Program för Jöns Svanbergsimmet 25m 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 10/9 kl. 15.00 (insim 14.00-14.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2022
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 sep 2022 till den 11 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Frisim Pojkar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
2 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
VÄSBY SS |
6:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
3 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
UPSALA S |
6:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
4 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
VÄSBY SS |
5:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
5 |
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
6:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
6 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
UPSALA S |
6:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
7 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
UPSALA S |
7:01.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Frisim Pojkar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
TÄBY SIM |
5:43.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
2 |
|
Adam Hniopek |
2009 |
VÄSBY SS |
5:37.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
3 |
|
Axel Svahn |
2010 |
VÄSBY SS |
5:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
HARNÄS SKU |
5:14.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
5 |
|
Andreas Steijner |
1988 |
SK NEPTUN |
5:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
6 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
TÄBY SIM |
5:31.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
7 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
UPSALA S |
5:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
8 |
|
Jesselton von Walden |
2010 |
VÄSBY SS |
5:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Frisim Pojkar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
TÄBY SIM |
5:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
2 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
VÄSBY SS |
4:57.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
3 |
|
Axel Pagard |
2006 |
HARNÄS SKU |
4:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
4 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
UPSALA S |
4:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
5 |
|
Erik Svensson |
2007 |
VÄSBY SS |
4:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
6 |
|
Tee Thern |
2006 |
SS04 |
4:57.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
7 |
|
Malte Andersson |
2007 |
UPSALA S |
5:01.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
8 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
5:12.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Frisim Pojkar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
1 |
|
Isac Forsman |
2006 |
VAIK SK |
4:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
2 |
|
Filip Hallin |
2006 |
UPSALA S |
4:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
3 |
|
Tage Helin |
2007 |
UPSALA S |
4:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
4 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
UPSALA S |
4:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
5 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
UPSALA S |
4:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
6 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
UPSALA S |
4:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
7 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
UPSALA S |
4:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
8 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
SS04 |
4:40.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-10 12:37:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|