2024-06-16   16:36:04
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-uinnit 2023

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Lähtölista
SM-Uinnit 2023
Paikka: Porin keskustan uimahalli Järjestäjä: SUiL, PUS
Allas: 50m Päivämäärä: 15.06.2023 - 18.06.2023
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet
Heat 1 (7)
Sponsori: Isokarhun Hammas
SR 2:08.26 Matti Mattsson 1993 PUS (FIN) Budapest 19.5.2021
SJR 2:12.65 Matti Mattsson 1993 PUS (FIN) Belgrad, SRB 7.7.2011
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
10.12
Ilm.Aika
Startti:
1
2
613 3 Pyry Pyykkö 2006 UiTa 2:50.24
683 4 Aaron Tikkanen 2006 Race Club 2:49.76
518 5 Joonas Keränen 2007 OU 2:49.80
6
7
8
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet Heat 2 (7)
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
Ilm.Aika
Startti:
10.16
1
503 2 Lauri Siurua 2005 OU 2:45.95
515 3 Aapo Alaniska 2007 OU 2:45.03
112 4 Joonatan Lipiäinen 2005 SiWa 2:44.78
75 5 Oiva Koppelmäki 2007 HyUS 2:45.01
124 6 Väinö Linnermo 2008 TuUS 2:45.18
355 7 Emil Koskela 2008 ViesU 2:46.70
8
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet Heat 3 (7)
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
Ilm.Aika
Startti:
10.19
788 1 Alex Wiksten 2008 RaKe 2:44.37
230 2 Frans Riekki 2005 JoUS 2:43.95
351 3 Torsti Saarela 2006 ViesU 2:43.72
165 4 Tommi Mosconi 2008 Cetus 2:42.23
762 5 Nardi Orenshtein 2005 ÅTUS 2:42.97
585 6 Niklas Töyrylä 2006 UiTa 2:43.73
746 7 Frans Sandblom 2006 ÅTUS 2:44.18
654 8 Samuli Liikamaa 2008 Vanders 2:44.41
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet Heat 4 (7)
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
Ilm.Aika
Startti:
10.22
331 1 Iivari Kautiainen 2006 VUS-VSS 2:40.86
306 2 Lauri Jumppanen 2007 SeUi 2:39.09
717 3 Vilho Tikkanen 2005 Aalto 2:35.48
142 4 Verneri Viisanen 2002 Cetus 2:19.46
136 5 Petr Pankratov 2002 Cetus 2:27.20
455 6 Elias Salo 2007 VeUS 2:37.79
384 7 Lauri Aho 2006 RaisU 2:40.19
513 8 Niko Kumpulainen 2007 OU 2:42.03
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet Heat 5 (7)
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
Ilm.Aika
Startti:
10.26
321 1 Ilari Hatunen 2006 VUS-VSS 2:40.44
304 2 Oskari Tavast 2007 SeUi 2:38.55
478 3 Lasse Pulkkinen 2002 OU 2:29.51
51 4 Aleksandr Ipatkov 2003 HSS 2:19.20
480 5 Paavo Erkinaro 2003 OU 2:25.07
154 6 Alexander Huhtala 2003 Cetus 2:36.38
360 7 Ilmari Partanen 2006 HäUS 2:39.80
420 8 Kaapo Tuomainen 2008 SalU 2:41.67
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet Heat 6 (7)
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
Ilm.Aika
Startti:
10.29
645 1 Lauri Rantsi 2008 Vanders 2:40.38
170 2 Aarne Nuutinen 2006 Cetus 2:38.04
479 3 Valtteri Taskinen 2002 OU 2:28.65
364 4 Matti Mattsson 1993 PUS 2:07.13
432 5 Jami Ihalainen 2003 TaTU 2:20.56
418 6 Miika Nurminen 2005 SalU 2:35.66
21 7 Kalle Hyttinen 2001 BS-PU 2:39.32
307 8 Oskari Juntti 2008 SeUi 2:41.45
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet Heat 7 (7), Junior
ID
Rata
Nimi
Syntyn
Seura
Ilm.Aika
Startti:
10.32
666 1 Jimi Kojo 2005 AQUILA 2:34.27
271 2 Nooa Matela 2005 LrU 2:33.36
495 3 Kalle Pesälä 2006 OU 2:30.92
745 4 Konsta Vainio 2005 ÅTUS 2:27.80
106 5 Carl-Victor Nykvist 2007 SGR 2:29.10
697 6 Nicolas Nyström 2008 EKU 2:31.14
84 7 Urho Käkelä 2005 JUK 2:33.83
540 8 Veeti Palo 2007 KemPy 2:34.42
15.06.2023 08.40.29 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Porin Uimaseura

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner