Program for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 og ældre |
|
# |
ID |
|
Navn |
Born |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
Status |
|
No participants |
|
40-49 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Born |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
Status |
|
No participants |
|
32-39 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Born |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
Status |
|
No participants |
|
25-31 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
Status |
|
1 |
92 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
17-24 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
Status |
|
1 |
94 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
126 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
143 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
15-16 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
Status |
|
1 |
41 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
62 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
116 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
73 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
169 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
134 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
131 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
123 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
63 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
174 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
59 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
23 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
DEN |
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
43 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mousten |
2008 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
61 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
13-14 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
Status |
|
1 |
44 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
121 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
124 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
144 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
96 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
47 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
DEN |
1:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
4 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
DEN |
1:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
24 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
DEN |
1:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
107 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
DEN |
1:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
DEN |
1:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
68 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
7 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
DEN |
1:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
149 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
64 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
139 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
57 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
1:39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
42 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
1:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
151 |
|
Selma Skaksen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
DEN |
1:52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
50 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
2:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
26 |
|
Isabella Christiansen |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
77 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
Status |
|
1 |
119 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
120 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
163 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
1:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
115 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
118 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
167 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
19 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 og yngre |
|
# |
ID |
|
Navn |
Born |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
Status |
|
No participants |
|
|
|
|
|
|
|
22-12-2022 16:32.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|