Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Torsdag 30 juni 2022 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & LASS Linköping |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 29 jun 2022 till den 3 jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1500m frisim damer Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
16:39.98 |
|
Gabriella Fagundez |
1985 |
SK Ran (SWE) |
Halmstad (SWE) |
2007-07-26 |
|
|
SJ |
16:56.43 |
|
Martina Granström |
1991 |
Jönköpings SS (SWE) |
Linköping (SWE) |
2009-07-05 |
|
|
MR |
16:39.98 |
|
Gabriella Fagundez |
1985 |
SK Ran (SWE) |
Halmstad (SWE) |
2007-07-26 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
40 |
|
Lucie Hanquet |
2003 |
Föreningen Göteborg Sim |
SWE |
16:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
524 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
SWE |
17:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
238 |
|
Julia Arildsson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
17:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
41 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
Föreningen Göteborg Sim |
SWE |
17:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
42 |
|
Amanda Cederqvist |
2005 |
Föreningen Göteborg Sim |
SWE |
17:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
240 |
|
Thilde Smedbäck |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
18:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
153 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
18:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
39 |
|
Ebba Holmdahl |
2003 |
Föreningen Göteborg Sim |
SWE |
18:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
389 |
|
Ella Gutenwik |
2004 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
18:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
471 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
18:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
417 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
Simklubben Ran |
SWE |
18:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
337 |
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
18:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
774 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
18:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
344 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
18:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
726 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
18:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
239 |
|
Julia Karlberg |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
18:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
432 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
SWE |
18:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
732 |
|
Rebecka Berlin |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
18:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
517 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
18:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
727 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
18:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
787 |
|
Nina Gustavsson |
2006 |
Växjö Simsällskap |
SWE |
19:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
368 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
19:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
106 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
19:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
724 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
19:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-28 10:20:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet |
|
|
|
|