2024-06-16   17:16:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-uinnit 2023

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit 2023
Paikka: Porin keskustan uimahalli Järjestäjä: SUiL, PUS
Allas: 50m Päivämäärä: 15.06.2023 - 18.06.2023
5 100m Selkäuinti Naiset 17 ja nuoremmat
SR 1:00.28 Mimosa Jallow 1994 Plaani (FIN) Glasgow, GBR 7/6/2018
SJR 1:02.80 Vilma Oura 2001 HSS (FIN) Tampere 7/9/2017
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 509 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:05.29
2 655 Ülle Harjaks 2006 Vanders FIN 1:05.58
3 323 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:05.70
4 500 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:06.45
5 751 Kerttu Rantanen 2007 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:06.71
6 185 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo FIN 1:06.91
7 284 Lilith-Madeleine Johanna
Tenzer
2008 Mikkelin Uimaseura FIN 1:07.36
8 760 Selma Syrjänen 2009 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:08.11
9 258 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura FIN 1:08.27
10 361 Elina Malinen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:08.34
11 753 Amanda Ruusuvaara 2008 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:08.66
12 511 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 1:08.71
13 652 Ilona Kallio 2009 Vanders FIN 1:08.77
14 119 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry FIN 1:08.79
15 310 Selma Laukkanen 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:08.80
16 564 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki FIN 1:09.18
17 277 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:09.55
18 643 Jenni Korkeamäki 2007 Vanders FIN 1:09.92
19 101 IIda Tawast 2007 Simmis Grani FIN 1:10.39
20 648 Hilda Kupila 2006 Vanders FIN 1:10.60
21 656 Mona Laiho 2008 Vanders FIN 1:10.64
22 468 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet FIN 1:10.70
23 767 Saga Räikkönen 2008 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:10.72
24 370 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura FIN 1:11.31
25 372 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura FIN 1:11.80
26 183 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo FIN 1:11.98
27 543 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 1:12.02
28 219 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura FIN 1:12.23
29 421 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit FIN 1:12.52
30 519 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:12.53
31 521 Silja Sipovaara 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:12.64
32 179 Eine Idman 2007 Cetus Espoo FIN 1:12.77
33 76 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura FIN 1:12.82
34 457 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura FIN 1:13.11
35 651 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders FIN 1:13.29
36 234 Vilma Vatanen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:13.30
37 469 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet FIN 1:13.40
38 721 Vieno Tikkanen 2007 Jyväskylän Aalto FIN 1:13.40
39 88 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 1:13.41
40 471 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet FIN 1:14.14
41 94 Felicia Sievinen 2008 Nummelan Kisaajat FIN 1:17.29
14.06.2023 17:13:20 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner