Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Umeå SS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2023 till den 2 jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
400m frisim herrar Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
236 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
SWE |
4:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
358 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
55 |
|
Hilding Hallberg |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
4:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
207 |
|
Ted Nilsson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
4:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
252 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
4:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
78 |
|
Viggo Holst |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
4:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
106 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
487 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
191 |
|
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
4:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
625 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
298 |
|
Gustav Olsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
4:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
379 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
107 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
720 |
|
Leon Rössger |
2006 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
4:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
695 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
SWE |
4:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
121 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
123 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
267 |
|
Oskar Glawing |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
323 |
|
Fabian Lagström |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
4:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
468 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
364 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
38 |
|
Hlib Burlaka |
2007 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
4:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
175 |
|
Noah Brylski |
2008 |
Kristianstads SLS |
SWE |
4:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
510 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
4:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
407 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
4:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
159 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
4:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
687 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Örebro Simallians |
SWE |
4:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
179 |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
Kristianstads SLS |
SWE |
4:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
492 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
227 |
|
Rasmus Strömstedt |
2007 |
Simklubben Laxen |
SWE |
4:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
224 |
|
Gustav Karlsson |
2007 |
Simklubben Laxen |
SWE |
4:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
225 |
|
Otto Lövdahl |
2007 |
Simklubben Laxen |
SWE |
4:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
619 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:07.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
794 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:08.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
775 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
Motala Simsällskap |
SWE |
4:17.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-20 18:10:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet |
|
|
|
|