Tulokset GTI Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 november 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 640 | 31.03 | 1:06.36 | 1:42.66 | 2:19.70 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:17.94 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 621 | 31.73 | 1:07.88 | 1:44.27 | 2:21.10 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.72 | |||||||||
3 | Daniel Christian | 1998 | 604 | 32.14 | 1:08.36 | 1:45.54 | 2:22.45 | |||
Farum Svømmeklub | 2:17.73 | |||||||||
4 | Joakim Brønnum | 1997 | 589 | 31.39 | 1:07.83 | 1:45.52 | 2:23.60 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:34.84 | |||||||||
5 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 555 | 33.38 | 1:11.36 | 1:49.20 | 2:26.53 | |||
Farum Svømmeklub | 2:23.56 | |||||||||
6 | Emil Toft | 1998 | 544 | 33.16 | 1:10.47 | 1:48.80 | 2:27.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:28.34 | |||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 589 | 32.91 | 1:10.07 | 1:46.83 | 2:23.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.42 | |||||||||
2 | Lucas Hoffmann | 2000 | 494 | 33.89 | 1:11.97 | 1:51.62 | 2:32.32 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:27.62 | |||||||||
3 | Matthæus Vámosi | 2000 | 412 | 36.30 | 1:18.04 | 1:59.94 | 2:41.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:45.28 | |||||||||
4 | Patrick S. Hansen | 2000 | 323 | 39.01 | 1:24.78 | 2:10.29 | 2:55.52 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:56.46 | |||||||||
5 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 217 | 42.26 | 1:31.48 | 2:24.46 | 3:20.37 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Rasmus Steenberg | 2000 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.34 | |||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 614 | 32.96 | 1:09.59 | 1:46.07 | 2:21.70 | |||
GTI | 2:22.38 | |||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 436 | 35.82 | 1:17.04 | 1:58.43 | 2:38.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.43 | |||||||||
3 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 417 | 35.73 | 1:16.64 | 1:59.26 | 2:41.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.00 | |||||||||
4 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 404 | 36.50 | 1:18.04 | 2:00.62 | 2:42.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.11 | |||||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 400 | 37.32 | 1:19.11 | 2:01.98 | 2:43.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.12 | |||||||||
6 | Emil Steenberg | 2002 | 387 | 37.56 | 1:20.66 | 2:02.98 | 2:45.17 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.90 | |||||||||
7 | Valdemar Brøns | 2003 | 387 | 36.94 | 1:18.80 | 2:02.07 | 2:45.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.86 | |||||||||
8 | Oliver Lystlund | 2003 | 385 | 37.19 | 1:20.16 | 2:03.20 | 2:45.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:46.72 | |||||||||
9 | Casper Koch | 2002 | 370 | 37.41 | 1:20.26 | 2:03.83 | 2:47.75 | |||
GTI | 2:45.07 | |||||||||
10 | Silas Bøjsen | 2002 | 360 | 37.30 | 1:19.83 | 2:03.65 | 2:49.21 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:50.13 | |||||||||
11 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 351 | 37.69 | 1:21.29 | 2:06.91 | 2:50.66 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:58.63 | |||||||||
12 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 346 | 39.04 | 1:23.69 | 2:08.48 | 2:51.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.07 | |||||||||
13 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 327 | 40.12 | 1:24.71 | 2:09.72 | 2:54.73 | |||
GTI | 2:55.87 | |||||||||
14 | Michael Elliks | 2002 | 309 | 39.28 | 1:24.26 | 2:10.93 | 2:57.97 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:54.95 | |||||||||
15 | Victor Toftehøj | 2003 | 292 | 41.81 | 1:27.79 | 2:14.23 | 3:01.45 | |||
A6 | 2:55.54 | |||||||||
16 | William Jensen | 2002 | 159 | 47.89 | 1:43.82 | 2:42.81 | 3:42.08 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:43.10 | |||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 400 | 36.29 | 1:18.19 | 2:01.23 | 2:43.33 | |||
GTI | 2:46.68 | |||||||||
2 | Troels Fode | 2004 | 388 | 38.63 | 1:21.53 | 2:04.00 | 2:45.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.48 | |||||||||
3 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 383 | 37.90 | 1:20.95 | 2:04.78 | 2:45.77 | |||
A6 | 2:52.26 | |||||||||
4 | Sebastian Greisen | 2004 | 342 | 39.40 | 1:23.98 | 2:08.07 | 2:52.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.17 | |||||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | 328 | 40.81 | 1:25.36 | 2:09.92 | 2:54.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.70 | |||||||||
6 | Esben Rasmussen | 2004 | 279 | 38.53 | 1:25.98 | 2:16.95 | 3:04.17 | |||
Vest-Brøndby | 3:02.32 | |||||||||
7 | Mikkel Nielsen | 2004 | 238 | 43.60 | 1:34.36 | 2:26.19 | 3:14.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:19.82 | |||||||||
8 | Mauritz Otzen | 2005 | 214 | 44.68 | 1:35.63 | 2:26.30 | 3:21.08 | |||
Vest-Brøndby | 3:33.56 | |||||||||
9 | Mathias Olsen | 2005 | 192 | 46.50 | 1:39.27 | 2:34.82 | 3:28.52 | |||
GTI | 3:34.62 | |||||||||
10 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 185 | 46.76 | 1:40.48 | 2:36.74 | 3:31.06 | |||
Farum Svømmeklub | 3:26.14 | |||||||||
11 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 169 | 46.40 | 1:41.91 | 2:39.59 | 3:37.74 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:05.50 | |||||||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | DSQ | ESB v/75m SW7.6 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:41.05 | |||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 289 | 40.97 | 1:27.55 | 2:15.24 | 3:02.14 | |||
GTI | 3:03.76 | |||||||||
2 | Erik Rasmussen | 2006 | 192 | 47.12 | 1:40.52 | 2:34.16 | 3:28.59 | |||
Vest-Brøndby | 3:45.63 | |||||||||
3 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 144 | 49.52 | 1:50.34 | 2:50.31 | 3:49.43 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:32.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 november 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 708 | 33.83 | 1:11.91 | 1:51.05 | 2:30.92 | |||
H2Odense | 2:26.50 | |||||||||
2 | Joline Höstman | 1988 | 668 | 35.09 | 1:13.62 | 1:53.43 | 2:33.92 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.28 | |||||||||
3 | Pernille Jensen | 1998 | 592 | 36.08 | 1:16.36 | 1:58.08 | 2:40.19 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:39.05 | |||||||||
4 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 440 | 39.80 | 1:23.48 | 2:09.64 | 2:56.87 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:51.33 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zenia Aarestrup | 2001 | 558 | 37.84 | 1:19.35 | 2:01.42 | 2:43.45 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.18 | |||||||||
2 | Sofie Villum Færch | 2002 | 531 | 37.75 | 1:20.10 | 2:02.83 | 2:46.10 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.68 | |||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 530 | 37.24 | 1:19.35 | 2:02.17 | 2:46.27 | |||
GTI | 2:57.01 | |||||||||
4 | Amanda Hietala | 2002 | 504 | 38.65 | 1:22.07 | 2:04.80 | 2:49.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:52.33 | |||||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | 455 | 39.84 | 1:24.28 | 2:09.40 | 2:54.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.54 | |||||||||
6 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 285 | 44.58 | 1:38.16 | 2:33.54 | 3:24.38 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:22.60 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 546 | 36.48 | 1:18.20 | 2:01.08 | 2:44.64 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:36.10 | |||||||||
2 | Josefine Zebitz | 2004 | 475 | 38.88 | 1:23.32 | 2:07.93 | 2:52.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.27 | |||||||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 469 | 38.32 | 1:22.29 | 2:07.91 | 2:53.19 | |||
Vest-Brøndby | 2:51.16 | |||||||||
4 | Emma Ekman | 2004 | 461 | 39.50 | 1:23.86 | 2:09.08 | 2:54.14 | |||
A6 | 2:56.35 | |||||||||
5 | Olivia Callesen | 2004 | 451 | 39.28 | 1:23.43 | 2:08.96 | 2:55.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.54 | |||||||||
6 | Laura Vangkilde | 2004 | 447 | 39.47 | 1:24.40 | 2:09.82 | 2:55.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.24 | |||||||||
7 | Freja Møller | 2004 | 432 | 41.77 | 1:26.75 | 2:13.00 | 2:57.96 | |||
A6 | 2:56.62 | |||||||||
8 | Julie Wolter | 2003 | 426 | 40.93 | 1:27.09 | 2:12.98 | 2:58.76 | |||
GTI | 3:02.35 | |||||||||
9 | Dagmar Boeck | 2004 | 414 | 39.25 | 1:25.81 | 2:13.39 | 3:00.44 | |||
Farum Svømmeklub | 3:00.91 | |||||||||
10 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 400 | 40.43 | 1:26.84 | 2:14.99 | 3:02.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.48 | |||||||||
11 | Jasmin Philip | 2004 | 399 | 40.11 | 1:26.63 | 2:14.61 | 3:02.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.59 | |||||||||
12 | Malou Soelberg | 2004 | 390 | 41.96 | 1:29.56 | 2:17.07 | 3:04.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.22 | |||||||||
13 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 389 | 39.23 | 1:26.11 | 2:15.21 | 3:04.22 | |||
GTI | 3:01.18 | |||||||||
14 | Line Thode Møller | 2004 | 358 | 42.35 | 1:32.44 | 2:22.04 | 3:09.47 | |||
Farum Svømmeklub | 3:09.24 | |||||||||
15 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 338 | 43.92 | 1:32.97 | 2:23.17 | 3:13.14 | |||
Vest-Brøndby | 3:22.92 | |||||||||
16 | Maja Buck | 2004 | 336 | 43.52 | 1:33.17 | 2:25.02 | 3:13.46 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:18.82 | |||||||||
17 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 305 | 44.03 | 1:34.42 | 2:27.09 | 3:19.90 | |||
GTI | 3:40.60 | |||||||||
- | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | DNS | |||||||
A6 | 2:46.53 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 561 | 36.70 | 1:18.32 | 2:01.03 | 2:43.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.93 | |||||||||
2 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 448 | 40.25 | 1:24.54 | 2:09.85 | 2:55.77 | |||
A6 | 3:07.43 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 448 | 40.25 | 1:26.06 | 2:11.44 | 2:55.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.21 | |||||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | 447 | 40.20 | 1:25.20 | 2:10.96 | 2:55.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.88 | |||||||||
5 | Caroline Villum Færch | 2005 | 421 | 39.24 | 1:24.73 | 2:12.36 | 2:59.54 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:06.82 | |||||||||
6 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 375 | 41.04 | 1:29.17 | 2:18.20 | 3:06.45 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:12.42 | |||||||||
7 | Silja Brage | 2005 | 368 | 43.66 | 1:32.13 | 2:20.43 | 3:07.78 | |||
A6 | 3:17.11 | |||||||||
8 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 350 | 43.63 | 1:33.62 | 2:23.15 | 3:10.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.41 | |||||||||
9 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 349 | 42.63 | 1:31.82 | 2:22.90 | 3:11.00 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:34.05 | |||||||||
10 | Agnete Høyer | 2005 | 330 | 44.64 | 1:34.36 | 2:26.17 | 3:14.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.87 | |||||||||
11 | Anna Mundt Karup | 2005 | 327 | 43.37 | 1:33.46 | 2:25.07 | 3:15.22 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:19.91 | |||||||||
12 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 310 | 45.83 | 1:37.20 | 2:28.29 | 3:18.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.54 | |||||||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 304 | 43.97 | 1:35.33 | 2:28.32 | 3:20.03 | |||
Vest-Brøndby | 3:33.13 | |||||||||
14 | Julie Merl Larsen | 2005 | 296 | 46.33 | 1:37.88 | 2:29.76 | 3:21.92 | |||
A6 | 3:25.92 | |||||||||
15 | Frida Høj Andersen | 2005 | 290 | 46.74 | 1:39.59 | 2:31.73 | 3:23.21 | |||
GTI | 3:22.38 | |||||||||
16 | Anna Østerby | 2005 | 282 | 45.33 | 1:37.57 | 2:31.86 | 3:25.04 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:35.48 | |||||||||
17 | Mathilde Rømer | 2006 | 272 | 47.75 | 1:40.59 | 2:35.23 | 3:27.54 | |||
Farum Svømmeklub | 3:32.39 | |||||||||
18 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 270 | 47.63 | 1:40.41 | 2:34.68 | 3:28.15 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:34.94 | |||||||||
19 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 260 | 46.71 | 1:40.89 | 2:37.19 | 3:30.60 | |||
Vest-Brøndby | 3:26.47 | |||||||||
20 | Leonora M Postgaard | 2006 | 241 | 46.57 | 1:41.90 | 2:38.80 | 3:36.10 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:27.89 | |||||||||
21 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 229 | 50.02 | 1:46.02 | 2:43.66 | 3:39.85 | |||
GTI | 3:52.49 | |||||||||
22 | Malene Dithmar | 2006 | 195 | 52.43 | 1:53.34 | 2:54.18 | 3:51.95 | |||
GTI | 3:55.63 | |||||||||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | DSQ | ESB v/100m SW7.6 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 738 | 26.25 | 54.13 | |||||
Farum Svømmeklub | 51.75 | |||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 700 | 26.84 | 55.09 | |||||
Farum Svømmeklub | 54.12 | |||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 659 | 27.63 | 56.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 54.49 | |||||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 575 | 28.39 | 58.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.02 | |||||||||
5 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 561 | 28.82 | 59.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.54 | |||||||||
6 | Jakob Schmidt | 1999 | 551 | 28.67 | 59.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 57.60 | |||||||||
7 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 538 | 28.87 | 1:00.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.19 | |||||||||
8 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 510 | 29.83 | 1:01.20 | |||||
GTI | 1:01.06 | |||||||||
9 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 498 | 29.77 | 1:01.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
10 | Mads Andersen | 1998 | 452 | 31.15 | 1:03.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.63 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 579 | 28.43 | 58.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.70 | |||||||||
2 | Julius Munk | 2000 | 560 | 29.15 | 59.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.25 | |||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 468 | 30.67 | 1:02.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.50 | |||||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | 449 | 31.33 | 1:03.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.89 | |||||||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 440 | 30.42 | 1:04.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.29 | |||||||||
6 | Mads Toft | 2001 | 427 | 32.14 | 1:04.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.54 | |||||||||
7 | Jesper Schiødt | 2001 | 341 | 33.49 | 1:09.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
8 | Marcus Munkholm | 2001 | 331 | 33.47 | 1:10.68 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.68 | |||||||||
9 | Patrick S. Hansen | 2000 | 283 | 37.02 | 1:14.47 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.42 | |||||||||
- | Christian Ong Hansen | 2001 | DSQ | F. neddyk afs. SW6.4 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:05.68 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Arneskov | 2002 | 489 | 30.21 | 1:02.09 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.28 | |||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 460 | 31.18 | 1:03.33 | |||||
GTI | 1:04.04 | |||||||||
3 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 443 | 31.45 | 1:04.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.82 | |||||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | 423 | 31.73 | 1:05.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.00 | |||||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 421 | 31.44 | 1:05.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.47 | |||||||||
6 | Frederik Pedersen | 2002 | 408 | 32.69 | 1:05.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.64 | |||||||||
7 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 402 | 31.43 | 1:06.24 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.71 | |||||||||
8 | Gustav Fabiansen | 2002 | 399 | 32.56 | 1:06.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.89 | |||||||||
9 | Tobias Davidsen | 2003 | 395 | 32.24 | 1:06.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.82 | |||||||||
10 | Mads Baltzer | 2002 | 386 | 33.14 | 1:07.17 | |||||
GTI | 1:08.73 | |||||||||
11 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 365 | 32.96 | 1:08.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.78 | |||||||||
12 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 356 | 33.48 | 1:09.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.51 | |||||||||
13 | Oliver Steenberg | 2002 | 344 | 33.89 | 1:09.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.26 | |||||||||
14 | Marco Knudsen | 2003 | 343 | 33.48 | 1:09.84 | |||||
GTI | 1:10.70 | |||||||||
15 | Casper Koch | 2002 | 342 | 34.20 | 1:09.90 | |||||
GTI | 1:10.52 | |||||||||
16 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 333 | 33.93 | 1:10.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.03 | |||||||||
17 | Simon Bergendorff | 2002 | 332 | 34.89 | 1:10.63 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.39 | |||||||||
18 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 292 | 34.66 | 1:13.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.07 | |||||||||
19 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 292 | 35.42 | 1:13.70 | |||||
GTI | 1:15.65 | |||||||||
20 | Oliver Skadhauge | 2002 | 285 | 36.48 | 1:14.28 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.52 | |||||||||
21 | Frede Meincke | 2002 | 269 | 36.40 | 1:15.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
22 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 266 | 37.33 | 1:16.04 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:18.06 | |||||||||
23 | Samuel Risager | 2003 | 228 | 38.75 | 1:20.07 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.85 | |||||||||
24 | Asger Johansen | 2003 | 226 | 38.22 | 1:20.28 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.87 | |||||||||
25 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 140 | 44.24 | 1:34.01 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
26 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 137 | 44.77 | 1:34.74 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Johannes K. Larsen | 2002 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:06.97 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 347 | 33.73 | 1:09.55 | |||||
GTI | 1:08.07 | |||||||||
2 | Eigil Sigfusson | 2004 | 323 | 34.96 | 1:11.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.94 | |||||||||
3 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 314 | 35.59 | 1:11.90 | |||||
GTI | 1:11.25 | |||||||||
4 | Nicklas Plank | 2004 | 313 | 34.16 | 1:12.00 | |||||
GTI | 1:14.20 | |||||||||
5 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 277 | 36.17 | 1:14.97 | |||||
A6 | 1:15.76 | |||||||||
6 | Cornelius Olsen | 2005 | 273 | 36.59 | 1:15.40 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.35 | |||||||||
7 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 272 | 36.76 | 1:15.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.68 | |||||||||
8 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 223 | 37.75 | 1:20.66 | |||||
GTI | 1:38.31 | |||||||||
9 | Lauritz Johansen | 2004 | 215 | 38.60 | 1:21.65 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.97 | |||||||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | 196 | 39.92 | 1:24.13 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.81 | |||||||||
11 | Daniel Bastholm | 2005 | 178 | 41.58 | 1:26.86 | |||||
GTI | 1:35.42 | |||||||||
12 | William Mitchell | 2004 | 167 | 42.85 | 1:28.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.47 | |||||||||
13 | Theodor Møller | 2005 | 166 | 45.04 | 1:28.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.89 | |||||||||
14 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 147 | 45.07 | 1:32.68 | |||||
GTI | 1:41.37 | |||||||||
15 | Cilas Madsen | 2005 | 134 | 46.25 | 1:35.53 | |||||
GTI | 1:35.73 | |||||||||
16 | Anders Thøgersen | 2005 | 132 | 46.33 | 1:35.98 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.70 | |||||||||
17 | Mathias Olsen | 2005 | 128 | 48.40 | 1:36.99 | |||||
GTI | 1:49.52 | |||||||||
18 | Furkan Guler | 2005 | 106 | 49.87 | 1:43.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 98 | 49.67 | 1:45.99 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
20 | Peter Mortensen | 2005 | 89 | 53.11 | 1:49.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | DSQ | EFB 75m SW6.5 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 222 | 39.91 | 1:20.75 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.64 | |||||||||
2 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 179 | 41.55 | 1:26.74 | |||||
GTI | 1:27.87 | |||||||||
3 | Hugo Haakansson | 2006 | 177 | 43.27 | 1:27.08 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.02 | |||||||||
4 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 172 | 43.68 | 1:27.95 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.72 | |||||||||
5 | Asger Hvilsom | 2007 | 161 | 42.99 | 1:29.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:35.37 | |||||||||
6 | Linus Heinrichsen | 2006 | 154 | 44.93 | 1:31.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:31.69 | |||||||||
7 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 153 | 43.71 | 1:31.45 | |||||
GTI | 1:32.22 | |||||||||
8 | Victor Buck | 2007 | 152 | 45.01 | 1:31.47 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:36.27 | |||||||||
9 | Oscar Norlander | 2006 | 152 | 44.48 | 1:31.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:44.30 | |||||||||
10 | Rasmus Egholm | 2006 | 143 | 44.24 | 1:33.39 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.39 | |||||||||
11 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 134 | 46.30 | 1:35.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.23 | |||||||||
12 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 133 | 45.66 | 1:35.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:42.51 | |||||||||
13 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 132 | 48.95 | 1:35.98 | |||||
GTI | 1:43.95 | |||||||||
14 | Simon Hejbroch | 2006 | 131 | 46.21 | 1:36.08 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:57.00 | |||||||||
15 | William F. Pilgaard | 2006 | 124 | 49.35 | 1:37.90 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:36.32 | |||||||||
16 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 123 | 47.81 | 1:38.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:45.52 | |||||||||
17 | Anders Rye Gefke | 2008 | 120 | 48.46 | 1:38.98 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 120 | 48.85 | 1:39.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:04.84 | |||||||||
19 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 118 | 47.53 | 1:39.66 | |||||
GTI | 1:45.35 | |||||||||
20 | Anton Serizawa | 2006 | 113 | 49.60 | 1:41.13 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:46.57 | |||||||||
21 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 99 | 51.39 | 1:45.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:51.42 | |||||||||
22 | Simon Hasting Toft | 2006 | 99 | 49.73 | 1:45.74 | |||||
GTI | 1:48.30 | |||||||||
23 | Frej Matias Krog | 2007 | 97 | 53.10 | 1:46.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:46.07 | |||||||||
24 | Jacob Hwaiz | 2007 | 94 | 53.62 | 1:47.46 | |||||
Vest-Brøndby | 1:49.46 | |||||||||
25 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 93 | 51.88 | 1:47.89 | |||||
GTI | 1:51.03 | |||||||||
26 | Matil Kelm | 2007 | 88 | 52.59 | 1:49.96 | |||||
Vest-Brøndby | 2:05.18 | |||||||||
27 | Peter Damsø | 2007 | 86 | 55.39 | 1:50.51 | |||||
Vest-Brøndby | 2:02.14 | |||||||||
28 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 78 | 53.70 | 1:54.22 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:55.79 | |||||||||
29 | Luca de Masi | 2008 | 74 | 56.93 | 1:56.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 74 | 56.52 | 1:56.30 | |||||
GTI | 2:08.84 | |||||||||
31 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 59 | 1:00.72 | 2:05.52 | |||||
GTI | ||||||||||
32 | August Thygesen | 2007 | 55 | 1:02.27 | 2:08.16 | |||||
Vest-Brøndby | 2:15.73 | |||||||||
- | Marcus Munk | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Luiten | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:46.30 | |||||||||
- | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | DSQ | EFB 50m SW6.5 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:50.32 | |||||||||
- | Jonas Holm Clausen | 2006 | DSQ | EFB50 SW6.5 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:45.78 | |||||||||
- | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | DSQ | EFB 50m SW6.5 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:07.24 | |||||||||
- | Oscar Serizawa | 2006 | DSQ | EFB 75m SW6.5 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:55.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 732 | 29.58 | 1:01.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.96 | |||||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 671 | 30.43 | 1:02.83 | |||||
H2Odense | 1:01.56 | |||||||||
3 | Emma Maagøe | 1999 | 615 | 31.31 | 1:04.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.67 | |||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 581 | 32.73 | 1:05.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 542 | 33.06 | 1:07.48 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.74 | |||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 508 | 34.07 | 1:08.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.13 | |||||||||
7 | Freja Gram | 1999 | 499 | 33.89 | 1:09.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.34 | |||||||||
8 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 489 | 33.78 | 1:09.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.14 | |||||||||
9 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 472 | 33.80 | 1:10.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.86 | |||||||||
10 | Freja A. Skov | 2000 | 448 | 34.03 | 1:11.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
11 | Amanda Højberg | 1998 | 421 | 36.25 | 1:13.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
12 | Clara Marott Schelde | 2000 | 420 | 35.72 | 1:13.46 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.89 | |||||||||
13 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 393 | 36.14 | 1:15.12 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.51 | |||||||||
- | Simone Jørgensen | 1999 | DSQ | Nedd. v afslut SW 6. | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:16.13 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 581 | 31.41 | 1:05.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.45 | |||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 581 | 32.34 | 1:05.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
3 | Zara Wendel | 2002 | 541 | 32.26 | 1:07.51 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.11 | |||||||||
4 | Karla Louise Balle | 2001 | 530 | 32.22 | 1:07.98 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.04 | |||||||||
5 | Claudia Sperling | 2002 | 475 | 34.05 | 1:10.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
6 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 392 | 36.90 | 1:15.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.34 | |||||||||
7 | Michelle Mortensen | 2002 | 381 | 36.50 | 1:15.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.88 | |||||||||
8 | Sofia Levisen | 2002 | 368 | 37.18 | 1:16.77 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.13 | |||||||||
9 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 318 | 39.66 | 1:20.61 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.04 | |||||||||
10 | Sofie Marie Kofoed-Hansen | 2002 | 147 | 51.07 | 1:44.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:46.56 | |||||||||
11 | Jasmin Danielsen | 2001 | 136 | 51.63 | 1:46.87 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:49.44 | |||||||||
- | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | DSQ | Neddryk v afsl SW6.4 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.13 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 523 | 33.27 | 1:08.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
2 | Ella Stenholt | 2003 | 514 | 33.05 | 1:08.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.13 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 493 | 33.44 | 1:09.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | 492 | 34.07 | 1:09.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.50 | |||||||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | 491 | 33.42 | 1:09.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.85 | |||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 486 | 34.08 | 1:09.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.16 | |||||||||
7 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 460 | 34.76 | 1:11.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
8 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 440 | 35.97 | 1:12.31 | |||||
GTI | 1:12.94 | |||||||||
9 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 431 | 35.44 | 1:12.83 | |||||
GTI | 1:13.37 | |||||||||
10 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 427 | 36.24 | 1:13.04 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:18.79 | |||||||||
11 | Maria Hagen | 2003 | 423 | 35.43 | 1:13.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.79 | |||||||||
12 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 414 | 35.24 | 1:13.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.64 | |||||||||
13 | Maj Jensen | 2003 | 407 | 35.27 | 1:14.23 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:14.38 | |||||||||
14 | Thea Pedersen | 2003 | 406 | 36.19 | 1:14.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
15 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 403 | 36.18 | 1:14.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.57 | |||||||||
16 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 400 | 36.44 | 1:14.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
17 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 397 | 35.67 | 1:14.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.06 | |||||||||
18 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 381 | 36.61 | 1:15.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.36 | |||||||||
19 | Isabel Lillebæk | 2004 | 374 | 37.48 | 1:16.34 | |||||
A6 | 1:15.23 | |||||||||
20 | Mia Lindberg | 2003 | 374 | 36.67 | 1:16.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.58 | |||||||||
21 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 367 | 36.69 | 1:16.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
22 | Cornelia Vámosi | 2004 | 346 | 37.73 | 1:18.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.91 | |||||||||
23 | Clara Sass Husum | 2004 | 344 | 38.00 | 1:18.50 | |||||
A6 | 1:13.79 | |||||||||
24 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 342 | 37.16 | 1:18.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.78 | |||||||||
25 | Clara Schmedes | 2004 | 333 | 38.05 | 1:19.32 | |||||
GTI | 1:20.98 | |||||||||
26 | Annika Egenhardt | 2003 | 320 | 38.65 | 1:20.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.45 | |||||||||
27 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 309 | 38.58 | 1:21.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:22.05 | |||||||||
28 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 290 | 40.76 | 1:23.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.65 | |||||||||
29 | Ellen A. Skov | 2003 | 283 | 40.23 | 1:23.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.57 | |||||||||
30 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 280 | 40.04 | 1:24.06 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
31 | Naya Dige | 2003 | 271 | 41.19 | 1:24.94 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:39.05 | |||||||||
32 | Julie Dahl | 2004 | 258 | 41.94 | 1:26.34 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.96 | |||||||||
33 | Ida Mørk | 2004 | 253 | 41.61 | 1:26.92 | |||||
GTI | 1:40.16 | |||||||||
- | Karoline K. Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 428 | 35.48 | 1:13.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.60 | |||||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 427 | 35.20 | 1:13.06 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.44 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 349 | 37.33 | 1:18.12 | |||||
GTI | 1:25.38 | |||||||||
4 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 327 | 38.00 | 1:19.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.99 | |||||||||
5 | Malou Nielsen | 2005 | 322 | 39.26 | 1:20.27 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:24.88 | |||||||||
6 | Ella Gohr Metz | 2005 | 307 | 39.35 | 1:21.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.48 | |||||||||
7 | Thea Mikkelsen | 2005 | 305 | 39.94 | 1:21.72 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.77 | |||||||||
8 | Julie Segato | 2005 | 302 | 39.10 | 1:22.00 | |||||
GTI | 1:32.50 | |||||||||
9 | Alberte Pedersen | 2006 | 280 | 41.57 | 1:24.05 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:29.01 | |||||||||
10 | Natacha Munch | 2005 | 276 | 41.30 | 1:24.49 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.19 | |||||||||
11 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 265 | 41.94 | 1:25.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.07 | |||||||||
12 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 256 | 43.51 | 1:26.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.96 | |||||||||
13 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 247 | 43.17 | 1:27.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.43 | |||||||||
14 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 246 | 42.65 | 1:27.81 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:32.67 | |||||||||
15 | Filippa Martinsen | 2005 | 222 | 44.75 | 1:30.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.69 | |||||||||
16 | Ida Jacobsen | 2005 | 221 | 44.31 | 1:30.90 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.11 | |||||||||
17 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 221 | 44.37 | 1:30.95 | |||||
GTI | 1:35.34 | |||||||||
18 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 219 | 44.08 | 1:31.20 | |||||
GTI | 1:36.48 | |||||||||
19 | Anna Blom Bygum | 2006 | 214 | 44.79 | 1:31.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.67 | |||||||||
20 | Rikke Therp | 2006 | 212 | 44.96 | 1:32.26 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.87 | |||||||||
21 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 211 | 45.97 | 1:32.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:33.70 | |||||||||
22 | Mathilde Willumsen | 2006 | 208 | 47.18 | 1:32.73 | |||||
GTI | 1:41.02 | |||||||||
23 | Andrea Søeborg | 2006 | 204 | 44.56 | 1:33.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.38 | |||||||||
24 | Hanna Rørbech | 2006 | 203 | 46.27 | 1:33.62 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:36.84 | |||||||||
25 | Jaqueline Haack | 2006 | 201 | 44.66 | 1:33.81 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:45.27 | |||||||||
26 | Emma Haagen | 2006 | 200 | 46.68 | 1:33.95 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:36.30 | |||||||||
27 | Alberte K. Andersen | 2006 | 200 | 47.02 | 1:34.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.51 | |||||||||
28 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 188 | 46.01 | 1:36.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.39 | |||||||||
29 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 185 | 46.62 | 1:36.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:33.37 | |||||||||
30 | Wilma Nørgaard | 2006 | 181 | 47.21 | 1:37.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.71 | |||||||||
31 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 173 | 49.98 | 1:38.71 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.15 | |||||||||
32 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 172 | 47.84 | 1:38.77 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:36.95 | |||||||||
33 | Line Pedersen | 2005 | 162 | 49.20 | 1:40.75 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:39.67 | |||||||||
34 | Olga Vejlby | 2006 | 161 | 48.97 | 1:41.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Philippa Mitchell | 2006 | 158 | 50.09 | 1:41.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.76 | |||||||||
36 | Frederikke Syberg Glud | 2006 | 156 | 48.41 | 1:42.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:43.91 | |||||||||
37 | Daniella Anderson | 2006 | 127 | 47.65 | 1:49.35 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Fiona Emilie West | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Bay-Jensen | 2006 | DSQ | EFB 25m SW6.5 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Charlotte Hjortshøj | 2006 | DSQ | EFb 75m SW6.5 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:57.68 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 195 | 46.00 | 1:34.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.22 | |||||||||
2 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 172 | 46.98 | 1:38.92 | |||||
GTI | 1:51.36 | |||||||||
3 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 168 | 47.32 | 1:39.66 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.53 | |||||||||
4 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 167 | 51.09 | 1:39.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:43.36 | |||||||||
5 | Annika Frederiksen | 2007 | 154 | 51.20 | 1:42.52 | |||||
GTI | 1:54.95 | |||||||||
6 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 151 | 49.98 | 1:43.25 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.39 | |||||||||
7 | Caroline Haugland | 2007 | 149 | 49.16 | 1:43.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Agnes Højsteen | 2007 | 142 | 52.34 | 1:45.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:44.82 | |||||||||
9 | Silvia Martinsen | 2007 | 139 | 50.32 | 1:46.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:46.36 | |||||||||
10 | Freja Kobbernagel | 2008 | 137 | 51.81 | 1:46.52 | |||||
Vest-Brøndby | 1:54.55 | |||||||||
11 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 134 | 51.75 | 1:47.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:54.52 | |||||||||
12 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 132 | 52.24 | 1:47.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:50.76 | |||||||||
13 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 132 | 51.55 | 1:47.92 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Frederikke Vesth | 2007 | 132 | 51.71 | 1:48.03 | |||||
Vest-Brøndby | 1:51.30 | |||||||||
15 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 124 | 52.35 | 1:50.33 | |||||
GTI | 1:56.80 | |||||||||
16 | Caroline Tarp | 2007 | 123 | 54.38 | 1:50.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 105 | 57.26 | 1:56.56 | |||||
GTI | 2:10.31 | |||||||||
18 | Alesha Azman | 2008 | 103 | 55.91 | 1:57.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Iben Karlsmark | 2007 | 100 | 56.26 | 1:58.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:57.99 | |||||||||
20 | Emma De Palo-Jonas | 2008 | 91 | 1:02.82 | 2:02.32 | |||||
Vest-Brøndby | 2:04.50 | |||||||||
21 | Ila Murphy | 2007 | 81 | 1:00.74 | 2:06.85 | |||||
Vest-Brøndby | 2:01.26 | |||||||||
22 | Anika Rosén Andersen | 2007 | 73 | 1:02.54 | 2:11.31 | |||||
Vest-Brøndby | 2:19.04 | |||||||||
23 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | 72 | 1:02.24 | 2:11.74 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Amelia Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Malouca Laura Bruun | 2007 | DSQ | Ing. ber. 50m SW6.5 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.34 | |||||||||
- | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | DSQ | EFB 50m SW 6.5 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.52 | |||||||||
- | Siena Serizawa | 2008 | DSQ | EFB 50m SW6.5 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:52.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 719 | 24.33 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.77 | |||||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | 658 | 25.06 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.38 | |||||||||
3 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 643 | 25.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 24.84 | |||||||||
4 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 638 | 25.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.77 | |||||||||
5 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 602 | 25.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.88 | |||||||||
6 | Felix Burmester | 1999 | 596 | 25.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.26 | |||||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | 593 | 25.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.18 | |||||||||
8 | Frederik Galving | 1998 | 574 | 26.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.65 | |||||||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 564 | 26.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.31 | |||||||||
10 | Niels Ottosen | 1998 | 563 | 26.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 26.27 | |||||||||
11 | Thomas Bech | 1998 | 547 | 26.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.50 | |||||||||
12 | Mads Ottosen | 1997 | 477 | 27.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.47 | |||||||||
13 | Mathias Petersen | 1999 | 304 | 32.41 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 624 | 25.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 24.71 | |||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 595 | 25.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 540 | 26.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.16 | |||||||||
4 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 536 | 26.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
5 | Simon Brixner | 2000 | 495 | 27.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.81 | |||||||||
6 | Emil Tönshoff | 2000 | 487 | 27.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
7 | Malthe Letting | 2001 | 482 | 27.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.08 | |||||||||
8 | Lucas Jensen | 2001 | 441 | 28.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.35 | |||||||||
9 | Christian Ong Hansen | 2001 | 429 | 28.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
10 | Marcus Munkholm | 2001 | 410 | 29.33 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.41 | |||||||||
11 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 324 | 31.72 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.39 | |||||||||
12 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | 310 | 32.18 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.50 | |||||||||
13 | Morten Kilhof | 2000 | 268 | 33.81 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.22 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 509 | 27.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.60 | |||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 481 | 27.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.50 | |||||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 460 | 28.24 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.89 | |||||||||
4 | Casper Koch | 2002 | 427 | 28.93 | ||||||
GTI | 30.01 | |||||||||
5 | Emil Steenberg | 2002 | 425 | 28.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
6 | Sebastian Bonde | 2002 | 420 | 29.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.02 | |||||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 414 | 29.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.23 | |||||||||
8 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 409 | 29.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.93 | |||||||||
9 | Lucas Burmester | 2002 | 406 | 29.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.38 | |||||||||
10 | Christopher H. Brown | 2002 | 405 | 29.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.72 | |||||||||
11 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 403 | 29.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
12 | Kevin Liang | 2002 | 401 | 29.56 | ||||||
GTI | 28.64 | |||||||||
13 | Mikkel Gummer | 2002 | 390 | 29.83 | ||||||
GTI | 29.77 | |||||||||
14 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 385 | 29.95 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.32 | |||||||||
15 | Mads Baltzer | 2002 | 368 | 30.41 | ||||||
GTI | 30.54 | |||||||||
16 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 360 | 30.63 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
17 | Alexander Stærkær | 2002 | 360 | 30.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
18 | Simon Bergendorff | 2002 | 356 | 30.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.66 | |||||||||
19 | Marco Knudsen | 2003 | 335 | 31.37 | ||||||
GTI | 30.92 | |||||||||
20 | Oliver Skadhauge | 2002 | 331 | 31.51 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.99 | |||||||||
21 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 322 | 31.80 | ||||||
GTI | 31.84 | |||||||||
22 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 296 | 32.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.18 | |||||||||
23 | Frede Meincke | 2002 | 296 | 32.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.38 | |||||||||
24 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 282 | 33.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.20 | |||||||||
25 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 277 | 33.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
26 | Victor Toftehøj | 2003 | 275 | 33.50 | ||||||
A6 | 32.75 | |||||||||
27 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 110 | 45.43 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | DNS | |||||||
GTI | 26.87 | |||||||||
- | Johannes K. Larsen | 2002 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 399 | 29.59 | ||||||
GTI | 30.83 | |||||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 376 | 30.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 366 | 30.45 | ||||||
GTI | 30.36 | |||||||||
4 | Eigil Sigfusson | 2004 | 359 | 30.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | 343 | 31.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.62 | |||||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | 331 | 31.50 | ||||||
GTI | 32.48 | |||||||||
7 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 329 | 31.57 | ||||||
A6 | 44.24 | |||||||||
8 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 296 | 32.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.43 | |||||||||
9 | Troels Fode | 2004 | 273 | 33.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.15 | |||||||||
10 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 268 | 33.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.19 | |||||||||
11 | Lauritz Johansen | 2004 | 266 | 33.86 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
12 | Anton Skov Grell | 2004 | 255 | 34.35 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
13 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 245 | 34.81 | ||||||
GTI | 34.47 | |||||||||
14 | Anders Thøgersen | 2005 | 226 | 35.78 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.21 | |||||||||
15 | Axel Føns Voss | 2005 | 218 | 36.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.18 | |||||||||
16 | Daniel Bastholm | 2005 | 201 | 37.21 | ||||||
GTI | 37.42 | |||||||||
17 | Cilas Madsen | 2005 | 193 | 37.67 | ||||||
GTI | 37.99 | |||||||||
18 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 187 | 38.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.47 | |||||||||
19 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 184 | 38.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.55 | |||||||||
20 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 180 | 38.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.34 | |||||||||
21 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 180 | 38.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 39.64 | |||||||||
22 | William Mitchell | 2004 | 160 | 40.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.64 | |||||||||
23 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 157 | 40.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.39 | |||||||||
24 | Marius Mains | 2005 | 141 | 41.85 | ||||||
GTI | 43.01 | |||||||||
25 | Mathias Olsen | 2005 | 136 | 42.36 | ||||||
GTI | 42.75 | |||||||||
26 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 123 | 43.79 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.91 | |||||||||
27 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 97 | 47.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.79 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 205 | 36.97 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.71 | |||||||||
2 | Josef Shukri | 2006 | 146 | 41.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.73 | |||||||||
3 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 141 | 41.81 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.22 | |||||||||
4 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 136 | 42.38 | ||||||
GTI | 46.73 | |||||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | 119 | 44.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.82 | |||||||||
6 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 112 | 45.14 | ||||||
GTI | 43.23 | |||||||||
7 | Erik Rasmussen | 2006 | 106 | 46.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.94 | |||||||||
8 | Magnus Rasmussen | 2006 | 105 | 46.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.21 | |||||||||
9 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 103 | 46.39 | ||||||
GTI | 45.99 | |||||||||
10 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 92 | 48.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.90 | |||||||||
11 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 90 | 48.61 | ||||||
GTI | 49.51 | |||||||||
12 | Mark Dimon | 2006 | 88 | 48.84 | ||||||
GTI | 50.24 | |||||||||
13 | Victor Bjørneborg | 2007 | 84 | 49.59 | ||||||
GTI | 56.67 | |||||||||
14 | Frederik William Holm | 2007 | 81 | 50.18 | ||||||
GTI | 53.38 | |||||||||
15 | Simon Hasting Toft | 2006 | 62 | 54.87 | ||||||
GTI | 53.75 | |||||||||
16 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 39 | 1:04.05 | ||||||
GTI | 1:13.12 | |||||||||
17 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 23 | 1:16.52 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | DSQ | ASB v35m SW8.3 | ||||||
GTI | 59.87 | |||||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | DSQ | ASB 30 m SW8.3 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.60 | |||||||||
- | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | DSQ | ASB eft.st. SW8.2/8. | ||||||
GTI | 55.33 | |||||||||
- | William F. Pilgaard | 2006 | DSQ | ASy arme 6m SW8.2 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 700 | 27.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.63 | |||||||||
2 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 649 | 28.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.58 | |||||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 634 | 28.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.01 | |||||||||
4 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 625 | 28.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.10 | |||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 620 | 28.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.40 | |||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 616 | 28.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.30 | |||||||||
7 | Anna Wermuth | 1996 | 579 | 29.25 | ||||||
H2Odense | 28.62 | |||||||||
8 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 552 | 29.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
9 | Eva Olsen | 2000 | 546 | 29.82 | ||||||
GTI | 28.10 | |||||||||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 541 | 29.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
11 | Clara Marott Schelde | 2000 | 510 | 30.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.85 | |||||||||
12 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 505 | 30.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
13 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 491 | 30.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.30 | |||||||||
14 | Simone Jørgensen | 1999 | 442 | 32.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
15 | Freya Ellehus | 2000 | 426 | 32.40 | ||||||
H2Odense | 31.76 | |||||||||
16 | Ida Larsen | 2000 | 387 | 33.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.94 | |||||||||
- | Camilla Rask | 1999 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 734 | 27.02 | ||||||
GTI | 26.26 | |||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 629 | 28.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.06 | |||||||||
3 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 532 | 30.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | 515 | 30.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
5 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 504 | 30.63 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
6 | Zenia Aarestrup | 2001 | 493 | 30.85 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
7 | Signe Fich Hansen | 2002 | 486 | 30.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
8 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 464 | 31.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.60 | |||||||||
9 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 458 | 31.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
10 | Nynne Nørlem | 2002 | 383 | 33.56 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.00 | |||||||||
11 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 353 | 34.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.55 | |||||||||
12 | Julie Silberg | 2002 | 351 | 34.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
13 | Emilia Høffer | 2001 | 251 | 38.64 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.04 | |||||||||
14 | Camilla Erdal | 2002 | 149 | 45.98 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.04 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 579 | 29.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 539 | 29.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.00 | |||||||||
3 | Freja Stenbækgård | 2003 | 537 | 29.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
4 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 515 | 30.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.55 | |||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 434 | 32.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | |||||||||
6 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 428 | 32.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.73 | |||||||||
7 | Julie Wolter | 2003 | 424 | 32.43 | ||||||
GTI | 32.22 | |||||||||
8 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 424 | 32.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.33 | |||||||||
9 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 422 | 32.50 | ||||||
GTI | 32.11 | |||||||||
10 | Pil Sylvander | 2003 | 417 | 32.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
11 | Malou Soelberg | 2004 | 407 | 32.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
12 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 401 | 33.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.91 | |||||||||
13 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 397 | 33.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.40 | |||||||||
14 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 394 | 33.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
15 | Ellen A. Skov | 2003 | 375 | 33.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
16 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 342 | 34.84 | ||||||
GTI | 34.63 | |||||||||
17 | Mie Mørkedal | 2003 | 342 | 34.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.70 | |||||||||
18 | Emma Ekman | 2004 | 336 | 35.05 | ||||||
A6 | 35.39 | |||||||||
19 | Emma Clausen | 2003 | 328 | 35.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
20 | Luna Gammelgaard | 2003 | 320 | 35.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
21 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 319 | 35.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 37.34 | |||||||||
22 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 302 | 36.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.27 | |||||||||
23 | Mathilde Svendsen | 2004 | 298 | 36.48 | ||||||
GTI | 36.64 | |||||||||
24 | Emma F. Rouse | 2004 | 288 | 36.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.33 | |||||||||
25 | Julie Dahl | 2004 | 247 | 38.82 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
26 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 245 | 38.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.54 | |||||||||
- | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
- | Lea Bach Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.21 | |||||||||
- | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | DNS | |||||||
A6 | 33.61 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 469 | 31.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 427 | 32.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 414 | 32.71 | ||||||
GTI | 32.63 | |||||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | 407 | 32.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
5 | Isabella Larsen | 2005 | 374 | 33.81 | ||||||
A6 | 34.17 | |||||||||
6 | Thea Mikkelsen | 2005 | 365 | 34.09 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.77 | |||||||||
7 | Caroline Villum Færch | 2005 | 342 | 34.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
8 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 338 | 34.98 | ||||||
GTI | 37.34 | |||||||||
9 | Agnete Høyer | 2005 | 312 | 35.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.63 | |||||||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 308 | 36.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
11 | Annika Britt Larsen | 2005 | 297 | 36.52 | ||||||
GTI | 35.57 | |||||||||
12 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 295 | 36.62 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
13 | Silja Brage | 2005 | 293 | 36.67 | ||||||
A6 | 34.73 | |||||||||
14 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 289 | 36.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.20 | |||||||||
15 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 288 | 36.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
16 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 271 | 37.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.36 | |||||||||
17 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 267 | 37.84 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.98 | |||||||||
18 | Alberte Pedersen | 2006 | 264 | 37.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 39.53 | |||||||||
19 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 260 | 38.17 | ||||||
GTI | 39.66 | |||||||||
20 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 236 | 39.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.49 | |||||||||
21 | Julie Segato | 2005 | 226 | 40.02 | ||||||
GTI | 42.82 | |||||||||
22 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 223 | 40.20 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.76 | |||||||||
23 | Ida Jacobsen | 2005 | 221 | 40.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.78 | |||||||||
24 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 215 | 40.69 | ||||||
GTI | 43.77 | |||||||||
25 | Natacha Munch | 2005 | 209 | 41.07 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
26 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 207 | 41.17 | ||||||
GTI | 40.90 | |||||||||
27 | Line Pedersen | 2005 | 205 | 41.31 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
28 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 200 | 41.67 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.42 | |||||||||
29 | Anna Østerby | 2005 | 198 | 41.77 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.13 | |||||||||
30 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 181 | 43.08 | ||||||
GTI | 45.42 | |||||||||
31 | Mille Giolbas | 2006 | 165 | 44.41 | ||||||
GTI | 50.60 | |||||||||
32 | Sofia Mohammadi | 2005 | 146 | 46.21 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.14 | |||||||||
33 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 141 | 46.76 | ||||||
GTI | 46.81 | |||||||||
34 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 137 | 47.27 | ||||||
GTI | 49.99 | |||||||||
35 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 131 | 47.94 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.94 | |||||||||
36 | Malou Nabe | 2006 | 127 | 48.46 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.85 | |||||||||
37 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 125 | 48.74 | ||||||
GTI | 53.21 | |||||||||
38 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 114 | 50.24 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 53.95 | |||||||||
39 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 89 | 54.54 | ||||||
GTI | 1:00.93 | |||||||||
40 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 78 | 57.03 | ||||||
GTI | 53.27 | |||||||||
41 | Malene Dithmar | 2006 | 73 | 58.32 | ||||||
GTI | 54.64 | |||||||||
42 | Maja Hansen | 2006 | 72 | 58.47 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.00 | |||||||||
43 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 67 | 59.83 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
44 | Emma Spang | 2006 | 57 | 1:03.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:03.91 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 205 | 41.33 | ||||||
GTI | 43.05 | |||||||||
2 | Annika Frederiksen | 2007 | 171 | 43.84 | ||||||
GTI | 45.42 | |||||||||
3 | Mathilde Johansen | 2007 | 130 | 48.08 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 56.46 | |||||||||
4 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 123 | 49.02 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.17 | |||||||||
5 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 116 | 49.98 | ||||||
GTI | 51.49 | |||||||||
6 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 107 | 51.24 | ||||||
GTI | 50.14 | |||||||||
7 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 106 | 51.48 | ||||||
GTI | 57.11 | |||||||||
8 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2007 | 101 | 52.30 | ||||||
GTI | 1:03.88 | |||||||||
9 | Amalie Møller | 2007 | 94 | 53.54 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.70 | |||||||||
10 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 89 | 54.44 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 89 | 54.56 | ||||||
GTI | 1:03.68 | |||||||||
12 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 66 | 1:00.25 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
13 | Isabell Fischer | 2007 | 46 | 1:07.78 | ||||||
GTI | 1:17.00 | |||||||||
14 | Astrid Østerby | 2007 | 42 | 1:10.12 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.15 | |||||||||
- | Julie Bruun | 2008 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Amanda Liechti | 2008 | DSQ | ASB SW8.3 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | DSQ | ASB SW8.3 | ||||||
GTI | 1:09.70 | |||||||||
- | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | DSQ | ASB A SW8.3 | ||||||
GTI | 1:15.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Markus Bøjsen | 1999 | 593 | 1:01.61 | 2:07.10 | 3:12.97 | 4:20.43 | 8:47.71 | ||
Holbæk Svømme Klub | 9:06.31 | 5:28.19 | 6:35.67 | 7:43.05 | ||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Mads Toft | 2001 | 580 | 1:04.20 | 2:13.00 | 3:21.07 | 4:29.27 | 8:51.42 | ||
Holbæk Svømme Klub | 8:55.44 | 5:35.70 | 6:41.73 | 7:46.49 | ||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 556 | 1:04.95 | 2:13.04 | 3:20.84 | 4:29.33 | 8:59.24 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:13.13 | 5:36.98 | 6:45.08 | 7:52.95 | ||||||
2 | Frederik Pedersen | 2002 | 461 | 1:08.29 | 2:21.28 | 3:35.42 | 4:49.64 | 9:33.66 | ||
Holbæk Svømme Klub | 9:45.17 | 6:03.22 | 7:16.47 | 8:26.71 | ||||||
3 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 424 | 1:06.73 | 2:19.64 | 3:34.44 | 4:50.00 | 9:50.12 | ||
A6 | 9:46.03 | 6:05.91 | 7:21.73 | 8:36.34 | ||||||
4 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 410 | 1:08.61 | 2:23.55 | 3:38.19 | 4:54.22 | 9:56.88 | ||
A6 | 9:45.76 | 6:09.98 | 7:26.10 | 8:41.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Klara Reeh | 1999 | 717 | 1:06.04 | 2:15.38 | 3:24.89 | 4:34.39 | 17:07.18 | ||
Lyngby Svømmeklub | 17:35.50 | 5:43.42 | 6:52.25 | 8:01.03 | 9:09.84 | |||||
10:18.71 | 11:27.17 | 12:35.28 | 13:43.48 | |||||||
14:51.96 | 16:00.25 | |||||||||
2 | Mai Pallvi | 2000 | 597 | 1:07.85 | 2:19.03 | 3:30.94 | 4:44.06 | 18:11.67 | ||
Holbæk Svømme Klub | 17:59.66 | 5:57.25 | 7:10.05 | 8:23.58 | 9:36.61 | |||||
10:49.61 | 12:02.75 | 13:15.59 | 14:29.83 | |||||||
15:43.89 | 16:58.40 | |||||||||
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Michelle Mortensen | 2002 | 615 | 1:08.39 | 2:20.24 | 3:32.57 | 4:44.40 | 18:01.06 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 19:28.74 | 5:57.31 | 7:09.91 | 8:23.38 | 9:36.23 | |||||
10:49.31 | 12:01.14 | 13:13.55 | 14:25.69 | |||||||
15:38.68 | 16:51.59 | |||||||||
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 546 | 1:11.40 | 2:26.72 | 3:41.48 | 4:55.77 | 18:44.66 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 20:00.00 | 6:10.39 | 7:24.58 | 8:39.60 | 9:55.15 | |||||
11:10.80 | 12:26.31 | 13:42.22 | 14:58.05 | |||||||
16:14.04 | 17:30.36 | |||||||||
2 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 522 | 1:10.79 | 2:25.84 | 3:41.58 | 4:57.19 | 19:01.73 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 20:00.00 | 6:12.69 | 7:28.66 | 8:44.11 | 10:00.45 | |||||
11:16.99 | 12:34.49 | 13:51.52 | 15:08.89 | |||||||
16:26.81 | 17:44.89 | |||||||||
3 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 516 | 1:09.41 | 2:25.74 | 3:40.63 | 4:56.89 | 19:05.95 | ||
Helsingør Svømmeklub | 19:02.00 | 6:13.21 | 7:30.00 | 8:47.57 | 10:06.03 | |||||
11:24.25 | 12:40.77 | 13:57.67 | 15:15.61 | |||||||
16:34.35 | 17:51.24 | |||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | 508 | 1:11.19 | 2:27.42 | 3:43.55 | 4:59.87 | 19:12.21 | ||
Holbæk Svømme Klub | 20:03.72 | 6:17.11 | 7:34.65 | 8:52.67 | 10:10.51 | |||||
11:28.97 | 12:47.44 | 14:04.98 | 15:22.89 | |||||||
16:40.37 | 17:56.88 | |||||||||
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 459 | 1:14.01 | 2:32.78 | 3:51.63 | 5:10.70 | 19:51.99 | ||
A6 | 21:01.78 | 6:29.66 | 7:49.05 | 9:08.95 | 10:28.87 | |||||
11:49.67 | 13:10.68 | 14:32.04 | 15:53.70 | |||||||
17:14.44 | 18:34.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 714 | 27.25 | 58.75 | 1:33.94 | 2:02.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.08 | |||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 668 | 27.64 | 1:00.38 | 1:36.40 | 2:05.39 | |||
Farum Svømmeklub | 2:03.12 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 667 | 27.20 | 1:00.17 | 1:36.28 | 2:05.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.11 | |||||||||
4 | Alvi Hjelm | 1996 | 664 | 27.90 | 1:00.05 | 1:36.51 | 2:05.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.84 | |||||||||
5 | Jonathan Müller | 1997 | 610 | 28.24 | 1:01.26 | 1:38.49 | 2:09.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.47 | |||||||||
6 | Joakim Brønnum | 1997 | 577 | 28.73 | 1:03.36 | 1:40.55 | 2:11.61 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:12.01 | |||||||||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 547 | 29.62 | 1:03.35 | 1:43.25 | 2:14.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.67 | |||||||||
8 | Emil Toft | 1998 | 529 | 29.20 | 1:06.74 | 1:44.32 | 2:15.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:19.64 | |||||||||
9 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 528 | 28.85 | 1:03.08 | 1:43.17 | 2:15.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.31 | |||||||||
10 | Jakob Schmidt | 1999 | 521 | 29.50 | 1:04.07 | 1:44.25 | 2:16.18 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.75 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 668 | 27.91 | 1:00.93 | 1:37.25 | 2:05.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:04.15 | |||||||||
2 | Mathias Vestergaard | 2001 | 496 | 30.54 | 1:05.40 | 1:45.60 | 2:18.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.82 | |||||||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 481 | 28.53 | 1:05.54 | 1:48.18 | 2:19.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.83 | |||||||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | 464 | 29.46 | 1:07.28 | 1:48.05 | 2:21.52 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.32 | |||||||||
5 | Matthæus Vámosi | 2000 | 418 | 31.91 | 1:10.43 | 1:53.42 | 2:26.55 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:26.11 | |||||||||
6 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 387 | 31.83 | 1:09.58 | 1:55.55 | 2:30.42 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.93 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 551 | 29.92 | 1:05.75 | 1:42.73 | 2:13.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.97 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 549 | 29.71 | 1:04.16 | 1:43.14 | 2:13.87 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:14.65 | |||||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | 482 | 30.19 | 1:07.80 | 1:48.86 | 2:19.80 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.11 | |||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 455 | 30.24 | 1:07.20 | 1:48.03 | 2:22.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.90 | |||||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | 445 | 33.13 | 1:10.04 | 1:51.83 | 2:23.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.68 | |||||||||
6 | Mads Enghave | 2002 | 445 | 29.39 | 1:06.96 | 1:51.08 | 2:23.55 | |||
GTI | 2:22.98 | |||||||||
7 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 441 | 31.30 | 1:12.34 | 1:51.06 | 2:23.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.08 | |||||||||
8 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 404 | 31.45 | 1:07.82 | 1:53.63 | 2:28.18 | |||
GTI | 2:28.32 | |||||||||
9 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 348 | 34.13 | 1:15.86 | 1:58.85 | 2:35.74 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.57 | |||||||||
10 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 346 | 33.75 | 1:14.22 | 1:59.85 | 2:36.07 | |||
GTI | 2:42.22 | |||||||||
11 | Asger Johansen | 2003 | 341 | 33.44 | 1:18.46 | 2:01.32 | 2:36.79 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:39.51 | |||||||||
12 | Marco Knudsen | 2003 | 334 | 34.29 | 1:14.44 | 2:02.92 | 2:37.94 | |||
GTI | 2:32.53 | |||||||||
13 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 329 | 35.12 | 1:16.70 | 2:02.03 | 2:38.75 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:40.27 | |||||||||
14 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 305 | 33.10 | 1:13.85 | 2:05.23 | 2:42.78 | |||
GTI | 3:09.00 | |||||||||
15 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 276 | 34.55 | 1:18.83 | 2:08.38 | 2:48.31 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:51.37 | |||||||||
16 | Samuel Risager | 2003 | 246 | 38.68 | 1:23.72 | 2:15.51 | 2:54.89 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:55.25 | |||||||||
17 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 243 | 38.74 | 1:23.09 | 2:15.42 | 2:55.66 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:59.67 | |||||||||
18 | William Jensen | 2002 | 162 | 42.80 | 1:35.17 | 2:34.61 | 3:20.72 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:24.79 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 348 | 33.22 | 1:16.08 | 1:59.18 | 2:35.72 | |||
GTI | 2:41.07 | |||||||||
2 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 326 | 33.10 | 1:14.06 | 2:04.08 | 2:39.15 | |||
GTI | 2:43.25 | |||||||||
3 | Oscar Isberg | 2004 | 306 | 33.09 | 1:15.72 | 2:07.42 | 2:42.59 | |||
GTI | 2:46.14 | |||||||||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 297 | 34.15 | 1:15.23 | 2:05.68 | 2:44.22 | |||
Vest-Brøndby | 2:58.32 | |||||||||
5 | Lauritz Johansen | 2004 | 245 | 36.37 | 1:22.25 | 2:16.86 | 2:55.04 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:57.91 | |||||||||
6 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 244 | 35.86 | 1:20.94 | 2:12.96 | 2:55.25 | |||
GTI | 2:57.35 | |||||||||
7 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 230 | 35.93 | 1:24.01 | 2:21.21 | 2:58.92 | |||
GTI | 3:00.88 | |||||||||
8 | Marius Mains | 2005 | 148 | 45.74 | 1:40.02 | 2:40.59 | 3:27.23 | |||
GTI | 3:35.97 | |||||||||
9 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 133 | 50.17 | 1:41.58 | 2:48.80 | 3:34.29 | |||
GTI | ||||||||||
- | Daniel Bastholm | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:28.19 | |||||||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | DSQ | ESB 125m, SW7.6 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:50.35 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 295 | 36.82 | 1:20.65 | 2:06.94 | 2:44.53 | |||
GTI | 2:52.36 | |||||||||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 220 | 42.71 | 1:28.39 | 2:21.39 | 3:01.38 | |||
Vest-Brøndby | 3:10.40 | |||||||||
3 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 173 | 45.55 | 1:33.51 | 2:34.27 | 3:16.64 | |||
GTI | 3:33.13 | |||||||||
4 | Magnus Rasmussen | 2006 | 171 | 48.13 | 1:38.28 | 2:32.14 | 3:17.37 | |||
Vest-Brøndby | 3:17.40 | |||||||||
5 | Rasmus Egholm | 2006 | 158 | 48.59 | 1:38.40 | 2:38.76 | 3:22.53 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:31.15 | |||||||||
6 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 152 | 51.27 | 1:42.50 | 2:42.66 | 3:25.24 | |||
Vest-Brøndby | 3:25.27 | |||||||||
7 | Kasper Jægerskou | 2006 | 145 | 46.04 | 1:38.78 | 2:43.18 | 3:28.54 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:30.36 | |||||||||
8 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 143 | 47.44 | 1:42.34 | 2:42.46 | 3:29.34 | |||
Vest-Brøndby | 3:20.69 | |||||||||
9 | Anton Serizawa | 2006 | 130 | 51.17 | 1:46.68 | 2:49.85 | 3:36.23 | |||
Glostrup Svømmeklub | 4:02.00 | |||||||||
10 | Oscar Serizawa | 2006 | 121 | 52.68 | 1:47.59 | 2:53.27 | 3:41.23 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Oxenbøll | 2006 | DSQ | ASB i fly, SW8.3 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 4:08.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 714 | 29.13 | 1:05.19 | 1:44.46 | 2:16.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.65 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 668 | 30.61 | 1:06.70 | 1:46.43 | 2:19.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:20.55 | |||||||||
3 | Victoria Bierre | 2000 | 641 | 30.67 | 1:06.68 | 1:48.60 | 2:21.28 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.08 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 599 | 31.28 | 1:09.96 | 1:51.62 | 2:24.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:20.91 | |||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 591 | 31.30 | 1:09.57 | 1:52.64 | 2:25.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.74 | |||||||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 582 | 31.84 | 1:09.47 | 1:51.83 | 2:25.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.88 | |||||||||
7 | Freja Gram | 1999 | 568 | 32.68 | 1:09.98 | 1:55.27 | 2:27.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.56 | |||||||||
8 | Emma Maagøe | 1999 | 555 | 32.03 | 1:08.32 | 1:53.94 | 2:28.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.64 | |||||||||
9 | Freja A. Skov | 2000 | 510 | 33.20 | 1:12.51 | 1:57.13 | 2:32.52 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:26.66 | |||||||||
10 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 455 | 34.11 | 1:14.31 | 2:02.45 | 2:38.43 | |||
Farum Svømmeklub | 2:39.58 | |||||||||
11 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 424 | 35.15 | 1:15.20 | 2:04.42 | 2:42.16 | |||
Vest-Brøndby | 2:34.00 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 591 | 30.34 | 1:08.42 | 1:50.98 | 2:25.13 | |||
GTI | 2:29.63 | |||||||||
2 | Victoria Vorm | 2001 | 516 | 32.17 | 1:12.10 | 1:57.12 | 2:31.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.93 | |||||||||
3 | Sofie Villum Færch | 2002 | 495 | 33.69 | 1:14.52 | 1:58.16 | 2:33.99 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:31.85 | |||||||||
4 | Amanda Hietala | 2002 | 474 | 35.24 | 1:14.76 | 1:59.64 | 2:36.19 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:36.36 | |||||||||
5 | Claudia Sperling | 2002 | 467 | 33.40 | 1:13.74 | 2:01.29 | 2:37.03 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.60 | |||||||||
6 | Nynne Nørlem | 2002 | 432 | 35.66 | 1:17.99 | 2:04.60 | 2:41.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:41.76 | |||||||||
7 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 336 | 37.47 | 1:25.10 | 2:14.53 | 2:55.17 | |||
Vest-Brøndby | 2:49.83 | |||||||||
8 | Julie Silberg | 2002 | 274 | 38.75 | 1:29.10 | 2:24.63 | 3:07.58 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:04.56 | |||||||||
9 | Emilia Høffer | 2001 | 216 | 42.86 | 1:37.26 | 2:34.88 | 3:23.00 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:14.36 | |||||||||
10 | Camilla Erdal | 2002 | 176 | 48.15 | 1:44.89 | 2:51.50 | 3:37.37 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:40.97 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 544 | 33.50 | 1:15.10 | 1:55.46 | 2:29.21 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:26.61 | |||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 526 | 35.04 | 1:12.89 | 1:56.68 | 2:30.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.10 | |||||||||
3 | Ella Stenholt | 2003 | 505 | 33.59 | 1:11.88 | 1:57.09 | 2:32.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.05 | |||||||||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 505 | 31.80 | 1:11.36 | 1:59.17 | 2:33.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.80 | |||||||||
5 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 478 | 34.65 | 1:13.89 | 1:58.17 | 2:35.85 | |||
Vest-Brøndby | 2:35.57 | |||||||||
6 | Freja Stenbækgård | 2003 | 471 | 31.69 | 1:12.58 | 2:01.58 | 2:36.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:36.08 | |||||||||
7 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 453 | 35.71 | 1:17.47 | 2:02.58 | 2:38.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.24 | |||||||||
8 | Pil Sylvander | 2003 | 444 | 33.41 | 1:14.56 | 2:02.94 | 2:39.66 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:40.90 | |||||||||
9 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 439 | 33.94 | 1:15.68 | 2:04.33 | 2:40.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.38 | |||||||||
10 | Maria Hagen | 2003 | 423 | 33.52 | 1:13.78 | 2:04.59 | 2:42.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.47 | |||||||||
11 | Linnea Hietala | 2004 | 417 | 34.99 | 1:16.26 | 2:05.88 | 2:43.09 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.88 | |||||||||
12 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 397 | 34.30 | 1:19.87 | 2:07.49 | 2:45.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.60 | |||||||||
13 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 393 | 33.21 | 1:17.39 | 2:07.75 | 2:46.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.67 | |||||||||
14 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 387 | 35.39 | 1:19.33 | 2:08.93 | 2:47.21 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:47.49 | |||||||||
15 | Mie Mørkedal | 2003 | 385 | 37.23 | 1:20.15 | 2:09.78 | 2:47.41 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:50.28 | |||||||||
16 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 383 | 35.41 | 1:18.95 | 2:07.42 | 2:47.69 | |||
GTI | 2:44.70 | |||||||||
17 | Freja Møller | 2004 | 382 | 38.14 | 1:20.91 | 2:08.94 | 2:47.94 | |||
A6 | 2:44.85 | |||||||||
18 | Thea Pedersen | 2003 | 381 | 40.27 | 1:22.71 | 2:09.95 | 2:48.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.43 | |||||||||
19 | Clara Schmedes | 2004 | 373 | 35.64 | 1:19.28 | 2:10.07 | 2:49.23 | |||
GTI | 2:57.02 | |||||||||
20 | Ellen A. Skov | 2003 | 360 | 36.72 | 1:23.53 | 2:11.86 | 2:51.21 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:47.07 | |||||||||
21 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 352 | 36.81 | 1:20.33 | 2:12.07 | 2:52.51 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:57.37 | |||||||||
22 | Marike Nevermann | 2003 | 341 | 39.07 | 1:24.23 | 2:15.55 | 2:54.29 | |||
Farum Svømmeklub | 2:50.93 | |||||||||
23 | Mathilde Svendsen | 2004 | 328 | 37.85 | 1:25.09 | 2:17.01 | 2:56.63 | |||
GTI | 3:10.55 | |||||||||
24 | Maja Buck | 2004 | 303 | 43.13 | 1:30.84 | 2:21.49 | 3:01.35 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:03.05 | |||||||||
25 | Emma F. Rouse | 2004 | 272 | 41.10 | 1:29.46 | 2:26.69 | 3:08.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:06.29 | |||||||||
- | Karoline K. Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:55.04 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 374 | 35.30 | 1:18.58 | 2:10.96 | 2:49.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.16 | |||||||||
2 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 357 | 38.17 | 1:24.19 | 2:12.25 | 2:51.69 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:59.72 | |||||||||
3 | Annika Britt Larsen | 2005 | 356 | 37.73 | 1:22.02 | 2:10.76 | 2:51.80 | |||
GTI | 2:56.79 | |||||||||
4 | Anna Mundt Karup | 2005 | 309 | 39.88 | 1:27.56 | 2:17.48 | 3:00.19 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:05.01 | |||||||||
5 | Frida Høj Andersen | 2005 | 302 | 43.12 | 1:28.67 | 2:19.44 | 3:01.57 | |||
GTI | 3:07.44 | |||||||||
6 | Alberte Pedersen | 2006 | 295 | 39.70 | 1:26.65 | 2:22.51 | 3:02.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:00.33 | |||||||||
7 | Ella Gohr Metz | 2005 | 292 | 40.72 | 1:25.26 | 2:20.78 | 3:03.49 | |||
Vest-Brøndby | 3:09.94 | |||||||||
8 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 284 | 40.14 | 1:27.36 | 2:23.73 | 3:05.23 | |||
GTI | 3:17.16 | |||||||||
9 | Leonora M Postgaard | 2006 | 264 | 43.88 | 1:33.33 | 2:26.36 | 3:09.82 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:04.98 | |||||||||
10 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 260 | 41.56 | 1:31.63 | 2:26.93 | 3:10.86 | |||
Vest-Brøndby | 3:17.79 | |||||||||
11 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 258 | 37.61 | 1:29.34 | 2:28.49 | 3:11.26 | |||
GTI | 3:13.83 | |||||||||
12 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 257 | 44.01 | 1:33.80 | 2:30.09 | 3:11.64 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 245 | 44.26 | 1:36.43 | 2:30.19 | 3:14.69 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:20.65 | |||||||||
14 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 225 | 45.44 | 1:36.83 | 2:32.92 | 3:20.06 | |||
GTI | 3:28.82 | |||||||||
15 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 222 | 45.40 | 1:35.36 | 2:35.27 | 3:21.04 | |||
Vest-Brøndby | 3:30.98 | |||||||||
16 | Mathilde Willumsen | 2006 | 207 | 46.94 | 1:42.88 | 2:39.96 | 3:25.70 | |||
GTI | ||||||||||
17 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 197 | 47.17 | 1:42.01 | 2:45.14 | 3:29.22 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Anna Blom Bygum | 2006 | 195 | 53.00 | 1:44.41 | 2:43.35 | 3:29.97 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 188 | 44.88 | 1:43.77 | 2:44.78 | 3:32.41 | |||
GTI | ||||||||||
20 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 188 | 44.49 | 1:39.75 | 2:45.81 | 3:32.44 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:39.27 | |||||||||
21 | Wilma Nørgaard | 2006 | 181 | 50.76 | 1:45.48 | 2:44.35 | 3:35.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 175 | 53.76 | 1:51.77 | 2:55.46 | 3:37.70 | |||
GTI | 3:50.29 | |||||||||
23 | Sofia Mohammadi | 2005 | 147 | 46.16 | 1:46.06 | 3:01.90 | 3:50.84 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:10.81 | |||||||||
24 | Philippa Mitchell | 2006 | 140 | 1:02.21 | 1:57.30 | 3:03.64 | 3:54.37 | |||
Vest-Brøndby | 4:04.81 | |||||||||
25 | Maja Hansen | 2006 | 135 | 1:03.01 | 2:01.63 | 3:06.14 | 3:57.42 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:41.31 | |||||||||
- | Katharina Beyer Hansen | 2006 | DSQ | ERL v100m, SW6.6 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:25.93 | |||||||||
- | Malou Nabe | 2006 | DSQ | Ej Brystl 105m SW7.2 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:16.06 | |||||||||
- | Signe Schnabelrauch | 2006 | DSQ | Ej rygl. v80m, SW6.3 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:23.21 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 205 | 45.22 | 1:39.58 | 2:42.25 | 3:26.48 | |||
GTI | 3:31.44 | |||||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 201 | 48.45 | 1:42.11 | 2:36.31 | 3:27.72 | |||
Vest-Brøndby | 3:35.81 | |||||||||
3 | Amalie Møller | 2007 | 125 | 1:01.30 | 2:02.42 | 3:08.21 | 4:03.52 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:12.76 | |||||||||
- | Anna Fiona Nybøll | 2007 | DSQ | EFB v75m, SW6.5 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:52.16 | |||||||||
- | Annika Frederiksen | 2007 | DSQ | EFB v75m, SW6.5 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 752 | 23.61 | 49.40 | |||||
Farum Svømmeklub | 47.61 | |||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 740 | 24.10 | 49.67 | |||||
Farum Svømmeklub | 49.04 | |||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 642 | 24.99 | 52.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.11 | |||||||||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | 583 | 25.73 | 53.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 53.71 | |||||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | 579 | 26.22 | 53.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 53.89 | |||||||||
6 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 562 | 26.50 | 54.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.71 | |||||||||
7 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 535 | 26.90 | 55.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 55.23 | |||||||||
8 | Felix Burmester | 1999 | 528 | 27.04 | 55.60 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 54.84 | |||||||||
9 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 522 | 26.85 | 55.79 | |||||
GTI | 55.83 | |||||||||
10 | Mathias Petersen | 1999 | 334 | 31.62 | 1:04.73 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:03.15 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Textor Broch | 2001 | 631 | 25.24 | 52.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 52.94 | |||||||||
2 | Simon Brixner | 2000 | 622 | 25.54 | 52.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 52.47 | |||||||||
3 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 601 | 26.01 | 53.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.23 | |||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 599 | 25.73 | 53.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.58 | |||||||||
5 | Julius Munk | 2000 | 570 | 26.33 | 54.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 53.85 | |||||||||
6 | Christian Crone | 2001 | 548 | 26.84 | 54.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.95 | |||||||||
7 | Mads Toft | 2001 | 539 | 26.77 | 55.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 54.48 | |||||||||
8 | Emil Tönshoff | 2000 | 532 | 27.01 | 55.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.66 | |||||||||
9 | Malthe Letting | 2001 | 501 | 27.04 | 56.55 | |||||
Farum Svømmeklub | 55.08 | |||||||||
10 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 481 | 28.12 | 57.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 56.74 | |||||||||
11 | Christian Ong Hansen | 2001 | 436 | 27.97 | 59.26 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.86 | |||||||||
12 | Lucas Jensen | 2001 | 418 | 29.33 | 1:00.09 | |||||
Vest-Brøndby | 58.60 | |||||||||
13 | Marcus Munkholm | 2001 | 406 | 28.82 | 1:00.66 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.83 | |||||||||
14 | Jesper Schiødt | 2001 | 395 | 29.03 | 1:01.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.87 | |||||||||
15 | Patrick S. Hansen | 2000 | 384 | 29.99 | 1:01.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.63 | |||||||||
16 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 368 | 29.15 | 1:02.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
17 | Morten Kilhof | 2000 | 351 | 30.75 | 1:03.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:03.26 | |||||||||
18 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 341 | 30.65 | 1:04.30 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.14 | |||||||||
19 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | 254 | 33.19 | 1:10.88 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.29 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 487 | 26.96 | 57.09 | |||||
Farum Svømmeklub | 58.37 | |||||||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 487 | 27.39 | 57.10 | |||||
Solrød Svømmeklub | 57.16 | |||||||||
3 | Frederik Pedersen | 2002 | 477 | 28.36 | 57.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 57.65 | |||||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2003 | 471 | 27.77 | 57.72 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.80 | |||||||||
5 | Sebastian Bonde | 2002 | 469 | 28.17 | 57.83 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.31 | |||||||||
6 | Mads Enghave | 2002 | 468 | 27.82 | 57.87 | |||||
GTI | 58.38 | |||||||||
7 | Gustav Fabiansen | 2002 | 466 | 28.11 | 57.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.81 | |||||||||
8 | Jens Bomgaard | 2002 | 455 | 28.11 | 58.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.72 | |||||||||
9 | Silas Bøjsen | 2002 | 443 | 28.03 | 58.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.45 | |||||||||
10 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 433 | 28.33 | 59.36 | |||||
GTI | 59.89 | |||||||||
11 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 433 | 28.46 | 59.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.22 | |||||||||
12 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 421 | 29.13 | 59.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
13 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 419 | 28.59 | 1:00.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.84 | |||||||||
14 | Mads Baltzer | 2002 | 417 | 29.20 | 1:00.14 | |||||
GTI | 59.75 | |||||||||
15 | Kevin Liang | 2002 | 402 | 28.89 | 1:00.87 | |||||
GTI | 59.04 | |||||||||
16 | Tobias Davidsen | 2003 | 395 | 29.30 | 1:01.22 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.68 | |||||||||
17 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 387 | 29.55 | 1:01.66 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.88 | |||||||||
18 | Oliver Lystlund | 2003 | 384 | 29.97 | 1:01.81 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.12 | |||||||||
19 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 376 | 30.04 | 1:02.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.72 | |||||||||
20 | Alexander Stærkær | 2002 | 374 | 29.99 | 1:02.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.07 | |||||||||
21 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 373 | 29.42 | 1:02.43 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.39 | |||||||||
22 | Casper Koch | 2002 | 367 | 30.24 | 1:02.74 | |||||
GTI | 1:02.36 | |||||||||
23 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 364 | 29.96 | 1:02.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.41 | |||||||||
24 | Simon Bergendorff | 2002 | 361 | 30.28 | 1:03.07 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.29 | |||||||||
25 | Michael Elliks | 2002 | 346 | 30.50 | 1:03.96 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.89 | |||||||||
26 | Frede Meincke | 2002 | 346 | 30.68 | 1:03.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.58 | |||||||||
27 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 330 | 30.72 | 1:05.02 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.48 | |||||||||
28 | Benjamin Hougaard | 2003 | 316 | 31.23 | 1:05.93 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
29 | Oliver Skadhauge | 2002 | 302 | 32.25 | 1:06.93 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.64 | |||||||||
30 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 296 | 32.64 | 1:07.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.24 | |||||||||
31 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 277 | 33.06 | 1:08.87 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.24 | |||||||||
32 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 262 | 33.46 | 1:10.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.57 | |||||||||
33 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 185 | 38.05 | 1:18.75 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.34 | |||||||||
34 | William Jensen | 2002 | 173 | 38.50 | 1:20.57 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.31 | |||||||||
35 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 155 | 37.81 | 1:23.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.95 | |||||||||
- | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | DSQ | Tyvstart, SW4.4 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 416 | 27.88 | 1:00.17 | |||||
GTI | 1:01.48 | |||||||||
2 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 379 | 30.27 | 1:02.09 | |||||
GTI | 1:02.38 | |||||||||
3 | Emil Søby | 2004 | 374 | 30.17 | 1:02.34 | |||||
GTI | 1:02.61 | |||||||||
4 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 363 | 30.28 | 1:02.95 | |||||
A6 | 1:32.73 | |||||||||
5 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 345 | 30.29 | 1:04.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.82 | |||||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | 333 | 31.37 | 1:04.79 | |||||
GTI | 1:04.35 | |||||||||
7 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 328 | 31.06 | 1:05.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.91 | |||||||||
8 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 323 | 30.98 | 1:05.45 | |||||
A6 | 1:04.84 | |||||||||
9 | Eigil Sigfusson | 2004 | 307 | 32.82 | 1:06.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
10 | Esben Rasmussen | 2004 | 307 | 32.91 | 1:06.58 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.90 | |||||||||
11 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 303 | 32.46 | 1:06.88 | |||||
A6 | 1:07.32 | |||||||||
12 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 288 | 31.65 | 1:07.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.64 | |||||||||
13 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 263 | 32.72 | 1:10.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.73 | |||||||||
14 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 258 | 33.76 | 1:10.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
15 | Sune Vergmann | 2005 | 256 | 34.12 | 1:10.76 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.89 | |||||||||
16 | Mikkel Nielsen | 2004 | 251 | 34.31 | 1:11.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.36 | |||||||||
17 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 238 | 34.59 | 1:12.44 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:13.07 | |||||||||
18 | Axel Føns Voss | 2005 | 231 | 35.15 | 1:13.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.24 | |||||||||
19 | Cilas Madsen | 2005 | 218 | 35.43 | 1:14.65 | |||||
GTI | 1:14.25 | |||||||||
20 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 216 | 35.13 | 1:14.90 | |||||
GTI | 1:12.89 | |||||||||
21 | Frederik Rasmussen | 2005 | 208 | 36.10 | 1:15.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.33 | |||||||||
22 | Theodor Møller | 2005 | 202 | 37.17 | 1:16.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.78 | |||||||||
23 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 193 | 37.11 | 1:17.70 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:15.69 | |||||||||
24 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 190 | 37.05 | 1:18.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.38 | |||||||||
25 | Anders Thøgersen | 2005 | 177 | 36.76 | 1:19.94 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.75 | |||||||||
26 | William Mitchell | 2004 | 167 | 38.26 | 1:21.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.93 | |||||||||
27 | Furkan Guler | 2005 | 163 | 38.18 | 1:22.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mauritz Otzen | 2005 | 157 | 39.95 | 1:23.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.55 | |||||||||
29 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 153 | 40.23 | 1:23.96 | |||||
GTI | 1:26.52 | |||||||||
30 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 137 | 41.55 | 1:27.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.77 | |||||||||
31 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 128 | 41.45 | 1:29.05 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
32 | Peter Mortensen | 2005 | 112 | 43.14 | 1:33.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mats Krüger | 2004 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
- | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | DSQ | Tyvstart, SW4.4 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.95 | |||||||||
- | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | DSQ | Tyvstart, SW4.4 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.59 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 254 | 34.18 | 1:10.95 | |||||
GTI | 1:12.00 | |||||||||
2 | Linus Heinrichsen | 2006 | 217 | 36.29 | 1:14.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
3 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 208 | 36.70 | 1:15.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.51 | |||||||||
4 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 202 | 35.71 | 1:16.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.96 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 194 | 37.40 | 1:17.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.03 | |||||||||
6 | Erik Rasmussen | 2006 | 188 | 38.53 | 1:18.43 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.37 | |||||||||
7 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 168 | 39.60 | 1:21.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.91 | |||||||||
8 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 167 | 36.41 | 1:21.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oscar Norlander | 2006 | 165 | 38.12 | 1:21.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:28.19 | |||||||||
10 | Simon Hejbroch | 2006 | 164 | 38.98 | 1:22.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.61 | |||||||||
11 | Mark Dimon | 2006 | 162 | 38.18 | 1:22.32 | |||||
GTI | 1:25.48 | |||||||||
12 | Josef Shukri | 2006 | 160 | 39.83 | 1:22.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.41 | |||||||||
13 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 159 | 39.94 | 1:22.90 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.05 | |||||||||
14 | Rasmus Egholm | 2006 | 156 | 40.00 | 1:23.35 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.53 | |||||||||
15 | Asger Hvilsom | 2007 | 156 | 38.49 | 1:23.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.37 | |||||||||
16 | Victor Buck | 2007 | 154 | 39.65 | 1:23.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:27.65 | |||||||||
17 | Hugo Haakansson | 2006 | 153 | 41.43 | 1:23.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.31 | |||||||||
18 | Oscar Serizawa | 2006 | 146 | 40.16 | 1:25.21 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.75 | |||||||||
19 | Anton Serizawa | 2006 | 141 | 40.60 | 1:26.28 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.49 | |||||||||
20 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 137 | 41.89 | 1:27.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.19 | |||||||||
21 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 135 | 41.98 | 1:27.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.07 | |||||||||
22 | Frej Matias Krog | 2007 | 133 | 42.30 | 1:27.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:31.67 | |||||||||
23 | Victor Bjørneborg | 2007 | 132 | 42.59 | 1:28.06 | |||||
GTI | 1:33.34 | |||||||||
24 | William F. Pilgaard | 2006 | 131 | 41.97 | 1:28.34 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.74 | |||||||||
25 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 126 | 40.19 | 1:29.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.98 | |||||||||
26 | Kasper Jægerskou | 2006 | 121 | 43.32 | 1:30.71 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.12 | |||||||||
27 | Anders Rye Gefke | 2008 | 120 | 43.58 | 1:30.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederik William Holm | 2007 | 116 | 41.76 | 1:31.95 | |||||
GTI | 1:38.35 | |||||||||
29 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 116 | 43.98 | 1:32.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jacob Hwaiz | 2007 | 100 | 46.83 | 1:36.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:39.80 | |||||||||
31 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 98 | 47.17 | 1:37.30 | |||||
Vest-Brøndby | 1:39.19 | |||||||||
32 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 95 | 45.69 | 1:38.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:51.40 | |||||||||
33 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 92 | 45.47 | 1:39.24 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:36.32 | |||||||||
34 | Sebastian Crone Larsen | 2008 | 91 | 45.09 | 1:39.86 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Peter Damsø | 2007 | 78 | 47.69 | 1:44.75 | |||||
Vest-Brøndby | 1:44.13 | |||||||||
36 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 76 | 48.34 | 1:45.87 | |||||
GTI | 1:45.06 | |||||||||
37 | Matil Kelm | 2007 | 70 | 48.69 | 1:48.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:55.55 | |||||||||
38 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | 68 | 49.09 | 1:49.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:50.14 | |||||||||
39 | Luca de Masi | 2008 | 68 | 53.14 | 1:49.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
40 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 60 | 52.03 | 1:54.44 | |||||
GTI | ||||||||||
41 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 57 | 54.26 | 1:56.67 | |||||
GTI | ||||||||||
42 | August Thygesen | 2007 | 56 | 55.31 | 1:57.35 | |||||
Vest-Brøndby | 2:04.20 | |||||||||
43 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 47 | 56.74 | 2:04.42 | |||||
GTI | 2:06.33 | |||||||||
- | Marcus Munk | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:38.95 | |||||||||
- | Oliver Luiten | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 739 | 27.35 | 56.31 | |||||
H2Odense | 54.60 | |||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 730 | 26.88 | 56.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.56 | |||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 729 | 27.76 | 56.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.87 | |||||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | 693 | 27.28 | 57.52 | |||||
Farum Svømmeklub | 58.17 | |||||||||
5 | Camilla Rask | 1999 | 675 | 28.04 | 58.01 | |||||
Farum Svømmeklub | 56.16 | |||||||||
6 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 666 | 28.34 | 58.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.20 | |||||||||
7 | Amanda Højberg | 1998 | 639 | 28.49 | 59.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.54 | |||||||||
8 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 628 | 29.02 | 59.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.33 | |||||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 622 | 29.22 | 59.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.38 | |||||||||
10 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 607 | 28.91 | 1:00.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.89 | |||||||||
11 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 603 | 29.10 | 1:00.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | 586 | 29.16 | 1:00.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
13 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 546 | 29.82 | 1:02.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.33 | |||||||||
14 | Pernille Jensen | 1998 | 543 | 30.09 | 1:02.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.74 | |||||||||
15 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 521 | 30.50 | 1:03.24 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.62 | |||||||||
16 | Simone Jørgensen | 1999 | 515 | 30.23 | 1:03.50 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.00 | |||||||||
17 | Ida Larsen | 2000 | 494 | 31.46 | 1:04.37 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.92 | |||||||||
18 | Freya Ellehus | 2000 | 468 | 31.76 | 1:05.56 | |||||
H2Odense | 1:03.75 | |||||||||
19 | Delphine Møller | 1999 | 438 | 31.44 | 1:06.99 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.32 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 730 | 27.58 | 56.53 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 55.45 | |||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 699 | 27.83 | 57.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.04 | |||||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | 693 | 27.43 | 57.51 | |||||
GTI | 55.78 | |||||||||
4 | Karla Louise Balle | 2001 | 680 | 28.14 | 57.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.17 | |||||||||
5 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 578 | 29.64 | 1:01.10 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.92 | |||||||||
6 | Zara Wendel | 2002 | 565 | 29.53 | 1:01.57 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.89 | |||||||||
7 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 562 | 29.57 | 1:01.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.13 | |||||||||
8 | Claudia Sperling | 2002 | 526 | 30.42 | 1:03.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.93 | |||||||||
9 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 523 | 30.07 | 1:03.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.06 | |||||||||
10 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 466 | 31.28 | 1:05.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.21 | |||||||||
11 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 451 | 31.73 | 1:06.38 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.90 | |||||||||
12 | Mia Witt | 2002 | 446 | 31.94 | 1:06.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.15 | |||||||||
13 | Sofia Levisen | 2002 | 392 | 33.88 | 1:09.56 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.33 | |||||||||
14 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 345 | 35.49 | 1:12.57 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.39 | |||||||||
15 | Emilia Høffer | 2001 | 278 | 36.62 | 1:17.96 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.02 | |||||||||
16 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 266 | 38.11 | 1:19.10 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.71 | |||||||||
17 | Sofie Marie Kofoed-Hansen | 2002 | 226 | 39.55 | 1:23.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.41 | |||||||||
18 | Camilla Erdal | 2002 | 223 | 40.29 | 1:23.86 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.32 | |||||||||
19 | Jasmin Danielsen | 2001 | 160 | 43.88 | 1:33.67 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:34.86 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 614 | 28.46 | 59.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.68 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 583 | 29.19 | 1:00.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.77 | |||||||||
3 | Freja Stenbækgård | 2003 | 572 | 29.58 | 1:01.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.20 | |||||||||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 553 | 30.02 | 1:02.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.40 | |||||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | 520 | 30.79 | 1:03.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.45 | |||||||||
6 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 515 | 30.99 | 1:03.49 | |||||
GTI | 1:02.47 | |||||||||
7 | Linnea Hietala | 2004 | 505 | 30.29 | 1:03.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
8 | Hannah Höesch | 2003 | 502 | 31.17 | 1:04.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.90 | |||||||||
9 | Pil Sylvander | 2003 | 492 | 30.57 | 1:04.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
10 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 478 | 31.20 | 1:05.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.77 | |||||||||
11 | Ella Stenholt | 2003 | 469 | 31.43 | 1:05.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.20 | |||||||||
12 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 468 | 31.29 | 1:05.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.53 | |||||||||
13 | Maj Jensen | 2003 | 467 | 31.36 | 1:05.59 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.94 | |||||||||
14 | Josefine Zebitz | 2004 | 464 | 31.37 | 1:05.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.85 | |||||||||
15 | Laura L. Hørning | 2004 | 461 | 30.93 | 1:05.88 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
16 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 452 | 31.91 | 1:06.32 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.09 | |||||||||
17 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 449 | 31.67 | 1:06.47 | |||||
GTI | 1:06.43 | |||||||||
18 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 448 | 32.85 | 1:06.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
19 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 439 | 32.06 | 1:06.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.89 | |||||||||
20 | Julie Wolter | 2003 | 423 | 32.39 | 1:07.80 | |||||
GTI | 1:07.36 | |||||||||
21 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 422 | 32.10 | 1:07.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.82 | |||||||||
22 | Mia Lindberg | 2003 | 420 | 32.17 | 1:07.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.44 | |||||||||
23 | Isabel Lillebæk | 2004 | 417 | 33.10 | 1:08.12 | |||||
A6 | 1:07.74 | |||||||||
24 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 417 | 32.52 | 1:08.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
25 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 413 | 32.95 | 1:08.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.50 | |||||||||
26 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 412 | 32.08 | 1:08.39 | |||||
GTI | 1:08.23 | |||||||||
27 | Cornelia Vámosi | 2004 | 408 | 32.76 | 1:08.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.18 | |||||||||
28 | Emma Clausen | 2003 | 398 | 33.28 | 1:09.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.34 | |||||||||
29 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 392 | 33.60 | 1:09.53 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.88 | |||||||||
30 | Laura Vangkilde | 2004 | 389 | 33.34 | 1:09.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.49 | |||||||||
31 | Marike Nevermann | 2003 | 388 | 34.90 | 1:09.78 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.88 | |||||||||
32 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 377 | 33.38 | 1:10.45 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.45 | |||||||||
33 | Annika Egenhardt | 2003 | 374 | 33.75 | 1:10.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.47 | |||||||||
34 | Clara Sass Husum | 2004 | 367 | 34.24 | 1:11.09 | |||||
A6 | 1:08.73 | |||||||||
35 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 366 | 34.43 | 1:11.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:13.16 | |||||||||
36 | Emma F. Rouse | 2004 | 365 | 34.49 | 1:11.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
37 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 363 | 34.00 | 1:11.35 | |||||
GTI | 1:15.28 | |||||||||
38 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 351 | 34.52 | 1:12.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.11 | |||||||||
39 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 342 | 34.81 | 1:12.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.40 | |||||||||
40 | Naya Dige | 2003 | 335 | 35.59 | 1:13.29 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.90 | |||||||||
41 | Ida Mørk | 2004 | 326 | 35.27 | 1:13.93 | |||||
GTI | 1:13.36 | |||||||||
42 | Julie Dahl | 2004 | 323 | 34.97 | 1:14.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.36 | |||||||||
43 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 294 | 37.14 | 1:16.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.37 | |||||||||
- | Lea Bach Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
- | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | DNS | |||||||
A6 | 1:04.33 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 512 | 29.92 | 1:03.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.55 | |||||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 443 | 31.84 | 1:06.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.82 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 392 | 33.41 | 1:09.56 | |||||
GTI | 1:11.18 | |||||||||
4 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 375 | 33.96 | 1:10.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.72 | |||||||||
5 | Malou Nielsen | 2005 | 372 | 34.32 | 1:10.74 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.41 | |||||||||
6 | Isabella Larsen | 2005 | 368 | 34.01 | 1:11.03 | |||||
A6 | 1:08.53 | |||||||||
7 | Annika Britt Larsen | 2005 | 367 | 35.02 | 1:11.09 | |||||
GTI | 1:12.47 | |||||||||
8 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 352 | 34.34 | 1:12.09 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
9 | Julie Segato | 2005 | 321 | 36.26 | 1:14.34 | |||||
GTI | 1:20.77 | |||||||||
10 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 319 | 35.07 | 1:14.45 | |||||
GTI | 1:17.79 | |||||||||
11 | Julie Merl Larsen | 2005 | 314 | 36.18 | 1:14.83 | |||||
A6 | 1:13.23 | |||||||||
12 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 311 | 36.20 | 1:15.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.85 | |||||||||
13 | Natacha Munch | 2005 | 310 | 36.41 | 1:15.15 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
14 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 305 | 36.13 | 1:15.58 | |||||
GTI | 1:17.41 | |||||||||
15 | Ella Gohr Metz | 2005 | 297 | 37.01 | 1:16.24 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.03 | |||||||||
16 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 295 | 37.03 | 1:16.41 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
17 | Leonora M Postgaard | 2006 | 289 | 36.94 | 1:16.93 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
18 | Filippa Martinsen | 2005 | 275 | 37.80 | 1:18.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
19 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 271 | 37.74 | 1:18.65 | |||||
GTI | 1:23.13 | |||||||||
20 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 264 | 38.87 | 1:19.27 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.14 | |||||||||
21 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 263 | 38.06 | 1:19.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.83 | |||||||||
22 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 261 | 38.59 | 1:19.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.91 | |||||||||
23 | Rikke Therp | 2006 | 261 | 38.34 | 1:19.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.20 | |||||||||
24 | Anna Østerby | 2005 | 261 | 38.95 | 1:19.64 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
25 | Jaqueline Haack | 2006 | 257 | 37.78 | 1:20.01 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.68 | |||||||||
26 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 255 | 37.48 | 1:20.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.64 | |||||||||
27 | Alberte K. Andersen | 2006 | 253 | 38.82 | 1:20.41 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.52 | |||||||||
28 | Ida Jacobsen | 2005 | 253 | 39.16 | 1:20.45 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.75 | |||||||||
29 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 252 | 38.94 | 1:20.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.03 | |||||||||
30 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 252 | 38.54 | 1:20.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.17 | |||||||||
31 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 249 | 38.55 | 1:20.88 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.32 | |||||||||
32 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 245 | 38.12 | 1:21.32 | |||||
GTI | 1:22.36 | |||||||||
33 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 243 | 37.98 | 1:21.51 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
34 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 241 | 38.13 | 1:21.77 | |||||
GTI | 1:24.79 | |||||||||
35 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 239 | 38.93 | 1:21.96 | |||||
GTI | 1:27.34 | |||||||||
36 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 238 | 39.28 | 1:22.04 | |||||
GTI | 1:24.02 | |||||||||
37 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 235 | 39.43 | 1:22.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.11 | |||||||||
38 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 229 | 40.44 | 1:23.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.88 | |||||||||
39 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 228 | 40.67 | 1:23.22 | |||||
GTI | 1:20.38 | |||||||||
40 | Line Pedersen | 2005 | 222 | 41.07 | 1:24.05 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.86 | |||||||||
41 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 220 | 39.85 | 1:24.26 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.60 | |||||||||
42 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 220 | 40.53 | 1:24.31 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.36 | |||||||||
43 | Mille Giolbas | 2006 | 217 | 41.44 | 1:24.71 | |||||
GTI | 1:29.30 | |||||||||
44 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 211 | 41.22 | 1:25.45 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:33.38 | |||||||||
45 | Hanna Rørbech | 2006 | 210 | 41.47 | 1:25.55 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.72 | |||||||||
46 | Sofia Mohammadi | 2005 | 205 | 41.71 | 1:26.30 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.22 | |||||||||
47 | Emma Haagen | 2006 | 199 | 42.58 | 1:27.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.76 | |||||||||
48 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 194 | 41.51 | 1:27.84 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.35 | |||||||||
49 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 192 | 41.14 | 1:28.16 | |||||
GTI | 1:36.92 | |||||||||
50 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 189 | 42.17 | 1:28.58 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.51 | |||||||||
51 | Andrea Søeborg | 2006 | 184 | 43.32 | 1:29.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.85 | |||||||||
52 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 184 | 44.57 | 1:29.46 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.72 | |||||||||
53 | Mathilde Rømer | 2006 | 177 | 42.69 | 1:30.65 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:30.15 | |||||||||
54 | Olga Vejlby | 2006 | 177 | 42.70 | 1:30.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
55 | Daniella Anderson | 2006 | 173 | 40.31 | 1:31.32 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
56 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 172 | 44.44 | 1:31.43 | |||||
GTI | 1:30.23 | |||||||||
57 | Frederikke Syberg Glud | 2006 | 160 | 42.85 | 1:33.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:49.82 | |||||||||
58 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 156 | 44.11 | 1:34.44 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:33.46 | |||||||||
59 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 145 | 45.46 | 1:36.82 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:45.72 | |||||||||
60 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 116 | 49.35 | 1:44.18 | |||||
GTI | 1:49.09 | |||||||||
61 | Emma Spang | 2006 | 114 | 49.49 | 1:44.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:47.24 | |||||||||
62 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 102 | 49.08 | 1:48.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Fiona Emilie West | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Weber | 2005 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.37 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 234 | 37.92 | 1:22.53 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
2 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 219 | 40.12 | 1:24.35 | |||||
GTI | 1:24.65 | |||||||||
3 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 210 | 40.22 | 1:25.58 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.82 | |||||||||
4 | Caroline Haugland | 2007 | 188 | 40.38 | 1:28.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 187 | 42.37 | 1:28.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.04 | |||||||||
6 | Silvia Martinsen | 2007 | 187 | 39.85 | 1:28.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
7 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 179 | 43.55 | 1:30.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:42.86 | |||||||||
8 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 162 | 45.42 | 1:33.27 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.59 | |||||||||
9 | Freja Kobbernagel | 2008 | 149 | 45.52 | 1:35.90 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.67 | |||||||||
10 | Mathilde Johansen | 2007 | 145 | 46.14 | 1:36.79 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:42.37 | |||||||||
11 | Siena Serizawa | 2008 | 143 | 46.47 | 1:37.19 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:44.57 | |||||||||
12 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 143 | 46.79 | 1:37.23 | |||||
GTI | 1:45.95 | |||||||||
13 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 142 | 45.27 | 1:37.47 | |||||
GTI | 1:45.11 | |||||||||
14 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 137 | 45.49 | 1:38.55 | |||||
GTI | 1:49.19 | |||||||||
15 | Amanda Liechti | 2008 | 129 | 47.73 | 1:40.63 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 127 | 47.63 | 1:41.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.21 | |||||||||
17 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 126 | 1:41.49 | ||||||
GTI | 1:39.74 | |||||||||
18 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 124 | 47.94 | 1:41.84 | |||||
GTI | 1:45.55 | |||||||||
19 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 119 | 48.17 | 1:43.44 | |||||
GTI | 1:39.26 | |||||||||
20 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 119 | 48.22 | 1:43.49 | |||||
GTI | 2:01.08 | |||||||||
21 | Iben Karlsmark | 2007 | 111 | 49.73 | 1:45.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:47.37 | |||||||||
22 | Alesha Azman | 2008 | 106 | 48.80 | 1:47.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Agnes Højsteen | 2007 | 105 | 52.47 | 1:47.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:44.06 | |||||||||
24 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 102 | 50.52 | 1:48.66 | |||||
GTI | 2:01.08 | |||||||||
25 | Frederikke Vesth | 2007 | 101 | 49.01 | 1:48.97 | |||||
Vest-Brøndby | 1:40.91 | |||||||||
26 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 101 | 48.56 | 1:48.98 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.43 | |||||||||
27 | Isabell Fischer | 2007 | 87 | 54.10 | 1:54.82 | |||||
GTI | 1:58.16 | |||||||||
28 | Emma De Palo-Jonas | 2008 | 82 | 54.98 | 1:56.72 | |||||
Vest-Brøndby | 2:01.22 | |||||||||
29 | Ila Murphy | 2007 | 82 | 52.98 | 1:57.11 | |||||
Vest-Brøndby | 1:50.80 | |||||||||
30 | Emily Kampmann Nielsen | 2007 | 73 | 55.13 | 2:01.44 | |||||
GTI | ||||||||||
31 | Anika Rosén Andersen | 2007 | 69 | 57.22 | 2:03.80 | |||||
Vest-Brøndby | 2:16.87 | |||||||||
32 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | 68 | 55.36 | 2:04.35 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Astrid Østerby | 2007 | 62 | 58.93 | 2:08.00 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:58.49 | |||||||||
34 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 59 | 58.20 | 2:10.15 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Julie Bruun | 2008 | 36 | 1:07.38 | 2:33.32 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Amelia Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Tarp | 2007 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 690 | 28.19 | 1:00.60 | 1:31.57 | 2:02.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | 1:58.72 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 602 | 28.44 | 1:01.25 | 1:33.64 | 2:08.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.85 | |||||||||
3 | Jonathan Müller | 1997 | 584 | 29.61 | 1:02.99 | 1:36.51 | 2:09.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.23 | |||||||||
4 | Felix Burmester | 1999 | 464 | 29.34 | 1:04.52 | 1:42.24 | 2:20.22 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.64 | |||||||||
- | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:16.76 | |||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 474 | 29.62 | 1:05.79 | 1:43.16 | 2:19.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.67 | |||||||||
2 | Matthæus Vámosi | 2000 | 362 | 33.64 | 1:12.70 | 1:52.80 | 2:32.31 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.67 | |||||||||
3 | Frederik Helms | 2001 | 356 | 33.32 | 1:11.93 | 1:52.47 | 2:33.07 | |||
Vest-Brøndby | 2:32.30 | |||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Arneskov | 2002 | 487 | 30.96 | 1:06.07 | 1:41.76 | 2:17.92 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:15.52 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 466 | 30.72 | 1:08.35 | 1:45.58 | 2:19.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.02 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 446 | 31.64 | 1:08.18 | 1:45.31 | 2:22.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.18 | |||||||||
4 | Emil Steenberg | 2002 | 420 | 32.23 | 1:08.56 | 1:46.79 | 2:24.89 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.14 | |||||||||
5 | Sebastian Bonde | 2002 | 365 | 33.90 | 1:13.60 | 1:53.71 | 2:31.78 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:43.20 | |||||||||
6 | Lucas Burmester | 2002 | 363 | 32.55 | 1:11.19 | 1:51.29 | 2:32.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.24 | |||||||||
7 | Mikkel Gummer | 2002 | 362 | 33.80 | 1:12.09 | 1:51.94 | 2:32.24 | |||
GTI | 2:34.81 | |||||||||
8 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 299 | 32.98 | 1:13.14 | 1:57.59 | 2:42.31 | |||
A6 | 2:48.16 | |||||||||
9 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 280 | 35.53 | 1:17.48 | 2:03.23 | 2:45.80 | |||
Farum Svømmeklub | 2:46.78 | |||||||||
10 | Samuel Risager | 2003 | 164 | 39.75 | 1:29.14 | 2:23.92 | 3:18.14 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:13.98 | |||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 339 | 32.24 | 1:11.85 | 1:53.80 | 2:35.64 | |||
GTI | 2:41.53 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 303 | 35.10 | 1:16.55 | 1:58.89 | 2:41.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 647 | 32.93 | 1:08.21 | 1:43.33 | 2:18.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.93 | |||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 585 | 32.60 | 1:08.55 | 1:45.09 | 2:22.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.18 | |||||||||
3 | Kristine Barrett | 1998 | 477 | 33.10 | 1:11.48 | 1:51.87 | 2:33.02 | |||
GTI | 2:21.06 | |||||||||
4 | Mai Pallvi | 2000 | 408 | 35.33 | 1:16.20 | 1:58.52 | 2:41.21 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:45.65 | |||||||||
5 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 398 | 33.75 | 1:13.63 | 1:57.38 | 2:42.50 | |||
Farum Svømmeklub | 2:35.74 | |||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | 520 | 33.58 | 1:10.62 | 1:49.02 | 2:28.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.77 | |||||||||
2 | Victoria Vorm | 2001 | 517 | 33.66 | 1:11.82 | 1:50.16 | 2:28.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.14 | |||||||||
3 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 440 | 32.77 | 1:11.68 | 1:53.32 | 2:37.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:31.48 | |||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Callesen | 2004 | 451 | 34.23 | 1:14.18 | 1:56.23 | 2:35.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.35 | |||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 435 | 34.01 | 1:14.90 | 1:56.02 | 2:37.82 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.47 | |||||||||
3 | Jasmin Philip | 2004 | 372 | 34.98 | 1:16.56 | 2:01.66 | 2:46.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.79 | |||||||||
4 | Malou Soelberg | 2004 | 371 | 36.32 | 1:18.91 | 2:03.29 | 2:46.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.83 | |||||||||
5 | Mathilde Nielsen | 2003 | 323 | 36.40 | 1:19.99 | 2:06.82 | 2:54.20 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:00.03 | |||||||||
6 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 316 | 38.37 | 1:22.17 | 2:08.54 | 2:55.59 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 304 | 38.74 | 1:24.34 | 2:11.00 | 2:57.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.69 | |||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 450 | 35.87 | 1:17.71 | 1:57.48 | 2:36.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.67 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 360 | 38.20 | 1:23.62 | 2:07.07 | 2:48.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.80 | |||||||||
3 | Thea Mikkelsen | 2005 | 268 | 40.61 | 1:28.00 | 2:17.40 | 3:05.38 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:14.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 723 | 28.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 669 | 28.86 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.69 | |||||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 643 | 29.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 640 | 29.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.18 | |||||||||
5 | Joakim Brønnum | 1997 | 603 | 29.88 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.14 | |||||||||
6 | Emil Toft | 1998 | 534 | 31.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.02 | |||||||||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 475 | 32.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.21 | |||||||||
8 | Markus Bøjsen | 1999 | 443 | 33.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.44 | |||||||||
9 | Mathias Petersen | 1999 | 152 | 47.22 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 51.65 | |||||||||
- | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 576 | 30.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 549 | 30.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | 495 | 31.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | 493 | 31.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 420 | 33.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
6 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 416 | 33.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.44 | |||||||||
7 | Lucas Jensen | 2001 | 302 | 37.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.87 | |||||||||
8 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | 211 | 42.36 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.52 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 475 | 32.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
2 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 472 | 32.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.48 | |||||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | 460 | 32.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.71 | |||||||||
4 | Silas Bøjsen | 2002 | 409 | 34.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.18 | |||||||||
5 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 404 | 34.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.64 | |||||||||
6 | Mads Enghave | 2002 | 395 | 34.41 | ||||||
GTI | 35.02 | |||||||||
7 | Oliver Lystlund | 2003 | 393 | 34.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.98 | |||||||||
8 | Asger Johansen | 2003 | 375 | 35.01 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.75 | |||||||||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 362 | 35.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.88 | |||||||||
10 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 358 | 35.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.72 | |||||||||
11 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 356 | 35.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.52 | |||||||||
12 | Michael Elliks | 2002 | 321 | 36.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.50 | |||||||||
13 | Victor Toftehøj | 2003 | 299 | 37.73 | ||||||
A6 | 38.15 | |||||||||
14 | Kevin Liang | 2002 | 293 | 38.01 | ||||||
GTI | 37.30 | |||||||||
15 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 282 | 38.46 | ||||||
A6 | 39.63 | |||||||||
16 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 276 | 38.78 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.52 | |||||||||
17 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 274 | 38.87 | ||||||
GTI | 38.62 | |||||||||
18 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 158 | 46.64 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
19 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 107 | 53.10 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 52.38 | |||||||||
20 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 59 | 1:04.59 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | DNS | |||||||
GTI | 30.56 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 404 | 34.13 | ||||||
GTI | 33.13 | |||||||||
2 | Esben Rasmussen | 2004 | 315 | 37.11 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.03 | |||||||||
3 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 296 | 37.88 | ||||||
A6 | 56.33 | |||||||||
4 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 280 | 38.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.93 | |||||||||
5 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 231 | 41.14 | ||||||
GTI | 42.87 | |||||||||
6 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 229 | 41.27 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 44.54 | |||||||||
7 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 227 | 41.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.50 | |||||||||
8 | Axel Føns Voss | 2005 | 220 | 41.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.54 | |||||||||
9 | Mikkel Nielsen | 2004 | 215 | 42.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 41.75 | |||||||||
10 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 200 | 43.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | 42.15 | |||||||||
11 | Sune Vergmann | 2005 | 196 | 43.45 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.82 | |||||||||
12 | Mauritz Otzen | 2005 | 183 | 44.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.38 | |||||||||
13 | Frederik Rasmussen | 2005 | 160 | 46.46 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.51 | |||||||||
14 | Theodor Møller | 2005 | 160 | 46.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.41 | |||||||||
15 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 157 | 46.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 49.58 | |||||||||
16 | Marius Mains | 2005 | 143 | 48.24 | ||||||
GTI | 48.75 | |||||||||
17 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 143 | 48.26 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
18 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 119 | 51.31 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.35 | |||||||||
19 | Peter Mortensen | 2005 | 105 | 53.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.09 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | 186 | 44.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.99 | |||||||||
2 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 159 | 46.59 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.19 | |||||||||
3 | Oscar Norlander | 2006 | 148 | 47.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 54.32 | |||||||||
4 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 147 | 47.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.20 | |||||||||
5 | Linus Heinrichsen | 2006 | 138 | 48.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.94 | |||||||||
6 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 130 | 49.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 51.62 | |||||||||
7 | Victor Buck | 2007 | 122 | 50.83 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 55.56 | |||||||||
8 | Mark Dimon | 2006 | 115 | 51.84 | ||||||
GTI | 51.17 | |||||||||
9 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 115 | 51.85 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 51.72 | |||||||||
9 | Asger Hvilsom | 2007 | 115 | 51.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.39 | |||||||||
11 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 111 | 52.45 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
12 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 110 | 52.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.88 | |||||||||
13 | Anders Rye Gefke | 2008 | 109 | 52.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 52.83 | |||||||||
14 | Kasper Jægerskou | 2006 | 108 | 53.01 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.98 | |||||||||
15 | Frej Matias Krog | 2007 | 105 | 53.41 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Victor Bjørneborg | 2007 | 97 | 54.77 | ||||||
GTI | 55.60 | |||||||||
17 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 88 | 56.60 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.22 | |||||||||
18 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 87 | 56.80 | ||||||
GTI | 59.82 | |||||||||
19 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 86 | 57.08 | ||||||
GTI | 55.72 | |||||||||
20 | August Thygesen | 2007 | 85 | 57.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 57.41 | |||||||||
21 | Jacob Hwaiz | 2007 | 83 | 57.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.96 | |||||||||
22 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 82 | 57.98 | ||||||
GTI | 56.26 | |||||||||
23 | Simon Hasting Toft | 2006 | 74 | 1:00.12 | ||||||
GTI | 1:00.47 | |||||||||
24 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 71 | 1:00.84 | ||||||
GTI | 54.14 | |||||||||
25 | Matil Kelm | 2007 | 69 | 1:01.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.88 | |||||||||
26 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 67 | 1:01.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 66 | 1:02.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.51 | |||||||||
28 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 62 | 1:03.61 | ||||||
GTI | 1:00.36 | |||||||||
29 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | 59 | 1:04.78 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.89 | |||||||||
30 | Peter Damsø | 2007 | 49 | 1:08.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:09.27 | |||||||||
31 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 40 | 1:13.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Jens Christian Koefoed | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.17 | |||||||||
- | Marcus Munk | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.30 | |||||||||
- | Oliver Luiten | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.42 | |||||||||
- | Frederik William Holm | 2007 | DSQ | 2+ flyben, SW7.1 | ||||||
GTI | 56.07 | |||||||||
- | Josef Shukri | 2006 | DSQ | Fl armtag v/25 SW7.4 | ||||||
Vest-Brøndby | 55.55 | |||||||||
- | Luca de Masi | 2008 | DSQ | Async arme 7m SW7.2 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | DSQ | 2+ flyben SW7.1 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joline Höstman | 1988 | 660 | 32.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 657 | 32.94 | ||||||
H2Odense | 31.85 | |||||||||
3 | Pernille Jensen | 1998 | 614 | 33.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.26 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 613 | 33.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
5 | Sofia Altoft | 1998 | 586 | 34.21 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.77 | |||||||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 560 | 34.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.60 | |||||||||
7 | Victoria Bierre | 2000 | 541 | 35.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 515 | 35.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.78 | |||||||||
9 | Eva Olsen | 2000 | 506 | 35.93 | ||||||
GTI | 34.76 | |||||||||
10 | Amanda Højberg | 1998 | 479 | 36.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.56 | |||||||||
11 | Freja Gram | 1999 | 463 | 37.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
12 | Freja A. Skov | 2000 | 438 | 37.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.29 | |||||||||
13 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 434 | 37.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.50 | |||||||||
14 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 412 | 38.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 41.33 | |||||||||
15 | Freya Ellehus | 2000 | 400 | 38.84 | ||||||
H2Odense | 37.23 | |||||||||
16 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 384 | 39.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.38 | |||||||||
17 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 364 | 40.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 45.03 | |||||||||
18 | Ida Larsen | 2000 | 303 | 42.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 42.72 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 532 | 35.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.24 | |||||||||
2 | Zenia Aarestrup | 2001 | 522 | 35.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.11 | |||||||||
3 | Sofie Villum Færch | 2002 | 521 | 35.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.70 | |||||||||
4 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 484 | 36.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.44 | |||||||||
5 | Amanda Hietala | 2002 | 452 | 37.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.52 | |||||||||
6 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 408 | 38.61 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.88 | |||||||||
7 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 396 | 38.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.77 | |||||||||
8 | Nynne Nørlem | 2002 | 382 | 39.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.81 | |||||||||
9 | Mia Witt | 2002 | 327 | 41.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.27 | |||||||||
10 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 289 | 43.29 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 44.27 | |||||||||
11 | Julie Silberg | 2002 | 283 | 43.60 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.75 | |||||||||
12 | Sofia Levisen | 2002 | 271 | 44.23 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 43.07 | |||||||||
13 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 203 | 48.71 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 49.15 | |||||||||
14 | Jasmin Danielsen | 2001 | 159 | 52.79 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.43 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 574 | 34.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.55 | |||||||||
2 | Dagmar Boeck | 2004 | 544 | 35.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 535 | 35.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.72 | |||||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | 512 | 35.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
5 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 482 | 36.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.77 | |||||||||
6 | Hannah Höesch | 2003 | 466 | 36.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.07 | |||||||||
7 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 445 | 37.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.98 | |||||||||
8 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 440 | 37.63 | ||||||
GTI | 37.16 | |||||||||
9 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 437 | 37.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.88 | |||||||||
10 | Emma Ekman | 2004 | 422 | 38.16 | ||||||
A6 | 38.63 | |||||||||
11 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 400 | 38.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.07 | |||||||||
12 | Laura L. Hørning | 2004 | 384 | 39.37 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
13 | Isabel Lillebæk | 2004 | 368 | 39.94 | ||||||
A6 | 40.34 | |||||||||
14 | Maja Buck | 2004 | 358 | 40.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 41.70 | |||||||||
15 | Clara Sass Husum | 2004 | 340 | 41.00 | ||||||
A6 | 40.63 | |||||||||
16 | Line Thode Møller | 2004 | 339 | 41.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | 41.78 | |||||||||
17 | Thea Pedersen | 2003 | 334 | 41.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.06 | |||||||||
18 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 315 | 42.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.94 | |||||||||
19 | Luna Gammelgaard | 2003 | 281 | 43.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.95 | |||||||||
20 | Clara Schmedes | 2004 | 276 | 43.94 | ||||||
GTI | 45.07 | |||||||||
21 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 266 | 44.53 | ||||||
GTI | 43.69 | |||||||||
22 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 256 | 45.07 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.93 | |||||||||
23 | Mathilde Svendsen | 2004 | 252 | 45.33 | ||||||
GTI | 44.17 | |||||||||
- | Lea Bach Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.54 | |||||||||
- | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | DSQ | 2+ flyben, SW7.1 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.41 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 421 | 38.20 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.80 | |||||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | 405 | 38.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
3 | Johanne Weber | 2005 | 358 | 40.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.48 | |||||||||
4 | Silja Brage | 2005 | 329 | 41.45 | ||||||
A6 | 41.29 | |||||||||
5 | Agnete Høyer | 2005 | 322 | 41.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.28 | |||||||||
6 | Anna Mundt Karup | 2005 | 306 | 42.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 42.29 | |||||||||
7 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 299 | 42.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.24 | |||||||||
8 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 288 | 43.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.76 | |||||||||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 278 | 43.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.51 | |||||||||
10 | Mathilde Rømer | 2006 | 272 | 44.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | 44.42 | |||||||||
11 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 268 | 44.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.31 | |||||||||
12 | Rikke Therp | 2006 | 267 | 44.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.10 | |||||||||
13 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 258 | 44.94 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.64 | |||||||||
14 | Frida Høj Andersen | 2005 | 257 | 45.02 | ||||||
GTI | 46.87 | |||||||||
15 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 254 | 45.18 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 46.90 | |||||||||
16 | Isabella Larsen | 2005 | 238 | 46.18 | ||||||
A6 | 43.79 | |||||||||
17 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 230 | 46.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.78 | |||||||||
18 | Mathilde Willumsen | 2006 | 222 | 47.25 | ||||||
GTI | 46.32 | |||||||||
19 | Jaqueline Haack | 2006 | 218 | 47.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 51.60 | |||||||||
20 | Emma Haagen | 2006 | 210 | 48.14 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.40 | |||||||||
21 | Alberte K. Andersen | 2006 | 203 | 48.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 51.41 | |||||||||
22 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 202 | 48.81 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 52.68 | |||||||||
23 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 200 | 48.93 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.91 | |||||||||
24 | Filippa Martinsen | 2005 | 193 | 49.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.21 | |||||||||
25 | Andrea Søeborg | 2006 | 189 | 49.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 52.50 | |||||||||
26 | Anna Blom Bygum | 2006 | 185 | 50.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 49.53 | |||||||||
27 | Mille Giolbas | 2006 | 183 | 50.37 | ||||||
GTI | 53.51 | |||||||||
27 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 183 | 50.37 | ||||||
GTI | 59.31 | |||||||||
29 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 183 | 50.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | 47.10 | |||||||||
30 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 162 | 52.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.51 | |||||||||
31 | Frederikke Syberg Glud | 2006 | 161 | 52.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 52.93 | |||||||||
32 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 158 | 52.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.44 | |||||||||
33 | Maja Hansen | 2006 | 152 | 53.64 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.25 | |||||||||
34 | Wilma Nørgaard | 2006 | 149 | 53.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.37 | |||||||||
35 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 146 | 54.39 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.79 | |||||||||
36 | Daniella Anderson | 2006 | 144 | 54.62 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 54.74 | |||||||||
37 | Philippa Mitchell | 2006 | 140 | 55.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.34 | |||||||||
38 | Hanna Rørbech | 2006 | 139 | 55.17 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.52 | |||||||||
39 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 139 | 55.18 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 58.23 | |||||||||
40 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 134 | 55.94 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.86 | |||||||||
41 | Malou Nabe | 2006 | 128 | 56.77 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.11 | |||||||||
42 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 120 | 58.06 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
43 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 118 | 58.36 | ||||||
GTI | 56.92 | |||||||||
44 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 104 | 1:00.80 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:05.69 | |||||||||
45 | Emma Spang | 2006 | 74 | 1:08.04 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.90 | |||||||||
46 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 67 | 1:10.36 | ||||||
GTI | 1:04.46 | |||||||||
- | Fiona Emilie West | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Merl Larsen | 2005 | DNS | |||||||
A6 | 43.76 | |||||||||
- | Anna Bay-Jensen | 2006 | DSQ | 2+ flyben, SW7.1 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | DSQ | 2 armtag start SW7.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 59.46 | |||||||||
- | Malene Dithmar | 2006 | DSQ | 2 armtag start SW7.4 | ||||||
GTI | 50.69 | |||||||||
- | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | DSQ | ESB v25, SW7.6 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.42 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 260 | 44.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.30 | |||||||||
2 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 195 | 49.31 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.61 | |||||||||
3 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 192 | 49.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.60 | |||||||||
4 | Silvia Martinsen | 2007 | 191 | 49.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.00 | |||||||||
5 | Mathilde Johansen | 2007 | 182 | 50.51 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 51.61 | |||||||||
6 | Amanda Liechti | 2008 | 150 | 53.80 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 137 | 55.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.10 | |||||||||
8 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 136 | 55.60 | ||||||
GTI | 53.67 | |||||||||
9 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 124 | 57.35 | ||||||
GTI | 1:02.67 | |||||||||
10 | Siena Serizawa | 2008 | 122 | 57.60 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 57.47 | |||||||||
11 | Frederikke Vesth | 2007 | 119 | 58.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.26 | |||||||||
12 | Ila Murphy | 2007 | 117 | 58.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 55.22 | |||||||||
13 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 112 | 59.29 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 59.37 | |||||||||
14 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 112 | 59.30 | ||||||
GTI | 56.89 | |||||||||
15 | Iben Karlsmark | 2007 | 112 | 59.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 57.46 | |||||||||
16 | Amalie Møller | 2007 | 109 | 59.78 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.14 | |||||||||
17 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 102 | 1:01.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.34 | |||||||||
18 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 101 | 1:01.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 97 | 1:02.17 | ||||||
GTI | 1:05.97 | |||||||||
20 | Astrid Østerby | 2007 | 97 | 1:02.18 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
21 | Julie Bruun | 2008 | 85 | 1:05.07 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 85 | 1:05.08 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Isabell Fischer | 2007 | 84 | 1:05.24 | ||||||
GTI | ||||||||||
24 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 80 | 1:06.39 | ||||||
GTI | 1:08.80 | |||||||||
25 | Agnes Højsteen | 2007 | 80 | 1:06.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.48 | |||||||||
26 | Caroline Tarp | 2007 | 78 | 1:06.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 68 | 1:10.08 | ||||||
GTI | 1:11.31 | |||||||||
28 | Alesha Azman | 2008 | 46 | 1:19.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anika Rosén Andersen | 2007 | 44 | 1:20.57 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Emma De Palo-Jonas | 2008 | 28 | 1:33.97 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Amelia Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Ea Lund Havgaard | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 52.75 | |||||||||
- | Caroline Haugland | 2007 | DSQ | 2+ flyben, SW7.1 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Kobbernagel | 2008 | DSQ | 2 arm u/vand SW7.4 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Isabella Høj Johansen | 2008 | DSQ | 2+ flyben, SW7.1 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alvi Hjelm | 1996 | 711 | 58.47 | 1:59.11 | 2:58.73 | 3:57.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.72 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 648 | 59.00 | 2:00.17 | 3:02.46 | 4:05.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:04.22 | |||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 625 | 59.08 | 2:01.88 | 3:05.50 | 4:08.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:56.75 | |||||||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | 575 | 1:01.11 | 2:06.36 | 3:11.17 | 4:15.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:13.57 | |||||||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | 526 | 1:03.42 | 2:10.27 | 3:16.68 | 4:22.83 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:31.34 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Brixner | 2000 | 608 | 1:01.06 | 2:04.91 | 3:08.72 | 4:10.47 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:12.37 | |||||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | 605 | 1:00.93 | 2:05.23 | 3:07.99 | 4:10.88 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:13.74 | |||||||||
3 | Emil Tönshoff | 2000 | 557 | 1:01.63 | 2:07.50 | 3:13.90 | 4:17.87 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:30.89 | |||||||||
4 | Frederik Helms | 2001 | 428 | 1:07.99 | 2:19.61 | 3:31.01 | 4:41.58 | |||
Vest-Brøndby | 4:44.49 | |||||||||
5 | Morten Kilhof | 2000 | 379 | 1:07.30 | 2:22.29 | 3:40.33 | 4:53.23 | |||
Solrød Svømmeklub | 4:57.77 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 558 | 1:03.04 | 2:09.34 | 3:13.69 | 4:17.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:08.29 | |||||||||
2 | Christopher H. Brown | 2002 | 551 | 1:02.93 | 2:09.11 | 3:15.03 | 4:18.86 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:24.29 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 520 | 1:03.49 | 2:10.70 | 3:18.80 | 4:23.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:25.95 | |||||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2003 | 468 | 1:04.41 | 2:14.38 | 3:23.85 | 4:33.22 | |||
Farum Svømmeklub | 4:37.08 | |||||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 444 | 1:06.86 | 2:18.84 | 3:29.18 | 4:38.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.78 | |||||||||
6 | Alexander Stærkær | 2002 | 409 | 1:08.05 | 2:21.83 | 3:35.22 | 4:45.77 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:18.87 | |||||||||
7 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 407 | 1:05.65 | 2:19.24 | 3:32.95 | 4:46.34 | |||
Farum Svømmeklub | 4:46.59 | |||||||||
8 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 400 | 1:09.10 | 2:21.46 | 3:34.63 | 4:47.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.15 | |||||||||
9 | Tobias Davidsen | 2003 | 385 | 1:06.54 | 2:20.27 | 3:35.93 | 4:51.73 | |||
Vest-Brøndby | 5:01.02 | |||||||||
10 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 330 | 1:11.12 | 2:28.83 | 3:48.01 | 5:07.06 | |||
Farum Svømmeklub | 5:04.29 | |||||||||
11 | Benjamin Hougaard | 2003 | 293 | 1:12.05 | 2:30.51 | 3:54.84 | 5:19.37 | |||
Farum Svømmeklub | 4:59.89 | |||||||||
- | Esben Brasch Jensen | 2003 | DNS | |||||||
GTI | 6:11.17 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Greisen | 2004 | 427 | 1:07.39 | 2:19.73 | 3:31.26 | 4:41.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.75 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 413 | 1:07.94 | 2:22.46 | 3:34.81 | 4:44.88 | |||
GTI | 5:32.87 | |||||||||
3 | Troels Fode | 2004 | 395 | 1:10.66 | 2:25.49 | 3:38.46 | 4:49.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:03.03 | |||||||||
4 | Tobias Gammelvind | 2004 | 391 | 1:11.02 | 2:25.38 | 3:38.58 | 4:50.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:01.16 | |||||||||
5 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 377 | 1:07.88 | 2:23.41 | 3:41.23 | 4:53.66 | |||
GTI | 5:15.68 | |||||||||
6 | Emil Søby | 2004 | 377 | 1:11.82 | 2:28.78 | 3:44.32 | 4:53.70 | |||
GTI | 5:11.08 | |||||||||
7 | Cornelius Olsen | 2005 | 368 | 1:10.32 | 2:25.59 | 3:41.81 | 4:56.15 | |||
Farum Svømmeklub | 5:15.44 | |||||||||
8 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 345 | 1:11.76 | 2:28.90 | 3:47.23 | 5:02.59 | |||
A6 | 4:52.67 | |||||||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 5:20.00 | |||||||||
- | Mats Krüger | 2004 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 5:02.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 748 | 1:04.13 | 2:11.30 | 3:15.51 | 4:18.32 | |||
H2Odense | 4:15.72 | |||||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | 726 | 1:03.78 | 2:11.24 | 3:17.24 | 4:20.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:18.21 | |||||||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | 636 | 1:06.65 | 2:15.79 | 3:24.74 | 4:32.63 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:31.40 | |||||||||
4 | Mai Pallvi | 2000 | 603 | 1:06.20 | 2:16.30 | 3:26.91 | 4:37.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:30.54 | |||||||||
5 | Delphine Møller | 1999 | 439 | 1:12.67 | 2:30.84 | 3:50.35 | 5:08.51 | |||
Vest-Brøndby | 4:53.40 | |||||||||
6 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 434 | 1:13.41 | 2:30.95 | 3:50.43 | 5:09.52 | |||
Vest-Brøndby | 4:57.25 | |||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 725 | 1:04.02 | 2:11.67 | 3:17.42 | 4:20.97 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:15.34 | |||||||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | 675 | 1:02.95 | 2:10.98 | 3:19.27 | 4:27.28 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:22.07 | |||||||||
3 | Michelle Mortensen | 2002 | 639 | 1:06.48 | 2:15.88 | 3:25.17 | 4:32.24 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:33.33 | |||||||||
4 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 597 | 1:05.58 | 2:16.35 | 3:27.08 | 4:38.48 | |||
GTI | 4:40.74 | |||||||||
5 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 565 | 1:08.06 | 2:20.88 | 3:32.47 | 4:43.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:41.52 | |||||||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 514 | 1:11.09 | 2:25.05 | 3:40.62 | 4:52.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:59.21 | |||||||||
7 | Zara Wendel | 2002 | 431 | 1:12.78 | 2:31.36 | 3:50.64 | 5:10.25 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:26.21 | |||||||||
8 | Mia Witt | 2002 | 426 | 1:10.83 | 2:31.38 | 3:52.33 | 5:11.45 | |||
Vest-Brøndby | 5:11.15 | |||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esther Else Grubert | 2003 | 554 | 1:08.31 | 2:20.97 | 3:34.30 | 4:45.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:42.36 | |||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2003 | 544 | 1:08.74 | 2:21.66 | 3:35.11 | 4:47.28 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:46.92 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 538 | 1:09.62 | 2:23.13 | 3:36.55 | 4:48.33 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:07.47 | |||||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | 536 | 1:09.08 | 2:22.30 | 3:35.70 | 4:48.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:39.57 | |||||||||
5 | Olivia Callesen | 2004 | 532 | 1:09.35 | 2:22.92 | 3:36.70 | 4:49.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:54.19 | |||||||||
6 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 520 | 1:09.43 | 2:23.30 | 3:37.64 | 4:51.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.96 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 503 | 1:10.73 | 2:26.76 | 3:42.04 | 4:54.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:10.19 | |||||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | 493 | 1:12.37 | 2:28.15 | 3:43.15 | 4:56.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:13.86 | |||||||||
9 | Jasmin Philip | 2004 | 491 | 1:11.00 | 2:26.78 | 3:42.43 | 4:57.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.67 | |||||||||
10 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 489 | 1:10.70 | 2:27.09 | 3:43.60 | 4:57.57 | |||
GTI | 5:03.31 | |||||||||
11 | Mie Mørkedal | 2003 | 449 | 1:13.11 | 2:31.67 | 3:49.78 | 5:06.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:13.00 | |||||||||
12 | Laura Vangkilde | 2004 | 418 | 1:16.39 | 2:36.76 | 3:55.45 | 5:13.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:25.37 | |||||||||
13 | Laura L. Hørning | 2004 | 403 | 1:12.27 | 2:32.36 | 3:54.62 | 5:17.28 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:11.06 | |||||||||
14 | Annika Egenhardt | 2003 | 374 | 1:17.14 | 2:40.15 | 4:03.61 | 5:25.43 | |||
Vest-Brøndby | 5:21.22 | |||||||||
- | Freja Møller | 2004 | DNS | |||||||
A6 | 5:26.42 | |||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 486 | 1:12.21 | 2:29.32 | 3:43.89 | 4:58.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.28 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 474 | 1:13.00 | 2:31.42 | 3:47.95 | 5:00.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:10.72 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 450 | 1:14.02 | 2:32.96 | 3:51.07 | 5:05.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lyngby Herrer | 1996 | 669 | 1:43.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:45.20 | |||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 26.24 | 26.24 | |||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 28.64 | 54.88 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 25.22 | 1:20.10 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 23.38 | 1:43.48 | |||||||
2 | Holbæk Herrer | 1997 | 634 | 1:45.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:46.00 | |||||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 27.54 | 27.54 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 28.39 | 55.93 | |||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 25.51 | 1:21.44 | |||||||
Simon Brixner | 2000 | 23.88 | 1:45.32 | |||||||
3 | Helsingør Herrer 1 | 1993 | 598 | 1:47.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:49.80 | |||||||||
Julius Munk | 2000 | 27.86 | 27.86 | |||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 29.53 | 57.39 | |||||||
Felix Burmester | 1999 | 25.83 | 1:23.22 | |||||||
Joachim Bratt | 1995 | 24.21 | 1:47.43 | |||||||
4 | Hovedstadens Herrer 1 | 1996 | 587 | 1:48.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.39 | |||||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Alvi Hjelm | 1996 | 31.26 | 59.28 | |||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 25.77 | 1:25.05 | |||||||
Giano Grillo | 1998 | 22.99 | 1:48.04 | |||||||
5 | Gsc Drenge 1 | 1999 | 580 | 1:48.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.50 | |||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 29.60 | 58.07 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 27.25 | 1:25.32 | |||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 23.18 | 1:48.50 | |||||||
6 | Gsc Drenge 2 | 2001 | 519 | 1:52.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.00 | |||||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 27.72 | 27.72 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 32.28 | 1:00.00 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.61 | 1:28.61 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 24.00 | 1:52.61 | |||||||
7 | Holbæk Herrer 2 | 1997 | 512 | 1:53.13 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:50.00 | |||||||||
David Arneskov | 2002 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 30.81 | 1:00.32 | |||||||
Mads Toft | 2001 | 27.89 | 1:28.21 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 24.92 | 1:53.13 | |||||||
8 | Hovedstadens Herrer 2 | 2001 | 463 | 1:56.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.32 | |||||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 31.78 | 1:03.39 | |||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 27.91 | 1:31.30 | |||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 25.62 | 1:56.92 | |||||||
9 | Holbæk Herrer 3 | 1999 | 463 | 1:56.94 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:57.00 | |||||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 28.58 | 28.58 | |||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 34.03 | 1:02.61 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 29.09 | 1:31.70 | |||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 25.24 | 1:56.94 | |||||||
10 | Gti1 Drenge 1 | 2002 | 408 | 2:02.00 | ||||||
GTI | 1:52.83 | |||||||||
Mads Enghave | 2002 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Casper Koch | 2002 | 35.04 | 1:05.36 | |||||||
Kevin Liang | 2002 | 29.28 | 1:34.64 | |||||||
Mads Baltzer | 2002 | 27.36 | 2:02.00 | |||||||
11 | Helsingør Herrer 3 | 2001 | 394 | 2:03.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.00 | |||||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Oliver Bak Jensen | 2002 | 34.16 | 1:06.49 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 29.05 | 1:35.54 | |||||||
Lucas Burmester | 2002 | 27.86 | 2:03.40 | |||||||
12 | Stt-Stjernerne 1 | 2000 | 383 | 2:04.58 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:15.00 | |||||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Patrick S. Hansen | 2000 | 34.12 | 1:08.17 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 29.31 | 1:37.48 | |||||||
Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 27.10 | 2:04.58 | |||||||
13 | Vg17-Vest Elite Herrer | 1999 | 378 | 2:05.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:00.00 | |||||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 35.92 | 1:09.43 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 32.05 | 1:41.48 | |||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 23.61 | 2:05.09 | |||||||
14 | Gti2 Drenge 1 | 2003 | 372 | 2:05.82 | ||||||
GTI | 1:58.87 | |||||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Esben Brasch Jensen | 2003 | 37.43 | 1:06.97 | |||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 31.99 | 1:38.96 | |||||||
Marco Knudsen | 2003 | 26.86 | 2:05.82 | |||||||
15 | A6 Drenge | 2003 | 361 | 2:07.07 | ||||||
A6 | 2:05.00 | |||||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 34.06 | 1:07.77 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 30.11 | 1:37.88 | |||||||
Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 29.19 | 2:07.07 | |||||||
16 | Solrød Drenge 99 | 1996 | 347 | 2:08.78 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:14.00 | |||||||||
Morten Kilhof | 2000 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 34.06 | 1:10.71 | |||||||
Mathias Petersen | 1999 | 31.95 | 1:42.66 | |||||||
Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 26.12 | 2:08.78 | |||||||
17 | Holbæk Herrer 4 | 2002 | 344 | 2:09.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:09.00 | |||||||||
Alexander E. Pedersen | 2002 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 35.32 | 1:08.01 | |||||||
Sebastian Bonde | 2002 | 29.23 | 1:37.24 | |||||||
Mikkel Nielsen | 2004 | 31.88 | 2:09.12 | |||||||
18 | Farum Drenge 1 | 2003 | 313 | 2:13.29 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Cornelius Olsen | 2005 | 35.24 | 35.24 | |||||||
Benjamin Hougaard | 2003 | 40.69 | 1:15.93 | |||||||
Frederik Jørgensen | 2003 | 29.30 | 1:45.23 | |||||||
Simon Als-Nielsen | 2003 | 28.06 | 2:13.29 | |||||||
19 | Vg17-Vest Drenge | 2003 | 281 | 2:18.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:07.90 | |||||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 37.77 | 1:08.73 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 33.03 | 1:41.76 | |||||||
Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 36.32 | 2:18.08 | |||||||
20 | Vg17-Glostrup Drenge | 2003 | 275 | 2:19.09 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:08.36 | |||||||||
Samuel Risager | 2003 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 34.51 | 1:13.78 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 34.28 | 1:48.06 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 31.03 | 2:19.09 | |||||||
21 | Stt-Stjernerne 2 | 2000 | 211 | 2:32.01 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.00 | |||||||||
Victor Schnabelrauch | 2003 | 45.12 | 45.12 | |||||||
Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 38.15 | 1:23.27 | |||||||
Kristoffer Rasmusen | 2000 | 33.15 | 1:56.42 | |||||||
William Jensen | 2002 | 35.59 | 2:32.01 | |||||||
22 | Holbæk Herrer 5 | 2003 | 199 | 2:34.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:33.00 | |||||||||
Simon Rytter Eliasen | 2003 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 47.33 | 1:23.61 | |||||||
Victor Buck | 2007 | 38.55 | 2:02.16 | |||||||
Furkan Guler | 2005 | 32.77 | 2:34.93 | |||||||
- | Helsingør Herrer 2 | 2000 | DSQ | Neddyk e15m, SW8.5 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:07.00 | |||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 31.71 | 1:00.80 | |||||||
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti2 Drenge 2 | 2004 | 411 | 2:01.73 | ||||||
GTI | 2:08.52 | |||||||||
Emil Søby | 2004 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 32.94 | 1:04.86 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 30.07 | 1:34.93 | |||||||
Nicklas Plank | 2004 | 26.80 | 2:01.73 | |||||||
2 | Helsingør Herrer 4 | 2004 | 337 | 2:09.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.00 | |||||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 37.66 | 1:10.53 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 30.58 | 1:41.11 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 28.87 | 2:09.98 | |||||||
3 | Gti3 Boys | 2004 | 268 | 2:20.22 | ||||||
GTI | 2:21.27 | |||||||||
Oscar Isberg | 2004 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 39.84 | 1:13.76 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 34.35 | 1:48.11 | |||||||
Villads Brasch Jensen | 2004 | 32.11 | 2:20.22 | |||||||
4 | Vest Talent Drenge | 2005 | 216 | 2:30.83 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:50.46 | |||||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 37.74 | 37.74 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 43.90 | 1:21.64 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 36.39 | 1:58.03 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 32.80 | 2:30.83 | |||||||
5 | Jordemødrene | 2005 | 189 | 2:37.63 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:32.02 | |||||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 45.48 | 45.48 | |||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 40.84 | 1:26.32 | |||||||
Frederik Rasmussen | 2005 | 38.74 | 2:05.06 | |||||||
Sune Vergmann | 2005 | 32.57 | 2:37.63 | |||||||
6 | Gsk Helte 1 | 2005 | 167 | 2:44.20 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 43.13 | 43.13 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 46.73 | 1:29.86 | |||||||
Anders Thøgersen | 2005 | 37.43 | 2:07.29 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 36.91 | 2:44.20 | |||||||
7 | Gti Talent Drenge | 2006 | 124 | 3:01.16 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 44.88 | 44.88 | |||||||
Victor Bjørneborg | 2007 | 53.53 | 1:38.41 | |||||||
Marius Hedvang Segato | 2007 | 45.34 | 2:23.75 | |||||||
Mark Dimon | 2006 | 37.41 | 3:01.16 | |||||||
8 | Gsk Helte 2 | 2006 | 114 | 3:06.32 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:05.00 | |||||||||
Anton Serizawa | 2006 | 49.95 | 49.95 | |||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 52.55 | 1:42.50 | |||||||
Kasper Jægerskou | 2006 | 46.32 | 2:28.82 | |||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 37.50 | 3:06.32 | |||||||
9 | Vest Muskelmænd | 2006 | 100 | 3:14.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 3:22.40 | |||||||||
Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 49.05 | 49.05 | |||||||
August Thygesen | 2007 | 57.68 | 1:46.73 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 43.47 | 2:30.20 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 44.19 | 3:14.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Damer 1 | 1995 | 675 | 1:57.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.79 | |||||||||
Emma Maagøe | 1999 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Maria Grandt | 1998 | 32.61 | 1:03.17 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.12 | 1:31.29 | |||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 26.42 | 1:57.71 | |||||||
2 | Holbæk Damer | 1998 | 672 | 1:57.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:58.00 | |||||||||
Zara Wendel | 2002 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Pernille Jensen | 1998 | 32.60 | 1:04.19 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 28.10 | 1:32.29 | |||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 25.61 | 1:57.90 | |||||||
3 | Gsc Piger 1 | 1991 | 645 | 1:59.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.50 | |||||||||
Victoria Bierre | 2000 | 28.39 | 28.39 | |||||||
Amanda Højberg | 1998 | 36.53 | 1:04.92 | |||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 27.45 | 1:32.37 | |||||||
Freja Gram | 1999 | 27.12 | 1:59.49 | |||||||
4 | Lyngby Damer 1 | 1999 | 643 | 1:59.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:58.32 | |||||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 33.35 | 1:03.84 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 28.54 | 1:32.38 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 27.21 | 1:59.59 | |||||||
5 | Gti1 Piger | 1998 | 619 | 2:01.14 | ||||||
GTI | 2:02.21 | |||||||||
Kristine Barrett | 1998 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 36.19 | 1:07.73 | |||||||
Karoline Barrett | 2002 | 26.54 | 1:34.27 | |||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 26.87 | 2:01.14 | |||||||
6 | Hovedstadens Damer 2 | 1999 | 588 | 2:03.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.87 | |||||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 33.58 | 33.58 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 34.35 | 1:07.93 | |||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 28.13 | 1:36.06 | |||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 27.16 | 2:03.22 | |||||||
7 | Helsingør Damer 1 | 2001 | 569 | 2:04.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:00.28 | |||||||||
Linnea Hietala | 2004 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 35.72 | 1:08.03 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 29.73 | 1:37.76 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 26.80 | 2:04.56 | |||||||
8 | Gsc Piger 2 | 2000 | 566 | 2:04.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:03.50 | |||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 36.17 | 1:07.85 | |||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 29.71 | 1:37.56 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 27.25 | 2:04.81 | |||||||
9 | Hovedstadens Damer 3 | 2001 | 551 | 2:05.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.22 | |||||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 35.62 | 1:07.71 | |||||||
Victoria Vorm | 2001 | 29.91 | 1:37.62 | |||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 28.30 | 2:05.92 | |||||||
10 | Holbæk Damer 2 | 1999 | 548 | 2:06.18 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:10.00 | |||||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 34.49 | 1:05.84 | |||||||
Mai Pallvi | 2000 | 17.98 | 1:23.82 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 42.36 | 2:06.18 | |||||||
11 | Lyngby Damer 2 | 1997 | 543 | 2:06.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:05.30 | |||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 34.14 | 1:06.74 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 31.49 | 1:38.23 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 28.32 | 2:06.55 | |||||||
12 | Helsingør Damer 2 | 2000 | 518 | 2:08.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.00 | |||||||||
Freja A. Skov | 2000 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 36.86 | 1:10.35 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 30.47 | 1:40.82 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 27.75 | 2:08.57 | |||||||
13 | Farum Piger 1 | 2004 | 448 | 2:14.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Malou Nielsen | 2005 | 37.78 | 37.78 | |||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 35.48 | 1:13.26 | |||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 32.30 | 1:45.56 | |||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 29.31 | 2:14.87 | |||||||
14 | Vg17-Vest Elite Damer | 1997 | 445 | 2:15.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:05.00 | |||||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 38.87 | 1:14.39 | |||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 30.25 | 1:44.64 | |||||||
Delphine Møller | 1999 | 30.58 | 2:15.22 | |||||||
15 | Gti2 Piger 1 | 2004 | 442 | 2:15.50 | ||||||
GTI | 2:15.77 | |||||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 36.86 | 1:12.15 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 32.77 | 1:44.92 | |||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 30.58 | 2:15.50 | |||||||
16 | A6 Piger 1 | 2004 | 414 | 2:18.47 | ||||||
A6 | 2:14.00 | |||||||||
Isabel Lillebæk | 2004 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Emma Ekman | 2004 | 38.53 | 1:13.72 | |||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 34.11 | 1:47.83 | |||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 30.64 | 2:18.47 | |||||||
17 | Holbæk Damer 3 | 2000 | 394 | 2:20.80 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.00 | |||||||||
Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Nynne Nørlem | 2002 | 39.05 | 1:15.68 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 35.28 | 1:50.96 | |||||||
Ida Larsen | 2000 | 29.84 | 2:20.80 | |||||||
18 | Vg17-Glostrup Piger | 2004 | 356 | 2:25.67 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:19.69 | |||||||||
Julie Dahl | 2004 | 39.84 | 39.84 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 39.14 | 1:18.98 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 36.70 | 1:55.68 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 29.99 | 2:25.67 | |||||||
19 | Gti2 Piger 2 | 2004 | 344 | 2:27.33 | ||||||
GTI | 2:23.38 | |||||||||
Clara Schmedes | 2004 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Ida Mørk | 2004 | 42.31 | 1:19.97 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 36.00 | 1:55.97 | |||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 31.36 | 2:27.33 | |||||||
20 | Solrød Piger 02 | 2002 | 340 | 2:27.94 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:31.00 | |||||||||
Sofia Levisen | 2002 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Ida Bekker Poulsen | 2002 | 45.50 | 1:21.32 | |||||||
Julie Silberg | 2002 | 35.10 | 1:56.42 | |||||||
Silje Juhl Nielsen | 2003 | 31.52 | 2:27.94 | |||||||
21 | A6 Piger 2 | 2004 | 333 | 2:28.97 | ||||||
A6 | 2:26.00 | |||||||||
Isabella Larsen | 2005 | 38.76 | 38.76 | |||||||
Silja Brage | 2005 | 40.35 | 1:19.11 | |||||||
Freja Møller | 2004 | 36.96 | 1:56.07 | |||||||
Julie Merl Larsen | 2005 | 32.90 | 2:28.97 | |||||||
22 | Stt-Stjernerne | 2001 | 204 | 2:55.25 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:00.00 | |||||||||
Camilla Erdal | 2002 | 44.07 | 44.07 | |||||||
Jasmin Danielsen | 2001 | 53.75 | 1:37.82 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 41.19 | 2:19.01 | |||||||
Sofia Mohammadi | 2005 | 36.24 | 2:55.25 | |||||||
- | Helsingør Damer 3 | 2000 | DSQ | Tyvstart, SW4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.00 | |||||||||
Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 32.64 | 32.64 | |||||||
- | Solrød Piger 06 | 2002 | DSQ | EFB v25m, SW6.5 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:47.00 | |||||||||
- | Vg17-Vest Piger | 2004 | DSQ | Forkert sv., SW10.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:12.02 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 38.01 | 38.01 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 36.30 | 1:14.31 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 32.92 | 1:47.23 | |||||||
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helsingør Damer 4 | 2005 | 421 | 2:17.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:24.00 | |||||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 34.51 | 34.51 | |||||||
Johanne Weber | 2005 | 39.65 | 1:14.16 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 33.48 | 1:47.64 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 30.11 | 2:17.75 | |||||||
2 | Gti3 Girls | 2005 | 314 | 2:31.82 | ||||||
GTI | 2:32.08 | |||||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 40.79 | 40.79 | |||||||
Mathilde Willumsen | 2006 | 47.27 | 1:28.06 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 32.02 | 2:00.08 | |||||||
Emilia Gotfredsen | 2005 | 31.74 | 2:31.82 | |||||||
3 | Solrød Piger 05 | 2005 | 305 | 2:33.41 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:38.00 | |||||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 39.41 | 39.41 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 38.60 | 1:18.01 | |||||||
Natacha Munch | 2005 | 40.47 | 1:58.48 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 34.93 | 2:33.41 | |||||||
4 | Vest Talent Piger | 2006 | 272 | 2:39.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:54.90 | |||||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 40.90 | 40.90 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 45.11 | 1:26.01 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.83 | 2:03.84 | |||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 35.37 | 2:39.21 | |||||||
5 | Gsk Heltinder 1 | 2006 | 231 | 2:48.11 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 43.14 | 43.14 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 47.35 | 1:30.49 | |||||||
Katharina Beyer Hansen | 2006 | 43.24 | 2:13.73 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 34.38 | 2:48.11 | |||||||
6 | Gti Talent Piger | 2006 | 226 | 2:49.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 44.31 | 44.31 | |||||||
Felicia N. Nielsen | 2006 | 46.80 | 1:31.11 | |||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 42.27 | 2:13.38 | |||||||
Mille Giolbas | 2006 | 36.13 | 2:49.51 | |||||||
7 | Farum Piger 2 | 2005 | 216 | 2:52.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
Mathilde Rømer | 2006 | 44.85 | 44.85 | |||||||
Amalie Frost Fischer | 2005 | 46.84 | 1:31.69 | |||||||
Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 38.61 | 2:10.30 | |||||||
Mathilde Thor Møller | 2005 | 41.70 | 2:52.00 | |||||||
8 | Advokaterne | 2006 | 199 | 2:56.78 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:58.10 | |||||||||
Hanna Rørbech | 2006 | 44.22 | 44.22 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | 47.55 | 1:31.77 | |||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 45.42 | 2:17.19 | |||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | 39.59 | 2:56.78 | |||||||
9 | Vest Tågehorn | 2007 | 160 | 3:10.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 3:16.60 | |||||||||
Frederikke Vesth | 2007 | 50.43 | 50.43 | |||||||
Ila Murphy | 2007 | 57.99 | 1:48.42 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 43.41 | 2:31.83 | |||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 38.36 | 3:10.19 | |||||||
10 | Gsk Heltinder 2 | 2007 | 158 | 3:10.90 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:10.00 | |||||||||
Siena Serizawa | 2008 | 47.98 | 47.98 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 51.11 | 1:39.09 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 46.40 | 2:25.49 | |||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 45.41 | 3:10.90 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 700 | 26.16 | 54.75 | 1:23.42 | 1:51.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | 1:52.93 | |||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 694 | 26.68 | 55.38 | 1:24.20 | 1:52.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.13 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 670 | 26.67 | 55.25 | 1:24.17 | 1:53.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.31 | |||||||||
4 | Daniel Christian | 1998 | 667 | 26.90 | 55.79 | 1:24.94 | 1:53.73 | |||
Farum Svømmeklub | 1:54.23 | |||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 634 | 26.70 | 55.83 | 1:25.00 | 1:55.63 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:54.08 | |||||||||
6 | Mads Ottosen | 1997 | 585 | 28.17 | 57.60 | 1:27.91 | 1:58.75 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:00.29 | |||||||||
7 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 537 | 28.05 | 58.39 | 1:29.83 | 2:02.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.40 | |||||||||
8 | Felix Burmester | 1999 | 528 | 28.56 | 58.95 | 1:30.99 | 2:02.87 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:06.76 | |||||||||
9 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 522 | 27.93 | 59.18 | 1:31.27 | 2:03.41 | |||
GTI | 2:03.39 | |||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 664 | 27.19 | 56.39 | 1:25.44 | 1:53.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | 1:55.40 | |||||||||
2 | Simon Brixner | 2000 | 636 | 27.05 | 56.20 | 1:25.74 | 1:55.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:56.02 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 604 | 27.19 | 57.20 | 1:27.68 | 1:57.51 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:00.23 | |||||||||
4 | Emil Tönshoff | 2000 | 597 | 27.52 | 57.23 | 1:28.19 | 1:58.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:01.17 | |||||||||
5 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 572 | 26.42 | 55.93 | 1:27.57 | 1:59.67 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.19 | |||||||||
6 | Mads Toft | 2001 | 564 | 29.09 | 59.98 | 1:30.43 | 2:00.27 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:57.91 | |||||||||
7 | Mathias Vestergaard | 2001 | 548 | 27.60 | 58.07 | 1:29.75 | 2:01.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.76 | |||||||||
8 | Malthe Letting | 2001 | 516 | 27.58 | 58.50 | 1:30.82 | 2:03.82 | |||
Farum Svømmeklub | 2:01.75 | |||||||||
9 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 510 | 28.41 | 1:00.48 | 1:33.34 | 2:04.31 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:06.39 | |||||||||
10 | Frederik Helms | 2001 | 400 | 30.74 | 1:05.28 | 1:40.54 | 2:14.84 | |||
Vest-Brøndby | 2:16.78 | |||||||||
11 | Morten Kilhof | 2000 | 376 | 30.53 | 1:04.74 | 1:41.84 | 2:17.65 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:21.25 | |||||||||
12 | Patrick S. Hansen | 2000 | 327 | 33.52 | 1:10.68 | 1:48.88 | 2:24.20 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:24.14 | |||||||||
13 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 284 | 31.34 | 1:07.33 | 1:48.36 | 2:31.11 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:26.48 | |||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 602 | 27.49 | 57.09 | 1:27.32 | 1:57.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.20 | |||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 552 | 27.93 | 58.44 | 1:30.48 | 2:01.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.58 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 549 | 28.01 | 58.63 | 1:30.31 | 2:01.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.71 | |||||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | 516 | 28.77 | 1:00.33 | 1:32.36 | 2:03.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.27 | |||||||||
5 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 504 | 29.32 | 1:01.71 | 1:33.96 | 2:04.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.92 | |||||||||
6 | Frederik Pedersen | 2002 | 488 | 29.14 | 1:02.04 | 1:34.82 | 2:06.14 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:08.73 | |||||||||
7 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 470 | 28.54 | 59.88 | 1:33.63 | 2:07.72 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:16.92 | |||||||||
8 | Mads Enghave | 2002 | 469 | 28.70 | 1:01.08 | 1:35.06 | 2:07.84 | |||
GTI | 2:09.14 | |||||||||
9 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 469 | 29.42 | 1:03.25 | 1:36.47 | 2:07.85 | |||
Farum Svømmeklub | 2:16.14 | |||||||||
10 | Frederik Jørgensen | 2003 | 461 | 29.07 | 1:01.85 | 1:35.44 | 2:08.60 | |||
Farum Svømmeklub | 2:20.25 | |||||||||
11 | Silas Bøjsen | 2002 | 459 | 29.62 | 1:02.01 | 1:35.45 | 2:08.77 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:09.71 | |||||||||
12 | Frede Meincke | 2002 | 439 | 29.49 | 1:02.15 | 1:36.67 | 2:10.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.17 | |||||||||
13 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 431 | 30.10 | 1:02.75 | 1:37.13 | 2:11.53 | |||
A6 | 2:13.60 | |||||||||
14 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 424 | 30.41 | 1:04.48 | 1:38.81 | 2:12.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.39 | |||||||||
15 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 420 | 30.51 | 1:04.35 | 1:39.13 | 2:12.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.82 | |||||||||
16 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 411 | 30.16 | 1:04.11 | 1:38.77 | 2:13.63 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.34 | |||||||||
17 | Mads Baltzer | 2002 | 410 | 30.11 | 1:04.61 | 1:39.68 | 2:13.69 | |||
GTI | 2:13.92 | |||||||||
18 | Mikkel Gummer | 2002 | 403 | 31.08 | 1:06.55 | 1:41.23 | 2:14.42 | |||
GTI | 2:17.41 | |||||||||
19 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 403 | 30.94 | 1:05.79 | 1:40.27 | 2:14.44 | |||
A6 | 2:15.09 | |||||||||
20 | Tobias Davidsen | 2003 | 402 | 29.32 | 1:02.78 | 1:38.85 | 2:14.62 | |||
Vest-Brøndby | 2:15.47 | |||||||||
21 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 397 | 30.36 | 1:05.76 | 1:41.16 | 2:15.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.42 | |||||||||
22 | Casper Koch | 2002 | 397 | 31.66 | 1:07.13 | 1:41.88 | 2:15.19 | |||
GTI | 2:22.54 | |||||||||
23 | Marco Knudsen | 2003 | 388 | 30.27 | 1:05.17 | 1:41.22 | 2:16.15 | |||
GTI | 2:14.88 | |||||||||
24 | Oliver Lystlund | 2003 | 383 | 30.64 | 1:05.67 | 1:41.70 | 2:16.74 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:32.21 | |||||||||
25 | Alexander Stærkær | 2002 | 380 | 31.16 | 1:06.02 | 1:42.03 | 2:17.08 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:24.97 | |||||||||
26 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 370 | 31.14 | 1:05.52 | 1:41.63 | 2:18.35 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:21.96 | |||||||||
27 | Michael Elliks | 2002 | 362 | 32.00 | 1:07.51 | 1:43.83 | 2:19.35 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:12.86 | |||||||||
28 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 361 | 30.91 | 1:05.67 | 1:43.36 | 2:19.45 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.85 | |||||||||
29 | Kevin Liang | 2002 | 352 | 29.56 | 1:05.66 | 1:43.18 | 2:20.72 | |||
GTI | 2:24.28 | |||||||||
30 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 351 | 29.97 | 1:05.12 | 1:43.01 | 2:20.78 | |||
Vest-Brøndby | 2:17.59 | |||||||||
31 | Simon Bergendorff | 2002 | 348 | 32.03 | 1:08.00 | 1:44.34 | 2:21.24 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.64 | |||||||||
32 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 346 | 33.03 | 1:09.03 | 1:45.77 | 2:21.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.44 | |||||||||
33 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 313 | 33.34 | 1:09.99 | 1:48.19 | 2:26.23 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:32.15 | |||||||||
34 | Benjamin Hougaard | 2003 | 313 | 31.70 | 1:07.40 | 1:46.35 | 2:26.30 | |||
Farum Svømmeklub | 2:24.41 | |||||||||
35 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 304 | 31.57 | 1:08.60 | 1:48.35 | 2:27.66 | |||
Farum Svømmeklub | 2:28.11 | |||||||||
36 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 237 | 34.76 | 1:15.35 | 1:58.24 | 2:40.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:40.65 | |||||||||
37 | William Jensen | 2002 | 170 | 38.83 | 1:24.11 | 2:12.10 | 2:59.21 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:00.83 | |||||||||
38 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 126 | 35.97 | 1:20.36 | 2:05.73 | 3:17.89 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:26.23 | |||||||||
- | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | DNS | |||||||
GTI | 2:04.29 | |||||||||
- | Samuel Risager | 2003 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:49.60 | |||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 434 | 29.92 | 1:04.24 | 1:38.12 | 2:11.16 | |||
GTI | 2:27.89 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 432 | 30.28 | 1:03.56 | 1:37.71 | 2:11.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.61 | |||||||||
3 | Troels Fode | 2004 | 383 | 31.48 | 1:06.07 | 1:41.87 | 2:16.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.22 | |||||||||
4 | Tobias Gammelvind | 2004 | 369 | 32.43 | 1:07.69 | 1:42.82 | 2:18.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.88 | |||||||||
5 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 365 | 33.52 | 1:09.75 | 1:45.43 | 2:18.98 | |||
GTI | 2:18.82 | |||||||||
6 | Cornelius Olsen | 2005 | 349 | 31.84 | 1:07.87 | 1:44.67 | 2:21.04 | |||
Farum Svømmeklub | 2:23.83 | |||||||||
7 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 343 | 32.40 | 1:09.14 | 1:46.12 | 2:21.88 | |||
A6 | 3:26.98 | |||||||||
8 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 328 | 32.23 | 1:09.03 | 1:47.34 | 2:24.08 | |||
A6 | 2:26.38 | |||||||||
9 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 317 | 32.10 | 1:09.90 | 1:49.34 | 2:25.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.64 | |||||||||
10 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 317 | 32.20 | 1:10.65 | 1:49.57 | 2:25.72 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.93 | |||||||||
11 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 294 | 35.81 | 1:15.43 | 1:54.12 | 2:29.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:05.47 | |||||||||
12 | Sune Vergmann | 2005 | 259 | 35.10 | 1:15.84 | 1:57.08 | 2:35.83 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:34.39 | |||||||||
13 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 253 | 33.51 | 1:13.61 | 1:54.35 | 2:36.96 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:02.66 | |||||||||
14 | Lauritz Johansen | 2004 | 251 | 32.69 | 1:13.01 | 1:55.72 | 2:37.36 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:37.20 | |||||||||
15 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 245 | 37.15 | 1:18.99 | 1:59.43 | 2:38.73 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:38.16 | |||||||||
16 | Mikkel Nielsen | 2004 | 239 | 35.17 | 1:16.22 | 1:59.01 | 2:39.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:40.26 | |||||||||
17 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 228 | 35.94 | 1:16.89 | 2:00.65 | 2:42.57 | |||
Vest-Brøndby | 2:45.71 | |||||||||
18 | William Mitchell | 2004 | 183 | 39.22 | 1:23.95 | 2:10.21 | 2:54.76 | |||
Vest-Brøndby | 3:06.35 | |||||||||
19 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 129 | 42.38 | 1:33.04 | 2:26.76 | 3:16.60 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Mats Krüger | 2004 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:26.27 | |||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 207 | 37.99 | 1:21.77 | 2:06.53 | 2:47.95 | |||
GTI | 3:20.63 | |||||||||
2 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 177 | 39.75 | 1:26.75 | 2:13.47 | 2:56.83 | |||
Vest-Brøndby | 3:03.94 | |||||||||
3 | Hugo Haakansson | 2006 | 175 | 40.96 | 1:27.85 | 2:16.02 | 2:57.49 | |||
Vest-Brøndby | 3:00.04 | |||||||||
4 | Rasmus Egholm | 2006 | 173 | 41.36 | 1:27.41 | 2:15.48 | 2:58.31 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:11.51 | |||||||||
5 | Josef Shukri | 2006 | 171 | 41.26 | 1:27.26 | 2:13.88 | 2:58.74 | |||
Vest-Brøndby | 3:11.83 | |||||||||
6 | Mikkel Munkholm | 2006 | 169 | 40.48 | 1:26.19 | 2:14.74 | 2:59.66 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:05.68 | |||||||||
7 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 159 | 40.11 | 1:27.32 | 2:15.75 | 3:03.27 | |||
Vest-Brøndby | 3:04.34 | |||||||||
8 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 151 | 39.68 | 1:29.12 | 2:20.53 | 3:06.41 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Anton Serizawa | 2006 | 145 | 41.28 | 1:29.80 | 2:21.21 | 3:09.00 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:29.45 | |||||||||
10 | Frej Matias Krog | 2007 | 133 | 42.04 | 1:29.47 | 2:21.19 | 3:14.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:22.97 | |||||||||
- | Ditlev Queitsch | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:54.02 | |||||||||
- | William F. Pilgaard | 2006 | DNF | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:16.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 806 | 28.34 | 58.99 | 1:29.16 | 1:59.01 | |||
H2Odense | 1:59.09 | |||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 783 | 28.87 | 59.94 | 1:30.16 | 2:00.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.56 | |||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 686 | 29.62 | 1:01.57 | 1:33.81 | 2:05.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.84 | |||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 678 | 29.98 | 1:01.94 | 1:34.13 | 2:06.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.40 | |||||||||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 667 | 30.17 | 1:02.63 | 1:35.52 | 2:06.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.16 | |||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 664 | 30.93 | 1:03.80 | 1:35.58 | 2:06.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.36 | |||||||||
7 | Victoria Bierre | 2000 | 661 | 29.81 | 1:02.09 | 1:34.79 | 2:07.14 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.28 | |||||||||
8 | Emma Maagøe | 1999 | 651 | 30.12 | 1:02.54 | 1:35.08 | 2:07.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.96 | |||||||||
9 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 625 | 30.68 | 1:02.68 | 1:35.98 | 2:09.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:11.72 | |||||||||
10 | Mai Pallvi | 2000 | 611 | 30.66 | 1:03.88 | 1:37.67 | 2:10.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:08.80 | |||||||||
11 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 528 | 31.56 | 1:05.67 | 1:40.91 | 2:17.03 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.79 | |||||||||
12 | Delphine Møller | 1999 | 458 | 32.87 | 1:08.45 | 1:45.98 | 2:23.69 | |||
Vest-Brøndby | 2:18.32 | |||||||||
13 | Ida Larsen | 2000 | 444 | 33.61 | 1:10.79 | 1:49.24 | 2:25.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:29.00 | |||||||||
- | Emilie Hørlykke | 1998 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.73 | |||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 669 | 29.53 | 1:02.78 | 1:35.86 | 2:06.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.45 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 668 | 28.11 | 1:00.85 | 1:34.01 | 2:06.72 | |||
GTI | 2:09.39 | |||||||||
3 | Karla Louise Balle | 2001 | 640 | 29.09 | 1:01.40 | 1:35.14 | 2:08.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:05.28 | |||||||||
4 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 629 | 29.94 | 1:02.58 | 1:35.68 | 2:09.28 | |||
GTI | 2:09.37 | |||||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | 610 | 31.26 | 1:04.42 | 1:37.56 | 2:10.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.47 | |||||||||
6 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 550 | 30.59 | 1:04.45 | 1:39.59 | 2:15.15 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.48 | |||||||||
7 | Claudia Sperling | 2002 | 502 | 32.48 | 1:07.64 | 1:43.72 | 2:19.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.65 | |||||||||
8 | Nynne Nørlem | 2002 | 501 | 31.83 | 1:06.73 | 1:42.90 | 2:19.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:22.93 | |||||||||
9 | Mia Witt | 2002 | 425 | 33.16 | 1:11.03 | 1:49.87 | 2:27.29 | |||
Vest-Brøndby | 2:27.88 | |||||||||
10 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 402 | 32.91 | 1:10.86 | 1:50.35 | 2:30.02 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:28.47 | |||||||||
11 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 332 | 36.95 | 1:18.51 | 2:00.91 | 2:39.89 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:05.09 | |||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 590 | 31.11 | 1:04.07 | 1:37.64 | 2:12.04 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.16 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 587 | 30.63 | 1:04.18 | 1:38.50 | 2:12.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.51 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 582 | 30.49 | 1:04.48 | 1:38.29 | 2:12.68 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:15.35 | |||||||||
4 | Luna Gammelgaard | 2003 | 551 | 31.39 | 1:05.93 | 1:40.91 | 2:15.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.28 | |||||||||
5 | Freja Stenbækgård | 2003 | 544 | 31.15 | 1:05.45 | 1:41.09 | 2:15.70 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:16.76 | |||||||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | 539 | 31.50 | 1:05.80 | 1:40.89 | 2:16.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.11 | |||||||||
7 | Hannah Höesch | 2003 | 533 | 32.25 | 1:07.11 | 1:42.06 | 2:16.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.03 | |||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 523 | 31.07 | 1:05.30 | 1:41.17 | 2:17.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.98 | |||||||||
9 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 514 | 31.82 | 1:07.33 | 1:43.24 | 2:18.24 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:23.13 | |||||||||
10 | Mathilde Nielsen | 2003 | 511 | 31.23 | 1:06.26 | 1:42.66 | 2:18.56 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:18.05 | |||||||||
11 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 508 | 31.02 | 1:05.80 | 1:42.85 | 2:18.79 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.06 | |||||||||
12 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 505 | 31.64 | 1:07.14 | 1:42.72 | 2:19.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.76 | |||||||||
13 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 505 | 32.25 | 1:08.10 | 1:44.54 | 2:19.08 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.94 | |||||||||
14 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 502 | 31.75 | 1:06.95 | 1:42.95 | 2:19.32 | |||
GTI | 2:17.95 | |||||||||
15 | Josefine Zebitz | 2004 | 502 | 31.88 | 1:07.41 | 1:43.87 | 2:19.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.99 | |||||||||
15 | Nønne Christensen | 2004 | 502 | 31.86 | 1:07.24 | 1:44.01 | 2:19.36 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.89 | |||||||||
17 | Liva Søby | 2004 | 498 | 32.70 | 1:09.17 | 1:45.40 | 2:19.68 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.75 | |||||||||
18 | Pil Sylvander | 2003 | 478 | 31.92 | 1:07.68 | 1:45.26 | 2:21.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.15 | |||||||||
19 | Mia Lindberg | 2003 | 477 | 32.08 | 1:08.19 | 1:45.13 | 2:21.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.34 | |||||||||
20 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 457 | 31.95 | 1:08.18 | 1:46.10 | 2:23.76 | |||
Vest-Brøndby | 2:18.42 | |||||||||
21 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 453 | 33.08 | 1:09.52 | 1:47.15 | 2:24.20 | |||
GTI | 2:24.28 | |||||||||
22 | Emma Ekman | 2004 | 447 | 33.44 | 1:10.83 | 1:48.49 | 2:24.80 | |||
A6 | 2:29.89 | |||||||||
23 | Malou Soelberg | 2004 | 438 | 34.04 | 1:11.03 | 1:48.66 | 2:25.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.12 | |||||||||
24 | Mie Mørkedal | 2003 | 431 | 33.64 | 1:11.00 | 1:48.99 | 2:26.64 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:25.60 | |||||||||
25 | Julie Wolter | 2003 | 430 | 34.07 | 1:12.07 | 1:49.93 | 2:26.68 | |||
GTI | 2:27.93 | |||||||||
26 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 423 | 33.41 | 1:11.47 | 1:50.85 | 2:27.56 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:30.90 | |||||||||
27 | Laura Vangkilde | 2004 | 413 | 34.34 | 1:12.04 | 1:50.51 | 2:28.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.41 | |||||||||
28 | Emma Clausen | 2003 | 395 | 34.36 | 1:12.32 | 1:51.91 | 2:30.98 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:33.28 | |||||||||
29 | Cornelia Vámosi | 2004 | 392 | 33.58 | 1:12.92 | 1:53.30 | 2:31.34 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:33.62 | |||||||||
30 | Marike Nevermann | 2003 | 392 | 34.16 | 1:12.62 | 1:51.83 | 2:31.36 | |||
Farum Svømmeklub | 2:32.07 | |||||||||
31 | Clara Schmedes | 2004 | 380 | 33.35 | 1:12.56 | 1:53.53 | 2:32.86 | |||
GTI | 2:41.44 | |||||||||
32 | Annika Egenhardt | 2003 | 370 | 34.22 | 1:12.65 | 1:54.15 | 2:34.26 | |||
Vest-Brøndby | 2:31.54 | |||||||||
33 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 369 | 33.79 | 1:13.24 | 1:54.61 | 2:34.34 | |||
Farum Svømmeklub | 2:41.51 | |||||||||
34 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 356 | 34.90 | 1:15.41 | 1:56.54 | 2:36.23 | |||
GTI | 2:45.05 | |||||||||
35 | Emma F. Rouse | 2004 | 350 | 36.67 | 1:16.89 | 1:58.04 | 2:37.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:40.56 | |||||||||
36 | Naya Dige | 2003 | 346 | 35.12 | 1:15.32 | 1:57.67 | 2:37.72 | |||
Farum Svømmeklub | 2:35.42 | |||||||||
37 | Mathilde Svendsen | 2004 | 346 | 36.30 | 1:16.87 | 1:58.97 | 2:37.74 | |||
GTI | 3:03.22 | |||||||||
38 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 344 | 35.30 | 1:15.36 | 1:57.40 | 2:37.99 | |||
Vest-Brøndby | 2:36.49 | |||||||||
39 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 340 | 36.53 | 1:17.07 | 1:58.39 | 2:38.64 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:39.40 | |||||||||
40 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 339 | 35.15 | 1:15.18 | 1:57.76 | 2:38.74 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:52.68 | |||||||||
41 | Maja Buck | 2004 | 328 | 36.68 | 1:18.81 | 2:01.95 | 2:40.59 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:44.32 | |||||||||
42 | Julie Dahl | 2004 | 325 | 34.58 | 1:15.21 | 1:58.61 | 2:41.10 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:44.19 | |||||||||
43 | Simone Hoppe | 2004 | 248 | 36.02 | 1:18.88 | 2:06.55 | 2:56.22 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:43.85 | |||||||||
- | Jasmin Philip | 2004 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.52 | |||||||||
- | Matilda Colley | 2003 | DNS | |||||||
A6 | 2:36.20 | |||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 581 | 31.07 | 1:05.35 | 1:39.76 | 2:12.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.69 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 520 | 31.24 | 1:06.63 | 1:43.21 | 2:17.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.61 | |||||||||
3 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 491 | 32.38 | 1:08.33 | 1:45.30 | 2:20.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.66 | |||||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | 461 | 32.84 | 1:09.59 | 1:47.55 | 2:23.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.17 | |||||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 458 | 32.64 | 1:08.66 | 1:46.48 | 2:23.70 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.99 | |||||||||
6 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 406 | 34.04 | 1:12.20 | 1:51.24 | 2:29.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.84 | |||||||||
7 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 387 | 35.13 | 1:14.60 | 1:54.06 | 2:31.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.31 | |||||||||
8 | Isabella Larsen | 2005 | 378 | 34.72 | 1:13.74 | 1:54.03 | 2:33.21 | |||
A6 | 2:31.32 | |||||||||
9 | Annika Britt Larsen | 2005 | 371 | 35.56 | 1:14.45 | 1:54.81 | 2:34.05 | |||
GTI | 2:54.25 | |||||||||
10 | Alberte Pedersen | 2006 | 360 | 35.75 | 1:15.35 | 1:56.22 | 2:35.60 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:37.26 | |||||||||
11 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 357 | 36.84 | 1:17.00 | 1:56.95 | 2:36.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.83 | |||||||||
12 | Natacha Munch | 2005 | 353 | 36.02 | 1:15.01 | 1:56.26 | 2:36.69 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:49.39 | |||||||||
13 | Agnete Høyer | 2005 | 348 | 35.88 | 1:16.44 | 1:57.93 | 2:37.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.16 | |||||||||
14 | Julie Segato | 2005 | 318 | 36.64 | 1:18.42 | 2:00.93 | 2:42.15 | |||
GTI | 2:59.88 | |||||||||
15 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 299 | 37.78 | 1:20.99 | 2:04.74 | 2:45.65 | |||
Farum Svømmeklub | 2:40.37 | |||||||||
16 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 276 | 38.93 | 1:23.46 | 2:08.52 | 2:50.12 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:11.77 | |||||||||
17 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 273 | 38.63 | 1:24.52 | 2:09.86 | 2:50.73 | |||
GTI | 3:37.79 | |||||||||
18 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 263 | 38.99 | 1:24.13 | 2:10.63 | 2:52.74 | |||
GTI | 3:36.14 | |||||||||
19 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 227 | 40.51 | 1:27.29 | 2:16.03 | 3:01.60 | |||
GTI | 3:07.97 | |||||||||
20 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 225 | 41.38 | 1:27.88 | 2:17.00 | 3:01.89 | |||
GTI | 3:37.80 | |||||||||
21 | Hanna Rørbech | 2006 | 216 | 40.32 | 1:26.20 | 2:15.28 | 3:04.36 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:41.57 | |||||||||
22 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 210 | 40.99 | 1:27.61 | 2:17.16 | 3:06.10 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:14.97 | |||||||||
23 | Emma Haagen | 2006 | 209 | 42.36 | 1:31.22 | 2:20.36 | 3:06.64 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:09.65 | |||||||||
24 | Anna Blom Bygum | 2006 | 185 | 42.15 | 1:33.02 | 2:24.46 | 3:14.31 | |||
Vest-Brøndby | 3:08.11 | |||||||||
25 | Wilma Nørgaard | 2006 | 161 | 45.06 | 1:37.11 | 2:31.06 | 3:23.42 | |||
Vest-Brøndby | 3:29.55 | |||||||||
26 | Emma Spang | 2006 | 118 | 48.93 | 1:49.84 | 2:49.45 | 3:45.35 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 699 | 29.04 | 1:02.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.03 | |||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 695 | 29.33 | 1:02.78 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.21 | |||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 619 | 30.80 | 1:05.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.63 | |||||||||
4 | Emil Toft | 1998 | 539 | 31.80 | 1:08.32 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.15 | |||||||||
- | Jakob Klint Axelsen | 1996 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 595 | 30.84 | 1:06.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.17 | |||||||||
2 | Christian Crone | 2001 | 546 | 31.75 | 1:08.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.94 | |||||||||
3 | Lucas Hoffmann | 2000 | 535 | 32.39 | 1:08.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
4 | Laurids Holme | 2000 | 378 | 36.01 | 1:16.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.75 | |||||||||
5 | Marcus Munkholm | 2001 | 277 | 38.89 | 1:25.27 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.87 | |||||||||
- | Adrian Roed Schøning | 2000 | DSQ | 2flyb.e/start SW7.1 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.41 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 528 | 32.47 | 1:08.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.42 | |||||||||
2 | Oliver Steenberg | 2002 | 503 | 33.11 | 1:09.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.74 | |||||||||
3 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 496 | 32.89 | 1:10.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
4 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 428 | 34.88 | 1:13.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
5 | Mads Enghave | 2002 | 413 | 34.60 | 1:14.64 | |||||
GTI | 1:24.29 | |||||||||
6 | Emil Steenberg | 2002 | 392 | 35.94 | 1:15.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.52 | |||||||||
7 | Silas Bøjsen | 2002 | 385 | 35.79 | 1:16.44 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:17.75 | |||||||||
8 | Oliver Lystlund | 2003 | 381 | 36.61 | 1:16.68 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:17.57 | |||||||||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 372 | 36.21 | 1:17.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.19 | |||||||||
10 | Michael Elliks | 2002 | 344 | 37.16 | 1:19.33 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.22 | |||||||||
11 | Casper Koch | 2002 | 339 | 36.94 | 1:19.74 | |||||
GTI | 1:18.56 | |||||||||
12 | Victor Toftehøj | 2003 | 315 | 38.24 | 1:21.69 | |||||
A6 | 1:21.53 | |||||||||
13 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 283 | 39.80 | 1:24.67 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.96 | |||||||||
14 | Oliver Skadhauge | 2002 | 274 | 39.78 | 1:25.55 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.64 | |||||||||
- | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | DNS | |||||||
GTI | 1:06.33 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 420 | 34.46 | 1:14.22 | |||||
GTI | 1:15.49 | |||||||||
2 | Esben Rasmussen | 2004 | 315 | 37.98 | 1:21.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.80 | |||||||||
3 | Axel Føns Voss | 2005 | 237 | 42.88 | 1:29.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.69 | |||||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 200 | 44.48 | 1:35.07 | |||||
GTI | 1:50.56 | |||||||||
5 | Mauritz Otzen | 2005 | 195 | 44.98 | 1:35.77 | |||||
Vest-Brøndby | 1:42.41 | |||||||||
6 | Theodor Møller | 2005 | 188 | 46.39 | 1:36.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:41.76 | |||||||||
7 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 185 | 44.99 | 1:37.44 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:33.84 | |||||||||
8 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 181 | 46.77 | 1:38.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:44.39 | |||||||||
9 | Anders Thøgersen | 2005 | 173 | 45.96 | 1:39.77 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.86 | |||||||||
10 | Frederik Rasmussen | 2005 | 157 | 47.77 | 1:42.87 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.06 | |||||||||
11 | Marius Mains | 2005 | 155 | 47.81 | 1:43.37 | |||||
GTI | 1:48.66 | |||||||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | DSQ | 2flyb. v/star SW 7.1 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.78 | |||||||||
- | Oscar Isberg | 2004 | DSQ | fl flyb.ef.sta.SW7.1 | ||||||
GTI | 2:16.68 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 285 | 39.47 | 1:24.49 | |||||
GTI | 1:25.74 | |||||||||
2 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 224 | 43.01 | 1:31.52 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.11 | |||||||||
3 | Erik Rasmussen | 2006 | 190 | 46.68 | 1:36.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.28 | |||||||||
4 | Magnus Rasmussen | 2006 | 185 | 46.63 | 1:37.57 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.22 | |||||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | 172 | 46.47 | 1:39.82 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:44.88 | |||||||||
6 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 168 | 45.90 | 1:40.59 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:43.54 | |||||||||
7 | Oscar Norlander | 2006 | 136 | 49.48 | 1:48.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 120 | 52.32 | 1:52.63 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:58.12 | |||||||||
9 | Kasper Jægerskou | 2006 | 110 | 54.32 | 1:55.95 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:51.36 | |||||||||
10 | Victor Bjørneborg | 2007 | 100 | 55.06 | 1:59.61 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Jacob Hwaiz | 2007 | 95 | 56.79 | 2:01.64 | |||||
Vest-Brøndby | 2:19.38 | |||||||||
12 | August Thygesen | 2007 | 91 | 58.36 | 2:03.53 | |||||
Vest-Brøndby | 2:08.57 | |||||||||
13 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 89 | 56.91 | 2:04.23 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:16.75 | |||||||||
14 | Matil Kelm | 2007 | 74 | 1:01.20 | 2:12.08 | |||||
Vest-Brøndby | 2:09.25 | |||||||||
15 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 65 | 1:07.31 | 2:17.91 | |||||
Vest-Brøndby | 2:24.60 | |||||||||
16 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | 64 | 1:04.09 | 2:18.56 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 63 | 1:03.14 | 2:19.50 | |||||
GTI | ||||||||||
18 | Peter Damsø | 2007 | 59 | 1:10.38 | 2:22.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 708 | 32.92 | 1:09.96 | |||||
H2Odense | 1:08.88 | |||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 640 | 34.13 | 1:12.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.05 | |||||||||
3 | Pernille Jensen | 1998 | 622 | 34.48 | 1:13.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.91 | |||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 622 | 34.96 | 1:13.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.33 | |||||||||
5 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 590 | 35.29 | 1:14.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.09 | |||||||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 539 | 36.15 | 1:16.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.92 | |||||||||
7 | Amanda Højberg | 1998 | 447 | 38.73 | 1:21.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
8 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 447 | 38.43 | 1:21.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.67 | |||||||||
9 | Freya Ellehus | 2000 | 435 | 38.53 | 1:22.24 | |||||
H2Odense | 1:21.70 | |||||||||
10 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 417 | 38.77 | 1:23.41 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:25.41 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Villum Færch | 2002 | 548 | 36.50 | 1:16.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.81 | |||||||||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 498 | 36.35 | 1:18.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
3 | Amanda Hietala | 2002 | 479 | 37.60 | 1:19.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.64 | |||||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | 458 | 38.35 | 1:20.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.19 | |||||||||
5 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 443 | 38.42 | 1:21.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.91 | |||||||||
6 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 429 | 39.01 | 1:22.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.29 | |||||||||
7 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 408 | 38.99 | 1:24.04 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.16 | |||||||||
8 | Nynne Nørlem | 2002 | 375 | 41.25 | 1:26.41 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:22.33 | |||||||||
9 | Mia Witt | 2002 | 311 | 43.26 | 1:31.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.64 | |||||||||
10 | Julie Silberg | 2002 | 287 | 44.08 | 1:34.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:37.20 | |||||||||
11 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 283 | 44.85 | 1:34.91 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:35.32 | |||||||||
12 | Caroline Møller | 2002 | 251 | 45.38 | 1:38.83 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.63 | |||||||||
13 | Emilia Høffer | 2001 | 209 | 49.07 | 1:45.03 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:45.16 | |||||||||
14 | Jasmin Danielsen | 2001 | 165 | 53.41 | 1:53.48 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:59.77 | |||||||||
- | Amalie V. Sørensen | 2002 | DSQ | ESB v/50 SW7.6 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.88 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 555 | 35.54 | 1:15.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.77 | |||||||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 546 | 35.90 | 1:16.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
3 | Dagmar Boeck | 2004 | 477 | 37.77 | 1:19.78 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:19.77 | |||||||||
4 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 443 | 38.81 | 1:21.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.22 | |||||||||
5 | Ella Stenholt | 2003 | 442 | 39.17 | 1:21.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.63 | |||||||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 432 | 39.22 | 1:22.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.42 | |||||||||
7 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 424 | 38.84 | 1:23.00 | |||||
GTI | 1:21.85 | |||||||||
8 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 418 | 40.06 | 1:23.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.44 | |||||||||
9 | Laura L. Hørning | 2004 | 397 | 39.51 | 1:24.80 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.69 | |||||||||
10 | Mia Lindberg | 2003 | 384 | 39.86 | 1:25.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.64 | |||||||||
11 | Freja Møller | 2004 | 383 | 41.17 | 1:25.84 | |||||
A6 | 1:24.85 | |||||||||
12 | Julie Wolter | 2003 | 371 | 41.44 | 1:26.76 | |||||
GTI | 1:26.77 | |||||||||
13 | Thea Pedersen | 2003 | 354 | 41.40 | 1:28.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.40 | |||||||||
14 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 354 | 41.95 | 1:28.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.61 | |||||||||
15 | Line Thode Møller | 2004 | 337 | 43.22 | 1:29.61 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:30.22 | |||||||||
16 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 312 | 43.72 | 1:31.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.14 | |||||||||
17 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 303 | 43.20 | 1:32.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.06 | |||||||||
18 | Emma Clausen | 2003 | 302 | 43.21 | 1:32.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.63 | |||||||||
19 | Julie Dahl | 2004 | 275 | 44.20 | 1:35.88 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:39.74 | |||||||||
20 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 274 | 44.73 | 1:35.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.95 | |||||||||
- | Clara Schmedes | 2004 | DNS | |||||||
GTI | 1:36.15 | |||||||||
- | Maria Hagen | 2003 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.29 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 421 | 39.16 | 1:23.15 | |||||
A6 | 1:24.45 | |||||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | 414 | 39.49 | 1:23.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.50 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 396 | 39.63 | 1:24.90 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.28 | |||||||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 366 | 41.14 | 1:27.13 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:36.16 | |||||||||
5 | Johanne Weber | 2005 | 342 | 41.14 | 1:29.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.52 | |||||||||
6 | Anna Mundt Karup | 2005 | 335 | 42.16 | 1:29.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:32.75 | |||||||||
7 | Julie Liv Madsen | 2006 | 332 | 43.13 | 1:29.99 | |||||
GTI | 1:37.19 | |||||||||
8 | Thea Mikkelsen | 2005 | 324 | 42.55 | 1:30.79 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:44.14 | |||||||||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 314 | 43.39 | 1:31.70 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.85 | |||||||||
10 | Rikke Therp | 2006 | 279 | 45.48 | 1:35.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.47 | |||||||||
11 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 275 | 45.18 | 1:35.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.35 | |||||||||
12 | Mathilde Rømer | 2006 | 275 | 44.95 | 1:35.89 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:41.27 | |||||||||
13 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 272 | 46.57 | 1:36.21 | |||||
GTI | 1:44.44 | |||||||||
14 | Anna Østerby | 2005 | 265 | 45.50 | 1:37.00 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.29 | |||||||||
15 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 260 | 46.56 | 1:37.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.78 | |||||||||
16 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 260 | 45.34 | 1:37.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.79 | |||||||||
17 | Ella Gohr Metz | 2005 | 257 | 45.70 | 1:37.99 | |||||
Vest-Brøndby | 1:44.69 | |||||||||
18 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 250 | 46.04 | 1:38.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:43.34 | |||||||||
19 | Leonora M Postgaard | 2006 | 247 | 45.38 | 1:39.37 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:39.53 | |||||||||
20 | Mathilde Willumsen | 2006 | 232 | 49.02 | 1:41.36 | |||||
GTI | 1:47.83 | |||||||||
21 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 222 | 49.65 | 1:42.87 | |||||
GTI | 1:47.51 | |||||||||
22 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 210 | 50.27 | 1:44.82 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:46.06 | |||||||||
23 | Malene Dithmar | 2006 | 197 | 52.17 | 1:47.07 | |||||
GTI | 1:47.65 | |||||||||
24 | Nana Andersen | 2006 | 193 | 52.17 | 1:47.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:53.75 | |||||||||
25 | Philippa Mitchell | 2006 | 159 | 53.93 | 1:55.03 | |||||
Vest-Brøndby | 1:58.83 | |||||||||
26 | Daniella Anderson | 2006 | 146 | 52.28 | 1:58.24 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maja Hansen | 2006 | 144 | 56.29 | 1:58.79 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:01.44 | |||||||||
28 | Malou Nabe | 2006 | 132 | 59.18 | 2:02.37 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:27.49 | |||||||||
- | Julie Merl Larsen | 2005 | DNS | |||||||
A6 | 1:34.83 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 249 | 45.92 | 1:39.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:43.83 | |||||||||
2 | Mathilde Johansen | 2007 | 209 | 50.91 | 1:45.01 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:56.23 | |||||||||
3 | Annika Frederiksen | 2007 | 201 | 50.56 | 1:46.41 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 175 | 53.22 | 1:51.46 | |||||
GTI | 1:58.89 | |||||||||
5 | Frederikke Vesth | 2007 | 141 | 55.98 | 1:59.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Siena Serizawa | 2008 | 139 | 56.73 | 2:00.21 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:09.61 | |||||||||
7 | Amalie Møller | 2007 | 131 | 58.93 | 2:02.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:08.04 | |||||||||
8 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 127 | 57.02 | 2:03.82 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 121 | 59.18 | 2:06.07 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:17.06 | |||||||||
10 | Astrid Østerby | 2007 | 119 | 59.31 | 2:06.59 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:22.84 | |||||||||
11 | Freja Kobbernagel | 2008 | 113 | 1:01.80 | 2:08.79 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 105 | 59.87 | 2:11.91 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Agnes Højsteen | 2007 | 87 | 1:07.11 | 2:20.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 84 | 1:06.12 | 2:22.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Anika Rosén Andersen | 2007 | DSQ | 2+ flyb. start SW7.1 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Emma De Palo-Jonas | 2008 | DSQ | Asyc ben start SW7.5 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | DSQ | Crawlben start SW7.5 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alvi Hjelm | 1996 | 697 | 1:01.49 | 2:09.89 | 3:24.69 | 4:25.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:21.26 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 633 | 1:02.24 | 2:14.72 | 3:30.69 | 4:34.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:23.60 | |||||||||
3 | Jonathan Müller | 1997 | 604 | 1:04.41 | 2:17.15 | 3:35.53 | 4:38.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:24.73 | |||||||||
4 | Joakim Brønnum | 1997 | 598 | 1:01.30 | 2:14.46 | 3:32.96 | 4:39.51 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:46.88 | |||||||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | 515 | 1:05.84 | 2:20.14 | 3:45.01 | 4:53.80 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:48.46 | |||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 529 | 1:02.27 | 2:18.19 | 3:44.51 | 4:51.03 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:43.46 | |||||||||
2 | Mads Toft | 2001 | 500 | 1:05.07 | 2:20.91 | 3:49.86 | 4:56.56 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:49.36 | |||||||||
3 | Matthæus Vámosi | 2000 | 432 | 1:10.85 | 2:33.30 | 4:01.37 | 5:11.30 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:19.74 | |||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Arneskov | 2002 | 576 | 1:04.50 | 2:15.84 | 3:37.52 | 4:42.97 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:43.25 | |||||||||
2 | Mikkel Gummer | 2002 | 423 | 1:10.26 | 2:33.28 | 4:01.92 | 5:13.55 | |||
GTI | 5:24.58 | |||||||||
3 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 360 | 1:17.22 | 2:42.27 | 4:13.04 | 5:31.00 | |||
GTI | 5:40.61 | |||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 385 | 1:16.31 | 2:39.52 | 4:12.59 | 5:23.60 | |||
GTI | 5:43.66 | |||||||||
- | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | DSQ | ESB v/50m SW8.4 | ||||||
GTI | 5:36.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 549 | 1:08.69 | 2:28.35 | 4:02.98 | 5:16.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:15.76 | |||||||||
2 | Mai Pallvi | 2000 | 516 | 1:16.39 | 2:39.47 | 4:12.87 | 5:23.36 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:35.53 | |||||||||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 416 | 1:17.93 | 2:44.32 | 4:25.98 | 5:47.54 | |||
Vest-Brøndby | 5:29.30 | |||||||||
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zenia Aarestrup | 2001 | 601 | 1:12.49 | 2:28.63 | 3:55.57 | 5:07.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:08.51 | |||||||||
2 | Michelle Mortensen | 2002 | 499 | 1:11.27 | 2:37.02 | 4:16.37 | 5:26.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:31.61 | |||||||||
3 | Amanda Hietala | 2002 | 474 | 1:19.02 | 2:44.15 | 4:15.81 | 5:32.73 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:39.93 | |||||||||
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Stenholt | 2003 | 524 | 1:16.27 | 2:36.11 | 4:07.33 | 5:21.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:48.24 | |||||||||
2 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 481 | 1:17.15 | 2:39.43 | 4:18.00 | 5:31.02 | |||
GTI | 5:38.09 | |||||||||
3 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 443 | 1:23.44 | 2:51.58 | 4:24.01 | 5:40.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | 6:09.39 | |||||||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 441 | 1:21.69 | 2:45.82 | 4:20.00 | 5:40.62 | |||
Vest-Brøndby | 5:33.61 | |||||||||
5 | Mathilde Nielsen | 2003 | 440 | 1:19.69 | 2:45.90 | 4:26.90 | 5:41.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:59.83 | |||||||||
6 | Ellen A. Skov | 2003 | 410 | 1:18.43 | 2:50.42 | 4:30.68 | 5:49.06 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:40.50 | |||||||||
7 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 398 | 1:19.05 | 2:48.59 | 4:29.38 | 5:52.63 | |||
GTI | 6:37.53 | |||||||||
8 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 390 | 1:22.58 | 2:55.29 | 4:37.40 | 5:55.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | 6:27.75 | |||||||||
9 | Julie Dahl | 2004 | 313 | 1:27.89 | 3:04.53 | 4:53.92 | 6:21.83 | |||
Glostrup Svømmeklub | 7:00.89 | |||||||||
10 | Ida Mørk | 2004 | 309 | 1:31.56 | 3:12.56 | 4:57.54 | 6:23.46 | |||
GTI | 6:30.90 | |||||||||
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 609 | 1:12.23 | 2:31.57 | 3:57.46 | 5:05.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:18.37 | |||||||||
2 | Frida Høj Andersen | 2005 | 287 | 1:45.61 | 3:18.58 | 5:05.45 | 6:33.20 | |||
GTI | 6:35.66 | |||||||||
3 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 260 | 1:35.73 | 3:11.83 | 5:12.86 | 6:46.50 | |||
GTI | 6:26.40 | |||||||||
- | Silja Brage | 2005 | DSQ | EFB v125 SW6.5 | ||||||
A6 | 5:58.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 658 | 23.29 | ||||||
Farum Svømmeklub | 22.80 | |||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 656 | 23.31 | ||||||
Farum Svømmeklub | 22.93 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 618 | 23.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 22.85 | |||||||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 548 | 24.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.19 | |||||||||
5 | Thomas Bech | 1998 | 547 | 24.77 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.91 | |||||||||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 541 | 24.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.19 | |||||||||
7 | Frederik Galving | 1998 | 530 | 25.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.85 | |||||||||
8 | Mads Ottosen | 1997 | 523 | 25.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 24.70 | |||||||||
9 | Markus Bøjsen | 1999 | 519 | 25.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.45 | |||||||||
10 | Felix Burmester | 1999 | 512 | 25.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.04 | |||||||||
11 | Mads Andersen | 1998 | 484 | 25.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.50 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 632 | 23.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 23.97 | |||||||||
2 | Simon Brixner | 2000 | 559 | 24.59 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 24.55 | |||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 558 | 24.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 23.67 | |||||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | 530 | 25.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.04 | |||||||||
5 | Emil Tönshoff | 2000 | 501 | 25.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.31 | |||||||||
6 | Malthe Letting | 2001 | 486 | 25.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.53 | |||||||||
7 | Lucas Jensen | 2001 | 442 | 26.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.22 | |||||||||
8 | Christian Ong Hansen | 2001 | 441 | 26.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
9 | Jesper Schiødt | 2001 | 431 | 26.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
10 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 411 | 27.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.66 | |||||||||
11 | Patrick S. Hansen | 2000 | 397 | 27.55 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.96 | |||||||||
12 | Laurids Holme | 2000 | 384 | 27.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
13 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 364 | 28.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
14 | Morten Kilhof | 2000 | 353 | 28.65 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.62 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 517 | 25.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.22 | |||||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 515 | 25.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.89 | |||||||||
3 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 511 | 25.33 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 486 | 25.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.59 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 484 | 25.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.53 | |||||||||
6 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 474 | 25.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 25.78 | |||||||||
7 | Frederik Jørgensen | 2003 | 453 | 26.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.09 | |||||||||
8 | Mads Enghave | 2002 | 448 | 26.47 | ||||||
GTI | 26.31 | |||||||||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 445 | 26.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.08 | |||||||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 437 | 26.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
11 | Marco Knudsen | 2003 | 428 | 26.88 | ||||||
GTI | 27.51 | |||||||||
11 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 428 | 26.88 | ||||||
GTI | 26.93 | |||||||||
13 | Gustav Fabiansen | 2002 | 423 | 26.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.49 | |||||||||
14 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 423 | 26.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
15 | Kevin Liang | 2002 | 416 | 27.13 | ||||||
GTI | 26.41 | |||||||||
16 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 415 | 27.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.54 | |||||||||
17 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 405 | 27.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
18 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 387 | 27.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.79 | |||||||||
19 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 384 | 27.85 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.97 | |||||||||
19 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 384 | 27.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.75 | |||||||||
21 | Lucas Burmester | 2002 | 374 | 28.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.26 | |||||||||
21 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 374 | 28.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
23 | Alexander Stærkær | 2002 | 373 | 28.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
24 | Frede Meincke | 2002 | 372 | 28.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.34 | |||||||||
25 | Michael Elliks | 2002 | 369 | 28.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.97 | |||||||||
26 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 367 | 28.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.77 | |||||||||
27 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 359 | 28.49 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.48 | |||||||||
28 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 339 | 29.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.47 | |||||||||
29 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 329 | 29.32 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.88 | |||||||||
30 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 321 | 29.56 | ||||||
GTI | 29.86 | |||||||||
31 | Oliver Skadhauge | 2002 | 320 | 29.61 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.27 | |||||||||
32 | Benjamin Hougaard | 2003 | 308 | 29.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
33 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 283 | 30.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.56 | |||||||||
34 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 271 | 31.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
35 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 180 | 35.88 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
36 | William Jensen | 2002 | 169 | 36.62 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.23 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 383 | 27.89 | ||||||
GTI | 27.59 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 374 | 28.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.17 | |||||||||
3 | Eigil Sigfusson | 2004 | 362 | 28.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
4 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 348 | 28.79 | ||||||
A6 | 38.72 | |||||||||
5 | Esben Rasmussen | 2004 | 344 | 28.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.52 | |||||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | 336 | 29.13 | ||||||
GTI | 29.06 | |||||||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 331 | 29.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.83 | |||||||||
8 | Troels Fode | 2004 | 330 | 29.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.85 | |||||||||
9 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 320 | 29.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
10 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 304 | 30.10 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
11 | Tobias Gammelvind | 2004 | 302 | 30.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
12 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 283 | 30.85 | ||||||
GTI | 31.44 | |||||||||
13 | Lauritz Johansen | 2004 | 276 | 31.08 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
14 | Sune Vergmann | 2005 | 264 | 31.56 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.41 | |||||||||
15 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 262 | 31.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
16 | Mikkel Nielsen | 2004 | 254 | 31.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.48 | |||||||||
17 | Daniel Bastholm | 2005 | 253 | 32.02 | ||||||
GTI | 32.14 | |||||||||
18 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 249 | 32.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.10 | |||||||||
19 | Axel Føns Voss | 2005 | 243 | 32.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.01 | |||||||||
20 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 240 | 32.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.76 | |||||||||
21 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 237 | 32.70 | ||||||
GTI | 32.42 | |||||||||
22 | Furkan Guler | 2005 | 232 | 32.94 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Cilas Madsen | 2005 | 224 | 33.32 | ||||||
GTI | 33.14 | |||||||||
24 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 214 | 33.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.32 | |||||||||
25 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 213 | 33.90 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.60 | |||||||||
26 | Theodor Møller | 2005 | 197 | 34.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.74 | |||||||||
27 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 195 | 34.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
28 | Frederik Rasmussen | 2005 | 189 | 35.28 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.71 | |||||||||
29 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 174 | 36.24 | ||||||
GTI | 37.08 | |||||||||
30 | Marius Mains | 2005 | 170 | 36.54 | ||||||
GTI | 36.58 | |||||||||
31 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 145 | 38.52 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
32 | Peter Mortensen | 2005 | 127 | 40.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.75 | |||||||||
- | Mats Krüger | 2004 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
- | Nicklas Plank | 2004 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
GTI | 27.66 | |||||||||
- | Teodor Roed Schøning | 2005 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.70 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 242 | 32.50 | ||||||
GTI | 30.28 | |||||||||
2 | Linus Heinrichsen | 2006 | 236 | 32.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 228 | 33.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.72 | |||||||||
4 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 216 | 33.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.85 | |||||||||
5 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 212 | 33.96 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
6 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 202 | 34.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
7 | Asger Hvilsom | 2007 | 196 | 34.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.27 | |||||||||
8 | Erik Rasmussen | 2006 | 193 | 35.03 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.29 | |||||||||
9 | Mark Dimon | 2006 | 186 | 35.46 | ||||||
GTI | 34.86 | |||||||||
10 | Magnus Rasmussen | 2006 | 174 | 36.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.17 | |||||||||
11 | Simon Hejbroch | 2006 | 172 | 36.39 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.11 | |||||||||
12 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 168 | 36.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.07 | |||||||||
13 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 165 | 36.92 | ||||||
GTI | 38.88 | |||||||||
14 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 164 | 36.97 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.66 | |||||||||
15 | Oscar Serizawa | 2006 | 164 | 36.98 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.88 | |||||||||
16 | Victor Buck | 2007 | 160 | 37.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.64 | |||||||||
17 | Mikkel Munkholm | 2006 | 157 | 37.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.62 | |||||||||
17 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 157 | 37.50 | ||||||
GTI | 36.13 | |||||||||
19 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 153 | 37.87 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.54 | |||||||||
20 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 147 | 38.38 | ||||||
GTI | 38.00 | |||||||||
21 | Frej Matias Krog | 2007 | 141 | 38.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 41.08 | |||||||||
22 | Martin Daniele | 2006 | 140 | 38.95 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
23 | Anders Rye Gefke | 2008 | 138 | 39.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.26 | |||||||||
24 | Marcus Munk | 2007 | 137 | 39.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.70 | |||||||||
25 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 134 | 39.55 | ||||||
GTI | 39.14 | |||||||||
26 | Anton Serizawa | 2006 | 131 | 39.81 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.97 | |||||||||
27 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 124 | 40.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.13 | |||||||||
28 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 119 | 41.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.40 | |||||||||
29 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 119 | 41.18 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.47 | |||||||||
30 | Simon Hasting Toft | 2006 | 109 | 42.33 | ||||||
GTI | 44.09 | |||||||||
31 | Frederik William Holm | 2007 | 109 | 42.40 | ||||||
GTI | 39.58 | |||||||||
32 | Jacob Hwaiz | 2007 | 104 | 42.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.92 | |||||||||
33 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 104 | 43.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.08 | |||||||||
34 | Matil Kelm | 2007 | 88 | 45.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.91 | |||||||||
35 | Sebastian Crone Larsen | 2008 | 86 | 45.78 | ||||||
GTI | ||||||||||
36 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | 86 | 45.84 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.45 | |||||||||
37 | Peter Damsø | 2007 | 83 | 46.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.28 | |||||||||
38 | Luca de Masi | 2008 | 80 | 47.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.31 | |||||||||
39 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 78 | 47.26 | ||||||
GTI | 42.78 | |||||||||
40 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 73 | 48.30 | ||||||
GTI | ||||||||||
41 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 69 | 49.35 | ||||||
GTI | 49.36 | |||||||||
42 | Raffaele Fu Giugno | 2007 | 61 | 51.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Bertram Hove | 2008 | 59 | 51.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | August Thygesen | 2007 | 56 | 52.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.94 | |||||||||
45 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 43 | 57.54 | ||||||
GTI | 54.81 | |||||||||
46 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 39 | 59.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
47 | Cornelius Kvist Andreasse | 2008 | 37 | 1:00.60 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
48 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 32 | 1:03.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
49 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 25 | 1:09.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Ditlev Queitsch | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 34.98 | |||||||||
- | Oliver Luiten | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.44 | |||||||||
- | William F. Pilgaard | 2006 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.27 | |||||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.50 | |||||||||
- | Noah Nygaard | 2008 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Oscar Norlander | 2006 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 37.61 | |||||||||
- | Rasmus Egholm | 2006 | DSQ | EJB v 25m SW 5.2 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 701 | 26.15 | ||||||
H2Odense | 25.83 | |||||||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | 688 | 26.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.60 | |||||||||
3 | Victoria Bierre | 2000 | 676 | 26.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.50 | |||||||||
4 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 638 | 26.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.62 | |||||||||
5 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 614 | 27.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.59 | |||||||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 598 | 27.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.91 | |||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 586 | 27.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.50 | |||||||||
8 | Freja Gram | 1999 | 572 | 27.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.88 | |||||||||
9 | Kristine Barrett | 1998 | 565 | 28.11 | ||||||
GTI | 27.32 | |||||||||
10 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 557 | 28.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.50 | |||||||||
11 | Pernille Jensen | 1998 | 556 | 28.25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.80 | |||||||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | 550 | 28.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
13 | Eva Olsen | 2000 | 529 | 28.73 | ||||||
GTI | 28.18 | |||||||||
14 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 506 | 29.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
15 | Simone Jørgensen | 1999 | 505 | 29.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.39 | |||||||||
16 | Ida Larsen | 2000 | 475 | 29.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.30 | |||||||||
17 | Delphine Møller | 1999 | 457 | 30.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.41 | |||||||||
18 | Freya Ellehus | 2000 | 452 | 30.27 | ||||||
H2Odense | 29.78 | |||||||||
19 | Isabella Ringbæk | 1998 | 435 | 30.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.00 | |||||||||
20 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 395 | 31.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
- | Emilie Hørlykke | 1998 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.87 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 701 | 26.15 | ||||||
GTI | 25.08 | |||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 676 | 26.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
3 | Karla Louise Balle | 2001 | 663 | 26.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.51 | |||||||||
4 | Zara Wendel | 2002 | 595 | 27.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.49 | |||||||||
5 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 565 | 28.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.80 | |||||||||
6 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 558 | 28.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 539 | 28.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.55 | |||||||||
8 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 530 | 28.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.20 | |||||||||
9 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 520 | 28.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
10 | Claudia Sperling | 2002 | 519 | 28.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
11 | Victoria Vorm | 2001 | 510 | 29.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.09 | |||||||||
12 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 467 | 29.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.32 | |||||||||
13 | Mia Witt | 2002 | 427 | 30.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.02 | |||||||||
14 | Sofia Levisen | 2002 | 418 | 31.07 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.45 | |||||||||
15 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 356 | 32.79 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
16 | Emilia Høffer | 2001 | 321 | 33.94 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.94 | |||||||||
17 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 297 | 34.83 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
18 | Sofie Marie Kofoed-Hansen | 2002 | 279 | 35.56 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.80 | |||||||||
19 | Caroline Møller | 2002 | 268 | 36.01 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.09 | |||||||||
20 | Jasmin Danielsen | 2001 | 179 | 41.19 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.67 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 662 | 26.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.67 | |||||||||
2 | Freja Stenbækgård | 2003 | 595 | 27.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.77 | |||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 557 | 28.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.80 | |||||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | 557 | 28.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 537 | 28.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
6 | Linnea Hietala | 2004 | 522 | 28.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
7 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 519 | 28.91 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.03 | |||||||||
8 | Luna Gammelgaard | 2003 | 514 | 29.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
9 | Liva Søby | 2004 | 504 | 29.19 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.04 | |||||||||
10 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 502 | 29.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
11 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 489 | 29.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.06 | |||||||||
12 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 489 | 29.49 | ||||||
A6 | 29.69 | |||||||||
13 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 485 | 29.57 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.04 | |||||||||
14 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 481 | 29.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
15 | Pil Sylvander | 2003 | 480 | 29.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
16 | Maj Jensen | 2003 | 477 | 29.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
17 | Maria Hagen | 2003 | 467 | 29.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
17 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 467 | 29.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.25 | |||||||||
19 | Olivia Callesen | 2004 | 464 | 30.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
20 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 462 | 30.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
21 | Dagmar Boeck | 2004 | 460 | 30.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.72 | |||||||||
21 | Josefine Zebitz | 2004 | 460 | 30.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
23 | Laura L. Hørning | 2004 | 453 | 30.26 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
24 | Nønne Christensen | 2004 | 451 | 30.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.83 | |||||||||
25 | Cornelia Vámosi | 2004 | 442 | 30.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
26 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 442 | 30.50 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.71 | |||||||||
27 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 441 | 30.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
28 | Julie Wolter | 2003 | 436 | 30.64 | ||||||
GTI | 30.67 | |||||||||
29 | Ellen A. Skov | 2003 | 427 | 30.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.30 | |||||||||
30 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 427 | 30.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.33 | |||||||||
31 | Mia Lindberg | 2003 | 426 | 30.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
32 | Isabel Lillebæk | 2004 | 420 | 31.03 | ||||||
A6 | 31.53 | |||||||||
33 | Mathilde Svendsen | 2004 | 414 | 31.16 | ||||||
GTI | 30.98 | |||||||||
34 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 409 | 31.29 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
35 | Emma Ekman | 2004 | 406 | 31.36 | ||||||
A6 | 31.57 | |||||||||
36 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 397 | 31.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.23 | |||||||||
37 | Malou Soelberg | 2004 | 395 | 31.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
38 | Laura Vangkilde | 2004 | 392 | 31.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
39 | Emma Clausen | 2003 | 390 | 31.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.75 | |||||||||
40 | Karoline K. Larsen | 2004 | 387 | 31.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
41 | Emma F. Rouse | 2004 | 385 | 31.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.20 | |||||||||
42 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 381 | 32.03 | ||||||
GTI | 32.60 | |||||||||
43 | Line Thode Møller | 2004 | 381 | 32.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
44 | Ida Mørk | 2004 | 378 | 32.14 | ||||||
GTI | 31.38 | |||||||||
44 | Naya Dige | 2003 | 378 | 32.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
46 | Maja Buck | 2004 | 359 | 32.67 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.89 | |||||||||
47 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 358 | 32.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.81 | |||||||||
48 | Simone Hoppe | 2004 | 317 | 34.06 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.32 | |||||||||
49 | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | 307 | 34.42 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
- | Lea Bach Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
- | Matilda Colley | 2003 | DNS | |||||||
A6 | 32.64 | |||||||||
- | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 518 | 28.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
2 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 481 | 29.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 466 | 29.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 418 | 31.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.15 | |||||||||
5 | Isabella Larsen | 2005 | 407 | 31.34 | ||||||
A6 | 30.02 | |||||||||
6 | Malou Nielsen | 2005 | 401 | 31.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
7 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 392 | 31.74 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.28 | |||||||||
8 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 381 | 32.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
9 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 376 | 32.19 | ||||||
GTI | 32.37 | |||||||||
10 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 375 | 32.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
11 | Alberte Pedersen | 2006 | 370 | 32.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.97 | |||||||||
12 | Johanne Weber | 2005 | 365 | 32.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
13 | Caroline Villum Færch | 2005 | 364 | 32.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
14 | Julie Segato | 2005 | 359 | 32.69 | ||||||
GTI | 33.51 | |||||||||
15 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 353 | 32.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.61 | |||||||||
16 | Annika Britt Larsen | 2005 | 340 | 33.27 | ||||||
GTI | 34.05 | |||||||||
17 | Natacha Munch | 2005 | 338 | 33.35 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
18 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 323 | 33.85 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
19 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 322 | 33.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
20 | Agnete Høyer | 2005 | 319 | 34.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
21 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 315 | 34.12 | ||||||
GTI | 34.11 | |||||||||
22 | Anna Østerby | 2005 | 314 | 34.17 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
23 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 305 | 34.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.28 | |||||||||
24 | Ida Jacobsen | 2005 | 301 | 34.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.81 | |||||||||
25 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 300 | 34.70 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.88 | |||||||||
26 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 298 | 34.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
27 | Anna Mundt Karup | 2005 | 297 | 34.80 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.03 | |||||||||
28 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 297 | 34.83 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.35 | |||||||||
29 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 296 | 34.87 | ||||||
GTI | 36.76 | |||||||||
30 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 294 | 34.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.19 | |||||||||
31 | Leonora M Postgaard | 2006 | 293 | 34.96 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
32 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 289 | 35.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
32 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 289 | 35.14 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
34 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 288 | 35.17 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.38 | |||||||||
35 | Rikke Therp | 2006 | 283 | 35.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.61 | |||||||||
36 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 275 | 35.72 | ||||||
GTI | 36.25 | |||||||||
37 | Filippa Martinsen | 2005 | 271 | 35.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
38 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 271 | 35.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.11 | |||||||||
39 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 263 | 36.26 | ||||||
GTI | 35.67 | |||||||||
40 | Frida Høj Andersen | 2005 | 257 | 36.51 | ||||||
GTI | 34.65 | |||||||||
41 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 257 | 36.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
41 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 257 | 36.54 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.17 | |||||||||
43 | Anna Blom Bygum | 2006 | 256 | 36.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.32 | |||||||||
44 | Line Pedersen | 2005 | 253 | 36.74 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.18 | |||||||||
45 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 252 | 36.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.29 | |||||||||
46 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 248 | 36.99 | ||||||
Farum Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
47 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 246 | 37.07 | ||||||
GTI | 37.05 | |||||||||
48 | Jaqueline Haack | 2006 | 240 | 37.35 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.96 | |||||||||
49 | Mille Giolbas | 2006 | 238 | 37.48 | ||||||
GTI | 37.44 | |||||||||
50 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 217 | 38.65 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.52 | |||||||||
51 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 215 | 38.74 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
52 | Nana Andersen | 2006 | 214 | 38.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.63 | |||||||||
53 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 213 | 38.89 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.05 | |||||||||
54 | Emma Haagen | 2006 | 212 | 38.93 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.00 | |||||||||
55 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 210 | 39.06 | ||||||
GTI | 39.89 | |||||||||
56 | Daniella Anderson | 2006 | 209 | 39.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.60 | |||||||||
57 | Hanna Rørbech | 2006 | 207 | 39.25 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.52 | |||||||||
58 | Andrea Søeborg | 2006 | 202 | 39.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.50 | |||||||||
59 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 197 | 39.91 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 44.37 | |||||||||
60 | Frederikke Syberg Glud | 2006 | 197 | 39.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.90 | |||||||||
61 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 193 | 40.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.97 | |||||||||
62 | Malou Nabe | 2006 | 189 | 40.47 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.75 | |||||||||
63 | Malene Dithmar | 2006 | 184 | 40.83 | ||||||
GTI | 41.45 | |||||||||
64 | Olga Vejlby | 2006 | 181 | 41.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.71 | |||||||||
65 | Wilma Nørgaard | 2006 | 166 | 42.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.46 | |||||||||
66 | Fiona Emilie West | 2006 | 163 | 42.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.46 | |||||||||
67 | Maja Hansen | 2006 | 151 | 43.62 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.21 | |||||||||
68 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 142 | 44.47 | ||||||
GTI | 44.13 | |||||||||
69 | Emma Spang | 2006 | 134 | 45.34 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 45.77 | |||||||||
70 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 129 | 45.99 | ||||||
GTI | 43.64 | |||||||||
71 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 117 | 47.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.27 | |||||||||
- | Julie Merl Larsen | 2005 | DNS | |||||||
A6 | 32.58 | |||||||||
- | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
- | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
GTI | 38.58 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 290 | 35.11 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.58 | |||||||||
2 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 253 | 36.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.29 | |||||||||
3 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 241 | 37.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.15 | |||||||||
4 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 233 | 37.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.55 | |||||||||
5 | Annika Frederiksen | 2007 | 231 | 37.85 | ||||||
GTI | 38.85 | |||||||||
6 | Silvia Martinsen | 2007 | 231 | 37.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.13 | |||||||||
7 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 222 | 38.37 | ||||||
GTI | 41.05 | |||||||||
8 | Caroline Haugland | 2007 | 218 | 38.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.02 | |||||||||
9 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 216 | 38.68 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.37 | |||||||||
10 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 214 | 38.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.61 | |||||||||
11 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 206 | 39.29 | ||||||
GTI | 40.92 | |||||||||
12 | Caroline Tarp | 2007 | 190 | 40.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.82 | |||||||||
13 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 181 | 41.05 | ||||||
GTI | 42.42 | |||||||||
14 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 176 | 41.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.47 | |||||||||
15 | Siena Serizawa | 2008 | 167 | 42.13 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.97 | |||||||||
16 | Mathilde Johansen | 2007 | 162 | 42.56 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 44.04 | |||||||||
17 | Agnes Højsteen | 2007 | 157 | 43.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.14 | |||||||||
18 | Amanda Liechti | 2008 | 154 | 43.27 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 43.72 | |||||||||
19 | Freja Kobbernagel | 2008 | 152 | 43.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.12 | |||||||||
20 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 147 | 44.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.03 | |||||||||
21 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 143 | 44.35 | ||||||
GTI | 44.49 | |||||||||
22 | Iben Karlsmark | 2007 | 139 | 44.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.78 | |||||||||
23 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 136 | 45.14 | ||||||
GTI | 45.29 | |||||||||
24 | Amalie Møller | 2007 | 128 | 46.02 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.29 | |||||||||
25 | Frederikke Vesth | 2007 | 127 | 46.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.00 | |||||||||
25 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 127 | 46.22 | ||||||
GTI | 48.01 | |||||||||
27 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 123 | 46.67 | ||||||
GTI | 42.58 | |||||||||
28 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 118 | 47.29 | ||||||
GTI | 52.46 | |||||||||
29 | Alesha Azman | 2008 | 117 | 47.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.76 | |||||||||
30 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 105 | 49.20 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Isabell Fischer | 2007 | 103 | 49.55 | ||||||
GTI | 51.43 | |||||||||
32 | Emily Kampmann Nielsen | 2007 | 102 | 49.69 | ||||||
GTI | ||||||||||
33 | Astrid Østerby | 2007 | 99 | 50.22 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 53.57 | |||||||||
34 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | 94 | 51.01 | ||||||
GTI | ||||||||||
35 | Emma De Palo-Jonas | 2008 | 91 | 51.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.29 | |||||||||
36 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 74 | 55.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
37 | Anika Rosén Andersen | 2007 | 73 | 55.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.00 | |||||||||
38 | Merle Otzen | 2008 | 72 | 55.62 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 71 | 55.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 54.12 | |||||||||
40 | Ida-Marie Madsen | 2008 | 64 | 57.81 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Liva Yri | 2008 | 60 | 59.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:08.86 | |||||||||
42 | Julie Bruun | 2008 | 58 | 59.74 | ||||||
GTI | 1:04.66 | |||||||||
43 | Frederikke Molter Rasmuss | 2008 | 54 | 1:01.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | Sarah Kjær Jensen | 2008 | 48 | 1:03.94 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
45 | Frida Christoffersen | 2009 | 46 | 1:04.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
46 | Luka Revitz | 2008 | 40 | 1:07.45 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
47 | Ester Bang Laursen | 2009 | 28 | 1:16.17 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
48 | Ida Matthesen | 2009 | 19 | 1:25.66 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Amelia Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.48 | |||||||||
- | Mille Therp | 2009 | DNF | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 29, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Frederik Helms | 2001 | 447 | 1:09.44 | 2:24.26 | 3:38.58 | 4:53.00 | 18:28.87 | ||
Vest-Brøndby | 19:04.70 | 6:06.98 | 7:21.17 | 8:34.39 | 9:49.38 | |||||
11:04.73 | 12:19.82 | 13:32.77 | 14:47.25 | |||||||
16:00.84 | 17:15.69 | |||||||||
Løb 29, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 602 | 1:04.52 | 2:12.97 | 3:19.04 | 4:26.69 | 16:43.92 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 17:11.32 | 5:34.01 | 6:41.35 | 7:49.13 | 8:55.60 | |||||
10:02.63 | 11:09.96 | 12:17.35 | 13:24.50 | |||||||
14:30.83 | 15:37.53 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 589 | 1:04.51 | 2:13.35 | 3:20.45 | 4:27.83 | 16:51.59 | ||
Holbæk Svømme Klub | 16:52.24 | 5:35.64 | 6:43.04 | 7:50.48 | 8:57.92 | |||||
10:05.02 | 11:12.54 | 12:20.22 | 13:28.69 | |||||||
14:36.43 | 15:44.53 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 533 | 1:04.72 | 2:13.44 | 3:21.78 | 4:30.76 | 17:25.91 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 18:02.77 | 5:40.93 | 6:51.20 | 8:01.21 | 9:12.08 | |||||
10:23.10 | 11:34.15 | 12:44.83 | 13:55.83 | |||||||
15:05.80 | 16:16.54 | |||||||||
4 | Emil Steenberg | 2002 | 512 | 1:06.39 | 2:16.08 | 3:27.48 | 4:38.51 | 17:39.51 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 18:00.27 | 5:49.51 | 7:00.33 | 8:11.55 | 9:22.30 | |||||
10:32.93 | 11:44.49 | 12:55.88 | 14:07.28 | |||||||
15:18.71 | 16:30.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 762 | 1:04.13 | 2:10.04 | 3:15.80 | 4:21.76 | 8:44.70 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:51.77 | 5:27.63 | 6:33.71 | 7:39.76 | ||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | 687 | 1:05.51 | 2:13.20 | 3:21.58 | 4:30.18 | 9:03.10 | ||
H2Odense | 8:55.63 | 5:38.33 | 6:47.42 | 7:55.89 | ||||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | 603 | 1:08.28 | 2:20.32 | 3:32.31 | 4:43.73 | 9:27.09 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:15.52 | 5:55.01 | 7:06.64 | 8:17.12 | ||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Michelle Mortensen | 2002 | 601 | 1:08.61 | 2:19.86 | 3:32.31 | 4:44.36 | 9:27.75 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:20.75 | 5:56.82 | 7:07.76 | 8:18.95 | ||||||
2 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 552 | 1:09.61 | 2:23.98 | 3:38.73 | 4:52.82 | 9:44.22 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:58.88 | 6:06.76 | 7:20.03 | 8:32.98 | ||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Hannah Höesch | 2003 | 574 | 1:09.24 | 2:20.76 | 3:32.83 | 4:46.10 | 9:36.62 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:46.01 | 5:58.76 | 7:11.60 | 8:24.62 | ||||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | 530 | 1:09.60 | 2:22.93 | 3:38.34 | 4:54.18 | 9:52.12 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:50.67 | 6:08.07 | 7:23.51 | 8:38.82 | ||||||
3 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 505 | 1:09.09 | 2:23.43 | 3:38.25 | 4:53.88 | 10:01.83 | ||
Helsingør Svømmeklub | 9:50.19 | 6:10.62 | 7:28.27 | 8:46.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 648 | 26.10 | 55.54 | |||||
Farum Svømmeklub | 54.33 | |||||||||
2 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 648 | 25.98 | 55.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 54.55 | |||||||||
3 | Felix Burmester | 1999 | 577 | 26.95 | 57.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.89 | |||||||||
4 | Joakim Brønnum | 1997 | 571 | 26.91 | 57.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 57.30 | |||||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | 564 | 27.10 | 58.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 57.75 | |||||||||
6 | Thomas Bech | 1998 | 541 | 27.80 | 58.99 | |||||
Farum Svømmeklub | 57.03 | |||||||||
7 | Jonathan Müller | 1997 | 537 | 28.08 | 59.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.31 | |||||||||
8 | Emil Toft | 1998 | 481 | 28.57 | 1:01.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.18 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 604 | 26.48 | 56.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 56.18 | |||||||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 534 | 27.29 | 59.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.08 | |||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 531 | 28.12 | 59.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.69 | |||||||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 527 | 27.36 | 59.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.37 | |||||||||
5 | Malthe Letting | 2001 | 467 | 29.05 | 1:01.94 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.55 | |||||||||
6 | Mads Toft | 2001 | 452 | 28.96 | 1:02.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.30 | |||||||||
7 | Lucas Hoffmann | 2000 | 435 | 29.25 | 1:03.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.10 | |||||||||
8 | Emil Tönshoff | 2000 | 416 | 29.81 | 1:04.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.16 | |||||||||
9 | Lucas Jensen | 2001 | 381 | 31.13 | 1:06.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.06 | |||||||||
10 | Marcus Munkholm | 2001 | 303 | 32.12 | 1:11.51 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.63 | |||||||||
11 | Frederik Helms | 2001 | 290 | 33.66 | 1:12.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.40 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Steenberg | 2002 | 420 | 29.98 | 1:04.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.62 | |||||||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 411 | 29.18 | 1:04.62 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:06.13 | |||||||||
3 | Mikkel Gummer | 2002 | 379 | 31.47 | 1:06.40 | |||||
GTI | 1:07.26 | |||||||||
4 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 376 | 31.28 | 1:06.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.56 | |||||||||
5 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 370 | 31.11 | 1:06.96 | |||||
A6 | 1:06.88 | |||||||||
6 | Lucas Burmester | 2002 | 366 | 31.45 | 1:07.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.01 | |||||||||
7 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 349 | 31.88 | 1:08.25 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.77 | |||||||||
8 | Kevin Liang | 2002 | 345 | 31.41 | 1:08.53 | |||||
GTI | 1:08.16 | |||||||||
9 | Tobias Davidsen | 2003 | 319 | 31.65 | 1:10.32 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.86 | |||||||||
10 | Alexander Stærkær | 2002 | 311 | 32.65 | 1:10.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.37 | |||||||||
11 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 291 | 32.95 | 1:12.49 | |||||
GTI | 1:14.37 | |||||||||
12 | Simon Bergendorff | 2002 | 291 | 32.67 | 1:12.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.87 | |||||||||
13 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 281 | 33.27 | 1:13.38 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.77 | |||||||||
14 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 277 | 34.75 | 1:13.70 | |||||
GTI | 1:14.86 | |||||||||
15 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 266 | 34.20 | 1:14.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.86 | |||||||||
16 | Victor Toftehøj | 2003 | 251 | 34.99 | 1:16.22 | |||||
A6 | 1:19.88 | |||||||||
17 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 250 | 35.03 | 1:16.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.82 | |||||||||
18 | Samuel Risager | 2003 | 185 | 39.10 | 1:24.26 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
19 | William Jensen | 2002 | 85 | 44.84 | 1:49.26 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:48.24 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 336 | 32.06 | 1:09.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.50 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 319 | 32.41 | 1:10.35 | |||||
GTI | 1:10.39 | |||||||||
3 | Oscar Isberg | 2004 | 298 | 33.38 | 1:11.97 | |||||
GTI | 1:14.72 | |||||||||
4 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 250 | 36.03 | 1:16.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 231 | 33.99 | 1:18.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.79 | |||||||||
6 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 215 | 35.43 | 1:20.18 | |||||
A6 | 1:24.72 | |||||||||
7 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 197 | 38.00 | 1:22.59 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 152 | 41.82 | 1:30.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.59 | |||||||||
9 | Cilas Madsen | 2005 | 140 | 40.42 | 1:32.41 | |||||
GTI | 1:35.48 | |||||||||
10 | Anders Thøgersen | 2005 | 126 | 39.07 | 1:35.88 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.32 | |||||||||
11 | William Mitchell | 2004 | 95 | 45.00 | 1:45.32 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Buck | 2007 | 152 | 40.36 | 1:30.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:37.87 | |||||||||
2 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 119 | 44.09 | 1:37.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:39.82 | |||||||||
3 | Kasper Jægerskou | 2006 | 114 | 42.09 | 1:38.98 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:48.70 | |||||||||
4 | Josef Shukri | 2006 | 114 | 46.98 | 1:38.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Martin Daniele | 2006 | 108 | 47.45 | 1:40.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 51 | 46.36 | 2:09.41 | |||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 654 | 30.16 | 1:02.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.69 | |||||||||
2 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 648 | 29.48 | 1:03.09 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.74 | |||||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 639 | 29.81 | 1:03.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.35 | |||||||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | 639 | 30.23 | 1:03.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.75 | |||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 636 | 30.13 | 1:03.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
6 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 584 | 30.48 | 1:05.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.53 | |||||||||
7 | Freja Gram | 1999 | 557 | 31.53 | 1:06.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.94 | |||||||||
8 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 546 | 31.81 | 1:06.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.76 | |||||||||
9 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 507 | 32.24 | 1:08.45 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.98 | |||||||||
10 | Clara Marott Schelde | 2000 | 491 | 32.35 | 1:09.19 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.69 | |||||||||
11 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 418 | 33.86 | 1:12.99 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.21 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 683 | 28.98 | 1:02.00 | |||||
GTI | 59.99 | |||||||||
2 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 594 | 30.28 | 1:04.94 | |||||
GTI | 1:03.84 | |||||||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | 559 | 31.08 | 1:06.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.81 | |||||||||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | 547 | 31.53 | 1:06.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.24 | |||||||||
5 | Zenia Aarestrup | 2001 | 530 | 31.02 | 1:07.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.84 | |||||||||
6 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 515 | 31.60 | 1:08.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.87 | |||||||||
7 | Sofie Villum Færch | 2002 | 410 | 33.25 | 1:13.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.63 | |||||||||
8 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 273 | 37.49 | 1:24.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.76 | |||||||||
9 | Julie Silberg | 2002 | 243 | 39.60 | 1:27.45 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.83 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 520 | 32.13 | 1:07.89 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.57 | |||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 520 | 31.59 | 1:07.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.22 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 491 | 31.50 | 1:09.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.46 | |||||||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | 478 | 33.04 | 1:09.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.26 | |||||||||
5 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 473 | 32.80 | 1:10.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
6 | Pil Sylvander | 2003 | 418 | 33.22 | 1:12.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
7 | Freja Stenbækgård | 2003 | 408 | 34.10 | 1:13.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.16 | |||||||||
8 | Liva Søby | 2004 | 385 | 34.92 | 1:15.06 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.58 | |||||||||
9 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 375 | 34.40 | 1:15.68 | |||||
GTI | 1:14.41 | |||||||||
10 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 360 | 35.11 | 1:16.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.16 | |||||||||
11 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 356 | 35.73 | 1:17.03 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.42 | |||||||||
12 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 346 | 35.43 | 1:17.75 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:23.03 | |||||||||
13 | Mie Mørkedal | 2003 | 338 | 36.01 | 1:18.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.70 | |||||||||
14 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 336 | 35.40 | 1:18.54 | |||||
GTI | 1:19.31 | |||||||||
15 | Freja Møller | 2004 | 321 | 36.99 | 1:19.71 | |||||
A6 | 1:19.42 | |||||||||
16 | Isabel Lillebæk | 2004 | 306 | 36.86 | 1:20.96 | |||||
A6 | 1:19.18 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 402 | 35.11 | 1:13.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.69 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 387 | 33.68 | 1:14.88 | |||||
GTI | 1:18.12 | |||||||||
2 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 387 | 35.40 | 1:14.88 | |||||
A6 | 1:18.25 | |||||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | 337 | 35.54 | 1:18.45 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.40 | |||||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 324 | 35.91 | 1:19.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.00 | |||||||||
6 | Isabella Larsen | 2005 | 318 | 36.76 | 1:19.97 | |||||
A6 | 1:33.01 | |||||||||
7 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 256 | 40.07 | 1:26.00 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:33.05 | |||||||||
8 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 215 | 40.23 | 1:31.02 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.33 | |||||||||
9 | Natacha Munch | 2005 | 200 | 43.22 | 1:33.36 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.53 | |||||||||
10 | Ida Jacobsen | 2005 | 196 | 43.64 | 1:33.90 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.84 | |||||||||
11 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 173 | 41.69 | 1:38.00 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.73 | |||||||||
12 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 138 | 45.01 | 1:45.53 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:46.89 | |||||||||
13 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 111 | 52.33 | 1:53.35 | |||||
Solrød Svømmeklub | 2:05.79 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 97 | 51.87 | 1:58.85 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 3:03.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Schmidt | 1999 | 529 | 31.03 | 1:04.41 | 1:37.58 | 2:10.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:05.68 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 502 | 31.59 | 1:05.35 | 1:39.21 | 2:12.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.65 | |||||||||
- | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
GTI | 2:12.64 | |||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 527 | 30.97 | 1:04.18 | 1:38.09 | 2:10.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.90 | |||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Bomgaard | 2002 | 460 | 32.39 | 1:06.87 | 1:42.16 | 2:16.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.63 | |||||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 459 | 33.91 | 1:08.33 | 1:42.71 | 2:16.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.16 | |||||||||
3 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 449 | 31.61 | 1:05.84 | 1:41.94 | 2:17.91 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.37 | |||||||||
4 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 448 | 31.57 | 1:05.81 | 1:41.82 | 2:17.96 | |||
GTI | 2:20.89 | |||||||||
5 | Frederik Pedersen | 2002 | 394 | 34.76 | 1:12.36 | 1:48.85 | 2:24.07 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.97 | |||||||||
6 | Mads Baltzer | 2002 | 379 | 35.30 | 1:13.21 | 1:50.26 | 2:25.85 | |||
GTI | 2:24.51 | |||||||||
7 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 366 | 35.31 | 1:12.95 | 1:50.11 | 2:27.66 | |||
A6 | 2:28.10 | |||||||||
8 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 349 | 35.16 | 1:12.77 | 1:51.37 | 2:30.00 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:36.13 | |||||||||
9 | Frede Meincke | 2002 | 318 | 36.44 | 1:16.25 | 1:55.87 | 2:34.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.92 | |||||||||
10 | Marco Knudsen | 2003 | 315 | 36.51 | 1:15.69 | 1:56.48 | 2:35.17 | |||
GTI | 2:32.03 | |||||||||
11 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 250 | 38.83 | 1:21.62 | 2:04.86 | 2:47.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:48.84 | |||||||||
12 | Samuel Risager | 2003 | 243 | 40.43 | 1:23.51 | 2:06.93 | 2:49.07 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:01.94 | |||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 340 | 35.27 | 1:14.37 | 1:53.72 | 2:31.33 | |||
GTI | 2:38.88 | |||||||||
2 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 335 | 35.33 | 1:14.26 | 1:53.14 | 2:32.01 | |||
GTI | 2:34.79 | |||||||||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | 295 | 36.96 | 1:17.41 | 1:58.05 | 2:38.57 | |||
Farum Svømmeklub | 2:38.65 | |||||||||
4 | Anton Skov Grell | 2004 | 251 | 41.09 | 1:23.27 | 2:06.12 | 2:47.36 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:54.92 | |||||||||
5 | Lauritz Johansen | 2004 | 218 | 40.52 | 1:25.75 | 2:11.30 | 2:55.33 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:55.74 | |||||||||
- | Eigil Sigfusson | 2004 | DSQ | Fuld nedd afs. SW6.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:44.29 | |||||||||
- | Mathias Olsen | 2005 | DSQ | EFB v25 SW6.5 | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 226 | 42.18 | 1:27.51 | 2:12.12 | 2:53.21 | |||
Vest-Brøndby | 2:49.99 | |||||||||
2 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 180 | 45.18 | 1:34.01 | 2:21.51 | 3:07.00 | |||
GTI | 3:06.17 | |||||||||
3 | Magnus Rasmussen | 2006 | 168 | 46.63 | 1:36.01 | 2:25.30 | 3:11.18 | |||
Vest-Brøndby | 3:10.72 | |||||||||
4 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 158 | 46.80 | 1:38.17 | 2:26.47 | 3:15.22 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 146 | 47.20 | 1:39.12 | 2:30.34 | 3:20.51 | |||
Vest-Brøndby | 3:20.66 | |||||||||
6 | Oscar Serizawa | 2006 | 118 | 50.46 | 1:45.79 | 2:42.14 | 3:34.89 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:48.01 | |||||||||
7 | Simon Hasting Toft | 2006 | 106 | 50.22 | 1:48.22 | 2:47.45 | 3:43.16 | |||
GTI | 3:47.94 | |||||||||
- | Anton Serizawa | 2006 | DSQ | EFB v75 SW6.5 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:55.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 550 | 35.45 | 1:12.60 | 1:49.32 | 2:25.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.00 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zara Wendel | 2002 | 519 | 35.04 | 1:12.60 | 1:50.43 | 2:28.28 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:35.09 | |||||||||
2 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 511 | 36.10 | 1:14.13 | 1:51.90 | 2:29.11 | |||
GTI | 2:33.82 | |||||||||
3 | Sofia Levisen | 2002 | 328 | 39.14 | 1:23.24 | 2:08.44 | 2:52.88 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:46.96 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 476 | 36.55 | 1:15.33 | 1:54.55 | 2:32.67 | |||
GTI | 2:35.38 | |||||||||
2 | Thea Pedersen | 2003 | 461 | 36.28 | 1:15.18 | 1:55.11 | 2:34.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.09 | |||||||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 424 | 37.23 | 1:17.62 | 1:58.46 | 2:38.62 | |||
A6 | 2:47.07 | |||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | 410 | 37.77 | 1:18.05 | 1:59.77 | 2:40.43 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:37.41 | |||||||||
5 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 398 | 38.17 | 1:19.14 | 2:00.84 | 2:41.99 | |||
Farum Svømmeklub | 2:46.73 | |||||||||
6 | Karoline K. Larsen | 2004 | 392 | 39.09 | 1:20.84 | 2:03.10 | 2:42.81 | |||
Farum Svømmeklub | 2:48.36 | |||||||||
7 | Maj Jensen | 2003 | 380 | 36.96 | 1:18.93 | 2:02.20 | 2:44.50 | |||
Farum Svømmeklub | 2:51.28 | |||||||||
8 | Clara Schmedes | 2004 | 348 | 38.45 | 1:21.56 | 2:06.12 | 2:49.40 | |||
GTI | 2:46.99 | |||||||||
9 | Annika Egenhardt | 2003 | 348 | 38.73 | 1:20.65 | 2:05.25 | 2:49.45 | |||
Vest-Brøndby | 2:43.27 | |||||||||
10 | Cornelia Vámosi | 2004 | 338 | 39.21 | 1:22.99 | 2:07.53 | 2:51.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:53.40 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 358 | 39.51 | 1:21.83 | 2:05.96 | 2:47.84 | |||
GTI | 3:21.90 | |||||||||
2 | Malou Nielsen | 2005 | 335 | 40.73 | 1:25.55 | 2:08.91 | 2:51.63 | |||
Farum Svømmeklub | 3:05.20 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 194 | 49.48 | 1:43.36 | 2:36.02 | 3:25.86 | |||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 728 | 24.92 | 55.89 | |||||
Farum Svømmeklub | 54.37 | |||||||||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | 604 | 27.61 | 59.50 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.72 | |||||||||
3 | Alvi Hjelm | 1996 | 593 | 27.65 | 59.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.03 | |||||||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 566 | 28.24 | 1:00.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.90 | |||||||||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 555 | 28.13 | 1:01.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.02 | |||||||||
6 | Markus Bøjsen | 1999 | 552 | 28.04 | 1:01.31 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.29 | |||||||||
7 | Emil Toft | 1998 | 517 | 29.84 | 1:02.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.78 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 569 | 28.95 | 1:00.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
2 | Mathias Vestergaard | 2001 | 568 | 28.97 | 1:00.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.84 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 556 | 27.73 | 1:01.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 556 | 28.89 | 1:01.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.79 | |||||||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 470 | 29.37 | 1:04.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.59 | |||||||||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | 467 | 30.40 | 1:04.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.31 | |||||||||
7 | Christian Ong Hansen | 2001 | 415 | 29.70 | 1:07.39 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.14 | |||||||||
8 | Laurids Holme | 2000 | 368 | 33.27 | 1:10.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 362 | 32.27 | 1:10.54 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.75 | |||||||||
10 | Patrick S. Hansen | 2000 | 354 | 33.95 | 1:11.06 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.51 | |||||||||
11 | Morten Kilhof | 2000 | 294 | 35.99 | 1:15.58 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:22.11 | |||||||||
12 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 291 | 35.34 | 1:15.86 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.78 | |||||||||
- | Simon Brixner | 2000 | DSQ | Ryg afsl.pmave SW6.6 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.89 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Arneskov | 2002 | 528 | 28.99 | 1:02.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.09 | |||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 446 | 29.96 | 1:05.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.65 | |||||||||
3 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 426 | 32.17 | 1:06.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.74 | |||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 424 | 31.06 | 1:06.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.41 | |||||||||
5 | Silas Bøjsen | 2002 | 418 | 31.21 | 1:07.24 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.66 | |||||||||
6 | Oliver Lystlund | 2003 | 376 | 32.28 | 1:09.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:18.58 | |||||||||
7 | Lucas Burmester | 2002 | 373 | 32.57 | 1:09.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
8 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 368 | 32.74 | 1:10.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.13 | |||||||||
9 | Mikkel Gummer | 2002 | 363 | 33.34 | 1:10.45 | |||||
GTI | 1:11.96 | |||||||||
10 | Oliver Skadhauge | 2002 | 310 | 33.68 | 1:14.29 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.40 | |||||||||
11 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 293 | 35.16 | 1:15.73 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:20.15 | |||||||||
12 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 288 | 35.66 | 1:16.12 | |||||
GTI | 1:15.33 | |||||||||
13 | Victor Toftehøj | 2003 | 279 | 35.72 | 1:16.93 | |||||
A6 | 1:16.55 | |||||||||
14 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 277 | 34.63 | 1:17.14 | |||||
GTI | 1:16.82 | |||||||||
15 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 274 | 37.21 | 1:17.35 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.09 | |||||||||
- | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | DNS | |||||||
GTI | 1:01.63 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 381 | 31.81 | 1:09.34 | |||||
GTI | 1:11.96 | |||||||||
2 | Eigil Sigfusson | 2004 | 355 | 32.33 | 1:11.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.62 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 335 | 33.15 | 1:12.37 | |||||
GTI | 1:12.63 | |||||||||
4 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 322 | 33.53 | 1:13.37 | |||||
A6 | 1:40.99 | |||||||||
5 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 312 | 33.33 | 1:14.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.60 | |||||||||
6 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 291 | 34.80 | 1:15.84 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.60 | |||||||||
7 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 290 | 35.60 | 1:15.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
8 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 283 | 35.77 | 1:16.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.29 | |||||||||
9 | Esben Rasmussen | 2004 | 264 | 38.50 | 1:18.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.01 | |||||||||
10 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 251 | 35.81 | 1:19.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.24 | |||||||||
11 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 248 | 36.06 | 1:19.96 | |||||
GTI | 1:21.73 | |||||||||
12 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 246 | 37.39 | 1:20.23 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.55 | |||||||||
13 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 237 | 38.71 | 1:21.17 | |||||
GTI | 1:22.75 | |||||||||
14 | Axel Føns Voss | 2005 | 234 | 39.32 | 1:21.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.27 | |||||||||
15 | Mikkel Nielsen | 2004 | 215 | 39.32 | 1:23.86 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:24.64 | |||||||||
16 | Theodor Møller | 2005 | 203 | 39.70 | 1:25.55 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.86 | |||||||||
17 | Anders Thøgersen | 2005 | 198 | 42.28 | 1:26.19 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.41 | |||||||||
18 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 191 | 39.89 | 1:27.32 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.17 | |||||||||
19 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 183 | 42.70 | 1:28.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:30.08 | |||||||||
20 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 181 | 39.15 | 1:28.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.77 | |||||||||
21 | Mauritz Otzen | 2005 | 167 | 43.81 | 1:31.18 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.17 | |||||||||
22 | Mathias Olsen | 2005 | 161 | 45.39 | 1:32.37 | |||||
GTI | 1:31.79 | |||||||||
23 | Marius Mains | 2005 | 159 | 43.90 | 1:32.82 | |||||
GTI | 1:39.16 | |||||||||
24 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 137 | 46.17 | 1:37.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:38.17 | |||||||||
25 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 123 | 46.91 | 1:40.92 | |||||
GTI | 1:39.87 | |||||||||
26 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 122 | 49.40 | 1:41.25 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:41.56 | |||||||||
- | Daniel Bastholm | 2005 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
GTI | 1:27.26 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 274 | 36.34 | 1:17.37 | |||||
GTI | 1:19.17 | |||||||||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 201 | 39.87 | 1:25.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.87 | |||||||||
3 | Simon Hejbroch | 2006 | 191 | 42.55 | 1:27.31 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.32 | |||||||||
4 | Erik Rasmussen | 2006 | 166 | 44.53 | 1:31.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.24 | |||||||||
5 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 160 | 42.88 | 1:32.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.86 | |||||||||
6 | Hugo Haakansson | 2006 | 159 | 41.85 | 1:32.83 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.78 | |||||||||
7 | Oscar Norlander | 2006 | 157 | 45.88 | 1:33.09 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Victor Buck | 2007 | 152 | 44.08 | 1:34.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:39.79 | |||||||||
9 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 147 | 43.07 | 1:35.22 | |||||
GTI | 1:33.56 | |||||||||
10 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 142 | 44.19 | 1:36.23 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:39.73 | |||||||||
11 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 140 | 47.73 | 1:36.77 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.53 | |||||||||
12 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 133 | 44.29 | 1:38.30 | |||||
GTI | 1:41.80 | |||||||||
13 | Mark Dimon | 2006 | 129 | 47.48 | 1:39.46 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Mikkel Munkholm | 2006 | 128 | 48.31 | 1:39.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:42.08 | |||||||||
15 | Kasper Jægerskou | 2006 | 122 | 49.32 | 1:41.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.65 | |||||||||
16 | Martin Daniele | 2006 | 122 | 48.13 | 1:41.27 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.54 | |||||||||
17 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 121 | 49.33 | 1:41.51 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:47.42 | |||||||||
18 | Rasmus Egholm | 2006 | 121 | 46.02 | 1:41.59 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.23 | |||||||||
19 | Oscar Serizawa | 2006 | 120 | 49.30 | 1:41.75 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:51.55 | |||||||||
20 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 114 | 48.11 | 1:43.61 | |||||
GTI | 1:44.20 | |||||||||
21 | Frej Matias Krog | 2007 | 110 | 51.40 | 1:44.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:54.39 | |||||||||
22 | Victor Bjørneborg | 2007 | 105 | 51.80 | 1:46.29 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Frederik William Holm | 2007 | 104 | 50.22 | 1:46.72 | |||||
GTI | 1:49.29 | |||||||||
24 | Simon Hasting Toft | 2006 | 101 | 48.67 | 1:47.75 | |||||
GTI | 1:55.37 | |||||||||
25 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 97 | 52.19 | 1:49.46 | |||||
GTI | 1:49.40 | |||||||||
26 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 96 | 54.34 | 1:49.60 | |||||
GTI | 1:49.50 | |||||||||
27 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 76 | 56.99 | 1:58.72 | |||||
GTI | 2:00.23 | |||||||||
28 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 50 | 1:01.63 | 2:16.13 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Ditlev Queitsch | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:31.62 | |||||||||
- | Philip Kriwat Petersen | 2007 | DSQ | Brystb v start SW8.3 | ||||||
GTI | 2:22.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 613 | 31.95 | 1:06.70 | |||||
H2Odense | 1:06.66 | |||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 598 | 31.44 | 1:07.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.76 | |||||||||
3 | Sofia Altoft | 1998 | 597 | 31.50 | 1:07.28 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
4 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 568 | 31.53 | 1:08.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 556 | 31.06 | 1:08.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.28 | |||||||||
6 | Eva Olsen | 2000 | 532 | 32.14 | 1:09.93 | |||||
GTI | 1:05.79 | |||||||||
7 | Pernille Jensen | 1998 | 522 | 35.68 | 1:10.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.48 | |||||||||
8 | Amanda Højberg | 1998 | 522 | 32.43 | 1:10.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.44 | |||||||||
9 | Mai Pallvi | 2000 | 502 | 34.07 | 1:11.27 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.21 | |||||||||
10 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 490 | 33.04 | 1:11.87 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
11 | Simone Jørgensen | 1999 | 466 | 33.80 | 1:13.07 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
12 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 452 | 33.22 | 1:13.79 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.62 | |||||||||
13 | Freya Ellehus | 2000 | 418 | 35.21 | 1:15.75 | |||||
H2Odense | 1:12.20 | |||||||||
14 | Ida Larsen | 2000 | 395 | 37.00 | 1:17.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:19.15 | |||||||||
15 | Isabella Ringbæk | 1998 | 360 | 38.29 | 1:19.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
16 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 329 | 36.39 | 1:22.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
- | Emilie Hørlykke | 1998 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.51 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 681 | 28.89 | 1:04.41 | |||||
GTI | 1:03.09 | |||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 643 | 30.37 | 1:05.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.34 | |||||||||
3 | Karla Louise Balle | 2001 | 597 | 31.09 | 1:07.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.81 | |||||||||
4 | Zenia Aarestrup | 2001 | 570 | 31.21 | 1:08.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.71 | |||||||||
5 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 545 | 31.57 | 1:09.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
6 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 518 | 31.44 | 1:10.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
7 | Sofie Villum Færch | 2002 | 511 | 33.21 | 1:10.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.63 | |||||||||
8 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 492 | 32.86 | 1:11.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.06 | |||||||||
9 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 484 | 31.95 | 1:12.17 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
10 | Amanda Hietala | 2002 | 474 | 33.52 | 1:12.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.82 | |||||||||
11 | Nynne Nørlem | 2002 | 430 | 35.96 | 1:15.05 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.42 | |||||||||
12 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 373 | 38.26 | 1:18.69 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.20 | |||||||||
13 | Julie Silberg | 2002 | 310 | 38.66 | 1:23.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:22.68 | |||||||||
14 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 292 | 38.94 | 1:25.34 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.97 | |||||||||
15 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 258 | 44.54 | 1:28.98 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:30.68 | |||||||||
16 | Emilia Høffer | 2001 | 215 | 44.77 | 1:34.56 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.54 | |||||||||
17 | Jasmin Danielsen | 2001 | 153 | 49.83 | 1:45.92 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:45.80 | |||||||||
- | Caroline Møller | 2002 | DSQ | ESB v25m SW8.4 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.57 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 588 | 32.68 | 1:07.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.27 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 570 | 31.77 | 1:08.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.57 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 546 | 31.13 | 1:09.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.56 | |||||||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 496 | 33.49 | 1:11.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.73 | |||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 461 | 34.93 | 1:13.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.38 | |||||||||
6 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 442 | 35.93 | 1:14.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.58 | |||||||||
7 | Linnea Hietala | 2004 | 431 | 33.03 | 1:15.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.78 | |||||||||
8 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 414 | 34.53 | 1:16.01 | |||||
GTI | 1:13.59 | |||||||||
9 | Emma Ekman | 2004 | 406 | 36.72 | 1:16.50 | |||||
A6 | 1:17.27 | |||||||||
10 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 397 | 34.01 | 1:17.09 | |||||
GTI | 1:15.90 | |||||||||
11 | Laura L. Hørning | 2004 | 395 | 35.99 | 1:17.19 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.79 | |||||||||
12 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 386 | 35.06 | 1:17.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.44 | |||||||||
12 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 386 | 35.10 | 1:17.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.32 | |||||||||
14 | Isabel Lillebæk | 2004 | 381 | 36.55 | 1:18.14 | |||||
A6 | 1:16.23 | |||||||||
15 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 379 | 35.16 | 1:18.27 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.96 | |||||||||
16 | Mie Mørkedal | 2003 | 375 | 37.13 | 1:18.57 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:17.91 | |||||||||
17 | Ellen A. Skov | 2003 | 357 | 37.21 | 1:19.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.11 | |||||||||
18 | Thea Pedersen | 2003 | 349 | 38.27 | 1:20.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.14 | |||||||||
19 | Marike Nevermann | 2003 | 345 | 38.59 | 1:20.79 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:18.17 | |||||||||
20 | Maja Buck | 2004 | 335 | 39.08 | 1:21.53 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:23.52 | |||||||||
21 | Emma Clausen | 2003 | 334 | 39.00 | 1:21.60 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.85 | |||||||||
22 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 322 | 38.15 | 1:22.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.92 | |||||||||
23 | Clara Schmedes | 2004 | 321 | 36.92 | 1:22.73 | |||||
GTI | 1:23.06 | |||||||||
24 | Mathilde Svendsen | 2004 | 317 | 39.17 | 1:23.03 | |||||
GTI | 1:24.11 | |||||||||
25 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 317 | 38.47 | 1:23.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.00 | |||||||||
26 | Ida Mørk | 2004 | 315 | 39.73 | 1:23.23 | |||||
GTI | 1:24.31 | |||||||||
27 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 296 | 37.32 | 1:24.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:28.60 | |||||||||
28 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 272 | 42.76 | 1:27.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.74 | |||||||||
29 | Simone Hoppe | 2004 | 259 | 41.90 | 1:28.86 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:29.03 | |||||||||
- | Lea Bach Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.40 | |||||||||
- | Matilda Colley | 2003 | DNS | |||||||
A6 | 1:20.54 | |||||||||
- | Liva Buchholt Johansen | 2003 | DSQ | Ej rygl v50m SW6.6 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.88 | |||||||||
- | Nomi I. K. Schau | 2004 | DSQ | ESB v75m SW7.6 | ||||||
GTI | 1:25.07 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 385 | 34.32 | 1:17.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.45 | |||||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 380 | 35.09 | 1:18.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.24 | |||||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | 366 | 37.08 | 1:19.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.32 | |||||||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 366 | 38.77 | 1:19.21 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.24 | |||||||||
5 | Annika Britt Larsen | 2005 | 361 | 37.03 | 1:19.55 | |||||
GTI | 1:21.45 | |||||||||
6 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 357 | 39.16 | 1:19.82 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.26 | |||||||||
7 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 356 | 35.73 | 1:19.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
8 | Silja Brage | 2005 | 353 | 38.60 | 1:20.14 | |||||
A6 | 1:19.94 | |||||||||
9 | Anna Mundt Karup | 2005 | 312 | 39.30 | 1:23.54 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:24.19 | |||||||||
9 | Ella Gohr Metz | 2005 | 312 | 38.04 | 1:23.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.28 | |||||||||
11 | Frida Høj Andersen | 2005 | 283 | 40.26 | 1:26.26 | |||||
GTI | 1:28.52 | |||||||||
12 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 281 | 39.22 | 1:26.45 | |||||
GTI | 1:30.82 | |||||||||
13 | Anna Østerby | 2005 | 280 | 40.26 | 1:26.58 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.83 | |||||||||
14 | Alberte Pedersen | 2006 | 277 | 40.93 | 1:26.87 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:26.83 | |||||||||
15 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 271 | 39.48 | 1:27.47 | |||||
GTI | 1:33.23 | |||||||||
16 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 261 | 41.11 | 1:28.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.81 | |||||||||
17 | Julie Segato | 2005 | 259 | 42.95 | 1:28.88 | |||||
GTI | 1:37.37 | |||||||||
18 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 258 | 40.38 | 1:28.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:35.85 | |||||||||
19 | Rikke Therp | 2006 | 251 | 41.12 | 1:29.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.71 | |||||||||
20 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 251 | 42.02 | 1:29.76 | |||||
GTI | 1:35.61 | |||||||||
21 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 250 | 41.70 | 1:29.93 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.66 | |||||||||
22 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 249 | 40.90 | 1:30.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.89 | |||||||||
23 | Ida Jacobsen | 2005 | 248 | 42.43 | 1:30.15 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.13 | |||||||||
24 | Leonora M Postgaard | 2006 | 247 | 41.88 | 1:30.21 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.07 | |||||||||
25 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 244 | 40.66 | 1:30.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.53 | |||||||||
26 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 240 | 41.73 | 1:31.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.66 | |||||||||
27 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 232 | 44.89 | 1:32.13 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:38.76 | |||||||||
28 | Jaqueline Haack | 2006 | 230 | 41.81 | 1:32.44 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:46.52 | |||||||||
29 | Alberte K. Andersen | 2006 | 227 | 43.72 | 1:32.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.79 | |||||||||
30 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 215 | 43.65 | 1:34.57 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.91 | |||||||||
31 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 211 | 46.23 | 1:35.11 | |||||
GTI | 1:35.90 | |||||||||
32 | Line Pedersen | 2005 | 209 | 44.13 | 1:35.36 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.43 | |||||||||
33 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 205 | 45.96 | 1:36.03 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.78 | |||||||||
34 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 202 | 43.55 | 1:36.55 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:42.06 | |||||||||
35 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 200 | 45.97 | 1:36.76 | |||||
GTI | 1:38.97 | |||||||||
36 | Emma Haagen | 2006 | 199 | 47.27 | 1:36.97 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.70 | |||||||||
37 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 198 | 46.06 | 1:37.17 | |||||
GTI | 1:45.61 | |||||||||
38 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 196 | 47.62 | 1:37.41 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Mathilde Willumsen | 2006 | 195 | 47.47 | 1:37.61 | |||||
GTI | 1:34.80 | |||||||||
40 | Anna Blom Bygum | 2006 | 187 | 46.77 | 1:39.02 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.12 | |||||||||
41 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 178 | 49.05 | 1:40.65 | |||||
GTI | 1:43.55 | |||||||||
42 | Nana Andersen | 2006 | 177 | 49.10 | 1:40.83 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:35.93 | |||||||||
43 | Hanna Rørbech | 2006 | 175 | 46.10 | 1:41.15 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.43 | |||||||||
44 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 172 | 48.11 | 1:41.75 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:39.41 | |||||||||
45 | Malou Nabe | 2006 | 158 | 49.20 | 1:44.71 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:56.29 | |||||||||
46 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 157 | 51.94 | 1:44.83 | |||||
GTI | 1:47.97 | |||||||||
47 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 153 | 46.77 | 1:45.86 | |||||
GTI | 1:49.56 | |||||||||
48 | Philippa Mitchell | 2006 | 147 | 51.36 | 1:47.25 | |||||
Vest-Brøndby | 1:46.36 | |||||||||
49 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 100 | 58.63 | 2:01.98 | |||||
GTI | 2:00.68 | |||||||||
- | Johanne Weber | 2005 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
- | Julie Merl Larsen | 2005 | DNS | |||||||
A6 | 1:23.31 | |||||||||
- | Thea Mikkelsen | 2005 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
- | Filippa Martinsen | 2005 | DSQ | ESB v75m SW7.6 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.34 | |||||||||
- | Mille Giolbas | 2006 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
GTI | 1:43.65 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 220 | 44.62 | 1:33.77 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.87 | |||||||||
2 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 211 | 43.69 | 1:35.08 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.51 | |||||||||
3 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 197 | 44.32 | 1:37.27 | |||||
GTI | 1:37.56 | |||||||||
4 | Annika Frederiksen | 2007 | 195 | 47.75 | 1:37.64 | |||||
GTI | 1:40.66 | |||||||||
5 | Mathilde Johansen | 2007 | 172 | 49.68 | 1:41.73 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:51.94 | |||||||||
6 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 161 | 44.96 | 1:44.10 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:42.10 | |||||||||
7 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 154 | 46.93 | 1:45.72 | |||||
GTI | 1:56.54 | |||||||||
8 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 138 | 52.68 | 1:49.44 | |||||
GTI | 2:08.13 | |||||||||
9 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 132 | 50.80 | 1:51.10 | |||||
GTI | 1:53.30 | |||||||||
10 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 125 | 53.69 | 1:53.15 | |||||
GTI | 1:57.76 | |||||||||
11 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 124 | 53.02 | 1:53.54 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:57.92 | |||||||||
12 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 112 | 52.77 | 1:57.42 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 108 | 59.69 | 1:58.96 | |||||
GTI | 2:05.03 | |||||||||
14 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 91 | 1:02.60 | 2:05.73 | |||||
GTI | 2:00.84 | |||||||||
15 | Isabell Fischer | 2007 | 76 | 1:05.35 | 2:13.45 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 72 | 1:02.98 | 2:16.11 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Julie Bruun | 2008 | DSQ | Ingen b. v50 m SW6.5 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
GTI | 2:01.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 675 | 25.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.84 | |||||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | 539 | 27.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.58 | |||||||||
3 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 504 | 27.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.29 | |||||||||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | 461 | 28.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.04 | |||||||||
5 | Mads Andersen | 1998 | 446 | 29.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.02 | |||||||||
6 | Niels Ottosen | 1998 | 395 | 30.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.00 | |||||||||
7 | Mads Ottosen | 1997 | 370 | 30.94 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.51 | |||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alfred August Grubert | 2001 | 482 | 28.33 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 456 | 28.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
3 | Christian Ong Hansen | 2001 | 392 | 30.34 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.21 | |||||||||
4 | Lucas Jensen | 2001 | 353 | 31.44 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.63 | |||||||||
5 | Jesper Schiødt | 2001 | 324 | 32.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.00 | |||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 443 | 29.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 426 | 29.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 418 | 29.71 | ||||||
GTI | 29.61 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 370 | 30.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.58 | |||||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | 367 | 31.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.35 | |||||||||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 354 | 31.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.91 | |||||||||
7 | Frederik Pedersen | 2002 | 335 | 31.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
8 | Mads Baltzer | 2002 | 331 | 32.10 | ||||||
GTI | 31.76 | |||||||||
9 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 320 | 32.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.99 | |||||||||
10 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 316 | 32.62 | ||||||
A6 | 31.84 | |||||||||
11 | Simon Bergendorff | 2002 | 308 | 32.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.97 | |||||||||
12 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 305 | 32.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.59 | |||||||||
13 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 290 | 33.54 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.89 | |||||||||
14 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 288 | 33.61 | ||||||
A6 | 32.95 | |||||||||
15 | Emil Steenberg | 2002 | 273 | 34.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.88 | |||||||||
16 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 131 | 43.72 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 47.48 | |||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 341 | 31.80 | ||||||
GTI | 31.95 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 316 | 32.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
3 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 306 | 32.96 | ||||||
GTI | 33.65 | |||||||||
4 | Tobias Gammelvind | 2004 | 275 | 34.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
5 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 274 | 34.20 | ||||||
A6 | 34.54 | |||||||||
6 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 247 | 35.38 | ||||||
GTI | 35.27 | |||||||||
7 | Cornelius Olsen | 2005 | 243 | 35.59 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.70 | |||||||||
8 | Troels Fode | 2004 | 237 | 35.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
9 | Anton Skov Grell | 2004 | 217 | 36.95 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.81 | |||||||||
10 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 215 | 37.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.09 | |||||||||
11 | Sune Vergmann | 2005 | 188 | 38.72 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.39 | |||||||||
12 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 184 | 39.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
13 | Daniel Bastholm | 2005 | 176 | 39.63 | ||||||
GTI | 39.59 | |||||||||
14 | Mathias Olsen | 2005 | 138 | 42.93 | ||||||
GTI | 46.72 | |||||||||
15 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 134 | 43.42 | ||||||
GTI | 45.93 | |||||||||
16 | Frederik Rasmussen | 2005 | 132 | 43.54 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.04 | |||||||||
17 | Cilas Madsen | 2005 | 128 | 44.05 | ||||||
GTI | 43.34 | |||||||||
18 | Mauritz Otzen | 2005 | 128 | 44.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.61 | |||||||||
19 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 117 | 45.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.60 | |||||||||
20 | Furkan Guler | 2005 | 102 | 47.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Peter Mortensen | 2005 | 50 | 59.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 40.24 | |||||||||
- | William Mitchell | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 42.75 | |||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 181 | 39.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.84 | |||||||||
2 | Asger Hvilsom | 2007 | 166 | 40.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.89 | |||||||||
3 | Linus Heinrichsen | 2006 | 165 | 40.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josef Shukri | 2006 | 162 | 40.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.20 | |||||||||
5 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 134 | 43.41 | ||||||
GTI | 42.18 | |||||||||
6 | Marcus Munk | 2007 | 122 | 44.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.82 | |||||||||
7 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 119 | 45.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.50 | |||||||||
8 | Anders Rye Gefke | 2008 | 116 | 45.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.81 | |||||||||
9 | Mark Dimon | 2006 | 109 | 46.47 | ||||||
GTI | 46.87 | |||||||||
10 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 102 | 47.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 52.18 | |||||||||
11 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 101 | 47.70 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.96 | |||||||||
12 | Matil Kelm | 2007 | 92 | 49.13 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.80 | |||||||||
13 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 92 | 49.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.75 | |||||||||
14 | Frederik William Holm | 2007 | 82 | 51.14 | ||||||
GTI | 53.32 | |||||||||
14 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 82 | 51.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Peter Damsø | 2007 | 80 | 51.44 | ||||||
Vest-Brøndby | 55.23 | |||||||||
16 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 80 | 51.44 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 79 | 51.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.73 | |||||||||
19 | Jacob Hwaiz | 2007 | 79 | 51.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 51.10 | |||||||||
20 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 77 | 52.20 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.54 | |||||||||
20 | Victor Bjørneborg | 2007 | 77 | 52.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Luca de Masi | 2008 | 70 | 53.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 64 | 55.28 | ||||||
GTI | 54.48 | |||||||||
23 | Sebastian Crone Larsen | 2008 | 64 | 55.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | 63 | 55.76 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 57.10 | |||||||||
26 | Raffaele Fu Giugno | 2007 | 62 | 56.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 58 | 57.20 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | August Thygesen | 2007 | 58 | 57.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.50 | |||||||||
29 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 51 | 59.59 | ||||||
GTI | 1:05.28 | |||||||||
30 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 34 | 1:08.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Bertram Hove | 2008 | 34 | 1:08.16 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Cornelius Kvist Andreasse | 2008 | 32 | 1:09.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Noah Nygaard | 2008 | 26 | 1:14.99 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Oliver Luiten | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.58 | |||||||||
- | William F. Pilgaard | 2006 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 698 | 28.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.41 | |||||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 661 | 29.46 | ||||||
H2Odense | 29.11 | |||||||||
3 | Emma Maagøe | 1999 | 611 | 30.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
4 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 540 | 31.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.08 | |||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 487 | 32.61 | ||||||
GTI | 31.47 | |||||||||
6 | Clara Marott Schelde | 2000 | 400 | 34.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
7 | Simone Jørgensen | 1999 | 388 | 35.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 588 | 30.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
2 | Zara Wendel | 2002 | 544 | 31.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.49 | |||||||||
3 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 487 | 32.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 451 | 33.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | 371 | 35.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
6 | Michelle Mortensen | 2002 | 365 | 35.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.16 | |||||||||
7 | Sofia Levisen | 2002 | 351 | 36.36 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
8 | Sofie Marie Kofoed-Hansen | 2002 | 163 | 46.97 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 56.18 | |||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 549 | 31.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.26 | |||||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | 505 | 32.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | 480 | 32.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
4 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 441 | 33.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.25 | |||||||||
5 | Maj Jensen | 2003 | 435 | 33.86 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
6 | Luna Gammelgaard | 2003 | 435 | 33.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
7 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 431 | 33.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
8 | Josefine Zebitz | 2004 | 426 | 34.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
9 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 414 | 34.43 | ||||||
GTI | 34.38 | |||||||||
10 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 405 | 34.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.67 | |||||||||
11 | Malou Soelberg | 2004 | 398 | 34.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
12 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 398 | 34.89 | ||||||
GTI | 35.34 | |||||||||
13 | Cornelia Vámosi | 2004 | 395 | 34.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
14 | Annika Egenhardt | 2003 | 341 | 36.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.38 | |||||||||
15 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 332 | 37.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.56 | |||||||||
16 | Freja Møller | 2004 | 318 | 37.57 | ||||||
A6 | 38.25 | |||||||||
17 | Laura Vangkilde | 2004 | 303 | 38.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.18 | |||||||||
18 | Emma F. Rouse | 2004 | 290 | 38.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
19 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 284 | 39.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.51 | |||||||||
20 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 283 | 39.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.40 | |||||||||
21 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 279 | 39.27 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.56 | |||||||||
22 | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | 264 | 40.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 41.03 | |||||||||
23 | Ida Mørk | 2004 | 237 | 41.44 | ||||||
GTI | 39.17 | |||||||||
24 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 181 | 45.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.12 | |||||||||
- | Lea Bach Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.17 | |||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 468 | 33.04 | ||||||
A6 | 34.12 | |||||||||
2 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 424 | 34.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
3 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 422 | 34.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.50 | |||||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | 398 | 34.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
5 | Malou Nielsen | 2005 | 336 | 36.91 | ||||||
Farum Svømmeklub | 38.35 | |||||||||
6 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 325 | 37.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.80 | |||||||||
7 | Ella Gohr Metz | 2005 | 318 | 37.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.06 | |||||||||
8 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 313 | 37.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.81 | |||||||||
9 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 302 | 38.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
10 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 297 | 38.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | 44.59 | |||||||||
11 | Silja Brage | 2005 | 281 | 39.19 | ||||||
A6 | 40.70 | |||||||||
12 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 275 | 39.43 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.29 | |||||||||
13 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 273 | 39.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
14 | Agnete Høyer | 2005 | 263 | 40.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.80 | |||||||||
15 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 251 | 40.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.27 | |||||||||
16 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 249 | 40.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.52 | |||||||||
17 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 240 | 41.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.92 | |||||||||
18 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 237 | 41.44 | ||||||
GTI | 41.43 | |||||||||
19 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 232 | 41.76 | ||||||
GTI | 41.94 | |||||||||
20 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 230 | 41.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.52 | |||||||||
21 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 229 | 41.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.06 | |||||||||
22 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 216 | 42.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.23 | |||||||||
23 | Filippa Martinsen | 2005 | 210 | 43.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.87 | |||||||||
24 | Andrea Søeborg | 2006 | 209 | 43.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.43 | |||||||||
25 | Mathilde Willumsen | 2006 | 200 | 43.85 | ||||||
GTI | 44.67 | |||||||||
26 | Alberte K. Andersen | 2006 | 196 | 44.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.78 | |||||||||
27 | Mathilde Rømer | 2006 | 191 | 44.54 | ||||||
Farum Svømmeklub | 43.25 | |||||||||
28 | Jaqueline Haack | 2006 | 190 | 44.61 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 47.74 | |||||||||
29 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 190 | 44.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | 45.03 | |||||||||
30 | Philippa Mitchell | 2006 | 184 | 45.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.89 | |||||||||
31 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 183 | 45.15 | ||||||
GTI | 47.56 | |||||||||
32 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 178 | 45.55 | ||||||
GTI | 45.71 | |||||||||
33 | Wilma Nørgaard | 2006 | 174 | 45.95 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.35 | |||||||||
34 | Frederikke Syberg Glud | 2006 | 173 | 46.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.16 | |||||||||
35 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 171 | 46.17 | ||||||
GTI | 48.83 | |||||||||
36 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 171 | 46.23 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.13 | |||||||||
37 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 170 | 46.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.08 | |||||||||
38 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 169 | 46.38 | ||||||
GTI | 49.80 | |||||||||
39 | Mille Giolbas | 2006 | 168 | 46.44 | ||||||
GTI | 47.18 | |||||||||
40 | Line Pedersen | 2005 | 167 | 46.58 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 46.76 | |||||||||
41 | Malene Dithmar | 2006 | 164 | 46.89 | ||||||
GTI | 47.85 | |||||||||
42 | Olga Vejlby | 2006 | 162 | 47.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.84 | |||||||||
43 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 149 | 48.37 | ||||||
GTI | 49.29 | |||||||||
44 | Daniella Anderson | 2006 | 134 | 50.04 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.24 | |||||||||
45 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 134 | 50.06 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 53.58 | |||||||||
46 | Fiona Emilie West | 2006 | 131 | 50.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
47 | Maja Hansen | 2006 | 129 | 50.76 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.90 | |||||||||
48 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 109 | 53.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
49 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 106 | 54.09 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 54.86 | |||||||||
50 | Emma Spang | 2006 | 105 | 54.35 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 55.24 | |||||||||
51 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 88 | 57.70 | ||||||
GTI | 52.79 | |||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 212 | 43.00 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.80 | |||||||||
2 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 195 | 44.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.09 | |||||||||
3 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 189 | 44.67 | ||||||
GTI | 47.68 | |||||||||
4 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 185 | 45.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.45 | |||||||||
5 | Silvia Martinsen | 2007 | 164 | 46.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.39 | |||||||||
6 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 157 | 47.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.76 | |||||||||
7 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 155 | 47.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.67 | |||||||||
8 | Caroline Haugland | 2007 | 152 | 48.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amanda Liechti | 2008 | 151 | 48.14 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.70 | |||||||||
10 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 151 | 48.20 | ||||||
GTI | 51.70 | |||||||||
11 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 146 | 48.73 | ||||||
GTI | 51.82 | |||||||||
12 | Agnes Højsteen | 2007 | 142 | 49.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.55 | |||||||||
13 | Freja Kobbernagel | 2008 | 134 | 50.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.17 | |||||||||
14 | Siena Serizawa | 2008 | 130 | 50.61 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 49.46 | |||||||||
15 | Amalie Møller | 2007 | 130 | 50.67 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.51 | |||||||||
16 | Frederikke Vesth | 2007 | 125 | 51.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 49.57 | |||||||||
17 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 122 | 51.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.48 | |||||||||
18 | Caroline Tarp | 2007 | 113 | 52.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.60 | |||||||||
19 | Iben Karlsmark | 2007 | 113 | 53.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.43 | |||||||||
20 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 110 | 53.45 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 58.05 | |||||||||
21 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 110 | 53.46 | ||||||
GTI | 51.17 | |||||||||
22 | Alesha Azman | 2008 | 107 | 53.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 99 | 55.44 | ||||||
GTI | 1:00.04 | |||||||||
24 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 91 | 56.91 | ||||||
GTI | 58.38 | |||||||||
25 | Emma De Palo-Jonas | 2008 | 91 | 56.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.77 | |||||||||
26 | Astrid Østerby | 2007 | 85 | 58.27 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 57.46 | |||||||||
27 | Emily Kampmann Nielsen | 2007 | 84 | 58.42 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
28 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 83 | 58.75 | ||||||
GTI | 52.67 | |||||||||
29 | Anika Rosén Andersen | 2007 | 82 | 59.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.61 | |||||||||
30 | Isabell Fischer | 2007 | 80 | 59.38 | ||||||
GTI | 1:01.22 | |||||||||
31 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 79 | 59.68 | ||||||
GTI | 56.54 | |||||||||
32 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 79 | 59.73 | ||||||
GTI | 59.84 | |||||||||
33 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | 73 | 1:01.41 | ||||||
GTI | ||||||||||
34 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 69 | 1:02.44 | ||||||
Vest-Brøndby | 59.73 | |||||||||
35 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 68 | 1:02.81 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
36 | Sarah Kjær Jensen | 2008 | 66 | 1:03.47 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Ester Bang Laursen | 2009 | 64 | 1:04.05 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 60 | 1:05.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Julie Bruun | 2008 | 60 | 1:05.57 | ||||||
GTI | ||||||||||
40 | Luka Revitz | 2008 | 59 | 1:05.93 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Ida-Marie Madsen | 2008 | 51 | 1:08.93 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Mille Therp | 2009 | 51 | 1:09.19 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Merle Otzen | 2008 | 49 | 1:09.81 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | Frida Christoffersen | 2009 | 44 | 1:12.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
45 | Liva Yri | 2008 | 41 | 1:14.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:06.81 | |||||||||
46 | Frederikke Molter Rasmuss | 2008 | 37 | 1:16.62 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
47 | Ida Matthesen | 2009 | 30 | 1:22.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Amelia Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 56.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Drenge 1 | 1999 | 635 | 1:36.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.00 | |||||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 23.93 | 23.93 | |||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 23.93 | 47.86 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 24.46 | 1:12.32 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 23.75 | 1:36.07 | |||||||
2 | Holbæk Herrer | 1997 | 630 | 1:36.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:36.00 | |||||||||
Simon Brixner | 2000 | 24.31 | 24.31 | |||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 24.47 | 48.78 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 23.90 | 1:12.68 | |||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 23.64 | 1:36.32 | |||||||
3 | Helsingør Herrer 1 | 1993 | 627 | 1:36.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.94 | |||||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 23.64 | 23.64 | |||||||
Julius Munk | 2000 | 24.23 | 47.87 | |||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 24.57 | 1:12.44 | |||||||
Joachim Bratt | 1995 | 24.02 | 1:36.46 | |||||||
4 | Hovedstadens Herrer 1 | 1996 | 599 | 1:37.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.83 | |||||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 24.79 | 24.79 | |||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 24.03 | 48.82 | |||||||
Alvi Hjelm | 1996 | 24.19 | 1:13.01 | |||||||
Jonathan Müller | 1997 | 24.95 | 1:37.96 | |||||||
5 | Holbæk Herrer 2 | 1997 | 563 | 1:39.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:41.00 | |||||||||
Mads Toft | 2001 | 25.05 | 25.05 | |||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 25.33 | 50.38 | |||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 25.11 | 1:15.49 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 24.50 | 1:39.99 | |||||||
6 | Farum Drenge 1 | 2003 | 518 | 1:42.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
Rasmus Thode Møller | 2002 | 25.38 | 25.38 | |||||||
Malthe Letting | 2001 | 25.20 | 50.58 | |||||||
Christian Ong Hansen | 2001 | 26.04 | 1:16.62 | |||||||
Frederik Jørgensen | 2003 | 26.21 | 1:42.83 | |||||||
7 | Holbæk Herrer 3 | 1999 | 497 | 1:44.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:47.00 | |||||||||
David Arneskov | 2002 | 25.57 | 25.57 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 25.43 | 51.00 | |||||||
Alexander E. Pedersen | 2002 | 27.35 | 1:18.35 | |||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 25.92 | 1:44.27 | |||||||
8 | Hovedstadens Herrer 2 | 2001 | 484 | 1:45.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.69 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 26.22 | 26.22 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 24.82 | 51.04 | |||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 26.39 | 1:17.43 | |||||||
Frede Meincke | 2002 | 27.74 | 1:45.17 | |||||||
9 | Gsc Drenge 2 | 2001 | 473 | 1:45.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.50 | |||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 26.34 | 26.34 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 25.77 | 52.11 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 27.09 | 1:19.20 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 26.75 | 1:45.95 | |||||||
10 | Vg17-Vest Elite Herrer | 1999 | 464 | 1:46.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:55.00 | |||||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 24.60 | 24.60 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 27.94 | 52.54 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 28.27 | 1:20.81 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 25.84 | 1:46.65 | |||||||
11 | Helsingør Herrer 2 | 2000 | 464 | 1:46.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:58.00 | |||||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 25.75 | 25.75 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 26.25 | 52.00 | |||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 26.66 | 1:18.66 | |||||||
Alexander Stærkær | 2002 | 28.01 | 1:46.67 | |||||||
12 | Gti1 Drenge 1 | 2002 | 439 | 1:48.62 | ||||||
GTI | 1:44.83 | |||||||||
Mads Baltzer | 2002 | 27.71 | 27.71 | |||||||
Casper Koch | 2002 | 27.67 | 55.38 | |||||||
Kevin Liang | 2002 | 27.37 | 1:22.75 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 25.87 | 1:48.62 | |||||||
13 | Gti2 Drenge 1 | 2003 | 413 | 1:50.86 | ||||||
GTI | 1:49.77 | |||||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 28.38 | 28.38 | |||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 27.08 | 55.46 | |||||||
Marco Knudsen | 2003 | 26.18 | 1:21.64 | |||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 29.22 | 1:50.86 | |||||||
14 | Solrød Drenge 99 | 1996 | 411 | 1:51.08 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 26.47 | 26.47 | |||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 25.72 | 52.19 | |||||||
Morten Kilhof | 2000 | 28.96 | 1:21.15 | |||||||
Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 29.93 | 1:51.08 | |||||||
15 | A6 Drenge | 2003 | 371 | 1:54.89 | ||||||
A6 | 2:05.00 | |||||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 27.05 | 55.31 | |||||||
Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 28.96 | 1:24.27 | |||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 30.62 | 1:54.89 | |||||||
16 | Vg17-Vest Drenge | 2003 | 316 | 2:01.24 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:57.62 | |||||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 29.09 | 58.67 | |||||||
Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 35.31 | 1:33.98 | |||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 27.26 | 2:01.24 | |||||||
17 | Holbæk Herrer 4 | 2002 | 270 | 2:07.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:05.00 | |||||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 27.63 | 27.63 | |||||||
Furkan Guler | 2005 | 33.75 | 1:01.38 | |||||||
Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 33.56 | 1:34.94 | |||||||
Mikkel Nielsen | 2004 | 32.84 | 2:07.78 | |||||||
18 | Gsk Helte 1 | 2003 | 196 | 2:22.19 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Kasper Jægerskou | 2006 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Samuel Risager | 2003 | 32.26 | 1:10.74 | |||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 35.74 | 1:46.48 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 35.71 | 2:22.19 | |||||||
19 | Holbæk Herrer 5 | 2003 | 185 | 2:24.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:19.00 | |||||||||
Simon Rytter Eliasen | 2003 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Frej Matias Krog | 2007 | 38.34 | 1:09.66 | |||||||
Oscar Norlander | 2006 | 36.43 | 1:46.09 | |||||||
Victor Buck | 2007 | 38.82 | 2:24.91 | |||||||
- | Farum Drenge 2 | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Helsingør Herrer 3 | 2001 | DSQ | 2 svømmer SW10.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Lucas Burmester | 2002 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 27.25 | 55.27 | |||||||
- | Stt-Stjernerne | 2000 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:56.00 | |||||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 27.46 | 27.46 | |||||||
Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 27.46 | 54.92 | |||||||
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti2 Drenge 2 | 2004 | 421 | 1:50.15 | ||||||
GTI | 1:56.11 | |||||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 27.96 | 27.96 | |||||||
Nicklas Plank | 2004 | 26.95 | 54.91 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 27.47 | 1:22.38 | |||||||
Emil Søby | 2004 | 27.77 | 1:50.15 | |||||||
2 | Helsingør Herrer 4 | 2004 | 364 | 1:55.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:02.00 | |||||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 27.62 | 56.81 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 29.29 | 1:26.10 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 29.48 | 1:55.58 | |||||||
3 | Gti3 Boys | 2004 | 290 | 2:04.70 | ||||||
GTI | 2:03.20 | |||||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 32.08 | 1:03.54 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 32.23 | 1:35.77 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 28.93 | 2:04.70 | |||||||
4 | Vg17-Glostrup Drenge | 2004 | 256 | 2:10.07 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:10.56 | |||||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 30.46 | 1:01.75 | |||||||
Anders Thøgersen | 2005 | 34.19 | 1:35.94 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 34.13 | 2:10.07 | |||||||
5 | Jordemødrene | 2005 | 238 | 2:13.13 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:16.57 | |||||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 33.08 | 1:07.32 | |||||||
Frederik Rasmussen | 2005 | 34.47 | 1:41.79 | |||||||
Sune Vergmann | 2005 | 31.34 | 2:13.13 | |||||||
6 | Vest Talent Drenge | 2005 | 236 | 2:13.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:23.36 | |||||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 34.43 | 1:08.18 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 32.56 | 1:40.74 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 32.87 | 2:13.61 | |||||||
7 | Gti Talent Drenge | 2006 | 153 | 2:34.35 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 39.42 | 1:17.05 | |||||||
Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 40.67 | 1:57.72 | |||||||
Mark Dimon | 2006 | 36.63 | 2:34.35 | |||||||
8 | Vest Muskelmænd | 2006 | 93 | 3:01.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:51.70 | |||||||||
Peter Damsø | 2007 | 46.33 | 46.33 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 44.39 | 1:30.72 | |||||||
Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 44.37 | 2:15.09 | |||||||
Matil Kelm | 2007 | 46.60 | 3:01.69 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:49 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 20:45 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Damer 1 | 1995 | 714 | 1:45.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.86 | |||||||||
Maria Grandt | 1998 | 26.19 | 26.19 | |||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 26.36 | 52.55 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 26.18 | 1:18.73 | |||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 26.70 | 1:45.43 | |||||||
2 | Gsc Piger 1 | 1991 | 683 | 1:46.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.50 | |||||||||
Victoria Bierre | 2000 | 26.58 | 26.58 | |||||||
Freja Gram | 1999 | 27.17 | 53.75 | |||||||
Amanda Højberg | 1998 | 26.77 | 1:20.52 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 26.45 | 1:46.97 | |||||||
3 | Gti1 Piger | 1998 | 663 | 1:48.07 | ||||||
GTI | 1:50.83 | |||||||||
Karoline Barrett | 2002 | 25.63 | 25.63 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 28.15 | 53.78 | |||||||
Kristine Barrett | 1998 | 27.69 | 1:21.47 | |||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 26.60 | 1:48.07 | |||||||
4 | Helsingør Damer 1 | 2001 | 654 | 1:48.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:48.99 | |||||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 26.62 | 53.78 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 27.79 | 1:21.57 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 26.95 | 1:48.52 | |||||||
5 | Holbæk Damer | 1998 | 628 | 1:50.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:49.00 | |||||||||
Pernille Jensen | 1998 | 27.69 | 27.69 | |||||||
Zara Wendel | 2002 | 27.30 | 54.99 | |||||||
Mai Pallvi | 2000 | 28.20 | 1:23.19 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 26.85 | 1:50.04 | |||||||
6 | Hovedstadens Damer 2 | 1999 | 596 | 1:51.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.98 | |||||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Emma Maagøe | 1999 | 27.58 | 55.78 | |||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 27.57 | 1:23.35 | |||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 28.58 | 1:51.93 | |||||||
7 | Gsc Piger 2 | 2000 | 562 | 1:54.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.00 | |||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 28.04 | 28.04 | |||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 28.15 | 56.19 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 29.14 | 1:25.33 | |||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 28.85 | 1:54.18 | |||||||
8 | Hovedstadens Damer 3 | 2001 | 561 | 1:54.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.23 | |||||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 28.11 | 28.11 | |||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 28.98 | 57.09 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 28.06 | 1:25.15 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 29.06 | 1:54.21 | |||||||
9 | Farum Piger 1 | 1998 | 547 | 1:55.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 28.01 | 28.01 | |||||||
Maj Jensen | 2003 | 29.43 | 57.44 | |||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 29.19 | 1:26.63 | |||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 28.55 | 1:55.18 | |||||||
10 | Holbæk Damer 2 | 1999 | 542 | 1:55.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:56.00 | |||||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 28.61 | 56.73 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 29.08 | 1:25.81 | |||||||
Nynne Nørlem | 2002 | 29.73 | 1:55.54 | |||||||
11 | Gti2 Piger 1 | 2004 | 496 | 1:59.01 | ||||||
GTI | 2:12.44 | |||||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 29.08 | 29.08 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 30.30 | 59.38 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 29.29 | 1:28.67 | |||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 30.34 | 1:59.01 | |||||||
12 | Farum Piger 2 | 2000 | 484 | 2:00.02 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 29.58 | 59.50 | |||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 29.99 | 1:29.49 | |||||||
Karoline K. Larsen | 2004 | 30.53 | 2:00.02 | |||||||
13 | Vg17-Vest Elite Damer | 1997 | 481 | 2:00.24 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:00.00 | |||||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 30.00 | 59.48 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 30.56 | 1:30.04 | |||||||
Delphine Møller | 1999 | 30.20 | 2:00.24 | |||||||
14 | Vg17-Vest Piger | 2004 | 473 | 2:00.92 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:56.05 | |||||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 30.01 | 1:00.44 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 32.10 | 1:32.54 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 28.38 | 2:00.92 | |||||||
15 | Helsingør Damer 3 | 2000 | 465 | 2:01.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:03.00 | |||||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 30.82 | 1:00.72 | |||||||
Ellen A. Skov | 2003 | 31.43 | 1:32.15 | |||||||
Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 29.49 | 2:01.64 | |||||||
16 | A6 Piger 1 | 2004 | 460 | 2:02.07 | ||||||
A6 | 2:03.00 | |||||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 29.92 | 59.57 | |||||||
Isabella Larsen | 2005 | 31.88 | 1:31.45 | |||||||
Isabel Lillebæk | 2004 | 30.62 | 2:02.07 | |||||||
17 | Holbæk Damer 3 | 2000 | 431 | 2:04.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:03.00 | |||||||||
Ida Larsen | 2000 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 30.51 | 1:00.74 | |||||||
Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 31.41 | 1:32.15 | |||||||
Alberte Pedersen | 2006 | 32.58 | 2:04.73 | |||||||
18 | Gti2 Piger 2 | 2004 | 413 | 2:06.46 | ||||||
GTI | 2:20.99 | |||||||||
Ida Mørk | 2004 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 30.81 | 1:02.98 | |||||||
Clara Schmedes | 2004 | 31.68 | 1:34.66 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 31.80 | 2:06.46 | |||||||
19 | Solrød Piger 02 | 2002 | 363 | 2:12.04 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:12.00 | |||||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Silje Juhl Nielsen | 2003 | 31.53 | 1:04.73 | |||||||
Sofia Levisen | 2002 | 32.10 | 1:36.83 | |||||||
Ida Bekker Poulsen | 2002 | 35.21 | 2:12.04 | |||||||
20 | Gsk Heltinder 1 | 2004 | 362 | 2:12.15 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 32.41 | 1:07.92 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 30.09 | 1:38.01 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 34.14 | 2:12.15 | |||||||
21 | Holbæk Damer 4 | 2002 | 296 | 2:21.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.00 | |||||||||
Anna Mundt Karup | 2005 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Simone Hoppe | 2004 | 35.35 | 1:10.52 | |||||||
Nana Andersen | 2006 | 37.34 | 1:47.86 | |||||||
Maja Buck | 2004 | 33.44 | 2:21.30 | |||||||
- | A6 Piger 2 | 2004 | DNS | |||||||
A6 | 2:15.00 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Helsingør Damer 2 | 2000 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Pil Sylvander | 2003 | 29.69 | 29.69 | |||||||
Løb 40, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helsingør Damer 4 | 2005 | 416 | 2:06.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:04.00 | |||||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 31.85 | 1:04.27 | |||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 31.70 | 1:35.97 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 30.26 | 2:06.23 | |||||||
2 | Vg17-Glostrup Piger | 2005 | 371 | 2:11.08 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:03.53 | |||||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 31.95 | 1:03.68 | |||||||
Anna Østerby | 2005 | 34.90 | 1:38.58 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 32.50 | 2:11.08 | |||||||
3 | Gti3 Girls | 2005 | 341 | 2:14.84 | ||||||
GTI | 2:15.48 | |||||||||
Alberte Crone Larsen | 2006 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 34.92 | 1:10.44 | |||||||
Julie Segato | 2005 | 33.60 | 1:44.04 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 30.80 | 2:14.84 | |||||||
4 | Farum Piger 3 | 2005 | 335 | 2:15.59 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Malou Nielsen | 2005 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 33.40 | 1:04.46 | |||||||
Amalie Frost Fischer | 2005 | 36.26 | 1:40.72 | |||||||
Mathilde Thor Møller | 2005 | 34.87 | 2:15.59 | |||||||
5 | Solrød Piger 05 | 2005 | 328 | 2:16.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 31.91 | 31.91 | |||||||
Natacha Munch | 2005 | 32.88 | 1:04.79 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 35.51 | 1:40.30 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 36.25 | 2:16.55 | |||||||
6 | Vest Talent Piger | 2006 | 274 | 2:24.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:32.79 | |||||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 35.86 | 1:12.42 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 36.98 | 1:49.40 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 35.53 | 2:24.93 | |||||||
7 | Gti Talent Piger | 2006 | 261 | 2:27.39 | ||||||
GTI | ||||||||||
Mille Giolbas | 2006 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 37.12 | 1:14.70 | |||||||
Frida Høj Andersen | 2005 | 36.67 | 1:51.37 | |||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 36.02 | 2:27.39 | |||||||
8 | Advokaterne | 2006 | 207 | 2:39.20 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:37.29 | |||||||||
Hanna Rørbech | 2006 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | 39.95 | 1:19.28 | |||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 37.72 | 1:57.00 | |||||||
Maja Hansen | 2006 | 42.20 | 2:39.20 | |||||||
9 | Gsk Heltinder 2 | 2007 | 204 | 2:39.91 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
Line Pedersen | 2005 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 41.55 | 1:19.03 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 39.82 | 1:58.85 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 41.06 | 2:39.91 | |||||||
10 | Solrød Piger 06 | 2006 | 198 | 2:41.65 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 41.32 | 41.32 | |||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 38.33 | 1:19.65 | |||||||
Amanda Liechti | 2008 | 43.23 | 2:02.88 | |||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 38.77 | 2:41.65 | |||||||
11 | Vest Tågehorn | 2007 | 172 | 2:49.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:48.80 | |||||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 45.60 | 1:27.02 | |||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 38.91 | 2:05.93 | |||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 43.45 | 2:49.38 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 20:45 |