Program för Sum-Sim regionfinal 2022 Ängelholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 12 november 2022 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim regionfinal 2022 Ängelholm
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets HUs |
Arrangör: |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 nov 2022 till den 13 nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim P13-14
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
GDPR.nu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
1 |
|
Lucas Bergman |
13 |
SK TRITON |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
2 |
|
Samuel Kronberg |
13 |
SK RAN |
1:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
3 |
|
Jack Lind |
13 |
POSEIDON |
1:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4 |
|
Elliot Sandberg |
14 |
HS |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
5 |
|
Onzo Nilbo Burren |
13 |
HS |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
6 |
|
Filip Edlundh |
13 |
POSEIDON |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
7 |
|
Simon Björk |
13 |
SK LÖDDE |
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
8 |
|
Albin Lindman |
13 |
POSEIDON |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim P13-14 |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
1 |
|
Linus Gustafsson |
13 |
LANDSKRONA |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
2 |
|
Kasper Andersson |
14 |
SK RAN |
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
440 |
3 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
14 |
SK TRITON |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
4 |
|
Henry Palm |
14 |
LANDSKRONA |
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
5 |
|
Kieran O'Brien |
13 |
POSEIDON |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
6 |
|
Vincent Kock |
13 |
HS |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
7 |
|
Hampus Björkdahl |
14 |
SK LÖDDE |
1:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
8 |
|
Kevin Christell Barry |
14 |
SK RAN |
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim P13-14 |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1 |
|
Filip Jälminger |
14 |
HS |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
2 |
|
Kasper Prahl |
14 |
HS |
1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
3 |
|
Wille Zetterström |
14 |
HS |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
4 |
|
Ludvig Bartolek |
14 |
HS |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
5 |
|
Hugo Mirvéus |
14 |
SK TRITON |
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
6 |
|
Torkel Olsson |
13 |
POSEIDON |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
7 |
|
Eric Sandrup |
13 |
HS |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
363 |
8 |
|
Leo Carrasco |
14 |
SK RAN |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-11 20:04:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|