Program for Park Vendia Swim Cup 2023
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer
|
Indledende 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sparekassen Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
1 |
|
Janus Nørgaard Gudiksen |
2003 |
BSK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
ODDER |
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
3 |
|
William Mogensen |
2009 |
HORSENS |
51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
ODDER |
49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
5 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
ODDER |
49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
6 |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
BSK08 |
56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
7 |
|
Nader Abu Rashid |
2012 |
Mandal SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
8 |
|
Per Stusvik |
2011 |
Mandal SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
1 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
VIBORG |
48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
2 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
HORSENS |
46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
3 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
ODDER |
44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
4 |
|
August Nielsen |
2010 |
ODDER |
44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
5 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
NORD |
44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
6 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
VIBORG |
45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
7 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
S 68 |
47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
8 |
|
Christian Kirk |
2009 |
BRÆDSTRUP |
48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
1 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
NORD |
43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
ODDER |
42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
3 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
VIBORG |
40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
4 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
HORSENS |
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
5 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
ODDER |
39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
6 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
VIBORG |
41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
7 |
|
Ivan Hjermitslev |
2004 |
BSK08 |
42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
8 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
ODDER |
43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
VIBORG |
38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
2 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
VIBORG |
38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
3 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
VIBORG |
38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
VIBORG |
38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
5 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
ODDER |
38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
6 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
ODDER |
38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
7 |
|
William Fredriksen |
2007 |
Mandal SK |
38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
8 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
AABYBRO |
38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
AAS - Lyseng |
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
2 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
HERNING |
33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
ODDER |
30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
4 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
VIBORG |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
5 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
AAS - Lyseng |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
6 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
AARS |
32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
7 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
ODDER |
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
8 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
NORD |
37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
1 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
SKANDERBOR |
35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
ODDER |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
3 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
NORD |
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
4 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
AAS - Skovbakken |
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
5 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
AABYBRO |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
6 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
PINGVINEN |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
7 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
SØHESTEN |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
8 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casperse |
2008 |
NORD |
37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
1 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
ODDER |
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
3 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
AAS - Skovbakken |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
4 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
AAS - Skovbakken |
27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
5 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
VIBORG |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
6 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
AABYBRO |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
7 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
BSK08 |
33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
8 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
AAS - HEI |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 07:52.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|