2022-10-02   18:38:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sum-Sim (50m) 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 16 juli 2022 kl. 09:00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2022
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 13 jul 2022 till den 17 jul 2022
Gren 30, 200m ryggsim pojkar
Försök 1 (7)
Sponsor: ICA Kvantum Klockaretorpet
ÅGR 16 2:04.49 Petter Fredriksson 1997 SK Hajen (SWE) Utrecht (NED) 2013-07-17
ÅGR 15 2:07.13 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS (SWE) Belgrade (SRB) 2007-07-23
ÅGR 14 2:10.23 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS (SWE) Stockholm (SWE) 2006-07-13
ÅGR 13 2:15.76 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS (SWE) Sundsvall (SWE) 2005-06-29
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:52
1
2
92 3 Bobo Leijon 2008 JÖNKÖPING 2:37.48
316 4 Oliver Geaney 2006 SPÅRVÄGEN 2:34.55
447 5 Anders Watanabe 2008 VÄSBY SS 2:36.12
6
7
8
Gren 30, 200m ryggsim pojkar Försök 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:55
Anm tid
Start ca:
217 1 Erik Bailey 2007 MASS 2:33.85
270 2 Viggo Haglind 2008 OSKARSHAMN 2:32.53
387 3 Robin Suves 2006 TÄBY SIM 2:31.65
405 4 Lukas Jonsgården 2008 UPSALA S 2:30.84
237 5 Ludvig Löfström 2006 SK NEPTUN 2:31.26
356 6 Zach Widstrand 2006 SK TRITON 2:32.03
244 7 Simon Rehn 2008 SK NEPTUN 2:32.61
457 8 Emil Överstam 2008 VÄSTERÅS 2:34.53
Gren 30, 200m ryggsim pojkar Försök 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:59
344 1 Valentino Vrbanus 2006 SÖDERTÄLJE 2:30.73
21 2 Linus von Hofsten 2006 FALUN 2:30.60
85 3 Olle Lutgård 2007 JÖNKÖPING 2:29.34
49 4 Lucas Langell 2007 HS 2:28.93
187 5 Hugo Danielsson 2007 LASS 2:28.96
159 6 Jonah Hullegård 2006 SK LAXEN 2:30.52
454 7 Isac Mörtstrand 2007 VÄSTERÅS 2:30.67
323 8 Lucas Bouchet 2009 SKK 2:30.81
Gren 30, 200m ryggsim pojkar Försök 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:02
175 1 Adam Joseph Michel 2006 LIDINGÖ SK 2:28.86
203 2 Joris Jokubka 2007 MKK 2:28.58
240 3 Vincent Forss 2007 SK NEPTUN 2:28.32
453 4 Arsham Hassani 2007 VÄSTERÅS 2:27.76
374 5 Johannes Lörinc 2007 TÄBY SIM 2:28.14
34 6 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 2:28.43
286 7 Vide Sandberg 2007 POSEIDON 2:28.76
429 8 Jonatan Bååth 2006 VELLINGE-N 2:28.92
Gren 30, 200m ryggsim pojkar Försök 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:05
386 1 Troy Sevonen 2008 TÄBY SIM 2:26.52
279 2 Axel Carlius 2006 POSEIDON 2:23.89
242 3 Kasper Lee 2008 SK NEPTUN 2:22.23
124 4 Jacob Glans 2006 KSLS 2:15.79
154 5 Axel Wergeland 2006 LANDSKRONA 2:20.40
404 6 Simon Jansson 2007 UPSALA S 2:22.78
145 7 Svante Tjernström 2007 KUNGÄLV 2:24.90
219 8 Tom Larsson 2007 MASS 2:27.42
Gren 30, 200m ryggsim pojkar Försök 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:09
67 1 Martin Löf 2008 JÄRFÄLLA S 2:26.43
468 2 Mattias Jönsson 2006 VÄXJÖ SS 2:23.63
8 3 Lowe Stenberg 2006 ELFSBORG 2:21.89
438 4 Nicola Pavlovic Cano 2007 VÄSBY SS 2:14.70
278 5 Elias Albrektsson 2006 POSEIDON 2:19.46
409 6 Malte Franzén 2007 UPSALA S 2:22.70
204 7 Ivar Mengelbier 2007 MKK 2:24.71
311 8 Björn Johansson 2009 SKÖVDE SS 2:27.29
Gren 30, 200m ryggsim pojkar Försök 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:12
54 1 Victor Sandrup 2007 HS 2:26.27
416 2 Adam Wahlberg 2006 UPSALA S 2:22.94
322 3 Alexander Bouchet 2007 SKK 2:21.62
410 4 Ludvig Glantz 2006 UPSALA S 2:13.79
168 5 Emil Wannem 2006 SK LAXEN 2:18.87
84 6 Theo Nordholm 2006 JÖNKÖPING 2:22.41
486 7 Leo Karlsson 2006 ÖSA 2:24.12
482 8 Emil Flodmark 2006 ÄNGELHOLM 2:27.07
2022-07-15 19:53:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner