Ohjelma Vårsimiaden 2023, Staffanstorp
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag 6 maj förmiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bråhögsbadet |
Arrangör: |
Skånesim/SK Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 7 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed
|
Final 1 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2210 |
1 |
|
Astrid Boström Hällås |
2011 |
POSEIDON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2322 |
2 |
|
Elvin Smrkovic |
2011 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1953 |
3 |
|
Alvin Larsson |
2011 |
SS IDEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2218 |
4 |
|
Lea Pfanhauser |
2011 |
POSEIDON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1956 |
5 |
|
Maksymilian Waszak |
2011 |
SS IDEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed |
Final 2 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1853 |
1 |
|
Fantacia Larsson |
2011 |
SK HAJEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2274 |
2 |
|
Minea Tepic |
2011 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2320 |
3 |
|
Ellie Hagström |
2011 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2109 |
4 |
|
Elias Mekahal |
2011 |
MKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2035 |
5 |
|
Ellen Kristoferson |
2011 |
SK LÖDDE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed |
Final 3 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2258 |
1 |
|
Ines Mesic Mårtensson |
2011 |
SK RAN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2105 |
2 |
|
Anna Kaluza |
2011 |
MKK |
2:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2256 |
3 |
|
Alexander Bällsten |
2011 |
SK RAN |
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2334 |
4 |
|
Anel Smrkovic |
2011 |
SK TRITON |
2:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2207 |
5 |
|
Thilda Thropert |
2011 |
POSEIDON |
2:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed |
Final 4 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2214 |
1 |
|
Frederika Säfholm |
2011 |
POSEIDON |
2:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2332 |
2 |
|
Tage Larzenius |
2011 |
SK TRITON |
2:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2121 |
3 |
|
Viktor Molin |
2011 |
MKK |
2:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2113 |
4 |
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
MKK |
2:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2025 |
5 |
|
Esther Boström |
2011 |
LANDSKRONA |
2:05.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed |
Final 5 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2222 |
1 |
|
Simon Lindquist |
2011 |
POSEIDON |
2:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2321 |
2 |
|
Rebecka Mattsson |
2011 |
SK TRITON |
2:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2277 |
3 |
|
Timofey Beinik |
2011 |
SK RAN |
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2220 |
4 |
|
Noah Stridh |
2011 |
POSEIDON |
1:59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2119 |
5 |
|
Selma Kostovic |
2011 |
MKK |
2:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2317 |
6 |
|
Anna Tsiparis |
2011 |
SK TRITON |
2:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed |
Final 6 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2216 |
1 |
|
Jonathan Kastberg |
2011 |
POSEIDON |
1:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2430 |
2 |
|
Ella E Klemendz |
2011 |
SK HAJEN |
1:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2204 |
3 |
|
Oskar Zdolsek |
2011 |
POSEIDON |
1:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1950 |
4 |
|
Gabriel Zaki |
2011 |
SS IDEN |
1:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1954 |
5 |
|
William Ibron |
2011 |
SS IDEN |
1:58.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2361 |
6 |
|
Lucas Wänberg |
2011 |
VELLINGE-N |
1:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed |
Final 7 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2114 |
1 |
|
Maja Slunski |
2011 |
MKK |
1:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1862 |
2 |
|
Hjalmar v d Pals Kellner |
2011 |
SK HAJEN |
1:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2226 |
3 |
|
Ville Lindman |
2011 |
POSEIDON |
1:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2269 |
4 |
|
Astrid Bergvall |
2011 |
SK RAN |
1:52.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2413 |
5 |
|
Albin Nilsson |
2011 |
TRELLEBORG |
1:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2259 |
6 |
|
Lorik Qorraj |
2011 |
SK RAN |
1:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed |
Final 8 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2369 |
1 |
|
Love Lundh |
2011 |
VELLINGE-N |
1:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2270 |
2 |
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
SK RAN |
1:49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2118 |
3 |
|
Olivia Rabi |
2011 |
MKK |
1:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2362 |
4 |
|
Märta Mars |
2011 |
VELLINGE-N |
1:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2266 |
5 |
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
SK RAN |
1:50.80 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2223 |
6 |
|
Thea Bengtsson-Pratt |
2011 |
POSEIDON |
1:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed |
Final 9 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2198 |
1 |
|
Erik Giselsson Tholin |
2011 |
POSEIDON |
1:47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2263 |
2 |
|
Anton Aldenius |
2011 |
SK RAN |
1:46.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2115 |
3 |
|
Mason Custard |
2011 |
MKK |
1:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2414 |
4 |
|
Felipe Öst |
2011 |
TRELLEBORG |
1:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2199 |
5 |
|
Theo Lind |
2011 |
POSEIDON |
1:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2038 |
6 |
|
Kajsa Trönell Stagling |
2011 |
SK LÖDDE |
1:47.37 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed |
Final 10 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2111 |
1 |
|
Inez Rönnow |
2011 |
MKK |
1:44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1861 |
2 |
|
Ellen Johansson |
2011 |
SK HAJEN |
1:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2108 |
3 |
|
Ebba Lasson |
2011 |
MKK |
1:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2112 |
4 |
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
MKK |
1:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2036 |
5 |
|
Joa Brogård |
2011 |
SK LÖDDE |
1:44.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2110 |
6 |
|
Elias Öinert |
2011 |
MKK |
1:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed |
Final 11 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2106 |
1 |
|
Anton Pogarcic |
2011 |
MKK |
1:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2359 |
2 |
|
Freja Rosberg |
2011 |
VELLINGE-N |
1:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2107 |
3 |
|
David Askari Louyeh |
2011 |
MKK |
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2358 |
4 |
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
VELLINGE-N |
1:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2040 |
5 |
|
Lykke Svahn |
2011 |
SK LÖDDE |
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2120 |
6 |
|
Sophia Ly |
2011 |
MKK |
1:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed |
Final 12 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020 |
1 |
|
Linn Ekvall |
2011 |
LANDSKRONA |
1:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2197 |
2 |
|
Liv Lundin Linnér |
2011 |
POSEIDON |
1:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2265 |
3 |
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
SK RAN |
1:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023 |
4 |
|
Linnéa Hansson |
2011 |
LANDSKRONA |
1:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2360 |
5 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
VELLINGE-N |
1:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2196 |
6 |
|
Folke af Trampe |
2011 |
POSEIDON |
1:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 07:09:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|