Program for NUSS Äldre 25m 2012
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 50
|
Tävling |
NUSS Äldre (25m) 2012 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:54 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2012 |
|
|
|
|
Gren 50, 400m Frisim Herrar P15 |
Finaler (3) |
14 - 15 år: Linus Junefelt 4:09.24 2006-02-10 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
466 |
1 |
Gustav Thuresson |
1997 |
AG6597 |
WISBY SS |
|
25m |
5:07.99 |
212 |
2 |
Axel Podéus |
1997 |
AC7597 |
NKK |
|
25m |
5:02.52 |
178 |
3 |
Karl Zimmerman |
1998 |
AD1598 |
MASS |
|
25m |
5:00.12 |
404 |
4 |
Kalle Svensson |
1997 |
AB4797 |
UDDEVALLA |
|
25m |
4:52.70 |
240 |
5 |
Anton Schough |
1998 |
AR7998 |
ÖSA |
|
25m |
4:56.05 |
439 |
6 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
5:02.33 |
267 |
7 |
Timo Oosterveld |
1998 |
AC5398 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
5:03.87 |
444 |
8 |
Gustav Ejdersund |
1998 |
AD8598 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
5:08.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
382 |
1 |
Steven Angelo Larsson |
1998 |
AG2798 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
4:51.53 |
84 |
2 |
Jonas Karlsson-Thell |
1998 |
AG7398 |
KARLSKO SF |
|
25m |
4:48.16 |
204 |
3 |
David Josefsson |
1997 |
AM6997 |
NKK |
|
25m |
4:45.48 |
465 |
4 |
Gustav Strömbeck |
1997 |
AM3397 |
WISBY SS |
|
25m |
4:38.20 |
61 |
5 |
Kristoffer Loo |
1997 |
AH0197 |
KALMAR SS |
|
25m |
4:44.26 |
426 |
6 |
Fredrik Nilsson |
1997 |
AL2997 |
UPSALA S |
|
25m |
4:45.79 |
402 |
7 |
Albin Robertsson |
1998 |
AF1398 |
UDDEVALLA |
|
25m |
4:49.24 |
174 |
8 |
Aron Qvirist |
1998 |
AB7198 |
MASS |
|
25m |
4:52.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
455 |
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
4:37.61 |
44 |
2 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
AI7397 |
FALUN |
|
25m |
4:32.58 |
305 |
3 |
Axel Bååthe |
1997 |
AQ6597 |
SKURU IK |
|
25m |
4:27.25 |
3 |
4 |
Markus Malm |
1997 |
AE7397 |
ANDERSTORP |
|
25m |
4:13.76 |
209 |
5 |
Hampus Lovinge |
1998 |
AE2998 |
NKK |
|
25m |
4:26.66 |
443 |
6 |
Gustaf Dahlman |
1997 |
AJ1597 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
4:32.01 |
4 |
7 |
Gustaf Mild |
1997 |
AE6397 |
ANDERSTORP |
|
25m |
4:34.23 |
272 |
8 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
AB4198 |
SK TRITON |
|
25m |
4:37.72 |
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2012 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:54 |
|