Results for FynRundt 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 31.05 | 1:05.01 | |||||
2 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 32.32 | 1:07.90 | |||||
3 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 33.43 | 1:08.99 | |||||
4 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 34.47 | 1:10.85 | |||||
5 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 34.07 | 1:11.66 | |||||
6 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 35.10 | 1:14.32 | |||||
7 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 36.74 | 1:16.51 | |||||
8 | Sarah Qvist | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 37.29 | 1:18.72 | |||||
9 | Alvina Vahala Hvass | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 37.60 | 1:18.73 | |||||
10 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.74 | 1:21.23 | |||||
11 | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | 39.02 | 1:22.18 | |||||
12 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 39.27 | 1:22.23 | |||||
13 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | Frem Odense | 38.81 | 1:22.71 | |||||
14 | Rebekka Elholm | 2009 | H2Odense | 38.86 | 1:22.91 | |||||
15 | Ghezal Fahim | 2005 | Frem Odense | 40.18 | 1:25.86 | |||||
16 | Luka Rose Svabo | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 40.11 | 1:26.08 | |||||
17 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 39.93 | 1:28.06 | |||||
18 | Ella Krogshede | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 45.10 | 1:38.91 | |||||
19 | Ida Gellert Junge | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 47.06 | 1:40.24 | |||||
20 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 49.18 | 1:49.11 | |||||
21 | Mille Lundgreen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 1:51.35 | 1:51.35 | |||||
22 | Meta Ostenfeldt Müller | 2010 | H2Odense | 50.79 | 1:51.54 | |||||
23 | Sille Nisted Petersen | 2009 | Frem Odense | 56.52 | 2:13.85 | |||||
24 | Tilde Johannsen | 2011 | Nyborg Svømmeklub | 1:03.62 | 2:15.95 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 31.05 | 1:06.32 | |||||
2 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 36.68 | 1:15.30 | |||||
3 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 1:15.37 | 1:15.37 | |||||
4 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 36.31 | 1:16.46 | |||||
5 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 37.78 | 1:16.97 | |||||
6 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 36.29 | 1:17.25 | |||||
7 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 37.34 | 1:17.53 | |||||
8 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 37.08 | 1:17.66 | |||||
9 | Anders Langholm | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 36.87 | 1:18.59 | |||||
10 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 36.77 | 1:18.91 | |||||
11 | Philip Park-Nielsen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 37.85 | 1:19.26 | |||||
12 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 38.65 | 1:21.63 | |||||
13 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 40.96 | 1:24.67 | |||||
14 | Nicolai Chodkiewicz | 2007 | Frem Odense | 39.04 | 1:25.66 | |||||
15 | Danilo Vaarning | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 39.84 | 1:25.78 | |||||
16 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 41.03 | 1:28.27 | |||||
17 | Villads Andersen | 2009 | H2Odense | 40.15 | 1:28.94 | |||||
18 | Martin Stokholm | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 42.40 | 1:29.26 | |||||
19 | Mathias Mygind | 2009 | Ringe Svømme Klub | 42.91 | 1:32.95 | |||||
20 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | H2Odense | 43.45 | 1:33.30 | |||||
21 | Emil Schultz Almind | 2008 | H2Odense | 44.89 | 1:35.93 | |||||
22 | Sebastian Høgh | 2007 | H2Odense | 45.82 | 1:37.20 | |||||
23 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | H2Odense | 46.36 | 1:41.26 | |||||
24 | Bille Stokbæk | 2009 | H2Odense | 45.38 | 1:41.37 | |||||
25 | Peter Kruse Buch | 2007 | H2Odense | 44.73 | 1:42.84 | |||||
26 | Magnus Krog Jørgensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 49.29 | 1:47.01 | |||||
27 | Filip Stadnicki | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 49.28 | 1:47.22 | |||||
28 | Andreas Krog Jørgensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 48.69 | 1:47.57 | |||||
29 | Rasmus Bechsgaard | 2009 | Ringe Svømme Klub | 50.13 | 1:52.13 | |||||
30 | Jakob Kristensen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 56.37 | 2:01.65 | |||||
31 | Laurits Schou Petersen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.59 | 2:13.12 | |||||
- | Asbjørn Alexander Efios Quaade | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Jeppesen | 2008 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Villads Birk | 2009 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 34.99 | ||||||
2 | Karoline Jørgensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 35.13 | ||||||
3 | Monica Munkebjerg | 2006 | Frem Odense | 36.29 | ||||||
4 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 36.41 | ||||||
5 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 36.92 | ||||||
6 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 36.93 | ||||||
7 | Maya Kirstine Alstrup-Lop | 2007 | Frem Odense | 37.54 | ||||||
8 | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | 40.55 | ||||||
9 | Andrea Wagner | 2008 | H2Odense | 40.85 | ||||||
10 | Sofia Mortensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 40.87 | ||||||
11 | Helena Bett Andersen | 2007 | Frem Odense | 40.91 | ||||||
12 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.04 | ||||||
13 | Sille Grønfeldt | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 41.21 | ||||||
14 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 41.73 | ||||||
15 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 41.84 | ||||||
16 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 42.36 | ||||||
17 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 43.00 | ||||||
18 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 43.09 | ||||||
19 | Rebekka Elholm | 2009 | H2Odense | 44.39 | ||||||
20 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 44.55 | ||||||
21 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 46.13 | ||||||
22 | Luka Rose Svabo | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 47.22 | ||||||
23 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 47.81 | ||||||
24 | Cornelia Gardias | 2008 | H2Odense | 48.39 | ||||||
25 | Luna Gilling | 2008 | H2Odense | 50.11 | ||||||
26 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 50.23 | ||||||
27 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 50.34 | ||||||
28 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | H2Odense | 53.05 | ||||||
29 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.39 | ||||||
30 | Caroline B. Guldborg | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.45 | ||||||
31 | Ella Krogshede | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.63 | ||||||
- | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Luna Tanggaard | 2006 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben 40 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2004 | Tommerup Svømme Klub | 29.69 | ||||||
2 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 34.48 | ||||||
3 | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 37.22 | ||||||
4 | Harald Heyde Engvad | 2007 | Frem Odense | 38.27 | ||||||
5 | Gustav Bøttiger | 2008 | H2Odense | 38.98 | ||||||
6 | Adrian Vaarning | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 39.67 | ||||||
7 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 40.48 | ||||||
8 | Mathias Mygind | 2009 | Ringe Svømme Klub | 41.54 | ||||||
9 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 42.31 | ||||||
10 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 42.51 | ||||||
11 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 44.12 | ||||||
12 | Besian Selaci | 2007 | H2Odense | 44.33 | ||||||
13 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 44.56 | ||||||
14 | Casper Clausen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 44.96 | ||||||
15 | Gilbert Eskildsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 45.10 | ||||||
16 | Martin Kjeldsen | 2007 | H2Odense | 46.56 | ||||||
17 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | H2Odense | 47.34 | ||||||
18 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 47.84 | ||||||
19 | Martin Stokholm | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 48.49 | ||||||
20 | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | 50.18 | ||||||
21 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | Frem Odense | 50.33 | ||||||
22 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | 52.54 | ||||||
23 | Emil Borup | 2008 | Frem Odense | 56.29 | ||||||
24 | Neset Demiral | 2009 | Frem Odense | 58.28 | ||||||
25 | Villads Andersen | 2009 | H2Odense | 59.98 | ||||||
26 | Felix Nørgaard | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.83 | ||||||
- | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Amine Djebara | 2008 | Frem Odense | DSQ | Ej samt ber. 50 m | |||||
- | Laurits Schou Petersen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Otto Thuelund | 2010 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Brystben v. 35 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 35.31 | 1:12.27 | |||||
2 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 38.70 | 1:19.36 | |||||
3 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 41.65 | 1:21.18 | |||||
4 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 41.94 | 1:26.05 | |||||
5 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 41.97 | 1:26.08 | |||||
6 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 42.26 | 1:26.79 | |||||
7 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:28.01 | 1:28.01 | |||||
8 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 43.51 | 1:29.56 | |||||
9 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 47.48 | 1:37.59 | |||||
10 | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:53.47 | 1:53.47 | |||||
11 | Ida Gellert Junge | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 1:58.69 | 1:58.69 | |||||
12 | Karla Krog | 2011 | Nyborg Svømmeklub | 58.66 | 2:00.37 | |||||
13 | Sarah Tranekjer | 2008 | H2Odense | 2:04.22 | 2:04.22 | |||||
14 | Anna Lindstedt | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.95 | 2:06.17 | |||||
15 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.44 | 2:06.19 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 40.43 | 1:22.12 | |||||
2 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 41.04 | 1:25.30 | |||||
3 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:26.72 | 1:26.72 | |||||
4 | Gilbert Eskildsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 46.04 | 1:31.78 | |||||
5 | Anders Langholm | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 46.01 | 1:31.96 | |||||
6 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 46.83 | 1:35.59 | |||||
7 | Alexander Kirk | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:39.65 | ||||||
8 | Frederik Christensen | 2006 | Tommerup Svømme Klub | 45.72 | 1:39.86 | |||||
9 | Danilo Vaarning | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 49.37 | 1:41.78 | |||||
10 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 49.96 | 1:44.83 | |||||
11 | Villads Birk | 2009 | H2Odense | 53.63 | 1:48.68 | |||||
12 | Bille Stokbæk | 2009 | H2Odense | 56.07 | 1:54.23 | |||||
13 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 56.49 | 1:59.15 | |||||
14 | Noah Andersen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 2:00.93 | ||||||
- | Christian Lind Petersen | 2007 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julius Albert Sonne Eriksen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej rygl. v. 25 m. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Monica Munkebjerg | 2006 | Frem Odense | 34.90 | 1:14.74 | 1:56.52 | 2:35.65 | |||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 35.44 | 1:15.41 | 1:57.48 | 2:38.46 | |||
3 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 37.18 | 1:19.20 | 2:03.17 | 2:44.67 | |||
4 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 39.25 | 1:23.79 | 2:06.44 | 2:47.81 | |||
5 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 36.86 | 1:20.20 | 2:04.74 | 2:48.77 | |||
6 | Maya Kirstine Alstrup-Lop | 2007 | Frem Odense | 37.68 | 1:21.34 | 2:07.27 | 2:49.39 | |||
7 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 38.04 | 1:22.90 | 2:08.52 | 2:50.78 | |||
8 | Alvina Vahala Hvass | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 38.21 | 1:22.03 | 2:07.48 | 2:51.36 | |||
9 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 38.31 | 1:22.81 | 2:08.94 | 2:54.85 | |||
10 | Helena Bett Andersen | 2007 | Frem Odense | 41.50 | 2:57.22 | 2:57.22 | ||||
11 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 40.44 | 1:26.34 | 2:13.04 | 2:57.56 | |||
12 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 41.42 | 1:27.49 | 2:14.48 | 2:58.61 | |||
13 | Cornelia Gardias | 2008 | H2Odense | 42.83 | 1:34.45 | 2:27.63 | 3:17.79 | |||
14 | Luna Gilling | 2008 | H2Odense | 45.83 | 1:36.38 | 2:29.92 | 3:17.80 | |||
15 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | H2Odense | 44.52 | 1:35.78 | 2:29.49 | 3:18.89 | |||
16 | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 42.88 | 1:34.15 | 3:19.73 | 3:19.73 | |||
- | Andrea Wagner | 2008 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ghezal Fahim | 2005 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 33.52 | 1:13.08 | 1:53.58 | 2:33.23 | |||
2 | Harald Heyde Engvad | 2007 | Frem Odense | 34.88 | 1:15.69 | 1:58.76 | 2:38.30 | |||
3 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 38.68 | 1:21.45 | 2:05.64 | 2:46.05 | |||
4 | Philip Park-Nielsen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 37.62 | 1:21.40 | 2:53.30 | 2:53.30 | |||
5 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 39.72 | 1:25.00 | 2:11.35 | 2:54.78 | |||
6 | Gustav Bøttiger | 2008 | H2Odense | 38.16 | 1:22.81 | 2:10.34 | 2:55.02 | |||
7 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 39.19 | 1:26.02 | 2:12.57 | 2:55.63 | |||
8 | Martin Kjeldsen | 2007 | H2Odense | 37.36 | 1:23.36 | 2:11.92 | 2:57.97 | |||
9 | Besian Selaci | 2007 | H2Odense | 40.01 | 1:25.76 | 2:12.70 | 2:58.35 | |||
10 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 42.95 | 1:30.70 | 2:19.48 | 3:04.36 | |||
11 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | H2Odense | 41.38 | 1:30.11 | 2:19.68 | 3:04.89 | |||
12 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | 43.28 | 1:38.01 | 3:24.89 | 3:24.89 | |||
13 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | H2Odense | 46.61 | 1:43.97 | 2:43.50 | 3:37.64 | |||
14 | Otto Thuelund | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.48 | 2:17.73 | 4:42.53 | 4:42.53 | |||
- | Magnus Jeppesen | 2008 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Aksel Damsted Lund | 2009 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Høgh | 2007 | H2Odense | DSQ | Ej fod på fork start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Jørgensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 40.84 | 1:29.74 | |||||
2 | Sofia Mortensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 45.46 | 1:40.05 | |||||
3 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | Frem Odense | 47.14 | 1:47.46 | |||||
4 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 51.99 | 1:49.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2004 | Tommerup Svømme Klub | 32.25 | 1:10.49 | |||||
2 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 41.94 | 1:29.49 | |||||
3 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 44.93 | 1:31.63 | |||||
4 | Christian Lind Petersen | 2007 | Frem Odense | 50.59 | 1:51.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 32.36 | ||||||
2 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 33.78 | ||||||
3 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 33.98 | ||||||
4 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 34.82 | ||||||
5 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 35.48 | ||||||
6 | Laura Rasmussen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.09 | ||||||
7 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 36.29 | ||||||
8 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 39.08 | ||||||
9 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 39.33 | ||||||
10 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 40.41 | ||||||
11 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 42.27 | ||||||
12 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 42.59 | ||||||
13 | Luna Tanggaard | 2006 | Frem Odense | 43.87 | ||||||
14 | Mille Lundgreen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 44.79 | ||||||
15 | Caroline B. Guldborg | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 45.60 | ||||||
16 | Ida Kofod Bjørnsten | 2008 | H2Odense | 45.74 | ||||||
17 | Karla Krog | 2011 | Nyborg Svømmeklub | 46.17 | ||||||
18 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 47.02 | ||||||
19 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 48.49 | ||||||
20 | Sarah Tranekjer | 2008 | H2Odense | 49.16 | ||||||
21 | Meta Ostenfeldt Müller | 2010 | H2Odense | 50.60 | ||||||
22 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | Nyborg Svømmeklub | 51.35 | ||||||
23 | Anna Lindstedt | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 52.15 | ||||||
24 | Tilde Johannsen | 2011 | Nyborg Svømmeklub | 58.36 | ||||||
25 | Marie Jusslin | 2011 | Ringe Svømme Klub | 1:04.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 34.08 | ||||||
2 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 34.22 | ||||||
3 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 34.39 | ||||||
4 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 35.65 | ||||||
5 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 35.68 | ||||||
6 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 36.02 | ||||||
7 | Casper Clausen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 36.54 | ||||||
8 | Nicolai Chodkiewicz | 2007 | Frem Odense | 37.74 | ||||||
9 | Alexander Kirk | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 38.08 | ||||||
10 | Frederik Christensen | 2006 | Tommerup Svømme Klub | 39.72 | ||||||
11 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 40.57 | ||||||
12 | Peter Kruse Buch | 2007 | H2Odense | 43.07 | ||||||
13 | Bille Stokbæk | 2009 | H2Odense | 43.70 | ||||||
14 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | H2Odense | 43.82 | ||||||
15 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 43.90 | ||||||
16 | Felix Nørgaard | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 46.17 | ||||||
17 | Filip Stadnicki | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 46.45 | ||||||
18 | Amine Djebara | 2008 | Frem Odense | 46.78 | ||||||
19 | Villads Thrane | 2009 | Ringe Svømme Klub | 47.46 | ||||||
20 | Rasmus Bechsgaard | 2009 | Ringe Svømme Klub | 47.95 | ||||||
21 | Albert Rønnov | 2009 | Ringe Svømme Klub | 51.23 | ||||||
22 | Noah Andersen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 54.81 | ||||||
23 | Julius Albert Sonne Eriksen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 59.38 | ||||||
- | Villads Birk | 2009 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 40.42 | 1:25.93 | |||||
2 | Sarah Qvist | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 44.82 | 1:33.40 | |||||
3 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 43.95 | 1:34.48 | |||||
4 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 45.34 | 1:35.13 | |||||
5 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 46.01 | 1:40.04 | |||||
6 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 49.06 | 1:40.68 | |||||
7 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 48.72 | 1:40.72 | |||||
8 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 48.03 | 1:43.13 | |||||
9 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 49.69 | 1:43.20 | |||||
10 | Sille Grønfeldt | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 48.90 | 1:43.53 | |||||
11 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 49.01 | 1:44.66 | |||||
12 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 51.18 | 1:46.30 | |||||
13 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 52.60 | 1:52.81 | |||||
14 | Ida Kofod Bjørnsten | 2008 | H2Odense | 51.39 | 1:54.28 | |||||
15 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 54.87 | 1:55.95 | |||||
16 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | H2Odense | 55.38 | 1:57.57 | |||||
17 | Cornelia Gardias | 2008 | H2Odense | 56.87 | 1:57.80 | |||||
18 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 56.74 | 1:59.62 | |||||
19 | Rebekka Elholm | 2009 | H2Odense | 57.66 | 1:59.72 | |||||
20 | Ida Gellert Junge | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 58.15 | 2:04.84 | |||||
21 | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 58.27 | 2:06.93 | |||||
22 | Luna Gilling | 2008 | H2Odense | 1:00.31 | 2:08.95 | |||||
- | Alvina Vahala Hvass | 2006 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sille Nisted Petersen | 2009 | Frem Odense | DSQ | Ej samt. berør.100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.13 | 1:28.67 | |||||
2 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 47.63 | 1:39.53 | |||||
3 | Adrian Vaarning | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 47.44 | 1:42.36 | |||||
4 | Martin Kjeldsen | 2007 | H2Odense | 49.57 | 1:46.56 | |||||
5 | Besian Selaci | 2007 | H2Odense | 50.10 | 1:47.09 | |||||
6 | Gustav Bøttiger | 2008 | H2Odense | 52.44 | 1:47.78 | |||||
7 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 51.83 | 1:48.68 | |||||
8 | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | 54.59 | 1:55.86 | |||||
9 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 55.11 | 1:56.73 | |||||
10 | Peter Kruse Buch | 2007 | H2Odense | 55.80 | 2:00.97 | |||||
11 | Emil Schultz Almind | 2008 | H2Odense | 56.59 | 2:04.06 | |||||
12 | Aksel Damsted Lund | 2009 | Ringe Svømme Klub | 1:04.35 | 2:10.37 | |||||
13 | Villads Thrane | 2009 | Ringe Svømme Klub | 1:03.50 | 2:10.64 | |||||
14 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | H2Odense | 1:04.29 | 2:11.82 | |||||
15 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | Frem Odense | 1:01.94 | 2:12.32 | |||||
- | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Jeppesen | 2008 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | DSQ | Asynk. ben 70m | |||||
- | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | DSQ | Asynk. ben v. 30m | |||||
- | Neset Demiral | 2009 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Villads Andersen | 2009 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Jørgensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 39.87 | ||||||
2 | Sofia Mortensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 40.90 | ||||||
3 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 41.90 | ||||||
4 | Helena Bett Andersen | 2007 | Frem Odense | 43.04 | ||||||
5 | Laura Rasmussen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 43.33 | ||||||
6 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 44.36 | ||||||
7 | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | 48.36 | ||||||
8 | Ghezal Fahim | 2005 | Frem Odense | 50.72 | ||||||
9 | Sarah Tranekjer | 2008 | H2Odense | 57.36 | ||||||
10 | Meta Ostenfeldt Müller | 2010 | H2Odense | 1:01.52 | ||||||
10 | Sille Nisted Petersen | 2009 | Frem Odense | 1:01.52 | ||||||
12 | Tilde Johannsen | 2011 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.30 | ||||||
13 | Marie Jusslin | 2011 | Ringe Svømme Klub | 1:09.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 44.40 | ||||||
2 | Frederik Christensen | 2006 | Tommerup Svømme Klub | 45.24 | ||||||
3 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | Frem Odense | 46.81 | ||||||
4 | Casper Clausen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 49.14 | ||||||
5 | Nicolai Chodkiewicz | 2007 | Frem Odense | 49.68 | ||||||
6 | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | 49.86 | ||||||
7 | Emil Borup | 2008 | Frem Odense | 51.70 | ||||||
8 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | H2Odense | 52.17 | ||||||
9 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | H2Odense | 52.20 | ||||||
10 | Neset Demiral | 2009 | Frem Odense | 52.78 | ||||||
11 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 53.55 | ||||||
12 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 53.66 | ||||||
13 | Albert Rønnov | 2009 | Ringe Svømme Klub | 55.62 | ||||||
14 | Villads Thrane | 2009 | Ringe Svømme Klub | 55.94 | ||||||
15 | Sebastian Høgh | 2007 | H2Odense | 56.49 | ||||||
16 | Rasmus Bechsgaard | 2009 | Ringe Svømme Klub | 57.66 | ||||||
17 | Filip Stadnicki | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 57.77 | ||||||
18 | Amine Djebara | 2008 | Frem Odense | 1:02.05 | ||||||
19 | Magnus Krog Jørgensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.30 | ||||||
20 | Jakob Kristensen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:10.62 | ||||||
21 | Julius Albert Sonne Eriksen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:16.19 | ||||||
- | Andreas Krog Jørgensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asbjørn Alexander Efios Quaade | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 35.92 | 1:19.15 | |||||
2 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 38.75 | 1:19.47 | |||||
3 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 1:23.64 | 1:23.64 | |||||
4 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 38.62 | 1:25.31 | |||||
5 | Sille Grønfeldt | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 41.05 | 1:27.26 | |||||
6 | Monica Munkebjerg | 2006 | Frem Odense | 40.34 | 1:27.43 | |||||
7 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 42.84 | 1:27.55 | |||||
8 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 40.98 | 1:28.26 | |||||
9 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 42.04 | 1:29.02 | |||||
10 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.83 | 1:29.30 | |||||
11 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.52 | 1:29.57 | |||||
12 | Maya Kirstine Alstrup-Lop | 2007 | Frem Odense | 41.98 | 1:29.82 | |||||
13 | Sarah Qvist | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 45.12 | 1:30.27 | |||||
14 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 42.39 | 1:30.99 | |||||
15 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 42.04 | 1:31.41 | |||||
16 | Laura Rasmussen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 45.37 | 1:32.79 | |||||
17 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 44.38 | 1:32.82 | |||||
18 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 45.11 | 1:35.54 | |||||
19 | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | 44.37 | 1:35.77 | |||||
20 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | Frem Odense | 47.45 | 1:35.94 | |||||
21 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 45.37 | 1:36.15 | |||||
22 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 50.53 | 1:38.62 | |||||
23 | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | 47.70 | 1:39.30 | |||||
24 | Luka Rose Svabo | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 46.71 | 1:39.40 | |||||
25 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 49.76 | 1:41.81 | |||||
26 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 49.98 | 1:42.76 | |||||
27 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 49.47 | 1:44.78 | |||||
28 | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 50.20 | 1:49.65 | |||||
29 | Luna Tanggaard | 2006 | Frem Odense | 56.76 | 1:49.88 | |||||
30 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 52.68 | 1:54.64 | |||||
31 | Caroline B. Guldborg | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:55.70 | 1:55.70 | |||||
32 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.29 | 2:04.64 | |||||
33 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 59.60 | 2:05.51 | |||||
34 | Mille Lundgreen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 2:18.74 | 2:18.74 | |||||
- | Andrea Wagner | 2008 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Anna Lindstedt | 2010 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Indadv. fød. v. 60m | |||||
- | Ella Krogshede | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør. v75m | |||||
- | Karla Krog | 2011 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Asynkron ben v.60m | |||||
- | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | crawlben v. start | |||||
- | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | DSQ | Svøm p. mave v. 26m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2004 | Tommerup Svømme Klub | 31.43 | 1:10.90 | |||||
2 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 37.57 | 1:18.45 | |||||
3 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 36.18 | 1:21.01 | |||||
4 | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 38.51 | 1:22.19 | |||||
5 | Harald Heyde Engvad | 2007 | Frem Odense | 40.35 | 1:25.01 | |||||
6 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 41.80 | 1:25.07 | |||||
7 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 41.92 | 1:27.65 | |||||
8 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.77 | 1:28.27 | |||||
9 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 41.33 | 1:29.08 | |||||
10 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 43.82 | 1:30.11 | |||||
11 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 42.91 | 1:30.38 | |||||
12 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 42.86 | 1:32.00 | |||||
13 | Philip Park-Nielsen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 43.19 | 1:32.17 | |||||
14 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 43.20 | 1:32.68 | |||||
15 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 46.64 | 1:34.05 | |||||
16 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 46.81 | 1:36.46 | |||||
17 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.04 | 1:36.79 | |||||
18 | Martin Stokholm | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 46.37 | 1:37.61 | |||||
19 | Christian Lind Petersen | 2007 | Frem Odense | 1:38.05 | 1:38.05 | |||||
19 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 47.05 | 1:38.05 | |||||
21 | Danilo Vaarning | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 47.78 | 1:39.24 | |||||
22 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 48.04 | 1:41.24 | |||||
23 | Mathias Mygind | 2009 | Ringe Svømme Klub | 48.83 | 1:48.26 | |||||
24 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 49.34 | 1:50.31 | |||||
25 | Alexander Kirk | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 51.84 | 1:50.45 | |||||
26 | Aksel Damsted Lund | 2009 | Ringe Svømme Klub | 56.89 | 1:55.99 | |||||
27 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 57.88 | 2:02.57 | |||||
28 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 2:06.86 | 2:06.86 | |||||
29 | Felix Nørgaard | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 58.02 | 2:07.95 | |||||
30 | Magnus Krog Jørgensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.10 | 2:13.42 | |||||
31 | Jakob Kristensen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.48 | 2:27.79 | |||||
- | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Adrian Vaarning | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej rygl v. 50m | |||||
- | Andreas Krog Jørgensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben v. 70m | |||||
- | Emil Borup | 2008 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Gilbert Eskildsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej rygl. v. 50 m | |||||
- | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej rygl. v. 50m. | |||||
- | Laurits Schou Petersen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Brytsb. v. 20m | |||||
- | Noah Andersen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej synkr. arme v.20m | |||||
- | Otto Thuelund | 2010 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Crawlben v. start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2020 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nyborg | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 2:13.97 | ||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 33.07 | 1:04.05 | |||||||
Sebastian Rahr | 2006 | 36.11 | 1:40.16 | |||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 33.81 | 2:13.97 | |||||||
2 | Nyborg 1 | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 2:22.02 | ||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 35.54 | 35.54 | |||||||
Adrian Vaarning | 2007 | 1:11.21 | 1:46.75 | |||||||
Philip Park-Nielsen | 2007 | 35.27 | 2:22.02 | |||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 2:22.02 | ||||||||
3 | Rsk Drenge 2 | 2007 | Ringe Svømme Klub | 2:24.32 | ||||||
Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 35.06 | 35.06 | |||||||
Rasmus Bjerre | 2008 | 38.79 | 1:13.85 | |||||||
Benjamin Grann Madsen | 2008 | 35.81 | 1:49.66 | |||||||
Marius Lundsfryd | 2008 | 34.66 | 2:24.32 | |||||||
4 | Rsk Drenge 1 | 2007 | Ringe Svømme Klub | 2:25.80 | ||||||
Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 37.60 | 37.60 | |||||||
Mathias Møller Nielsen | 2008 | 37.50 | 1:15.10 | |||||||
Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 35.05 | 1:50.15 | |||||||
Laurits Damsted Lund | 2007 | 35.65 | 2:25.80 | |||||||
5 | Frem Drenge | 2007 | Frem Odense | 2:26.03 | ||||||
Harald Heyde Engvad | 2007 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Sylvester Neto | 2007 | 36.76 | 1:10.29 | |||||||
Emil A. Larsen | 2007 | 39.86 | 1:50.15 | |||||||
Christian Lind Petersen | 2007 | 35.88 | 2:26.03 | |||||||
6 | Nyborg 2 | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 2:30.31 | ||||||
Anders Langholm | 2007 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Gilbert Eskildsen | 2008 | 37.90 | 1:13.48 | |||||||
Alexander Kirk | 2008 | 37.48 | 1:50.96 | |||||||
Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 39.35 | 2:30.31 | |||||||
7 | Frem Drenge 2 | 2008 | Frem Odense | 2:35.72 | ||||||
Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Malthe Petersen | 2008 | 1:18.80 | 1:57.13 | |||||||
Nicolai Chodkiewicz | 2007 | 38.59 | 2:35.72 | |||||||
Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 2:35.72 | ||||||||
8 | H2Odense Drenge 1 | 2007 | H2Odense | 2:56.15 | ||||||
Villads Andersen | 2009 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Sebastian Høgh | 2007 | 50.52 | 1:30.94 | |||||||
Peter Kruse Buch | 2007 | 44.63 | 2:15.57 | |||||||
Villads Birk | 2009 | 40.58 | 2:56.15 | |||||||
9 | H2Odense Drenge 2 | 2008 | H2Odense | 2:56.45 | ||||||
Emil Schultz Almind | 2008 | 45.21 | 45.21 | |||||||
Bille Stokbæk | 2009 | 45.45 | 1:30.66 | |||||||
Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 44.45 | 2:15.11 | |||||||
Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | 41.34 | 2:56.45 | |||||||
10 | Rsk Drenge 3 | 2009 | Ringe Svømme Klub | 3:06.66 | ||||||
Mathias Mygind | 2009 | 45.59 | 45.59 | |||||||
Aksel Damsted Lund | 2009 | 45.57 | 1:31.16 | |||||||
Rasmus Bechsgaard | 2009 | 49.15 | 2:20.31 | |||||||
Villads Thrane | 2009 | 46.35 | 3:06.66 | |||||||
11 | Nyborg 5 | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 3:45.32 | ||||||
Magnus Krog Jørgensen | 2008 | 50.42 | 50.42 | |||||||
Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 56.29 | 1:46.71 | |||||||
Jakob Kristensen | 2009 | 58.33 | 2:45.04 | |||||||
Noah Andersen | 2009 | 1:00.28 | 3:45.32 | |||||||
- | Nyborg 3 | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Martin Stokholm | 2007 | |||||||||
Hjalte Møller Carlsen | 2008 | |||||||||
Danilo Vaarning | 2009 | |||||||||
Bertram Poser Jensen | 2008 | DNS | ||||||||
- | Nyborg 6 | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Otto Thuelund | 2010 | |||||||||
Julius Albert Sonne Eriksen | 2010 | |||||||||
Laurits Schou Petersen | 2010 | |||||||||
Asbjørn Alexander Efios Quaade | 2009 | DNS | ||||||||
- | Frem Talent | 2008 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oliver Jørgensen | 2008 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Amine Djebara | 2008 | 48.81 | 1:29.64 | |||||||
- | Nyborg 4 | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oboys | 2007 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:30 |