2024-06-16   18:32:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-uinnit 2023

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Lähtölista
SM-Uinnit 2023
Paikka: Porin keskustan uimahalli Järjestäjä: SUiL, PUS
Allas: 50m Päivämäärä: 15.06.2023 - 18.06.2023
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet
Heat 1 (5)
Sponsori: S-Market Herralahti
SR 2:00.70 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Monaco 26.5.1996
SJR 2:02.41 Jani Sievinen 1974 NumKis (FIN) Espoo 5.5.1991
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
12.09
Ilm.Aika
Startti:
1
2
788 3 Alex Wiksten 2008 RaKe 2:34.21
678 4 Alexander Nyman 2004 Race Club 2:31.67
684 5 Andreas Kinnunen 2006 Race Club 2:32.24
6
7
8
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet Heat 2 (5)
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
Ilm.Aika
Startti:
12.13
495 1 Kalle Pesälä 2006 OU 2:27.79
93 2 Antti Huttunen 2006 NumKis 2:26.47
167 3 Lenni Syvänen 2007 Cetus 2:22.06
128 4 Jari Schwarte 1990 Cetus 2:14.97
475 5 Jeriko Helanen 2008 OuLo 2:19.75
236 6 Antto Koppinen 2006 JoUS 2:23.35
539 7 Tuomo Strömmer 2007 KemPy 2:26.91
8
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet Heat 3 (5)
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
Ilm.Aika
Startti:
12.16
649 1 Ukko-Pekka Tuomainen 2008 Vanders 2:27.38
243 2 Miro Järvinen 2005 KoU 2:24.53
669 3 Tuomas Heikkilä 2008 AQUILA 2:21.95
312 4 Claes Fjellström 2001 VUS-VSS 2:14.15
584 5 Ilja Syrjä 2004 UiTa 2:17.24
270 6 Luka Valtonen 2006 LrKT 2:23.14
229 7 Konsta Kauppinen 2005 JoUS 2:26.63
700 8 Matti Klümper 2008 EKU 2:30.98
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet Heat 4 (5)
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
Ilm.Aika
Startti:
12.19
668 1 Kendro Bobkov 2006 AQUILA 2:27.24
100 2 Onni Rahkonen 2007 SGR 2:23.62
415 3 Markuss Justovics 2007 RaUS 2:21.47
135 4 Eetu Alitalo 1999 Cetus 2:08.07
496 5 Arttu Haipus 2004 OU 2:15.59
297 6 Visa Nissinen 2004 KUS-GSS 2:22.48
666 7 Jimi Kojo 2005 AQUILA 2:26.49
667 8 Valtteri Muranen 2005 AQUILA 2:30.72
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet Heat 5 (5), Junior
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
Ilm.Aika
Startti:
12.22
510 1 Leevi Väyrynen 2007 OU 2:18.13
311 2 Andras Galos 2006 SeUi 2:16.15
394 3 Joonatan Davie 2006 RaisU 2:13.71
741 4 Ajjuub Ezzat 2005 ÅTUS 2:06.04
182 5 Ilmari Nieminen 2007 Cetus 2:10.08
699 6 Leevi Pixa 2007 EKU 2:14.73
596 7 Oliver Aspholm 2005 UiTa 2:17.02
505 8 Erik Peuhkuri 2006 OU 2:18.15
15.06.2023 08.40.32 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Porin Uimaseura

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner