2024-07-22   06:51:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UDM 13-14 Halmstad

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
UDM 13-14 år 2023 Halmstad
Plats: Halmstad Arena Arrangör: VSSF & SK Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 3, 100m Frisim Herrar
Final 1 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:20
Anm tid
Start ca:
1
2
39 3 James Edwards 2010 KUNGSBACKA
5 4 Benjamin Jonsson 2009 ELFSBORG 1:38.22
11 5 Hjalmar Tejemark 2010 ELFSBORG 1:47.00
6
7
8
Gren 3, 100m Frisim Herrar Final 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:22
1
88 2 Casper Janver 2010 SK LAXEN 1:29.16
110 3 Benedikt Danielsson 2009 MASS 1:21.74 L
186 4 Victor Bräck 2009 UDDEVALLA 1:20.65
24 5 Seiji Onozuka Gama de Almeida 2010 GÖTEBORG 1:21.28
59 6 Viktor Helmfors 2010 SK LAXEN 1:22.69
35 7 Alexéy Shishkin 2009 KUNGSBACKA 1:33.22
8
Gren 3, 100m Frisim Herrar Final 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:25
176 1 Adam Larsson 2009 UDDEVALLA 1:19.80
27 2 Gaston Wallin 2009 GÖTEBORG 1:18.94
145 3 Gustav Möller 2009 S02 1:18.71 L
58 4 Ludvig Schöbel Dahlberg 2010 SK LAXEN 1:17.65 L
179 5 Aron Karlsson 2010 UDDEVALLA 1:18.30
53 6 Eric Olof Nam karlsson 2010 KUNGÄLV 1:18.87
8 7 William Sköld 2010 ELFSBORG 1:19.23
37 8 August Pärlö 2010 KUNGSBACKA 1:20.54 L
Gren 3, 100m Frisim Herrar Final 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
9 1 Oliver Axelsson 2009 ELFSBORG 1:17.11
52 2 Erik Hellman 2009 KUNGÄLV 1:15.80 L
192 3 Malte Tyrberg 2009 SK ALINGSÅ 1:13.73 L
63 4 Otto Nielsen 2010 SK LAXEN 1:13.23 L
36 5 Antonio Poller 2009 KUNGSBACKA 1:13.51 L
76 6 Alexander Bagge 2009 SK LAXEN 1:14.61
147 7 Sixten Hammenfors Ögärd 2009 S02 1:16.47
193 8 Sixten Arnrup 2010 FALKENBERG 1:17.62 L
Gren 3, 100m Frisim Herrar Final 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:29
Anm tid
Start ca:
81 1 Melvin Lindell 2009 SK LAXEN 1:12.80
67 2 Felix Örmgård 2010 SK LAXEN 1:11.34 L
113 3 Jonas Bjerklund 2009 MASS 1:09.79
163 4 Nabil Kayal 2009 VARBERG 1:05.73
79 5 Viktor Forsberg Funkquist 2009 SK LAXEN 1:08.53
65 6 Agaton Jernberg 2010 SK LAXEN 1:10.88
25 7 Harry Bodin 2010 GÖTEBORG 1:11.97
143 8 Daniel Zarghami 2009 S02 1:12.89 L
Gren 3, 100m Frisim Herrar Final 13 år, 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:31
112 1 Jon Ingvar Eythorsson 2010 MASS 1:09.04 L
14 2 Theo Söderqvist 2010 ELFSBORG 1:08.23 L
61 3 Noah Almquist 2010 SK LAXEN 1:07.74 L
6 4 Elliott Kantola 2010 ELFSBORG 1:03.60
50 5 Emil Holmström 2010 KUNGÄLV 1:05.90
49 6 Luke Morlok Baeckström 2010 KUNGÄLV 1:07.79
184 7 Teodor Thorén 2010 UDDEVALLA 1:08.55
134 8 Sandor Brink 2010 S 77 1:09.57
Gren 3, 100m Frisim Herrar Final 14 år, 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:33
69 1 Måns Bergdahl 2009 SK LAXEN 1:03.50
22 2 Hannes Aminoff 2009 GÖTEBORG 1:02.19 L
157 3 Joel Stenström 2009 VARBERG 1:01.51
46 4 Mathias Behre 2009 KUNGÄLV 57.91
195 5 Noah McAdam 2009 FALKENBERG 1:01.32
169 6 Gustav Westerlind Olsson 2009 UDDEVALLA 1:02.16
73 7 Olle Salomonsson 2009 SK LAXEN 1:03.20
7 8 Sigge Fredriksson 2009 ELFSBORG 1:05.39 L
2023-05-07 07:17:14 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Laxen

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner