Program för Brøndby Swim Cup 2024
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lørdag den 20.01.2024
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregårdshallen |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2024 to 21. jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Mariegaard |
1999 |
Vest-Brøndby |
DEN |
53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Jacobsen |
2002 |
Vest-Brøndby |
DEN |
58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:10.75 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Felix Bloch Winneche |
2014 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Felix Evald Sørensen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sean William Wellemberg |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Leo Jess Gammelgaard Haastrup |
2016 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Conrad Lykkestrand Dieckmann |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-01-2024 15:29.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|