Results for Uggledoppet 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Ryggsim Fli 11 åroy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alice Alm |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.19 |
|
|
|
|
|
|
Simone Capuder |
2012 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
51.93 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Dahlgren |
2012 |
S 71 |
|
|
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
Martina Fernström |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
55.35 |
|
|
|
|
|
|
Maja Hansson |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
48.76 |
|
|
|
|
|
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
|
52.81 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Juciute |
2011 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
48.29 |
|
|
|
|
|
|
Maria Komljenovic |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
52.99 |
|
|
|
|
|
|
Andrea Kuzmickaite |
2011 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
51.69 |
|
|
|
|
|
|
Alice Levin |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
47.54 |
|
|
|
|
|
|
Lykke Liljeqvist |
2012 |
S 71 |
|
|
1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
Disa Mannsdorff |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
55.18 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
|
49.75 |
|
|
|
|
|
|
Minuu Neumann |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
57.26 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Palmqvist |
2012 |
S 71 |
|
|
45.25 |
|
|
|
|
|
|
Noelle Roslind |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
44.35 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Sandberg |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
49.19 |
|
|
|
|
|
|
Moa Thorén |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.90 |
|
|
|
|
|
|
Novalie Tilliander Gounta |
2011 |
S 71 |
|
|
1:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 09:09:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Ryggsim Poj 11åroy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Leo Andersen |
2012 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
Eric Arvidsson |
2014 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
54.74 |
|
|
|
|
|
|
Tim Bankert |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
49.29 |
|
|
|
|
|
|
Tage Dahlgren |
2014 |
S 71 |
|
|
58.31 |
|
|
|
|
|
|
Neo Dobraj |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
43.32 |
|
|
|
|
|
|
Herman Hyttfors |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
58.15 |
|
|
|
|
|
|
Hassan Kabrit |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.04 |
|
|
|
|
|
|
Love Kronwall |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
54.50 |
|
|
|
|
|
|
Truls Levin |
2012 |
S 71 |
|
|
56.40 |
|
|
|
|
|
|
Alessandro Madenteg |
2012 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
56.17 |
|
|
|
|
|
|
Axel Nilsson |
2012 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
47.84 |
|
|
|
|
|
|
Henry Pritchard |
2011 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
57.66 |
|
|
|
|
|
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
|
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 09:15:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 2 av 2 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Fli 12-13år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Vendel |
2010 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelly Andersson |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:31.01 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Svensson |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:31.04 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
1:36.39 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Götborg |
2010 |
S 71 |
|
|
1:50.18 |
+29.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:50.85 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Nordestad |
2010 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:51.51 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nemie Löfberg |
2010 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:54.29 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zoë Pritchard |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
2:04.36 |
+43.39 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellinora Lidborn |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 09:24:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Poj 12-13år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Wendt |
2009 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 09:25:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 09:25:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Fli 14 åroä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Palmqvist |
2007 |
S 71 |
|
|
1:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:27.13 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:34.06 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Andersson |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:45.09 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felicia Toft |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:50.49 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 09:28:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 09:28:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Poj 14 åroä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Bjurling |
2006 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Nilsson |
2008 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:17.21 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Persson |
2006 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:19.41 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Ljung |
2007 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:24.86 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximus Löfberg |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:30.90 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Andersen |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:32.57 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Hansen |
2006 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:46.75 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 09:33:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 09:33:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Fjärilsim Fli 11 åroy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Simone Capuder |
2012 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
Maja Hansson |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
53.63 |
|
|
|
|
|
|
Maria Komljenovic |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50.72 |
|
|
|
|
|
|
Andrea Kuzmickaite |
2011 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
Alice Levin |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50.24 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
|
44.01 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Palmqvist |
2012 |
S 71 |
|
|
40.42 |
|
|
|
|
|
|
Noelle Roslind |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50.81 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Sandberg |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 10:34:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Poj 11 åroy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Eric Arvidsson |
2014 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
Tim Bankert |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
47.57 |
|
|
|
|
|
|
Neo Dobraj |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
48.12 |
|
|
|
|
|
|
Love Kronwall |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 10:05:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Fli 12-13 å - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Vendel |
2010 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
38.72 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelly Andersson |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
38.90 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Svensson |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
40.36 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Hansson |
2010 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
42.81 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellinora Lidborn |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
45.24 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuva Götborg |
2010 |
S 71 |
|
|
50.09 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurentia Fanu |
2010 |
S 71 |
|
|
51.23 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ofelia Madenteg |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
54.38 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
2009 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
59.72 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Nordestad |
2010 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 10:10:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 10:10:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Fjärilsim Poj 12-13år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Wendt |
2009 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 10:10:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 10:11:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Fjärilsim Fli 14 åroä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Palmqvist |
2007 |
S 71 |
|
|
38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Alsed |
2007 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
39.35 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
41.83 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Andersson |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
43.00 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felicia Toft |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
45.79 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
50.96 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 10:12:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 10:13:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Poj 14 åroä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Persson |
2006 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Bjurling |
2006 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
31.46 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Nilsson |
2008 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
33.27 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximus Löfberg |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
36.15 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Ljung |
2007 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
36.66 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Andersen |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
41.56 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Hansen |
2006 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
43.18 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 10:16:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 10:16:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Fli 11 åroy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alice Alm |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.63 |
|
|
|
|
|
|
Lova Bertelsen Borg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Börjesson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
55.22 |
|
|
|
|
|
|
Simone Capuder |
2012 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Astrid Dahlgren |
2012 |
S 71 |
|
|
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Hansson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
54.90 |
|
|
|
|
|
|
Maja Hansson |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
53.14 |
|
|
|
|
|
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
|
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Juciute |
2011 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
55.79 |
|
|
|
|
|
|
Andrea Kuzmickaite |
2011 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
54.22 |
|
|
|
|
|
|
Alice Levin |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
55.95 |
|
|
|
|
|
|
Lykke Liljeqvist |
2012 |
S 71 |
|
|
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
Disa Mannsdorff |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
54.88 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
|
50.75 |
|
|
|
|
|
|
Minuu Neumann |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
Selma Oskarsson |
2011 |
S 71 |
|
|
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Palmqvist |
2012 |
S 71 |
|
|
46.79 |
|
|
|
|
|
|
Isabel Poulsen |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.40 |
|
|
|
|
|
|
Noelle Roslind |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
56.31 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Sandberg |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
53.28 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Thor |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
59.69 |
|
|
|
|
|
|
Moa Thorén |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50.09 |
|
|
|
|
|
|
Novalie Tilliander Gounta |
2011 |
S 71 |
|
|
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 12:09:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Poj 11 åroy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Leo Andersen |
2012 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
Eric Arvidsson |
2014 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
Tim Bankert |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.92 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Bildsten |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
Tage Dahlgren |
2014 |
S 71 |
|
|
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
Neo Dobraj |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
52.49 |
|
|
|
|
|
|
Herman Hyttfors |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
58.16 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Jaxmar |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.33 |
|
|
|
|
|
|
Hassan Kabrit |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.86 |
|
|
|
|
|
|
Love Kronwall |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
59.39 |
|
|
|
|
|
|
Alessandro Madenteg |
2012 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Axel Nilsson |
2012 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
59.52 |
|
|
|
|
|
|
Henry Pritchard |
2011 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
56.87 |
|
|
|
|
|
|
Max Rosvall |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:10.49 |
|
|
|
|
|
|
Noah Rydhé |
2012 |
S 71 |
|
|
59.56 |
|
|
|
|
|
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
|
1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
Arjun Samaddar |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
58.62 |
|
|
|
|
|
|
William Svanberg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Toft |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Tymoshchuk |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
57.70 |
|
|
|
|
|
|
Vilhelm Tyrberg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 12:18:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Fli 12-13år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Svensson |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elly Vendel |
2010 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:37.21 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
1:46.14 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellinora Lidborn |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:51.44 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurentia Fanu |
2010 |
S 71 |
|
|
1:51.55 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nemie Löfberg |
2010 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
2:10.64 |
+34.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zoë Pritchard |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
2:15.46 |
+39.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ofelia Madenteg |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
2:19.51 |
+43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 12:25:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 12:25:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Poj 12-13år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Willon Grahn |
2010 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 12:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 12:27:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Bröstsim Fli 14 åroä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Palmqvist |
2007 |
S 71 |
|
|
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Andersson |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:48.09 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:48.36 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:49.51 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Alsed |
2007 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:49.81 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Toft |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:51.58 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 12:30:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 12:30:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Poj 14 åroä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Ljung |
2007 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Bjurling |
2006 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:31.96 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Andersen |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:44.67 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Hansen |
2006 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:54.71 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 12:33:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 12:33:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Frisim Fli 11 åroy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alice Alm |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
39.44 |
|
|
|
|
|
|
Lova Bertelsen Borg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
47.37 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Börjesson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
53.09 |
|
|
|
|
|
|
Simone Capuder |
2012 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
47.37 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Dahlgren |
2012 |
S 71 |
|
|
50.84 |
|
|
|
|
|
|
Martina Fernström |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
46.12 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Hansson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
53.89 |
|
|
|
|
|
|
Maja Hansson |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
42.81 |
|
|
|
|
|
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
|
42.14 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Juciute |
2011 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
39.57 |
|
|
|
|
|
|
Andrea Kuzmickaite |
2011 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
42.23 |
|
|
|
|
|
|
Alice Levin |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
39.99 |
|
|
|
|
|
|
Lykke Liljeqvist |
2012 |
S 71 |
|
|
55.23 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
|
42.91 |
|
|
|
|
|
|
Minuu Neumann |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
44.05 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Olsson |
2011 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
53.77 |
|
|
|
|
|
|
Selma Oskarsson |
2011 |
S 71 |
|
|
50.67 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Palmqvist |
2012 |
S 71 |
|
|
35.43 |
|
|
|
|
|
|
Isabel Poulsen |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
52.34 |
|
|
|
|
|
|
Noelle Roslind |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
39.04 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Sandberg |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
43.15 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Thor |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.29 |
|
|
|
|
|
|
Moa Thorén |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
43.98 |
|
|
|
|
|
|
Novalie Tilliander Gounta |
2011 |
S 71 |
|
|
56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 13:03:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Poj 11 åroy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Leo Andersen |
2012 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
Eric Arvidsson |
2014 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
46.35 |
|
|
|
|
|
|
Tim Bankert |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
38.52 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Bildsten |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
44.02 |
|
|
|
|
|
|
Tage Dahlgren |
2014 |
S 71 |
|
|
54.48 |
|
|
|
|
|
|
Neo Dobraj |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
38.34 |
|
|
|
|
|
|
Herman Hyttfors |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
43.79 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Jaxmar |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
42.47 |
|
|
|
|
|
|
Hassan Kabrit |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
38.01 |
|
|
|
|
|
|
Love Kronwall |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
46.75 |
|
|
|
|
|
|
Truls Levin |
2012 |
S 71 |
|
|
45.49 |
|
|
|
|
|
|
Alessandro Madenteg |
2012 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
52.42 |
|
|
|
|
|
|
Axel Nilsson |
2012 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
47.69 |
|
|
|
|
|
|
Henry Pritchard |
2011 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
44.01 |
|
|
|
|
|
|
Max Rosvall |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
56.67 |
|
|
|
|
|
|
Noah Rydhé |
2012 |
S 71 |
|
|
47.53 |
|
|
|
|
|
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
|
58.22 |
|
|
|
|
|
|
Arjun Samaddar |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
40.29 |
|
|
|
|
|
|
William Svanberg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50.33 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Toft |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
48.36 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Tymoshchuk |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
45.88 |
|
|
|
|
|
|
Vilhelm Tyrberg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 13:10:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Frisim Fli 12-13år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Vendel |
2010 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Svensson |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:21.80 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellinora Lidborn |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:24.03 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
|
1:25.78 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurentia Fanu |
2010 |
S 71 |
|
|
1:29.15 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Hansson |
2010 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:31.35 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuva Götborg |
2010 |
S 71 |
|
|
1:32.44 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Nordestad |
2010 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:37.61 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zoë Pritchard |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:37.62 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ofelia Madenteg |
2009 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:43.60 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nemie Löfberg |
2010 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:45.67 |
+35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 13:16:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 13:16:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Poj 12-13år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Wendt |
2009 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Willon Grahn |
2010 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:38.53 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 13:18:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 13:18:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Fli 14 åroä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Palmqvist |
2007 |
S 71 |
|
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Skoog |
2007 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:15.63 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Alsed |
2007 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:19.20 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Toft |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:24.24 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
1:25.58 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Andersson |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:30.11 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 13:21:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 13:21:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ugglebadet |
Arrangör: |
KK Karpen |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2022 till den 28 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Poj 14 åroä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Persson |
2006 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Bjurling |
2006 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:04.24 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Nilsson |
2008 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:07.40 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Ljung |
2007 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
1:08.97 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximus Löfberg |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:11.67 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Andersen |
2007 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:13.41 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Hansen |
2006 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
1:21.12 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-28 13:25:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 13:25:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen |
|
|
|
|
|
|