2024-06-13   16:37:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sim à Lund - GUL Challenge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 26 nov Insim 7.45 Start 9.00

Document
Heatlista
Sim à Lund - GUL Challenge
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 nov 2022 till den 27 nov 2022
Gren 4, 200m Medley  Damer
Final 1 (7)
Sponsor: GUL watches
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
265 1 Emilia Ljunggren 17 SK TRITON
233 2 Asya Ulusoy 13 SK SYDSIM 3:35.76 L
271 3 Lova Millbourn 13 SK TRITON 3:23.40
53 4 Erica Camper 13 KLIPPAN 3:13.80
218 5 Matilda Fors 13 POSEIDON 3:19.37
235 6 Neira Kulenovic 13 SK SYDSIM 3:29.35 L
315 7 Emma Molin 13 YSTADS SS
42 8 Nathalie Persson 13 KARLSKRONA
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 2 (7)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
10:31
277 1 Marie Rönn Frigård 14 SK TRITON 3:12.59
107 2 Elma Sofic 13 LANDSKRONA 3:07.69
43 3 Emilia Gustafsson 13 KARLSKRONA 3:01.68
41 4 Ylva Linder 13 KARLSKRONA 2:58.91
320 5 Tora Stark Friis 14 YSTADS SS 2:59.11
52 6 Linnea Svennesson 13 KARLSKRONA 3:03.08
275 7 Selma Lindström 16 SK TRITON 3:09.59
27 8 Astrid Bengtsson 13 KARLSHAMN 3:13.20
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 3 (7)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
10:35
254 1 Tyra Johansson 14 SK SYDSIM 2:58.41
74 2 Alicia Dahlerus 13 KSLS 2:57.58
25 3 Axelina Kläfverud 15 KARLSHAMN 2:55.68
335 4 Alma Liljenberg-Löfgren 15 TRELLEBORG 2:54.56
263 5 Frida Mårtensson 13 SK TRITON 2:54.98
251 6 Livia Landmyr 16 SK SYDSIM 2:56.30
166 7 Nike Rakowska 13 MKK 2:57.90
148 8 Philippa Lindgren 14 MKK 2:58.55
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 4 (7)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
10:39
Anm tid
Start ca:
75 1 Lee Strunk 13 KSLS 2:53.36
256 2 Linnéa Kamstad 14 SK TRITON 2:52.40
26 3 Emmy Hulte 17 KARLSHAMN 2:51.43
68 4 Tilda Widerfors 14 KSLS 2:49.77
33 5 Nora Savic 13 KARLSKRONA 2:50.52
259 6 Signe Larzenius 14 SK TRITON 2:52.14
55 7 Patricia Pitula 14 KLIPPAN 2:53.04
60 8 Billie Åstrand 13 KLIPPAN 2:53.90
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 5 (7)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
10:42
246 1 Clara Landmyr 13 SK SYDSIM 2:47.21
83 2 Nicole Persson 14 KSLS 2:45.02
314 3 Isabelle Leo 13 YSTADS SS 2:44.21
212 4 Vilda Berg 15 POSEIDON 2:43.47
186 5 Astrid Larsson 14 POSEIDON 2:44.18
195 6 Hennie Bergquist 14 POSEIDON 2:44.25 L
207 7 Sienna Anker 14 POSEIDON 2:45.08
190 8 Ellen-Grete Reinap 14 POSEIDON 2:48.10
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 6 (7)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
10:46
2 1 Linnea Costa Caesar 16 POSEIDON 2:40.69
194 2 Hanna Masoumi 15 POSEIDON 2:39.55
66 3 Linnea Ranvert 17 KSLS 2:38.57
175 4 Signe Malmberg 14 OSBY SS 2:37.36
54 5 Tyra Hjorth 17 KLIPPAN 2:38.34
28 6 Ruth Vendel 13 KARLSHAMN 2:38.60
299 7 Ella Nyman 13 VELLINGE-N 2:40.65
167 8 Ella Ekelund 13 MKK 2:41.30 L
Gren 4, 200m Medley  Damer Final 7 (7)
ID
Bana
Namn
Ålder
Förening
Anm tid
Start ca:
10:49
210 1 Tyra Ekeberg 15 POSEIDON 2:36.04
321 2 Tea Stark Friis 16 YSTADS SS 2:33.99
1 3 Olivia Olsson 18 POSEIDON 2:29.81
305 4 Thea Wicknertz 17 VELLINGE-N 2:28.48
57 5 Lovisa Sjöholm 16 KLIPPAN 2:29.70
131 6 Nora Olsson 17 MKK 2:32.29
312 7 Nellie Emilsson 17 YSTADS SS 2:35.98
301 8 Lilly Renlund 13 VELLINGE-N 2:36.51
2022-11-25 20:29:56 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Poseidon

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner