2024-06-18   21:23:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Neptuniaden 2023

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Neptuniaden 2023
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 maj 2023 till den 14 maj 2023
15 50m Fjärilsim Herrar AB
Sponsor: Stockholms Simfestival 2023
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 207 Pontus Flodqvist 1988 Simklubben Neptun SWE 24.33
2 971 Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 24.58 EFT
3 195 Carl Wennerholm 2002 Simklubben Neptun SWE 25.21
4 569 Theodor Fridh 2002 Södertörns Simsällskap SWE 26.05
5 915 Oliver Rasool 2003 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 26.55
6 485 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening SWE 26.77
7 539 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap SWE 27.21
8 50 Joel Hambraeus 1998 Danderyd Simklubb SWE 27.30
9 183 Dennis Partanen 2003 Simklubben Neptun SWE 27.34
10 993 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun SWE 27.40
11 19 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 27.42
12 104 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap SWE 27.49
13 103 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap SWE 27.55
14 1002 Botvid Wiell 2005 Södertörns Simsällskap SWE 27.66 EFT
15 911 Kevin Shiva 2002 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 28.00
16 579 Mattias Kvist 2003 Södertörns Simsällskap SWE 28.17
17 541 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap SWE 28.19
18 16 Jonathan Olsson Stridh 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 28.25
19 158 Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun SWE 28.54
20 396 Eddie Eriksson 2009 Simklubben 1970 SWE 28.57
21 699 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap SWE 28.59
22 300 Oliver Rundström 2008 Simklubben Neptun SWE 28.78
23 102 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap SWE 28.84
24 143 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb SWE 29.19
25 159 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun SWE 29.37
26 47 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyd Simklubb SWE 29.38
27 565 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap SWE 29.56
28 397 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 SWE 29.58
29 757 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap SWE 29.59
30 876 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 29.65
31 887 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 29.74
32 131 Ludvig Aronsson 2005 Lidingö Simklubb SWE 29.76
33 139 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb SWE 29.78
34 693 Isak Silebäck 2007 Tyresö Simsällskap SWE 29.84
35 890 William Vide 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 30.00
36 868 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 30.19
37 302 Lucas Netzell 2008 Simklubben Neptun SWE 30.28
38 98 Nils Franzen 2008 Järfälla Simsällskap SWE 30.51
39 932 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 30.51
40 933 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 30.57
41 706 Svante Schlüter Patriksson 2006 Tyresö Simsällskap SWE 30.64
42 138 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb SWE 30.67
43 878 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 30.93
44 42 Ian Kim 2008 Danderyd Simklubb SWE 31.13
45 163 Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun SWE 31.14
46 94 Simon Siljekvist 2008 Järfälla Simsällskap SWE 31.19
47 894 Joakim Sandström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 31.64
48 732 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap SWE 31.65
49 700 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap SWE 31.74
50 303 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun SWE 31.86
51 924 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 32.06
52 928 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 32.07
53 980 Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening SWE 32.23
54 799 Alexander Andrason 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 32.23
55 136 Willem Holmgren 2008 Lidingö Simklubb SWE 32.32
56 315 Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun SWE 32.49
57 553 Arsenij Gojs 2007 Södertörns Simsällskap SWE 32.81
58 160 Alexander Yngman 2005 Simklubben Neptun SWE 32.96
59 624 Hampus Glanshed 2006 Södertörns Simsällskap SWE 33.00
60 867 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 33.04
61 130 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb SWE 33.06
62 17 Simon Blom 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 33.08
63 718 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap SWE 33.08
64 182 Viggo Wierup 2005 Simklubben Neptun SWE 33.10
65 142 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb SWE 33.42
66 918 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 33.49
67 305 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun SWE 33.50
68 313 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun SWE 33.74
69 736 Jesselton von Walden 2010 Väsby Simsällskap SWE 33.80
70 862 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 34.10
71 51 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb SWE 34.40
72 588 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap SWE 34.47
73 421 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 34.70
74 172 Martin Prochazka 2006 Simklubben Neptun SWE 34.77
75 314 Melvin Zetterlund 2009 Simklubben Neptun SWE 35.08
76 157 Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun SWE 35.11
77 286 Vincent Forsberg 2009 Simklubben Neptun SWE 35.32
78 570 Mitat Delen 2007 Södertörns Simsällskap SWE 35.62
79 798 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 35.71
80 426 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb SWE 35.75
81 840 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 36.03
82 704 Oliver Fridblom 2009 Tyresö Simsällskap SWE 36.09
83 140 Carl Joseph Michel 2009 Lidingö Simklubb SWE 36.35
84 658 Oliver Kamraj 2008 Tyresö Simsällskap SWE 36.45
85 571 Elias Garheden 2005 Södertörns Simsällskap SWE 36.91
86 167 August Malinoowsky 2009 Simklubben Neptun SWE 36.99
87 502 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 37.76
88 702 Victor Hedqvist Segelman 2007 Tyresö Simsällskap SWE 38.41
89 649 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb SWE 38.61
90 376 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb SWE 38.64
91 61 Noah Concilio Hansson 2010 Danderyd Simklubb SWE 38.80
92 115 Lukas Bäcklund 2010 Järfälla Simsällskap SWE 38.92
93 62 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb SWE 39.31
94 811 Ludvig Franzen 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 39.86
95 848 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 39.92
96 177 Frank Rosén 2009 Simklubben Neptun SWE 39.98
97 813 Theo Frödin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 40.08
98 269 Tom Linander 2010 Simklubben Neptun SWE 40.65
99 739 Oliver Svedin 2010 Väsby Simsällskap SWE 40.87
100 164 Julijus Bliumkinas 2009 Simklubben Neptun SWE 41.64
101 79 David Nyman 2010 Järfälla Simsällskap SWE 41.91
102 121 William Bergstrand 2009 Järfälla Simsällskap SWE 42.00
103 808 Deran Soysüren 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 42.69
104 524 Linus Kramar 2010 Södertälje Simsällskap SWE 42.78
105 125 Liam Javier 2010 Järfälla Simsällskap SWE 42.94
106 57 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb SWE 43.02
107 496 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 43.09
108 8 Samuel Flodén 2009 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 43.16
109 408 Viktor Jungner 2010 Skuru Idrottsklubb SWE 43.54
110 13 Marcus Larsson 2009 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 43.61
111 780 Filip Romatowski 2008 Åkersberga Simsällskap SWE 45.95
112 779 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap SWE 46.06
113 839 Axel Sköld 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 46.27
114 740 Hugo Ek 2010 Väsby Simsällskap SWE 47.02
115 812 Max Shatkus 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 47.10
116 263 August Myrberg 2010 Simklubben Neptun SWE 50.12
117 264 Isak Myrberg 2010 Simklubben Neptun SWE 1:02.08
118 669 Gabriel Sedman 2010 Tyresö Simsällskap SWE
119 572 Alexander Zhukau 2009 Södertörns Simsällskap SWE
120 145 Oskar Edgren Sönnergren 2009 Lidingö Simklubb SWE
2023-05-14 13:04:12 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner