Startliste for Sydbank Cup 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag I
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer
|
Final 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
NÆSTVED |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
3 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
NÆSTVED |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
NÆSTVED |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Final 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
1 |
|
Linus Hein |
2012 |
MK31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
|
Emias Haupt Poulsen |
2010 |
NÆSTVED |
3:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
3 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
NAKSKOV |
3:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
4 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
MK31 |
3:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
5 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
MK31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Final 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
1 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
STT |
3:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
2 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
SVØMSK |
3:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
3 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
STT |
3:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
4 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
SVØMSK |
3:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
5 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
KALUNDBORG |
3:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
6 |
|
Malte Skab |
2012 |
NÆSTVED |
3:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Final 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
NÆSTVED |
3:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
2 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
MK31 |
3:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
3 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
MK31 |
3:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
ROSKILDE |
3:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
5 |
|
Mads Harholt |
2010 |
MK31 |
3:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Emil Sejer |
2010 |
ROSKILDE |
3:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Final 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
1 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
STT |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
2 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
SVØMSK |
2:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
3 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
SVØMSK |
2:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
4 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
STT |
2:54.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
5 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SK-SYD |
2:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
6 |
|
Buster Norup |
2010 |
MK31 |
3:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Final 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
1 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SK-SYD |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
2 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
KALUNDBORG |
2:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
3 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SK-SYD |
2:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
4 |
|
Benjamin Svenningsen |
2009 |
NÆSTVED |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
5 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
ROSKILDE |
2:46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
6 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
NÆSTVED |
2:49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Final 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
1 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SK-SYD |
2:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
2 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
STT |
2:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
3 |
|
Thorsten Hammerich |
2009 |
NÆSTVED |
2:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
4 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SK-SYD |
2:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
5 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SK-SYD |
2:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
6 |
|
Emil Hass |
2006 |
NÆSTVED |
2:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Final 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
STT |
2:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Mads Borch |
2006 |
ROSKILDE |
2:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
3 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SK-SYD |
2:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
ROSKILDE |
2:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
5 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
DRAGSHOLM |
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
6 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
KALUNDBORG |
2:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Final 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
1 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
SVØMSK |
2:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
2 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
NÆSTVED |
2:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
3 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
ROSKILDE |
2:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
4 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
BIRKERØD |
2:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
5 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
STT |
2:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
6 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SK-SYD |
2:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Final 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
1 |
|
Mathias Korsman Ankersen |
2004 |
NÆSTVED |
2:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
NÆSTVED |
2:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
3 |
|
August Larsen |
2005 |
NAKSKOV |
2:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
4 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SK-SYD |
2:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
5 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SK-SYD |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
6 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SK-SYD |
2:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Final 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SK-SYD |
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
2 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
NÆSTVED |
1:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
3 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
NÆSTVED |
1:55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
4 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
NÆSTVED |
1:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
5 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SK-SYD |
2:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
6 |
|
Marcus Madsen |
2005 |
DRAGSHOLM |
2:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 08:07.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|