2022-09-28   18:26:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sum-Sim (50m) 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 16 juli 2022 kl. 09:00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2022
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 13 jul 2022 till den 17 jul 2022
Gren 28, 200m frisim pojkar
Försök 1 (7)
Sponsor: RoCom
ÅGR 16 1:49.34 Robin Hanson 2001 Järfälla S (SWE) Györ (HUN) 2017-07-24
ÅGR 15 1:55.83 Oscar Ekström 1994 Linköpings ASS (SWE) Luxemburg (LUX) 2009-04-18
ÅGR 14 1:57.62 Oscar Ekström 1994 Linköpings ASS (SWE) Norrköping (SWE) 2008-07-19
ÅGR 13 2:03.95 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS (SWE) Halmstad (SWE) 2005-07-07
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
1
589 2 Carl Olsson 2008 TÄBY SIM 2:21.54
219 3 Tom Larsson 2007 MASS 2:20.75
493 4 Lias Sandström 2007 SK ÄGIR 2:18.38
270 5 Viggo Haglind 2008 OSKARSHAMN 2:19.07
480 6 Elis Berntsson 2009 ÅMÅLS SS 2:21.05
7
8
Gren 28, 200m frisim pojkar Försök 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:10
Anm tid
Start ca:
457 1 Emil Överstam 2008 VÄSTERÅS 2:17.73
543 2 Max Andersson 2007 KUNGSBACKA 2:17.41
394 3 Melvin Hellström 2008 UMEÅ SS 2:16.87
176 4 Henrik Viberg 2006 LIDINGÖ SK 2:16.12
69 5 Oscar Sjöberg 2007 JÄRFÄLLA S 2:16.68
542 6 Emrik Hammar 2007 KUNGSBACKA 2:17.08
217 7 Erik Bailey 2007 MASS 2:17.66
561 8 Lucas Netzell 2008 SK NEPTUN 2:17.85
Gren 28, 200m frisim pojkar Försök 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
291 1 Jonathan Olofsson 2006 SK RAN 2:15.61
492 2 Albin Svärd 2007 SK ÄGIR 2:15.18
198 3 Filip Brodelius 2006 MKK 2:13.16
272 4 Alexander Zhang 2007 POSEIDON 2:11.04
334 5 Viktor Tjernström 2007 SUNDSVALL 2:11.37
294 6 Arvid Johansson 2007 SK RAN 2:14.14
68 7 Simon Siljekvist 2008 JÄRFÄLLA S 2:15.26
298 8 Albin Wassberg 2008 S 77 2:16.00
Gren 28, 200m frisim pojkar Försök 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:16
52 1 Stefan Kovacevic 2006 HS 2:08.98
21 2 Linus von Hofsten 2006 FALUN 2:08.66
343 3 Felix Tetli 2007 SÖDERTÄLJE 2:08.42
441 4 Filip Lindeberg 2007 VÄSBY SS 2:08.11
20 5 Jasper Schimmel 2006 FALKÖPING 2:08.21
125 6 Malte Ljunggren 2006 KSLS 2:08.43
161 7 Gustav Karlsson 2007 SK LAXEN 2:08.74
167 8 Rasmus Strömstedt 2007 SK LAXEN 2:10.21
Gren 28, 200m frisim pojkar Försök 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
260 1 Carl Bönnemark 2006 NKK 2:07.48
267 2 Erik Moberg 2006 OSBY SS 2:06.33
412 3 Tage Helin 2007 UPSALA S 2:04.71
107 4 Axel Gladher 2006 KARLSKRONA 2:01.06
351 5 Gustav Storell 2006 SÖDERTÖRN 2:03.87
130 6 Alejandro Poller 2007 KUNGSBACKA 2:05.69
184 7 Simon Axelsson 2006 LASS 2:06.75
361 8 Albin Nyholm 2007 SK TRITON 2:08.01
Gren 28, 200m frisim pojkar Försök 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:21
317 1 Hugo Östling 2007 SPÅRVÄGEN 2:07.16
350 2 Sam Hamzehnejad 2006 SÖDERTÖRN 2:06.28
486 3 Leo Karlsson 2006 ÖSA 2:04.67
506 4 Leon Rössger 2006 UDDEVALLA 2:00.79
152 5 Ted Nilsson 2006 LANDSKRONA 2:03.14
70 6 Henry Israelsson 2006 JÄRFÄLLA S 2:05.52
425 7 Måns Bengtsson 2006 VARBERG 2:06.69
235 8 Axel Skott Storheden 2006 SK NEPTUN 2:07.79
Gren 28, 200m frisim pojkar Försök 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:24
46 1 Erik Näsström 2006 HS 2:06.97
446 2 Erik Rizell 2008 VÄSBY SS 2:06.25
466 3 Alwin Edqvist 2006 VÄXJÖ SS 2:04.16
437 4 Eddie Peng 2007 VÄSBY SS 2:00.16
448 5 Jonatan Eriksson 2006 VÄSBY SS 2:01.93
56 6 Viggo Holst 2006 HS 2:04.83
387 7 Robin Suves 2006 TÄBY SIM 2:06.65
241 8 Vincent Nordlander 2007 SK NEPTUN 2:07.67
2022-07-15 19:53:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner