2024-06-18   20:19:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Neptuniaden 2023

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Neptuniaden 2023
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 maj 2023 till den 14 maj 2023
45 100m Ryggsim Damer AB
Sponsor: Stockholms Simfestival 2023
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 281 Julia Rodriguez Räms 2007 Simklubben Neptun SWE 1:07.60
2 919 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:08.74
3 141 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb SWE 1:08.76
4 535 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap SWE 1:09.38
5 293 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun SWE 1:10.04
6 689 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap SWE 1:10.10
7 1 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:10.53
8 747 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap SWE 1:10.59
9 279 Nadja Travar 2007 Simklubben Neptun SWE 1:10.61
10 914 Nadin Szeghalmi 2005 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:10.64
11 766 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:11.23
12 643 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb SWE 1:11.29
13 278 Lovisa Lindberg 2007 Simklubben Neptun SWE 1:11.41
14 316 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun SWE 1:11.57
15 557 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:11.88
16 765 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:11.97
17 558 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:12.00
18 169 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun SWE 1:13.10
19 32 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb SWE 1:14.01
20 292 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun SWE 1:14.04
21 611 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:14.52
22 46 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:14.82
23 554 Audrey Glavas 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:15.19
24 528 Nisa Rüya Güven 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:15.33
25 2 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:15.39
26 939 Ines Wijk 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:15.63
27 637 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb SWE 1:15.87
28 310 Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun SWE 1:16.11
29 604 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:16.20
30 311 Emilia Lindberg 2010 Simklubben Neptun SWE 1:17.31
31 307 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun SWE 1:17.39
32 33 Tyra Jacobsén 2009 Bålsta Simklubb SWE 1:18.03
33 552 Alva Lindberg 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:18.04
34 461 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening SWE 1:18.13
35 41 Isabelle Nilsson 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:18.14
36 529 Isabell Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:18.25
37 608 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:18.46
38 841 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:18.46
39 377 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb SWE 1:18.54
40 511 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:18.61
41 734 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:18.87
42 309 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun SWE 1:18.89
43 39 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:18.94
44 650 Fernanda Vasquez 2007 Turebergs Simklubb SWE 1:19.05
45 289 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun SWE 1:19.26
46 761 Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:20.95
47 803 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:20.95
48 500 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:21.02
49 369 Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb SWE 1:21.53
50 35 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb SWE 1:21.56
51 545 Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:21.76
52 843 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:21.97
53 290 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun SWE 1:22.16
54 615 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:22.67
55 270 Emilia Lauritzen 2010 Simklubben Neptun SWE 1:22.71
56 456 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening SWE 1:22.85
57 737 Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:23.13
58 596 Tova Björk 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:23.21
59 450 Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:23.35
60 76 Honia Saeed 2009 Järfälla Simsällskap SWE 1:23.35
61 268 Emilia Olsson 2010 Simklubben Neptun SWE 1:23.59
62 607 Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:23.65
63 621 Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:24.48
64 726 Selma Ånöstam 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:24.52
65 710 Iris Nyberg 2010 Tyresö Simsällskap SWE 1:24.71
66 614 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:24.93
67 265 Alma Leinder 2010 Simklubben Neptun SWE 1:24.96
68 555 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:25.11
69 272 Nora Lovisa Edin 2010 Simklubben Neptun SWE 1:25.19
70 473 Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening SWE 1:25.34
71 805 Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:25.62
72 728 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:26.09
73 266 Cecilia Yang 2010 Simklubben Neptun SWE 1:26.26
74 320 Yolanda Taxén 2009 Simklubben Neptun SWE 1:26.26
75 173 Liv Gullberg 2009 Simklubben Neptun SWE 1:26.28
76 469 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening SWE 1:26.76
77 428 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:26.79
78 406 Clara Sartor 2010 Skuru Idrottsklubb SWE 1:26.86
79 386 Emelie Hedqvist 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:26.89
80 774 Wilma Möllerberg Niska 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:26.97
81 996 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:27.74 EFT
82 981 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening SWE 1:27.92
83 498 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:28.07
84 495 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:28.36
85 987 Ida Ledensjö 2010 Älvsjö AIK Simförening SWE 1:28.66
86 4 Evelina Myhr 2009 Borlänge Simsällskap SWE 1:29.16
87 271 Christina Crona 2010 Simklubben Neptun SWE 1:29.19
88 743 Tindra Martinsson 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:30.06 S14
89 513 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:30.24
90 267 Elsa Jannergren 2010 Simklubben Neptun SWE 1:30.45
91 34 Ebba Rosenberg 2007 Bålsta Simklubb SWE 1:30.47
92 963 Mathilda Orsi 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:30.64
93 519 Eva Christidou 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:30.70
94 371 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb SWE 1:31.23
95 296 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun SWE 1:31.33
96 844 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:31.34
97 603 Naomi Chijioke 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:31.35
98 477 Astrid Lindkvist 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:32.26
99 10 Charvi Panugannti 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:32.41
100 129 Ella Kolm 2009 Lidingö Simklubb SWE 1:32.55
101 599 Wendela Melin 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:33.00
102 652 Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb SWE 1:33.03
103 619 Sanna Rud Bengtsson 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:33.05
104 517 Sally Vegis 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:33.07
105 953 Marina Rankovic 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:33.32
106 979 Hedvig Brink 2010 Älvsjö AIK Simförening SWE 1:33.48
107 920 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:33.70
108 563 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:33.81
109 946 Lilly Andersson 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:34.47
110 648 Julia Steene 2010 Turebergs Simklubb SWE 1:34.92
111 525 Filippa Hofmann Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:34.93
112 708 Wilda Johansson 2010 Tyresö Simsällskap SWE 1:35.11
113 741 Frida Tillman 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:36.42
114 943 Ella Sakerwalla-Morris 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:36.55
115 601 Nova Galliger 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:36.61
116 506 Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:36.81
117 810 Liyonie Withana 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:37.26
118 181 Kai Yi Bank 2009 Simklubben Neptun SWE 1:37.68
119 845 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:38.64
120 620 Melina Tsampazis 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:38.80
121 479 Frida Yavuz 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:39.54
122 447 Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:40.10
123 823 Maria Grigoriadou 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:41.56
124 824 Molly Green 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:45.74
125 65 Robina Bahi 2010 Järfälla Simsällskap SWE 1:45.86
126 64 Dilvin Altuntas 2010 Järfälla Simsällskap SWE 1:46.81
127 957 Gloria Karlmark 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:47.63
128 66 Afomia Dubois 2010 Järfälla Simsällskap SWE 1:48.35
129 967 Tuva Holmer 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:48.85
130 261 Asta Heggland Bylund 2010 Simklubben Neptun SWE 1:49.41
131 809 Elsa Sundin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:49.70
132 68 Hedvig Nilsson 2010 Järfälla Simsällskap SWE 1:50.42
133 965 Sara Svensson 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:51.38
134 514 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:53.66
135 67 Tilde Hall 2010 Järfälla Simsällskap SWE 1:55.02
136 825 Tina Zhang Karlsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:57.79
137 201 Kiira Mauranen 1999 Simklubben Neptun SWE
138 273 Alexandra Cederblad 2009 Simklubben Neptun SWE
139 655 Fanny Lorentzi 2010 Turebergs Simklubb SWE
2023-05-14 13:04:18 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner