Resultater for Finn & Fiffi Arena Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Kugg | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 50.29 | ||||||
2 | Isabelle Svensson | 2009 | Höganäs Simsällskap | 51.13 | ||||||
3 | Frida la | 2009 | Ängelholms Simsällskap | 51.87 | ||||||
4 | Ella Knutsson | 2009 | Trelleborg Sim | 53.20 | ||||||
5 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.92 | ||||||
6 | Nike Rakowska | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.02 | ||||||
7 | Nellie Andersson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.77 | ||||||
8 | Elly Vendel | 2010 | Höganäs Simsällskap | 54.82 | ||||||
9 | Adele Sjögren | 2009 | Trelleborg Sim | 56.81 | ||||||
10 | Stina Renström | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 58.31 | ||||||
11 | Tilda Widerberg | 2009 | Simklubben Hajen | 58.54 | ||||||
12 | Mirella Dragojevic Armandt | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.23 | ||||||
13 | Thea Almqvist | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.28 | ||||||
14 | Viola Modig | 2009 | Simklubben Hajen | 1:00.29 | ||||||
15 | Cornelia Svedberg | 2009 | Simklubben Sydsim | 1:00.35 | ||||||
16 | Liv Dahlqvist | 2010 | Simklubben Hajen | 1:01.75 | ||||||
17 | Alma Asper | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.81 | ||||||
18 | Amanda Erixon | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.25 | ||||||
19 | Agnes Wiking | 2010 | Trelleborg Sim | 1:03.29 | ||||||
20 | Aisa Cvrk | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.34 | ||||||
21 | Wilma Svensson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.70 | ||||||
22 | Agnes Persson | 2009 | Ängelholms Simsällskap | 1:04.76 | ||||||
23 | Narma Kamaran | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.81 | ||||||
- | Molly Andersson | 2009 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Jensen | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.75 | ||||||
2 | Teo Gustafsson | 2009 | Simklubben Sydsim | 55.00 | ||||||
3 | Jacob Björk | 2009 | Höganäs Simsällskap | 56.96 | ||||||
4 | Scott Köster | 2009 | Simklubben Hajen | 56.99 | ||||||
5 | Alexander Lindberg | 2009 | Simklubben Hajen | 59.02 | ||||||
6 | Christian Krüger | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.04 | ||||||
7 | Selim Cvrk | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.37 | ||||||
8 | Oliver Hörnell | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.59 | ||||||
9 | Adam Alkrdi | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.03 | ||||||
10 | Tobias Andersson | 2009 | Ystads Simsällskap | 1:11.60 | ||||||
11 | Elliot Persson | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 1:12.09 | ||||||
- | Yonas Hsissi | 2009 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Ludvig Arfwidson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Yasin Al-Saeedy | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Kylefors | 2006 | Simklubben Hajen | 41.28 | ||||||
2 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 42.37 | ||||||
3 | Vilma Gajmark | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.62 | ||||||
4 | Lovisa Rosenström | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 43.04 | ||||||
5 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 43.23 | ||||||
6 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 43.57 | ||||||
7 | Stina Gunnarsson | 2005 | Trelleborg Sim | 43.77 | ||||||
8 | Sarah Fransson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.26 | ||||||
9 | Yasmin El Berjiji | 2006 | Simklubben Sydsim | 44.52 | ||||||
10 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.48 | ||||||
11 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 46.93 | ||||||
12 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 47.17 | ||||||
13 | Clara Hilfing | 2005 | Simklubben Sydsim | 47.24 | ||||||
14 | Julia Björk | 2006 | Höganäs Simsällskap | 47.92 | ||||||
15 | Celie Rosén | 2005 | Trelleborg Sim | 47.97 | ||||||
16 | Astrid Roos | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 48.03 | ||||||
17 | Saga Wemlén | 2006 | Simklubben Hajen | 48.37 | ||||||
18 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 48.67 | ||||||
19 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 49.35 | ||||||
20 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 49.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Ljungdahl | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 40.62 | ||||||
2 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 43.02 | ||||||
3 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 43.43 | ||||||
4 | Johannes Svensson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 43.70 | ||||||
5 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 45.14 | ||||||
6 | Marius Jensen | 2006 | Simklubben Hajen | 45.97 | ||||||
7 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 47.31 | ||||||
8 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.71 | ||||||
9 | Oscar Victor Mendez | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 48.01 | ||||||
10 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 52.01 | ||||||
11 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.15 | ||||||
12 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.52 | ||||||
13 | Yuto Maruta | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.76 | ||||||
14 | Benjamin Rosewall | 2006 | Ystads Simsällskap | 57.92 | ||||||
- | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Kugg | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 18.66 | ||||||
2 | Elly Vendel | 2010 | Höganäs Simsällskap | 19.50 | ||||||
3 | Ella Knutsson | 2009 | Trelleborg Sim | 20.22 | ||||||
4 | Adele Sjögren | 2009 | Trelleborg Sim | 21.13 | ||||||
5 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.65 | ||||||
6 | Tindra Magnusson | 2009 | Trelleborg Sim | 21.78 | ||||||
7 | Agnes Wiking | 2010 | Trelleborg Sim | 22.28 | ||||||
8 | Thea Almqvist | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.56 | ||||||
9 | Frida la | 2009 | Ängelholms Simsällskap | 22.62 | ||||||
9 | Tilda Widerberg | 2009 | Simklubben Hajen | 22.62 | ||||||
11 | Amanda Erixon | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.43 | ||||||
12 | Agnes Persson | 2009 | Ängelholms Simsällskap | 23.66 | ||||||
13 | Isabelle Svensson | 2009 | Höganäs Simsällskap | 23.75 | ||||||
14 | Nike Rakowska | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.47 | ||||||
15 | Viola Modig | 2009 | Simklubben Hajen | 24.75 | ||||||
16 | Alma Asper | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.00 | ||||||
17 | Mirella Dragojevic Armandt | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.38 | ||||||
18 | Aisa Cvrk | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.97 | ||||||
19 | Nellie Andersson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.19 | ||||||
20 | Wilma Svensson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.91 | ||||||
- | Molly Andersson | 2009 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Narma Kamaran | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Ravn Rehnström | 2009 | Trelleborg Sim | 20.40 | ||||||
2 | Rasmus Jensen | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.07 | ||||||
3 | Teo Gustafsson | 2009 | Simklubben Sydsim | 21.15 | ||||||
4 | Nils Söderberg | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.94 | ||||||
5 | Christian Krüger | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.81 | ||||||
6 | Oliver Hörnell | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.47 | ||||||
- | Adam Alkrdi | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Ludvig Arfwidson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Scott Köster | 2009 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Selim Cvrk | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Yasin Al-Saeedy | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 36.38 | ||||||
2 | Lovisa Rosenström | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 37.09 | ||||||
3 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 37.81 | ||||||
4 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 38.40 | ||||||
5 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 39.22 | ||||||
6 | Yasmin El Berjiji | 2006 | Simklubben Sydsim | 40.96 | ||||||
7 | Sarah Fransson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.00 | ||||||
8 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 41.27 | ||||||
9 | Astrid Roos | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 43.06 | ||||||
10 | Stina Gunnarsson | 2005 | Trelleborg Sim | 43.11 | ||||||
11 | Vilma Gajmark | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.37 | ||||||
12 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 44.97 | ||||||
13 | Klara Kylefors | 2006 | Simklubben Hajen | 45.15 | ||||||
14 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.81 | ||||||
15 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 49.56 | ||||||
16 | Ellen Andersson Hjälte | 2006 | Höganäs Simsällskap | 51.99 | ||||||
- | Julia Björk | 2006 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 36.34 | ||||||
2 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 36.89 | ||||||
3 | Johannes Svensson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 37.30 | ||||||
4 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 37.75 | ||||||
5 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 38.13 | ||||||
6 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.51 | ||||||
7 | Marius Jensen | 2006 | Simklubben Hajen | 42.54 | ||||||
8 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 43.82 | ||||||
9 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.33 | ||||||
10 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.82 | ||||||
11 | Yuto Maruta | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.54 | ||||||
12 | Hugo Prössel | 2006 | Trelleborg Sim | 47.82 | ||||||
13 | Benjamin Rosewall | 2006 | Ystads Simsällskap | 55.20 | ||||||
- | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 14:48 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Kugg | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 44.78 | ||||||
2 | Ella Knutsson | 2009 | Trelleborg Sim | 45.09 | ||||||
3 | Tindra Magnusson | 2009 | Trelleborg Sim | 48.04 | ||||||
4 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.19 | ||||||
5 | Adele Sjögren | 2009 | Trelleborg Sim | 50.24 | ||||||
6 | Alma Asper | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.51 | ||||||
7 | Lovisa Hofvander | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.95 | ||||||
8 | Nellie Andersson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.44 | ||||||
9 | Agnes Persson | 2009 | Ängelholms Simsällskap | 51.74 | ||||||
10 | Nike Rakowska | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.21 | ||||||
11 | Agnes Wiking | 2010 | Trelleborg Sim | 52.55 | ||||||
12 | Isabelle Svensson | 2009 | Höganäs Simsällskap | 52.97 | ||||||
13 | Cornelia Svedberg | 2009 | Simklubben Sydsim | 53.01 | ||||||
14 | Viola Modig | 2009 | Simklubben Hajen | 54.09 | ||||||
15 | Emma Vitazka | 2011 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.33 | ||||||
16 | Alice Wikermark | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.42 | ||||||
17 | Liv Dahlqvist | 2010 | Simklubben Hajen | 57.26 | ||||||
18 | Molly Andersson | 2009 | Simklubben Hajen | 59.70 | ||||||
19 | Narma Kamaran | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.72 | ||||||
20 | Julie Ynner | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.11 | ||||||
21 | Vanesa Balaj | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.75 | ||||||
22 | My Ganestam | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.28 | ||||||
23 | Julia Smalarz | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.92 | ||||||
24 | Ida Sandholdt | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.83 | ||||||
25 | Iben Furöy | 2011 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.29 | ||||||
26 | Tilda Dahlberg | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.77 | ||||||
- | Mira Lundqvist | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Mirella Dragojevic Armandt | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Aisa Cvrk | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Amanda Erixon | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Emmy Grubb | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Gabriella Serrano Arnal | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Maja Jönsson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Michelle Xiaoge Jiao | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Thea Almqvist | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 14:48 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Jensen | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.53 | ||||||
2 | Nils Söderberg | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.15 | ||||||
3 | Christian Krüger | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.83 | ||||||
4 | Teo Gustafsson | 2009 | Simklubben Sydsim | 49.60 | ||||||
5 | Scott Köster | 2009 | Simklubben Hajen | 50.96 | ||||||
6 | Ludvig Arfwidson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.24 | ||||||
7 | Yasin Al-Saeedy | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.89 | ||||||
8 | Selim Cvrk | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.33 | ||||||
9 | Elliot Persson | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 58.08 | ||||||
10 | Adam Alkrdi | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.20 | ||||||
11 | Isak Tonell | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.77 | ||||||
12 | Ishak Hadzimahovic | 2009 | Simklubben Hajen | 1:04.98 | ||||||
13 | Erik Brodelius | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.49 | ||||||
- | Orhan Agalar | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Casper Jansson | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Ernad Adrovic | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Eskil Sommarström | 2011 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Haroun Rezaie | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jacob Björk | 2009 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nore Malmgren | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sebastien Mativa-Oredsson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Tobias Andersson | 2009 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 31.03 | ||||||
2 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 31.54 | ||||||
3 | Clara Hilfing | 2005 | Simklubben Sydsim | 31.82 | ||||||
4 | Lovisa Rosenström | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 32.28 | ||||||
5 | Sarah Fransson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.89 | ||||||
6 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 34.11 | ||||||
7 | Vilma Gajmark | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.14 | ||||||
8 | Celie Rosén | 2005 | Trelleborg Sim | 34.46 | ||||||
9 | Julia Björk | 2006 | Höganäs Simsällskap | 35.08 | ||||||
10 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 35.24 | ||||||
11 | Klara Kylefors | 2006 | Simklubben Hajen | 35.50 | ||||||
12 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 35.65 | ||||||
13 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 35.97 | ||||||
14 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 36.49 | ||||||
15 | Astrid Roos | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 36.92 | ||||||
16 | Saga Wemlén | 2006 | Simklubben Hajen | 41.26 | ||||||
17 | Ellen Andersson Hjälte | 2006 | Höganäs Simsällskap | 46.92 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Ljungdahl | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 29.61 | ||||||
2 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 30.91 | ||||||
3 | Johannes Svensson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 31.78 | ||||||
4 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 31.82 | ||||||
5 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 32.45 | ||||||
6 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 32.67 | ||||||
7 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.22 | ||||||
8 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 33.47 | ||||||
9 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 34.04 | ||||||
10 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 34.54 | ||||||
11 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.50 | ||||||
12 | Filip Andrén | 2006 | Simklubben Hajen | 35.68 | ||||||
13 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.71 | ||||||
14 | Marius Jensen | 2006 | Simklubben Hajen | 36.00 | ||||||
15 | Oscar Victor Mendez | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 36.35 | ||||||
16 | Yuto Maruta | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.41 | ||||||
17 | Hugo Prössel | 2006 | Trelleborg Sim | 38.87 | ||||||
18 | Benjamin Rosewall | 2006 | Ystads Simsällskap | 43.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Knutsson | 2009 | Trelleborg Sim | 38.12 | ||||||
2 | Elin Kugg | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 41.22 | ||||||
3 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.75 | ||||||
4 | Tindra Magnusson | 2009 | Trelleborg Sim | 44.01 | ||||||
5 | Thea Almqvist | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.33 | ||||||
6 | Frida la | 2009 | Ängelholms Simsällskap | 44.77 | ||||||
7 | Cornelia Svedberg | 2009 | Simklubben Sydsim | 44.97 | ||||||
8 | Lovisa Hofvander | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.07 | ||||||
9 | Isabelle Svensson | 2009 | Höganäs Simsällskap | 45.77 | ||||||
10 | Adele Sjögren | 2009 | Trelleborg Sim | 46.41 | ||||||
11 | Agnes Persson | 2009 | Ängelholms Simsällskap | 46.84 | ||||||
12 | Nike Rakowska | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.07 | ||||||
13 | Tilda Widerberg | 2009 | Simklubben Hajen | 47.54 | ||||||
14 | Viola Modig | 2009 | Simklubben Hajen | 47.55 | ||||||
15 | Gabriella Serrano Arnal | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.92 | ||||||
16 | Agnes Wiking | 2010 | Trelleborg Sim | 48.24 | ||||||
17 | Alma Asper | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.01 | ||||||
18 | Aisa Cvrk | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.57 | ||||||
19 | Nellie Andersson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.84 | ||||||
20 | Narma Kamaran | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.38 | ||||||
21 | Alice Wikermark | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.36 | ||||||
22 | Michelle Xiaoge Jiao | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.99 | ||||||
23 | Molly Andersson | 2009 | Simklubben Hajen | 55.11 | ||||||
24 | Liv Dahlqvist | 2010 | Simklubben Hajen | 55.54 | ||||||
25 | Stina Renström | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 56.84 | ||||||
26 | Emma Vitazka | 2011 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.30 | ||||||
27 | Julie Ynner | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.52 | ||||||
28 | Julia Smalarz | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.72 | ||||||
29 | Vanesa Balaj | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.47 | ||||||
30 | Emmy Grubb | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.55 | ||||||
31 | Iben Furöy | 2011 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.16 | ||||||
32 | Tilda Dahlberg | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.98 | ||||||
33 | Maja Jönsson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.45 | ||||||
34 | Ida Sandholdt | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.91 | ||||||
- | Mira Lundqvist | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Mirella Dragojevic Armandt | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Amanda Erixon | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | My Ganestam | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Jensen | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.35 | ||||||
2 | Teo Gustafsson | 2009 | Simklubben Sydsim | 40.85 | ||||||
3 | Nils Söderberg | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.87 | ||||||
4 | Scott Köster | 2009 | Simklubben Hajen | 42.72 | ||||||
5 | Christian Krüger | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.62 | ||||||
6 | Selim Cvrk | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.39 | ||||||
7 | Adam Alkrdi | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.07 | ||||||
8 | Jacob Björk | 2009 | Höganäs Simsällskap | 45.34 | ||||||
9 | Alexander Lindberg | 2009 | Simklubben Hajen | 47.98 | ||||||
10 | Nore Malmgren | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.90 | ||||||
11 | Casper Jansson | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.16 | ||||||
12 | Elliot Persson | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 53.48 | ||||||
13 | Ishak Hadzimahovic | 2009 | Simklubben Hajen | 53.59 | ||||||
14 | Isak Tonell | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.10 | ||||||
15 | Ludvig Arfwidson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.92 | ||||||
16 | Sebastien Mativa-Oredsson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.90 | ||||||
17 | Ernad Adrovic | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.93 | ||||||
18 | Haroun Rezaie | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.68 | ||||||
19 | Eskil Sommarström | 2011 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.29 | ||||||
20 | Erik Brodelius | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.13 | ||||||
- | Orhan Agalar | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Yasin Al-Saeedy | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hilfing | 2005 | Simklubben Sydsim | 34.56 | ||||||
2 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 34.60 | ||||||
3 | Vilma Gajmark | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.82 | ||||||
4 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 39.15 | ||||||
5 | Lovisa Rosenström | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 40.45 | ||||||
6 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 41.35 | ||||||
7 | Sarah Fransson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.36 | ||||||
8 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 43.57 | ||||||
9 | Klara Kylefors | 2006 | Simklubben Hajen | 44.58 | ||||||
10 | Saga Tretinjak | 2006 | Simklubben Hajen | 46.06 | ||||||
11 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 46.85 | ||||||
12 | Astrid Roos | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 53.54 | ||||||
13 | Ellen Andersson Hjälte | 2006 | Höganäs Simsällskap | 54.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Palmgren | 2005 | Simklubben Sydsim | 33.16 | ||||||
2 | Johannes Svensson | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 36.29 | ||||||
3 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 37.24 | ||||||
4 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 38.04 | ||||||
5 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 38.33 | ||||||
6 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 39.71 | ||||||
7 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.63 | ||||||
8 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.71 | ||||||
9 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.24 | ||||||
9 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 41.24 | ||||||
11 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.42 | ||||||
12 | Filip Andrén | 2006 | Simklubben Hajen | 42.59 | ||||||
13 | Oscar Victor Mendez | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 43.83 | ||||||
14 | Hugo Prössel | 2006 | Trelleborg Sim | 48.08 | ||||||
15 | Yuto Maruta | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Olsson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 43.35 | ||||||
2 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.00 | ||||||
3 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.70 | ||||||
4 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.85 | ||||||
5 | Rebecka Agardh | 2007 | Simklubben Hajen | 46.55 | ||||||
6 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 46.70 | ||||||
7 | Selma Isaksson | 2007 | Simklubben Sydsim | 47.05 | ||||||
8 | Klara Singvall | 2007 | Simklubben Hajen | 47.18 | ||||||
9 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 47.42 | ||||||
10 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 47.89 | ||||||
11 | Meya Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | 48.06 | ||||||
12 | Ruth Ramdsen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 48.44 | ||||||
13 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.50 | ||||||
14 | Amanda Pantzar | 2008 | Simklubben Hajen | 48.56 | ||||||
15 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 48.64 | ||||||
16 | Eira Frentzell | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.72 | ||||||
17 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.05 | ||||||
18 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 49.49 | ||||||
19 | My Oredsson | 2008 | Simklubben Sydsim | 49.54 | ||||||
20 | Ella Johnsson | 2007 | Simklubben Hajen | 49.58 | ||||||
21 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 49.62 | ||||||
22 | Maja Relli | 2007 | Trelleborg Sim | 50.10 | ||||||
23 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.84 | ||||||
24 | Elsa Matre | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 51.00 | ||||||
25 | Shizuku Maruta | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.13 | ||||||
26 | Anna Gutenwik | 2008 | Simklubben Hajen | 51.16 | ||||||
27 | Domino Daniel | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.20 | ||||||
28 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 51.27 | ||||||
29 | Hillevi Furöy | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.51 | ||||||
30 | Beatrice Stendahl | 2008 | Simklubben Hajen | 52.40 | ||||||
31 | Tyra Johansson | 2008 | Simklubben Sydsim | 53.76 | ||||||
32 | Saga Folestam | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.78 | ||||||
33 | Laura Sayoc | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.79 | ||||||
34 | Tilda Ryberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 53.88 | ||||||
35 | Stella Joshaghani | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 55.21 | ||||||
36 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 55.84 | ||||||
37 | Matilda Ravn Rehnström | 2008 | Trelleborg Sim | 55.93 | ||||||
38 | Elsa Mårtensson | 2008 | Simklubben Hajen | 56.04 | ||||||
39 | Carolina Wennerberg | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.05 | ||||||
40 | Edith Eriksson | 2007 | Simklubben Hajen | 57.69 | ||||||
41 | Julia Godek | 2008 | Ystads Simsällskap | 58.29 | ||||||
42 | Sara Yosefi | 2007 | Simklubben Hajen | 58.56 | ||||||
43 | Natalie Rahmberg | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 1:00.67 | ||||||
44 | Johanna Silow | 2008 | Ystads Simsällskap | 1:02.48 | ||||||
45 | Alicia Olsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.58 | ||||||
46 | Saga Johansson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 1:03.98 | ||||||
47 | Ella Petersen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 1:09.90 | ||||||
- | Sally Hellman | 2008 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adrian Bajram | 2007 | Simklubben Sydsim | 44.24 | ||||||
2 | Markus Thorsson | 2008 | Simklubben Hajen | 44.37 | ||||||
3 | Crisitan Stefan Nicoara | 2008 | Simklubben Sydsim | 47.06 | ||||||
4 | Maximilian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 47.33 | ||||||
5 | Vincent Svensson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 47.41 | ||||||
6 | Anton Vitazka | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.40 | ||||||
7 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 49.68 | ||||||
8 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.86 | ||||||
9 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.90 | ||||||
10 | Melwin Månsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.54 | ||||||
11 | Joris Jokubka | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.50 | ||||||
12 | Melvin Falk | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.74 | ||||||
13 | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | Ystads Simsällskap | 51.78 | ||||||
14 | Zack Östman | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.87 | ||||||
15 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.02 | ||||||
16 | Knut Duvetorp | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.41 | ||||||
17 | Melker Thalin | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.02 | ||||||
18 | Dag Bäckerud | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.74 | ||||||
19 | Edvin Nilsson | 2008 | Höganäs Simsällskap | 55.87 | ||||||
20 | Oscar Samberg | 2008 | Simklubben Sydsim | 57.08 | ||||||
21 | Sigge Segerstéen Reinhag | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.21 | ||||||
22 | Marius Kruse | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.38 | ||||||
23 | David Sylvan | 2007 | Simklubben Hajen | 1:07.62 | ||||||
- | Alfred Freijs | 2008 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Ahmed Khattab | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Axel Nihlén Miheller | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | David Kjellander Hansen | 2008 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Davud Dananovic | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Makelani Wolfgramm | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 36.99 | 1:18.50 | |||||
2 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 39.13 | 1:23.09 | |||||
3 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 40.00 | 1:24.43 | |||||
4 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 39.69 | 1:24.47 | |||||
5 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 39.84 | 1:25.36 | |||||
6 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 41.19 | 1:26.10 | |||||
7 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 41.17 | 1:26.57 | |||||
8 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 42.98 | 1:31.24 | |||||
9 | Bella Hallberg | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 46.26 | 1:36.48 | |||||
10 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.88 | 1:40.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 35.96 | 1:15.68 | |||||
2 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 39.00 | 1:22.56 | |||||
3 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 39.03 | 1:22.67 | |||||
4 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 39.80 | 1:23.14 | |||||
5 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.39 | 1:26.23 | |||||
6 | Carl Rogmark | 2004 | Simklubben Hajen | 47.11 | 1:38.96 | |||||
7 | Elias Egeskov Madsen | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.71 | 1:39.21 | |||||
- | Yassin El Berjiji | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 17.09 | ||||||
2 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 17.44 | ||||||
3 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 17.53 | ||||||
4 | Ida Olsson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 17.91 | ||||||
5 | Julia Bruér | 2007 | Simklubben Hajen | 18.13 | ||||||
6 | Ella Johnsson | 2007 | Simklubben Hajen | 18.25 | ||||||
7 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 18.41 | ||||||
8 | Ruth Ramdsen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 18.50 | ||||||
9 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 18.72 | ||||||
10 | Eira Frentzell | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.00 | ||||||
11 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 19.07 | ||||||
12 | Clara Ransheim | 2007 | Ystads Simsällskap | 19.31 | ||||||
13 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.41 | ||||||
14 | Anna Gutenwik | 2008 | Simklubben Hajen | 19.50 | ||||||
15 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.53 | ||||||
16 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.59 | ||||||
17 | Rebecka Agardh | 2007 | Simklubben Hajen | 19.63 | ||||||
18 | Amanda Pantzar | 2008 | Simklubben Hajen | 19.82 | ||||||
19 | Shizuku Maruta | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.43 | ||||||
20 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 20.50 | ||||||
21 | Laura Sayoc | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.72 | ||||||
22 | Saga Folestam | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.82 | ||||||
23 | Stella Joshaghani | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 20.91 | ||||||
24 | Hillevi Furöy | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.97 | ||||||
25 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 21.32 | ||||||
26 | Tyra Johansson | 2008 | Simklubben Sydsim | 21.34 | ||||||
27 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 21.50 | ||||||
28 | Edith Eriksson | 2007 | Simklubben Hajen | 22.09 | ||||||
29 | Matilda Ravn Rehnström | 2008 | Trelleborg Sim | 22.19 | ||||||
30 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 22.56 | ||||||
31 | Elsa Mårtensson | 2008 | Simklubben Hajen | 22.66 | ||||||
32 | Selma Isaksson | 2007 | Simklubben Sydsim | 23.29 | ||||||
33 | Alicia Olsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.31 | ||||||
34 | Saga Johansson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 23.62 | ||||||
35 | My Oredsson | 2008 | Simklubben Sydsim | 24.03 | ||||||
36 | Johanna Silow | 2008 | Ystads Simsällskap | 26.53 | ||||||
37 | Natalie Rahmberg | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 28.81 | ||||||
- | Sally Hellman | 2008 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Beatrice Stendahl | 2008 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Carolina Wennerberg | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Domino Daniel | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Elsa Matre | 2007 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilda Ryberg | 2007 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Melwin Månsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 18.25 | ||||||
2 | Joris Jokubka | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.00 | ||||||
3 | Ahmed Khattab | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.01 | ||||||
4 | Edvin Nilsson | 2008 | Höganäs Simsällskap | 19.12 | ||||||
5 | Anton Vitazka | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.16 | ||||||
6 | Zack Östman | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.81 | ||||||
7 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.09 | ||||||
8 | Adrian Bajram | 2007 | Simklubben Sydsim | 20.38 | ||||||
9 | Crisitan Stefan Nicoara | 2008 | Simklubben Sydsim | 20.47 | ||||||
10 | Gustav Olofsson | 2007 | Simklubben Hajen | 21.06 | ||||||
11 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 21.15 | ||||||
12 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.16 | ||||||
13 | Melvin Falk | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.22 | ||||||
14 | Vincent Svensson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 21.34 | ||||||
15 | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | Ystads Simsällskap | 22.41 | ||||||
16 | Makelani Wolfgramm | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.06 | ||||||
17 | Axel Nihlén Miheller | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.59 | ||||||
18 | Melker Thalin | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.60 | ||||||
19 | Sigge Segerstéen Reinhag | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.88 | ||||||
20 | Knut Duvetorp | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.25 | ||||||
21 | Maximilian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 27.62 | ||||||
22 | Marius Kruse | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.69 | ||||||
23 | David Sylvan | 2007 | Simklubben Hajen | 29.16 | ||||||
- | David Kjellander Hansen | 2008 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Davud Dananovic | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 35.84 | 1:13.06 | |||||
2 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 35.77 | 1:14.08 | |||||
3 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 35.65 | 1:14.25 | |||||
4 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 37.10 | 1:15.31 | |||||
5 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 36.34 | 1:15.32 | |||||
6 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 39.85 | 1:19.79 | |||||
7 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 39.34 | 1:19.88 | |||||
8 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 41.20 | 1:23.62 | |||||
9 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 40.65 | 1:24.03 | |||||
10 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 44.53 | 1:30.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 34.66 | 1:10.40 | |||||
2 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 35.41 | 1:12.38 | |||||
3 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.04 | 1:15.68 | |||||
4 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 39.37 | 1:20.33 | |||||
5 | Elias Egeskov Madsen | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.11 | 1:28.42 | |||||
6 | Erik Koch | 2004 | Simklubben Hajen | 44.23 | 1:29.12 | |||||
- | Carl Rogmark | 2004 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Yassin El Berjiji | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Bruér | 2007 | Simklubben Hajen | 37.15 | ||||||
2 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.48 | ||||||
3 | Meya Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | 38.93 | ||||||
4 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.37 | ||||||
5 | Rebecka Agardh | 2007 | Simklubben Hajen | 39.41 | ||||||
6 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 39.68 | ||||||
7 | Ella Johnsson | 2007 | Simklubben Hajen | 40.57 | ||||||
8 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 41.07 | ||||||
9 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.12 | ||||||
10 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.18 | ||||||
11 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.39 | ||||||
12 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 41.87 | ||||||
13 | Ida Olsson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 43.33 | ||||||
14 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 43.76 | ||||||
15 | Amanda Pantzar | 2008 | Simklubben Hajen | 43.84 | ||||||
16 | Anna Gutenwik | 2008 | Simklubben Hajen | 44.07 | ||||||
17 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 44.20 | ||||||
18 | Ruth Ramdsen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 44.24 | ||||||
19 | Eira Frentzell | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.70 | ||||||
20 | Klara Singvall | 2007 | Simklubben Hajen | 44.98 | ||||||
21 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.23 | ||||||
22 | Saga Folestam | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.64 | ||||||
23 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 45.99 | ||||||
24 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 46.58 | ||||||
25 | Stella Joshaghani | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 46.78 | ||||||
26 | Tilda Ryberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 46.85 | ||||||
27 | Shizuku Maruta | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.02 | ||||||
28 | Hillevi Furöy | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.16 | ||||||
29 | Matilda Ravn Rehnström | 2008 | Trelleborg Sim | 47.54 | ||||||
30 | Selma Isaksson | 2007 | Simklubben Sydsim | 48.72 | ||||||
31 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 49.21 | ||||||
32 | Elsa Mårtensson | 2008 | Simklubben Hajen | 49.27 | ||||||
33 | Tintin Ekstrand | 2008 | Ystads Simsällskap | 49.60 | ||||||
34 | Laura Sayoc | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.16 | ||||||
35 | My Oredsson | 2008 | Simklubben Sydsim | 50.23 | ||||||
36 | Elsa Matre | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 50.33 | ||||||
37 | Alicia Olsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.40 | ||||||
38 | Domino Daniel | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.04 | ||||||
39 | Julia Godek | 2008 | Ystads Simsällskap | 51.41 | ||||||
40 | Tyra Johansson | 2008 | Simklubben Sydsim | 51.60 | ||||||
41 | Beatrice Stendahl | 2008 | Simklubben Hajen | 51.68 | ||||||
42 | Wilma Hemborg | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 53.38 | ||||||
43 | Saga Johansson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 53.72 | ||||||
44 | Johanna Silow | 2008 | Ystads Simsällskap | 54.58 | ||||||
45 | Carolina Wennerberg | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.66 | ||||||
46 | Sara Yosefi | 2007 | Simklubben Hajen | 57.77 | ||||||
47 | Natalie Rahmberg | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 58.02 | ||||||
- | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Ella Petersen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 14:54 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adrian Bajram | 2007 | Simklubben Sydsim | 40.05 | ||||||
2 | Ruben Gustavsson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 40.94 | ||||||
3 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.45 | ||||||
4 | Markus Thorsson | 2008 | Simklubben Hajen | 42.81 | ||||||
5 | Crisitan Stefan Nicoara | 2008 | Simklubben Sydsim | 43.07 | ||||||
6 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.19 | ||||||
7 | Edvin Nilsson | 2008 | Höganäs Simsällskap | 45.15 | ||||||
8 | Anton Vitazka | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.63 | ||||||
9 | Erik Knezovic-Potter | 2008 | Simklubben Sydsim | 47.38 | ||||||
10 | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | Ystads Simsällskap | 47.89 | ||||||
11 | Vincent Svensson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 48.34 | ||||||
12 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.74 | ||||||
13 | Maximilian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 49.38 | ||||||
14 | Melvin Falk | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.36 | ||||||
15 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 51.13 | ||||||
16 | Axel Nihlén Miheller | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.25 | ||||||
17 | Lowe Hiljeborn | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 51.26 | ||||||
18 | Knut Duvetorp | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.26 | ||||||
19 | Sigge Segerstéen Reinhag | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.51 | ||||||
20 | Melker Thalin | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.57 | ||||||
21 | Hugo Cederholm | 2007 | Ystads Simsällskap | 52.73 | ||||||
22 | Jacob Omari | 2008 | Simklubben Sydsim | 55.05 | ||||||
23 | Marius Kruse | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.31 | ||||||
24 | Makelani Wolfgramm | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.99 | ||||||
- | Ahmed Khattab | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Dag Bäckerud | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | David Kjellander Hansen | 2008 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | David Sylvan | 2007 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Davud Dananovic | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Emil Nilsson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melwin Månsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oscar Samberg | 2008 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Sigge Skog | 2007 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 30.52 | 1:02.74 | |||||
2 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 30.47 | 1:03.18 | |||||
3 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 32.36 | 1:05.98 | |||||
4 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 32.17 | 1:06.06 | |||||
5 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 31.22 | 1:06.07 | |||||
6 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 32.62 | 1:07.47 | |||||
7 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 32.86 | 1:08.50 | |||||
8 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 34.46 | 1:10.03 | |||||
9 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 35.42 | 1:14.20 | |||||
10 | Bella Hallberg | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.92 | 1:18.43 | |||||
11 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.25 | 1:19.61 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 27.74 | 58.89 | |||||
2 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 29.60 | 1:01.79 | |||||
3 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 31.61 | 1:03.98 | |||||
4 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 31.51 | 1:04.81 | |||||
5 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 31.28 | 1:06.08 | |||||
6 | Erik Koch | 2004 | Simklubben Hajen | 34.78 | 1:11.97 | |||||
7 | Elias Egeskov Madsen | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.51 | 1:12.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.24 | ||||||
1 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.24 | ||||||
3 | Julia Bruér | 2007 | Simklubben Hajen | 33.94 | ||||||
4 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.62 | ||||||
5 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 35.04 | ||||||
6 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.30 | ||||||
7 | Meya Nilsson | 2007 | Simklubben Hajen | 35.31 | ||||||
8 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 36.18 | ||||||
9 | Ida Olsson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 36.48 | ||||||
10 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 36.59 | ||||||
11 | Rebecka Agardh | 2007 | Simklubben Hajen | 36.70 | ||||||
12 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 37.12 | ||||||
13 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 37.26 | ||||||
14 | Eira Frentzell | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.56 | ||||||
15 | Ella Johnsson | 2007 | Simklubben Hajen | 37.62 | ||||||
15 | Matilda Ravn Rehnström | 2008 | Trelleborg Sim | 37.62 | ||||||
17 | Amanda Pantzar | 2008 | Simklubben Hajen | 38.24 | ||||||
18 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.90 | ||||||
19 | Klara Singvall | 2007 | Simklubben Hajen | 39.12 | ||||||
20 | Saga Folestam | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.36 | ||||||
21 | Clara Ransheim | 2007 | Ystads Simsällskap | 39.54 | ||||||
22 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 39.55 | ||||||
23 | Maja Relli | 2007 | Trelleborg Sim | 40.02 | ||||||
24 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 40.33 | ||||||
25 | Anna Gutenwik | 2008 | Simklubben Hajen | 40.54 | ||||||
26 | Hillevi Furöy | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.61 | ||||||
27 | Tintin Ekstrand | 2008 | Ystads Simsällskap | 41.55 | ||||||
28 | Elsa Mårtensson | 2008 | Simklubben Hajen | 41.66 | ||||||
29 | Ruth Ramdsen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 41.89 | ||||||
30 | Tyra Johansson | 2008 | Simklubben Sydsim | 42.06 | ||||||
31 | Shizuku Maruta | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.11 | ||||||
32 | Laura Sayoc | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.68 | ||||||
33 | Stella Joshaghani | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 42.95 | ||||||
34 | Domino Daniel | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.46 | ||||||
35 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 43.69 | ||||||
36 | Elsa Matre | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 44.06 | ||||||
37 | Beatrice Stendahl | 2008 | Simklubben Hajen | 44.72 | ||||||
38 | Saga Johansson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 45.32 | ||||||
39 | Julia Godek | 2008 | Ystads Simsällskap | 45.52 | ||||||
40 | Tilda Ryberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 45.57 | ||||||
41 | Selma Isaksson | 2007 | Simklubben Sydsim | 45.73 | ||||||
42 | My Oredsson | 2008 | Simklubben Sydsim | 46.85 | ||||||
43 | Carolina Wennerberg | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.14 | ||||||
44 | Sara Yosefi | 2007 | Simklubben Hajen | 50.60 | ||||||
45 | Wilma Hemborg | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 50.73 | ||||||
46 | Natalie Rahmberg | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 52.95 | ||||||
47 | Johanna Silow | 2008 | Ystads Simsällskap | 53.94 | ||||||
48 | Alicia Olsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.73 | ||||||
- | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Ella Petersen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ruben Gustavsson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 33.80 | ||||||
2 | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | 34.60 | ||||||
3 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.57 | ||||||
4 | Adrian Bajram | 2007 | Simklubben Sydsim | 36.06 | ||||||
4 | Crisitan Stefan Nicoara | 2008 | Simklubben Sydsim | 36.06 | ||||||
6 | Anton Vitazka | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.54 | ||||||
7 | Markus Thorsson | 2008 | Simklubben Hajen | 36.87 | ||||||
8 | Ahmed Khattab | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.10 | ||||||
9 | Melwin Månsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.50 | ||||||
10 | Edvin Nilsson | 2008 | Höganäs Simsällskap | 38.55 | ||||||
11 | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | Ystads Simsällskap | 38.66 | ||||||
12 | Vincent Svensson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 39.45 | ||||||
13 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.91 | ||||||
14 | Melvin Falk | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.33 | ||||||
15 | Gustav Olofsson | 2007 | Simklubben Hajen | 40.44 | ||||||
16 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.40 | ||||||
17 | Erik Knezovic-Potter | 2008 | Simklubben Sydsim | 41.82 | ||||||
18 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 43.21 | ||||||
19 | Knut Duvetorp | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.99 | ||||||
20 | Lowe Hiljeborn | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 44.56 | ||||||
21 | Dag Bäckerud | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.71 | ||||||
22 | Axel Nihlén Miheller | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.99 | ||||||
23 | Hugo Cederholm | 2007 | Ystads Simsällskap | 46.06 | ||||||
24 | Maximilian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 46.34 | ||||||
25 | Melker Thalin | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.71 | ||||||
26 | Sigge Segerstéen Reinhag | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.23 | ||||||
27 | Makelani Wolfgramm | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.76 | ||||||
28 | Emil Nilsson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 48.56 | ||||||
29 | Oscar Samberg | 2008 | Simklubben Sydsim | 50.26 | ||||||
30 | Alfred Freijs | 2008 | Simklubben Sydsim | 50.29 | ||||||
31 | David Sylvan | 2007 | Simklubben Hajen | 50.90 | ||||||
32 | Jacob Omari | 2008 | Simklubben Sydsim | 51.72 | ||||||
33 | David Kjellander Hansen | 2008 | Simklubben Sydsim | 54.99 | ||||||
34 | Marius Kruse | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.42 | ||||||
- | Davud Dananovic | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sigge Skog | 2007 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 31.69 | ||||||
2 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 31.89 | ||||||
3 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 34.09 | ||||||
4 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 34.37 | ||||||
5 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 35.72 | ||||||
6 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 36.17 | ||||||
7 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 36.60 | ||||||
7 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 36.60 | ||||||
9 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.20 | ||||||
10 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 42.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Finn & Fiffi Arena Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 | |||
Tävlingsort | Lomma | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | SK Hajen | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 mars 2019 |
Gren 32, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: ARENA |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 31.41 | ||||||
2 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 32.97 | ||||||
3 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 33.02 | ||||||
4 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 34.44 | ||||||
5 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 37.27 | ||||||
6 | Erik Koch | 2004 | Simklubben Hajen | 39.66 | ||||||
7 | Elias Egeskov Madsen | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 03 mars 2019 |
Licensierad till: Simklubben Hajen | Utskriftstid | 16:19 |