2024-06-16   18:30:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma SM-uinnit 2023

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Osallistujaluettelo
SM-Uinnit 2023
Paikka: Porin keskustan uimahalli Järjestäjä: SUiL, PUS
Allas: 50m Päivämäärä: 15.06.2023 - 18.06.2023
7 100m Perhosuinti Miehet Kaiken ikäiset
SR 53.08 Jere Hård 1978 SWIM (FIN) Fukuoka 7/23/2001
SJR 53.64 Sergey Kuznetsov 2000 Cetus (FIN) Espoo 12/15/2018
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 460 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit FIN 54.54
2 637 Erik Nurmi 2001 Vanders FIN 54.77
3 569 Eemil Varho 1997 Uinti Tampere FIN 54.94
4 247 Jasu Ovaskainen 2002 Lahden Uimaseura FIN 55.44
5 430 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere FIN 55.45
6 143 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo FIN 55.79
7 224 Kalle Pyykkönen 1996 Joensuun Uimaseura ry FIN 56.52
8 180 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 56.55
9 574 Visa Kotiniitty Uinti Tampere 56.77
2003 FIN
10 502 Jere Hannuksela Oulun Uinti 1906 56.93
2004 FIN
11 31 Lari Tumanoff Helsingfors Simsällskap 56.97
2003 FIN
12 497 Eetu Haipus Oulun Uinti 1906 57.60
2004 FIN
13 428 Juho Seppälä TaTu Tampere 57.77
1999 FIN
14 39 Lassi Haimi Helsingfors Simsällskap 58.22
2003 FIN
15 603 Áron Zautasvili Uinti Tampere 58.45
2006 FIN
16 597 Tuomas Lehtonen Uinti Tampere 58.56
2005 FIN
17 713 Markus Veckman Jyväskylän Aalto 58.66
2004 FIN
18 602 Väinö Hinkka Uinti Tampere 58.82
2007 FIN
19 291 Lauri Korpi Ilmajoen Kisailijat 59.03
2006 FIN
20 398 Roope Koskela Raision Urheilijat 59.04
2007 FIN
21 785 Emil Perkkiö Helsingfors Simsällskap 59.16
2000 FIN
22 72 Joonas Maaranen Hyvinkään Uimaseura 59.32
2004 FIN
23 742 Jeremia Varonen Uinti Turku - Åbo Simning 59.72
2004 FIN
24 122 Aapo Tuhkanen Tuusulan Uimaseura ry 1:00.22
2005 FIN
25 576 Samuel Sainio Uinti Tampere 1:00.44
2005 FIN
26 45 William Fagerstedt Helsingfors Simsällskap 1:00.61
2005 FIN
27 583 Riccardo Castagno Uinti Tampere 1:00.65
2004 FIN
28 593 Antte Säilä Uinti Tampere 1:00.65
2004 FIN
29 474 Alexey Savelyev Oulun Lohet 1:00.77
2007 FIN
30 319 Lucas Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:00.84
2005 FIN
31 81 Juuso Rahikainen Järvenpään Uintiklubi ry 1:00.94
2003 FIN
32 120 Pravin Perasath Simmis Wanda ry 1:01.06
2008 FIN
33 475 Jeriko Helanen Oulun Lohet 1:01.26
2008 FIN
34 313 Teemu Oksakari Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:01.27
2003 FIN
35 465 Toni Lipponen Kemin Uimaseura 1:01.37
2003 FIN
36 436 Miklas Pikkuhuhta TaTu Tampere 1:01.49
2005 FIN
37 69 Nico Peltonen Hyvinkään Uimaseura 1:01.55
2005 FIN
38 92 Joonas Cranston Nummelan Kisaajat 1:01.72
2003 FIN
39 157 Nuutti Laitinen Cetus Espoo 1:01.76
2004 FIN
40 431 Niilo Kilpeläinen TaTu Tampere 1:01.94
2004 FIN
41 256 Julius Airas Lahden Uimaseura 1:01.97
2003 FIN
42 586 Akseli Liukkonen Uinti Tampere 1:01.98
2005 FIN
43 467 Mikael Ryynänen Oulun Lohet 1:01.99
2003 FIN
44 722 Touko Riipinen 2004 Jyväskylän Aalto FIN 1:02.01
45 259 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura FIN 1:02.02
46 696 Eetu Autio 2007 Espoon Kilpauinti FIN 1:02.02
47 164 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo FIN 1:02.13
48 116 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:02.15
49 93 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat FIN 1:02.66
50 315 Filip Jåfs 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 1:02.74
51 417 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit FIN 1:02.89
52 720 Mikko Sihvo 2004 Jyväskylän Aalto FIN 1:02.92
53 86 Aaron Pirinen 2005 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 1:03.06
54 390 Aaro Törnström 2006 Raision Urheilijat FIN 1:03.09
55 111 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry FIN 1:03.19
56 306 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:03.19
57 646 Tuukka Orre 2007 Vanders FIN 1:03.22
58 557 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi FIN 1:03.48
59 125 Artem Khotenovskii 2006 Tuusulan Uimaseura ry FIN 1:03.48
60 167 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo FIN 1:03.60
61 195 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo FIN 1:03.80
62 243 Miro Järvinen 2005 Kouvolan Uimarit FIN 1:03.83
63 697 Nicolas Nyström 2008 Espoon Kilpauinti FIN 1:03.87
64 121 Daniel Viitikko 1996 Tuusulan Uimaseura ry FIN 1:04.09
65 303 Topias Ruuska 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry FIN 1:04.15
66 190 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo FIN 1:04.16
67 290 Miska Korkalainen 2006 Voikkaan Viesti FIN 1:04.24
68 351 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit FIN 1:04.27
69 369 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura FIN 1:04.43
70 442 Matias Leiwo 2006 TaTu Tampere FIN 1:04.59
71 358 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 1:04.73
72 397 Roope Käär 2007 Raision Urheilijat FIN 1:04.97
73 434 Sakari Korri 2005 TaTu Tampere FIN 1:05.15
74 155 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo FIN 1:05.37
75 682 Juho Herva 2005 Race Club Sveitsi FIN 1:00.04 S
76 550 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja FIN 1:02.27 S
14.06.2023 17:13:57 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Uinti Tampere

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner