 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 29.66
5 420 Melissa Paukkunen 2008 Vanders FIN 29.75
6 277 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry FIN 29.91
7 342 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 30.05
8 26 Elina Malinen 2009 Hyvinkään Uimaseura FIN 30.13
9 142 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 30.21
10 397 Veera Malmelin 2007 Uinti Tampere FIN 30.22
11 275 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 30.33
12 131 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura FIN 30.47 JÄL
13 448 Emilia Isoviita 2007 Jyväskylän Aalto FIN 30.57
14 144 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 30.64
15 8 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 30.69
16 206 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat FIN 30.70
17 37 IIda Tawast 2007 Simmis Grani FIN 30.70
18 223 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura FIN 30.70
19 282 Minea Kumlander 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 30.76
20 191 Iida Eskola 2008 Vieskan Uimarit FIN 30.96
21 425 Mona Laiho 2008 Vanders FIN 30.96
22 116 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 30.99
23 127 Minea Törhönen 2007 Kuopion Uimaseura FIN 31.01
24 14 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 31.05
25 92 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo FIN 31.09
26 195 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 31.17
27 303 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura FIN 31.19
28 133 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura FIN 31.22
29 197 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura FIN 31.33
30 317 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet FIN 31.40
31 59 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo FIN 31.43
32 231 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit FIN 31.46
33 48 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry FIN 31.48
34 370 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 31.48
35 112 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 31.52
36 253 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb FIN 31.57
17-06-2022 09.14.14 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Osallistujaluettelo
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
4 50m VU P-14-16
Sponsori: Valmennuskeskus Voimala
IKME 14- 24.42 Santeri Herpola ÅSK
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 394 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere FIN 25.62
2 153 Lauri Korpi 2006 Ilmajoen Kisailijat FIN 25.73
3 377 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi FIN 25.75
4 338 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 25.93
5 22 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit FIN 25.93
6 335 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 25.97
7 49 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry FIN 26.10
8 250 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb FIN 26.16
9 56 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo FIN 26.20
10 268 Iiro Räty 2006 Nokian Pyry FIN 26.25
11 237 Matias Leiwo 2006 TaTu Tampere FIN 26.40
12 368 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja FIN 26.49
13 212 Veeti Hämäläinen 2006 Raision Urheilijat FIN 26.51
14 371 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 26.51
15 61 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo FIN 26.53
16 9 Daniel Kajava 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 26.55
17 94 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo FIN 26.56
18 132 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura FIN 26.60
19 440 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi FIN 26.61
20 412 Nico Kulju 2006 Vanders FIN 26.62
21 171 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 26.67
17-06-2022 09.14.15 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Osallistujaluettelo
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
5 800m VU T-13, 14, 15
IKME 13 9:33.02 Laura Lahtinen OU
IKME 14 9:21.09 Patricia Aschan SomE
IKME 15 9:17.60 Mathilda Puutio
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 147 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 9:24.31
2 186 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit FIN 9:26.16
3 40 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani FIN 9:29.03
4 76 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 9:30.31
5 236 Anni Frusti 2007 TaTu Tampere FIN 9:32.68
6 78 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo FIN 9:32.83
7 71 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo FIN 9:33.08
8 141 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 9:38.58
9 385 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki FIN 9:42.73
10 58 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo FIN 9:45.05
11 223 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura FIN 9:45.27
12 365 Maret Beyer 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN 9:47.07
13 164 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 9:47.23
14 174 Tiia Reini 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 9:47.61
15 81 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo FIN 9:47.93
16 273 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 9:48.14
17 314 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet FIN 9:50.23
18 131 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura FIN 9:51.26 JÄL
19 170 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 9:52.48
20 275 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 9:53.62
21 216 Minea Kynkäänniemi 2007 Raision Urheilijat FIN 9:53.78
22 173 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 9:55.42
23 267 Petra Soini 2007 Nokian Pyry FIN 9:57.07
24 311 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet FIN 9:59.19
25 387 Uliana Nikashina 2009 ORCA Helsinki FIN 10:02.57
26 414 Veera Oila 2007 Vanders FIN 10:04.26
27 251 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb FIN 10:04.32
28 185 Elsa Pelkonen 2007 Vieskan Uimarit FIN 10:05.67
29 309 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet FIN 10:05.84
30 83 Eine Idman 2007 Cetus Espoo FIN 10:06.82
31 88 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo FIN 10:08.82
32 242 Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere FIN 10:08.91
33 136 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura FIN 10:09.85
34 441 Aada-Julia Laakso 2007 Jyväskylän Aalto FIN 10:09.89
35 135 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura FIN 10:10.86
36 33 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura FIN 10:16.02
37 140 Isla Puranen 2008 Lappeenrannan Kisa-Toverit FIN 10:18.08
38 382 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki FIN 10:19.39
39 157 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 10:20.36
40 340 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 10:20.66
41 80 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo FIN 10:21.17
42 260 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb FIN 10:23.98
43 259 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb FIN 10:24.30
44 337 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 10:26.25
45 218 Mona Hankavuori 2009 Raision Urheilijat FIN 10:28.14
46 219 Hilla Pajula 2009 Raision Urheilijat FIN 10:29.45
47 352 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 10:29.65
48 322 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet FIN 10:33.25
49 226 Emilia Valtonen 2009 Rauman Uimaseura FIN 10:33.31
50 261 Lotta Uusikartano 2009 Åbo Simklubb FIN 10:34.37
51 419 Erica Kovanen 2009 Vanders FIN 10:35.19
52 271 Lotta Malmelin 2009 Nokian Pyry FIN 10:35.49
53 52 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry FIN 10:36.55
54 239 Helmi Hinkka 2009 TaTu Tampere FIN 10:36.81
55 15 Aino Hakkarainen 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 10:38.62
56 145 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit FIN 10:38.98
57 422 Ilona Kallio 2009 Vanders FIN 10:40.79
58 11 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 10:41.74
59 405 Veera Linna 2009 Uinti Tampere FIN 10:43.36
60 238 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere FIN 10:43.98
61 423 Alisa Myllykoski 2009 Vanders FIN 10:44.60
17-06-2022 09.14.15 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Osallistujaluettelo
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
6 4X100m VUV P-16
IKME 16 3:36.67 Helsingfors Simsällskap
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 353 Oulun Uinti 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 3:43.11
2 100 Cetus Espoo 1 2006 Cetus Espoo FIN 3:45.67
3 222 Raision Urheilijat 2006 Raision Urheilijat FIN 3:53.81
4 101 Cetus Espoo 2 2006 Cetus Espoo FIN 3:55.45
5 407 Uinti Tampere 2006 Uinti Tampere FIN 3:55.53
6 376 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 3:59.18
7 455 Helsingfors Simsällskap 1 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 3:59.28 JÄL
8 44 Simmis Grani 2006 Simmis Grani FIN 3:59.49
9 180 VUS 1 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 3:59.54
10 263 ÅSK 2006 Åbo Simklubb FIN 4:02.10
11 430 Vanders 2006 Vanders FIN 4:06.49
12 108 Cetus Espoo 3 2007 Cetus Espoo FIN 4:07.73 JÄL
13 122 Joensuun Uimaseura 2006 Joensuun Uimaseura ry FIN 4:13.60
17-06-2022 09.14.15 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Osallistujaluettelo
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
7 100m RU P-14, 15, 16
Sponsori: Ailean Technologies Oy
IKME 14 1:09.51 Santeri Siiranen NoPy
IKME 15 1:07.07 Davin Lindholm HSS
IKME 16 1:06.24 Tuomas Pokkinen Cetus
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 84 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 1:06.60
2 335 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:07.66
3 42 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani FIN 1:09.49
4 234 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere FIN 1:09.78
5 323 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet FIN 1:10.39
6 56 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo FIN 1:11.36
7 22 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit FIN 1:11.80
8 371 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 1:12.09
9 169 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:12.16
10 7 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:12.43
11 194 Ilmari Partanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:12.82
12 230 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit FIN 1:12.84
13 237 Matias Leiwo 2006 TaTu Tampere FIN 1:13.02
14 41 Uuri Aaron Ilmari Ranz 2006 Simmis Grani FIN 1:13.10
15 24 Oiva Koppelmäki 2007 Hyvinkään Uimaseura FIN 1:13.12
16 359 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö FIN 1:13.26
17 437 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila FIN 1:13.30
18 394 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere FIN 1:13.32
19 77 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo FIN 1:13.75
20 372 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 1:13.83
21 70 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo FIN 1:14.16
22 184 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit FIN 1:14.58
23 49 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:14.66
24 341 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:14.86
25 428 Niklas Ugolnikov 2008 Vanders FIN 1:15.00
26 171 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:15.28
27 306 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:15.34
28 146 Onni Scharin 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:15.53
29 129 Cristian Cannizzaro 2007 Kuopion Uimaseura FIN 1:15.75
30 172 Iivari Kautiainen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:15.86
31 162 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:15.90
32 252 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb FIN 1:16.28
33 161 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:16.29
34 398 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere FIN 1:16.84
35 367 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja FIN 1:16.91
36 69 Mark Pokidko 2007 Cetus Espoo FIN 1:17.06
37 348 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:17.78
38 62 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo FIN 1:17.81
39 424 Samuli Liikamaa 2008 Vanders FIN 1:17.92
40 343 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:17.95
41 188 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit FIN 1:18.13
42 94 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo FIN 1:18.15
43 159 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:18.53
44 113 Topias Partinen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:18.54
45 278 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:18.59
46 266 Elias Salo 2007 Vesihelmen Uimaseura FIN 1:18.60
47 346 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:18.68
48 410 Jasu Nieminen 2007 Loimaan Uimaseura FIN 1:18.70
49 90 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo FIN 1:18.72
50 235 Tero Soukka 2007 TaTu Tampere FIN 1:18.93
51 132 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura FIN 1:19.02
52 256 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb FIN 1:19.36
53 290 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:19.56
54 1 Frans Nyström 2008 Borgå simmare - Porvoon uimarit FIN 1:19.70
55 413 Joel Wahlman 2008 Vanders FIN 1:19.72
56 318 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet FIN 1:20.06
57 305 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:21.18
58 54 Väinö Linnermo 2008 Tuusulan Uimaseura ry FIN 1:21.37
59 12 Eero Tandefelt-Kauste 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:21.48
60 450 Jussi Laine 2008 Jyväskylän Aalto FIN 1:21.61
61 98 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo FIN 1:21.78
62 178 Arvid Kaas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:21.82
63 284 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:21.90
64 151 Topi Rissanen 2008 Pieksän Kuutit FIN 1:22.26
65 439 Alex Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti FIN 1:22.27
66 213 Mikael Kynkäänniemi 2008 Raision Urheilijat FIN 1:22.44
67 312 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet FIN 1:22.83
68 351 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:23.02
69 156 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura FIN 1:23.10
70 243 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere FIN 1:23.39
71 130 Arseni Tielinen 2008 Kuopion Uimaseura FIN 1:23.45
72 438 Max Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti FIN 1:23.47
17-06-2022 09.14.16 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906
Document
Osallistujaluettelo
Ikäkausimestaruusuinnit
Paikka: Järjestäjä: OU
Allas: 50m Päivämäärä: 17 06 2022 - 19 06 2022
8 200m SKU T-13, 14, 15
IKME 13 2:26.43 Aino Hinkka UKK
IKME 14 2:23.19 Laura Lahtinen OU
IKME 15 2:21.56 Petra Ansaranta OU
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 279 Aliisa Soini 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:28.07
2 248 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb FIN 2:28.49
3 37 IIda Tawast 2007 Simmis Grani FIN 2:28.78
4 76 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 2:29.38
5 342 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 2:29.41
6 78 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo FIN 2:30.29
7 347 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 2:30.39
8 273 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:31.20
9 58 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo FIN 2:32.37
10 144 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:32.45
11 187 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 2:32.58
12 32 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura FIN 2:33.04
13 223 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura FIN 2:33.10
14 275 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:33.37
15 131 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura FIN 2:33.42
16 40 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani FIN 2:33.49
17 164 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 2:33.51
18 385 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki FIN 2:33.64
19 59 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo FIN 2:33.64
20 147 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:33.97
21 14 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 2:33.98
22 370 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 2:34.27
23 274 Venla Holma 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:34.41
24 141 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:34.42
25 81 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo FIN 2:34.50