2024-06-18   14:11:42
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for European Masters Games 2023

Below are all entry- and startlists shown by session.

Friday

Document
Entry List
European Masters Games 2023
Place: Tampere Swimming Centre Organizer: City of Tampere
Pool: 50m Competition Date: Jul 7, 2023 to Jul 9, 2023
8 100m Breaststroke Men
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 363 Chris Jones 1981 - GBR 1:06.06
2 140 Daniel Hohmann 1992 - GER 1:10.00
3 351 Topias Haavisto 1993 - FIN 1:10.00
4 92 Christopher Kelleher 1985 WokingCMSC IRL 1:12.20
5 192 Geoff Boddie 1973 - IRL 1:13.83
6 298 Simone Battiston 1975 - ITA 1:14.00
7 139 Peter Garajszki 1978 - HUN 1:14.01
8 83 Igor Medvediev 1962 UKRAINE UKR 1:15.00
9 203 Rolando Prada 1972 - ITA 1:15.00
10 177 Wade Rimbach 1984 - GBR 1:15.88
11 91 David Bryant 1961 WokingCMSC GBR 1:16.89
12 184 Mika Pöyhölä 1966 - FIN 1:18.00
13 301 Pawel Rogosz 1976 UKRAINE POL 1:19.49
14 258 Roland Pietsch 1954 - GER 1:20.00
15 358 Ritvars Busmanis 1966 - LAT 1:20.00
16 158 Shaun A Robb 1989 - GBR 1:20.23
17 206 Gaetano Cerullo 1992 - ITA 1:22.00
18 220 Oliver Hampe 1961 - GER 1:22.50
19 61 Johannes Weenink 1968 Orange Lions NED 1:24.00
20 222 Alonso Fernandez 1960 - ESP 1:24.00
21 294 Mauri Kanto 1963 - FIN 1:24.31
22 240 Ian Robertson 1963 Cross Country Masters CAN 1:25.00
23 164 Mark Partridge 1963 - GBR 1:25.00
24 300 Ronaldus Korzelius 1965 - NED 1:26.49
25 43 Libor Hracki 1972 Klub plaveckych sportu Ostrava CZE 1:27.50
26 219 Torsten Thiele 1960 - GER 1:27.51
27 295 Aleksei Terestsenkov 1963 U-Klubi EST 1:28.00
28 100 Antti Lahti 1973 - FIN 1:28.00
29 191 Peter Herzig 1980 - SUI 1:28.02
30 40 Tiago Cunha 1976 Grupo Amigos Natacao Academica POR 1:29.98
31 73 Toomas Haggi 1957 U-Klubi EST 1:30.50
32 310 Philippe Mayer 1955 SFOC SUI 1:31.50
33 247 Nicholas Hunt 1956 - GBR 1:35.00
34 75 Peep Kesküla 1954 U-Klubi EST 1:35.57
35 39 Nuno Afonso 1980 Grupo Amigos Natacao Academica POR 1:37.00
36 249 Wolfgang Pätsch 1952 - GER 1:38.00
37 255 Ossi Vallemaa 1954 U-Klubi EST 1:38.03
38 233 Patrice Dubois 1955 - FRA 1:39.69
39 78 Aksel Luige 1949 U-Klubi EST 1:40.03
40 205 Herwig Rattinger 1954 - AUT 1:45.10
41 262 Michael John Morris 1951 Cross Country Masters AUS 1:48.00
42 236 Ulrich Matzken 1960 - GER 1:50.00
43 37 Joao Marques 1977 Grupo Amigos Natacao Academica POR 1:50.00
44 316 Christian Herrmann 1953 - GER 2:00.00
45 130 Katkevicius Sigitas 1957 Lithuanian Dream LTU
46 112 Kashmir Chand 1993 India IND
47 41 Marek Pagac 1986 Klub plaveckych sportu Ostrava CZE
48 338 Yadvinder Singh Virk 1998 India IND
49 104 Renato Jerome Cicolella 1975 - FRA
50 97 Luis Ruiz 1943 - CAN
51 393 Dino  Cicolella 1983 - FRA LATE
2023-07-09 12:36:27 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Uinti Tampere

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner