Results for 2019 SiWa Aktia Viestit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 4x50m Vapaauinti Seka (2T+2P) 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Simmis Wanda I |
16 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
1:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Miro Merinen |
2003 |
03A695 |
|
25.08 |
|
|
|
|
25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Konsta Pekkala |
2003 |
03A959 |
|
26.02 |
|
|
|
|
51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Aliina Karvonen |
2004 |
04A587 |
|
27.71 |
|
|
|
|
1:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Ryynänen |
2005 |
05A067 |
|
27.56 |
|
|
|
|
1:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nummelan Kisaajat j´Joukkue |
16 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
1:52.06 |
+5.69 |
|
|
|
|
Joonas Cranston |
2003 |
03B233 |
|
25.77 |
|
|
|
|
25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
05A009 |
|
28.05 |
|
|
|
|
53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Holopainen |
2003 |
03A423 |
|
28.21 |
|
|
|
|
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Salmimies |
2004 |
04A209 |
|
30.03 |
|
|
|
|
1:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simmis Wanda II |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
1:54.21 |
+7.84 |
|
|
|
|
Rony Kulju |
2004 |
04A262 |
|
26.96 |
|
|
|
|
26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Nätti |
2004 |
04A483 |
|
27.76 |
|
|
|
|
54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Essi Loponen |
2004 |
04A768 |
|
29.13 |
|
|
|
|
1:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oona Eriksson |
2004 |
04A619 |
|
30.36 |
|
|
|
|
1:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simmis Wanda III |
16 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:00.16 |
+13.79 |
|
|
|
|
Aki Hakkarainen |
2003 |
03A251 |
|
27.96 |
|
|
|
|
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pravin Perasath |
2008 |
08A109 |
|
30.00 |
|
|
|
|
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hakala |
2005 |
05B019 |
|
30.41 |
|
|
|
|
1:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henni Havén |
2004 |
04A927 |
|
31.79 |
|
|
|
|
2:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simmis Wanda VI |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:07.43 |
+21.06 |
|
|
|
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
04B047 |
|
31.21 |
|
|
|
|
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Joona Kuitu |
2004 |
04A248 |
|
29.55 |
|
|
|
|
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefina Vainio |
2007 |
07A284 |
|
33.37 |
|
|
|
|
1:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viia Tossavainen |
2007 |
07A177 |
|
33.30 |
|
|
|
|
2:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nummelan Kisaajat j´Joukkue |
13 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
2:10.56 |
+24.19 |
|
|
|
|
Anita Mäkinen |
2007 |
07A113 |
|
31.33 |
|
|
|
|
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Oksa |
2007 |
07A269 |
|
31.67 |
|
|
|
|
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Cranston |
2006 |
06B034 |
|
20.15 |
|
|
|
|
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Salmi |
2007 |
07A942 |
|
47.41 |
|
|
|
|
2:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cetus Silakat |
12 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
2:11.59 |
+25.22 |
|
|
|
|
Jade Brelo |
2008 |
08A066 |
|
35.92 |
|
|
|
|
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
08A169 |
|
34.46 |
|
|
|
|
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
07A667 |
|
29.56 |
|
|
|
|
1:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Linnosaari |
2008 |
08A268 |
|
31.65 |
|
|
|
|
2:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simmis Wanda X |
12 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:12.99 |
+26.62 |
|
|
|
|
Lauri Valtanen |
2007 |
07A069 |
|
31.61 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonna Kurki |
2008 |
08A098 |
|
34.96 |
|
|
|
|
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilja Belov |
2007 |
07A158 |
|
33.02 |
|
|
|
|
1:39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Wall |
2008 |
08A060 |
|
33.40 |
|
|
|
|
2:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simmis Wanda V |
14 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:17.14 |
+30.77 |
|
|
|
|
emmalina piitulainen |
2006 |
06A542 |
|
35.07 |
|
|
|
|
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deniz Keteli |
2005 |
05B070 |
|
35.26 |
|
|
|
|
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juuso Kuusala |
2006 |
06A399 |
|
36.24 |
|
|
|
|
1:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mihhail Janson |
2006 |
06A906 |
|
30.57 |
|
|
|
|
2:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cetus Sillit |
12 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
2:18.01 |
+31.64 |
|
|
|
|
Akseli Savolainen |
2007 |
07A405 |
|
36.19 |
|
|
|
|
36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
07A454 |
|
34.83 |
|
|
|
|
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
07A173 |
|
34.65 |
|
|
|
|
1:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
08A357 |
|
32.34 |
|
|
|
|
2:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simmis Wanda XI |
13 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:20.24 |
+33.87 |
|
|
|
|
Jani Ekman |
2006 |
06A324 |
|
32.79 |
|
|
|
|
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risto Hyvenen |
2007 |
07A973 |
|
35.71 |
|
|
|
|
1:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nea Vilén |
2007 |
07A817 |
|
36.85 |
|
|
|
|
1:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
alisa myllykoski |
2009 |
09A235 |
|
34.89 |
|
|
|
|
2:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cetus Mureenat |
12 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
2:28.24 |
+41.87 |
|
|
|
|
Eljas Pekkola |
2007 |
07A509 |
|
34.10 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elle Liikkanen |
2009 |
09A184 |
|
38.81 |
|
|
|
|
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Grönberg |
2010 |
10A074 |
|
40.85 |
|
|
|
|
1:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Joonas Keränen |
2007 |
07A172 |
|
34.48 |
|
|
|
|
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cetus Makrillit |
12 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
2:45.17 |
+58.80 |
|
|
|
|
Aada Tuononen |
2009 |
09A185 |
|
42.53 |
|
|
|
|
42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henri Koskela |
2007 |
07A472 |
|
37.65 |
|
|
|
|
1:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsaliisa Mänttäri |
2009 |
09A670 |
|
47.52 |
|
|
|
|
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
07A304 |
|
37.47 |
|
|
|
|
2:45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simmis Wanda IX |
12 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
3:00.84 |
+1:14.4 |
|
|
|
|
Emil Kokki |
2007 |
07A594 |
|
44.05 |
|
|
|
|
44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vinayak Chopra |
2007 |
07B056 |
|
48.89 |
|
|
|
|
1:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jemina Suomela |
2010 |
10A230 |
|
47.64 |
|
|
|
|
2:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Noora Mette Emilia Kuosmanen |
2009 |
09A214 |
|
40.26 |
|
|
|
|
3:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 4x50m Vapaauinti Seka (2T+2P) 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Simmis Wanda |
20 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
1:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Juho Seppälä |
1999 |
99B048 |
|
24.36 |
|
|
|
|
24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruslan Samrin |
2001 |
01B198 |
|
24.83 |
|
|
|
|
49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Peippo |
1999 |
99A544 |
|
28.07 |
|
|
|
|
1:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agneta Maria Kallas |
2002 |
02A988 |
|
27.70 |
|
|
|
|
1:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nummelan Kisaajat |
22 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
1:54.80 |
+9.84 |
|
|
|
|
Valtteri Vepsä |
1997 |
97A060 |
|
26.40 |
|
|
|
|
26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
01A819 |
|
28.47 |
|
|
|
|
54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
03A037 |
|
28.11 |
|
|
|
|
1:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Huttunen |
2006 |
06B101 |
|
31.82 |
|
|
|
|
1:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simmis Wanda mixed K |
17 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:01.93 |
+16.97 |
|
|
|
|
Ilari Silventoinen |
2002 |
02A127 |
|
28.59 |
|
|
|
|
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Syrjänen |
2002 |
02A790 |
|
29.74 |
|
|
|
|
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aava Mattila |
2003 |
03A833 |
|
31.42 |
|
|
|
|
1:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Loponen |
2003 |
03A519 |
|
32.18 |
|
|
|
|
2:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Suonen Weto |
66 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:09.02 |
+24.06 |
|
|
|
|
Matti Alpola |
1953 |
53A019 |
|
37.14 |
|
|
|
|
37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carrie Turunen |
1973 |
73A072 |
|
33.01 |
|
|
|
|
1:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Vili Nykänen |
1981 |
81A104 |
|
27.68 |
|
|
|
|
1:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Päivi Steffen |
1971 |
71A079 |
|
31.19 |
|
|
|
|
2:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simmis Wanda HMasters |
45 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
Annina Hoffren |
1981 |
81A096 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sergey Krylov |
1996 |
96B263 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Oksanen |
1974 |
74A069 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tatu Kuosa |
1991 |
91A029 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12.03.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Sekauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:22.14 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:34.20 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
3:34.66 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
3:36.89 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:40.43 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:40.92 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonie Hildén |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
3:46.75 |
+31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Taskinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
3:49.44 |
+33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fanni Laakkio |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsaliisa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Sekauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:34.56 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Herrala |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:38.54 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:46.84 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henni Havén |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:50.09 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milja Aarnivuo |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:00.34 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:32.68 |
+1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Sekauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 11.36.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Sekauinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
3:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
9.1 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Sekauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Marjala |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:26.21 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:30.14 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Holopainen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:34.69 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:53.67 |
+33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:02.07 |
+42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:13.44 |
+53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 11.40.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Sekauinti Masters Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
Hydra Platypus |
|
|
2:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 11.40.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 200m Sekauinti Masters Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petri Heikkilä |
1960 |
Speedo Masters Finland |
|
|
2:48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 11.44.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Perhosuinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
35.06 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
37.44 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
39.90 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
40.48 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Jokinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
41.24 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
42.55 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
43.73 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefina Vainio |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
43.91 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Perhosuinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.27 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.67 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Hörkkö |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.91 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanni Valtanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
34.68 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marikki Vuorisalo |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
34.68 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mandi Lindroos |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
36.90 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reetta Haara |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
40.23 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aava Merikanto |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Lyyra |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.19 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenni Rantanen |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.67 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
30.92 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agneta Maria Kallas |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.96 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aava Mattila |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
34.99 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Hautamäki |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
35.63 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 11.49.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Perhosuinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juuso Kuusala |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
40.56 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
46.11 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
52.81 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nico Kulju |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Perhosuinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Nätti |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rony Kulju |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.06 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
34.93 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Seppälä |
1999 |
Simmis Wanda ry |
|
|
25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruslan Samrin |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
26.96 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilari Silventoinen |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.99 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 11.53.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Perhosuinti Masters Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
Simmis Wanda ry |
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heidi Oksanen |
1974 |
Simmis Wanda ry |
|
|
40.77 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Perhosuinti Masters Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eveliina Puustjärvi |
1985 |
Simmis Wanda ry |
|
|
43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 11.53.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Perhosuinti Masters Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petri Heikkilä |
1960 |
Speedo Masters Finland |
|
|
32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 11.55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 11.55.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Selkäuinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:24.55 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:37.44 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:39.37 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
alisa myllykoski |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:39.91 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:40.18 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Selkäuinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:15.58 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Essi Loponen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:17.34 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oona Eriksson |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:17.66 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Hakala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:18.16 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Särkelä |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:19.22 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:22.04 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:24.11 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
emmalina piitulainen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:37.02 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Säde Tuisku |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DSQ |
|
|
6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Susanna Ryynänen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenni Rantanen |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:11.16 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12.03.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Selkäuinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:23.61 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mihhail Janson |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:25.31 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Selkäuinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aki Hakkarainen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:07.47 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Holopainen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:08.75 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konsta Pekkala |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:09.41 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miko Mikkola |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:21.06 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:23.53 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:27.67 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vi Thai Ngô |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:28.54 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vili Nykänen |
1981 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12.04.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Rintauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
45.56 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
52.95 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
55.34 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
55.95 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Almaleena Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
56.02 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
56.88 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Mette Emilia Kuosmane |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
59.26 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Rintauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
37.07 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmine Errehani |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
40.53 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Hörkkö |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
41.29 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Hakala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
42.37 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reetta Haara |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
42.73 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peppi Siurola |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
43.07 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Rintauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
35.74 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
37.06 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
37.46 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Loponen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
37.83 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Hörkkö |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
38.71 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12.09.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Rintauinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
44.53 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
47.58 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
51.05 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Risto Hyvenen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
57.47 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Kokki |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
57.81 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vinayak Chopra |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:00.84 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Rintauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilmari Silventoinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
45.03 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Rintauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Syrjänen |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilari Silventoinen |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
36.55 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sergey Krylov |
1996 |
Simmis Wanda ry |
|
|
41.97 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12.11.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Rintauinti Masters Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
Hydra Platypus |
|
|
40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Rintauinti Masters Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heidi Oksanen |
1974 |
Simmis Wanda ry |
|
|
44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Rintauinti Masters Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eveliina Puustjärvi |
1985 |
Simmis Wanda ry |
|
|
44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12.14.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Rintauinti Masters Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petri Heikkilä |
1960 |
Speedo Masters Finland |
|
|
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Rintauinti Masters Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pasi Koskela |
1972 |
Cetus Espoo |
|
|
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Rintauinti Masters Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vili Nykänen |
1981 |
Simmis Wanda ry |
|
|
34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Rintauinti Masters Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tatu Kuosa |
1991 |
Simmis Wanda ry |
|
|
40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12.15.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:12.73 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefina Vainio |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:14.46 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:18.79 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Jokinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:23.39 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:25.48 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noora Mette Emilia Kuosmane |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:36.85 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erin Ahtikari |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:39.39 |
+30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Vapaauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Herrala |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:07.04 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oona Eriksson |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:07.39 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milja Aarnivuo |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:08.40 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henni Havén |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:10.28 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mandi Lindroos |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:11.22 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:13.77 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:13.83 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Siurola |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:15.16 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
emmalina piitulainen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:23.95 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:29.45 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Säde Tuisku |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:30.80 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Essi Loponen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanni Valtanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aava Merikanto |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pinja Peippo |
1999 |
Simmis Wanda ry |
|
|
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agneta Maria Kallas |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:02.28 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Hörkkö |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:04.09 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Kanerva |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:07.02 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aava Mattila |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:07.90 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:08.38 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:10.33 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annika Niemi |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:11.19 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carrie Turunen |
1973 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:12.64 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12.23.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Vapaauinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mihhail Janson |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:12.00 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:13.38 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:17.70 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juuso Kuusala |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:20.52 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:26.67 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Kokki |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:39.11 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nico Kulju |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Vapaauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rony Kulju |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
59.64 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Nätti |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:01.43 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:01.80 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aki Hakkarainen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:02.73 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miko Mikkola |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:09.09 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:11.47 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:12.06 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:23.71 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruslan Samrin |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Syrjänen |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:03.61 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Alpola |
1953 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12.27.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 4x100m Vapaauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Simmis Wanda I |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Aliina Karvonen |
2004 |
04A587 |
|
29.55 |
1:00.89 |
|
|
|
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Elina Ryynänen |
2005 |
05A067 |
|
29.19 |
1:02.02 |
|
|
|
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Oona Eriksson |
2004 |
04A619 |
|
31.48 |
1:06.39 |
|
|
|
3:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iina Vänttinen |
2006 |
06A210 |
|
31.20 |
1:06.92 |
|
|
|
4:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simmis Wanda II |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:30.24 |
+14.02 |
|
|
|
|
Milja Aarnivuo |
2005 |
05A210 |
|
32.47 |
1:08.49 |
|
|
|
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Essi Loponen |
2004 |
04A768 |
|
31.42 |
1:06.10 |
|
|
|
2:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Herrala |
2004 |
04A283 |
|
31.16 |
1:06.26 |
|
|
|
3:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Karvonen |
2006 |
06A517 |
|
33.06 |
1:09.39 |
|
|
|
4:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simmis Wanda III |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:44.94 |
+28.72 |
|
|
|
|
Emilia Hakala |
2005 |
05B019 |
|
33.10 |
1:09.07 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Hoffren |
2006 |
06A607 |
|
34.62 |
1:11.41 |
|
|
|
2:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Noora Glasin |
2006 |
06A441 |
|
35.21 |
1:14.34 |
|
|
|
3:34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henni Havén |
2004 |
04A927 |
|
32.54 |
1:10.12 |
|
|
|
4:44.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simmis Wanda ry VI |
13 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
6:12.96 |
+1:56.7 |
|
|
|
|
Mea Ingram |
2008 |
08A324 |
|
46.21 |
1:36.72 |
|
|
|
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irina Karvonen |
2008 |
08A597 |
|
43.67 |
1:34.13 |
|
|
|
3:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
09A242 |
|
43.65 |
1:31.81 |
|
|
|
4:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Säde Tuisku |
2006 |
06B014 |
|
41.61 |
1:30.30 |
|
|
|
6:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 4x100m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Nummelan Kisaajat |
18 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
4:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
05A009 |
|
29.99 |
1:01.75 |
|
|
|
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
03A037 |
|
28.89 |
1:01.16 |
|
|
|
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
01A819 |
|
29.51 |
1:03.00 |
|
|
|
3:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Oksa |
2007 |
07A269 |
|
32.89 |
1:07.85 |
|
|
|
4:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simmis Wanda |
19 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:15.21 |
+1.45 |
|
|
|
|
Jenni Rantanen |
2001 |
01A324 |
|
30.41 |
1:03.82 |
|
|
|
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agneta Maria Kallas |
2002 |
02A988 |
|
29.65 |
1:03.40 |
|
|
|
2:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hörkkö |
2001 |
01B185 |
|
30.00 |
1:02.57 |
|
|
|
3:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora Kanerva |
2000 |
00A317 |
|
31.35 |
1:05.42 |
|
|
|
4:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12.51.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 4x100m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Simmis Wanda I |
16 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
3:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Miro Merinen |
2003 |
03A695 |
|
26.71 |
56.36 |
|
|
|
56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Konsta Pekkala |
2003 |
03A959 |
|
27.28 |
57.33 |
|
|
|
1:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Juho Marjala |
2003 |
03A275 |
|
28.11 |
59.96 |
|
|
|
2:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rony Kulju |
2004 |
04A262 |
|
28.10 |
1:00.28 |
|
|
|
3:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simmis Wanda II |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:31.90 |
+37.97 |
|
|
|
|
Daniel Kabonen |
2004 |
04A076 |
|
32.10 |
1:07.72 |
|
|
|
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Ianes |
2005 |
05A138 |
|
32.24 |
1:08.81 |
|
|
|
2:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vi Thai Ngô |
2004 |
04A921 |
|
32.09 |
1:06.84 |
|
|
|
3:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
04B047 |
|
32.04 |
1:08.53 |
|
|
|
4:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Kampelat |
12 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
4:56.61 |
+1:02.6 |
|
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
07A667 |
|
31.29 |
1:07.01 |
|
|
|
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Joonas Keränen |
2007 |
07A172 |
|
36.15 |
1:16.94 |
|
|
|
2:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
07A173 |
|
36.50 |
1:19.07 |
|
|
|
3:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Klümper |
2008 |
08A190 |
|
34.67 |
1:13.59 |
|
|
|
4:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simmis Wanda III |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:58.34 |
+1:04.4 |
|
|
|
|
Miko Mikkola |
2004 |
04A472 |
|
32.54 |
1:08.00 |
|
|
|
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juho Kotamäki |
2005 |
05A604 |
|
34.70 |
1:12.78 |
|
|
|
2:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juuso Kuusala |
2006 |
06A399 |
|
38.91 |
1:21.68 |
|
|
|
3:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mihhail Janson |
2006 |
06A906 |
|
35.44 |
1:15.88 |
|
|
|
4:58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cetus Lahnat |
12 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
5:21.53 |
+1:27.6 |
|
|
|
|
Akseli Savolainen |
2007 |
07A405 |
|
38.00 |
1:21.20 |
|
|
|
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Henri Koskela |
2007 |
07A472 |
|
41.53 |
1:29.87 |
|
|
|
2:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eljas Pekkola |
2007 |
07A509 |
|
34.73 |
1:15.08 |
|
|
|
4:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
08A169 |
|
36.01 |
1:15.38 |
|
|
|
5:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 4x100m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Nummelan Kisaajat |
22 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
4:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Joonas Cranston |
2003 |
03B233 |
|
28.85 |
59.42 |
|
|
|
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Vepsä |
1997 |
97A060 |
|
27.81 |
58.43 |
|
|
|
1:57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Holopainen |
2003 |
03A423 |
|
30.13 |
1:03.53 |
|
|
|
3:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Huttunen |
2006 |
06B101 |
|
33.32 |
1:11.08 |
|
|
|
4:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 12.54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 12.55.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 4x50m Sekauinti Seka (2T+2P) 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Simmis Wanda I |
16 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Konsta Pekkala |
2003 |
03A959 |
|
30.33 |
|
|
|
|
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Aliina Karvonen |
2004 |
04A587 |
|
36.16 |
|
|
|
|
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Miro Merinen |
2003 |
03A695 |
|
27.03 |
|
|
|
|
1:33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Ryynänen |
2005 |
05A067 |
|
28.20 |
|
|
|
|
2:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simmis Wanda II |
16 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:08.41 |
+6.69 |
|
|
|
|
Aki Hakkarainen |
2003 |
03A251 |
|
33.03 |
|
|
|
|
33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Essi Loponen |
2004 |
04A768 |
|
35.57 |
|
|
|
|
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rony Kulju |
2004 |
04A262 |
|
29.89 |
|
|
|
|
1:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oona Eriksson |
2004 |
04A619 |
|
29.92 |
|
|
|
|
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simmis Wanda III |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:17.44 |
+15.72 |
|
|
|
|
Henni Havén |
2004 |
04A927 |
|
38.25 |
|
|
|
|
38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Nätti |
2004 |
04A483 |
|
35.58 |
|
|
|
|
1:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pravin Perasath |
2008 |
08A109 |
|
32.90 |
|
|
|
|
1:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Hörkkö |
2005 |
05A331 |
|
30.71 |
|
|
|
|
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nummelan Kisaajat j´Joukkue |
16 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
2:18.62 |
+16.90 |
|
|
|
|
Kasper Holopainen |
2003 |
03A423 |
|
32.33 |
|
|
|
|
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Cranston |
2006 |
06B034 |
|
41.66 |
|
|
|
|
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anita Mäkinen |
2007 |
07A113 |
|
32.82 |
|
|
|
|
1:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Oksa |
2007 |
07A269 |
|
31.81 |
|
|
|
|
2:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simmis Wanda VIII |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:32.55 |
+30.83 |
|
|
|
|
Deniz Keteli |
2005 |
05B070 |
|
44.03 |
|
|
|
|
44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Vi Thai Ngô |
2004 |
04A921 |
|
35.29 |
|
|
|
|
1:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
05A126 |
|
37.61 |
|
|
|
|
1:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
emmalina piitulainen |
2006 |
06A542 |
|
35.62 |
|
|
|
|
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simmis Wanda VI |
13 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:35.63 |
+33.91 |
|
|
|
|
Risto Hyvenen |
2007 |
07A973 |
|
43.00 |
|
|
|
|
43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jani Ekman |
2006 |
06A324 |
|
37.57 |
|
|
|
|
1:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aura Haunia |
2007 |
07A149 |
|
39.94 |
|
|
|
|
2:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
08A089 |
|
35.12 |
|
|
|
|
2:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nummelan Kisaajat j´Joukkue |
14 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
2:36.26 |
+34.54 |
|
|
|
|
Mikko Salmi |
2007 |
07A942 |
|
43.35 |
|
|
|
|
43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Marikki Vuorisalo |
2005 |
05B081 |
|
39.10 |
|
|
|
|
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Huttunen |
2006 |
06B101 |
|
37.27 |
|
|
|
|
1:59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Oksa |
2009 |
09A137 |
|
36.54 |
|
|
|
|
2:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cetus Muikut |
12 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
2:38.17 |
+36.45 |
|
|
|
|
Saga Linnosaari |
2008 |
08A268 |
|
38.26 |
|
|
|
|
38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Klümper |
2008 |
08A190 |
|
45.22 |
|
|
|
|
1:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
08A357 |
|
40.68 |
|
|
|
|
2:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joonas Keränen |
2007 |
07A172 |
|
34.01 |
|
|
|
|
2:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simmis Wanda VII |
12 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:40.34 |
+38.62 |
|
|
|
|
Ilja Belov |
2007 |
07A158 |
|
38.26 |
|
|
|
|
38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Hoffren |
2009 |
09A133 |
|
43.99 |
|
|
|
|
1:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Valtanen |
2007 |
07A069 |
|
41.62 |
|
|
|
|
2:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Jokinen |
2009 |
09A022 |
|
36.47 |
|
|
|
|
2:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cetus Monnit |
12 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
2:52.70 |
+50.98 |
|
|
|
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
07A304 |
|
44.93 |
|
|
|
|
44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henri Koskela |
2007 |
07A472 |
|
51.71 |
|
|
|
|
1:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jade Brelo |
2008 |
08A066 |
|
41.73 |
|
|
|
|
2:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
07A454 |
|
34.33 |
|
|
|
|
2:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 4x50m Sekauinti Seka (2T+2P) 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Simmis Wanda |
20 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
1:56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Hellsten |
2000 |
00A064 |
|
31.86 |
|
|
|
|
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Agneta Maria Kallas |
2002 |
02A988 |
|
35.62 |
|
|
|
|
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juho Seppälä |
1999 |
99B048 |
|
25.03 |
|
|
|
|
1:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruslan Samrin |
2001 |
01B198 |
|
24.45 |
|
|
|
|
1:56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nummelan Kisaajat |
22 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
2:00.30 |
+3.34 |
|
|
|
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
05A009 |
|
31.31 |
|
|
|
|
31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
03A037 |
|
35.07 |
|
|
|
|
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joonas Cranston |
2003 |
03B233 |
|
27.58 |
|
|
|
|
1:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Vepsä |
1997 |
97A060 |
|
26.34 |
|
|
|
|
2:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simmis Wanda mixed K |
17 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:08.31 |
+11.35 |
|
|
|
|
Peppi Särkelä |
2004 |
04A708 |
|
35.32 |
|
|
|
|
35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Syrjänen |
2002 |
02A790 |
|
34.46 |
|
|
|
|
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Loponen |
2003 |
03A519 |
|
31.13 |
|
|
|
|
1:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilari Silventoinen |
2002 |
02A127 |
|
27.40 |
|
|
|
|
2:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 14.02.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 400m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefina Vainio |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:46.08 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:53.35 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
alisa myllykoski |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
6:13.36 |
+33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
6:17.55 |
+37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
6:28.20 |
+48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
6:37.97 |
+58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
6:38.75 |
+59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
6:40.20 |
+1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Taskinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
6:46.60 |
+1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leonie Hildén |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
6:50.73 |
+1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fanni Laakkio |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
6:54.33 |
+1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
6:54.49 |
+1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
6:55.33 |
+1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsaliisa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
8:19.38 |
+2:39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Almaleena Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
8:30.60 |
+2:50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 400m Vapaauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Herrala |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:55.79 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oona Eriksson |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:05.73 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:14.76 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:33.95 |
+44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Susanna Ryynänen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 400m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pinja Peippo |
1999 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Kanerva |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:52.95 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Hautamäki |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:10.85 |
+38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:34.49 |
+1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carrie Turunen |
1973 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:49.54 |
+1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 14.30.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 400m Vapaauinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:49.31 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
6:37.30 |
+1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
6:44.79 |
+1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
6:48.22 |
+1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
8:02.99 |
+2:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 400m Vapaauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:32.01 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rony Kulju |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:41.75 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Nätti |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:44.44 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Holopainen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
5:02.90 |
+42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:20.46 |
+1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:20.67 |
+1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:26.17 |
+1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 14.46.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Sekauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:20.55 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Jokinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:34.50 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:34.88 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:36.87 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Sekauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:11.25 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Essi Loponen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:14.14 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henni Havén |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:19.03 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Hakala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:19.41 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milja Aarnivuo |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:19.90 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marikki Vuorisalo |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:19.93 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:36.40 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Sekauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Hörkkö |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:10.99 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:11.23 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:11.26 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:13.36 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Loponen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:14.87 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:16.38 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 14.51.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Sekauinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:22.47 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:24.60 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juuso Kuusala |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:32.49 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:42.47 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Risto Hyvenen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DSQ |
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Sekauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Marjala |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:09.90 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vi Thai Ngô |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:19.25 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miko Mikkola |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:19.60 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Sekauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruslan Samrin |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 14.52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 14.52.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanni Aarnivuo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
42.99 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
44.83 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
46.75 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erin Ahtikari |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
51.13 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora Mette Emilia Kuosmane |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
55.61 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
57.83 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
58.37 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DSQ |
|
|
6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Hörkkö |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
33.61 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peppi Särkelä |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
35.70 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Valtanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
36.05 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marikki Vuorisalo |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
36.85 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
37.88 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmine Errehani |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
39.87 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reetta Haara |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
41.97 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
emmalina piitulainen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
43.92 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Säde Tuisku |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
50.74 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
38.58 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15.10.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Selkäuinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Risto Hyvenen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
58.91 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kokki |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DSQ |
|
|
6.5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Selkäuinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aki Hakkarainen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.86 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
37.96 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vi Thai Ngô |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
38.81 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilmari Silventoinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
42.12 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilari Silventoinen |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15.13.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Selkäuinti Masters Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eeva-Liisa Alasjärvi |
1983 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Selkäuinti Masters Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eveliina Puustjärvi |
1985 |
Simmis Wanda ry |
|
|
47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15.14.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 16.08.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Perhosuinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:24.49 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:32.00 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:34.36 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:38.37 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Perhosuinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agneta Maria Kallas |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:06.40 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenni Rantanen |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:08.92 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:17.23 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15.19.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Perhosuinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:19.61 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:26.14 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:27.94 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:41.89 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Perhosuinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Marjala |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:06.14 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Konsta Pekkala |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:08.08 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Nätti |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:08.13 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:09.24 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rony Kulju |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:13.39 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:23.56 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:38.79 |
+36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15.21.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
alisa myllykoski |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
37.86 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Irina Karvonen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
40.09 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
43.26 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora Mette Emilia Kuosmane |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
44.77 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
52.22 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Vapaauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
28.26 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
28.69 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Herrala |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.39 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Hörkkö |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.35 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanni Valtanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.54 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Hakala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.55 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peppi Särkelä |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.00 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mandi Lindroos |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.06 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasmine Errehani |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.11 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peppi Siurola |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
34.05 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
emmalina piitulainen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
38.33 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
38.91 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Säde Tuisku |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
41.06 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Susanna Ryynänen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aava Merikanto |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Rantanen |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
29.05 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Hörkkö |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
29.15 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Kanerva |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
29.76 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Loponen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.48 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aava Mattila |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.85 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Hautamäki |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.20 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15.26.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Vapaauinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mihhail Janson |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.95 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
32.57 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vinayak Chopra |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
46.48 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Titus Mattila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
50.84 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
|
59.79 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nico Kulju |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Vapaauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aki Hakkarainen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.25 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miko Mikkola |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.34 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.38 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.95 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilmari Silventoinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
36.82 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruslan Samrin |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilari Silventoinen |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
27.82 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sergey Krylov |
1996 |
Simmis Wanda ry |
|
|
35.89 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15.29.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 50m Vapaauinti Masters Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
Hydra Platypus |
|
|
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 50m Vapaauinti Masters Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carrie Turunen |
1973 |
Simmis Wanda ry |
|
|
33.57 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 50m Vapaauinti Masters Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eveliina Puustjärvi |
1985 |
Simmis Wanda ry |
|
|
36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15.30.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Vapaauinti Masters Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Alpola |
1953 |
Simmis Wanda ry |
|
|
38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Vapaauinti Masters Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Salmela |
1983 |
Gamla Polare urheiluseura |
|
|
27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15.31.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m Rintauinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefina Vainio |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:37.10 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jade Brelo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:37.13 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:39.33 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:39.85 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:52.54 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mea Ingram |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:59.80 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erin Ahtikari |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:04.59 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:05.37 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m Rintauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Essi Loponen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:19.73 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:20.42 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oona Eriksson |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:26.36 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:27.39 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henni Havén |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:28.35 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:30.51 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milja Aarnivuo |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:30.55 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Reetta Haara |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:32.93 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:34.12 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Susanna Ryynänen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m Rintauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Niemi |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:32.75 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15.38.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 100m Rintauinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jani Ekman |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mihhail Janson |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:45.44 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juuso Kuusala |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:51.18 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vinayak Chopra |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:21.78 |
+54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 100m Rintauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vi Thai Ngô |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:36.78 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 100m Rintauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Syrjänen |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tatu Kuosa |
1991 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:31.31 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 15.40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 15.40.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 4x100m Sekauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Simmis Wanda I |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Elina Ryynänen |
2005 |
05A067 |
|
35.08 |
1:12.45 |
|
|
|
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Essi Loponen |
2004 |
04A768 |
|
36.46 |
1:18.55 |
|
|
|
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Karvonen |
2006 |
06A517 |
|
34.61 |
1:14.37 |
|
|
|
3:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliina Karvonen |
2004 |
04A587 |
|
29.71 |
1:01.97 |
|
|
|
4:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simmis Wanda II |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
5:08.59 |
+21.25 |
|
|
|
|
Iida Herrala |
2004 |
04A283 |
|
35.77 |
1:15.66 |
|
|
|
1:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iina Vänttinen |
2006 |
06A210 |
|
36.41 |
1:19.64 |
|
|
|
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oona Eriksson |
2004 |
04A619 |
|
37.12 |
1:19.76 |
|
|
|
3:55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefina Vainio |
2007 |
07A284 |
|
33.71 |
1:13.53 |
|
|
|
5:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simmis Wanda III |
14 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
5:32.32 |
+44.98 |
|
|
|
|
Emilia Hakala |
2005 |
05B019 |
|
39.13 |
1:19.61 |
|
|
|
1:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Milja Aarnivuo |
2005 |
05A210 |
|
40.58 |
1:28.66 |
|
|
|
2:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Noora Glasin |
2006 |
06A441 |
|
42.91 |
1:29.96 |
|
|
|
4:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Hoffren |
2006 |
06A607 |
|
35.26 |
1:14.09 |
|
|
|
5:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simmis Wanda tytöt K |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
5:32.54 |
+45.20 |
|
|
|
|
Sanni Valtanen |
2004 |
04A527 |
|
38.82 |
1:19.80 |
|
|
|
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peppi Siurola |
2004 |
04A219 |
|
44.70 |
1:36.26 |
|
|
|
2:56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mandi Lindroos |
2004 |
04A871 |
|
37.73 |
1:25.24 |
|
|
|
4:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmine Errehani |
2004 |
04A780 |
|
33.91 |
1:11.24 |
|
|
|
5:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cetus Kissakalat |
12 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
5:54.67 |
+1:07.3 |
|
|
|
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
08A357 |
|
40.19 |
1:23.76 |
|
|
|
1:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Jade Brelo |
2008 |
08A066 |
|
46.88 |
1:39.84 |
|
|
|
3:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
07A454 |
|
42.69 |
1:38.01 |
|
|
|
4:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Linnosaari |
2008 |
08A268 |
|
33.05 |
1:13.06 |
|
|
|
5:54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 16.01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 4x100m Sekauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Simmis Wanda |
20 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hörkkö |
2001 |
01B185 |
|
32.74 |
1:07.13 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Hellsten |
2000 |
00A064 |
|
35.43 |
1:16.21 |
|
|
|
2:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agneta Maria Kallas |
2002 |
02A988 |
|
30.80 |
1:06.90 |
|
|
|
3:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Peippo |
1999 |
99A544 |
|
28.38 |
1:00.82 |
|
|
|
4:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nummelan Kisaajat |
18 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
4:45.47 |
+14.41 |
|
|
|
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
05A009 |
|
33.24 |
1:08.69 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
03A037 |
|
35.08 |
1:14.95 |
|
|
|
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
01A819 |
|
32.60 |
1:12.70 |
|
|
|
3:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Oksa |
2007 |
07A269 |
|
33.25 |
1:09.13 |
|
|
|
4:45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 16.01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 16.01.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hakunilan uimahalli |
Organizer: |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 12, 2019 to loka 12, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 4x100m Sekauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Simmis Wanda I |
16 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Joona Kuitu |
2004 |
04A248 |
|
32.69 |
1:06.80 |
|
|
|
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Nätti |
2004 |
04A483 |
|
37.18 |
1:20.40 |
|
|
|
2:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Konsta Pekkala |
2003 |
03A959 |
|
30.22 |
1:12.58 |
|
|
|
3:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miro Merinen |
2003 |
03A695 |
|
25.68 |
56.14 |
|
|
|
4:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simmis Wanda V |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
5:20.51 |
+44.59 |
|
|
|
|
Miko Mikkola |
2004 |
04A472 |
|
39.13 |
1:21.08 |
|
|
|
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
04B047 |
|
39.09 |
1:24.15 |
|
|
|
2:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juho Kotamäki |
2005 |
05A604 |
|
39.63 |
1:26.81 |
|
|
|
4:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kabonen |
2004 |
04A076 |
|
32.36 |
1:08.47 |
|
|
|
5:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Kuhat |
12 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
5:43.91 |
+1:07.9 |
|
|
|
|
Matti Klümper |
2008 |
08A190 |
|
43.06 |
1:28.88 |
|
|
|
1:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
08A169 |
|
44.95 |
1:33.61 |
|
|
|
3:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Eljas Pekkola |
2007 |
07A509 |
|
42.59 |
1:30.81 |
|
|
|
4:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
07A667 |
|
32.92 |
1:10.61 |
|
|
|
5:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 16.08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 4x100m Sekauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Club |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Nummelan Kisaajat |
22 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
4:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Vepsä |
1997 |
97A060 |
|
33.37 |
1:08.67 |
|
|
|
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Cranston |
2006 |
06B034 |
|
42.95 |
1:33.70 |
|
|
|
2:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joonas Cranston |
2003 |
03B233 |
|
31.60 |
1:08.73 |
|
|
|
3:51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Holopainen |
2003 |
03A423 |
|
29.78 |
1:03.12 |
|
|
|
4:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12.10.2019 16.08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 16.08.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Simmis Wanda |
|
|
|
|