2024-05-27   14:55:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sportringen Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Heatlista
Sportringen Swim Meet 2024
Plats: Burlövsbadet Arrangör: SK Sydsim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 apr 2024 till den 7 apr 2024
Gren 3, 200m Ryggsim Damer
Final 1 (9)
Sponsor: Nordic Sugar
SR 2:10.56 Michelle Coleman 1993 Spårvägen SF (swe) Eindhoven (ned) 2014-04-10
SJR 2:12.64 Henriette Stenkvist 1994 Stockholmspolisens IF (S Austin (USA) 2010-03-06
SR S7 3:20.43 Agnes Kramer 1998 Falkenbergs SK Perstorp (SWE) 2017-06-17
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:53
1
2 Ella Petersen 2008 Ängelholms Simsällskap
3 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap
4 Linn Ekvall 2011 Landskrona Simsällskap
5 Eyja Hallberg 2010 SK Triton
6 Elenor Thomasson 2006 Helsingborgs Simsällskap S7 - 5, 3, 8
7
8
Gren 3, 200m Ryggsim Damer Final 2 (9)
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:57
1 Inez Rönnow 2011 Malmö Kappsimningsklubb
2 Jill Fischer 2009 Karlshamns Simklubb
3 Kajsa Hermansson Söderdahl 2010 Landskrona Simsällskap 3:46.66 S
4 Isabella Hansen 2010 Landskrona Simsällskap 3:15.80 S
5 Indu Arun 2010 Simklubben Sydsim 3:27.57 S
6 Molly Åkerman 2010 Simklubben Nereus
7 Alice Wikermark 2010 Malmö Kappsimningsklubb
8 Julia Andersson 2009 Landskrona Simsällskap
Gren 3, 200m Ryggsim Damer Final 3 (9)
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:01
1 Ellie Hagström 2011 SK Triton 3:14.72 S
2 Julia Lundahl 2011 Vellinge-Näsets Simklubb 3:07.02 S
3 Filippa Alhbin 2010 SK Triton 3:03.82 S
4 Olivia Pålsson 2011 Karlshamns Simklubb 2:59.54 S
5 Marie Rönn Frigård 2008 SK Triton 2:59.82 S
6 Felicia Hvistendal 2011 Ringsjö Simklubb 3:04.76 S
7 Elin Johansson 2010 Karlshamns Simklubb 3:09.79 S
8 Rebecka Mattsson 2011 SK Triton 3:14.79 S
Gren 3, 200m Ryggsim Damer Final 4 (9)
Bana
Namn
Född
Förening
10:05
Anm tid
Start ca:
1 Mathilda Molin 2009 Simklubben Ran 2:58.33
2 Nora-My Häger 2011 Simklubben Ran 2:56.63 S
3 Julia Smalarz 2010 Malmö Kappsimningsklubb 2:55.92 S
4 Linnea Svennesson 2009 Karlskrona Simsällskap 2:51.93 S
5 Tindra Warnholtz 2010 Simklubben Ran 2:55.09 S
6 Maja Henrysson 2009 Karlskrona Simsällskap 2:56.39 S
7 Nelly Berggren 2009 Karlshamns Simklubb 2:56.63 S
8 Gabija Jurgilaityte 2010 SK Triton 2:58.95 S
Gren 3, 200m Ryggsim Damer Final 5 (9)
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
1 Elzbieta Vilutyte 2009 SK Triton 2:50.10 S
2 Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap 2:48.88 S
3 Minela Causevic 2010 Osby Simsällskap 2:47.39 S
4 Ida Johansson 2009 Simklubben Poseidon 2:44.67 S
5 Zoe Petersson 2011 Karlshamns Simklubb 2:45.24 S
6 Liv Lundin Linnér 2011 Simklubben Poseidon 2:47.60 S
7 Heidi Heimdal 2008 Simklubben Ran 2:50.00 S
8 Selma Lindström 2006 SK Triton 2:50.47 S
Gren 3, 200m Ryggsim Damer Final 6 (9)
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
1 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap 2:42.76 S
2 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton 2:42.39 S
3 Vilda Grönberg 2009 Simklubben Poseidon 2:42.02 S
4 Lova Millbourn 2009 SK Triton 2:40.29 S
5 Ella Knutsson 2009 Föreningen Trelleborg Sim 2:41.39 S
6 Beatrice Hanner 2008 SK Triton 2:42.15 S
7 Emelie Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 2:42.74 S
8 Clara Lindström 2008 SK Triton 2:43.99 S
Gren 3, 200m Ryggsim Damer Final 7 (9)
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:16
1 Alva Eskilsson 2010 Helsingborgs Simsällskap 2:38.76 S
2 Alice Qvarfordt 2010 Malmö Kappsimningsklubb 2:37.81 S
3 Elena Seitzberg 2005 Simklubben Ran 2:37.01 S
4 Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap 2:36.56 S
5 Astrid Larsson 2008 Simklubben Hajen 2:36.89 S
6 Anna Gutenwik 2008 Simklubben Hajen 2:37.27 S
7 Sabela Rouco Aparicio 2009 Simklubben Poseidon 2:37.81 S
8 Greta Sandell 2009 Helsingborgs Simsällskap 2:38.86 S
Gren 3, 200m Ryggsim Damer Final 8 (9)
Bana
Namn
Född
Förening
10:20
Anm tid
Start ca:
1 Felicia Almquist 2010 SK Triton 2:36.46 S
2 Amanda Erixon 2009 Vellinge-Näsets Simklubb 2:35.83 S
3 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap 2:33.19 S
4 Agnes Ohlsson 2007 Ystads Simsällskap 2:31.00 S
5 Minéa Bergstedt 2008 Karlshamns Simklubb 2:32.93 S
6 Felicia Jönsson 2009 Helsingborgs Simsällskap 2:35.19 S
7 Signe Larzenius 2008 SK Triton 2:36.38 S
8 Julia Erkselius 2006 Simklubben Poseidon 2:36.51 S
Gren 3, 200m Ryggsim Damer Final 9 (9)
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:23
1 Ella Nord 2009 Osby Simsällskap 2:28.22 S
2 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen 2:24.98 S
3 Isabelle Leo 2009 Ystads Simsällskap 2:21.67 S
4 Julia Almquist 2007 Simklubben Poseidon 2:20.01 S
5 Ida Nordberg 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:20.65 S
6 Tyra Ekeberg 2007 Simklubben Poseidon 2:23.01 S
7 Estelle Johansson 2010 Helsingborgs Simsällskap 2:27.19 S
8 Alma Persson 2008 Ystads Simsällskap 2:30.48 S
2024-04-05 17:10:55 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner