Tulokset DM kortbana 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Ditec |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Damer [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:58.03 | ||||||
Julia Stenhård | 2000 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Daniella Horvath | 2001 | 32.59 | 1:02.80 | |||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 28.61 | 1:31.41 | |||||||
Sandra Lendt | 2000 | 26.62 | 1:58.03 | |||||||
2 | Mkk Damer | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:58.79 | ||||||
Emma Vileus | 2001 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Emma Jansson | 1994 | 32.45 | 1:03.19 | |||||||
Nicola Lindell | 2001 | 29.62 | 1:32.81 | |||||||
Nathalie Lindborg | 1991 | 25.98 | 1:58.79 | |||||||
3 | Hs Damer [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:59.80 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Lisa Bengtsson | 2002 | 33.41 | 1:03.15 | |||||||
Rebecca Hesslevik | 2000 | 29.23 | 1:32.38 | |||||||
Angelina Agrell | 2003 | 27.42 | 1:59.80 | |||||||
4 | Karlskrona Damer [2000] | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 2:00.54 | ||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Tea Gladher | 2000 | 33.55 | 1:04.44 | |||||||
Linn Rosenius | 2002 | 29.03 | 1:33.47 | |||||||
Ida Rosenius | 2000 | 27.07 | 2:00.54 | |||||||
5 | SK Triton Damer Lag1 | 2017 | Simklubben Triton | 2:01.88 | ||||||
Cornelia Forsgren | 2000 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Magdalena Kuras | 1988 | 31.16 | 1:03.77 | |||||||
Fanny Andersson | 1997 | 31.07 | 1:34.84 | |||||||
Johanna Nilsson | 1996 | 27.04 | 2:01.88 | |||||||
6 | Trelleborg Damer [1996] | 1996 | Trelleborg Sim | 2:02.00 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 34.87 | 1:05.48 | |||||||
Isabelle Sering | 2002 | 28.70 | 1:34.18 | |||||||
Linn Olsson | 2002 | 27.82 | 2:02.00 | |||||||
7 | SK Ran Woman [1997] | 1997 | Simklubben Ran | 2:02.02 | ||||||
Isabella Revstedt | 2001 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Stina Lindberg | 2000 | 32.91 | 1:03.55 | |||||||
Vickie Berg | 2000 | 30.48 | 1:34.03 | |||||||
Elna Jepsson | 2002 | 27.99 | 2:02.02 | |||||||
8 | Höganäs SS Damer 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | 2:02.27 | ||||||
Elin Widén | 1998 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Tilda Johansson | 2002 | 35.46 | 1:07.17 | |||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 26.78 | 1:33.95 | |||||||
Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 28.32 | 2:02.27 | |||||||
9 | Ksls Damer | 2001 | Kristianstads SLS | 2:03.91 | ||||||
Annie Thulin | 2003 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Thilde Lantz | 2001 | 33.15 | 1:05.27 | |||||||
Saga Nyborg | 2003 | 30.15 | 1:35.42 | |||||||
Amanda Modig | 1999 | 28.49 | 2:03.91 | |||||||
10 | Sjöbo SS Damer | 0 | Sjöbo Simsällskap | 2:03.99 | ||||||
Minna Larsson | 2002 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Olga Schubert | 2000 | 34.31 | 1:05.56 | |||||||
Therese Svensson | 1991 | 31.38 | 1:36.94 | |||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 27.05 | 2:03.99 | |||||||
11 | Landskrona Damer Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 2:04.21 | ||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 31.49 | 31.49 | |||||||
Julia Brinkhagen | 1999 | 35.57 | 1:07.06 | |||||||
Matilda Hoff | 2003 | 29.87 | 1:36.93 | |||||||
Elin Johannesson | 1999 | 27.28 | 2:04.21 | |||||||
12 | SK Hajen | 1971 | Simklubben Hajen | 2:05.25 | ||||||
Elin Lackegård | 2000 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Elsa Bitzén | 2003 | 33.56 | 1:05.90 | |||||||
Ella Laurén | 2001 | 30.93 | 1:36.83 | |||||||
Sara Nobrell | 2002 | 28.42 | 2:05.25 | |||||||
13 | Mkk Damer [1997] | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:05.34 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Johanna Andersson | 2002 | 34.86 | 1:06.72 | |||||||
Sara Stenberg | 2001 | 30.68 | 1:37.40 | |||||||
Johanna Ingner | 2002 | 27.94 | 2:05.34 | |||||||
14 | SK Lödde Damer [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 2:05.44 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Louise Ranevi | 1999 | 32.93 | 1:05.09 | |||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 30.86 | 1:35.95 | |||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 29.49 | 2:05.44 | |||||||
15 | Poseidon Damer Lag 1 | 2004 | Simklubben Poseidon | 2:05.66 | ||||||
Elin Melin | 2000 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Sara Jendbro | 2000 | 33.76 | 1:05.30 | |||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 31.66 | 1:36.96 | |||||||
Boel Bergquist | 2003 | 28.70 | 2:05.66 | |||||||
16 | Ystads SS Damer | 0 | Ystads Simsällskap | 2:05.97 | ||||||
Tilde Larsson | 2001 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 36.09 | 1:08.27 | |||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 29.55 | 1:37.82 | |||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 28.15 | 2:05.97 | |||||||
17 | Osby SS Damer | 1995 | Osby Simsällskap | 2:06.26 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | 35.53 | 1:07.57 | |||||||
Alma Torkelsson | 2003 | 30.53 | 1:38.10 | |||||||
Moa Olofsson | 2002 | 28.16 | 2:06.26 | |||||||
18 | Vellinge-N Damer [1999] | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:06.69 | ||||||
Alice Skoglund | 2003 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Kajsa Berglind | 2001 | 37.27 | 1:09.26 | |||||||
Matilda Klintberg | 1999 | 28.37 | 1:37.63 | |||||||
Ebba Löfgren | 2001 | 29.06 | 2:06.69 | |||||||
19 | KK Karpen Damer 2002 | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:07.18 | ||||||
Cornelia Bernspång | 2003 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Vilma Rudolf | 2002 | 35.71 | 1:09.19 | |||||||
Linnéa Persson | 2002 | 29.95 | 1:39.14 | |||||||
Clara Aronsson | 2002 | 28.04 | 2:07.18 | |||||||
20 | Trelleborg Damer Lag 2 | 2004 | Trelleborg Sim | 2:07.96 | ||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 35.38 | 1:09.15 | |||||||
Erma Duratovic | 2005 | 31.26 | 1:40.41 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 27.55 | 2:07.96 | |||||||
21 | Landskrona Damer Lag 2 | 0 | Landskrona Simsällskap | 2:10.10 | ||||||
Elin Rundblad | 1999 | 31.66 | 31.66 | |||||||
Emma Hassling | 2004 | 37.14 | 1:08.80 | |||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 32.15 | 1:40.95 | |||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 29.15 | 2:10.10 | |||||||
22 | SK Sydsim Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 2:10.11 | ||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 35.25 | 1:09.28 | |||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 31.53 | 1:40.81 | |||||||
Frida Nordefell | 2000 | 29.30 | 2:10.11 | |||||||
23 | SK Triton Damer Lag 2 | 2017 | Simklubben Triton | 2:10.67 | ||||||
Karin Björkman | 2001 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 36.89 | 1:09.67 | |||||||
Siri Bokander | 2003 | 31.40 | 1:41.07 | |||||||
Mica Nolén | 2004 | 29.60 | 2:10.67 | |||||||
24 | Höganäs SS Damer 2 | 0 | Höganäs Simsällskap | 2:13.94 | ||||||
Ida Widén | 2001 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Julia Andersson | 2003 | 38.19 | 1:10.33 | |||||||
Heidi Winberg | 1999 | 34.24 | 1:44.57 | |||||||
Thelma Jöhncke | 1999 | 29.37 | 2:13.94 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 13:47 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Max Max Matthiessen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 24.28 | 50.44 | |||||
2 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 24.39 | 51.09 | |||||
3 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 24.73 | 51.47 | |||||
4 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.53 | 52.00 | |||||
5 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.15 | 52.04 | |||||
6 | Alexander Löfqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 25.28 | 52.22 | |||||
7 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.01 | 52.24 | |||||
8 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 25.36 | 52.74 | |||||
9 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.17 | 52.80 | |||||
10 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 25.28 | 52.83 | |||||
11 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 25.86 | 52.97 | |||||
12 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.45 | 53.08 | |||||
13 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 25.39 | 53.23 | |||||
14 | Jakob Clemedtson | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 25.80 | 53.37 | |||||
15 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 25.17 | 53.38 | |||||
16 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.48 | 53.77 | |||||
17 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 25.48 | 53.99 | |||||
18 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 25.85 | 54.02 | |||||
19 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 25.69 | 54.04 | |||||
20 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 25.76 | 54.08 | |||||
21 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.89 | 54.18 | |||||
22 | Alexander Trudov | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 25.54 | 54.31 | |||||
23 | Isac Troell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 25.94 | 54.36 | |||||
24 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.34 | 54.66 | |||||
24 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 26.08 | 54.66 | |||||
26 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 26.72 | 54.68 | |||||
27 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 26.49 | 54.98 | |||||
28 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 26.15 | 55.18 | |||||
29 | Dennis Dukic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.04 | 55.26 | |||||
30 | William Kerman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 26.32 | 55.32 | |||||
31 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 26.69 | 55.47 | |||||
32 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 26.67 | 55.53 | |||||
33 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 26.52 | 55.60 | |||||
34 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 26.89 | 55.61 | |||||
34 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 26.66 | 55.61 | |||||
36 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 26.50 | 55.80 | |||||
37 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 26.63 | 55.92 | |||||
38 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 26.56 | 55.95 | |||||
39 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 26.17 | 56.13 | |||||
40 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 26.68 | 56.23 | |||||
41 | Gustav Vallbo | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 27.35 | 56.47 | |||||
42 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.55 | 56.60 | |||||
43 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 27.05 | 56.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 13:47 |
Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Polymont |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.53 | 1:02.60 | 1:34.47 | 2:05.08 | |||
2 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.19 | 1:02.31 | 1:34.40 | 2:05.36 | |||
3 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.18 | 1:02.18 | 1:34.14 | 2:05.79 | |||
4 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.27 | 1:02.44 | 1:35.25 | 2:08.18 | |||
5 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.53 | 1:03.23 | 1:36.25 | 2:09.07 | |||
6 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 30.56 | 1:03.39 | 1:35.96 | 2:09.13 | |||
7 | Victoria Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.72 | 1:03.55 | 1:36.00 | 2:09.33 | |||
8 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.76 | 1:02.41 | 1:36.37 | 2:09.93 | |||
9 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.91 | 1:02.92 | 1:37.24 | 2:10.95 | |||
10 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.43 | 1:03.63 | 1:37.38 | 2:11.10 | |||
11 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 31.24 | 1:04.97 | 1:38.67 | 2:11.79 | |||
12 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.48 | 1:04.25 | 1:38.72 | 2:11.87 | |||
13 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 30.66 | 1:03.90 | 1:38.25 | 2:12.22 | |||
14 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.25 | 1:04.91 | 1:39.39 | 2:12.24 | |||
15 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.77 | 1:04.46 | 1:38.64 | 2:12.45 | |||
16 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.97 | 1:04.64 | 1:39.18 | 2:13.41 | |||
17 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 31.03 | 1:04.61 | 1:39.09 | 2:13.51 | |||
18 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.83 | 1:03.98 | 1:38.62 | 2:13.56 | |||
19 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.02 | 1:05.48 | 1:40.17 | 2:13.67 | |||
20 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.96 | 1:05.38 | 1:40.41 | 2:14.11 | |||
21 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.15 | 1:05.60 | 1:40.52 | 2:14.50 | |||
22 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 31.23 | 1:04.79 | 1:39.60 | 2:14.60 | |||
23 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.26 | 1:05.70 | 1:39.93 | 2:14.61 | |||
24 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.68 | 1:04.36 | 1:39.02 | 2:14.63 | |||
25 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.01 | 1:07.12 | 1:42.18 | 2:15.09 | |||
26 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 32.21 | 1:06.65 | 1:41.68 | 2:15.63 | |||
27 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 31.09 | 1:05.11 | 1:40.44 | 2:15.65 | |||
28 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 30.84 | 1:04.96 | 1:39.94 | 2:15.76 | |||
29 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.71 | 1:04.97 | 1:40.56 | 2:16.61 | |||
30 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.33 | 1:06.12 | 1:41.90 | 2:16.72 | |||
31 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.32 | 1:06.37 | 1:42.24 | 2:16.95 | |||
32 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 31.19 | 1:06.46 | 1:42.59 | 2:18.49 | |||
33 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.08 | 1:07.56 | 1:42.85 | 2:18.75 | |||
34 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 31.97 | 1:07.49 | 1:43.46 | 2:19.22 | |||
35 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 30.82 | 1:05.85 | 1:43.26 | 2:20.60 | |||
36 | Ellen Thunberg | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 31.99 | 1:07.72 | 1:45.11 | 2:20.84 | |||
- | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 4 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: PEAB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 29.01 | ||||||
1 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.01 | ||||||
3 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.32 | ||||||
4 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.62 | ||||||
5 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 30.03 | ||||||
6 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 30.23 | ||||||
7 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.37 | ||||||
8 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 30.57 | ||||||
9 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.67 | ||||||
10 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 30.79 | ||||||
11 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 30.84 | ||||||
12 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.91 | ||||||
13 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 31.00 | ||||||
14 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 31.04 | ||||||
15 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.44 | ||||||
16 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.48 | ||||||
17 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.56 | ||||||
18 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.63 | ||||||
19 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 31.81 | ||||||
20 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.83 | ||||||
21 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 31.84 | ||||||
21 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 31.84 | ||||||
23 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.87 | ||||||
24 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 32.33 | ||||||
25 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.49 | ||||||
26 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 32.55 | ||||||
27 | Alexander Waldo | 1998 | Simklubben Poseidon | 32.59 | ||||||
28 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 32.67 | ||||||
29 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.68 | ||||||
30 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 32.79 | ||||||
31 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 32.82 | ||||||
32 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 32.97 | ||||||
33 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 33.00 | ||||||
34 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.09 | ||||||
35 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.19 | ||||||
36 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.28 | ||||||
37 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.39 | ||||||
38 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 33.42 | ||||||
39 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 33.53 | ||||||
40 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 33.62 | ||||||
41 | Jakob Clemedtson | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 33.68 | ||||||
42 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.87 | ||||||
43 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.88 | ||||||
44 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 33.95 | ||||||
45 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.51 | ||||||
46 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.83 | ||||||
47 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.97 | ||||||
48 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.17 | ||||||
49 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 5 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 14:08 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Kunskapsporten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 32.62 | 1:10.16 | |||||
2 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.42 | 1:13.01 | |||||
3 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.71 | 1:13.11 | |||||
4 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.42 | 1:13.27 | |||||
5 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.16 | 1:13.39 | |||||
6 | Emma Jansson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.19 | 1:13.40 | |||||
7 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.79 | 1:13.57 | |||||
8 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 35.05 | 1:14.36 | |||||
9 | Sandra Lendt | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.82 | 1:14.38 | |||||
10 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.58 | 1:15.01 | |||||
11 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.42 | 1:15.32 | |||||
12 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 35.68 | 1:15.42 | |||||
13 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.95 | 1:15.93 | |||||
14 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.60 | 1:16.23 | |||||
15 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.47 | 1:16.83 | |||||
15 | Sarah Wallin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.08 | 1:16.83 | |||||
17 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.84 | 1:16.96 | |||||
18 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.28 | 1:16.97 | |||||
19 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 36.33 | 1:17.12 | |||||
20 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 35.72 | 1:17.26 | |||||
21 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.71 | 1:17.90 | |||||
22 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.30 | 1:17.95 | |||||
23 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 37.15 | 1:18.07 | |||||
24 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 35.94 | 1:18.18 | |||||
25 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.75 | 1:18.55 | |||||
26 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.39 | 1:18.81 | |||||
27 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 36.79 | 1:18.87 | |||||
28 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 37.03 | 1:19.86 | |||||
28 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.49 | 1:19.86 | |||||
30 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 37.70 | 1:20.17 | |||||
31 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.00 | 1:20.21 | |||||
32 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.56 | 1:20.33 | |||||
33 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.44 | 1:20.39 | |||||
34 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 37.45 | 1:20.68 | |||||
35 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 38.85 | 1:21.21 | |||||
36 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.90 | 1:21.22 | |||||
37 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 38.24 | 1:21.41 | |||||
38 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.14 | 1:21.57 | |||||
39 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.89 | 1:23.20 | |||||
- | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 14:08 |
Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 14:07 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: JR Entrepenad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:01.28 | 2:12.26 | 3:25.63 | 4:29.60 | |||
2 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:01.99 | 2:13.93 | 3:30.91 | 4:33.67 | |||
3 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 1:02.44 | 2:11.87 | 3:30.64 | 4:35.57 | |||
4 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:02.11 | 2:11.49 | 3:32.49 | 4:42.34 | |||
5 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.06 | 2:14.12 | 3:36.83 | 4:44.83 | |||
6 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:04.24 | 2:21.79 | 3:44.67 | 4:50.47 | |||
7 | William Kerman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.68 | 2:19.32 | 3:45.16 | 4:51.07 | |||
8 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 1:04.52 | 2:19.56 | 3:41.40 | 4:51.12 | |||
9 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:05.88 | 2:22.73 | 3:44.54 | 4:52.52 | |||
10 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:07.68 | 2:26.10 | 3:46.83 | 4:52.60 | |||
11 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:07.86 | 2:22.09 | 3:46.98 | 4:54.82 | |||
12 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 1:08.09 | 2:23.15 | 3:48.20 | 4:58.39 | |||
13 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:04.77 | 2:30.66 | 3:51.66 | 4:58.42 | |||
14 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 1:07.10 | 2:26.60 | 3:55.15 | 5:05.81 | |||
15 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:08.88 | 2:28.48 | 3:55.34 | 5:06.72 | |||
16 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.70 | 2:29.91 | 3:56.18 | 5:09.60 | |||
- | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stefan Varga | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 14:07 |
Resultat Gren 7 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Ängelholmshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 27.92 | 59.46 | |||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 28.86 | 1:01.75 | |||||
3 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 29.01 | 1:02.29 | |||||
4 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.98 | 1:03.78 | |||||
5 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.20 | 1:04.88 | |||||
6 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 30.80 | 1:05.29 | |||||
7 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.06 | 1:05.71 | |||||
7 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.68 | 1:05.71 | |||||
9 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 30.97 | 1:05.99 | |||||
10 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.00 | 1:06.12 | |||||
11 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.74 | 1:06.38 | |||||
12 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.74 | 1:06.82 | |||||
13 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.92 | 1:07.00 | |||||
14 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 32.09 | 1:07.45 | |||||
15 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.69 | 1:08.48 | |||||
16 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.35 | 1:08.61 | |||||
17 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.21 | 1:08.68 | |||||
18 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.94 | 1:08.76 | |||||
19 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.79 | 1:08.94 | |||||
20 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.99 | 1:08.99 | |||||
21 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.37 | 1:09.17 | |||||
22 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.14 | 1:09.22 | |||||
23 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.41 | 1:09.38 | |||||
24 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.19 | 1:09.46 | |||||
25 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.67 | 1:09.51 | |||||
26 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.91 | 1:09.56 | |||||
27 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 32.49 | 1:09.78 | |||||
28 | Alma Sandberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 32.20 | 1:09.88 | |||||
28 | Sarah Wallin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.66 | 1:09.88 | |||||
30 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.28 | 1:09.89 | |||||
31 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.60 | 1:10.01 | |||||
32 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 32.61 | 1:10.38 | |||||
33 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.90 | 1:10.62 | |||||
34 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.31 | 1:10.64 | |||||
35 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.62 | 1:10.74 | |||||
36 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 32.91 | 1:10.79 | |||||
37 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.56 | 1:10.81 | |||||
38 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.10 | 1:10.95 | |||||
39 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.22 | 1:11.02 | |||||
40 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.33 | 1:11.70 | |||||
41 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.31 | 1:11.92 | |||||
41 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.95 | 1:11.92 | |||||
43 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.77 | 1:12.26 | |||||
44 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 33.31 | 1:12.53 | |||||
45 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.75 | 1:12.77 | |||||
46 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 33.04 | 1:13.85 | |||||
47 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.00 | 1:13.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Bjäre Kraft |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.83 | 54.58 | |||||
2 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 26.61 | 54.78 | |||||
3 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 27.18 | 55.45 | |||||
4 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 28.15 | 57.98 | |||||
5 | Stefan Varga | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.26 | 58.00 | |||||
6 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 28.29 | 58.89 | |||||
7 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.68 | 59.51 | |||||
8 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.17 | 1:00.12 | |||||
9 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.73 | 1:00.74 | |||||
10 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.77 | 1:00.85 | |||||
11 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 29.67 | 1:01.01 | |||||
12 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.96 | 1:01.12 | |||||
13 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 28.92 | 1:02.22 | |||||
14 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 30.55 | 1:02.29 | |||||
15 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.09 | 1:02.37 | |||||
16 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.94 | 1:02.51 | |||||
17 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.40 | 1:03.07 | |||||
18 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.82 | 1:03.12 | |||||
19 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.35 | 1:03.29 | |||||
20 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.61 | 1:04.18 | |||||
21 | Dennis Dukic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.55 | 1:04.19 | |||||
22 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 31.69 | 1:04.27 | |||||
23 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.07 | 1:04.43 | |||||
24 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 31.12 | 1:04.52 | |||||
25 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.05 | 1:04.64 | |||||
26 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 30.82 | 1:04.74 | |||||
27 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 31.31 | 1:04.99 | |||||
28 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.16 | 1:05.51 | |||||
29 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 31.81 | 1:06.42 | |||||
30 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.21 | 1:06.62 | |||||
31 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.22 | 1:06.89 | |||||
32 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.64 | 1:07.05 | |||||
33 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 32.00 | 1:07.33 | |||||
34 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 32.09 | 1:07.49 | |||||
35 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 31.87 | 1:07.93 | |||||
36 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 32.99 | 1:08.14 | |||||
37 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.08 | 1:08.40 | |||||
38 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.36 | 1:09.23 | |||||
- | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Ernst & Young |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 56.84 | 1:58.21 | 2:58.45 | 3:58.84 | 8:02.70 | ||
4:59.60 | 6:00.73 | 7:02.10 | ||||||||
2 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 57.41 | 1:58.78 | 3:00.12 | 4:03.44 | 8:23.01 | ||
5:08.07 | 6:13.41 | 7:19.52 | ||||||||
3 | Simon Plato | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.24 | 2:03.00 | 3:05.97 | 4:09.92 | 8:28.61 | ||
5:13.99 | 6:18.61 | 7:23.87 | ||||||||
4 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.17 | 2:05.11 | 3:10.02 | 4:15.64 | 8:36.61 | ||
5:20.72 | 6:26.21 | 7:33.04 | ||||||||
5 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:00.77 | 2:05.59 | 3:11.11 | 4:17.57 | 8:36.80 | ||
5:23.50 | 6:29.23 | 7:34.73 | ||||||||
6 | Alexander Trudov | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:01.33 | 2:07.36 | 3:14.11 | 4:21.56 | 8:53.00 | ||
5:28.68 | 6:36.53 | 7:44.97 | ||||||||
7 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:04.42 | 2:11.94 | 3:19.67 | 4:26.61 | 8:53.81 | ||
5:32.77 | 6:39.88 | 7:48.79 | ||||||||
8 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:03.48 | 2:11.01 | 3:18.49 | 4:26.19 | 8:56.07 | ||
5:33.86 | 6:41.72 | 7:50.59 | ||||||||
9 | Elias Hysing | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.96 | 2:07.59 | 3:13.39 | 4:20.18 | 8:57.46 | ||
5:28.79 | 6:38.34 | 7:47.79 | ||||||||
10 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 1:02.51 | 2:08.12 | 3:15.25 | 4:22.99 | 9:01.62 | ||
5:31.73 | 6:41.63 | 7:51.55 | ||||||||
11 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 1:03.94 | 2:13.34 | 3:22.77 | 4:31.99 | 9:08.80 | ||
5:42.08 | 6:52.05 | 8:01.84 | ||||||||
12 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.55 | 2:09.83 | 3:19.27 | 4:29.60 | 9:11.42 | ||
5:40.20 | 6:51.23 | 8:02.19 | ||||||||
13 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:04.69 | 2:14.32 | 3:25.41 | 4:36.53 | 9:18.91 | ||
5:48.88 | 6:59.57 | 8:10.95 | ||||||||
14 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.45 | 2:14.38 | 3:24.35 | 4:35.70 | 9:19.82 | ||
5:47.16 | 6:59.08 | 8:10.53 | ||||||||
15 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:06.61 | 2:17.46 | 3:28.73 | 4:40.80 | 9:25.18 | ||
5:52.12 | 7:03.54 | 8:15.33 | ||||||||
16 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:05.11 | 2:15.94 | 3:28.03 | 4:41.25 | 9:33.03 | ||
5:53.90 | 7:06.05 | 8:20.27 | ||||||||
17 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:05.41 | 2:16.91 | 3:29.07 | 4:41.61 | 9:34.52 | ||
5:54.90 | 7:08.11 | 8:22.33 | ||||||||
18 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:07.07 | 2:20.73 | 3:35.35 | 4:50.13 | 9:48.05 | ||
6:05.33 | 7:20.68 | 8:35.75 | ||||||||
19 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:07.12 | 2:19.72 | 3:33.46 | 4:48.43 | 9:51.52 | ||
6:03.62 | 7:19.76 | 8:35.65 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 12:28 |
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 12:43 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Engelholms Glass |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 27.74 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 27.93 | ||||||
3 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 29.18 | ||||||
4 | Victoria Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.76 | ||||||
5 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.16 | ||||||
6 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.58 | ||||||
7 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.67 | ||||||
8 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 30.79 | ||||||
9 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 31.37 | ||||||
10 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 31.42 | ||||||
11 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 31.62 | ||||||
12 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.73 | ||||||
13 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.76 | ||||||
14 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.78 | ||||||
15 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 31.79 | ||||||
16 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.80 | ||||||
17 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.81 | ||||||
18 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.88 | ||||||
19 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.95 | ||||||
20 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 32.03 | ||||||
21 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.04 | ||||||
22 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 32.15 | ||||||
23 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.18 | ||||||
24 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.21 | ||||||
25 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 32.28 | ||||||
26 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.39 | ||||||
27 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 32.43 | ||||||
28 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.46 | ||||||
29 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 32.73 | ||||||
30 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 32.78 | ||||||
31 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 32.97 | ||||||
32 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.99 | ||||||
33 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 33.07 | ||||||
34 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.14 | ||||||
35 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 33.23 | ||||||
36 | Cornelia Bernspång | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.25 | ||||||
37 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 33.27 | ||||||
38 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 33.32 | ||||||
39 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 33.42 | ||||||
40 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.44 | ||||||
41 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.59 | ||||||
42 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 33.64 | ||||||
43 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.66 | ||||||
44 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.67 | ||||||
45 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.79 | ||||||
46 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.80 | ||||||
47 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.81 | ||||||
48 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.84 | ||||||
49 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 33.91 | ||||||
50 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.00 | ||||||
51 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 34.01 | ||||||
52 | Tuva Pålsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 34.05 | ||||||
53 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 34.07 | ||||||
54 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.19 | ||||||
55 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.23 | ||||||
56 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 34.35 | ||||||
57 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 34.37 | ||||||
58 | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 34.38 | ||||||
59 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.43 | ||||||
60 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.44 | ||||||
- | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 12:43 |
Resultat Gren 11 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 12:52 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 11, 100m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Mårtenssons Bil |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.44 | 56.28 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 26.62 | 56.54 | |||||
3 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 26.07 | 56.70 | |||||
4 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.59 | 57.79 | |||||
5 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.00 | 59.24 | |||||
6 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 26.63 | 59.88 | |||||
7 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.19 | 1:00.12 | |||||
8 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.48 | 1:00.14 | |||||
9 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.68 | 1:00.26 | |||||
10 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 27.97 | 1:00.27 | |||||
11 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 27.50 | 1:00.37 | |||||
12 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.22 | 1:00.72 | |||||
13 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.24 | 1:00.82 | |||||
14 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.87 | 1:01.33 | |||||
15 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.66 | 1:01.72 | |||||
16 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.79 | 1:02.06 | |||||
17 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.37 | 1:02.07 | |||||
18 | Jakob Clemedtson | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 27.77 | 1:02.12 | |||||
19 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.24 | 1:02.38 | |||||
20 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.73 | 1:02.42 | |||||
21 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 28.46 | 1:02.60 | |||||
22 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.04 | 1:02.98 | |||||
23 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 29.15 | 1:03.29 | |||||
24 | Isac Troell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 29.30 | 1:03.32 | |||||
25 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 29.43 | 1:03.49 | |||||
26 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 29.57 | 1:03.59 | |||||
27 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.79 | 1:03.80 | |||||
28 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 30.10 | 1:04.12 | |||||
29 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 29.45 | 1:04.44 | |||||
30 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.75 | 1:04.63 | |||||
31 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.09 | 1:05.07 | |||||
32 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.34 | 1:05.08 | |||||
33 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 29.36 | 1:05.13 | |||||
34 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 30.58 | 1:05.32 | |||||
35 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 29.97 | 1:05.45 | |||||
36 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 29.80 | 1:05.71 | |||||
37 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.89 | 1:05.84 | |||||
38 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 31.16 | 1:05.85 | |||||
- | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
- | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 12:52 |
Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 13:22 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 12, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Lillton |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Hs Damer [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 8:28.21 | ||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 1:01.59 | 2:05.96 | 2:05.96 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 1:02.61 | 2:07.86 | 4:13.82 | ||||||
Johanna Palmkvist | 1999 | 1:01.64 | 2:07.84 | 6:21.66 | ||||||
Olivia Ülger | 2000 | 1:00.95 | 2:06.55 | 8:28.21 | ||||||
2 | Sjöbo SS Damer [1995] | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 8:41.33 | ||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 1:03.14 | 2:12.01 | 2:12.01 | ||||||
Augusta Andersson | 1997 | 1:04.17 | 2:12.54 | 4:24.55 | ||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 1:02.27 | 2:08.56 | 6:33.11 | ||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 1:01.13 | 2:08.22 | 8:41.33 | ||||||
3 | Mkk Damer | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 8:48.47 | ||||||
Anna Grahovac | 1999 | 1:01.44 | 2:07.43 | 2:07.43 | ||||||
Julia Osterman | 2004 | 1:03.80 | 2:12.39 | 4:19.82 | ||||||
Josephine Mikkelsen | 2002 | 1:04.19 | 2:13.13 | 6:32.95 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 1:03.95 | 2:15.52 | 8:48.47 | ||||||
4 | Hs Damer [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 8:56.54 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 1:04.98 | 2:13.34 | 2:13.34 | ||||||
Ellen Rosdahl | 2002 | 1:05.46 | 2:15.87 | 4:29.21 | ||||||
Sandra Lendt | 2000 | 1:05.78 | 2:13.30 | 6:42.51 | ||||||
Tyra Littorin | 2004 | 1:05.84 | 2:14.03 | 8:56.54 | ||||||
5 | Vellinge-N Damer [1999] | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 8:56.95 | ||||||
Matilda Klintberg | 1999 | 1:02.35 | 2:09.60 | 2:09.60 | ||||||
Ebba Löfgren | 2001 | 1:04.24 | 2:13.78 | 4:23.38 | ||||||
Ida Larsson | 2002 | 1:05.39 | 2:17.49 | 6:40.87 | ||||||
Frida Rödin | 2000 | 1:05.13 | 2:16.08 | 8:56.95 | ||||||
6 | SK Ran Woman [1997] | 1997 | Simklubben Ran | 8:58.20 | ||||||
Isabella Frykholm | 2001 | 1:09.00 | 2:24.33 | 2:24.33 | ||||||
Stina Lindberg | 2000 | 1:01.05 | 2:10.87 | 4:35.20 | ||||||
Isabella Revstedt | 2001 | 1:02.77 | 2:11.11 | 6:46.31 | ||||||
Vickie Berg | 2000 | 1:03.34 | 2:11.89 | 8:58.20 | ||||||
7 | Landskrona Damer Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 8:59.82 | ||||||
Elin Johannesson | 1999 | 1:02.23 | 2:09.84 | 2:09.84 | ||||||
Matilda Hoff | 2003 | 1:06.35 | 2:18.26 | 4:28.10 | ||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 1:07.06 | 2:18.20 | 6:46.30 | ||||||
Julia Brinkhagen | 1999 | 1:03.93 | 2:13.52 | 8:59.82 | ||||||
8 | Poseidon Damer Lag 1 | 2004 | Simklubben Poseidon | 9:02.49 | ||||||
Elin Melin | 2000 | 1:03.45 | 2:11.93 | 2:11.93 | ||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 1:06.85 | 2:18.73 | 4:30.66 | ||||||
Sara Jendbro | 2000 | 1:04.74 | 2:13.85 | 6:44.51 | ||||||
Boel Bergquist | 2003 | 1:06.90 | 2:17.98 | 9:02.49 | ||||||
9 | Trelleborg Damer [1996] | 1996 | Trelleborg Sim | 9:03.18 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 1:04.64 | 2:12.49 | 2:12.49 | ||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 1:03.36 | 2:11.72 | 4:24.21 | ||||||
Isabelle Sering | 2002 | 1:07.08 | 2:17.33 | 6:41.54 | ||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 1:08.68 | 2:21.64 | 9:03.18 | ||||||
10 | Mkk Damer [1997] | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 9:07.10 | ||||||
Johanna Andersson | 2002 | 1:05.59 | 2:17.00 | 2:17.00 | ||||||
Sara Stenberg | 2001 | 1:05.20 | 2:16.44 | 4:33.44 | ||||||
Emma Vileus | 2001 | 1:03.41 | 2:12.78 | 6:46.22 | ||||||
Kristina Orban | 2004 | 1:07.94 | 2:20.88 | 9:07.10 | ||||||
11 | SK Hajen | 1971 | Simklubben Hajen | 9:13.51 | ||||||
Elin Lackegård | 2000 | 1:04.78 | 2:16.01 | 2:16.01 | ||||||
Ella Jeppsson | 2003 | 1:06.13 | 2:20.07 | 4:36.08 | ||||||
Sara Nobrell | 2002 | 1:05.96 | 2:15.60 | 6:51.68 | ||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 1:07.45 | 2:21.83 | 9:13.51 | ||||||
12 | SK Lödde Damer [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 9:27.23 | ||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 1:07.34 | 2:19.59 | 2:19.59 | ||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 1:06.19 | 2:16.46 | 4:36.05 | ||||||
Filippa Dihle | 2003 | 1:07.35 | 2:21.60 | 6:57.65 | ||||||
Victoria Segerdahl | 2001 | 1:09.83 | 2:29.58 | 9:27.23 | ||||||
- | KK Karpen Damer | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Clara Aronsson | 2002 | 1:04.76 | 2:12.75 | 2:12.75 | ||||||
Linnéa Persson | 2002 | 1:04.29 | 2:12.15 | 4:24.90 | ||||||
Vilma Rudolf | 2002 | 1:08.48 | 2:23.19 | 6:48.09 | ||||||
- | Ksls Damer | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Osby SS Damer | 1995 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Alma Torkelsson | 2003 | 1:08.89 | 2:21.63 | 2:21.63 | ||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | 1:09.24 | 2:27.40 | 4:49.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 13:22 |
Resultat Gren 13 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 13, 4X50m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Ditec |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:33.24 | ||||||
Olle Williamsson | 1998 | 24.35 | 24.35 | |||||||
Christoffer Carlsen | 1992 | 22.55 | 46.90 | |||||||
Kristian Kron | 1992 | 23.38 | 1:10.28 | |||||||
Jonas Holmström | 1992 | 22.96 | 1:33.24 | |||||||
2 | Mkk Herrar | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:33.93 | ||||||
Mats Westergren | 1994 | 24.30 | 24.30 | |||||||
Eric Hinderup | 1998 | 23.17 | 47.47 | |||||||
Marcus Kindberg | 1993 | 23.53 | 1:11.00 | |||||||
Ahmad Attellesey | 1995 | 22.93 | 1:33.93 | |||||||
3 | Landskrona Herrar Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 1:36.08 | ||||||
Linus Kahl | 2001 | 24.22 | 24.22 | |||||||
Julius Ekstrand | 1998 | 24.48 | 48.70 | |||||||
Alfred Christensson | 1998 | 24.02 | 1:12.72 | |||||||
Emil Hassling | 2000 | 23.36 | 1:36.08 | |||||||
4 | Ängelholm | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:36.77 | ||||||
Daniel Kertes | 1999 | 23.33 | 23.33 | |||||||
Petter Hellzén | 2000 | 24.88 | 48.21 | |||||||
Oskar Hanstål | 1999 | 24.09 | 1:12.30 | |||||||
Alexander Trudov | 1999 | 24.47 | 1:36.77 | |||||||
5 | Hs Herrar [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:37.42 | ||||||
Karl Lindekrantz | 1999 | 24.58 | 24.58 | |||||||
Alexander Löfqvist | 1999 | 24.02 | 48.60 | |||||||
Daniel Fischer | 2002 | 24.31 | 1:12.91 | |||||||
Dante Vollmer | 2001 | 24.51 | 1:37.42 | |||||||
6 | Mkk Herrar [1997] | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:38.51 | ||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 24.79 | 24.79 | |||||||
William Lindblom | 1998 | 23.75 | 48.54 | |||||||
Anton Andersson | 1997 | 24.31 | 1:12.85 | |||||||
Filip Hinderup | 2001 | 25.66 | 1:38.51 | |||||||
7 | Trelleborg Herrar [1996] | 1996 | Trelleborg Sim | 1:39.45 | ||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 24.86 | 24.86 | |||||||
Axel Lloyd | 1999 | 24.70 | 49.56 | |||||||
Victor Lloyd | 1996 | 24.54 | 1:14.10 | |||||||
Daniel Lindkvist | 2000 | 25.35 | 1:39.45 | |||||||
8 | Poseidon Herrar Lag 1 | 2004 | Simklubben Poseidon | 1:39.61 | ||||||
Gergö Nagy | 1995 | 25.57 | 25.57 | |||||||
Gustav Östlund | 2000 | 23.73 | 49.30 | |||||||
Marko Vasilijevic | 1999 | 25.69 | 1:14.99 | |||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 24.62 | 1:39.61 | |||||||
9 | SK Lödde Herrar 1 [1999] | 2002 | Simklubben Lödde | 1:39.63 | ||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 25.35 | 25.35 | |||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 24.48 | 49.83 | |||||||
Ian Hangård | 2002 | 24.90 | 1:14.73 | |||||||
Nils Wergeland | 2002 | 24.90 | 1:39.63 | |||||||
10 | Ystads SS Herrar | 0 | Ystads Simsällskap | 1:40.89 | ||||||
Max Persson | 2001 | 25.46 | 25.46 | |||||||
Erik Stoltz | 1998 | 25.58 | 51.04 | |||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 25.42 | 1:16.46 | |||||||
Gustaf Persson | 2001 | 24.43 | 1:40.89 | |||||||
11 | SK Triton Herrar Lag1 | 2017 | Simklubben Triton | 1:42.04 | ||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 25.31 | 25.31 | |||||||
Erik Boos | 1999 | 25.53 | 50.84 | |||||||
Felix Wetterborg | 2001 | 25.46 | 1:16.30 | |||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 25.74 | 1:42.04 | |||||||
12 | Höganäs SS Herrar | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:44.04 | ||||||
Jacob Engström | 2000 | 26.81 | 26.81 | |||||||
Erik Juliusson | 1998 | 25.27 | 52.08 | |||||||
Johan Killman | 1999 | 26.11 | 1:18.19 | |||||||
Jesper Lundqvist | 1999 | 25.85 | 1:44.04 | |||||||
13 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 1:44.67 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 24.75 | 24.75 | |||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 27.06 | 51.81 | |||||||
Thor Grandin | 2002 | 26.35 | 1:18.16 | |||||||
Vilhelm Andersson | 2002 | 26.51 | 1:44.67 | |||||||
14 | SS Iden Herrar | 0 | Simsällskapet Iden | 1:45.00 | ||||||
Jonatan Wede | 1988 | 26.20 | 26.20 | |||||||
Simon Ljungbeck | 2000 | 26.66 | 52.86 | |||||||
Esbjörn Ohlsson | 1996 | 26.80 | 1:19.66 | |||||||
Gustav Lidbäck | 2002 | 25.34 | 1:45.00 | |||||||
15 | Landskrona Herrar Lag 2 | 0 | Landskrona Simsällskap | 1:45.33 | ||||||
Lucas Lindblom | 2000 | 26.02 | 26.02 | |||||||
Casper Svärd | 2001 | 26.83 | 52.85 | |||||||
Filip Cederholm | 2003 | 27.48 | 1:20.33 | |||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 25.00 | 1:45.33 | |||||||
16 | SK Lödde Herrar 2 [2001] | 2001 | Simklubben Lödde | 1:45.77 | ||||||
Isak Paulsson | 2002 | 25.61 | 25.61 | |||||||
Roy Hangård | 1999 | 25.44 | 51.05 | |||||||
Elliot Larsson | 2000 | 26.24 | 1:17.29 | |||||||
Tobias Ranevi | 1999 | 28.48 | 1:45.77 | |||||||
17 | SK Triton Herrar Lag 2 | 2017 | Simklubben Triton | 1:46.33 | ||||||
Joar Modigh | 2001 | 26.28 | 26.28 | |||||||
Fredrik Nilsson | 2002 | 26.50 | 52.78 | |||||||
Sebastian Mickelsson | 2001 | 26.51 | 1:19.29 | |||||||
Linus Forsgren | 2003 | 27.04 | 1:46.33 | |||||||
18 | Poseidon Herrar Lag 2 | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:47.52 | ||||||
Luke Postema | 1995 | 26.04 | 26.04 | |||||||
Alexander Waldo | 1998 | 25.67 | 51.71 | |||||||
Alexander Olsson | 1996 | 27.68 | 1:19.39 | |||||||
Joel Henriksson | 2003 | 28.13 | 1:47.52 | |||||||
19 | KK Karpen Herrar | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:51.33 | ||||||
William Bevréus | 2003 | 26.00 | 26.00 | |||||||
Simon Persson | 2003 | 28.33 | 54.33 | |||||||
Niels Kwant | 2003 | 28.23 | 1:22.56 | |||||||
Liam Lesmac | 2003 | 28.77 | 1:51.33 | |||||||
- | Karlskrona Herrar [1996] | 1996 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 14 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 14, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Polymont |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 26.84 | 57.75 | 1:29.47 | 2:01.21 | |||
2 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 27.62 | 59.35 | 1:32.61 | 2:07.89 | |||
3 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.99 | 1:01.59 | 1:35.17 | 2:08.51 | |||
4 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 28.00 | 1:00.18 | 1:33.95 | 2:09.05 | |||
5 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 28.91 | 1:01.69 | 1:35.09 | 2:09.54 | |||
6 | Stefan Varga | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 27.98 | 1:00.58 | 1:35.28 | 2:12.33 | |||
7 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.62 | 1:03.02 | 1:37.48 | 2:12.91 | |||
8 | William Kerman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.62 | 1:03.47 | 1:38.21 | 2:13.44 | |||
9 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 28.16 | 1:02.50 | 1:38.69 | 2:13.73 | |||
10 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.45 | 1:02.72 | 1:37.46 | 2:14.08 | |||
11 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.85 | 1:05.00 | 1:40.31 | 2:16.72 | |||
12 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.44 | 1:04.54 | 1:42.25 | 2:20.71 | |||
13 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 30.07 | 1:05.42 | 1:42.71 | 2:21.34 | |||
14 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.00 | 1:07.03 | 1:43.77 | 2:21.55 | |||
15 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.25 | 1:09.07 | 1:46.74 | 2:23.75 | |||
16 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.44 | 1:06.82 | 1:45.41 | 2:24.02 | |||
17 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 33.15 | 1:10.52 | 1:47.66 | 2:24.63 | |||
18 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.55 | 1:10.19 | 1:48.93 | 2:27.04 | |||
19 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 31.14 | 1:09.19 | 1:50.29 | 2:27.18 | |||
20 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 33.21 | 1:10.39 | 1:49.50 | 2:27.64 | |||
21 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.41 | 1:08.08 | 1:47.89 | 2:28.12 | |||
22 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.83 | 1:07.61 | 1:48.73 | 2:31.49 | |||
- | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 15 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: BRA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 29.21 | 1:02.88 | 1:48.09 | 2:21.14 | |||
2 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.38 | 1:11.28 | 1:52.47 | 2:24.69 | |||
3 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.33 | 1:12.36 | 1:52.06 | 2:26.93 | |||
4 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 31.80 | 1:07.58 | 1:52.70 | 2:27.10 | |||
5 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.83 | 1:09.94 | 1:52.78 | 2:27.27 | |||
6 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.20 | 1:10.81 | 1:52.41 | 2:27.78 | |||
7 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.16 | 1:11.80 | 1:55.99 | 2:28.77 | |||
8 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.32 | 1:09.87 | 1:54.23 | 2:28.95 | |||
9 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 30.75 | 1:09.34 | 1:55.17 | 2:29.06 | |||
10 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 32.17 | 1:12.42 | 1:53.93 | 2:29.13 | |||
11 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.04 | 1:13.38 | 1:54.38 | 2:29.42 | |||
12 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.91 | 1:10.85 | 1:55.05 | 2:29.44 | |||
13 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.68 | 1:11.28 | 1:55.97 | 2:29.74 | |||
14 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.63 | 1:10.94 | 1:56.88 | 2:29.97 | |||
15 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 33.04 | 1:11.71 | 1:55.23 | 2:30.49 | |||
16 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.31 | 1:10.77 | 1:55.88 | 2:31.12 | |||
17 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.40 | 1:12.91 | 1:57.37 | 2:31.60 | |||
18 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 33.10 | 1:11.99 | 1:56.60 | 2:31.77 | |||
19 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.73 | 1:11.70 | 1:56.75 | 2:32.67 | |||
20 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.49 | 1:13.27 | 1:58.98 | 2:33.11 | |||
21 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 35.77 | 1:14.52 | 1:57.94 | 2:33.17 | |||
22 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 31.94 | 1:12.35 | 1:56.92 | 2:33.41 | |||
23 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.24 | 1:11.98 | 1:56.81 | 2:33.88 | |||
24 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.66 | 1:13.28 | 1:59.37 | 2:33.93 | |||
25 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.05 | 1:11.93 | 1:58.00 | 2:33.95 | |||
26 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.52 | 1:10.61 | 1:57.86 | 2:34.38 | |||
27 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.72 | 1:14.77 | 2:00.07 | 2:35.26 | |||
28 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.94 | 1:14.56 | 2:01.54 | 2:35.42 | |||
29 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.74 | 1:12.92 | 2:01.82 | 2:35.45 | |||
30 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.59 | 1:15.05 | 1:59.10 | 2:35.58 | |||
31 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.02 | 1:12.63 | 1:59.71 | 2:35.74 | |||
32 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 33.62 | 1:15.83 | 1:59.95 | 2:36.90 | |||
33 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.39 | 1:17.12 | 2:00.94 | 2:37.88 | |||
34 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.08 | 1:14.17 | 2:02.90 | 2:39.05 | |||
35 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.88 | 1:23.18 | 2:08.40 | 2:47.69 | |||
- | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 16 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 16, 400m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Max Max Matthiessen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 54.83 | 1:52.85 | 2:51.54 | 3:50.30 | |||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 56.01 | 1:57.01 | 2:58.93 | 3:59.95 | |||
3 | Simon Plato | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 59.87 | 2:01.90 | 3:03.41 | 4:03.23 | |||
4 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 58.48 | 2:01.00 | 3:02.61 | 4:03.96 | |||
5 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 57.89 | 1:59.42 | 3:01.69 | 4:04.00 | |||
6 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.76 | 2:04.15 | 3:08.30 | 4:11.20 | |||
7 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.97 | 2:06.23 | 3:10.35 | 4:12.61 | |||
8 | Alexander Trudov | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 59.44 | 2:04.06 | 3:09.36 | 4:14.67 | |||
9 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 59.78 | 2:03.93 | 3:09.76 | 4:15.65 | |||
10 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 59.64 | 2:05.03 | 3:09.50 | 4:16.55 | |||
11 | Elias Hysing | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.69 | 2:07.85 | 3:12.71 | 4:18.33 | |||
12 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.60 | 2:04.25 | 3:11.86 | 4:18.58 | |||
13 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:01.95 | 2:07.74 | 3:13.97 | 4:19.22 | |||
14 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:02.06 | 2:07.61 | 3:14.65 | 4:19.28 | |||
15 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:02.38 | 2:10.25 | 3:16.33 | 4:19.56 | |||
16 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.80 | 2:08.10 | 3:14.45 | 4:19.95 | |||
17 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:01.89 | 2:08.99 | 3:14.07 | 4:20.61 | |||
18 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 1:02.75 | 2:08.21 | 3:14.89 | 4:22.56 | |||
19 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:02.15 | 2:10.86 | 3:17.16 | 4:22.79 | |||
20 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.33 | 2:11.44 | 3:18.13 | 4:23.50 | |||
21 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 1:02.27 | 2:09.28 | 3:17.05 | 4:23.81 | |||
22 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.20 | 2:09.06 | 3:16.66 | 4:23.94 | |||
23 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:02.57 | 2:11.21 | 3:20.20 | 4:25.45 | |||
24 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 1:01.00 | 2:07.60 | 3:16.87 | 4:26.54 | |||
25 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 1:02.92 | 2:10.55 | 3:17.53 | 4:26.99 | |||
26 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:03.32 | 2:10.82 | 3:19.72 | 4:27.17 | |||
27 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 1:03.93 | 2:12.53 | 3:21.13 | 4:28.09 | |||
28 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:03.48 | 2:11.55 | 3:20.31 | 4:28.45 | |||
29 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:03.88 | 2:12.86 | 3:21.11 | 4:29.10 | |||
30 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:03.06 | 2:11.45 | 3:20.16 | 4:31.85 | |||
31 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:03.54 | 2:14.67 | 3:25.66 | 4:34.80 | |||
32 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.74 | 2:14.75 | 3:25.82 | 4:35.23 | |||
33 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:06.99 | 2:19.56 | 3:32.77 | 4:45.49 | |||
34 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:09.21 | 2:24.71 | 3:41.23 | 4:56.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 17 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:20 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Kunskapsporten |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 25.46 | ||||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.88 | ||||||
3 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 26.07 | ||||||
4 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 26.61 | ||||||
5 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 27.01 | ||||||
6 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.27 | ||||||
7 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 27.45 | ||||||
8 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.51 | ||||||
9 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 27.57 | ||||||
10 | Sandra Lendt | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 27.60 | ||||||
11 | Victoria Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.70 | ||||||
12 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 27.72 | ||||||
13 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 27.80 | ||||||
14 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 27.85 | ||||||
15 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 27.88 | ||||||
16 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.00 | ||||||
17 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 28.06 | ||||||
18 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 28.17 | ||||||
19 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 28.19 | ||||||
20 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 28.21 | ||||||
21 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 28.37 | ||||||
22 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 28.41 | ||||||
23 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 28.48 | ||||||
24 | Tuva Pålsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 28.49 | ||||||
25 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 28.50 | ||||||
26 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 28.51 | ||||||
27 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.52 | ||||||
28 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.53 | ||||||
29 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 28.55 | ||||||
30 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 28.57 | ||||||
30 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.57 | ||||||
32 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.58 | ||||||
33 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 28.63 | ||||||
34 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.65 | ||||||
35 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 28.68 | ||||||
36 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.74 | ||||||
37 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.75 | ||||||
38 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 28.81 | ||||||
39 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 28.84 | ||||||
40 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 28.85 | ||||||
41 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 28.94 | ||||||
41 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 28.94 | ||||||
43 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.97 | ||||||
44 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 29.14 | ||||||
45 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 29.18 | ||||||
46 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 29.23 | ||||||
47 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.28 | ||||||
48 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 29.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:20 |
Resultat Gren 18 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:38 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: LINDAB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.98 | 1:04.87 | 1:39.83 | 2:14.93 | |||
2 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.63 | 1:06.83 | 1:43.18 | 2:19.88 | |||
3 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.81 | 1:07.70 | 1:43.94 | 2:20.78 | |||
4 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.26 | 1:10.06 | 1:48.02 | 2:25.40 | |||
5 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.85 | 1:09.56 | 1:47.44 | 2:25.75 | |||
6 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.25 | 1:10.49 | 1:48.15 | 2:25.98 | |||
7 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.22 | 1:09.96 | 1:47.66 | 2:26.18 | |||
8 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.49 | 1:10.64 | 1:48.73 | 2:27.23 | |||
9 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.94 | 1:10.79 | 1:49.30 | 2:27.76 | |||
10 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.69 | 1:12.13 | 1:50.87 | 2:29.38 | |||
11 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.51 | 1:13.43 | 1:52.47 | 2:30.17 | |||
12 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 33.69 | 1:11.95 | 1:51.56 | 2:31.47 | |||
13 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.07 | 1:11.37 | 1:51.00 | 2:31.95 | |||
14 | William Kerman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.24 | 1:12.98 | 1:52.90 | 2:32.22 | |||
15 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.11 | 1:14.27 | 1:54.56 | 2:33.62 | |||
16 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 33.36 | 1:12.14 | 1:53.07 | 2:34.26 | |||
17 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 33.58 | 1:12.96 | 1:54.39 | 2:35.00 | |||
18 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.56 | 1:13.41 | 1:54.91 | 2:36.12 | |||
19 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 34.47 | 1:14.56 | 1:55.10 | 2:37.24 | |||
20 | Alexander Waldo | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.37 | 1:12.88 | 1:54.59 | 2:37.31 | |||
21 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 34.20 | 1:14.91 | 1:56.13 | 2:37.46 | |||
22 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.54 | 1:15.52 | 1:57.50 | 2:38.17 | |||
23 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 34.08 | 1:14.73 | 1:56.76 | 2:38.20 | |||
24 | Dennis Dukic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.84 | 1:13.62 | 1:55.50 | 2:38.29 | |||
25 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.78 | 1:17.21 | 1:58.42 | 2:39.80 | |||
26 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.06 | 1:15.12 | 1:56.89 | 2:40.20 | |||
27 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.49 | 1:16.87 | 2:00.06 | 2:43.02 | |||
28 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.13 | 1:19.09 | 2:00.97 | 2:43.45 | |||
29 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.84 | 1:17.13 | 2:00.62 | 2:44.68 | |||
30 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.56 | 1:16.87 | 2:00.39 | 2:45.14 | |||
31 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.59 | 1:19.77 | 2:04.60 | 2:47.78 | |||
32 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.18 | 1:21.61 | 2:06.51 | 2:51.34 | |||
- | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:38 |
Resultat Gren 19 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 19, 800m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Ängelholmshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.06 | 2:13.40 | 3:21.17 | 4:29.91 | 9:06.58 | ||
5:38.67 | 6:48.12 | 7:57.46 | ||||||||
2 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.81 | 2:14.35 | 3:22.66 | 4:32.08 | 9:12.24 | ||
5:41.81 | 6:51.73 | 8:01.96 | ||||||||
3 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:06.69 | 2:17.13 | 3:27.81 | 4:38.78 | 9:17.50 | ||
5:48.59 | 6:58.08 | 8:07.97 | ||||||||
4 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:06.74 | 2:16.82 | 3:26.93 | 4:37.33 | 9:19.73 | ||
5:47.77 | 6:58.46 | 8:09.25 | ||||||||
5 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:05.95 | 2:16.58 | 3:28.36 | 4:40.51 | 9:22.76 | ||
5:52.44 | 7:03.71 | 8:13.87 | ||||||||
6 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:05.97 | 2:16.72 | 3:28.51 | 4:40.59 | 9:28.46 | ||
5:52.77 | 7:05.01 | 8:16.90 | ||||||||
7 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.07 | 2:18.53 | 3:30.24 | 4:42.76 | 9:29.78 | ||
5:55.46 | 7:07.82 | 8:19.82 | ||||||||
8 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 1:07.06 | 2:17.31 | 3:28.58 | 4:40.62 | 9:30.49 | ||
5:53.20 | 7:06.09 | 8:19.22 | ||||||||
9 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.33 | 2:22.87 | 3:36.09 | 4:49.07 | 9:39.39 | ||
6:02.46 | 7:15.63 | 8:29.23 | ||||||||
10 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:09.71 | 2:22.66 | 3:35.35 | 4:48.38 | 9:39.64 | ||
6:01.62 | 7:15.00 | 8:28.38 | ||||||||
11 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:10.16 | 2:24.04 | 3:38.79 | 4:53.61 | 9:43.61 | ||
6:07.54 | 7:21.69 | 8:34.45 | ||||||||
12 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 1:10.50 | 2:23.91 | 3:36.95 | 4:50.84 | 9:43.64 | ||
6:04.20 | 7:17.72 | 8:31.51 | ||||||||
13 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.09 | 2:21.45 | 3:35.72 | 4:49.70 | 9:43.98 | ||
6:03.63 | 7:17.88 | 8:31.94 | ||||||||
14 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:08.31 | 2:21.76 | 3:35.45 | 4:49.23 | 9:48.63 | ||
6:03.83 | 7:19.47 | 8:34.55 | ||||||||
15 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 1:10.29 | 2:24.48 | 3:38.83 | 4:53.31 | 9:50.63 | ||
6:08.09 | 7:23.05 | 8:37.66 | ||||||||
16 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.50 | 2:23.01 | 3:36.91 | 4:51.69 | 9:52.65 | ||
6:06.32 | 7:22.50 | 8:38.05 | ||||||||
17 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:09.95 | 2:23.94 | 3:39.13 | 4:55.00 | 9:54.83 | ||
6:10.93 | 7:26.57 | 8:41.75 | ||||||||
18 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:09.46 | 2:23.29 | 3:38.32 | 4:54.22 | 9:54.95 | ||
6:09.66 | 7:25.21 | 8:40.88 | ||||||||
19 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:10.28 | 2:25.32 | 3:41.29 | 4:56.58 | 9:55.04 | ||
6:12.40 | 7:27.72 | 8:42.11 | ||||||||
20 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:09.55 | 2:24.20 | 3:39.31 | 4:55.44 | 9:59.24 | ||
6:11.43 | 7:28.01 | 8:44.61 | ||||||||
21 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:08.72 | 2:22.72 | 3:38.04 | 4:54.78 | 9:59.34 | ||
6:11.07 | 7:27.75 | 8:44.24 | ||||||||
22 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:09.83 | 2:25.12 | 3:41.54 | 4:57.80 | 9:59.52 | ||
6:14.31 | 7:30.80 | 8:46.64 | ||||||||
23 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:09.16 | 2:23.55 | 3:39.49 | 4:55.62 | 10:02.40 | ||
6:12.56 | 7:29.86 | 8:47.27 | ||||||||
24 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:11.17 | 2:27.51 | 3:44.27 | 5:00.15 | 10:03.96 | ||
6:16.03 | 7:31.94 | 8:48.16 | ||||||||
25 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.83 | 2:24.06 | 3:39.90 | 4:55.88 | 10:05.56 | ||
6:12.72 | 7:30.79 | 8:48.82 | ||||||||
26 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 1:10.80 | 2:26.17 | 3:42.41 | 4:59.68 | 10:07.71 | ||
6:16.96 | 7:34.25 | 8:52.20 | ||||||||
27 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:11.13 | 2:28.02 | 3:45.42 | 5:03.22 | 10:08.53 | ||
6:20.76 | 7:37.85 | 8:54.42 | ||||||||
28 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:11.85 | 2:29.50 | 3:47.80 | 5:06.34 | 10:17.21 | ||
6:25.31 | 7:43.67 | 9:01.69 | ||||||||
29 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:10.86 | 2:28.82 | 3:47.77 | 5:05.72 | 10:18.38 | ||
6:24.12 | 7:42.60 | 9:01.83 | ||||||||
30 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:11.91 | 2:29.53 | 3:48.62 | 5:07.85 | 10:27.60 | ||
6:27.56 | 7:47.83 | 9:07.57 | ||||||||
31 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 1:14.04 | 2:35.45 | 3:57.91 | 5:20.36 | 10:42.30 | ||
6:42.18 | 8:03.38 | 9:23.74 | ||||||||
- | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 18:21 |
Resultat Gren 20 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 18:35 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Länsförsäkringar |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 24.61 | ||||||
2 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 24.94 | ||||||
3 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.10 | ||||||
4 | Ahmad Attellesey | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.18 | ||||||
5 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.28 | ||||||
6 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 25.58 | ||||||
7 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 25.65 | ||||||
8 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.67 | ||||||
9 | Jakob Clemedtson | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 25.68 | ||||||
10 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.89 | ||||||
11 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 25.98 | ||||||
12 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 26.09 | ||||||
13 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 26.11 | ||||||
14 | Alexander Löfqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 26.25 | ||||||
15 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 26.27 | ||||||
16 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 26.36 | ||||||
17 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.45 | ||||||
17 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.45 | ||||||
19 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 26.52 | ||||||
20 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 26.61 | ||||||
21 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 26.65 | ||||||
22 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.75 | ||||||
23 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 26.85 | ||||||
24 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.91 | ||||||
25 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.96 | ||||||
26 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 26.98 | ||||||
27 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.06 | ||||||
28 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.20 | ||||||
29 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 27.25 | ||||||
30 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.27 | ||||||
30 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 27.27 | ||||||
32 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.31 | ||||||
32 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.31 | ||||||
34 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 27.32 | ||||||
35 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 27.52 | ||||||
36 | William Kerman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.55 | ||||||
37 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 27.58 | ||||||
38 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 27.71 | ||||||
39 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 27.77 | ||||||
40 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 27.80 | ||||||
41 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.81 | ||||||
42 | Elias Hysing | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 27.83 | ||||||
43 | Gustav Vallbo | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 27.93 | ||||||
44 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.94 | ||||||
45 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 27.95 | ||||||
46 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 27.97 | ||||||
47 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.98 | ||||||
48 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 28.07 | ||||||
49 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 28.09 | ||||||
50 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.14 | ||||||
51 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.22 | ||||||
52 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 28.23 | ||||||
53 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 28.40 | ||||||
54 | Leonardo Nilsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.43 | ||||||
55 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.55 | ||||||
56 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 28.57 | ||||||
57 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.58 | ||||||
57 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 28.58 | ||||||
59 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 28.59 | ||||||
60 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 28.85 | ||||||
61 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.20 | ||||||
62 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 29.38 | ||||||
63 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 18:35 |
Resultat Gren 21 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 19:54 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 21, 200m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Ernst & Young |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.98 | 1:04.37 | 1:38.09 | 2:11.36 | |||
2 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.75 | 1:07.89 | 1:44.45 | 2:21.50 | |||
3 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.01 | 1:09.23 | 1:46.25 | 2:21.91 | |||
4 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 34.09 | 1:10.78 | 1:47.62 | 2:22.96 | |||
5 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.29 | 1:10.64 | 1:47.07 | 2:22.97 | |||
6 | Victoria Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.50 | 1:10.02 | 1:46.76 | 2:23.33 | |||
7 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 33.78 | 1:10.34 | 1:47.59 | 2:24.52 | |||
8 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.96 | 1:11.11 | 1:49.32 | 2:26.36 | |||
9 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.37 | 1:11.81 | 1:49.84 | 2:27.59 | |||
10 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 34.75 | 1:12.51 | 1:50.19 | 2:27.64 | |||
11 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 34.30 | 1:12.11 | 1:49.85 | 2:27.66 | |||
12 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.28 | 1:13.23 | 1:51.04 | 2:27.97 | |||
13 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 33.91 | 1:11.79 | 1:50.21 | 2:28.07 | |||
14 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.65 | 1:11.91 | 1:50.31 | 2:28.46 | |||
15 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.97 | 1:13.13 | 1:51.71 | 2:29.32 | |||
16 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.26 | 1:11.90 | 1:51.48 | 2:30.11 | |||
17 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 35.03 | 1:13.50 | 1:52.93 | 2:30.82 | |||
18 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 35.47 | 1:13.23 | 1:52.10 | 2:31.39 | |||
19 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.51 | 1:13.04 | 1:52.65 | 2:31.62 | |||
20 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 35.20 | 1:12.99 | 1:52.69 | 2:32.47 | |||
21 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.15 | 1:13.43 | 1:53.62 | 2:32.56 | |||
22 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 35.21 | 1:13.71 | 1:52.95 | 2:32.67 | |||
23 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.27 | 1:15.29 | 1:54.59 | 2:32.79 | |||
24 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.34 | 1:15.56 | 1:54.99 | 2:33.42 | |||
25 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 35.34 | 1:14.50 | 1:54.62 | 2:34.68 | |||
26 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.88 | 1:14.74 | 1:54.74 | 2:35.18 | |||
27 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.39 | 1:16.15 | 1:57.17 | 2:36.99 | |||
28 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 35.08 | 1:15.17 | 1:56.86 | 2:37.55 | |||
29 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.95 | 1:14.80 | 1:56.17 | 2:37.77 | |||
30 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 36.47 | 1:16.49 | 1:57.45 | 2:38.52 | |||
31 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.01 | 1:16.72 | 1:59.28 | 2:39.73 | |||
32 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 37.35 | 1:17.36 | 1:59.83 | 2:40.18 | |||
33 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 36.55 | 1:16.13 | 1:58.14 | 2:40.88 | |||
34 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.76 | 1:16.73 | 1:58.66 | 2:41.52 | |||
35 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 37.59 | 1:18.58 | 2:01.52 | 2:44.87 | |||
- | Cornelia Bernspång | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 19:54 |
Resultat Gren 22 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 19:15 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Engelholms Glass |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 3:22.35 | ||||||
Kristian Kron | 1992 | 24.25 | 51.03 | 51.03 | ||||||
Jonas Holmström | 1992 | 24.64 | 50.64 | 1:41.67 | ||||||
Christoffer Carlsen | 1992 | 22.46 | 47.97 | 2:29.64 | ||||||
Olle Williamsson | 1998 | 25.64 | 52.71 | 3:22.35 | ||||||
2 | Landskrona Herrar Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 3:28.03 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 25.44 | 52.15 | 52.15 | ||||||
Linus Kahl | 2001 | 24.53 | 51.85 | 1:44.00 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 25.49 | 53.13 | 2:37.13 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 23.78 | 50.90 | 3:28.03 | ||||||
3 | Mkk Herrar | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:28.66 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 24.94 | 51.54 | 51.54 | ||||||
Marcus Kindberg | 1993 | 25.63 | 52.98 | 1:44.52 | ||||||
Mats Westergren | 1994 | 24.91 | 52.49 | 2:37.01 | ||||||
William Lindblom | 1998 | 24.46 | 51.65 | 3:28.66 | ||||||
4 | Hs Herrar [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 3:30.13 | ||||||
Alexander Löfqvist | 1999 | 25.42 | 52.20 | 52.20 | ||||||
Karl Lindekrantz | 1999 | 25.28 | 52.77 | 1:44.97 | ||||||
Daniel Fischer | 2002 | 24.92 | 52.48 | 2:37.45 | ||||||
Dante Vollmer | 2001 | 25.08 | 52.68 | 3:30.13 | ||||||
5 | Ängelholm | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 3:35.20 | ||||||
Alexander Trudov | 1999 | 25.80 | 54.34 | 54.34 | ||||||
Oskar Hanstål | 1999 | 25.30 | 54.50 | 1:48.84 | ||||||
Petter Hellzén | 2000 | 26.20 | 55.62 | 2:44.46 | ||||||
Daniel Kertes | 1999 | 24.08 | 50.74 | 3:35.20 | ||||||
6 | Poseidon Herrar Lag 1 | 2004 | Simklubben Poseidon | 3:38.69 | ||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 26.15 | 54.90 | 54.90 | ||||||
Jesper Olsson | 1998 | 25.47 | 54.11 | 1:49.01 | ||||||
Gustav Östlund | 2000 | 25.31 | 54.12 | 2:43.13 | ||||||
Gergö Nagy | 1995 | 25.94 | 55.56 | 3:38.69 | ||||||
7 | SK Lödde Herrar 1 [1999] | 2002 | Simklubben Lödde | 3:39.60 | ||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 26.29 | 54.73 | 54.73 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 26.04 | 54.44 | 1:49.17 | ||||||
Ian Hangård | 2002 | 26.21 | 55.89 | 2:45.06 | ||||||
Nils Wergeland | 2002 | 26.01 | 54.54 | 3:39.60 | ||||||
8 | Trelleborg Herrar [1996] | 1996 | Trelleborg Sim | 3:40.26 | ||||||
Axel Lloyd | 1999 | 26.47 | 54.87 | 54.87 | ||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 25.95 | 53.80 | 1:48.67 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 25.72 | 54.09 | 2:42.76 | ||||||
Daniel Lindkvist | 2000 | 27.00 | 57.50 | 3:40.26 | ||||||
9 | Ystads SS Herrar | 0 | Ystads Simsällskap | 3:41.51 | ||||||
Max Persson | 2001 | 26.66 | 56.15 | 56.15 | ||||||
Erik Stoltz | 1998 | 26.84 | 57.02 | 1:53.17 | ||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 26.42 | 55.73 | 2:48.90 | ||||||
Gustaf Persson | 2001 | 25.07 | 52.61 | 3:41.51 | ||||||
10 | SK Triton Herrar Lag1 | 2017 | Simklubben Triton | 3:45.62 | ||||||
Joar Modigh | 2001 | 27.61 | 57.27 | 57.27 | ||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 26.80 | 56.16 | 1:53.43 | ||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 26.35 | 54.72 | 2:48.15 | ||||||
Felix Wetterborg | 2001 | 27.27 | 57.47 | 3:45.62 | ||||||
11 | Mkk Herrar [1997] | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:46.93 | ||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 26.49 | 55.82 | 55.82 | ||||||
Filip Hinderup | 2001 | 26.18 | 56.15 | 1:51.97 | ||||||
Axel Andrén | 2001 | 27.18 | 58.19 | 2:50.16 | ||||||
Gustav Englund | 2001 | 26.68 | 56.77 | 3:46.93 | ||||||
12 | Landskrona Herrar Lag 2 | 0 | Landskrona Simsällskap | 3:47.12 | ||||||
Lucas Lindblom | 2000 | 26.96 | 56.90 | 56.90 | ||||||
Julius Ekstrand | 1998 | 25.70 | 54.57 | 1:51.47 | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 26.37 | 55.50 | 2:46.97 | ||||||
Casper Svärd | 2001 | 28.04 | 1:00.15 | 3:47.12 | ||||||
13 | Poseidon Herrar Lag 2 | 1999 | Simklubben Poseidon | 3:48.94 | ||||||
Sebastian Bergenzaun | 1991 | 25.64 | 54.16 | 54.16 | ||||||
Marko Vasilijevic | 1999 | 27.22 | 58.58 | 1:52.74 | ||||||
Alexander Waldo | 1998 | 27.01 | 56.99 | 2:49.73 | ||||||
Linus Ljunghusen | 2000 | 28.12 | 59.21 | 3:48.94 | ||||||
14 | Höganäs SS Herrar | 0 | Höganäs Simsällskap | 3:49.91 | ||||||
Jacob Engström | 2000 | 27.87 | 58.42 | 58.42 | ||||||
Erik Juliusson | 1998 | 27.09 | 58.30 | 1:56.72 | ||||||
Johan Killman | 1999 | 26.33 | 55.85 | 2:52.57 | ||||||
Jesper Lundqvist | 1999 | 27.00 | 57.34 | 3:49.91 | ||||||
15 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 3:52.41 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 26.96 | 55.99 | 55.99 | ||||||
Thor Grandin | 2002 | 27.47 | 57.63 | 1:53.62 | ||||||
Vilhelm Andersson | 2002 | 27.58 | 58.19 | 2:51.81 | ||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 28.46 | 1:00.60 | 3:52.41 | ||||||
16 | SK Lödde Herrar 2 [2001] | 2001 | Simklubben Lödde | 3:54.13 | ||||||
Isak Paulsson | 2002 | 27.32 | 57.24 | 57.24 | ||||||
Roy Hangård | 1999 | 26.52 | 56.73 | 1:53.97 | ||||||
Hampus Erdös | 2003 | 28.45 | 59.81 | 2:53.78 | ||||||
Elliot Larsson | 2000 | 27.93 | 1:00.35 | 3:54.13 | ||||||
17 | SK Triton Herrar Lag 2 | 2017 | Simklubben Triton | 3:56.42 | ||||||
Erik Boos | 1999 | 27.92 | 59.01 | 59.01 | ||||||
Sebastian Mickelsson | 2001 | 27.95 | 58.52 | 1:57.53 | ||||||
Fredrik Nilsson | 2002 | 27.53 | 58.15 | 2:55.68 | ||||||
Linus Forsgren | 2003 | 29.16 | 1:00.74 | 3:56.42 | ||||||
18 | KK Karpen Herrar | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 4:05.71 | ||||||
Simon Persson | 2003 | 28.82 | 1:00.88 | 1:00.88 | ||||||
William Bevréus | 2003 | 26.80 | 57.24 | 1:58.12 | ||||||
Niels Kwant | 2003 | 30.05 | 1:02.92 | 3:01.04 | ||||||
Liam Lesmac | 2003 | 30.48 | 1:04.67 | 4:05.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 19:15 |
Resultat Gren 23 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 19:34 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 23, 4X100m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Vattnets Hus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Damer | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:55.43 | ||||||
Anna Grahovac | 1999 | 28.13 | 58.22 | 58.22 | ||||||
Nathalie Lindborg | 1991 | 26.65 | 56.02 | 1:54.24 | ||||||
Johanna Ingner | 2002 | 29.48 | 1:01.63 | 2:55.87 | ||||||
Nicola Lindell | 2001 | 28.53 | 59.56 | 3:55.43 | ||||||
2 | Hs Damer [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 3:56.31 | ||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 28.46 | 58.92 | 58.92 | ||||||
Sandra Lendt | 2000 | 28.62 | 1:00.43 | 1:59.35 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 28.18 | 59.36 | 2:58.71 | ||||||
Olivia Ülger | 2000 | 28.27 | 57.60 | 3:56.31 | ||||||
3 | SK Triton Damer Lag1 | 2017 | Simklubben Triton | 4:03.54 | ||||||
Johanna Nilsson | 1996 | 29.12 | 1:01.26 | 1:01.26 | ||||||
Mica Nolén | 2004 | 30.21 | 1:03.64 | 2:04.90 | ||||||
Magdalena Kuras | 1988 | 26.32 | 55.25 | 3:00.15 | ||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 30.03 | 1:03.39 | 4:03.54 | ||||||
4 | Sjöbo SS Damer [1995] | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 4:05.80 | ||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 29.55 | 1:01.76 | 1:01.76 | ||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 28.34 | 1:00.59 | 2:02.35 | ||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 28.94 | 1:00.67 | 3:03.02 | ||||||
Sofia Stålnacke | 2001 | 29.80 | 1:02.78 | 4:05.80 | ||||||
5 | Hs Damer [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 4:06.61 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 29.88 | 1:00.90 | 1:00.90 | ||||||
Kajsa Gustavsson | 2001 | 29.79 | 1:02.75 | 2:03.65 | ||||||
Johanna Palmkvist | 1999 | 29.41 | 1:00.98 | 3:04.63 | ||||||
Maja Jönsson | 2001 | 30.08 | 1:01.98 | 4:06.61 | ||||||
6 | Landskrona Damer Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 4:09.00 | ||||||
Matilda Hoff | 2003 | 30.19 | 1:03.18 | 1:03.18 | ||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 30.96 | 1:04.77 | 2:07.95 | ||||||
Julia Brinkhagen | 1999 | 29.53 | 1:02.20 | 3:10.15 | ||||||
Elin Johannesson | 1999 | 27.93 | 58.85 | 4:09.00 | ||||||
7 | Mkk Damer [1997] | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:09.79 | ||||||
Emma Vileus | 2001 | 29.90 | 1:01.59 | 1:01.59 | ||||||
Julia Osterman | 2004 | 29.79 | 1:02.57 | 2:04.16 | ||||||
Sara Stenberg | 2001 | 29.34 | 1:01.99 | 3:06.15 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 29.99 | 1:03.64 | 4:09.79 | ||||||
8 | KK Karpen Damer | 200 | Kappsimningsklubben Karpen | 4:11.49 | ||||||
Linnéa Persson | 2002 | 29.02 | 59.98 | 59.98 | ||||||
Clara Aronsson | 2002 | 29.61 | 1:01.97 | 2:01.95 | ||||||
Cornelia Bernspång | 2003 | 30.81 | 1:04.71 | 3:06.66 | ||||||
Alice Bengtsson | 2000 | 31.32 | 1:04.83 | 4:11.49 | ||||||
9 | Vellinge-N Damer [1999] | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:11.57 | ||||||
Ida Larsson | 2002 | 30.23 | 1:02.90 | 1:02.90 | ||||||
Ebba Löfgren | 2001 | 29.17 | 1:01.63 | 2:04.53 | ||||||
Frida Rödin | 2000 | 31.36 | 1:06.11 | 3:10.64 | ||||||
Alice Skoglund | 2003 | 28.54 | 1:00.93 | 4:11.57 | ||||||
10 | Höganäs SS Damer 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | 4:11.68 | ||||||
Thelma Jöhncke | 1999 | 30.14 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 29.59 | 1:03.79 | 2:08.18 | ||||||
Ida Widén | 2001 | 29.22 | 1:01.39 | 3:09.57 | ||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 29.90 | 1:02.11 | 4:11.68 | ||||||
11 | SK Hajen | 1971 | Simklubben Hajen | 4:12.48 | ||||||
Elin Lackegård | 2000 | 29.05 | 1:00.86 | 1:00.86 | ||||||
Sara Nobrell | 2002 | 30.83 | 1:03.81 | 2:04.67 | ||||||
Ella Jeppsson | 2003 | 30.21 | 1:03.72 | 3:08.39 | ||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 30.49 | 1:04.09 | 4:12.48 | ||||||
12 | SK Lödde Damer [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 4:13.24 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 28.98 | 1:00.49 | 1:00.49 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 30.07 | 1:03.41 | 2:03.90 | ||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 31.56 | 1:05.67 | 3:09.57 | ||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 30.55 | 1:03.67 | 4:13.24 | ||||||
13 | Trelleborg Damer Lag 2 | 2004 | Trelleborg Sim | 4:15.24 | ||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 30.53 | 1:03.50 | 1:03.50 | ||||||
Linn Olsson | 2002 | 29.56 | 1:03.11 | 2:06.61 | ||||||
Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 30.65 | 1:04.65 | 3:11.26 | ||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 30.84 | 1:03.98 | 4:15.24 | ||||||
14 | Poseidon Damer Lag 1 | 2004 | Simklubben Poseidon | 4:15.34 | ||||||
Elin Melin | 2000 | 29.90 | 1:01.73 | 1:01.73 | ||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 30.30 | 1:03.63 | 2:05.36 | ||||||
Boel Bergquist | 2003 | 30.92 | 1:06.05 | 3:11.41 | ||||||
Jenny Le | 2000 | 30.54 | 1:03.93 | 4:15.34 | ||||||
15 | Ystads SS Damer | 0 | Ystads Simsällskap | 4:16.01 | ||||||
Tilde Larsson | 2001 | 29.88 | 1:04.58 | 1:04.58 | ||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 29.50 | 1:02.80 | 2:07.38 | ||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 31.94 | 1:07.71 | 3:15.09 | ||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 29.23 | 1:00.92 | 4:16.01 | ||||||
16 | Ksls Damer | 2001 | Kristianstads SLS | 4:18.07 | ||||||
Thilde Lantz | 2001 | 30.79 | 1:04.60 | 1:04.60 | ||||||
Saga Nyborg | 2003 | 30.79 | 1:04.73 | 2:09.33 | ||||||
Amanda Modig | 1999 | 30.69 | 1:04.70 | 3:14.03 | ||||||
Annie Thulin | 2003 | 30.88 | 1:04.04 | 4:18.07 | ||||||
17 | Osby SS Damer | 1995 | Osby Simsällskap | 4:19.28 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 31.37 | 1:07.80 | 1:07.80 | ||||||
Moa Olofsson | 2002 | 30.05 | 1:03.80 | 2:11.60 | ||||||
Alma Torkelsson | 2003 | 30.00 | 1:02.46 | 3:14.06 | ||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | 29.90 | 1:05.22 | 4:19.28 | ||||||
18 | SK Sydsim Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:24.07 | ||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 31.02 | 1:03.95 | 1:03.95 | ||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 31.83 | 1:07.64 | 2:11.59 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 30.97 | 1:05.51 | 3:17.10 | ||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 31.19 | 1:06.97 | 4:24.07 | ||||||
19 | Landskrona Damer Lag 2 | 0 | Landskrona Simsällskap | 4:25.08 | ||||||
Elin Rundblad | 1999 | 31.59 | 1:06.28 | 1:06.28 | ||||||
Wilma Rundblad | 2003 | 31.01 | 1:06.01 | 2:12.29 | ||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 30.28 | 1:05.40 | 3:17.69 | ||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 31.83 | 1:07.39 | 4:25.08 | ||||||
- | Trelleborg Damer [1996] | 1996 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 19:34 |
Resultat Gren 24 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 24, 4X50m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Ditec |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:42.70 | ||||||
Kristian Kron | 1992 | 26.62 | 26.62 | |||||||
Erik Kähr | 1995 | 27.92 | 54.54 | |||||||
Daniel Lundahl | 1991 | 25.36 | 1:19.90 | |||||||
Jonas Holmström | 1992 | 22.80 | 1:42.70 | |||||||
2 | Landskrona Herrar Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 1:42.93 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 26.79 | 26.79 | |||||||
Julius Ekstrand | 1998 | 28.61 | 55.40 | |||||||
Oskar Hoff | 1998 | 24.43 | 1:19.83 | |||||||
Emil Hassling | 2000 | 23.10 | 1:42.93 | |||||||
3 | Mkk Herrar | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:43.29 | ||||||
Mattias Carlsson | 1990 | 25.80 | 25.80 | |||||||
Anton Persson | 1994 | 29.79 | 55.59 | |||||||
Eric Hinderup | 1998 | 24.06 | 1:19.65 | |||||||
Mats Westergren | 1994 | 23.64 | 1:43.29 | |||||||
4 | Ängelholm | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:48.44 | ||||||
Petter Hellzén | 2000 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Daniel Kertes | 1999 | 28.09 | 57.63 | |||||||
Oskar Hanstål | 1999 | 26.20 | 1:23.83 | |||||||
Alexander Trudov | 1999 | 24.61 | 1:48.44 | |||||||
5 | Karlskrona Herrar [1999] | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 1:51.28 | ||||||
Gustav Vallbo | 1999 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Elias Kromnow | 1999 | 29.77 | 1:00.82 | |||||||
Jakob Clemedtson | 1996 | 25.34 | 1:26.16 | |||||||
Marcus Barkrot | 2002 | 25.12 | 1:51.28 | |||||||
6 | Mkk Herrar [1997] | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:51.44 | ||||||
Sten Ludvigsson | 1998 | 28.91 | 28.91 | |||||||
Joaquin Diaz | 2001 | 31.35 | 1:00.26 | |||||||
Robin Falk | 2001 | 27.67 | 1:27.93 | |||||||
William Lindblom | 1998 | 23.51 | 1:51.44 | |||||||
7 | SK Lödde Herrar 1 [1999] | 2002 | Simklubben Lödde | 1:51.84 | ||||||
Nils Wergeland | 2002 | 29.27 | 29.27 | |||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 31.70 | 1:00.97 | |||||||
Ian Hangård | 2002 | 26.30 | 1:27.27 | |||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 24.57 | 1:51.84 | |||||||
8 | Poseidon Herrar Lag 2 | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:51.95 | ||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Marko Vasilijevic | 1999 | 31.53 | 1:00.53 | |||||||
Jesper Olsson | 1998 | 25.88 | 1:26.41 | |||||||
Alexander Waldo | 1998 | 25.54 | 1:51.95 | |||||||
9 | Trelleborg Herrar [1996] | 1996 | Trelleborg Sim | 1:52.64 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 28.64 | 28.64 | |||||||
Axel Lloyd | 1999 | 31.37 | 1:00.01 | |||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 27.28 | 1:27.29 | |||||||
Daniel Lindkvist | 2000 | 25.35 | 1:52.64 | |||||||
10 | SK Triton Herrar Lag1 | 0 | Simklubben Triton | 1:53.70 | ||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Erik Boos | 1999 | 31.36 | 1:01.39 | |||||||
Joar Modigh | 2001 | 27.15 | 1:28.54 | |||||||
Oskar Skarin | 1999 | 25.16 | 1:53.70 | |||||||
11 | SS Iden Herrar | 0 | Simsällskapet Iden | 1:55.02 | ||||||
Simon Ljungbeck | 2000 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Esbjörn Ohlsson | 1996 | 31.94 | 1:03.45 | |||||||
Jonatan Wede | 1988 | 26.19 | 1:29.64 | |||||||
Gustav Lidbäck | 2002 | 25.38 | 1:55.02 | |||||||
12 | Höganäs SS Herrar | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:56.98 | ||||||
Jesper Lundqvist | 1999 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Johan Killman | 1999 | 32.86 | 1:03.81 | |||||||
Erik Juliusson | 1998 | 26.84 | 1:30.65 | |||||||
Jacob Engström | 2000 | 26.33 | 1:56.98 | |||||||
13 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 1:57.15 | ||||||
Thor Grandin | 2002 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 34.07 | 1:04.54 | |||||||
Jens Christiansen | 2001 | 26.70 | 1:31.24 | |||||||
Vilhelm Andersson | 2002 | 25.91 | 1:57.15 | |||||||
14 | SK Lödde Herrar 2 [2001] | 2001 | Simklubben Lödde | 2:01.96 | ||||||
Roy Hangård | 1999 | 30.58 | 30.58 | |||||||
Isak Paulsson | 2002 | 34.13 | 1:04.71 | |||||||
Elliot Larsson | 2000 | 29.91 | 1:34.62 | |||||||
Hampus Erdös | 2003 | 27.34 | 2:01.96 | |||||||
15 | KK Karpen Herrar | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:02.72 | ||||||
William Bevréus | 2003 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Simon Persson | 2003 | 34.67 | 1:04.26 | |||||||
Niels Kwant | 2003 | 29.74 | 1:34.00 | |||||||
Liam Lesmac | 2003 | 28.72 | 2:02.72 | |||||||
- | SK Triton Herrar Lag 2 | 2017 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Nicolas Nolén | 2000 | |||||||||
Fredrik Nilsson | 2002 | |||||||||
Linus Forsgren | 2003 | |||||||||
Felix Wetterborg | 2001 | DNS | ||||||||
- | Hs Herrar [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gustav Kroon | 1998 | 28.72 | 28.72 | |||||||
- | Landskrona Herrar Lag 2 | 0 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 28.88 | 28.88 | |||||||
- | Poseidon Herrar Lag 1 | 2004 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Gergö Nagy | 1995 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Luke Postema | 1995 | 29.85 | 58.46 | |||||||
Sebastian Bergenzaun | 1991 | 25.10 | 1:23.56 | |||||||
- | Ystads SS Herrar | 0 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Erik Stoltz | 1998 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 25 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Öresundskraft |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 27.55 | 56.36 | |||||
2 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 27.36 | 56.92 | |||||
3 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 27.48 | 58.23 | |||||
4 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 27.94 | 58.25 | |||||
5 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.24 | 58.27 | |||||
6 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.13 | 58.34 | |||||
7 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 28.30 | 58.86 | |||||
8 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.94 | 59.59 | |||||
9 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.51 | 59.96 | |||||
10 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 28.52 | 1:00.05 | |||||
10 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 28.80 | 1:00.05 | |||||
12 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.19 | 1:00.25 | |||||
13 | Victoria Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.03 | 1:00.53 | |||||
14 | Sandra Lendt | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.98 | 1:00.55 | |||||
15 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.07 | 1:00.60 | |||||
16 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.86 | 1:00.82 | |||||
17 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 29.36 | 1:00.87 | |||||
18 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 29.38 | 1:00.90 | |||||
19 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.40 | 1:00.93 | |||||
20 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 29.92 | 1:00.97 | |||||
21 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 29.33 | 1:01.06 | |||||
22 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.64 | 1:01.07 | |||||
23 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 29.46 | 1:01.10 | |||||
24 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.16 | 1:01.17 | |||||
25 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.48 | 1:01.24 | |||||
26 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.38 | 1:01.38 | |||||
27 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 29.77 | 1:01.60 | |||||
28 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 29.74 | 1:01.98 | |||||
29 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.68 | 1:02.30 | |||||
30 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 30.43 | 1:02.49 | |||||
31 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.54 | 1:02.57 | |||||
32 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.06 | 1:02.70 | |||||
33 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 30.54 | 1:03.04 | |||||
34 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 30.32 | 1:03.07 | |||||
35 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.45 | 1:03.12 | |||||
36 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 30.02 | 1:03.24 | |||||
37 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 29.98 | 1:03.26 | |||||
38 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.19 | 1:03.45 | |||||
39 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 30.75 | 1:03.61 | |||||
40 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 30.74 | 1:04.80 | |||||
41 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.82 | 1:04.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 26 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Polymont |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 25.47 | 52.92 | 1:20.92 | 1:49.45 | |||
2 | Jonas Holmström | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 25.83 | 53.42 | 1:21.89 | 1:49.62 | |||
3 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.29 | 54.29 | 1:22.60 | 1:49.88 | |||
4 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 25.90 | 54.08 | 1:23.09 | 1:51.95 | |||
5 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 26.21 | 54.17 | 1:23.37 | 1:52.97 | |||
6 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 25.61 | 54.34 | 1:23.82 | 1:53.53 | |||
7 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.62 | 55.13 | 1:24.01 | 1:53.98 | |||
8 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.89 | 55.86 | 1:25.61 | 1:55.63 | |||
9 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 26.60 | 55.35 | 1:25.64 | 1:56.40 | |||
10 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 26.35 | 55.25 | 1:25.34 | 1:56.43 | |||
11 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.64 | 56.23 | 1:27.20 | 1:57.93 | |||
12 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.99 | 56.84 | 1:27.41 | 1:58.38 | |||
13 | William Kerman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.98 | 58.91 | 1:29.48 | 1:58.41 | |||
14 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.22 | 56.86 | 1:27.75 | 1:58.63 | |||
15 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.36 | 57.64 | 1:28.52 | 2:00.48 | |||
16 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.60 | 59.12 | 1:29.75 | 2:01.15 | |||
17 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.34 | 57.86 | 1:29.08 | 2:01.19 | |||
18 | Alexander Trudov | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.58 | 58.16 | 1:29.86 | 2:01.23 | |||
19 | Elias Hysing | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 27.83 | 57.32 | 1:29.01 | 2:01.43 | |||
20 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 28.32 | 59.23 | 1:30.70 | 2:02.19 | |||
21 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.20 | 58.30 | 1:30.24 | 2:02.22 | |||
22 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 27.92 | 58.95 | 1:30.10 | 2:02.49 | |||
23 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 28.17 | 58.94 | 1:30.39 | 2:02.56 | |||
24 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 28.74 | 1:00.14 | 1:31.52 | 2:02.71 | |||
25 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 28.20 | 58.83 | 1:30.27 | 2:02.77 | |||
26 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.17 | 59.41 | 1:31.36 | 2:02.99 | |||
27 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 28.26 | 59.43 | 1:31.42 | 2:04.03 | |||
28 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.45 | 58.49 | 1:30.98 | 2:04.20 | |||
29 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.52 | 1:00.53 | 1:33.51 | 2:05.25 | |||
30 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.08 | 58.47 | 1:31.79 | 2:05.27 | |||
31 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.12 | 1:00.14 | 1:33.80 | 2:05.82 | |||
32 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 29.13 | 1:00.70 | 1:33.25 | 2:06.11 | |||
33 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 29.04 | 1:00.67 | 1:33.64 | 2:06.13 | |||
34 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 28.50 | 1:00.63 | 1:33.52 | 2:06.17 | |||
35 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.92 | 1:00.81 | 1:34.06 | 2:06.51 | |||
36 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.72 | 1:00.31 | 1:33.85 | 2:06.74 | |||
37 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.43 | 1:00.40 | 1:35.05 | 2:10.00 | |||
- | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 27 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: PEAB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.92 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 32.01 | ||||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.06 | ||||||
4 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.36 | ||||||
5 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 33.96 | ||||||
6 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.13 | ||||||
7 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 34.20 | ||||||
8 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.59 | ||||||
9 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.68 | ||||||
10 | Sarah Wallin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.81 | ||||||
11 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 34.98 | ||||||
12 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 35.25 | ||||||
13 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.34 | ||||||
14 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 35.35 | ||||||
15 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.37 | ||||||
16 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.61 | ||||||
17 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 35.65 | ||||||
18 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.87 | ||||||
19 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 35.90 | ||||||
20 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.95 | ||||||
21 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 36.08 | ||||||
22 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 36.34 | ||||||
23 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.40 | ||||||
24 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 36.45 | ||||||
25 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 36.57 | ||||||
26 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.59 | ||||||
27 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 36.78 | ||||||
28 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.82 | ||||||
29 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.83 | ||||||
30 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 36.88 | ||||||
31 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 36.96 | ||||||
32 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 37.15 | ||||||
33 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 37.24 | ||||||
34 | Alma Sandberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 37.27 | ||||||
35 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.30 | ||||||
36 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.33 | ||||||
37 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 37.39 | ||||||
38 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.47 | ||||||
39 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 37.70 | ||||||
40 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.81 | ||||||
41 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.90 | ||||||
42 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.35 | ||||||
43 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.79 | ||||||
44 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 28 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Kunskapsporten |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 30.12 | 1:03.46 | |||||
2 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.64 | 1:03.64 | |||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.57 | 1:04.38 | |||||
4 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.97 | 1:04.63 | |||||
5 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.50 | 1:05.22 | |||||
6 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.68 | 1:05.44 | |||||
7 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.36 | 1:06.23 | |||||
8 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 30.90 | 1:06.31 | |||||
9 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 30.92 | 1:06.72 | |||||
10 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 30.69 | 1:07.22 | |||||
11 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.63 | 1:08.32 | |||||
12 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.93 | 1:08.64 | |||||
13 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.95 | 1:08.79 | |||||
14 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.47 | 1:08.82 | |||||
15 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 31.42 | 1:09.09 | |||||
16 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.37 | 1:09.12 | |||||
17 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 32.35 | 1:09.56 | |||||
18 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.51 | 1:10.02 | |||||
19 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.51 | 1:10.45 | |||||
20 | Alexander Waldo | 1998 | Simklubben Poseidon | 32.82 | 1:10.50 | |||||
21 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 33.30 | 1:11.37 | |||||
22 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.09 | 1:11.70 | |||||
23 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 33.19 | 1:11.82 | |||||
24 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.24 | 1:11.96 | |||||
25 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.65 | 1:12.20 | |||||
26 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 33.13 | 1:12.34 | |||||
27 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.38 | 1:12.40 | |||||
28 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 32.97 | 1:12.49 | |||||
29 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.67 | 1:12.64 | |||||
30 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.20 | 1:12.79 | |||||
31 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 34.30 | 1:13.69 | |||||
32 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.14 | 1:13.74 | |||||
33 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.07 | 1:14.21 | |||||
34 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.63 | 1:14.77 | |||||
35 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.32 | 1:15.24 | |||||
36 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.69 | 1:16.15 | |||||
37 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 34.77 | 1:16.17 | |||||
38 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.17 | 1:18.72 | |||||
- | Erik Kähr | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 29 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 29, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: LINDAB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:09.28 | 2:25.80 | 3:52.76 | 5:00.75 | |||
2 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:10.23 | 2:31.97 | 3:56.63 | 5:07.42 | |||
3 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:13.41 | 2:33.79 | 3:56.71 | 5:08.76 | |||
4 | Johanna Palmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.85 | 2:31.95 | 4:04.07 | 5:14.05 | |||
5 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:14.33 | 2:37.35 | 4:04.89 | 5:16.56 | |||
6 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:13.08 | 2:34.43 | 4:04.83 | 5:17.18 | |||
7 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.57 | 2:34.90 | 4:03.08 | 5:18.05 | |||
8 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:14.05 | 2:36.26 | 4:13.16 | 5:23.72 | |||
9 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.37 | 2:37.69 | 4:14.30 | 5:25.02 | |||
10 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.90 | 2:40.99 | 4:12.35 | 5:26.55 | |||
11 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:13.03 | 2:36.14 | 4:09.58 | 5:27.97 | |||
12 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 1:11.83 | 2:35.76 | 4:10.16 | 5:30.81 | |||
13 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:18.08 | 2:44.04 | 4:14.17 | 5:31.40 | |||
14 | Alma Sandberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 1:13.87 | 2:43.36 | 4:17.10 | 5:39.05 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 30 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Ängelholmshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.64 | 54.90 | |||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.81 | 55.14 | |||||
3 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 26.83 | 56.32 | |||||
4 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.15 | 56.85 | |||||
5 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 26.35 | 56.92 | |||||
6 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 26.77 | 57.08 | |||||
7 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 27.25 | 57.94 | |||||
8 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 26.68 | 58.13 | |||||
9 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.50 | 58.30 | |||||
10 | Jakob Clemedtson | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 26.34 | 58.31 | |||||
11 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 27.31 | 58.58 | |||||
12 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 27.26 | 58.71 | |||||
13 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 27.99 | 59.37 | |||||
14 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 27.59 | 59.48 | |||||
15 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 27.89 | 59.60 | |||||
16 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.91 | 59.66 | |||||
17 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 27.20 | 59.72 | |||||
18 | William Kerman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.10 | 1:00.14 | |||||
19 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.80 | 1:00.22 | |||||
20 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.65 | 1:00.40 | |||||
21 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 28.63 | 1:00.80 | |||||
22 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.72 | 1:00.81 | |||||
23 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 28.47 | 1:00.84 | |||||
24 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.07 | 1:00.85 | |||||
25 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.12 | 1:00.86 | |||||
26 | Alexander Trudov | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.88 | 1:01.13 | |||||
27 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.37 | 1:01.15 | |||||
28 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.38 | 1:01.49 | |||||
29 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 28.79 | 1:01.61 | |||||
30 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.10 | 1:01.75 | |||||
31 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 28.73 | 1:01.95 | |||||
32 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.38 | 1:01.97 | |||||
33 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.08 | 1:02.13 | |||||
34 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.78 | 1:02.19 | |||||
35 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.24 | 1:02.31 | |||||
36 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 28.56 | 1:02.49 | |||||
37 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 28.17 | 1:02.96 | |||||
38 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.97 | 1:03.05 | |||||
39 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.76 | 1:03.14 | |||||
40 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 28.88 | 1:03.38 | |||||
41 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 29.87 | 1:03.59 | |||||
42 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 29.88 | 1:04.29 | |||||
43 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.35 | 1:04.45 | |||||
44 | Gustav Vallbo | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 29.50 | 1:04.65 | |||||
45 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.79 | 1:06.34 | |||||
46 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.31 | 1:06.38 | |||||
47 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 31.64 | 1:06.70 | |||||
48 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.62 | 1:06.71 | |||||
49 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.67 | 1:07.44 | |||||
- | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
- | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 31 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Ernst & Young |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 29.28 | 59.65 | |||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 30.52 | 1:03.09 | |||||
3 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.86 | 1:04.05 | |||||
4 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.10 | 1:05.35 | |||||
5 | Victoria Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.60 | 1:05.57 | |||||
6 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 31.60 | 1:05.63 | |||||
7 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.70 | 1:06.69 | |||||
8 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 32.33 | 1:06.82 | |||||
9 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.43 | 1:07.05 | |||||
10 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 32.89 | 1:07.41 | |||||
11 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 33.21 | 1:08.03 | |||||
12 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 32.94 | 1:08.29 | |||||
13 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.09 | 1:08.30 | |||||
14 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.44 | 1:08.47 | |||||
15 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.83 | 1:09.01 | |||||
16 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.10 | 1:09.17 | |||||
17 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.48 | 1:09.24 | |||||
18 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.18 | 1:09.26 | |||||
19 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.97 | 1:09.49 | |||||
20 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.15 | 1:09.82 | |||||
21 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 34.07 | 1:10.07 | |||||
22 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.34 | 1:10.08 | |||||
23 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 34.57 | 1:10.14 | |||||
24 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.64 | 1:10.31 | |||||
25 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.09 | 1:10.55 | |||||
26 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 34.04 | 1:10.64 | |||||
27 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.63 | 1:10.78 | |||||
28 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 34.09 | 1:10.96 | |||||
29 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 34.69 | 1:11.01 | |||||
30 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 34.46 | 1:11.23 | |||||
31 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.51 | 1:11.34 | |||||
32 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 33.99 | 1:12.25 | |||||
33 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 35.19 | 1:12.51 | |||||
34 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.68 | 1:12.73 | |||||
35 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 35.70 | 1:12.77 | |||||
36 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.06 | 1:12.85 | |||||
37 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 34.92 | 1:13.21 | |||||
38 | Tuva Pålsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 35.56 | 1:14.49 | |||||
39 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.07 | 1:16.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 32 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 12:30 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 32, 1500m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Swedbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:06.47 | 2:17.23 | 3:28.53 | 4:39.40 | 17:46.67 | ||
5:50.66 | 7:01.87 | 8:13.47 | 9:25.59 | |||||||
10:37.71 | 11:49.72 | 13:01.74 | 14:13.97 | |||||||
15:26.20 | 16:38.27 | |||||||||
2 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:08.13 | 2:20.16 | 3:31.27 | 4:42.53 | 17:47.04 | ||
5:54.09 | 7:05.20 | 8:16.47 | 9:27.94 | |||||||
10:39.14 | 11:50.72 | 13:02.32 | 14:13.85 | |||||||
15:26.14 | 16:38.31 | |||||||||
3 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:07.58 | 2:19.59 | 3:31.96 | 4:44.08 | 18:03.37 | ||
5:56.32 | 7:08.07 | 8:20.90 | 9:33.49 | |||||||
10:46.87 | 12:00.39 | 13:13.09 | 14:26.09 | |||||||
15:39.08 | 16:51.54 | |||||||||
4 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:05.77 | 2:17.03 | 3:29.25 | 4:41.67 | 18:11.85 | ||
5:54.43 | 7:08.10 | 8:21.67 | 9:35.44 | |||||||
10:49.70 | 12:03.15 | 13:17.03 | 14:30.92 | |||||||
15:44.76 | 16:58.98 | |||||||||
5 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:08.64 | 2:21.28 | 3:33.92 | 4:46.75 | 18:12.61 | ||
5:59.39 | 7:12.68 | 8:26.15 | 9:39.70 | |||||||
10:53.58 | 12:07.61 | 13:21.86 | 14:35.47 | |||||||
15:49.36 | 17:03.08 | |||||||||
6 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:11.76 | 2:27.33 | 3:42.98 | 4:58.82 | 18:53.38 | ||
6:14.71 | 7:30.89 | 8:46.82 | 10:02.85 | |||||||
11:18.87 | 12:34.75 | 13:50.42 | 15:06.36 | |||||||
16:22.55 | 17:38.59 | |||||||||
7 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:09.68 | 2:25.82 | 3:42.07 | 4:58.81 | 18:54.64 | ||
6:15.04 | 7:31.00 | 8:46.90 | 10:02.80 | |||||||
11:18.85 | 12:35.03 | 13:51.20 | 15:07.63 | |||||||
16:24.10 | 17:40.01 | |||||||||
8 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:12.85 | 2:28.88 | 3:44.18 | 4:59.74 | 19:07.16 | ||
6:16.62 | 7:32.89 | 8:50.58 | 10:07.91 | |||||||
11:25.28 | 12:42.57 | 14:00.02 | 15:17.49 | |||||||
16:34.69 | 17:52.41 | |||||||||
9 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:10.69 | 2:27.02 | 3:44.18 | 5:01.35 | 19:09.95 | ||
6:18.52 | 7:35.90 | 8:53.02 | 10:10.69 | |||||||
11:28.39 | 12:45.93 | 14:03.85 | 15:20.95 | |||||||
16:38.00 | 17:54.92 | |||||||||
10 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:10.57 | 2:26.44 | 3:42.69 | 4:59.39 | 19:10.41 | ||
6:16.47 | 7:33.92 | 8:51.33 | 10:08.71 | |||||||
11:26.63 | 12:44.06 | 14:01.49 | 15:19.14 | |||||||
16:36.85 | 17:54.73 | |||||||||
11 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 1:12.23 | 2:29.54 | 3:46.60 | 5:05.16 | 19:31.67 | ||
6:23.93 | 7:44.07 | 9:04.12 | 10:23.46 | |||||||
11:42.05 | 13:01.23 | 14:19.86 | 15:38.95 | |||||||
16:57.74 | 18:16.55 | |||||||||
12 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:13.77 | 2:32.61 | 3:51.93 | 5:11.75 | 19:45.84 | ||
6:30.97 | 7:51.19 | 9:10.76 | 10:31.17 | |||||||
11:51.05 | 13:11.36 | 14:31.14 | 15:50.37 | |||||||
17:10.41 | 18:29.54 | |||||||||
13 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:13.70 | 2:30.83 | 3:49.60 | 5:10.24 | 19:51.36 | ||
6:31.57 | 7:49.39 | 9:08.00 | 10:28.18 | |||||||
11:48.54 | 13:09.46 | 14:30.51 | 15:51.60 | |||||||
17:12.34 | 18:31.23 | |||||||||
14 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:12.04 | 2:29.71 | 3:48.32 | 5:07.87 | 20:00.07 | ||
6:27.44 | 7:47.79 | 9:07.62 | 10:28.49 | |||||||
11:48.69 | 13:09.78 | 14:31.84 | 15:54.47 | |||||||
17:16.64 | 18:39.10 | |||||||||
15 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 1:10.05 | 2:27.37 | 3:45.13 | 5:04.45 | 20:06.08 | ||
6:25.63 | 7:47.41 | 9:09.33 | 10:31.57 | |||||||
11:52.46 | 13:16.52 | 14:38.91 | 16:01.07 | |||||||
17:24.61 | 18:47.07 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 12:30 |
Resultat Gren 33 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 12:36 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 33, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.12 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.41 | ||||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.70 | ||||||
4 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.90 | ||||||
5 | Daniel Lundahl | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 27.93 | ||||||
6 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.05 | ||||||
7 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 28.20 | ||||||
8 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.44 | ||||||
9 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.70 | ||||||
10 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 28.75 | ||||||
11 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 28.80 | ||||||
12 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.03 | ||||||
13 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.27 | ||||||
14 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 29.37 | ||||||
15 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.42 | ||||||
16 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.65 | ||||||
17 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 29.67 | ||||||
18 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.82 | ||||||
19 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 29.83 | ||||||
20 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.92 | ||||||
21 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.06 | ||||||
22 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 30.08 | ||||||
23 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.09 | ||||||
24 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.23 | ||||||
25 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.35 | ||||||
26 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 30.41 | ||||||
27 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 30.80 | ||||||
28 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 30.81 | ||||||
29 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.82 | ||||||
30 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 30.87 | ||||||
31 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.94 | ||||||
31 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 30.94 | ||||||
33 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 31.13 | ||||||
34 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 31.19 | ||||||
35 | Gustav Vallbo | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 31.23 | ||||||
36 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 31.29 | ||||||
37 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 31.44 | ||||||
38 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 31.94 | ||||||
39 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.37 | ||||||
- | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 12:36 |
Resultat Gren 34 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 12:47 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 34, 100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Vattnets Hus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 28.07 | 1:02.06 | |||||
2 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.54 | 1:03.08 | |||||
3 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.86 | 1:04.93 | |||||
4 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 31.34 | 1:06.13 | |||||
5 | Sandra Lendt | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.66 | 1:06.64 | |||||
6 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.41 | 1:08.08 | |||||
6 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.17 | 1:08.08 | |||||
8 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.18 | 1:08.20 | |||||
9 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.58 | 1:08.32 | |||||
10 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 30.30 | 1:09.00 | |||||
11 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 32.05 | 1:09.22 | |||||
12 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 32.68 | 1:09.39 | |||||
13 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 33.12 | 1:09.69 | |||||
14 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 32.76 | 1:10.10 | |||||
15 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.65 | 1:10.30 | |||||
16 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 32.00 | 1:10.33 | |||||
17 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 33.71 | 1:10.40 | |||||
18 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.07 | 1:10.73 | |||||
19 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.40 | 1:10.81 | |||||
20 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.87 | 1:10.87 | |||||
21 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.01 | 1:10.91 | |||||
22 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.87 | 1:10.92 | |||||
23 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 32.65 | 1:11.01 | |||||
24 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.23 | 1:11.17 | |||||
25 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 33.03 | 1:11.21 | |||||
26 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.39 | 1:11.50 | |||||
27 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.27 | 1:11.65 | |||||
27 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 31.98 | 1:11.65 | |||||
29 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.77 | 1:11.68 | |||||
30 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.99 | 1:11.70 | |||||
31 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.90 | 1:11.79 | |||||
32 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.29 | 1:11.84 | |||||
33 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 34.02 | 1:11.91 | |||||
34 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.72 | 1:12.01 | |||||
35 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.90 | 1:12.09 | |||||
36 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.17 | 1:12.26 | |||||
37 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.21 | 1:13.02 | |||||
38 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 34.10 | 1:13.03 | |||||
39 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.33 | 1:13.60 | |||||
40 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 33.22 | 1:13.61 | |||||
41 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.56 | 1:14.11 | |||||
42 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 34.71 | 1:14.80 | |||||
43 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.74 | 1:14.89 | |||||
44 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 34.56 | 1:14.97 | |||||
45 | Alma Sandberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 34.77 | 1:15.30 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 12:47 |
Resultat Gren 35 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 13:15 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 35, 4X200m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Skoogs Åkeri & Logistik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Hs Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 7:32.42 | ||||||
Jonas Holmström | 1992 | 54.47 | 1:52.30 | 1:52.30 | ||||||
Isak Vikström | 1999 | 55.31 | 1:55.33 | 3:47.63 | ||||||
Daniel Fischer | 2002 | 55.26 | 1:55.99 | 5:43.62 | ||||||
Kristian Kron | 1992 | 52.10 | 1:48.80 | 7:32.42 | ||||||
2 | Mkk Herrar | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 7:37.89 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 55.85 | 1:58.96 | 1:58.96 | ||||||
William Lindblom | 1998 | 55.24 | 1:55.65 | 3:54.61 | ||||||
Mats Westergren | 1994 | 54.26 | 1:53.70 | 5:48.31 | ||||||
Mattias Carlsson | 1990 | 52.55 | 1:49.58 | 7:37.89 | ||||||
3 | Landskrona Herrar Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 7:43.17 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 57.58 | 2:01.46 | 2:01.46 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 54.60 | 1:54.77 | 3:56.23 | ||||||
Linus Kahl | 2001 | 53.50 | 1:52.79 | 5:49.02 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 54.44 | 1:54.15 | 7:43.17 | ||||||
4 | Ängelholm | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 7:56.07 | ||||||
Oskar Hanstål | 1999 | 58.20 | 2:02.08 | 2:02.08 | ||||||
Alexander Trudov | 1999 | 57.86 | 2:00.05 | 4:02.13 | ||||||
Petter Hellzén | 2000 | 57.08 | 2:02.21 | 6:04.34 | ||||||
Daniel Kertes | 1999 | 54.27 | 1:51.73 | 7:56.07 | ||||||
5 | Poseidon Herrar Lag 1 | 2004 | Simklubben Poseidon | 8:05.16 | ||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 56.98 | 1:59.47 | 1:59.47 | ||||||
Jesper Olsson | 1998 | 56.79 | 1:58.04 | 3:57.51 | ||||||
Gustav Östlund | 2000 | 57.03 | 2:01.22 | 5:58.73 | ||||||
Alexander Olsson | 1996 | 1:00.20 | 2:06.43 | 8:05.16 | ||||||
6 | SK Triton Herrar Lag1 | 2017 | Simklubben Triton | 8:11.27 | ||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 59.37 | 2:01.66 | 2:01.66 | ||||||
Joar Modigh | 2001 | 1:00.07 | 2:04.09 | 4:05.75 | ||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 59.60 | 2:02.90 | 6:08.65 | ||||||
Oskar Skarin | 1999 | 58.26 | 2:02.62 | 8:11.27 | ||||||
7 | SK Lödde Herrar 1 [1999] | 2002 | Simklubben Lödde | 8:15.11 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 58.48 | 2:01.43 | 2:01.43 | ||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 58.97 | 2:05.18 | 4:06.61 | ||||||
Nils Wergeland | 2002 | 1:00.23 | 2:05.02 | 6:11.63 | ||||||
Ian Hangård | 2002 | 59.36 | 2:03.48 | 8:15.11 | ||||||
8 | Trelleborg Herrar [1996] | 1996 | Trelleborg Sim | 8:15.23 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 58.53 | 2:00.14 | 2:00.14 | ||||||
Axel Lloyd | 1999 | 57.34 | 2:01.09 | 4:01.23 | ||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 58.09 | 2:01.81 | 6:03.04 | ||||||
Daniel Lindkvist | 2000 | 1:02.56 | 2:12.19 | 8:15.23 | ||||||
9 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 8:40.78 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 59.91 | 2:04.90 | 2:04.90 | ||||||
Thor Grandin | 2002 | 1:01.83 | 2:08.24 | 4:13.14 | ||||||
Vilhelm Andersson | 2002 | 1:02.44 | 2:12.99 | 6:26.13 | ||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 1:04.79 | 2:14.65 | 8:40.78 | ||||||
10 | KK Karpen Herrar | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 9:09.97 | ||||||
Simon Persson | 2003 | 1:02.90 | 2:10.31 | 2:10.31 | ||||||
William Bevréus | 2003 | 1:02.70 | 2:12.69 | 4:23.00 | ||||||
Niels Kwant | 2003 | 1:05.57 | 2:19.96 | 6:42.96 | ||||||
Liam Lesmac | 2003 | 1:10.55 | 2:27.01 | 9:09.97 | ||||||
- | Mkk Herrar [1997] | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 58.44 | 2:01.33 | 2:01.33 | ||||||
- | SK Triton Herrar Lag 2 | 2017 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Erik Boos | 1999 | 1:01.49 | 2:10.53 | 2:10.53 | ||||||
Fredrik Nilsson | 2002 | 1:02.87 | 2:12.17 | 4:22.70 | ||||||
Sebastian Mickelsson | 2001 | 1:01.34 | 2:10.99 | 6:33.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 13:15 |
Resultat Gren 36 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 36, 4X50m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Polymont |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlskrona Damer [2000] | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 1:47.56 | ||||||
Ida Rosenius | 2000 | 27.29 | 27.29 | |||||||
Linn Rosenius | 2002 | 1:20.27 | 1:47.56 | |||||||
Sofie Karlsson | 2000 | |||||||||
Tea Gladher | 2000 | 1:47.56 | 1:47.56 | |||||||
2 | Hs Damer [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:49.21 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 28.01 | 28.01 | |||||||
Sophie Hansson | 1998 | 1:21.20 | 1:49.21 | |||||||
Kajsa Gustavsson | 2001 | |||||||||
Olivia Ülger | 2000 | 1:49.21 | 1:49.21 | |||||||
3 | SK Ran Woman [1997] | 1997 | Simklubben Ran | 1:49.82 | ||||||
Elna Jepsson | 2002 | 28.54 | 28.54 | |||||||
Isabella Revstedt | 2001 | 1:21.28 | 1:49.82 | |||||||
Vickie Berg | 2000 | |||||||||
Stina Lindberg | 2000 | 1:49.82 | 1:49.82 | |||||||
4 | Trelleborg Damer [1996] | 1996 | Trelleborg Sim | 1:50.04 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 27.75 | 27.75 | |||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 1:22.29 | 1:50.04 | |||||||
Linn Olsson | 2002 | |||||||||
Vilma Andersson | 2004 | 1:50.04 | 1:50.04 | |||||||
5 | Höganäs SS Damer 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:50.07 | ||||||
Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Elin Widén | 1998 | 1:21.35 | 1:50.07 | |||||||
Ida Widén | 2001 | |||||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 1:50.07 | 1:50.07 | |||||||
6 | Sjöbo SS Damer | 0 | Sjöbo Simsällskap | 1:51.95 | ||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 28.42 | 28.42 | |||||||
Emmy Johnsson | 2001 | |||||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | |||||||||
Minna Larsson | 2002 | 1:51.95 | 1:51.95 | |||||||
7 | Trelleborg Damer Lag 2 | 2004 | Trelleborg Sim | 1:53.04 | ||||||
Isabelle Sering | 2002 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Julia Ström | 1997 | 27.46 | 55.82 | |||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 28.43 | 1:24.25 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 28.79 | 1:53.04 | |||||||
8 | Poseidon Damer Lag 1 | 2004 | Simklubben Poseidon | 1:53.32 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 26.57 | 26.57 | |||||||
Elin Melin | 2000 | 27.95 | 54.52 | |||||||
Jenny Le | 2000 | 29.66 | 1:24.18 | |||||||
Boel Bergquist | 2003 | 29.14 | 1:53.32 | |||||||
9 | S 71 Damer | 0 | S71 | 1:54.08 | ||||||
Emilia Andreasson | 1996 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Micaela Jönsson | 2001 | 28.89 | 57.90 | |||||||
Emilia Rönningdal | 2002 | 27.33 | 1:25.23 | |||||||
Moa Karlsson | 2002 | 28.85 | 1:54.08 | |||||||
10 | Hs Damer [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:54.19 | ||||||
Maja Jönsson | 2001 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Tyra Littorin | 2004 | 28.57 | 56.93 | |||||||
Ebba Jälminger | 2002 | 28.64 | 1:25.57 | |||||||
Ellen Rosdahl | 2002 | 28.62 | 1:54.19 | |||||||
11 | Landskrona Damer Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 1:54.65 | ||||||
Elin Johannesson | 1999 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Elin Rundblad | 1999 | 28.73 | 56.95 | |||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 29.17 | 1:26.12 | |||||||
Matilda Hoff | 2003 | 28.53 | 1:54.65 | |||||||
11 | SS Delfin Damer | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:54.65 | ||||||
Astrid Nilsson | 2004 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Alice Möller | 2000 | 27.93 | 56.18 | |||||||
Emma Ragnarsson | 2004 | 29.08 | 1:25.26 | |||||||
Tilda Joelsson | 2002 | 29.39 | 1:54.65 | |||||||
13 | SK Hajen | 1971 | Simklubben Hajen | 1:54.88 | ||||||
Elin Lackegård | 2000 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Sara Nobrell | 2002 | 28.91 | 57.06 | |||||||
Ella Jeppsson | 2003 | 28.98 | 1:26.04 | |||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 28.84 | 1:54.88 | |||||||
14 | KK Karpen Damer | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:55.14 | ||||||
Linnéa Persson | 2002 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Clara Aronsson | 2002 | 28.34 | 56.87 | |||||||
Cornelia Bernspång | 2003 | 28.52 | 1:25.39 | |||||||
Alice Bengtsson | 2000 | 29.75 | 1:55.14 | |||||||
15 | Mkk Damer | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:55.59 | ||||||
Anna Grahovac | 1999 | 27.64 | 27.64 | |||||||
Johanna Ingner | 2002 | 1:27.95 | 1:55.59 | |||||||
Mollie Morfelt | 2003 | |||||||||
Tove Lennartsson | 2000 | 1:55.59 | 1:55.59 | |||||||
16 | SK Lödde Damer [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 1:55.86 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Emma Persson | 1999 | 28.68 | 56.70 | |||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 29.49 | 1:26.19 | |||||||
Olivia Skog | 2002 | 29.67 | 1:55.86 | |||||||
17 | Ystads SS Damer | 0 | Ystads Simsällskap | 1:56.15 | ||||||
Tilde Larsson | 2001 | 28.92 | 28.92 | |||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 28.69 | 57.61 | |||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 30.20 | 1:27.81 | |||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 28.34 | 1:56.15 | |||||||
18 | Mkk Damer [1997] | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:56.42 | ||||||
Ida Björkdahl | 2002 | 28.67 | 28.67 | |||||||
Julia Osterman | 2004 | 27.90 | 56.57 | |||||||
Kristina Orban | 2004 | 29.22 | 1:25.79 | |||||||
Johanna Andersson | 2002 | 30.63 | 1:56.42 | |||||||
19 | Ksls Damer | 2001 | Kristianstads SLS | 1:57.80 | ||||||
Thilde Lantz | 2001 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Annie Thulin | 2003 | 29.11 | 58.87 | |||||||
Saga Nyborg | 2003 | 29.42 | 1:28.29 | |||||||
Amanda Modig | 1999 | 29.51 | 1:57.80 | |||||||
20 | Osby SS Damer | 1995 | Osby Simsällskap | 1:57.91 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Moa Olofsson | 2002 | 1:29.10 | 1:57.91 | |||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | |||||||||
Alma Torkelsson | 2003 | 1:57.91 | 1:57.91 | |||||||
21 | SK Triton Damer Lag 2 | 2017 | Simklubben Triton | 1:58.59 | ||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 29.83 | 29.83 | |||||||
Cornelia Forsgren | 2000 | 28.88 | 58.71 | |||||||
Karin Björkman | 2001 | 30.04 | 1:28.75 | |||||||
Mica Nolén | 2004 | 29.84 | 1:58.59 | |||||||
22 | Höganäs SS Damer 2 | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:59.50 | ||||||
Thelma Jöhncke | 1999 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 28.73 | 58.22 | |||||||
Heidi Winberg | 1999 | 31.42 | 1:29.64 | |||||||
Tilda Johansson | 2002 | 29.86 | 1:59.50 | |||||||
23 | SK Sydsim Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 1:59.77 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 29.03 | 58.37 | |||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 30.75 | 1:29.12 | |||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 30.65 | 1:59.77 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 37 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 37, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Öresundskraft |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.40 | 1:05.79 | 1:41.86 | 2:17.42 | |||
2 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 32.76 | 1:09.93 | 1:47.96 | 2:25.95 | |||
3 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.41 | 1:11.13 | 1:50.38 | 2:27.76 | |||
4 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.77 | 1:10.54 | 1:49.72 | 2:28.97 | |||
5 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.41 | 1:12.70 | 1:51.78 | 2:29.51 | |||
6 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.48 | 1:11.35 | 1:50.59 | 2:29.61 | |||
7 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 33.59 | 1:12.71 | 1:53.18 | 2:36.23 | |||
8 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 33.77 | 1:12.89 | 1:53.44 | 2:36.74 | |||
9 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.45 | 1:12.89 | 1:54.43 | 2:36.77 | |||
10 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 34.56 | 1:13.76 | 1:55.48 | 2:37.78 | |||
10 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.61 | 1:13.19 | 1:55.13 | 2:37.78 | |||
12 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 33.78 | 1:13.56 | 1:55.42 | 2:37.94 | |||
13 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.13 | 1:15.98 | 1:58.63 | 2:38.20 | |||
14 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.16 | 1:14.32 | 1:56.44 | 2:39.23 | |||
15 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.01 | 1:15.45 | 1:58.29 | 2:40.28 | |||
16 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.35 | 1:16.64 | 1:59.58 | 2:40.88 | |||
17 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 34.25 | 1:14.48 | 1:57.46 | 2:41.20 | |||
18 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 35.48 | 1:17.23 | 2:00.84 | 2:41.45 | |||
19 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 35.39 | 1:17.01 | 1:59.84 | 2:42.24 | |||
20 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 35.49 | 1:17.65 | 2:01.89 | 2:47.04 | |||
21 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 37.11 | 1:19.55 | 2:04.51 | 2:47.65 | |||
22 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.40 | 1:19.71 | 2:07.08 | 2:52.75 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 38 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 38, 200m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: BRA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.65 | 57.43 | 1:34.78 | 2:04.31 | |||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.36 | 59.51 | 1:35.55 | 2:05.26 | |||
3 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 27.90 | 1:01.32 | 1:37.24 | 2:06.78 | |||
4 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.62 | 1:03.65 | 1:41.38 | 2:11.62 | |||
5 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 28.49 | 1:03.98 | 1:42.35 | 2:13.75 | |||
6 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.97 | 1:02.73 | 1:42.56 | 2:14.23 | |||
7 | William Kerman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.28 | 1:03.22 | 1:43.69 | 2:15.15 | |||
8 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.02 | 1:03.80 | 1:44.57 | 2:15.59 | |||
9 | Albin Edvardsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.98 | 1:07.15 | 1:43.55 | 2:16.41 | |||
10 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 28.73 | 1:04.53 | 1:45.38 | 2:17.57 | |||
11 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.89 | 1:03.28 | 1:45.54 | 2:17.72 | |||
12 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 29.01 | 1:04.49 | 1:46.06 | 2:18.48 | |||
13 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 30.17 | 1:05.77 | 1:47.75 | 2:18.57 | |||
14 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.00 | 1:05.80 | 1:46.55 | 2:18.74 | |||
15 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.18 | 1:03.42 | 1:46.87 | 2:19.07 | |||
16 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.74 | 1:08.05 | 1:47.86 | 2:19.17 | |||
17 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.63 | 1:06.70 | 1:48.65 | 2:19.35 | |||
18 | Jakob Clemedtson | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 26.97 | 1:03.50 | 1:46.65 | 2:19.36 | |||
19 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 29.42 | 1:05.67 | 1:45.89 | 2:20.29 | |||
20 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 30.44 | 1:06.43 | 1:48.58 | 2:20.94 | |||
21 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.21 | 1:10.44 | 1:48.68 | 2:21.46 | |||
22 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.05 | 1:07.93 | 1:48.47 | 2:22.43 | |||
23 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 30.66 | 1:07.71 | 1:49.50 | 2:22.48 | |||
24 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.61 | 1:05.71 | 1:48.76 | 2:23.22 | |||
25 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 30.84 | 1:07.58 | 1:50.05 | 2:23.50 | |||
26 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.11 | 1:11.92 | 1:50.76 | 2:23.72 | |||
27 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 30.67 | 1:10.12 | 1:51.11 | 2:24.39 | |||
28 | Alexander Waldo | 1998 | Simklubben Poseidon | 30.71 | 1:09.35 | 1:50.40 | 2:25.05 | |||
29 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 30.41 | 1:08.66 | 1:50.86 | 2:25.61 | |||
30 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.42 | 1:08.59 | 1:51.47 | 2:25.75 | |||
31 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.69 | 1:09.47 | 1:52.09 | 2:28.89 | |||
32 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.28 | 1:11.78 | 1:59.00 | 2:33.29 | |||
33 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.31 | 1:15.95 | 2:02.50 | 2:41.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 39 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 39, 400m Frisim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: PEAB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:01.58 | 2:06.70 | 3:13.21 | 4:19.57 | |||
2 | Olivia Ülger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.85 | 2:12.11 | 3:19.07 | 4:24.92 | |||
3 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.94 | 2:12.69 | 3:19.98 | 4:27.26 | |||
4 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:05.20 | 2:12.97 | 3:21.26 | 4:29.25 | |||
5 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:04.79 | 2:13.16 | 3:22.60 | 4:32.17 | |||
6 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:05.35 | 2:14.18 | 3:24.02 | 4:33.11 | |||
7 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.22 | 2:17.57 | 3:27.24 | 4:33.95 | |||
8 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.98 | 2:16.54 | 3:26.79 | 4:37.03 | |||
9 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 1:06.63 | 2:17.36 | 3:27.50 | 4:38.08 | |||
10 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 1:06.96 | 2:18.43 | 3:29.02 | 4:38.21 | |||
11 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:05.66 | 2:16.44 | 3:28.07 | 4:39.83 | |||
12 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:06.40 | 2:17.91 | 3:29.27 | 4:39.97 | |||
13 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.07 | 2:16.58 | 3:28.98 | 4:40.60 | |||
14 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:06.85 | 2:17.92 | 3:30.33 | 4:43.32 | |||
15 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:07.10 | 2:19.74 | 3:32.39 | 4:43.38 | |||
16 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.41 | 2:19.97 | 3:32.82 | 4:43.90 | |||
17 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.26 | 2:21.10 | 3:32.83 | 4:44.15 | |||
18 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.54 | 2:20.17 | 3:32.99 | 4:44.18 | |||
19 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.03 | 2:20.81 | 3:33.40 | 4:44.69 | |||
20 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:09.13 | 2:22.58 | 3:35.30 | 4:47.37 | |||
21 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:08.03 | 2:20.99 | 3:33.53 | 4:47.58 | |||
22 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:08.31 | 2:21.19 | 3:35.19 | 4:48.41 | |||
23 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 1:07.80 | 2:20.93 | 3:35.15 | 4:48.95 | |||
24 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.15 | 2:21.21 | 3:35.24 | 4:49.91 | |||
25 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.94 | 2:21.82 | 3:37.05 | 4:52.00 | |||
26 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:09.30 | 2:23.55 | 3:38.50 | 4:52.10 | |||
27 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 1:09.57 | 2:26.21 | 3:42.48 | 4:53.55 | |||
28 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:09.25 | 2:24.55 | 3:40.06 | 4:53.79 | |||
29 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 1:10.04 | 2:25.98 | 3:42.87 | 4:57.05 | |||
30 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 1:10.38 | 2:27.31 | 3:44.37 | 5:01.33 | |||
31 | Alice Bengtsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:11.68 | 2:29.15 | 3:47.38 | 5:04.74 | |||
- | Ellen Thunberg | 2001 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 40 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: JR Entrepenad |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ahmad Attellesey | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.46 | ||||||
2 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.52 | ||||||
3 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 23.56 | ||||||
4 | Jonas Holmström | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 23.60 | ||||||
5 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.92 | ||||||
6 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 24.06 | ||||||
7 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 24.09 | ||||||
8 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 24.30 | ||||||
9 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 24.31 | ||||||
10 | Jakob Clemedtson | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 24.33 | ||||||
11 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 24.40 | ||||||
12 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 24.43 | ||||||
13 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 24.56 | ||||||
14 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 24.57 | ||||||
15 | Alexander Trudov | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 24.76 | ||||||
16 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 24.86 | ||||||
17 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 24.87 | ||||||
18 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.06 | ||||||
19 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 25.07 | ||||||
20 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 25.18 | ||||||
21 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 25.21 | ||||||
22 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 25.27 | ||||||
23 | Gustav Vallbo | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 25.31 | ||||||
24 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 25.33 | ||||||
25 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 25.35 | ||||||
26 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 25.39 | ||||||
27 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 25.45 | ||||||
28 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 25.46 | ||||||
29 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 25.49 | ||||||
30 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 25.56 | ||||||
31 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.62 | ||||||
32 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 25.64 | ||||||
33 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 25.68 | ||||||
34 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 25.70 | ||||||
35 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 25.77 | ||||||
36 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.82 | ||||||
37 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 25.90 | ||||||
38 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 26.00 | ||||||
39 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 26.01 | ||||||
40 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 26.07 | ||||||
41 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 26.27 | ||||||
42 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 26.37 | ||||||
43 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 26.39 | ||||||
- | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 41 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:43 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 41, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Bjäre Kraft |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.26 | 1:11.34 | 1:49.91 | 2:27.97 | |||
2 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.71 | 1:15.44 | 1:55.20 | 2:34.72 | |||
3 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 36.04 | 1:16.56 | 1:58.75 | 2:41.69 | |||
4 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.07 | 1:18.64 | 2:00.90 | 2:42.36 | |||
5 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 37.30 | 1:18.76 | 2:00.62 | 2:43.29 | |||
6 | Sarah Wallin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.96 | 1:18.37 | 2:00.93 | 2:43.56 | |||
7 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.83 | 1:18.91 | 2:02.04 | 2:43.57 | |||
8 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.28 | 1:19.36 | 2:01.94 | 2:45.31 | |||
9 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 36.19 | 1:18.74 | 2:02.11 | 2:45.76 | |||
10 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 37.25 | 1:19.27 | 2:02.66 | 2:45.95 | |||
11 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.37 | 1:19.44 | 2:02.82 | 2:46.73 | |||
12 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.05 | 1:20.76 | 2:03.98 | 2:47.01 | |||
13 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.60 | 1:20.42 | 2:03.92 | 2:48.01 | |||
14 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 36.51 | 1:19.43 | 2:04.63 | 2:48.73 | |||
15 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 38.07 | 1:20.98 | 2:04.84 | 2:48.74 | |||
16 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.97 | 1:19.79 | 2:04.21 | 2:49.63 | |||
17 | Alma Sandberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 38.48 | 1:22.66 | 2:06.90 | 2:50.29 | |||
18 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 37.99 | 1:21.23 | 2:05.93 | 2:50.50 | |||
19 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.73 | 1:23.61 | 2:07.83 | 2:51.46 | |||
20 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.43 | 1:23.33 | 2:08.19 | 2:52.34 | |||
21 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.98 | 1:23.50 | 2:08.39 | 2:52.85 | |||
22 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 40.06 | 1:23.76 | 2:08.34 | 2:52.88 | |||
23 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.18 | 1:24.03 | 2:09.34 | 2:52.97 | |||
24 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 38.38 | 1:22.38 | 2:07.87 | 2:54.46 | |||
25 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.89 | 1:23.11 | 2:08.69 | 2:54.95 | |||
26 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 38.71 | 1:23.62 | 2:09.93 | 2:55.79 | |||
27 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.51 | 1:22.60 | 2:09.29 | 2:56.01 | |||
28 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 39.50 | 1:24.48 | 2:10.47 | 2:56.65 | |||
29 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.91 | 1:24.34 | 2:10.94 | 2:57.26 | |||
30 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.71 | 1:23.92 | 2:10.48 | 2:58.23 | |||
31 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.70 | 1:25.79 | 2:12.19 | 2:58.38 | |||
32 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 39.63 | 1:24.93 | 2:11.17 | 2:58.52 | |||
33 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 39.02 | 1:23.86 | 2:11.33 | 2:58.59 | |||
34 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.01 | 1:25.39 | 2:12.45 | 2:58.74 | |||
35 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 40.41 | 1:26.80 | 2:14.58 | 3:03.12 | |||
- | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:43 |
Resultat Gren 42 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 42, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Länsförsäkringar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 59.40 | 2:03.93 | 3:08.44 | 4:12.83 | 16:05.76 | ||
5:17.50 | 6:22.58 | 7:27.77 | 8:32.90 | |||||||
9:38.18 | 10:43.29 | 11:48.14 | 12:53.18 | |||||||
13:58.20 | 15:02.86 | |||||||||
2 | Isak Vikström | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.95 | 2:06.39 | 3:11.63 | 4:16.77 | 16:22.43 | ||
5:22.19 | 6:27.75 | 7:33.02 | 8:38.62 | |||||||
9:44.93 | 10:51.82 | 11:57.66 | 13:04.22 | |||||||
14:10.53 | 15:17.94 | |||||||||
3 | William Kerman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:02.57 | 2:10.47 | 3:17.48 | 4:24.48 | 16:46.00 | ||
5:31.75 | 6:38.47 | 7:45.78 | 8:53.29 | |||||||
10:00.89 | 11:08.97 | 12:16.62 | 13:24.20 | |||||||
14:31.98 | 15:39.95 | |||||||||
4 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:03.15 | 2:09.38 | 3:17.13 | 4:25.50 | 16:54.16 | ||
5:33.85 | 6:42.07 | 7:50.93 | 8:58.82 | |||||||
10:06.82 | 11:14.84 | 12:23.01 | 13:31.28 | |||||||
14:39.50 | 15:47.86 | |||||||||
5 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:02.32 | 2:09.22 | 3:16.59 | 4:23.93 | 17:06.28 | ||
5:31.93 | 6:40.23 | 7:48.81 | 8:57.96 | |||||||
10:07.89 | 11:18.37 | 12:28.27 | 13:38.76 | |||||||
14:48.50 | 15:57.82 | |||||||||
6 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.24 | 2:12.65 | 3:21.99 | 4:31.80 | 17:11.31 | ||
5:41.34 | 6:50.89 | 8:00.45 | 9:10.03 | |||||||
10:19.74 | 11:29.12 | 12:38.48 | 13:48.46 | |||||||
14:57.48 | 16:06.46 | |||||||||
7 | Alexander Olsson | 1996 | Simklubben Poseidon | 1:03.58 | 2:10.70 | 3:18.67 | 4:26.46 | 17:12.09 | ||
5:34.85 | 6:43.42 | 7:52.64 | 9:02.16 | |||||||
10:11.44 | 11:21.91 | 12:31.83 | 13:41.55 | |||||||
14:51.74 | 16:02.10 | |||||||||
8 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 1:05.00 | 2:14.33 | 3:24.17 | 4:34.70 | 17:19.77 | ||
5:45.71 | 6:57.06 | 8:07.97 | 9:18.51 | |||||||
10:28.14 | 11:38.02 | 12:47.71 | 13:57.26 | |||||||
15:06.77 | 16:14.40 | |||||||||
9 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:03.42 | 2:10.94 | 3:20.32 | 4:29.68 | 17:39.25 | ||
5:40.79 | 6:51.16 | 8:00.73 | 9:10.28 | |||||||
10:21.35 | 11:34.69 | 12:48.12 | 14:02.64 | |||||||
15:14.27 | 16:27.73 | |||||||||
10 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:06.75 | 2:17.67 | 3:29.19 | 4:41.29 | 17:59.23 | ||
5:53.25 | 7:05.25 | 8:17.58 | 9:30.26 | |||||||
10:43.84 | 11:57.41 | 13:11.01 | 14:23.86 | |||||||
15:36.92 | 16:49.17 | |||||||||
11 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:07.93 | 2:20.86 | 3:34.27 | 4:47.97 | 18:05.74 | ||
6:00.63 | 7:13.99 | 8:27.65 | 9:40.91 | |||||||
10:53.70 | 12:06.76 | 13:19.68 | 14:31.57 | |||||||
15:43.51 | 16:55.85 | |||||||||
12 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.87 | 2:21.21 | 3:34.76 | 4:48.76 | 18:15.38 | ||
6:03.00 | 7:16.13 | 8:29.70 | 9:42.89 | |||||||
10:56.35 | 12:09.61 | 13:23.36 | 14:37.24 | |||||||
15:51.36 | 17:04.34 | |||||||||
13 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:08.16 | 2:21.20 | 3:34.45 | 4:48.33 | 18:20.29 | ||
6:01.29 | 7:14.70 | 8:28.78 | 9:42.68 | |||||||
10:56.92 | 12:10.54 | 13:24.98 | 14:39.46 | |||||||
15:54.63 | 17:08.36 | |||||||||
14 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 1:09.16 | 2:21.48 | 3:35.57 | 4:49.89 | 18:54.39 | ||
6:05.28 | 7:20.85 | 8:37.16 | 9:54.39 | |||||||
11:11.58 | 12:29.73 | 13:47.62 | 15:05.45 | |||||||
16:21.73 | 17:39.13 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 43 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 43, 50m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Ernst & Young |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 27.25 | ||||||
2 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 27.42 | ||||||
3 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 27.82 | ||||||
4 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 28.72 | ||||||
5 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 29.35 | ||||||
6 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 29.49 | ||||||
7 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.54 | ||||||
8 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.63 | ||||||
9 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.80 | ||||||
10 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 29.90 | ||||||
11 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 29.92 | ||||||
12 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.05 | ||||||
13 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.06 | ||||||
14 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.14 | ||||||
15 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.28 | ||||||
16 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 30.31 | ||||||
17 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.38 | ||||||
18 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.43 | ||||||
19 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 30.54 | ||||||
20 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.58 | ||||||
21 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.63 | ||||||
21 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 30.63 | ||||||
23 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 30.65 | ||||||
24 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 30.73 | ||||||
25 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.88 | ||||||
26 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.96 | ||||||
27 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.01 | ||||||
28 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 31.02 | ||||||
29 | Sarah Wallin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.06 | ||||||
30 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 31.08 | ||||||
31 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.14 | ||||||
32 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 31.15 | ||||||
33 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.16 | ||||||
34 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.27 | ||||||
35 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.28 | ||||||
36 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 31.33 | ||||||
37 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 31.39 | ||||||
37 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 31.39 | ||||||
39 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.41 | ||||||
40 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.42 | ||||||
41 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.44 | ||||||
42 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.54 | ||||||
43 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.58 | ||||||
44 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.68 | ||||||
45 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.71 | ||||||
46 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 31.74 | ||||||
47 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.91 | ||||||
48 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 31.92 | ||||||
49 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.94 | ||||||
50 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.00 | ||||||
51 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 32.09 | ||||||
52 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 32.13 | ||||||
53 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 32.15 | ||||||
53 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.15 | ||||||
55 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 32.17 | ||||||
56 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.24 | ||||||
57 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.27 | ||||||
58 | Alma Sandberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 32.41 | ||||||
59 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.44 | ||||||
60 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.46 | ||||||
61 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.49 | ||||||
62 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 32.51 | ||||||
63 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.61 | ||||||
64 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 32.67 | ||||||
65 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.69 | ||||||
66 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.77 | ||||||
67 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.10 | ||||||
68 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 33.90 | ||||||
- | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 44 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 18:45 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 44, 200m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: Swedbank |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 28.61 | 59.20 | 1:30.10 | 2:01.50 | |||
2 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 30.80 | 1:03.88 | 1:37.12 | 2:09.16 | |||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.82 | 1:03.86 | 1:36.77 | 2:09.38 | |||
4 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.85 | 1:06.31 | 1:41.33 | 2:15.66 | |||
5 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.45 | 1:06.90 | 1:41.94 | 2:16.88 | |||
6 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.10 | 1:05.44 | 1:41.36 | 2:17.82 | |||
7 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.11 | 1:06.62 | 1:42.36 | 2:17.91 | |||
8 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 32.32 | 1:07.37 | 1:43.34 | 2:18.37 | |||
9 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.66 | 1:08.20 | 1:44.02 | 2:19.16 | |||
10 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.53 | 1:08.95 | 1:45.09 | 2:20.50 | |||
11 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.13 | 1:07.66 | 1:43.69 | 2:20.60 | |||
12 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 32.85 | 1:08.99 | 1:45.62 | 2:20.75 | |||
13 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 32.84 | 1:07.73 | 1:44.06 | 2:20.86 | |||
14 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.52 | 1:09.00 | 1:45.97 | 2:20.96 | |||
15 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 31.96 | 1:07.98 | 1:45.96 | 2:22.01 | |||
16 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.01 | 1:10.14 | 1:47.11 | 2:22.79 | |||
17 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.32 | 1:09.21 | 1:46.39 | 2:23.14 | |||
18 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.19 | 1:08.73 | 2:24.27 | 2:24.27 | |||
19 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.70 | 1:09.38 | 1:47.37 | 2:24.52 | |||
20 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 32.80 | 1:09.66 | 1:47.67 | 2:25.15 | |||
21 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.66 | 1:10.57 | 1:48.42 | 2:25.42 | |||
22 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 33.95 | 1:10.72 | 1:48.13 | 2:25.92 | |||
- | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 18:45 |
Resultat Gren 45 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 19:13 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 45, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Damer [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 4:22.08 | ||||||
Sasa Podric | 2000 | 33.22 | 1:09.17 | 1:09.17 | ||||||
Sophie Hansson | 1998 | 31.55 | 1:08.01 | 2:17.18 | ||||||
Rebecca Hesslevik | 2000 | 30.07 | 1:05.34 | 3:22.52 | ||||||
Olivia Ülger | 2000 | 28.60 | 59.56 | 4:22.08 | ||||||
2 | Poseidon Damer Lag 1 | 2004 | Simklubben Poseidon | 4:24.93 | ||||||
Elin Melin | 2000 | 33.13 | 1:08.80 | 1:08.80 | ||||||
Sara Jendbro | 2000 | 34.45 | 1:13.28 | 2:22.08 | ||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 30.28 | 1:06.03 | 3:28.11 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 27.23 | 56.82 | 4:24.93 | ||||||
3 | Trelleborg Damer [1996] | 1996 | Trelleborg Sim | 4:30.25 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 31.75 | 1:06.41 | 1:06.41 | ||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 35.62 | 1:17.57 | 2:23.98 | ||||||
Isabelle Sering | 2002 | 30.05 | 1:05.31 | 3:29.29 | ||||||
Vilma Andersson | 2004 | 28.98 | 1:00.96 | 4:30.25 | ||||||
4 | Höganäs SS Damer 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | 4:31.77 | ||||||
Ida Widén | 2001 | 33.22 | 1:07.98 | 1:07.98 | ||||||
Tilda Johansson | 2002 | 36.99 | 1:19.04 | 2:27.02 | ||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 28.82 | 1:01.55 | 3:28.57 | ||||||
Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 29.50 | 1:03.20 | 4:31.77 | ||||||
5 | Landskrona Damer Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 4:35.34 | ||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 33.07 | 1:06.83 | 1:06.83 | ||||||
Julia Brinkhagen | 1999 | 36.45 | 1:19.27 | 2:26.10 | ||||||
Matilda Hoff | 2003 | 31.49 | 1:09.34 | 3:35.44 | ||||||
Elin Johannesson | 1999 | 28.33 | 59.90 | 4:35.34 | ||||||
6 | Hs Damer [1995] Lag 2 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 4:35.64 | ||||||
Kajsa Gustavsson | 2001 | 34.15 | 1:10.53 | 1:10.53 | ||||||
Sarah Wallin | 2000 | 36.18 | 1:16.86 | 2:27.39 | ||||||
Nelly Rasmusson | 2001 | 30.74 | 1:06.63 | 3:34.02 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 29.48 | 1:01.62 | 4:35.64 | ||||||
7 | Sjöbo SS Damer | 0 | Sjöbo Simsällskap | 4:35.72 | ||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 33.00 | 1:07.90 | 1:07.90 | ||||||
Sofia Stålnacke | 2001 | 36.79 | 1:18.34 | 2:26.24 | ||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 30.59 | 1:08.85 | 3:35.09 | ||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 28.84 | 1:00.63 | 4:35.72 | ||||||
8 | Ystads SS Damer | 0 | Ystads Simsällskap | 4:39.33 | ||||||
Tilde Larsson | 2001 | 33.94 | 1:11.50 | 1:11.50 | ||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 35.58 | 1:17.04 | 2:28.54 | ||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 30.37 | 1:07.95 | 3:36.49 | ||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 29.77 | 1:02.84 | 4:39.33 | ||||||
9 | KK Karpen Damer | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 4:41.37 | ||||||
Cornelia Bernspång | 2003 | 34.42 | 1:10.81 | 1:10.81 | ||||||
Vilma Rudolf | 2002 | 37.45 | 1:19.90 | 2:30.71 | ||||||
Linnéa Persson | 2002 | 31.94 | 1:09.70 | 3:40.41 | ||||||
Clara Aronsson | 2002 | 29.24 | 1:00.96 | 4:41.37 | ||||||
10 | SK Lödde Damer [1999] | 1999 | Simklubben Lödde | 4:42.86 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 34.39 | 1:11.14 | 1:11.14 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 35.33 | 1:16.35 | 2:27.49 | ||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 31.72 | 1:10.51 | 3:38.00 | ||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 31.04 | 1:04.86 | 4:42.86 | ||||||
11 | SK Hajen | 1971 | Simklubben Hajen | 4:45.06 | ||||||
Elsa Bitzén | 2003 | 34.13 | 1:11.05 | 1:11.05 | ||||||
Thea Dahlqvist | 2003 | 35.65 | 1:17.68 | 2:28.73 | ||||||
Elin Lackegård | 2000 | 33.29 | 1:12.23 | 3:40.96 | ||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 29.93 | 1:04.10 | 4:45.06 | ||||||
12 | Osby SS Damer | 1995 | Osby Simsällskap | 4:46.08 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 34.11 | 1:12.33 | 1:12.33 | ||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | 36.94 | 1:21.89 | 2:34.22 | ||||||
Moa Olofsson | 2002 | 31.92 | 1:09.02 | 3:43.24 | ||||||
Alma Torkelsson | 2003 | 30.27 | 1:02.84 | 4:46.08 | ||||||
13 | Mkk Damer [1997] | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:46.79 | ||||||
Ida Björkdahl | 2002 | 34.74 | 1:13.05 | 1:13.05 | ||||||
Kristina Orban | 2004 | 37.59 | 1:21.90 | 2:34.95 | ||||||
Sara Stenberg | 2001 | 31.86 | 1:09.51 | 3:44.46 | ||||||
Johanna Ingner | 2002 | 29.76 | 1:02.33 | 4:46.79 | ||||||
14 | SK Triton Damer Lag 2 | 2017 | Simklubben Triton | 4:47.96 | ||||||
Karin Björkman | 2001 | 33.80 | 1:11.07 | 1:11.07 | ||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 37.91 | 1:23.09 | 2:34.16 | ||||||
Fanny Andersson | 1997 | 32.63 | 1:10.52 | 3:44.68 | ||||||
Mica Nolén | 2004 | 29.99 | 1:03.28 | 4:47.96 | ||||||
15 | SS Delfin Damer | 2000 | Simsällskapet Delfin | 4:50.44 | ||||||
Tilda Joelsson | 2002 | 37.46 | 1:16.20 | 1:16.20 | ||||||
Alice Möller | 2000 | 38.05 | 1:21.18 | 2:37.38 | ||||||
Emma Ragnarsson | 2004 | 32.77 | 1:12.09 | 3:49.47 | ||||||
Astrid Nilsson | 2004 | 29.57 | 1:00.97 | 4:50.44 | ||||||
16 | SK Sydsim Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:50.57 | ||||||
Matilda Liljekvist | 2004 | 35.52 | 1:14.14 | 1:14.14 | ||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 36.94 | 1:19.99 | 2:34.13 | ||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 32.56 | 1:12.13 | 3:46.26 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 30.55 | 1:04.31 | 4:50.57 | ||||||
17 | Landskrona Damer Lag 2 | 0 | Landskrona Simsällskap | 4:51.66 | ||||||
Elin Rundblad | 1999 | 33.41 | 1:10.54 | 1:10.54 | ||||||
Emma Hassling | 2004 | 38.58 | 1:22.97 | 2:33.51 | ||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 33.52 | 1:13.22 | 3:46.73 | ||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 30.61 | 1:04.93 | 4:51.66 | ||||||
18 | Trelleborg Damer Lag 2 | 2004 | Trelleborg Sim | 4:53.14 | ||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 34.90 | 1:13.45 | 1:13.45 | ||||||
Frida Tunheim-Glad | 2001 | 37.73 | 1:20.20 | 2:33.65 | ||||||
Erma Duratovic | 2005 | 33.79 | 1:16.87 | 3:50.52 | ||||||
Linn Olsson | 2002 | 29.49 | 1:02.62 | 4:53.14 | ||||||
- | Höganäs SS Damer 2 | 0 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 35.37 | 1:13.27 | 1:13.27 | ||||||
- | Ksls Damer | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Annie Thulin | 2003 | 34.49 | 1:11.78 | 1:11.78 | ||||||
- | Mkk Damer | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 33.19 | 1:09.94 | 1:09.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 19:13 |
Resultat Gren 46 (Finaler) Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM kortbana 2017 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 19:23 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 oktober 2017 |
Gren 46, 4X100m Medley Herrar, Finaler, Senior |
Sponsor: BBS Accounting ServiceAB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Herrar | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:48.64 | ||||||
Mattias Carlsson | 1990 | 27.67 | 55.88 | 55.88 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 30.76 | 1:06.00 | 2:01.88 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 24.98 | 54.61 | 2:56.49 | ||||||
Ahmad Attellesey | 1995 | 24.78 | 52.15 | 3:48.64 | ||||||
2 | Hs Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 3:51.77 | ||||||
Isak Vikström | 1999 | 29.37 | 1:01.17 | 1:01.17 | ||||||
Albin Edvardsson | 2000 | 30.01 | 1:05.43 | 2:06.60 | ||||||
Kristian Kron | 1992 | 25.33 | 55.42 | 3:02.02 | ||||||
Jonas Holmström | 1992 | 23.74 | 49.75 | 3:51.77 | ||||||
3 | Landskrona Herrar Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 3:52.00 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 29.40 | 1:00.04 | 1:00.04 | ||||||
Julius Ekstrand | 1998 | 29.40 | 1:05.13 | 2:05.17 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 25.28 | 54.86 | 3:00.03 | ||||||
Linus Kahl | 2001 | 24.78 | 51.97 | 3:52.00 | ||||||
4 | Ängelholm | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 3:57.33 | ||||||
Petter Hellzén | 2000 | 30.88 | 1:03.51 | 1:03.51 | ||||||
Daniel Kertes | 1999 | 28.04 | 1:01.10 | 2:04.61 | ||||||
Oskar Hanstål | 1999 | 26.65 | 59.40 | 3:04.01 | ||||||
Alexander Trudov | 1999 | 25.33 | 53.32 | 3:57.33 | ||||||
5 | Ystads SS Herrar | 0 | Ystads Simsällskap | 3:59.03 | ||||||
Erik Stoltz | 1998 | 30.21 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Max Persson | 2001 | 30.35 | 1:05.61 | 2:07.95 | ||||||
Sebastian Lundgren | 1999 | 26.97 | 59.76 | 3:07.71 | ||||||
Gustaf Persson | 2001 | 24.23 | 51.32 | 3:59.03 | ||||||
6 | Mkk Herrar [1997] | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:07.32 | ||||||
Karl Liljegren | 2001 | 30.94 | 1:03.46 | 1:03.46 | ||||||
Gustav Englund | 2001 | 31.38 | 1:07.70 | 2:11.16 | ||||||
David Falk | 2003 | 27.84 | 1:00.29 | 3:11.45 | ||||||
Filip Hinderup | 2001 | 26.31 | 55.87 | 4:07.32 | ||||||
7 | SK Triton Herrar Lag 2 | 2017 | Simklubben Triton | 4:10.89 | ||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 31.26 | 1:04.09 | 1:04.09 | ||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 32.99 | 1:10.85 | 2:14.94 | ||||||
Joar Modigh | 2001 | 27.80 | 59.97 | 3:14.91 | ||||||
Oskar Skarin | 1999 | 26.31 | 55.98 | 4:10.89 | ||||||
8 | Trelleborg Herrar [1996] | 1996 | Trelleborg Sim | 4:12.01 | ||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 31.54 | 1:04.60 | 1:04.60 | ||||||
Axel Lloyd | 1999 | 32.22 | 1:09.89 | 2:14.49 | ||||||
Victor Lloyd | 1996 | 27.11 | 58.74 | 3:13.23 | ||||||
Daniel Lindkvist | 2000 | 27.43 | 58.78 | 4:12.01 | ||||||
9 | Poseidon Herrar Lag 2 | 1999 | Simklubben Poseidon | 4:12.67 | ||||||
Joel Henriksson | 2003 | 32.60 | 1:07.43 | 1:07.43 | ||||||
Luke Postema | 1995 | 31.45 | 1:09.65 | 2:17.08 | ||||||
Jesper Olsson | 1998 | 27.26 | 58.62 | 3:15.70 | ||||||
Alexander Waldo | 1998 | 26.75 | 56.97 | 4:12.67 | ||||||
10 | SK Lödde Herrar 1 [1999] | 2002 | Simklubben Lödde | 4:12.87 | ||||||
Nils Wergeland | 2002 | 31.25 | 1:03.78 | 1:03.78 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 32.69 | 1:11.34 | 2:15.12 | ||||||
Ian Hangård | 2002 | 27.99 | 1:02.41 | 3:17.53 | ||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 26.53 | 55.34 | 4:12.87 | ||||||
11 | Höganäs SS Herrar | 0 | Höganäs Simsällskap | 4:18.51 | ||||||
Jesper Lundqvist | 1999 | 33.04 | 1:07.74 | 1:07.74 | ||||||
Johan Killman | 1999 | 32.81 | 1:11.00 | 2:18.74 | ||||||
Erik Juliusson | 1998 | 27.58 | 1:02.10 | 3:20.84 | ||||||
Jacob Engström | 2000 | 27.13 | 57.67 | 4:18.51 | ||||||
12 | SK Sydsim Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 4:22.34 | ||||||
Thor Grandin | 2002 | 32.16 | 1:06.75 | 1:06.75 | ||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 34.46 | 1:15.41 | 2:22.16 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 28.55 | 1:02.20 | 3:24.36 | ||||||
Vilhelm Andersson | 2002 | 27.06 | 57.98 | 4:22.34 | ||||||
13 | KK Karpen Herrar | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 4:31.80 | ||||||
William Bevréus | 2003 | 31.23 | 1:05.40 | 1:05.40 | ||||||
Simon Persson | 2003 | 35.46 | 1:16.53 | 2:21.93 | ||||||
Niels Kwant | 2003 | 30.68 | 1:06.09 | 3:28.02 | ||||||
Liam Lesmac | 2003 | 29.48 | 1:03.78 | 4:31.80 | ||||||
14 | SK Lödde Herrar 2 [2001] | 2001 | Simklubben Lödde | 4:33.41 | ||||||
Roy Hangård | 1999 | 31.62 | 1:06.23 | 1:06.23 | ||||||
Isak Paulsson | 2002 | 34.78 | 1:16.24 | 2:22.47 | ||||||
Elliot Larsson | 2000 | 30.90 | 1:11.30 | 3:33.77 | ||||||
Hampus Erdös | 2003 | 28.29 | 59.64 | 4:33.41 | ||||||
- | Poseidon Herrar Lag 1 | 2004 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Gergö Nagy | 1995 | 29.34 | 1:01.49 | 1:01.49 | ||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 32.22 | 1:08.94 | 2:10.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 19:23 |