2024-05-27   15:01:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sportringen Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Startlista
Sportringen Swim Meet 2024
Plats: Burlövsbadet Arrangör: SK Sydsim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 apr 2024 till den 7 apr 2024
2 100m Fjärilsim Herrar
Sponsor: Kryddhyllan
SR 52.00 Lars Frölander 1974 Sundsvalls SS (SWE) Sydney (aus) 2000-09-22
SJR 54.14 Robin Hanson 2001 Järfälla S (SWE) Stockholm (SWE) 2019-04-13
# Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Victor Klingeryd Jalamo 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 53.03 S
2 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim SWE 55.96 S
3 Ian Hangård 2002 Simklubben Sydsim SWE 56.78 S
4 Levente Nagy 2005 Simklubben Poseidon SWE 57.34 S
5 Marcus Kindberg 1993 Malmö Kappsimningsklubb SWE 57.82 S
6 Fredrik Karlsson 2004 Simklubben Sydsim SWE 57.92 EFT
7 Hugo Lennartsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 57.95 S
8 Ari Kissel 1999 Simklubben Poseidon GER 58.75
9 Melvin Losvall 2006 Helsingborgs Simsällskap SWE 59.04 S
10 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon SWE 59.19 S
11 Gabriel Ekelund 2006 Kristianstads SLS SWE 59.49 S
12 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Vellinge-Näsets Simklubb SWE 1:00.20 S
13 Adam Ringdahl 1998 Malmö Kappsimningsklubb SWE 1:00.45 S
14 Dag Bäckerud 2007 Malmö Kappsimningsklubb SWE 1:01.41 S
15 Carl Rexeke 2006 Karlskrona Simsällskap SWE 1:01.42 S
16 Tim Edelberg 2007 Simklubben Poseidon SWE 1:01.61 S
17 Albin Nyholm 2007 Simklubben Poseidon SWE 1:02.19 S
18 Cristian Stefan Nicoara 2008 Simklubben Sydsim SWE 1:02.44 S
19 Axel Nihlén Miheller 2008 Malmö Kappsimningsklubb SWE 1:02.63 S
20 Elliot Sandberg 2008 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:03.26 S
21 Kalle Karlsson 2008 Karlskrona Simsällskap SWE 1:03.33 S
22 Victor Ravn Rehnström 2009 Vellinge-Näsets Simklubb SWE 1:03.65 S
23 David Kjellander Hansen 2008 Simklubben Sydsim SWE 1:03.81 S
24 Vidar Bentzer 2006 Simklubben Poseidon SWE 1:04.44 S
25 Holger Romedahl 2010 SK Triton SWE 1:04.82 S
26 Kim Strunk 2007 Kristianstads SLS SWE 1:04.99 S
27 Lucas Bergman 2009 SK Triton SWE 1:05.81 S
28 Hugo Prössel Vellinge-Näsets Simklubb 1:06.43
2006 SWE S
29 Jarne Vriezekolk Helsingborgs Simsällskap 1:06.62
2009 SWE S
30 Filip Edlundh Simklubben Poseidon 1:06.79
2009 SWE S
31 Melker Thalin Malmö Kappsimningsklubb 1:06.96
2008 SWE S
32 Arthur Ekman Simklubben Poseidon 1:07.59
2007 SWE
33 Lucas Lennartsson Vellinge-Näsets Simklubb 1:07.76
2008 SWE S
34 Wille Thente Vellinge-Näsets Simklubb 1:07.93
2010 SWE S
35 Linus Gustafsson Landskrona Simsällskap 1:08.19
2009 SWE S
36 Elliot Salih Vellinge-Näsets Simklubb 1:09.11
2008 SWE S
37 Anton Bjursell Vellinge-Näsets Simklubb 1:09.14
2008 SWE S
38 William Konrad Karlskrona Simsällskap 1:09.80
2009 SWE S
39 Theo Litzén Landskrona Simsällskap 1:10.34
2008 SWE S
40 Jack Rosengren Simklubben Sydsim 1:10.88
2008 SWE S
41 William Iversen Vellinge-Näsets Simklubb 1:11.38
2010 SWE S
42 Noah Engström Simklubben Hajen 1:11.39
2008 SWE S
43 Vasilje Grubor Malmö Kappsimningsklubb 1:11.44
2009 SWE S
44 Scott Köster Simklubben Hajen 1:11.74
2009 SWE S
45 Simon Björk Landskrona Simsällskap 1:11.88
2009 SWE S
46 Wilmer Reinbach Föreningen Trelleborg Sim 1:12.02
2009 SWE S
47 Konstantin Rogovoy Malmö Kappsimningsklubb 1:12.65
2010 SWE
48 Liam Andersson Landskrona Simsällskap 1:13.17
2009 SWE S
49 Alfred Olsson Freijs Simklubben Sydsim 1:13.36
2008 SWE S
50 Erik Hsino-Ahlquist Malmö Kappsimningsklubb 1:13.43
2009 SWE S
51 Måns Nolén SK Triton 1:15.41
2008 SWE S
52 Oscar Thim Kristianstads SLS 1:16.57
2011 SWE S
53 Albin Wetterström SK Triton 1:17.12
2010 SWE
54 Gustav Härstedt Föreningen Trelleborg Sim 1:17.16
2009 SWE S
55 Elias Persson Simklubben Nereus 1:17.97
2010 SWE
56 Jack Lind Simklubben Poseidon 1:20.98
2009 SWE
57 Kieran O'Brien Simklubben Poseidon 1:22.10
2009 SWE S
58 Erik Giselsson Tholin Simklubben Poseidon 1:22.95
2011 SWE S
59 Max Eriksson Simklubben Poseidon 1:24.08
2010 SWE S
60 Theodor Åkerman Ringsjö Simklubb 1:24.27
2010 SWE S
61 Otto Dackehag Landskrona Simsällskap 1:24.90
2007 SWE
62 Ebbe Larsson SK Triton 1:26.39
2009 SWE S
63 Ludvig Sjödahl 2011 Simklubben Ran SWE 1:27.36 EFT
64 Emil Mobini 2010 Simklubben Poseidon SWE 1:29.94 S
65 Anton Aldenius 2011 Simklubben Ran SWE 1:30.16 S
66 Theo Lind 2011 Simklubben Poseidon SWE 1:30.99 S
67 Jonathan Kastberg 2011 Simklubben Poseidon SWE 1:33.32 S
68 Dante Anker 2010 Simklubben Poseidon SWE 1:37.88 S
69 Paxton Duong 2011 SK Triton SWE 1:45.41 S
70 Tage Larzenius 2011 SK Triton SWE 1:46.49 S
71 Gustaf Olausson 2010 Simklubben Ran SWE 1:47.62 EFT
72 Noah Stridh 2011 Simklubben Poseidon SWE 1:48.89 S
73 Agust Thell 2010 Simklubben Nereus SWE
74 Nicholas Olsson Gonsalves 2007 Kristianstads SLS SWE
2024-04-05 17:10:06 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner