2024-06-20   03:40:28
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for UGP1 2023 med Härnörace, Härnösand

Below are all entry- and startlists shown by session.

Pass 1 Lördag 28/1 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Heatlista
UGP 1 - Härnörace 2023
Plats: Härnösands Simhall Arrangör: Härnösands Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 11, 50m Bröstsim Damer
Final 1 (5)
Sponsor: Härnörace 2023
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:09
1
2
38 3 Alice Ernerfeldt 2008 NJURUNDA 52.60
25 4 Stina Frånberg 2010 HÄRNÖSAND 50.67
65 5 Ida Ericsson 2010 SUNDSVALL 51.32
128 6 Maria Carlsson 1983 SOLENS IF 56.27 SB14
7
Gren 11, 50m Bröstsim Damer Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:11
Anm tid
Start ca:
80 1 Astrid Karlsson Ädel 2009 SUNDSVALL 49.47
20 2 Amanda Ljungdahl 2009 HÄRNÖSAND 47.95
67 3 Antouaneta Bonatou 2010 SUNDSVALL 47.43
82 4 Isabelle Mineur 2009 SUNDSVALL 46.77
45 5 Haben Tsegay 2009 NJURUNDA 47.17
24 6 Lisen Bergman 2010 HÄRNÖSAND 47.71
68 7 Astrid Hägg 2010 SUNDSVALL 48.54
Gren 11, 50m Bröstsim Damer Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:12
84 1 Noelia Frank 2007 SUNDSVALL 46.26
1 2 Lexie Holmberg 2008 HÄRNÖSAND 44.61
114 3 Julia Johansson 2008 SK ÄGIR 43.35
5 4 Moa Sjödin 2009 HÄRNÖSAND 42.01
33 5 Elsa  Larsson 2008 NJURUNDA 42.73
66 6 Miranda Viksten 2010 SUNDSVALL 43.39
89 7 Vendela Holmvall 2007 SUNDSVALL 45.06
Gren 11, 50m Bröstsim Damer Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:13
29 1 Hanna Nordberg 2009 NJURUNDA 41.82
88 2 Tyra Henningsson 2009 SUNDSVALL 41.59
87 3 Tova Nilsson Bergström 2009 SUNDSVALL 40.96
119 4 Alva Forsberg 2008 SK ÄGIR 38.77
94 5 Maja Henningsson 2008 SUNDSVALL 39.90 L
125 6 Milla Vestberg 2006 HÖGAKUSTEN 41.42
113 7 Emilia Eliasson 2008 SK ÄGIR 41.69
Gren 11, 50m Bröstsim Damer Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:15
Anm tid
Start ca:
8 1 Isolde Lönnefors 2009 HÄRNÖSAND 37.85
11 2 Ebba Wikström 2006 HÄRNÖSAND 35.91 L
31 3 Maja Modin 2008 NJURUNDA 34.71
52 4 Sara Strömsöe 2006 NJURUNDA 32.01
53 5 Elsa Bergh 2002 NJURUNDA 32.48
91 6 Ronja Widell 2004 SUNDSVALL 35.37
122 7 Juni D. Linder 2008 SK ÄGIR 36.89
2023-01-28 09:14:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner