2024-07-24   06:04:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for European Masters Games 2023

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Friday

Document
Entry List
European Masters Games 2023
Place: Tampere Swimming Centre Organizer: City of Tampere
Pool: 50m Competition Date: Jul 7, 2023 to Jul 9, 2023
1 50m Freestyle Women
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 142 Victoria Cunningham 1994 - GBR 26.61
2 364 Suvi Pulkkinen 1988 - FIN 27.20
3 72 Marina Macartney 1990 SAS Swiss Alumni Swimming NZL 28.15
4 149 Holly Booth 1991 - GBR 28.16
5 150 Ausra Razgune 1983 - FIN 28.17
6 162 Eileen Keribar Isvan 1978 - TUR 29.51
7 169 Therese Rodoni 1983 - SWE 30.09
8 95 Eleanor Kent 1995 - GBR 30.26
9 170 Luise Zechner 1997 - GER 30.34
10 173 Lina Bieliniene 1974 Lithuanian Team LTU 30.50
11 5 Kira Neal 1984 Basildon & Phoenix Swimming Club GBR 30.59
12 175 Milka Bijelic 1984 - SRB 30.77
13 74 Eve Virkkunen 1971 U-Klubi EST 30.80
14 179 Carola Khouri 1962 - GER 31.00
15 180 Marjan Remmits-de Lange 1963 - NED 31.14
16 82 Olha Stupina 1973 UKRAINE UKR 31.27
17 181 Marileen Vierland 1992 - EST 31.30
18 25 Anu Ilander 1968 Espoon Kilpauinti FIN 31.67
19 68 Elena Affolter 1971 SAS Swiss Alumni Swimming SUI 32.50
20 51 Elaine Whyte 1994 Munster Mermaids IRL 32.61
21 56 Marian Nederlof 1976 Orange Duckies NED 32.69
22 29 Katie Nimmo 1976 Gloucester Masters SC GBR 33.00
23 244 Virve Oksanen 1982 - FIN 33.10
24 69 Michelle Saxer 1968 SAS Swiss Alumni Swimming SUI 33.50
25 2 Christine Nieuwenhuis 1951 Anglo Dutch NED 33.80
26 202 Jurate Pranckeviciene 1975 - LTU 34.00
27 200 Ursula Wallitsch 1961 Crowl Team Germany GER 34.00
28 208 Anna Bultena-Rusek 1966 - NED 34.46
29 218 Marie Line Savaill 1960 - FRA 36.00
30 46 Michaela Kapitanovová 1977 Klub plaveckych sportu Ostrava CZE 36.00
31 221 Katja Andreev 1972 - FIN 36.42
32 12 Melanie Niermann 1980 Berliner Nixen GER 36.50
33 57 Irna van der Molen 1969 Orange Duckies NED 36.97
34 224 Clorinda Benfidi 1973 - ITA 37.00
35 227 Patricia Reilly 1960 - IRL 37.53
36 228 Tracey Hull 1965 Finland Flyers IRL 37.55
37 3 Christine Goodair 1957 Anglo Dutch GBR 37.71
38 231 Larisa Goldshtein 1961 - ISR 38.30
39 47 Iva Strosova 1973 Klub plaveckych sportu Ostrava CZE 38.68
40 238 Sabine Stöckel-Eckard 1959 Crowl Team Germany GER 39.56
41 365 Svitlana Yusypenko 1965 - UKR 39.90
42 242 Emilia Polverino 1968 - ITA 40.00
43 94 Claire Browse 1956 Anglo Dutch GBR 43.34
44 19 Monika Senftleben 1942 BSCRobben GER 46.00
45 131 Lolita Zemliene 1956 - FIN 46.11
46 38 Ana Caeiro 1959 Grupo Amigos Natacao Academica POR 47.00
47 71 Christine Macartney 1959 SAS Swiss Alumni Swimming GER 47.53
48 14 Silvia DDr.Reischitz-Martys 1952 Blue Danube Girls AUT 53.40
49 274 Rebecca George 1963 - AUS 54.10
50 282 Michele Audie 1941 - FRA 1:00.00
51 16 Gabriele Zecha 1952 Blue Danube Girls AUT 1:02.52
52 102 Marjut Hyvönen 1966 - FIN
53 135 Hawa Ruth Lombi 1985 - SLE
54 106 Bernie Marcon 1954 - FRA
55 108 Anke Goetz 1968 - GER
56 347 Arune Zidovainyte 1974 Lithuanian Team LTU
57 96 Judy Wilson 1944 - GBR
58 109 Dietlind Weise 1948 Crowl Team Germany GER LATE
59 126 Amandeep Kaur 1996 India IND
60 127 Judy Jain 1978 India IND
61 64 Claire Coull 1963 SAS Swiss Alumni Swimming GBR
2023-07-09 12:36:25 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Uinti Tampere

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner