2024-07-19   17:29:16
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for European Masters Games 2023

Below are all entry- and startlists shown by session.

Friday

Document
Entry List
European Masters Games 2023
Place: Tampere Swimming Centre Organizer: City of Tampere
Pool: 50m Competition Date: Jul 7, 2023 to Jul 9, 2023
6 800m Freestyle Men
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 283 Massimo Grisenti 1991 - ITA 8:52.61
2 366 Juuso Manninen 1993 - FIN 9:22.70
3 36 Nick Valentine 1981 Great Britain Northern United GBR 9:25.00
4 317 Antoine-Romain Rozwadowski 1979 - FRA 9:33.82
5 280 Michael Dieckmann 1971 - GER 9:40.00
6 297 Karel Svaton 1990 - CZE 9:45.00
7 145 Benjamin Konschak 1986 - GER 9:45.00
8 138 Gašper Bohinc 1991 - SLO 9:50.00
9 176 Jan Zikmund 1990 - CZE 10:10.18
10 318 Jani-Petteri Puustinen 1979 Grupo Amigos Natacao Academica FIN 10:14.18
11 355 Heikki Mäihäniemi 1980 - FIN 10:16.00
12 319 Stefan Kamlage 1968 - GER 10:17.72
13 395 Julien Baillod 1980 - SUI 10:24.57 LATE
14 301 Pawel Rogosz 1976 UKRAINE POL 10:39.72
15 359 Sanjeev Tokas 1974 India IND 10:40.00
16 178 Matthew Lees 1989 - GBR 10:44.98
17 215 Dale Devereux Barker 1962 - GBR 10:49.50
18 62 Oscar Monge 1981 Orange Lions CRC 10:50.23
19 165 Vilmantas Krasauskas 1964 Torpedos LTU 10:55.00
20 292 Dirk Zeterberg 1957 - GER 11:07.23
21 296 Conny Mindemark 1957 - SWE 11:15.27
22 293 Mutlu Atli 1965 - TUR 11:28.35
23 182 Nick Hope 1984 - GBR 11:50.00
24 105 Patrick Berger 1954 - FRA 11:50.00
25 295 Aleksei Terestsenkov 1963 U-Klubi EST 11:50.00
26 324 András Jelencsik 1964 - HUN 11:52.61
27 155 Boris Batin 1983 - ISR 12:00.00
28 349 Belal Hassan 1984 - EGY 12:05.00
29 42 Jiri Pokorny 1969 Klub plaveckych sportu Ostrava CZE 12:14.00
30 43 Libor Hracki 1972 Klub plaveckych sportu Ostrava CZE 12:20.50
31 171 Pasi Huhtala 1981 - FIN 12:30.00
32 310 Philippe Mayer 1955 SFOC SUI 12:33.00
33 214 Duncan McCreadie 1945 - GBR 12:40.00
34 204 Simo-Pekka Torsti 1960 - FIN 12:42.05
35 325 Dan Morgan 1987 - GBR 12:59.00
36 353 Francesco Garofalo 1954 - ITA 13:00.00
37 239 Stuart McGurk 1961 - GBR 13:22.96
38 93 Michael Read 1941 - GBR 16:05.01
39 70 Josef Krejci 1933 SAS Swiss Alumni Swimming SUI 16:30.00
40 250 Harald Weyh 1962 - GER 16:30.53
41 262 Michael John Morris 1951 Cross Country Masters AUS 18:00.00 LATE
42 313 Kurian Jacob 1950 Cross Country Masters IND 20:35.18
43 309 Antanas Guoga 1948 Torpedos LTU 24:00.00
44 299 Stasys Grigas 1941 - LTU 25:00.00
45 334 Christopher Stuart 1974 - GBR
46 107 Bernd Schultz 1960 - GER
47 88 Jerry O Riordan 1974 WokingCMSC IRL
48 394 Server  Tanfer 1962 - TUR LATE
2023-07-09 12:36:27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Uinti Tampere

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner