2024-06-18   14:18:14
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for European Masters Games 2023

Below are all entry- and startlists shown by session.

Friday

Document
Entry List
European Masters Games 2023
Place: Tampere Swimming Centre Organizer: City of Tampere
Pool: 50m Competition Date: Jul 7, 2023 to Jul 9, 2023
7 100m Breaststroke Women
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 53 Claire O Connell 1991 Munster Mermaids IRL 1:16.00
2 84 Halyna Maidaniuk 1990 UKRAINE UKR 1:20.00
3 170 Luise Zechner 1997 - GER 1:21.84
4 252 Amanda Bedard 1978 - CAN 1:23.00
5 85 Sabina Romanova 1983 UKRAINE UKR 1:24.00
6 237 Aušra Grabauskiene 1969 - LTU 1:26.71
7 59 Annette Wijnja-Visser 1967 Orange Duckies NED 1:26.79
8 181 Marileen Vierland 1992 - EST 1:27.80
9 162 Eileen Keribar Isvan 1978 - TUR 1:28.09
10 25 Anu Ilander 1968 Espoon Kilpauinti FIN 1:28.49
11 7 Amanda Goodman 1970 Basildon & Phoenix Swimming Club GBR 1:29.00
12 244 Virve Oksanen 1982 - FIN 1:29.50
13 48 Andrea Gregorova 1972 Klub plaveckych sportu Ostrava CZE 1:30.50
14 69 Michelle Saxer 1968 SAS Swiss Alumni Swimming SUI 1:31.00
15 26 Johanna Kara 1965 Espoon Kilpauinti FIN 1:31.92
16 246 Kaia Kulla 1961 - EST 1:32.01
17 132 Claire Tagg 1969 South Downs Trojan Swimming
Club
FIN 1:32.05
18 234 Aušra Gardžiuliene 1969 Lithuanian Team LTU 1:33.27
19 254 Catrin Knuth 1976 - GER 1:34.00
20 56 Marian Nederlof 1976 Orange Duckies NED 1:38.92
21 228 Tracey Hull 1965 Finland Flyers IRL 1:39.05
22 23 Marie Keane 1958 Cailini Og Ireland IRL 1:39.80
23 173 Lina Bieliniene 1974 Lithuanian Team LTU 1:40.00
24 303 Cécile Cousin 1986 - FRA 1:41.63
25 347 Arune Zidovainyte 1974 Lithuanian Team LTU 1:42.00
26 57 Irna van der Molen 1969 Orange Duckies NED 1:42.29
27 49 Martina Plackova 1974 Klub plaveckych sportu Ostrava CZE 1:42.40
28 12 Melanie Niermann 1980 Berliner Nixen GER 1:46.14
29 227 Patricia Reilly 1960 - IRL 1:47.47
30 269 Rasa Pociuviene 1967 - FIN 1:50.30
31 259 Cornelia Neubert 1952 - GER 1:50.99
32 8 Alison Cowie 1973 Basildon & Phoenix Swimming Club GBR 1:52.00
33 268 Elina Virtanen 1962 - FIN 1:52.41
34 264 Tiia Brakmann 1955 - EST 1:56.00
35 265 Natasha Morgan 1982 - GBR 2:00.00
36 19 Monika Senftleben 1942 BSCRobben GER 2:03.50
37 271 Merja Salonen-Piira 1958 - FIN 2:05.00
38 279 María del Carmen Soria 1944 - ARG 2:09.47
39 15 Maria Puchner 1949 Blue Danube Girls AUT 2:35.25
40 326 Dagmar Puffing 1962 - GER LATE
41 106 Bernie Marcon 1954 - FRA
42 108 Anke Goetz 1968 - GER
43 98 Zhou Chuanzhu 1959 - CHN
2023-07-09 12:36:27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Uinti Tampere

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner