Results for Kringelsim 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
09:47 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
09:47 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
09:49 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
09:49 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
10:14 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Bäck |
2005 |
|
292 |
1:24.17 |
2:53.91 |
4:25.74 |
5:57.67 |
23:05.10 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
24:12.81 |
|
|
7:29.84 |
9:01.75 |
10:35.49 |
12:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
13:42.92 |
15:16.25 |
16:49.38 |
18:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
19:58.15 |
21:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lina Ahlström |
2005 |
|
249 |
1:26.09 |
3:00.92 |
4:37.95 |
6:15.51 |
24:21.65 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
7:53.92 |
9:32.17 |
11:10.82 |
12:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
14:27.44 |
16:05.58 |
17:44.41 |
19:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
21:02.86 |
22:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Herlitz |
2005 |
|
248 |
1:27.57 |
3:03.17 |
4:39.66 |
6:17.76 |
24:23.30 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
7:54.91 |
9:31.84 |
11:09.83 |
12:48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
14:28.71 |
16:07.60 |
17:45.97 |
19:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
21:06.58 |
22:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Stråhle |
2002 |
|
347 |
1:17.21 |
2:43.83 |
4:11.97 |
5:39.85 |
21:47.93 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
22:01.57 |
|
|
7:07.88 |
8:36.14 |
10:03.79 |
11:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12:59.57 |
14:27.34 |
15:56.24 |
17:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
18:53.52 |
20:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isabel Teglöf |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Södertälje Simsällskap |
18:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christine Ekman |
1994 |
|
774 |
1:04.21 |
2:11.33 |
3:18.60 |
4:25.74 |
16:41.35 |
|
|
Simklubben Neptun |
16:40.94 |
|
|
5:32.63 |
6:39.77 |
7:46.87 |
8:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
10:01.11 |
11:08.21 |
12:14.78 |
13:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
14:28.89 |
15:35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
|
712 |
1:04.78 |
2:13.41 |
3:22.18 |
4:31.02 |
17:09.75 |
|
|
Simklubben Neptun |
17:22.71 |
|
|
5:40.01 |
6:48.76 |
7:57.81 |
9:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
10:15.48 |
11:24.18 |
12:33.39 |
13:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
14:52.28 |
16:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Klara Eriksson |
2000 |
|
571 |
1:06.19 |
2:18.13 |
3:31.76 |
4:45.72 |
18:28.57 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
18:52.57 |
|
|
6:00.57 |
7:14.96 |
8:30.35 |
9:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
11:00.43 |
12:15.71 |
13:31.60 |
14:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16:01.41 |
17:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
10:14 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
10:34 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
10:34 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
10:36 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
10:36 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
10:57 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
|
395 |
35.79 |
|
|
|
1:15.00 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
|
283 |
41.06 |
|
|
|
1:23.75 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meja Thunvall |
2006 |
|
229 |
43.67 |
|
|
|
1:29.87 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnes Öhman |
2006 |
|
217 |
44.09 |
|
|
|
1:31.57 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Moa Berg |
2006 |
|
213 |
44.45 |
|
|
|
1:32.03 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arminda Apaza Cutile |
2006 |
|
150 |
48.68 |
|
|
|
1:43.56 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noa Ek |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Angerfelt |
2004 |
|
412 |
36.12 |
|
|
|
1:13.94 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ebba Bladh Hazard |
2004 |
|
407 |
36.29 |
|
|
|
1:14.20 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
|
341 |
38.41 |
|
|
|
1:18.76 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
|
325 |
38.81 |
|
|
|
1:20.03 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alice Englund |
2005 |
|
283 |
41.14 |
|
|
|
1:23.80 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Nygren |
2004 |
|
272 |
40.68 |
|
|
|
1:24.86 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Kantoluoto |
2005 |
|
267 |
40.44 |
|
|
|
1:25.44 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Teglöf |
2005 |
|
225 |
44.17 |
|
|
|
1:30.46 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliwia Lange |
2004 |
|
196 |
46.27 |
|
|
|
1:34.62 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sara Andersson |
2005 |
|
185 |
46.79 |
|
|
|
1:36.46 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
10:57 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
11:09 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
|
275 |
37.24 |
|
|
|
1:15.19 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Spencer Huerta |
2004 |
|
230 |
39.62 |
|
|
|
1:19.77 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Graner |
2005 |
|
221 |
38.85 |
|
|
|
1:20.80 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Michael Andrée |
2004 |
|
210 |
39.86 |
|
|
|
1:22.18 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lennon Köndell |
2004 |
|
178 |
42.16 |
|
|
|
1:26.82 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mellker Backman Magnusson |
2005 |
|
150 |
46.72 |
|
|
|
1:31.97 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Adrian Cabanne |
2004 |
|
143 |
45.09 |
|
|
|
1:33.49 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Albin Tetli |
2005 |
|
111 |
47.80 |
|
|
|
1:41.56 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joakim Johansson |
2005 |
|
98 |
52.51 |
|
|
|
1:45.81 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johan Hamlin |
2005 |
|
95 |
51.29 |
|
|
|
1:47.02 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
|
443 |
30.92 |
|
|
|
1:04.13 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mattias Kvist |
2003 |
|
426 |
31.29 |
|
|
|
1:04.99 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Theo Oerther |
2003 |
|
355 |
33.25 |
|
|
|
1:09.08 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Shane Falk |
2002 |
|
319 |
34.94 |
|
|
|
1:11.53 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jacob Lange |
2002 |
|
302 |
35.55 |
|
|
|
1:12.88 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marcus Hedlund |
2002 |
|
227 |
38.27 |
|
|
|
1:20.17 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Berg |
2003 |
|
218 |
40.64 |
|
|
|
1:21.27 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Agarwal |
2002 |
|
213 |
40.31 |
|
|
|
1:21.86 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alexander Törnqvist |
2002 |
|
171 |
41.76 |
|
|
|
1:27.97 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viktor Wiktorsson |
2002 |
|
155 |
43.40 |
|
|
|
1:31.03 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rafael Pyötsiä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hampus Lovinge |
1998 |
|
611 |
28.13 |
|
|
|
57.65 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Brandt |
1999 |
|
609 |
28.13 |
|
|
|
57.69 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Guillermo Illanes |
2000 |
|
481 |
30.40 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isak Gustafsson |
2001 |
|
456 |
30.52 |
|
|
|
1:03.54 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henry Kerman |
1997 |
|
456 |
31.03 |
|
|
|
1:03.55 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Törnqvist |
1999 |
|
307 |
34.76 |
|
|
|
1:12.46 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
11:09 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
11:22 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vida Haesert |
2006 |
|
279 |
48.23 |
1:39.80 |
2:32.58 |
|
3:25.74 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Teljstedt |
2006 |
|
261 |
48.07 |
1:42.97 |
2:38.52 |
|
3:30.48 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ellen Lundgren |
2007 |
|
207 |
48.80 |
1:47.98 |
2:47.60 |
|
3:47.17 |
|
|
Arvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emelie Bilands |
2006 |
|
195 |
52.30 |
1:51.64 |
2:53.83 |
|
3:51.67 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ellen Broddvall |
2006 |
|
181 |
54.17 |
1:54.40 |
2:56.48 |
|
3:57.79 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Lindberg |
2004 |
|
517 |
36.56 |
1:19.08 |
2:02.95 |
|
2:47.64 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:44.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jennifer Mardo |
2005 |
|
400 |
39.80 |
1:26.51 |
2:14.26 |
|
3:02.60 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emelie Sveding |
2005 |
|
366 |
42.89 |
1:31.18 |
2:19.79 |
|
3:08.05 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Klara Svenheim |
2005 |
|
325 |
43.44 |
1:33.00 |
2:24.79 |
|
3:15.54 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wilma Landegren |
2004 |
|
233 |
46.07 |
1:39.52 |
2:34.66 |
|
3:38.65 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
|
197 |
51.79 |
1:51.46 |
2:52.06 |
|
3:50.94 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanna Axelsson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Arvika Simsällskap |
3:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saliha Colic |
2003 |
|
622 |
35.47 |
1:15.64 |
1:57.01 |
|
2:37.58 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nora Segerström |
2002 |
|
503 |
38.73 |
1:22.19 |
2:05.65 |
|
2:49.16 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Wallberg |
1999 |
|
635 |
35.41 |
1:16.08 |
1:56.13 |
|
2:36.51 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikaela Bergh |
1999 |
|
559 |
36.54 |
1:17.64 |
1:59.64 |
|
2:43.33 |
|
|
Simklubben Neptun |
2:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
|
470 |
37.99 |
1:21.71 |
2:06.81 |
|
2:53.01 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sandra Pasanen |
2001 |
|
238 |
48.61 |
1:43.02 |
2:39.83 |
|
3:37.05 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
3:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Angelica Ljungcrantz |
1993 |
|
176 |
53.07 |
1:54.94 |
2:58.40 |
|
3:59.89 |
|
|
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
11:22 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
11:35 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
|
249 |
42.30 |
1:30.37 |
2:21.41 |
|
3:11.27 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Hamilton |
2006 |
|
196 |
47.55 |
1:40.30 |
2:35.08 |
|
3:27.17 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Kvist |
2006 |
|
192 |
46.86 |
1:41.11 |
2:36.68 |
|
3:28.71 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samuel Flores |
2008 |
|
152 |
49.75 |
1:46.46 |
2:45.27 |
|
3:45.34 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper Drozdz |
2006 |
|
125 |
54.47 |
1:56.95 |
2:59.94 |
|
4:00.60 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Claesson |
2004 |
|
347 |
38.43 |
1:21.59 |
2:06.24 |
|
2:51.28 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
2:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Åsbrink |
2005 |
|
197 |
45.67 |
1:39.10 |
2:33.34 |
|
3:26.86 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
|
163 |
50.47 |
1:47.41 |
2:44.45 |
|
3:40.40 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joakim Johansson |
2005 |
|
156 |
49.90 |
1:49.56 |
2:48.10 |
|
3:43.43 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
David Berggren |
2005 |
|
142 |
51.66 |
1:50.82 |
2:51.97 |
|
3:50.46 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
John Brolin |
2002 |
|
456 |
33.90 |
1:14.89 |
1:56.25 |
|
2:36.37 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
|
445 |
33.90 |
1:12.92 |
1:54.27 |
|
2:37.72 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Lundberg |
2003 |
|
284 |
40.13 |
1:26.26 |
2:14.43 |
|
3:03.18 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rafael Pyötsiä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Patric Ridell |
1993 |
|
691 |
31.76 |
1:06.59 |
1:41.62 |
|
2:16.22 |
|
|
Simklubben Neptun |
2:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Lulek |
1998 |
|
595 |
33.16 |
1:10.04 |
1:46.49 |
|
2:23.16 |
|
|
Simklubben Neptun |
2:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Dahlgren |
1986 |
|
542 |
32.24 |
1:09.09 |
1:47.50 |
|
2:27.63 |
|
|
Simklubben Neptun |
2:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henry Kerman |
1997 |
|
492 |
33.76 |
1:12.29 |
1:52.00 |
|
2:32.49 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
|
461 |
34.96 |
1:14.94 |
1:55.06 |
|
2:35.87 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
11:35 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
11:55 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
|
432 |
33.95 |
|
|
|
1:14.96 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meja Thunvall |
2006 |
|
318 |
38.68 |
|
|
|
1:22.97 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja Vesterlund |
2006 |
|
311 |
39.87 |
|
|
|
1:23.57 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnes Öhman |
2006 |
|
272 |
41.90 |
|
|
|
1:27.42 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
|
267 |
41.17 |
|
|
|
1:27.96 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Teljstedt |
2006 |
|
236 |
44.87 |
|
|
|
1:31.66 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Melissa Klintengren |
2007 |
|
235 |
42.34 |
|
|
|
1:31.78 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilia Adielsson |
2006 |
|
232 |
42.11 |
|
|
|
1:32.15 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elina Tshibanda |
2007 |
|
231 |
41.84 |
|
|
|
1:32.30 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
1:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Moa Berg |
2006 |
|
213 |
42.85 |
|
|
|
1:34.85 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
|
165 |
47.87 |
|
|
|
1:43.16 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ellen Broddvall |
2006 |
|
136 |
52.95 |
|
|
|
1:49.93 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lova Wahlstedt |
2010 |
|
77 |
1:01.32 |
|
|
|
2:12.91 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jasmine Musaji |
2008 |
|
74 |
1:03.16 |
|
|
|
2:14.47 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Clara Magnebrant |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julia Boman |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noa Ek |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
|
401 |
36.47 |
|
|
|
1:16.79 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
|
394 |
36.20 |
|
|
|
1:17.30 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Tshibanda |
2004 |
|
371 |
35.72 |
|
|
|
1:18.80 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
1:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maya Levin |
2004 |
|
349 |
38.42 |
|
|
|
1:20.42 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lina Ahlström |
2005 |
|
337 |
35.78 |
|
|
|
1:21.39 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
|
335 |
36.43 |
|
|
|
1:21.55 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Sörensen |
2004 |
|
314 |
38.57 |
|
|
|
1:23.37 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amanda Bäck |
2005 |
|
311 |
38.20 |
|
|
|
1:23.62 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alice Englund |
2005 |
|
308 |
38.93 |
|
|
|
1:23.83 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Nygren |
2004 |
|
293 |
40.31 |
|
|
|
1:25.30 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julia Kantoluoto |
2005 |
|
291 |
40.38 |
|
|
|
1:25.42 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliwia Lange |
2004 |
|
276 |
41.69 |
|
|
|
1:27.02 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Felicia Klintemar |
2005 |
|
268 |
41.85 |
|
|
|
1:27.88 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
|
257 |
41.31 |
|
|
|
1:29.09 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Wilma Landegren |
2004 |
|
252 |
42.02 |
|
|
|
1:29.68 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alva Herlitz |
2005 |
|
244 |
41.23 |
|
|
|
1:30.62 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
|
239 |
43.09 |
|
|
|
1:31.30 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sara Andersson |
2005 |
|
235 |
42.86 |
|
|
|
1:31.71 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emilia Teglöf |
2005 |
|
234 |
42.47 |
|
|
|
1:31.96 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
|
199 |
46.19 |
|
|
|
1:36.97 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuva Åkerlund |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veronica Tylus |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
11:55 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:37 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:37 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:47 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:47 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:55 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Flores |
2008 |
|
173 |
40.37 |
|
|
|
1:26.23 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Tetli |
2007 |
|
111 |
44.05 |
|
|
|
1:39.89 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Martin-Lamm |
2006 |
|
98 |
45.99 |
|
|
|
1:44.20 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sixten Selander |
2006 |
|
44 |
1:01.57 |
|
|
|
2:16.14 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
|
297 |
33.40 |
|
|
|
1:12.00 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Andrée |
2004 |
|
263 |
33.71 |
|
|
|
1:15.03 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Spencer Huerta |
2004 |
|
201 |
37.05 |
|
|
|
1:22.04 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Berggren |
2005 |
|
152 |
40.74 |
|
|
|
1:30.09 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joakim Johansson |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
|
518 |
27.50 |
|
|
|
59.85 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eric Lundström Silke |
2003 |
|
474 |
28.42 |
|
|
|
1:01.65 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
John Brolin |
2002 |
|
471 |
29.02 |
|
|
|
1:01.79 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mattias Kvist |
2003 |
|
404 |
30.32 |
|
|
|
1:04.99 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erik Bergstrand |
2002 |
|
376 |
31.05 |
|
|
|
1:06.57 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hampus Lovinge |
1998 |
|
638 |
26.29 |
|
|
|
55.83 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Brandt |
1999 |
|
634 |
26.43 |
|
|
|
55.94 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Blom |
1999 |
|
501 |
28.72 |
|
|
|
1:00.50 |
|
|
Simklubben Neptun |
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
|
450 |
29.00 |
|
|
|
1:02.72 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:55 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
16:03 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vida Haesert |
2006 |
|
227 |
41.41 |
|
|
|
1:29.52 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Öhman |
2006 |
|
221 |
40.79 |
|
|
|
1:30.28 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja Vesterlund |
2006 |
|
200 |
41.49 |
|
|
|
1:33.23 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Meja Thunvall |
2006 |
|
200 |
42.47 |
|
|
|
1:33.33 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilia Adielsson |
2006 |
|
169 |
44.83 |
|
|
|
1:38.64 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Teljstedt |
2006 |
|
149 |
47.21 |
|
|
|
1:42.95 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
|
483 |
31.74 |
|
|
|
1:09.57 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tea Angerfelt |
2004 |
|
455 |
33.22 |
|
|
|
1:10.96 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
|
385 |
34.92 |
|
|
|
1:15.06 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
|
352 |
35.70 |
|
|
|
1:17.29 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Klara Svenheim |
2005 |
|
340 |
36.04 |
|
|
|
1:18.21 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lina Ahlström |
2005 |
|
271 |
37.99 |
|
|
|
1:24.33 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Mikaelsson |
2005 |
|
265 |
38.06 |
|
|
|
1:25.02 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alice Englund |
2005 |
|
181 |
40.84 |
|
|
|
1:36.48 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilia Teglöf |
2005 |
|
152 |
45.67 |
|
|
|
1:42.21 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sara Andersson |
2005 |
|
127 |
48.47 |
|
|
|
1:48.58 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carolina Jonsson |
2002 |
|
604 |
29.96 |
|
|
|
1:04.60 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matilda Ringbom |
2003 |
|
437 |
33.32 |
|
|
|
1:11.95 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Parsons |
2002 |
|
409 |
33.90 |
|
|
|
1:13.55 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Angelica Blomberg |
2002 |
|
403 |
33.99 |
|
|
|
1:13.91 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
|
402 |
34.21 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
|
360 |
36.24 |
|
|
|
1:16.71 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frida Bengtsson |
2003 |
|
349 |
35.66 |
|
|
|
1:17.52 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lisa Vinger |
2003 |
|
324 |
35.99 |
|
|
|
1:19.47 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
|
602 |
30.03 |
|
|
|
1:04.67 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
|
558 |
31.19 |
|
|
|
1:06.31 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
|
492 |
32.88 |
|
|
|
1:09.15 |
|
|
Simklubben Neptun |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sara Andersson |
2000 |
|
482 |
32.30 |
|
|
|
1:09.61 |
|
|
Simklubben Neptun |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Josefine Härdelin |
2001 |
|
437 |
32.76 |
|
|
|
1:11.94 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
16:03 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
16:19 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Hamilton |
2006 |
|
230 |
40.06 |
1:24.48 |
2:09.57 |
|
2:52.33 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Graner |
2005 |
|
219 |
40.72 |
1:24.59 |
2:10.54 |
|
2:55.03 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Oerther |
2003 |
|
391 |
34.05 |
1:10.97 |
1:48.33 |
|
2:24.40 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacob Lange |
2002 |
|
309 |
36.56 |
1:16.19 |
1:56.93 |
|
2:36.20 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Shane Falk |
2002 |
|
295 |
36.65 |
1:16.30 |
1:57.57 |
|
2:38.56 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Hedlund |
2002 |
|
236 |
39.49 |
1:23.64 |
2:08.07 |
|
2:50.87 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
3:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Berg |
2003 |
|
234 |
41.17 |
1:25.84 |
2:09.75 |
|
2:51.23 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lulek |
1998 |
|
568 |
29.56 |
1:02.09 |
1:35.27 |
|
2:07.52 |
|
|
Simklubben Neptun |
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
|
441 |
32.54 |
1:08.28 |
1:44.06 |
|
2:18.69 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
John Aldrin |
2001 |
|
440 |
32.82 |
1:08.74 |
1:45.10 |
|
2:18.79 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
16:19 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
16:26 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
|
383 |
37.89 |
1:19.32 |
2:02.16 |
|
2:44.05 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
|
262 |
43.69 |
1:31.34 |
2:20.11 |
|
3:06.25 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
|
339 |
41.55 |
1:25.55 |
2:09.51 |
|
2:50.96 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amanda Bäck |
2005 |
|
265 |
45.64 |
1:33.10 |
2:20.36 |
|
3:05.60 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Herlitz |
2005 |
|
244 |
45.64 |
1:34.74 |
2:24.67 |
|
3:10.62 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
3:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Wallberg |
1999 |
|
572 |
33.89 |
1:10.73 |
1:47.51 |
|
2:23.57 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilma Ramdén |
2000 |
|
507 |
33.85 |
1:11.21 |
1:50.56 |
|
2:29.50 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tina Huslid |
2000 |
|
492 |
34.93 |
1:13.19 |
1:52.26 |
|
2:31.00 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
|
489 |
34.27 |
1:12.30 |
1:51.55 |
|
2:31.24 |
|
|
Simklubben Neptun |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
16:26 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
16:35 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
16:35 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
16:50 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
16:50 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
17:04 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Hamilton |
2006 |
|
218 |
1:24.84 |
2:56.31 |
4:27.10 |
|
5:52.28 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Martin-Lamm |
2006 |
|
187 |
1:27.84 |
3:04.99 |
4:41.71 |
|
6:11.06 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Felix Tetli |
2007 |
|
149 |
1:33.67 |
3:17.80 |
5:00.55 |
|
6:39.67 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sixten Selander |
2006 |
|
116 |
1:43.45 |
3:37.59 |
5:31.21 |
|
7:14.28 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
8:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
|
350 |
1:10.00 |
2:26.97 |
3:45.08 |
|
5:01.06 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
5:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Lindblom |
2004 |
|
265 |
1:15.83 |
2:40.02 |
4:07.23 |
|
5:30.25 |
|
|
Arvika Simsällskap |
5:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Berggren |
2005 |
|
196 |
1:26.67 |
3:00.99 |
4:34.47 |
|
6:05.16 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
6:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Hedlund |
2002 |
|
390 |
1:07.42 |
2:22.04 |
3:37.51 |
|
4:50.46 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
4:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Agarwal |
2002 |
|
187 |
1:21.09 |
2:56.67 |
4:35.00 |
|
6:11.01 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rafael Pyötsiä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Södertälje Simsällskap |
6:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lulek |
1998 |
|
683 |
59.57 |
2:01.61 |
3:02.87 |
|
4:00.91 |
|
|
Simklubben Neptun |
4:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wiggo Frohde |
2000 |
|
680 |
58.83 |
2:00.10 |
3:01.19 |
|
4:01.30 |
|
|
Simklubben Neptun |
3:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Rehn |
2001 |
|
632 |
1:00.48 |
2:01.94 |
3:03.61 |
|
4:07.22 |
|
|
Simklubben Neptun |
3:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan Dahlgren |
1986 |
|
539 |
1:02.39 |
2:07.62 |
3:14.52 |
|
4:20.78 |
|
|
Simklubben Neptun |
4:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Guillermo Illanes |
2000 |
|
461 |
1:02.46 |
2:13.16 |
3:26.11 |
|
4:34.69 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
17:04 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
17:31 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
|
417 |
1:14.35 |
2:34.00 |
3:53.64 |
|
5:13.79 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vida Haesert |
2006 |
|
297 |
1:22.50 |
2:51.25 |
4:21.85 |
|
5:51.16 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
|
285 |
1:20.36 |
2:51.20 |
4:23.28 |
|
5:56.03 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Melissa Klintengren |
2007 |
|
232 |
1:28.63 |
3:08.39 |
4:47.72 |
|
6:21.45 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emelie Bilands |
2006 |
|
214 |
1:30.97 |
3:12.25 |
4:55.45 |
|
6:31.58 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Bladh Hazard |
2004 |
|
562 |
1:08.29 |
2:20.25 |
3:32.84 |
|
4:44.15 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
4:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Lindberg |
2004 |
|
523 |
1:08.39 |
2:23.08 |
3:37.95 |
|
4:50.96 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
|
430 |
1:11.11 |
2:30.55 |
3:51.08 |
|
5:10.53 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
5:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Tshibanda |
2004 |
|
362 |
1:14.36 |
2:38.96 |
4:06.03 |
|
5:28.84 |
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jennifer Mardo |
2005 |
|
356 |
1:12.59 |
2:37.00 |
4:03.46 |
|
5:30.68 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
5:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Nygren |
2004 |
|
351 |
1:18.42 |
2:43.94 |
4:10.67 |
|
5:32.20 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
5:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amanda Bäck |
2005 |
|
303 |
1:22.03 |
2:51.27 |
4:20.51 |
|
5:49.13 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
5:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lina Ahlström |
2005 |
|
293 |
1:19.79 |
2:50.84 |
4:24.02 |
|
5:52.73 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
6:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
|
563 |
1:06.94 |
2:19.19 |
3:33.04 |
|
4:44.00 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Törnqvist |
2003 |
|
500 |
1:08.68 |
2:23.77 |
3:40.34 |
|
4:55.31 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
4:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
|
485 |
1:11.55 |
2:27.91 |
3:44.54 |
|
4:58.34 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
5:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Angelica Blomberg |
2002 |
|
427 |
1:13.66 |
2:33.04 |
3:52.28 |
|
5:11.35 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
5:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Evelina Porling |
2002 |
|
315 |
1:18.79 |
2:47.14 |
4:16.18 |
|
5:44.60 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
5:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christine Ekman |
1994 |
|
743 |
1:02.70 |
2:08.69 |
3:15.15 |
|
4:18.89 |
|
|
Simklubben Neptun |
4:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
|
743 |
1:02.99 |
2:08.98 |
3:14.79 |
|
4:18.92 |
|
|
Simklubben Neptun |
4:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Wallberg |
1999 |
|
655 |
1:04.50 |
2:13.28 |
3:22.63 |
|
4:29.91 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
4:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Sundstrand |
2001 |
|
655 |
1:04.14 |
2:13.39 |
3:23.18 |
|
4:29.96 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Klara Eriksson |
2000 |
|
600 |
1:05.74 |
2:16.75 |
3:28.07 |
|
4:38.00 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
4:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilma Ramdén |
2000 |
|
544 |
1:08.83 |
2:22.35 |
3:35.39 |
|
4:47.20 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josefine Busk |
1997 |
|
338 |
1:35.71 |
3:19.72 |
5:02.88 |
|
6:45.09 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
7:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
17:31 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
17:43 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Kvist |
2006 |
|
189 |
43.02 |
1:33.11 |
2:26.65 |
|
3:10.80 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
3:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Tetli |
2007 |
|
144 |
44.66 |
1:39.50 |
2:40.68 |
|
3:28.97 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sixten Selander |
2006 |
|
96 |
1:05.42 |
2:02.74 |
3:08.81 |
|
3:59.23 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Claesson |
2004 |
|
326 |
35.55 |
1:16.90 |
2:01.17 |
|
2:39.20 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
2:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
|
309 |
33.99 |
1:16.42 |
2:05.04 |
|
2:42.15 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Graner |
2005 |
|
239 |
34.90 |
1:20.67 |
2:13.64 |
|
2:56.58 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lennon Köndell |
2004 |
|
193 |
40.83 |
1:31.98 |
2:27.73 |
|
3:09.55 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joakim Johansson |
2005 |
|
136 |
55.67 |
1:49.70 |
2:46.65 |
|
3:32.71 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
|
114 |
55.88 |
1:59.55 |
2:57.57 |
|
3:45.66 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mattias Kvist |
2003 |
|
465 |
30.65 |
1:06.83 |
1:48.95 |
|
2:21.44 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Bergstrand |
2002 |
|
412 |
29.74 |
1:08.64 |
1:54.02 |
|
2:27.31 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Lundberg |
2003 |
|
341 |
34.97 |
1:16.40 |
2:02.40 |
|
2:36.87 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Agarwal |
2002 |
|
226 |
39.07 |
1:25.77 |
2:16.38 |
|
2:59.87 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Berg |
2003 |
|
224 |
40.08 |
1:25.22 |
2:22.27 |
|
3:00.35 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jakob Khaytan |
2003 |
|
186 |
41.98 |
1:33.42 |
2:29.75 |
|
3:11.98 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
3:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jacob Lange |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hampus Lovinge |
1998 |
|
619 |
27.51 |
59.43 |
1:37.63 |
|
2:08.59 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henry Kerman |
1997 |
|
541 |
28.31 |
1:03.40 |
1:42.92 |
|
2:14.48 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Guillermo Illanes |
2000 |
|
420 |
31.42 |
1:07.55 |
1:53.32 |
|
2:26.37 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
17:43 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
09:34 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
09:34 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
09:41 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
09:41 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
10:08 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vida Haesert |
2006 |
|
310 |
1:23.83 |
2:53.53 |
4:23.69 |
5:53.82 |
11:47.50 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
7:24.66 |
8:54.83 |
10:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Sörensen |
2004 |
|
360 |
1:17.95 |
2:43.35 |
4:09.76 |
5:35.16 |
11:13.35 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
11:28.58 |
|
|
7:01.06 |
8:26.98 |
9:52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Nygren |
2004 |
|
306 |
1:22.59 |
2:52.67 |
4:22.69 |
5:53.83 |
11:51.03 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
7:24.01 |
8:52.88 |
10:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Herlitz |
2005 |
|
265 |
1:25.12 |
2:58.09 |
4:32.89 |
6:06.97 |
12:25.77 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
12:39.46 |
|
|
7:43.64 |
9:18.85 |
10:55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Teglöf |
2005 |
|
265 |
1:24.69 |
2:56.50 |
4:31.17 |
6:07.63 |
12:25.86 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
12:42.75 |
|
|
7:43.56 |
9:17.58 |
10:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
|
238 |
1:29.65 |
3:07.84 |
4:45.79 |
6:24.16 |
12:52.68 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
12:32.96 |
|
|
8:02.94 |
9:41.89 |
11:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
|
550 |
1:09.06 |
2:22.82 |
3:36.96 |
4:51.36 |
9:44.78 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
9:37.78 |
|
|
6:05.03 |
7:18.86 |
8:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
|
442 |
1:13.61 |
2:32.68 |
3:52.85 |
5:13.85 |
10:28.81 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
10:19.29 |
|
|
6:34.40 |
7:54.77 |
9:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstrand |
2001 |
|
649 |
1:05.41 |
2:15.32 |
3:25.49 |
4:35.27 |
9:13.49 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
9:11.11 |
|
|
5:45.46 |
6:55.78 |
8:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
10:08 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
10:33 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Hamilton |
2006 |
|
243 |
1:23.64 |
2:54.87 |
4:26.23 |
5:58.41 |
11:49.96 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
7:29.16 |
8:59.56 |
10:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Bönnemark |
2006 |
|
241 |
1:23.53 |
2:55.15 |
4:25.82 |
5:58.10 |
11:52.42 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
12:19.91 |
|
|
7:30.81 |
9:00.54 |
10:30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
|
373 |
1:09.57 |
2:27.08 |
3:45.17 |
5:04.08 |
10:15.64 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
10:03.52 |
|
|
6:23.51 |
7:42.25 |
9:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aldin Mandzo |
2004 |
|
342 |
1:10.21 |
2:29.55 |
3:50.32 |
5:12.25 |
10:33.64 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
10:28.88 |
|
|
6:33.00 |
7:53.39 |
9:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Spencer Huerta |
2004 |
|
336 |
1:10.29 |
2:28.37 |
3:50.07 |
5:11.72 |
10:37.48 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
11:28.70 |
|
|
6:33.54 |
7:56.27 |
9:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Graner |
2005 |
|
233 |
1:18.19 |
2:48.83 |
4:21.25 |
5:54.35 |
12:00.24 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
12:01.45 |
|
|
7:26.48 |
8:58.22 |
10:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Berg |
2003 |
|
236 |
1:24.30 |
2:55.63 |
4:27.41 |
5:59.46 |
11:56.66 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
12:18.70 |
|
|
7:31.09 |
9:02.61 |
10:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Gustafsson |
2001 |
|
505 |
1:01.90 |
2:09.42 |
3:18.95 |
4:29.51 |
9:16.80 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
9:14.86 |
|
|
5:41.37 |
6:53.39 |
8:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Robin Flyman |
1995 |
|
405 |
1:09.09 |
2:25.84 |
3:42.61 |
4:58.96 |
9:59.09 |
|
|
Örebro Simallians |
9:58.61 |
|
|
6:14.46 |
7:31.18 |
8:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
10:33 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
10:41 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
|
267 |
35.78 |
1:21.15 |
2:13.21 |
|
3:05.74 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Bäckström |
2005 |
|
452 |
32.71 |
1:10.18 |
1:51.65 |
|
2:35.75 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
2:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
|
375 |
37.45 |
1:19.96 |
2:03.09 |
|
2:45.82 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Klara Svenheim |
2005 |
|
267 |
37.74 |
1:27.11 |
2:18.98 |
|
3:05.66 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
|
264 |
35.77 |
1:19.82 |
2:12.25 |
|
3:06.43 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Bäck |
2005 |
|
198 |
44.50 |
1:36.05 |
2:31.80 |
|
3:25.19 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
|
188 |
42.85 |
1:38.03 |
2:32.15 |
|
3:28.54 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carolina Jonsson |
2002 |
|
565 |
31.62 |
1:08.27 |
1:46.66 |
|
2:24.62 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Angelica Blomberg |
2002 |
|
337 |
36.04 |
1:19.23 |
2:04.91 |
|
2:51.75 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilma Ramdén |
2000 |
|
483 |
33.67 |
1:12.92 |
1:53.25 |
|
2:32.43 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
|
479 |
32.87 |
1:11.61 |
1:52.47 |
|
2:32.86 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
10:41 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
|
161 |
41.30 |
1:31.16 |
2:26.38 |
|
3:19.43 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carl Bönnemark |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
3:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Andrée |
2004 |
|
175 |
37.24 |
1:25.86 |
2:20.95 |
|
3:13.97 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
3:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonas Harju |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Bergstrand |
2002 |
|
368 |
31.91 |
1:09.26 |
1:49.28 |
|
2:31.48 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kertes |
1999 |
|
595 |
28.32 |
1:01.03 |
1:35.00 |
|
2:09.07 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Brandt |
1999 |
|
532 |
28.96 |
1:03.26 |
1:39.00 |
|
2:13.97 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
|
436 |
30.22 |
1:06.16 |
1:44.56 |
|
2:23.16 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
10:47 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
11:06 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 29, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 29, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 29, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
11:06 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
11:12 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Eriksson |
1998 |
|
548 |
|
|
|
|
30.84 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Soume |
2001 |
|
501 |
|
|
|
|
31.78 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
John Aldrin |
2001 |
|
427 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
11:12 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
11:27 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meja Thunvall |
2006 |
|
369 |
33.15 |
|
|
|
1:10.96 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Freja Vesterlund |
2006 |
|
324 |
34.90 |
|
|
|
1:14.06 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnes Öhman |
2006 |
|
278 |
37.07 |
|
|
|
1:17.96 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Melissa Klintengren |
2007 |
|
278 |
36.90 |
|
|
|
1:17.99 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Teljstedt |
2006 |
|
254 |
39.26 |
|
|
|
1:20.37 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilia Adielsson |
2006 |
|
242 |
38.59 |
|
|
|
1:21.68 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emelie Bilands |
2006 |
|
193 |
40.43 |
|
|
|
1:28.08 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ellen Lundgren |
2007 |
|
160 |
44.23 |
|
|
|
1:33.73 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ellen Broddvall |
2006 |
|
130 |
46.52 |
|
|
|
1:40.30 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lova Wahlstedt |
2010 |
|
90 |
52.99 |
|
|
|
1:53.60 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Zoe Carderos |
2008 |
|
77 |
54.04 |
|
|
|
1:59.51 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noa Ek |
2008 |
|
72 |
54.22 |
|
|
|
2:02.30 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Angerfelt |
2004 |
|
520 |
30.63 |
|
|
|
1:03.28 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
|
458 |
31.59 |
|
|
|
1:06.02 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
|
453 |
31.79 |
|
|
|
1:06.27 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
|
450 |
32.00 |
|
|
|
1:06.42 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
|
426 |
32.62 |
|
|
|
1:07.65 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sanna Axelsson |
2004 |
|
381 |
33.87 |
|
|
|
1:10.21 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Klara Svenheim |
2005 |
|
376 |
33.69 |
|
|
|
1:10.52 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maya Levin |
2004 |
|
375 |
33.91 |
|
|
|
1:10.56 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ylva Andersson |
2005 |
|
366 |
35.08 |
|
|
|
1:11.14 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lina Ahlström |
2005 |
|
361 |
34.56 |
|
|
|
1:11.48 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Nygren |
2004 |
|
353 |
34.44 |
|
|
|
1:11.98 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ella Sörensen |
2004 |
|
330 |
35.89 |
|
|
|
1:13.65 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ellen Lovinge |
2004 |
|
326 |
35.76 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alice Englund |
2005 |
|
314 |
35.98 |
|
|
|
1:14.84 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
|
307 |
35.41 |
|
|
|
1:15.40 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Felicia Klintemar |
2005 |
|
289 |
35.92 |
|
|
|
1:16.94 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marit Seeliger |
2005 |
|
287 |
36.37 |
|
|
|
1:17.10 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Wilma Landegren |
2004 |
|
255 |
37.99 |
|
|
|
1:20.25 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sara Andersson |
2005 |
|
251 |
39.35 |
|
|
|
1:20.64 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilia Teglöf |
2005 |
|
242 |
38.96 |
|
|
|
1:21.59 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
|
189 |
39.98 |
|
|
|
1:28.57 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstrand |
2001 |
|
656 |
28.22 |
|
|
|
58.57 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
|
609 |
28.73 |
|
|
|
1:00.06 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tina Huslid |
2000 |
|
557 |
29.25 |
|
|
|
1:01.84 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vera Sköld |
2001 |
|
501 |
30.97 |
|
|
|
1:04.09 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Michaela Mattsson |
1999 |
|
480 |
30.94 |
|
|
|
1:05.00 |
|
|
Simklubben Neptun |
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Hedling |
2001 |
|
465 |
31.40 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Paulina Back |
2000 |
|
411 |
33.21 |
|
|
|
1:08.43 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilda Kristiansson |
2001 |
|
403 |
33.02 |
|
|
|
1:08.87 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pernilla Hemmälin |
2001 |
|
357 |
34.19 |
|
|
|
1:11.73 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sandra Pasanen |
2001 |
|
292 |
35.43 |
|
|
|
1:16.72 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Angelica Ljungcrantz |
1993 |
|
198 |
41.33 |
|
|
|
1:27.21 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Josefine Busk |
1997 |
|
274 |
42.14 |
|
|
|
1:29.01 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
11:27 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
11:37 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Norén |
2006 |
|
268 |
33.84 |
|
|
|
1:09.67 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
|
267 |
32.38 |
|
|
|
1:09.79 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Hamilton |
2006 |
|
259 |
34.75 |
|
|
|
1:10.50 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samuel Flores |
2008 |
|
218 |
37.53 |
|
|
|
1:14.67 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl Bönnemark |
2006 |
|
206 |
35.78 |
|
|
|
1:16.00 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Martin-Lamm |
2006 |
|
194 |
37.31 |
|
|
|
1:17.53 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Kvist |
2006 |
|
184 |
36.85 |
|
|
|
1:18.91 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Drozdz |
2006 |
|
156 |
38.57 |
|
|
|
1:23.42 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Felix Tetli |
2007 |
|
132 |
41.16 |
|
|
|
1:28.25 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliwer Lindblom |
2007 |
|
130 |
42.31 |
|
|
|
1:28.69 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cherokee Bäckstrand |
2006 |
|
115 |
42.39 |
|
|
|
1:32.36 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sixten Selander |
2006 |
|
115 |
44.57 |
|
|
|
1:32.38 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aldin Mandzo |
2004 |
|
345 |
30.45 |
|
|
|
1:04.06 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Max Claesson |
2004 |
|
335 |
30.77 |
|
|
|
1:04.70 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michael Andrée |
2004 |
|
302 |
31.39 |
|
|
|
1:06.93 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Graner |
2005 |
|
302 |
31.43 |
|
|
|
1:06.95 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Lindblom |
2004 |
|
256 |
34.00 |
|
|
|
1:10.77 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
David Malm |
2004 |
|
217 |
35.32 |
|
|
|
1:14.71 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lennon Köndell |
2004 |
|
212 |
35.64 |
|
|
|
1:15.29 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
David Berggren |
2005 |
|
192 |
36.80 |
|
|
|
1:17.85 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Linus Wigh |
2005 |
|
171 |
38.43 |
|
|
|
1:20.88 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sebastian Frisch |
2004 |
|
160 |
38.85 |
|
|
|
1:22.69 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mellker Backman Magnusson |
2005 |
|
150 |
42.81 |
|
|
|
1:24.41 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
|
142 |
41.32 |
|
|
|
1:26.01 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joakim Johansson |
2005 |
|
139 |
41.58 |
|
|
|
1:26.63 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johan Hamlin |
2005 |
|
115 |
43.89 |
|
|
|
1:32.16 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Albin Tetli |
2005 |
|
111 |
42.99 |
|
|
|
1:33.46 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jonathan Runsten |
2005 |
|
107 |
45.11 |
|
|
|
1:34.57 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
|
546 |
25.82 |
|
|
|
54.96 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Otto Lundberg |
2003 |
|
414 |
29.16 |
|
|
|
1:00.26 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sergej Basov |
2003 |
|
392 |
29.21 |
|
|
|
1:01.37 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Edoff |
2003 |
|
387 |
29.60 |
|
|
|
1:01.65 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Hedlund |
2002 |
|
365 |
30.30 |
|
|
|
1:02.85 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Lange |
2002 |
|
313 |
31.83 |
|
|
|
1:06.12 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Kristiansson |
2003 |
|
274 |
32.94 |
|
|
|
1:09.18 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Agarwal |
2002 |
|
251 |
34.40 |
|
|
|
1:11.23 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Berg |
2003 |
|
244 |
35.25 |
|
|
|
1:11.91 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victor Taghikhani |
2003 |
|
218 |
35.10 |
|
|
|
1:14.59 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kertes |
1999 |
|
677 |
24.71 |
|
|
|
51.17 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
John Aldrin |
2001 |
|
529 |
26.35 |
|
|
|
55.54 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Robin Flyman |
1995 |
|
414 |
28.71 |
|
|
|
1:00.26 |
|
|
Örebro Simallians |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Lundgren |
2000 |
|
411 |
28.31 |
|
|
|
1:00.43 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Törnqvist |
1999 |
|
370 |
29.72 |
|
|
|
1:02.55 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
11:37 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
11:53 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
|
404 |
35.96 |
1:17.07 |
2:06.77 |
|
2:44.80 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Freja Vesterlund |
2006 |
|
299 |
41.14 |
1:28.47 |
2:22.57 |
|
3:02.10 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
3:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meja Thunvall |
2006 |
|
298 |
40.95 |
1:29.93 |
2:22.69 |
|
3:02.31 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
3:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vida Haesert |
2006 |
|
291 |
41.39 |
1:30.15 |
2:23.52 |
|
3:03.71 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
|
247 |
42.97 |
1:30.73 |
2:30.10 |
|
3:13.96 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilia Adielsson |
2006 |
|
234 |
44.43 |
1:34.01 |
2:31.58 |
|
3:17.64 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nellie Häger |
2006 |
|
227 |
46.65 |
1:37.51 |
2:32.30 |
|
3:19.74 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Clara Teljstedt |
2006 |
|
222 |
48.45 |
1:41.55 |
2:37.43 |
|
3:21.14 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Melissa Klintengren |
2007 |
|
195 |
44.38 |
1:37.73 |
2:41.93 |
|
3:29.95 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Lindberg |
2004 |
|
487 |
34.74 |
1:15.97 |
1:58.79 |
|
2:34.82 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
|
454 |
34.98 |
1:16.89 |
2:02.35 |
|
2:38.50 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ebba Holgersson |
2005 |
|
417 |
36.87 |
1:19.30 |
2:05.41 |
|
2:43.02 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emelie Sveding |
2005 |
|
345 |
38.69 |
1:24.84 |
2:14.14 |
|
2:53.64 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Sörensen |
2004 |
|
291 |
42.09 |
1:27.93 |
2:24.10 |
|
3:03.87 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ylva Andersson |
2005 |
|
280 |
39.15 |
1:27.24 |
2:24.00 |
|
3:06.13 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
3:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amanda Bäck |
2005 |
|
276 |
41.44 |
1:28.71 |
2:25.55 |
|
3:07.10 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliwia Lange |
2004 |
|
266 |
41.09 |
1:32.01 |
2:28.37 |
|
3:09.31 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Wilma Landegren |
2004 |
|
253 |
42.21 |
1:30.12 |
2:26.30 |
|
3:12.51 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marit Seeliger |
2005 |
|
251 |
40.76 |
1:31.41 |
2:26.99 |
|
3:13.08 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilia Teglöf |
2005 |
|
244 |
46.33 |
1:34.13 |
2:30.58 |
|
3:14.85 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sara Andersson |
2005 |
|
225 |
44.77 |
1:38.40 |
2:37.09 |
|
3:20.23 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
|
163 |
48.72 |
1:50.10 |
2:50.25 |
|
3:43.03 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Westerlund |
2002 |
|
324 |
36.90 |
1:21.09 |
2:15.49 |
|
2:57.29 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jennifer Bethiso |
2003 |
|
324 |
37.07 |
1:20.18 |
2:14.66 |
|
2:57.34 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Evelina Porling |
2002 |
|
309 |
41.92 |
1:27.19 |
2:19.53 |
|
3:00.24 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Danielsson |
2002 |
|
349 |
50.66 |
1:43.17 |
2:45.56 |
|
3:30.83 |
|
|
Nacka HI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilma Ramdén |
2000 |
|
517 |
31.90 |
1:09.71 |
1:55.69 |
|
2:31.75 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sandra Pasanen |
2001 |
|
223 |
44.37 |
1:35.76 |
2:35.64 |
|
3:20.92 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
3:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
11:53 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:35 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vincent Flores |
2005 |
|
315 |
1:18.22 |
2:45.67 |
4:24.28 |
|
5:46.03 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
5:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Harju |
2005 |
|
200 |
1:38.26 |
3:19.86 |
5:11.70 |
|
6:42.16 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
6:49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Brandt |
1999 |
|
621 |
1:02.12 |
2:14.32 |
3:36.38 |
|
4:35.97 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:35 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:50 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Svenheim |
2005 |
|
334 |
1:28.73 |
3:03.61 |
4:49.37 |
|
6:13.93 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
6:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
|
255 |
1:35.64 |
3:19.81 |
5:19.13 |
|
6:48.93 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
6:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Teglöf |
2005 |
|
245 |
1:45.41 |
3:26.82 |
5:21.91 |
|
6:54.44 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
7:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lina Ahlström |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
7:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carolina Jonsson |
2002 |
|
556 |
1:11.23 |
2:32.33 |
4:03.65 |
|
5:15.41 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
5:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
|
359 |
1:26.73 |
2:57.69 |
4:40.37 |
|
6:04.83 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
5:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frida Bengtsson |
2003 |
|
301 |
1:21.87 |
2:58.71 |
4:53.25 |
|
6:26.80 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
6:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saliha Colic |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Södertörns Simsällskap |
5:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstrand |
2001 |
|
626 |
1:10.73 |
2:30.25 |
3:55.29 |
|
5:03.25 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilma Ramdén |
2000 |
|
482 |
1:15.31 |
2:42.76 |
4:19.78 |
|
5:30.89 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
5:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:50 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:57 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
|
431 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mattias Kvist |
2003 |
|
392 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erik Bergstrand |
2002 |
|
342 |
|
|
|
|
31.76 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
|
331 |
|
|
|
|
32.12 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jacob Lange |
2002 |
|
290 |
|
|
|
|
33.56 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sergej Basov |
2003 |
|
245 |
|
|
|
|
35.47 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Berg |
2003 |
|
239 |
|
|
|
|
35.78 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Edoff |
2003 |
|
237 |
|
|
|
|
35.87 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Casper Runfjäll |
2002 |
|
231 |
|
|
|
|
36.18 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marcus Hedlund |
2002 |
|
200 |
|
|
|
|
37.98 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel Agarwal |
2002 |
|
193 |
|
|
|
|
38.39 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Victor Taghikhani |
2003 |
|
153 |
|
|
|
|
41.54 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jakob Khaytan |
2003 |
|
136 |
|
|
|
|
43.15 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Hennert |
2001 |
|
470 |
|
|
|
|
28.57 |
|
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
John Aldrin |
2001 |
|
466 |
|
|
|
|
28.64 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Guillermo Illanes |
2000 |
|
461 |
|
|
|
|
28.76 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
André Gradin |
1994 |
|
444 |
|
|
|
|
29.11 |
|
|
Örebro Simallians |
29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Törnqvist |
1999 |
|
309 |
|
|
|
|
32.86 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:57 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
16:08 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
16:08 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
16:28 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergej Potorochyn |
2006 |
|
228 |
41.96 |
|
|
|
1:30.96 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
1:44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Norén |
2006 |
|
205 |
44.43 |
|
|
|
1:34.23 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuel Flores |
2008 |
|
148 |
50.82 |
|
|
|
1:44.96 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Drozdz |
2006 |
|
123 |
52.73 |
|
|
|
1:51.70 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliwer Lindblom |
2007 |
|
120 |
53.04 |
|
|
|
1:52.64 |
|
|
Arvika Simsällskap |
2:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Claesson |
2004 |
|
357 |
36.98 |
|
|
|
1:18.38 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aldin Mandzo |
2004 |
|
333 |
37.68 |
|
|
|
1:20.23 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
|
298 |
39.47 |
|
|
|
1:23.25 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vincent Flores |
2005 |
|
284 |
39.51 |
|
|
|
1:24.51 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Michael Andrée |
2004 |
|
254 |
41.13 |
|
|
|
1:27.72 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
David Malm |
2004 |
|
224 |
42.04 |
|
|
|
1:31.56 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Spencer Huerta |
2004 |
|
200 |
44.73 |
|
|
|
1:35.08 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonas Harju |
2005 |
|
170 |
47.35 |
|
|
|
1:40.19 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
|
161 |
48.71 |
|
|
|
1:42.16 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joakim Johansson |
2005 |
|
146 |
49.16 |
|
|
|
1:45.56 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Albin Tetli |
2005 |
|
144 |
48.90 |
|
|
|
1:45.96 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mellker Backman Magnusson |
2005 |
|
125 |
54.46 |
|
|
|
1:51.19 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lennon Köndell |
2004 |
|
120 |
52.65 |
|
|
|
1:52.63 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonathan Runsten |
2005 |
|
110 |
54.95 |
|
|
|
1:56.05 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johan Hamlin |
2005 |
|
74 |
1:01.44 |
|
|
|
2:12.41 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linus Wigh |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Lundberg |
2003 |
|
330 |
37.90 |
|
|
|
1:20.42 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Kristiansson |
2003 |
|
278 |
40.43 |
|
|
|
1:25.12 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Berg |
2003 |
|
173 |
47.69 |
|
|
|
1:39.80 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Brandt |
1999 |
|
524 |
32.41 |
|
|
|
1:08.97 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Soume |
2001 |
|
521 |
32.80 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Axel Eriksson |
1998 |
|
511 |
32.45 |
|
|
|
1:09.54 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
16:28 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
16:43 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vida Haesert |
2006 |
|
307 |
44.52 |
|
|
|
1:32.38 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Freja Vesterlund |
2006 |
|
306 |
42.93 |
|
|
|
1:32.52 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnes Öhman |
2006 |
|
303 |
44.01 |
|
|
|
1:32.80 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Meja Thunvall |
2006 |
|
282 |
43.37 |
|
|
|
1:35.00 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Teljstedt |
2006 |
|
256 |
47.37 |
|
|
|
1:38.11 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nellie Häger |
2006 |
|
246 |
47.45 |
|
|
|
1:39.49 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Moa Berg |
2006 |
|
202 |
50.47 |
|
|
|
1:46.13 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ellen Broddvall |
2006 |
|
190 |
51.64 |
|
|
|
1:48.44 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ines Molin |
2007 |
|
120 |
59.03 |
|
|
|
2:06.34 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noa Ek |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Lindberg |
2004 |
|
527 |
36.07 |
|
|
|
1:17.16 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tea Angerfelt |
2004 |
|
443 |
38.58 |
|
|
|
1:21.80 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ebba Holgersson |
2005 |
|
425 |
39.53 |
|
|
|
1:22.88 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
|
381 |
41.25 |
|
|
|
1:25.98 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maya Levin |
2004 |
|
350 |
40.63 |
|
|
|
1:28.42 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emelie Sveding |
2005 |
|
325 |
42.75 |
|
|
|
1:30.64 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Klara Svenheim |
2005 |
|
319 |
42.79 |
|
|
|
1:31.26 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Kantoluoto |
2005 |
|
310 |
42.38 |
|
|
|
1:32.13 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sanna Axelsson |
2004 |
|
296 |
44.46 |
|
|
|
1:33.52 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Sörensen |
2004 |
|
274 |
46.46 |
|
|
|
1:35.96 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliwia Lange |
2004 |
|
266 |
47.52 |
|
|
|
1:36.96 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marit Seeliger |
2005 |
|
250 |
45.47 |
|
|
|
1:38.86 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ylva Andersson |
2005 |
|
230 |
47.74 |
|
|
|
1:41.68 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
|
205 |
49.99 |
|
|
|
1:45.69 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
|
197 |
48.32 |
|
|
|
1:47.16 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Wilma Landegren |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carolina Jonsson |
2002 |
|
570 |
36.15 |
|
|
|
1:15.20 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nora Segerström |
2002 |
|
525 |
36.65 |
|
|
|
1:17.29 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Björkman |
2002 |
|
498 |
36.95 |
|
|
|
1:18.64 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Parsons |
2002 |
|
446 |
39.09 |
|
|
|
1:21.56 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emelie Lindholm |
2003 |
|
311 |
44.21 |
|
|
|
1:32.03 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
1:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
|
306 |
43.35 |
|
|
|
1:32.54 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Evelina Porling |
2002 |
|
289 |
44.12 |
|
|
|
1:34.25 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frida Bengtsson |
2003 |
|
286 |
44.13 |
|
|
|
1:34.57 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Eriksson |
2001 |
|
523 |
36.16 |
|
|
|
1:17.39 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Hedling |
2001 |
|
429 |
37.47 |
|
|
|
1:22.63 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Angelica Ljungcrantz |
1993 |
|
195 |
51.59 |
|
|
|
1:47.49 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
16:43 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
16:53 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Hamilton |
2006 |
|
240 |
36.97 |
1:18.95 |
2:01.37 |
|
2:39.79 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Kvist |
2006 |
|
195 |
36.62 |
1:21.54 |
2:07.97 |
|
2:51.17 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Martin-Lamm |
2006 |
|
188 |
40.10 |
1:24.26 |
2:09.79 |
|
2:53.32 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felix Tetli |
2007 |
|
137 |
42.08 |
1:32.43 |
2:24.20 |
|
3:12.47 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sixten Selander |
2006 |
|
118 |
45.26 |
1:38.16 |
2:31.41 |
|
3:22.47 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aldin Mandzo |
2004 |
|
317 |
31.99 |
1:09.04 |
1:47.71 |
|
2:25.61 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Lindblom |
2004 |
|
259 |
34.53 |
1:14.74 |
1:56.59 |
|
2:35.87 |
|
|
Arvika Simsällskap |
2:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oscar Flores |
2005 |
|
210 |
38.09 |
1:21.02 |
2:04.73 |
|
2:47.06 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Berggren |
2005 |
|
207 |
38.89 |
1:23.55 |
2:07.20 |
|
2:47.83 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joakim Johansson |
2005 |
|
172 |
40.37 |
1:26.31 |
2:13.82 |
|
2:58.48 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
|
135 |
44.29 |
1:34.71 |
2:24.11 |
|
3:13.56 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
|
567 |
28.71 |
59.27 |
1:29.47 |
|
2:00.05 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mattias Kvist |
2003 |
|
517 |
28.54 |
59.75 |
1:30.91 |
|
2:03.75 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
2:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Hedlund |
2002 |
|
386 |
31.09 |
1:05.77 |
1:41.98 |
|
2:16.41 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jacob Lange |
2002 |
|
262 |
35.26 |
1:16.12 |
1:57.34 |
|
2:35.24 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
John Aldrin |
2001 |
|
460 |
29.16 |
1:02.25 |
1:35.78 |
|
2:08.68 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Robin Flyman |
1995 |
|
401 |
30.26 |
1:04.51 |
1:40.14 |
|
2:14.75 |
|
|
Örebro Simallians |
2:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
16:53 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
17:06 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Vesterlund |
2006 |
|
337 |
35.52 |
1:16.58 |
2:00.20 |
|
2:39.19 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
2:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meja Thunvall |
2006 |
|
330 |
34.78 |
1:16.31 |
2:00.44 |
|
2:40.28 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
2:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vida Haesert |
2006 |
|
308 |
37.80 |
1:19.37 |
2:02.71 |
|
2:44.00 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
|
302 |
37.42 |
1:19.07 |
2:03.12 |
|
2:45.02 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilia Adielsson |
2006 |
|
235 |
40.36 |
1:27.44 |
2:15.28 |
|
2:59.35 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nellie Häger |
2006 |
|
209 |
42.42 |
1:29.48 |
2:18.88 |
|
3:06.62 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emelie Bilands |
2006 |
|
206 |
41.25 |
1:30.77 |
2:21.71 |
|
3:07.47 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
3:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Lindberg |
2004 |
|
500 |
32.17 |
1:07.86 |
1:43.99 |
|
2:19.51 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Nygren |
2004 |
|
393 |
34.53 |
1:12.47 |
1:52.78 |
|
2:31.12 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Axelsson |
2004 |
|
360 |
36.53 |
1:16.96 |
1:58.08 |
|
2:35.70 |
|
|
Arvika Simsällskap |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Bäck |
2005 |
|
346 |
37.23 |
1:17.26 |
1:58.09 |
|
2:37.69 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ellen Lovinge |
2004 |
|
331 |
37.10 |
1:18.76 |
2:00.67 |
|
2:40.05 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliwia Lange |
2004 |
|
309 |
37.78 |
1:19.18 |
2:03.36 |
|
2:43.70 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ylva Andersson |
2005 |
|
307 |
36.92 |
1:19.08 |
2:01.70 |
|
2:44.12 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marit Seeliger |
2005 |
|
286 |
37.53 |
1:19.74 |
2:03.96 |
|
2:47.99 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alice Englund |
2005 |
|
282 |
37.74 |
1:20.59 |
2:04.98 |
|
2:48.74 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alva Herlitz |
2005 |
|
282 |
37.50 |
1:19.88 |
2:04.69 |
|
2:48.88 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Andersson |
2005 |
|
232 |
41.40 |
1:27.86 |
2:16.37 |
|
3:00.24 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
3:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilia Teglöf |
2005 |
|
230 |
39.11 |
1:24.99 |
2:13.04 |
|
3:00.72 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Wilma Landegren |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
|
552 |
31.19 |
1:05.49 |
1:40.47 |
|
2:15.00 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Törnqvist |
2003 |
|
486 |
31.93 |
1:07.98 |
1:45.40 |
|
2:20.90 |
|
|
Tyresö Simsällskap |
2:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
|
485 |
33.05 |
1:09.25 |
1:46.14 |
|
2:20.96 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Klara Eklöf |
2002 |
|
449 |
33.69 |
1:10.58 |
1:47.50 |
|
2:24.60 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jemina Granholm |
2002 |
|
420 |
33.13 |
1:10.39 |
1:49.11 |
|
2:27.88 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annie Westerlund |
2002 |
|
353 |
35.24 |
1:14.89 |
1:56.12 |
|
2:36.68 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilma Broden |
2003 |
|
329 |
35.98 |
1:17.08 |
1:58.93 |
|
2:40.36 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstrand |
2001 |
|
615 |
28.72 |
1:01.52 |
1:36.03 |
|
2:10.25 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
|
612 |
30.24 |
1:03.21 |
1:37.07 |
|
2:10.47 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Angelica Ljungcrantz |
1993 |
|
197 |
42.23 |
1:30.40 |
2:20.32 |
|
3:10.33 |
|
|
Umeå Simsällskap |
3:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
17:06 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
17:20 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
|
284 |
34.86 |
|
|
|
1:16.52 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Norén |
2006 |
|
228 |
39.85 |
|
|
|
1:22.22 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sergej Potorochyn |
2006 |
|
226 |
37.88 |
|
|
|
1:22.56 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
1:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas Kvist |
2006 |
|
190 |
41.27 |
|
|
|
1:27.46 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Felix Tetli |
2007 |
|
125 |
45.32 |
|
|
|
1:40.58 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Casper Drozdz |
2006 |
|
112 |
46.46 |
|
|
|
1:44.26 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sixten Selander |
2006 |
|
99 |
51.51 |
|
|
|
1:48.56 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
|
376 |
32.30 |
|
|
|
1:09.63 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vincent Flores |
2005 |
|
307 |
34.36 |
|
|
|
1:14.49 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aldin Mandzo |
2004 |
|
303 |
35.79 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Spencer Huerta |
2004 |
|
287 |
34.74 |
|
|
|
1:16.23 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Michael Andrée |
2004 |
|
275 |
34.24 |
|
|
|
1:17.31 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
David Malm |
2004 |
|
226 |
38.41 |
|
|
|
1:22.54 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lennon Köndell |
2004 |
|
176 |
41.38 |
|
|
|
1:29.64 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Albin Tetli |
2005 |
|
131 |
47.91 |
|
|
|
1:38.94 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mellker Backman Magnusson |
2005 |
|
130 |
45.85 |
|
|
|
1:39.26 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joakim Johansson |
2005 |
|
110 |
55.62 |
|
|
|
1:44.70 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Graner |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johan Hamlin |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Max Claesson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mattias Kvist |
2003 |
|
457 |
30.25 |
|
|
|
1:05.26 |
|
|
Ösmo Simsällskap |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
|
434 |
32.06 |
|
|
|
1:06.40 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erik Bergstrand |
2002 |
|
425 |
30.48 |
|
|
|
1:06.87 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sergej Basov |
2003 |
|
325 |
33.81 |
|
|
|
1:13.12 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Edoff |
2003 |
|
322 |
33.41 |
|
|
|
1:13.35 |
|
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Casper Runfjäll |
2002 |
|
286 |
34.88 |
|
|
|
1:16.30 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jacob Lange |
2002 |
|
279 |
35.80 |
|
|
|
1:16.90 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Berg |
2003 |
|
248 |
37.77 |
|
|
|
1:20.05 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Agarwal |
2002 |
|
244 |
37.35 |
|
|
|
1:20.42 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victor Taghikhani |
2003 |
|
192 |
41.33 |
|
|
|
1:27.14 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Khaytan |
2003 |
|
171 |
42.36 |
|
|
|
1:30.45 |
|
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Kertes |
1999 |
|
657 |
27.62 |
|
|
|
57.84 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Hennert |
2001 |
|
588 |
27.29 |
|
|
|
1:00.03 |
|
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Guillermo Illanes |
2000 |
|
464 |
28.64 |
|
|
|
1:04.93 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
André Gradin |
1994 |
|
455 |
28.89 |
|
|
|
1:05.37 |
|
|
Örebro Simallians |
1:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Lundgren |
2000 |
|
371 |
33.71 |
|
|
|
1:09.99 |
|
|
Arvika Simsällskap |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thomas Nilsson |
1968 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lidingö Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
17:20 |
|