2024-06-15   09:48:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Neptuniaden 2023

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Neptuniaden 2023
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 maj 2023 till den 14 maj 2023
35 100m Frisim Damer AB
Sponsor: Stockholms Simfestival 2023
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 883 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 58.50
2 185 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun SWE 1:00.30
3 881 Therese Baltzarsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:00.31
4 577 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:00.56
5 756 Nina Pavlovic Cano 2004 Väsby Simsällskap SWE 1:00.81
6 298 Hedvig Kinnunen 2009 Simklubben Neptun SWE 1:01.70
7 297 Melissa Stålhammar
Kierkegaard
2009 Simklubben Neptun SWE 1:01.72
8 686 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap SWE 1:01.82
9 683 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap SWE 1:01.93
10 296 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun SWE 1:02.32
11 203 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun SWE 1:02.46
12 201 Kiira Mauranen 1999 Simklubben Neptun SWE 1:02.54
13 434 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb SWE 1:02.66
14 595 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:02.81
15 594 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:03.12
16 281 Julia Rodriguez Räms 2007 Simklubben Neptun SWE 1:03.17
17 290 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun SWE 1:03.21
18 771 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:03.55
19 554 Audrey Glavas 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:03.63
20 294 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun SWE 1:03.74
21 401 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 SWE 1:03.79
22 1 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:04.23
23 934 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:04.29
24 765 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:04.36
25 864 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:04.37
26 292 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun SWE 1:04.40
27 378 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb SWE 1:04.47
28 316 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun SWE 1:04.50
29 141 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb SWE 1:04.55
30 567 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap SWE 1:04.60
31 552 Alva Lindberg 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:04.94
32 560 Lina Thunvall 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:05.04
33 46 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:05.07
34 637 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb SWE 1:05.10
35 279 Nadja Travar 2007 Simklubben Neptun SWE 1:05.18
36 289 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun SWE 1:05.20
37 622 Freja Vesterlund 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:05.28
38 15 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:05.31
39 623 Evelina Lemon 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:05.47
40 886 Sara Arnö 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:05.54 EFT
41 291 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun SWE 1:05.61
42 604 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:05.77
43 767 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:05.87
44 872 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:05.94
45 169 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun SWE 1:05.99
46 38 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:06.04
47 293 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun SWE 1:06.04
48 929 Delara Ronquist 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:06.27
49 45 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:06.29
50 613 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:06.37
51 37 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:06.51
52 2 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:06.54
53 310 Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun SWE 1:06.78
54 557 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:07.05
55 611 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:07.12
56 795 Amy Sterby 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:07.23
57 526 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:07.32
58 766 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:07.47
59 71 Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap SWE 1:07.49
60 684 Wilma Brunn 2007 Tyresö Simsällskap SWE 1:07.68
61 35 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb SWE 1:07.69
62 625 Agnes Öhman 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:07.74
63 69 Liv Nyman 2009 Järfälla Simsällskap SWE 1:07.76
64 692 Alva Jacobsson 2005 Tyresö Simsällskap SWE 1:07.77
65 796 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:07.84
66 723 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:08.05
67 40 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:08.06
68 937 Sandra Ignjatovic 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:08.08
69 373 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb SWE 1:08.09
70 399 Daniela Borg 2007 Simklubben 1970 SWE 1:08.48
71 731 Claire Luo 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:08.58
72 511 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:08.61
73 34 Ebba Rosenberg 2007 Bålsta Simklubb SWE 1:08.69
74 871 Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:09.05
75 558 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:09.11
76 307 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun SWE 1:09.12
77 7 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:09.15
78 44 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:09.24
79 927 Engla Blanco 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:09.29
80 165 Maja Lindberg 2005 Simklubben Neptun SWE 1:09.30
81 27 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:09.32
82 395 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 SWE 1:09.32
83 380 Viktoria Malmström 2004 Norrtälje Simklubb SWE 1:09.39
84 309 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun SWE 1:09.49
85 415 Alexia Duhanes 2006 Skuru Idrottsklubb SWE 1:09.50
86 311 Emilia Lindberg 2010 Simklubben Neptun SWE 1:09.51
87 770 Lea Holkedahl 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:09.53
88 608 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:09.67
89 763 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:09.68
90 734 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:09.75
91 869 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:09.91
92 432 Anna Maria Olympia
Rosenqvist
2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:10.00
93 500 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:10.18
94 377 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb SWE 1:10.36
95 870 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:10.47
96 56 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb SWE 1:10.52
97 54 Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb SWE 1:10.52
98 404 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb SWE 1:10.78
99 422 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:10.78
100 555 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:10.80
101 417 Tyra Berglin 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:10.91
102 382 Julia Bergendorff 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:10.99
103 398 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 SWE 1:11.24
104 271 Christina Crona 2010 Simklubben Neptun SWE 1:11.25
105 461 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening SWE 1:11.30
106 470 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening SWE 1:11.49
107 88 Wilma Sundberg 2009 Järfälla Simsällskap SWE 1:11.58
108 87 Elsa Sjöblom Sterne 2009 Järfälla Simsällskap SWE 1:11.61
109 859 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:11.65
110 266 Cecilia Yang 2010 Simklubben Neptun SWE 1:11.83
111 556 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:11.89
112 843 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:12.06
113 529 Isabell Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:12.17
114 575 Linn Hänström 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:12.17
115 83 Elvira Sjöblom Hallner 2007 Järfälla Simsällskap SWE 1:12.46
116 450 Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:12.53
117 996 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:12.59 EFT
118 728 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:12.61
119 495 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:12.63
120 837 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:12.66
121 615 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:12.67
122 841 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:12.80
123 607 Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:12.95
124 523 Svea Strömwall 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:13.00
125 272 Nora Lovisa Edin 2010 Simklubben Neptun SWE 1:13.03
126 308 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun SWE 1:13.13
127 76 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap SWE 1:13.34
128 545 Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:13.43
129 617 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:13.53
130 889 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:13.57
131 761 Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:13.65
132 563 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:13.88
133 737 Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:14.05
134 423 Liv Fahlen 2010 Skuru Idrottsklubb SWE 1:14.07
135 170 Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun SWE 1:14.10
136 580 Moa Frejd 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:14.16
137 428 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:14.18 EFT
138 505 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:14.19
139 735 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:14.93
140 596 Tova Björk 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:14.95
141 790 Molly Moback Uusimäki 2009 Ösmo Simsällskap SWE 1:15.10
142 161 Julia Adolfson Overödder 2007 Simklubben Neptun SWE 1:15.12
143 499 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:15.31
144 438 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb SWE 1:15.45
145 697 Emmy Skånstad Fant 2007 Tyresö Simsällskap SWE 1:15.49
146 431 Stina Håkansson Bravell 2009 Skuru Idrottsklubb SWE 1:15.49
147 512 Silja Kristjansdottir 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:15.70
148 599 Wendela Melin 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:15.91
149 477 Astrid Lindkvist 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:16.13
150 603 Naomi Chijioke 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:16.29
151 472 Astrid Hietala 2009 Spårvägen Simförening SWE 1:16.31
152 726 Selma Ånöstam 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:16.35
153 460 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening SWE 1:16.38
154 774 Wilma Möllerberg Niska 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:16.41
155 268 Emilia Olsson 2010 Simklubben Neptun SWE 1:16.42
156 386 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:16.46
157 729 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:16.47
158 621 Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:16.58
159 803 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:16.60
160 452 Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:16.61
161 953 Marina Rankovic 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:16.64
162 10 Charvi Panugannti 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:16.79
163 845 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:16.91
164 685 Judit Skäringer 2007 Tyresö Simsällskap SWE 1:16.93
165 602 Isabella Nilsson 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:16.95
166 710 Iris Nyberg 2010 Tyresö Simsällskap SWE 1:16.95
167 614 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:17.02
168 384 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:17.03
169 494 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:17.12
170 986 Malin Johansson 2007 Älvsjö AIK Simförening SWE 1:17.17
171 473 Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening SWE 1:17.20
172 70 Julia Lindström 2009 Järfälla Simsällskap SWE 1:17.81
173 677 Oda Spillberg 2010 Tyresö Simsällskap SWE 1:17.84
174 942 Ebba Söderberg 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:17.85
175 506 Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:18.01
176 128 Sanna Elias 2009 Lidingö Simklubb SWE 1:18.07
177 406 Clara Sartor 2010 Skuru Idrottsklubb SWE 1:18.13
178 946 Lilly Andersson 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:18.76
179 265 Alma Leinder 2010 Simklubben Neptun SWE 1:18.77
180 273 Alexandra Cederblad 2009 Simklubben Neptun SWE 1:18.92
181 987 Ida Ledensjö 2010 Älvsjö AIK Simförening SWE 1:18.96
182 371 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb SWE 1:19.04
183 498 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:19.43
184 517 Sally Vegis 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:19.58
185 525 Filippa Hofmann Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:19.65
186 513 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:19.79
187 805 Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:19.92
188 3 Alva Bergman 2008 Borlänge Simsällskap SWE 1:20.01
189 743 Tindra Martinsson 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:20.21 S14
190 381 Estelle Calgar Lindin 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:20.52
191 920 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:20.53
192 849 Cecilia Jalde 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:20.68
193 981 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening SWE 1:20.69
194 776 Klara Sjöström 2010 Åkersberga Simsällskap SWE 1:20.73
195 847 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:20.80
196 129 Ella Kolm 2009 Lidingö Simklubb SWE 1:20.93
197 943 Ella Sakerwalla-Morris 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:21.37
198 414 Ellinor Fernström 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:21.42
199 810 Liyonie Withana 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:21.45
200 483 Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:21.63
201 856 Julia Käll 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:21.68
202 4 Evelina Myhr 2009 Borlänge Simsällskap SWE 1:21.68
203 503 Francesca Grims Medici 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:21.74
204 519 Eva Christidou 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:21.86
205 846 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:22.12
206 462 Märta Bengter 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:22.69
207 789 Linn Berggren 2009 Ösmo Simsällskap SWE 1:22.78
208 963 Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:23.27
209 965 Sara Svensson 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:23.33
210 844 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:23.49
211 941 Ebba Malvius 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:23.64
212 383 Saga Nilsson 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:23.81
213 985 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening SWE 1:23.99
214 652 Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb SWE 1:24.89
215 708 Wilda Johansson 2010 Tyresö Simsällskap SWE 1:25.15
216 620 Melina Tsampazis 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:25.54
217 656 Moa Hansen 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:25.67
218 516 Elvira Fransson 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:26.77
219 181 Kai Yi Bank 2009 Simklubben Neptun SWE 1:27.15
220 64 Dilvin Altuntas 2010 Järfälla Simsällskap SWE 1:27.32
221 66 Afomia Dubois 2010 Järfälla Simsällskap SWE 1:27.74
222 178 Alva Windirsch 2009 Simklubben Neptun SWE 1:27.88
223 648 Julia Steene 2010 Turebergs Simklubb SWE 1:28.20
224 641 Ebba Bergtass 2010 Turebergs Simklubb SWE 1:28.23
225 65 Robina Bahi 2010 Järfälla Simsällskap SWE 1:28.46
226 447 Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:28.63
227 825 Tina Zhang Karlsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:29.49
228 809 Elsa Sundin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:29.57
229 28 Ariana Lam Grgicevic 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:29.78
230 430 Hedda Lindgren 2009 Skuru Idrottsklubb SWE 1:29.88
231 514 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:29.96
232 957 Gloria Karlmark 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:30.35
233 479 Frida Yavuz 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:31.31
234 967 Tuva Holmer 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:32.07
235 823 Maria Grigoriadou 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:32.09
236 714 Annabelle Sätterström 2009 Tyresö Simsällskap SWE 1:33.64
237 29 Stina Nygren 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:34.42
238 824 Molly Green 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:36.44
239 67 Tilde Hall 2010 Järfälla Simsällskap SWE 1:36.68
240 261 Asta Heggland Bylund 2010 Simklubben Neptun SWE 1:38.39
241 68 Hedvig Nilsson 2010 Järfälla Simsällskap SWE 1:40.23
242 655 Fanny Lorentzi 2010 Turebergs Simklubb SWE 1:41.07
243 666 Isse Camberving 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:54.28
244 970 Nina Pizarro 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
245 166 Rebecca Ek 2009 Simklubben Neptun SWE
246 988 Liv Keding 2009 Älvsjö AIK Simförening SWE
2023-05-14 13:04:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner