Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
Gentofte Svømme Klub |
|
733 |
27.09 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
720 |
27.25 |
+0.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.48 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
686 |
27.69 |
+0.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
668 |
27.94 |
+0.85 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
643 |
28.30 |
+1.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
641 |
28.33 |
+1.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
621 |
28.63 |
+1.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
608 |
28.83 |
+1.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
586 |
29.18 |
+2.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
584 |
29.22 |
+2.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.23 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valeriia Khatsarevych |
2006 |
Team West SWE |
|
579 |
29.31 |
+2.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
558 |
29.67 |
+2.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
557 |
29.68 |
+2.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
551 |
29.79 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
550 |
29.81 |
+2.72 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Staafgård |
2007 |
Team West SWE |
|
549 |
29.83 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
548 |
29.84 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
534 |
30.10 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
533 |
30.12 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
531 |
30.16 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Team West SWE |
|
518 |
30.40 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eva Margrét Falsdóttir |
2005 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
517 |
30.43 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
515 |
30.46 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
513 |
30.50 |
+3.41 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
Team West SWE |
|
512 |
30.52 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
509 |
30.59 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
503 |
30.70 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
500 |
30.76 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
498 |
30.81 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alma Strömberg |
2007 |
Team West SWE |
|
491 |
30.96 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Team West SWE |
|
488 |
31.01 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
|
487 |
31.05 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
484 |
31.10 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
480 |
31.20 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
480 |
31.20 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
479 |
31.22 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
478 |
31.23 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
478 |
31.23 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
475 |
31.29 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
475 |
31.30 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
469 |
31.43 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
468 |
31.45 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
468 |
31.46 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
463 |
31.56 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
462 |
31.58 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
459 |
31.67 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sara Nyqvist |
2003 |
Team West SWE |
|
458 |
31.68 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
457 |
31.70 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
454 |
31.78 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
452 |
31.81 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Maj Jensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
447 |
31.94 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
446 |
31.97 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Amanda Persson |
2005 |
SK Triton |
|
444 |
32.01 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
444 |
32.02 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=55 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
443 |
32.04 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=55 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
443 |
32.04 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
437 |
32.19 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
434 |
32.25 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
429 |
32.39 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
427 |
32.43 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
421 |
32.59 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
405 |
33.01 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
403 |
33.06 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Ella Bodell |
2005 |
Simklubben Sydsim |
|
395 |
33.28 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
394 |
33.30 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=66 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
394 |
33.32 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=66 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
394 |
33.32 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.82 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
389 |
33.46 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
388 |
33.47 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
381 |
33.68 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
379 |
33.75 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
373 |
33.91 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Athena Líf Þrastardóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
370 |
34.00 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
370 |
34.01 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
362 |
34.26 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
350 |
34.65 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.59 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
349 |
34.67 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
347 |
34.74 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
341 |
34.95 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
336 |
35.11 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
333 |
35.22 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Maja Kiceec |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
331 |
35.30 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
320 |
35.68 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
311 |
36.05 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Gabija Marija Savickaité |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
269 |
37.83 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.31 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
252 |
38.64 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 17:47:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:56.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer - Kvartfinale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
Gentofte Svømme Klub |
|
726 |
27.17 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.09 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
712 |
27.35 |
+0.18 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
695 |
27.57 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
645 |
28.27 |
+1.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
629 |
28.50 |
+1.33 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.33 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
611 |
28.78 |
+1.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
595 |
29.04 |
+1.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
582 |
29.25 |
+2.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
559 |
29.64 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
555 |
29.72 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valeriia Khatsarevych |
2006 |
Team West SWE |
|
546 |
29.89 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Staafgård |
2007 |
Team West SWE |
|
510 |
30.56 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 09:09:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:28.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer - Semifinale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
Gentofte Svømme Klub |
|
739 |
27.01 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.17 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
689 |
27.65 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
658 |
28.08 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
637 |
28.39 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
607 |
28.85 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
595 |
29.04 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:01:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 17:18.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
670 |
25.44 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.91 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
645 |
25.77 |
+0.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.33 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Team West SWE |
|
626 |
26.02 |
+0.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.26 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
623 |
26.07 |
+0.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
612 |
26.23 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fannar Snævar Hauksson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
607 |
26.29 |
+0.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
606 |
26.31 |
+0.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.70 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
602 |
26.37 |
+0.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Team West SWE |
|
601 |
26.38 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.10 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
600 |
26.40 |
+0.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.96 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
Team West SWE |
|
596 |
26.45 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
590 |
26.54 |
+1.10 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Team West SWE |
|
588 |
26.57 |
+1.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.32 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arvid Kvorning |
2005 |
Team West SWE |
|
584 |
26.63 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.24 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
580 |
26.69 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.09 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Team West SWE |
|
575 |
26.77 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.19 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
574 |
26.79 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
564 |
26.94 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
560 |
27.01 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
557 |
27.06 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.09 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
552 |
27.14 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
551 |
27.16 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
548 |
27.21 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.92 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Team West SWE |
|
545 |
27.25 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.01 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
544 |
27.28 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
541 |
27.32 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
540 |
27.34 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.13 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
539 |
27.35 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
536 |
27.40 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.15 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
535 |
27.42 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
534 |
27.44 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.88 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
Team West SWE |
|
531 |
27.49 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.48 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
526 |
27.58 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
526 |
27.58 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Gustaf Wänt |
2004 |
Team West SWE |
|
525 |
27.59 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
522 |
27.65 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.37 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
522 |
27.65 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.57 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
521 |
27.66 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
521 |
27.67 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
520 |
27.69 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.78 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=41 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
519 |
27.71 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.96 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=41 |
|
Alejandro Poller |
2007 |
Team West SWE |
|
519 |
27.71 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Anes Cavka |
1999 |
Team West SWE |
|
517 |
27.73 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.27 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Anton Windeman |
2006 |
Team West SWE |
|
514 |
27.80 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
511 |
27.85 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.11 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
502 |
28.01 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
Team West SWE |
|
499 |
28.06 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
494 |
28.17 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
493 |
28.18 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
488 |
28.27 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
488 |
28.28 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
486 |
28.32 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
481 |
28.42 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=54 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
478 |
28.47 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=54 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
478 |
28.47 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
478 |
28.48 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
474 |
28.55 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=58 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
474 |
28.56 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=58 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
474 |
28.56 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.74 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
SK Triton |
|
471 |
28.62 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
466 |
28.72 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
462 |
28.79 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
460 |
28.84 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
458 |
28.89 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
454 |
28.97 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
448 |
29.10 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.04 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
446 |
29.13 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
441 |
29.25 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
429 |
29.51 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Zach Widstrand |
2006 |
SK Triton |
|
428 |
29.53 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Team West SWE |
|
426 |
29.59 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
425 |
29.60 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
419 |
29.75 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
414 |
29.88 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
402 |
30.15 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK Triton |
|
385 |
30.60 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
383 |
30.64 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
380 |
30.72 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
361 |
31.27 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
352 |
31.52 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=81 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
348 |
31.65 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=81 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
348 |
31.65 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
336 |
32.01 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:03:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:56.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer - Kvartfinale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
+0.66 |
670 |
25.44 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
648 |
25.73 |
+0.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.77 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Team West SWE |
+0.63 |
632 |
25.94 |
+0.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.02 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.58 |
615 |
26.18 |
+0.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.23 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Team West SWE |
|
607 |
26.30 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.57 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
603 |
26.35 |
+0.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
600 |
26.40 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fannar Snævar Hauksson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
598 |
26.42 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
594 |
26.48 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
594 |
26.49 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.31 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
Team West SWE |
|
590 |
26.54 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Team West SWE |
+0.62 |
552 |
27.14 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.38 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 09:11:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:28.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer - Semifinale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
689 |
25.21 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Team West SWE |
|
650 |
25.70 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.94 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
645 |
25.77 |
+0.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.73 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
624 |
26.05 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Team West SWE |
|
617 |
26.15 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
616 |
26.16 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.35 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:03:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 17:18.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
734 |
29.90 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
701 |
30.36 |
+0.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
670 |
30.83 |
+0.93 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Debes Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
666 |
30.88 |
+0.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
646 |
31.20 |
+1.30 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
+0.60 |
642 |
31.27 |
+1.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.59 |
630 |
31.46 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Team West SWE |
+0.68 |
621 |
31.62 |
+1.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
615 |
31.72 |
+1.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
602 |
31.95 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
598 |
32.02 |
+2.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.62 |
594 |
32.09 |
+2.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
593 |
32.11 |
+2.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.58 |
586 |
32.24 |
+2.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.61 |
581 |
32.33 |
+2.43 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.62 |
574 |
32.45 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
567 |
32.59 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
566 |
32.61 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
560 |
32.73 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Sjöström |
2006 |
Team West SWE |
+0.64 |
559 |
32.75 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amanda Persson |
2005 |
SK Triton |
+0.69 |
551 |
32.89 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
545 |
33.01 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
538 |
33.17 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
532 |
33.29 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
530 |
33.32 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
529 |
33.34 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
525 |
33.43 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
525 |
33.43 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
522 |
33.49 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
505 |
33.88 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
501 |
33.97 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
494 |
34.12 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
486 |
34.30 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
486 |
34.30 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
472 |
34.63 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
472 |
34.64 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.56 |
471 |
34.66 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.55 |
470 |
34.69 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
466 |
34.80 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Athena Líf Þrastardóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.66 |
463 |
34.86 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.60 |
458 |
35.00 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
455 |
35.07 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
432 |
35.69 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
423 |
35.94 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.64 |
421 |
35.99 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
419 |
36.04 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Katla María Brynjarsdóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.82 |
411 |
36.28 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
409 |
36.32 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
405 |
36.46 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
401 |
36.58 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
395 |
36.75 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.83 |
382 |
37.17 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Thilde Hjortshøj |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
382 |
37.18 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.26 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.59 |
373 |
37.48 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
370 |
37.58 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Bergþóra Sól Hálfdánsdóttir |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.91 |
369 |
37.60 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
361 |
37.88 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
333 |
38.92 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.22 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
+0.73 |
296 |
40.44 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Strömberg |
2007 |
Team West SWE |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
- |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:17:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:56.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer - Kvartfinale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
731 |
29.95 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Debes Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
665 |
30.90 |
+0.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
656 |
31.05 |
+1.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Team West SWE |
|
627 |
31.51 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
614 |
31.74 |
+1.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
|
613 |
31.75 |
+1.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
610 |
31.80 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
599 |
31.99 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
587 |
32.21 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
564 |
32.64 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
556 |
32.80 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
533 |
33.26 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 09:19:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:28.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.55 |
666 |
27.24 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.42 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.59 |
636 |
27.67 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.12 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
+0.66 |
632 |
27.72 |
+0.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
604 |
28.15 |
+0.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
598 |
28.24 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
596 |
28.28 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Team West SWE |
+0.66 |
592 |
28.34 |
+1.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
581 |
28.51 |
+1.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
Team West SWE |
+0.72 |
562 |
28.83 |
+1.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.77 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.57 |
562 |
28.83 |
+1.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
+0.70 |
558 |
28.90 |
+1.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.64 |
552 |
29.00 |
+1.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Petter Bergdahl |
2005 |
Team West SWE |
+0.64 |
549 |
29.05 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Swegmark |
2004 |
Team West SWE |
+0.64 |
545 |
29.12 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Fannar Snævar Hauksson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.58 |
540 |
29.21 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.48 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Team West SWE |
+0.70 |
540 |
29.21 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
538 |
29.25 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
520 |
29.58 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.61 |
513 |
29.72 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
512 |
29.74 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
510 |
29.77 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Felix Rosenkvist |
2004 |
Simklubben Sydsim |
+0.84 |
509 |
29.80 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Team West SWE |
+0.68 |
504 |
29.89 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
+0.63 |
491 |
30.15 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arvid Kvorning |
2005 |
Team West SWE |
+0.59 |
481 |
30.36 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
478 |
30.42 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
476 |
30.48 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.06 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
461 |
30.79 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Team West SWE |
+0.58 |
456 |
30.91 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.98 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.70 |
455 |
30.94 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
454 |
30.96 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
452 |
31.01 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
451 |
31.02 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.60 |
450 |
31.04 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
444 |
31.18 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.68 |
442 |
31.23 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.59 |
442 |
31.24 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
439 |
31.30 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
437 |
31.34 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.61 |
437 |
31.35 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
398 |
32.35 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
371 |
33.11 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Jakob Ingi Reynisson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.71 |
353 |
33.67 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
352 |
33.68 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.59 |
323 |
34.67 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.81 |
306 |
35.29 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.75 |
295 |
35.72 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.35 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
295 |
35.73 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:27:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:56.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer - Kvartfinale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
683 |
27.02 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
601 |
28.20 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
594 |
28.31 |
+1.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
589 |
28.39 |
+1.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
588 |
28.40 |
+1.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
582 |
28.50 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
|
581 |
28.52 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Team West SWE |
|
572 |
28.67 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
567 |
28.74 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
551 |
29.03 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
Team West SWE |
|
523 |
29.53 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
517 |
29.65 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 09:21:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:28.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer - Semifinale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.57 |
679 |
27.07 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
+0.67 |
648 |
27.49 |
+0.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.57 |
639 |
27.62 |
+0.55 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
628 |
27.78 |
+0.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
591 |
28.35 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
584 |
28.46 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:50.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
749 |
32.26 |
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
732 |
32.51 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
701 |
32.98 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
698 |
33.02 |
+0.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
696 |
33.05 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
675 |
33.39 |
+1.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
654 |
33.74 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
653 |
33.77 |
+1.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
Team West SWE |
|
651 |
33.79 |
+1.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
644 |
33.92 |
+1.66 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
637 |
34.05 |
+1.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
628 |
34.20 |
+1.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sally Olsson |
2005 |
Team West SWE |
|
613 |
34.49 |
+2.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
596 |
34.81 |
+2.55 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
590 |
34.93 |
+2.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eva Margrét Falsdóttir |
2005 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
580 |
35.13 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsd |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
573 |
35.27 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
567 |
35.38 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
562 |
35.49 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
560 |
35.54 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
553 |
35.68 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
548 |
35.80 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Stella Warborn |
2003 |
Team West SWE |
|
532 |
36.16 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
521 |
36.41 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
521 |
36.41 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
504 |
36.80 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
500 |
36.91 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
496 |
37.01 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
486 |
37.25 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amanda Persson |
2005 |
SK Triton |
|
482 |
37.36 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
481 |
37.39 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.46 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
480 |
37.41 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
475 |
37.54 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
465 |
37.80 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
460 |
37.94 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.92 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
459 |
37.98 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
455 |
38.08 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
449 |
38.26 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
448 |
38.27 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
444 |
38.40 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.29 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
425 |
38.97 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
423 |
39.02 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
410 |
39.43 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
409 |
39.45 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
385 |
40.26 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.12 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
380 |
40.43 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
378 |
40.52 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
376 |
40.58 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
371 |
40.76 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=50 |
|
Astrid Høffer |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
337 |
42.10 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=50 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
337 |
42.10 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
324 |
42.64 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.45 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Gabija Marija Savickaité |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
282 |
44.63 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.26 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
243 |
46.92 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.02 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:57.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
653 |
29.91 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Team West SWE |
|
636 |
30.17 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
633 |
30.22 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
625 |
30.35 |
+0.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
619 |
30.44 |
+0.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
Team West SWE |
|
605 |
30.68 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
603 |
30.71 |
+0.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
602 |
30.73 |
+0.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Hedström |
2007 |
Team West SWE |
|
575 |
31.19 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Team West SWE |
|
557 |
31.53 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
550 |
31.66 |
+1.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
547 |
31.73 |
+1.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
532 |
32.02 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
526 |
32.14 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
519 |
32.28 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
515 |
32.36 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
511 |
32.44 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK Triton |
|
509 |
32.48 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
Team West SWE |
|
509 |
32.48 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Max Swegmark |
2004 |
Team West SWE |
|
501 |
32.66 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
|
497 |
32.74 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
495 |
32.80 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
493 |
32.83 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
486 |
33.00 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
485 |
33.01 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
476 |
33.23 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
469 |
33.39 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
466 |
33.45 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
463 |
33.52 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
437 |
34.18 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Team West SWE |
|
434 |
34.26 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
428 |
34.42 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
421 |
34.61 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
417 |
34.71 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
412 |
34.85 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
409 |
34.95 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
372 |
36.07 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
369 |
36.17 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
344 |
37.01 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
304 |
38.58 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
288 |
39.29 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.18 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:57.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer - Kvartfinale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
650 |
29.95 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
630 |
30.26 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Team West SWE |
|
626 |
30.32 |
+0.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
621 |
30.41 |
+0.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
603 |
30.71 |
+0.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
600 |
30.76 |
+0.81 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
Team West SWE |
|
599 |
30.78 |
+0.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
591 |
30.92 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Hedström |
2007 |
Team West SWE |
|
558 |
31.51 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Team West SWE |
|
538 |
31.90 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
518 |
32.31 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
506 |
32.55 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 09:23:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:29.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer - Semifinale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
654 |
29.89 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
647 |
29.99 |
+0.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
Team West SWE |
|
634 |
30.20 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Team West SWE |
|
621 |
30.41 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
618 |
30.45 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
617 |
30.47 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:26:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 17:28.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
695 |
26.72 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.02 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
674 |
26.99 |
+0.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
632 |
27.57 |
+0.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
631 |
27.59 |
+0.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
628 |
27.63 |
+0.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.35 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Staafgård |
2007 |
Team West SWE |
|
617 |
27.79 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
611 |
27.89 |
+1.17 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
609 |
27.91 |
+1.19 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
Team West SWE |
|
608 |
27.93 |
+1.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.41 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
|
607 |
27.95 |
+1.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
602 |
28.02 |
+1.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valeriia Khatsarevych |
2006 |
Team West SWE |
|
598 |
28.09 |
+1.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
595 |
28.14 |
+1.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
592 |
28.18 |
+1.46 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.85 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
591 |
28.20 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Debes Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
584 |
28.31 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Team West SWE |
|
577 |
28.42 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
569 |
28.55 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
565 |
28.62 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
565 |
28.62 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
559 |
28.72 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
|
558 |
28.74 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
558 |
28.74 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
558 |
28.75 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
557 |
28.76 |
+2.04 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.55 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
SK Triton |
|
554 |
28.81 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
552 |
28.85 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
549 |
28.89 |
+2.17 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Sally Olsson |
2005 |
Team West SWE |
|
549 |
28.89 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
549 |
28.89 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
543 |
29.00 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
539 |
29.07 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Team West SWE |
|
536 |
29.13 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.65 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
526 |
29.32 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
525 |
29.34 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
524 |
29.35 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
522 |
29.38 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
521 |
29.40 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.23 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
519 |
29.45 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsd |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
516 |
29.50 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
516 |
29.50 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
|
514 |
29.53 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.55 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
513 |
29.56 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
510 |
29.62 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
509 |
29.64 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
507 |
29.67 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.44 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
505 |
29.72 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
502 |
29.78 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
497 |
29.88 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Thilde Hjortshøj |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
492 |
29.97 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
482 |
30.18 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
480 |
30.21 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
480 |
30.22 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
480 |
30.22 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
476 |
30.30 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Amanda Persson |
2005 |
SK Triton |
|
474 |
30.35 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Stella Warborn |
2003 |
Team West SWE |
|
472 |
30.38 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
471 |
30.41 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Katla María Brynjarsdóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
469 |
30.45 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
467 |
30.50 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
459 |
30.68 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
456 |
30.75 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
455 |
30.77 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
453 |
30.80 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
450 |
30.88 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
449 |
30.90 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
Team West SWE |
|
447 |
30.94 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
446 |
30.98 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
445 |
30.99 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
436 |
31.20 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
434 |
31.25 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Maja Kiceec |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
429 |
31.36 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
429 |
31.38 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.13 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
427 |
31.41 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
423 |
31.51 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
421 |
31.58 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
415 |
31.71 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
407 |
31.93 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
406 |
31.95 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
405 |
31.98 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
405 |
31.99 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
395 |
32.25 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
393 |
32.30 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
387 |
32.48 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
383 |
32.59 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Bergþóra Sól Hálfdánsdóttir |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
376 |
32.79 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
364 |
33.15 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
357 |
33.35 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
324 |
34.43 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
316 |
34.73 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Bodell |
2005 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 18:59:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:57.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Textor Broch |
2001 |
Lyngby Svømmeklub |
|
674 |
23.84 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 23.78 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
Team West SWE |
|
634 |
24.33 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 23.04 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
623 |
24.47 |
+0.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 23.78 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
617 |
24.56 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 23.95 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
614 |
24.59 |
+0.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 23.89 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anes Cavka |
1999 |
Team West SWE |
|
613 |
24.61 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 23.52 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
584 |
25.01 |
+1.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 23.86 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
583 |
25.03 |
+1.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.58 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
580 |
25.07 |
+1.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.08 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
572 |
25.18 |
+1.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.69 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
|
571 |
25.19 |
+1.35 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.32 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
571 |
25.20 |
+1.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 23.89 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
563 |
25.31 |
+1.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
557 |
25.40 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.78 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
556 |
25.42 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.51 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
548 |
25.54 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.75 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
546 |
25.57 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.21 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
545 |
25.59 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.02 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
543 |
25.62 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.91 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Team West SWE |
|
542 |
25.64 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.11 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Team West SWE |
|
539 |
25.68 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.16 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
537 |
25.71 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.77 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
536 |
25.73 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.34 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
Team West SWE |
|
535 |
25.75 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.45 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
535 |
25.75 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.83 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
534 |
25.77 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.99 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Fannar Snævar Hauksson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
529 |
25.84 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.54 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
524 |
25.92 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.36 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
524 |
25.93 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.93 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anton Windeman |
2006 |
Team West SWE |
|
522 |
25.96 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.19 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
521 |
25.97 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.98 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
519 |
26.01 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.33 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Stefán Elías Berman |
2003 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
516 |
26.06 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
512 |
26.13 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.13 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
511 |
26.15 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.38 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
509 |
26.18 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.36 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Felix Rosenkvist |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
507 |
26.21 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Petter Bergdahl |
2005 |
Team West SWE |
|
507 |
26.22 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.78 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Alejandro Poller |
2007 |
Team West SWE |
|
507 |
26.22 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.97 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
506 |
26.23 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
504 |
26.26 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.90 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
499 |
26.35 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
|
493 |
26.46 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.40 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
490 |
26.52 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
489 |
26.54 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Arvid Kvorning |
2005 |
Team West SWE |
|
487 |
26.57 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.40 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
478 |
26.74 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.49 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
477 |
26.76 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Linus Hedström |
2007 |
Team West SWE |
|
476 |
26.78 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.78 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
476 |
26.78 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.43 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
476 |
26.78 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.14 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
474 |
26.80 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.51 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
468 |
26.93 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.95 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=54 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
463 |
27.01 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=54 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
Team West SWE |
|
463 |
27.01 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.44 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
459 |
27.09 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.27 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
456 |
27.15 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.60 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=58 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
455 |
27.17 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=58 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
455 |
27.17 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
454 |
27.20 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
454 |
27.20 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=62 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
451 |
27.26 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.83 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=62 |
|
Zach Widstrand |
2006 |
SK Triton |
|
451 |
27.26 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.17 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
450 |
27.27 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
448 |
27.31 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=66 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
SK Triton |
|
432 |
27.66 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=66 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
432 |
27.66 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=68 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
425 |
27.81 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.27 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=68 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
425 |
27.81 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
423 |
27.84 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.09 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
418 |
27.96 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
414 |
28.05 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
405 |
28.24 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Jakob Ingi Reynisson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
383 |
28.77 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
381 |
28.82 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
373 |
29.04 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
321 |
30.52 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 19:13:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:57.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer - Kvartfinale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Textor Broch |
2001 |
Lyngby Svømmeklub |
|
659 |
24.02 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 23.84 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anes Cavka |
1999 |
Team West SWE |
|
627 |
24.42 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.61 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
619 |
24.53 |
+0.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.59 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
608 |
24.68 |
+0.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.56 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
601 |
24.77 |
+0.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.01 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
588 |
24.95 |
+0.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
Team West SWE |
|
582 |
25.04 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.33 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
567 |
25.25 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.03 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
562 |
25.33 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.31 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
550 |
25.51 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.18 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
540 |
25.67 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.07 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
511 |
26.15 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.20 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 09:30:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:29.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
U/NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
723 |
4:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.22 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
629 |
4:35.89 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.68 |
(+9.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsd |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
590 |
4:41.91 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.77 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
582 |
4:43.10 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.20 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
560 |
4:46.73 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.83 |
(+12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
547 |
4:49.06 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.04 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
539 |
4:50.48 |
+27.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.92 |
(+4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katla María Brynjarsdóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
539 |
4:50.52 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.60 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
536 |
4:51.02 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.72 |
(+10.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
534 |
4:51.28 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.06 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
529 |
4:52.22 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.28 |
(+16.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
528 |
4:52.50 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.89 |
(+10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
506 |
4:56.59 |
+33.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.05 |
(+10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
493 |
4:59.22 |
+35.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.60 |
(+6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
490 |
4:59.74 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.95 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
490 |
4:59.88 |
+36.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.56 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
485 |
5:00.88 |
+37.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.04 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
481 |
5:01.76 |
+38.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.65 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
476 |
5:02.73 |
+39.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.19 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
474 |
5:03.14 |
+39.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.86 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
469 |
5:04.33 |
+40.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.28 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
452 |
5:08.04 |
+44.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.86 |
(-37.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
450 |
5:08.37 |
+44.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.33 |
(-9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
450 |
5:08.37 |
+44.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.26 |
(+7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
449 |
5:08.57 |
+45.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.82 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
443 |
5:10.09 |
+46.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.02 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
442 |
5:10.19 |
+46.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.13 |
(-11.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
442 |
5:10.40 |
+46.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.41 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
438 |
5:11.30 |
+47.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.26 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
430 |
5:13.14 |
+49.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.36 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
425 |
5:14.34 |
+50.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.62 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
419 |
5:15.99 |
+52.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.10 |
(+15.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
416 |
5:16.68 |
+53.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.25 |
(+7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
410 |
5:18.11 |
+54.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.65 |
(+8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maja Kiceec |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
381 |
5:25.89 |
+1:02.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.62 |
(+24.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
369 |
5:29.54 |
+1:06.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.88 |
(-11.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
366 |
5:30.36 |
+1:06.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.31 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
321 |
5:45.28 |
+1:21.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.44 |
(+13.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 20:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
U/NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
661 |
4:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.51 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva Margrét Falsdóttir |
2005 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
629 |
4:35.96 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.96 |
(+5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
|
607 |
4:39.24 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.97 |
(+14.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
|
599 |
4:40.50 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.65 |
(+11.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
595 |
4:41.10 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.65 |
(-9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
Team West SWE |
|
586 |
4:42.49 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.78 |
(+10.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
548 |
4:48.83 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.41 |
(+6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
542 |
4:49.88 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.80 |
(+9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
532 |
4:51.69 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.11 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
528 |
4:52.42 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.09 |
(+12.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
504 |
4:56.98 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.63 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Nørskov |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
498 |
4:58.15 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.97 |
(+10.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 20:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:56.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
Sponsor |
U/NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
668 |
4:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.99 |
(+8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
665 |
4:12.07 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.06 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
659 |
4:12.86 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.18 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
622 |
4:17.76 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.31 |
(+15.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
618 |
4:18.33 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.13 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
595 |
4:21.63 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.89 |
(-36.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
594 |
4:21.68 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.51 |
(-37.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
591 |
4:22.19 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.06 |
(+12.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
587 |
4:22.80 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.36 |
(+9.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
579 |
4:23.97 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.06 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
568 |
4:25.58 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.77 |
(+10.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
566 |
4:25.97 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.37 |
(+21.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
566 |
4:25.97 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.12 |
(+9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
562 |
4:26.53 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.64 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
557 |
4:27.32 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.87 |
(-11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
529 |
4:31.97 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.10 |
(+22.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
518 |
4:33.99 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.87 |
(+10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
|
494 |
4:38.35 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.86 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
487 |
4:39.53 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.95 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
472 |
4:42.47 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.15 |
(+15.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Team West SWE |
|
472 |
4:42.55 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.01 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
465 |
4:43.96 |
+32.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.97 |
(+10.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
450 |
4:47.18 |
+35.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.29 |
(+7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
442 |
4:48.70 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.40 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
440 |
4:49.30 |
+37.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.38 |
(+10.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
436 |
4:50.08 |
+38.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.52 |
(+9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
407 |
4:56.95 |
+45.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.01 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
398 |
4:59.07 |
+47.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.49 |
(+8.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
397 |
4:59.28 |
+47.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.14 |
(+10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
393 |
5:00.29 |
+48.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.88 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karl-Emil Klinggård Nielsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
358 |
5:09.79 |
+58.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.00 |
(-22.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 20:51:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
U/NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
|
670 |
4:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.85 |
(+8.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Team West SWE |
|
626 |
4:17.14 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.86 |
(+14.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
618 |
4:18.27 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.49 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
613 |
4:19.03 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.56 |
(+9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
589 |
4:22.46 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.34 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustaf Wänt |
2004 |
Team West SWE |
|
584 |
4:23.21 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.68 |
(+7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
581 |
4:23.65 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.44 |
(+10.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
568 |
4:25.71 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.00 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
552 |
4:28.14 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.63 |
(+11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
545 |
4:29.33 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.32 |
(-36.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stefán Elías Berman |
2003 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
536 |
4:30.90 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.89 |
(+10.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
528 |
4:32.21 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.22 |
(+19.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
528 |
4:32.27 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.73 |
(+12.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
503 |
4:36.67 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.54 |
(+19.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Johansson |
2004 |
Team West SWE |
|
470 |
4:43.01 |
+31.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.91 |
(+24.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2023 20:51:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2023 20:55.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
690 |
1:05.00 |
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.68 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
633 |
1:06.88 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.79 |
(+6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Team West SWE |
+0.69 |
603 |
1:07.97 |
+2.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.02 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.59 |
597 |
1:08.22 |
+3.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Strömberg |
2007 |
Team West SWE |
+0.65 |
568 |
1:09.33 |
+4.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.61 |
562 |
1:09.58 |
+4.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Sjöström |
2006 |
Team West SWE |
+0.65 |
561 |
1:09.64 |
+4.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
557 |
1:09.80 |
+4.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.99 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
557 |
1:09.82 |
+4.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(+6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
550 |
1:10.09 |
+5.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.63 |
545 |
1:10.29 |
+5.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
542 |
1:10.42 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
+0.60 |
537 |
1:10.67 |
+5.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.20 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.62 |
536 |
1:10.69 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
534 |
1:10.80 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
530 |
1:10.96 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.09 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Persson |
2005 |
SK Triton |
+0.67 |
526 |
1:11.14 |
+6.14 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
517 |
1:11.56 |
+6.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
509 |
1:11.93 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
503 |
1:12.23 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
500 |
1:12.34 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(+6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.83 |
497 |
1:12.49 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
496 |
1:12.53 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.50 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
494 |
1:12.65 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.13 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
492 |
1:12.74 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.90 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
489 |
1:12.90 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.42 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
486 |
1:13.05 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.41 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
482 |
1:13.25 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.62 |
481 |
1:13.28 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.21 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
SK Triton |
+0.68 |
475 |
1:13.58 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
474 |
1:13.66 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.28 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
468 |
1:13.97 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
465 |
1:14.12 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
463 |
1:14.25 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
453 |
1:14.79 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.12 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Katla María Brynjarsdóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.77 |
449 |
1:14.97 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
449 |
1:14.98 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.82 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
448 |
1:15.05 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.61 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
447 |
1:15.11 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.58 |
444 |
1:15.26 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.73 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
441 |
1:15.43 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.80 |
437 |
1:15.65 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
436 |
1:15.76 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Athena Líf Þrastardóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.66 |
435 |
1:15.79 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
429 |
1:16.12 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.94 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=46 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.59 |
425 |
1:16.36 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=46 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
425 |
1:16.36 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.23 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
425 |
1:16.38 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.36 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
Team West SWE |
+0.71 |
424 |
1:16.45 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.50 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Linnea Funk Larsen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
418 |
1:16.78 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.18 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.57 |
415 |
1:17.01 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.21 |
(+6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
413 |
1:17.09 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
397 |
1:18.13 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.60 |
396 |
1:18.19 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.69 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
395 |
1:18.28 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.66 |
394 |
1:18.31 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.28 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
392 |
1:18.46 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.03 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.87 |
389 |
1:18.68 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.24 |
(+7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Ella Bodell |
2005 |
Simklubben Sydsim |
+0.76 |
387 |
1:18.77 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.88 |
381 |
1:19.18 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
381 |
1:19.20 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.69 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
373 |
1:19.79 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
372 |
1:19.85 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.76 |
368 |
1:20.13 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
367 |
1:20.19 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.33 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
367 |
1:20.19 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
366 |
1:20.25 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(+6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
348 |
1:21.61 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.87 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
341 |
1:22.19 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.90 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.85 |
331 |
1:22.98 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.92 |
331 |
1:23.00 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.49 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Bergþóra Sól Hálfdánsdóttir |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.84 |
324 |
1:23.57 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
309 |
1:24.92 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.14 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
306 |
1:25.21 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.89 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
305 |
1:25.29 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.68 |
(+6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
288 |
1:26.96 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.56 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maj Jensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 09:53:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:29.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
626 |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Strömberg |
2007 |
Team West SWE |
+0.64 |
619 |
1:07.40 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.33 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
593 |
1:08.38 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.82 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Sjöström |
2006 |
Team West SWE |
+0.66 |
582 |
1:08.79 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.68 |
568 |
1:09.33 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.29 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
558 |
1:09.78 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.80 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:59:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
686 |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.88 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Team West SWE |
+0.65 |
620 |
1:07.35 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.97 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
596 |
1:08.26 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
593 |
1:08.37 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.58 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
523 |
1:11.30 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.56 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
+0.59 |
522 |
1:11.35 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:59:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 18:02.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
643 |
1:00.07 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.18 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
618 |
1:00.87 |
+0.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.98 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
600 |
1:01.45 |
+1.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.88 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
+0.69 |
595 |
1:01.62 |
+1.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.76 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.66 |
590 |
1:01.82 |
+1.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
570 |
1:02.51 |
+2.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.50 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
558 |
1:02.95 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.31 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
553 |
1:03.14 |
+3.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.51 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Team West SWE |
+0.71 |
548 |
1:03.34 |
+3.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.33 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.54 |
546 |
1:03.41 |
+3.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.52 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
538 |
1:03.73 |
+3.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.46 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
537 |
1:03.79 |
+3.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Petter Bergdahl |
2005 |
Team West SWE |
+0.66 |
531 |
1:04.00 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.40 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Team West SWE |
+0.69 |
522 |
1:04.39 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.82 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
518 |
1:04.55 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.63 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
515 |
1:04.65 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.43 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
512 |
1:04.78 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.91 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
502 |
1:05.22 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
495 |
1:05.52 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
495 |
1:05.53 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
491 |
1:05.71 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.82 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
474 |
1:06.47 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
466 |
1:06.85 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.83 |
451 |
1:07.59 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.16 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.72 |
449 |
1:07.70 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
446 |
1:07.86 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.78 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
445 |
1:07.91 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.01 |
(+8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.66 |
444 |
1:07.95 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.49 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Zach Widstrand |
2006 |
SK Triton |
+0.67 |
444 |
1:07.95 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Team West SWE |
+0.60 |
443 |
1:07.98 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.45 |
(+7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.80 |
440 |
1:08.12 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.28 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.57 |
423 |
1:09.02 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
412 |
1:09.66 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.81 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Linus Hedström |
2007 |
Team West SWE |
+0.70 |
403 |
1:10.14 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
401 |
1:10.28 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.96 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.67 |
401 |
1:10.30 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.34 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
395 |
1:10.62 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.62 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jakob Ingi Reynisson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.73 |
388 |
1:11.04 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.61 |
387 |
1:11.09 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
366 |
1:12.45 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
358 |
1:13.00 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.49 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
348 |
1:13.66 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.72 |
324 |
1:15.46 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.11 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
303 |
1:17.19 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.58 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
+0.85 |
301 |
1:17.34 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.41 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
293 |
1:18.04 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
283 |
1:18.93 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.40 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Karl-Emil Klinggård Nielsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
279 |
1:19.26 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.74 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:29.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
667 |
59.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.07 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.60 |
640 |
1:00.16 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.87 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.65 |
616 |
1:00.93 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.82 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
569 |
1:02.55 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.14 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.54 |
540 |
1:03.64 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.41 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
537 |
1:03.79 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.73 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 18:14:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
641 |
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.45 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
+0.66 |
595 |
1:01.62 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.62 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
579 |
1:02.19 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.51 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
574 |
1:02.36 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
567 |
1:02.61 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.79 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Team West SWE |
+0.69 |
549 |
1:03.31 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 18:14:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 18:15.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
703 |
1:02.39 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.36 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
673 |
1:03.29 |
+0.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
658 |
1:03.77 |
+1.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.40 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
656 |
1:03.84 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.02 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
611 |
1:05.38 |
+2.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.06 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
583 |
1:06.38 |
+3.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
564 |
1:07.11 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Team West SWE |
|
532 |
1:08.46 |
+6.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.13 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
525 |
1:08.73 |
+6.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valeriia Khatsarevych |
2006 |
Team West SWE |
|
522 |
1:08.90 |
+6.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.38 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
516 |
1:09.13 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
488 |
1:10.43 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
488 |
1:10.44 |
+8.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
486 |
1:10.54 |
+8.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.92 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
486 |
1:10.56 |
+8.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
480 |
1:10.81 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.09 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
470 |
1:11.32 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
470 |
1:11.35 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.93 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
469 |
1:11.37 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.49 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
463 |
1:11.67 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.34 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
462 |
1:11.74 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
413 |
1:14.48 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
403 |
1:15.08 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
400 |
1:15.24 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.03 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
383 |
1:16.34 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
382 |
1:16.45 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.86 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
376 |
1:16.86 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
373 |
1:17.05 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
366 |
1:17.56 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
355 |
1:18.32 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.71 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
352 |
1:18.56 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.93 |
(-12.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
343 |
1:19.25 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.72 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Athena Líf Þrastardóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
327 |
1:20.50 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.05 |
(+7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
324 |
1:20.75 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
320 |
1:21.03 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.10 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
316 |
1:21.40 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.45 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
295 |
1:23.27 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.34 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
197 |
1:35.23 |
+32.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.06 |
(+6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Team West SWE |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:29.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valeriia Khatsarevych |
2006 |
Team West SWE |
|
601 |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.90 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
547 |
1:07.82 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
539 |
1:08.15 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.73 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Team West SWE |
|
536 |
1:08.27 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.46 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
490 |
1:10.36 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.44 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
470 |
1:11.31 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.56 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 18:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
722 |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.29 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
703 |
1:02.39 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.39 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
686 |
1:02.90 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.77 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
680 |
1:03.07 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
668 |
1:03.46 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
589 |
1:06.18 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.38 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 18:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 18:36.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
673 |
56.42 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.55 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Team West SWE |
|
622 |
57.91 |
+1.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.78 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
596 |
58.76 |
+2.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.11 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
591 |
58.92 |
+2.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.69 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Team West SWE |
|
584 |
59.13 |
+2.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.67 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
584 |
59.15 |
+2.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
575 |
59.44 |
+3.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
572 |
59.54 |
+3.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.32 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
572 |
59.54 |
+3.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.26 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fannar Snævar Hauksson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
555 |
1:00.16 |
+3.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.69 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
543 |
1:00.60 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.32 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Team West SWE |
|
540 |
1:00.70 |
+4.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.93 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
540 |
1:00.71 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.32 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
535 |
1:00.90 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.43 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
528 |
1:01.17 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Team West SWE |
|
521 |
1:01.42 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.36 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
519 |
1:01.52 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.05 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
517 |
1:01.58 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.80 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustaf Wänt |
2004 |
Team West SWE |
|
514 |
1:01.72 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.72 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
514 |
1:01.73 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
508 |
1:01.95 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Max Swegmark |
2004 |
Team West SWE |
|
508 |
1:01.97 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.38 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anton Windeman |
2006 |
Team West SWE |
|
491 |
1:02.64 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.55 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
488 |
1:02.80 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
Team West SWE |
|
482 |
1:03.06 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.49 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
479 |
1:03.20 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
477 |
1:03.25 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.31 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
477 |
1:03.27 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
476 |
1:03.31 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.67 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
Team West SWE |
|
474 |
1:03.40 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.89 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
470 |
1:03.59 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.40 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
460 |
1:04.02 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.72 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
457 |
1:04.17 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.68 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
456 |
1:04.20 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.16 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
454 |
1:04.30 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.56 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
448 |
1:04.59 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
442 |
1:04.90 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.33 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
442 |
1:04.90 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.31 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alejandro Poller |
2007 |
Team West SWE |
|
439 |
1:05.06 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
Team West SWE |
|
438 |
1:05.07 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.19 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
436 |
1:05.19 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
434 |
1:05.27 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Team West SWE |
|
433 |
1:05.36 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.09 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
430 |
1:05.48 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.83 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
429 |
1:05.54 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.73 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
422 |
1:05.92 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.08 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
418 |
1:06.09 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.73 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=48 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
416 |
1:06.23 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.13 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=48 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
416 |
1:06.23 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.99 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
412 |
1:06.45 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.96 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
408 |
1:06.66 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.50 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
399 |
1:07.13 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
393 |
1:07.46 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.12 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
387 |
1:07.85 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
375 |
1:08.57 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.59 |
(+5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
366 |
1:09.10 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.24 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK Triton |
|
350 |
1:10.12 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.82 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
348 |
1:10.26 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(+7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
345 |
1:10.49 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.15 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
339 |
1:10.87 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
325 |
1:11.86 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
306 |
1:13.32 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Jakob Ingi Reynisson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
267 |
1:16.78 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Kvorning |
2005 |
Team West SWE |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v. 50m |
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:40:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:29.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Medley Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Jabra GN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsd |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
575 |
5:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.30 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
548 |
5:25.35 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.80 |
(+13.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
548 |
5:25.41 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.27 |
(+7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
503 |
5:34.73 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.59 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
497 |
5:36.14 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.84 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
497 |
5:36.18 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.93 |
(+11.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
483 |
5:39.43 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.87 |
(+15.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
477 |
5:40.85 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.83 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
460 |
5:44.95 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.85 |
(+11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
420 |
5:55.44 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.37 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
416 |
5:56.57 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.39 |
(+21.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
393 |
6:03.58 |
+43.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.15 |
(+11.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gabija Marija Savickaité |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
354 |
6:16.43 |
+56.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.69 |
(+12.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v. 250 m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Medley Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Jabra GN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Team West SWE |
|
629 |
5:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.64 |
(+8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva Margrét Falsdóttir |
2005 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
627 |
5:11.07 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.37 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
|
573 |
5:20.55 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.32 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
Team West SWE |
|
573 |
5:20.57 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.58 |
(+12.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
462 |
5:44.55 |
+33.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.37 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:07.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Medley Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Jabra GN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
605 |
4:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.03 |
(+12.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
570 |
4:53.96 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.77 |
(+19.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
492 |
5:08.75 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.15 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
|
489 |
5:09.40 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.81 |
(+14.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
451 |
5:17.74 |
+29.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.13 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
414 |
5:27.09 |
+38.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.24 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
412 |
5:27.69 |
+39.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.35 |
(+6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 11:25:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Medley Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Jabra GN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
549 |
4:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.49 |
(+7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
534 |
5:00.49 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.65 |
(+6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
528 |
5:01.55 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.91 |
(+18.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
527 |
5:01.86 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.71 |
(+8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
525 |
5:02.25 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.50 |
(+7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
501 |
5:06.88 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.85 |
(+7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
486 |
5:10.08 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.38 |
(+15.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
362 |
5:41.88 |
+44.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.88 |
(+19.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Johansson |
2004 |
Team West SWE |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 11:25:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:07.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
631 |
2:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.15 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
625 |
2:12.08 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.81 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
599 |
2:14.00 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.70 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
588 |
2:14.85 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.08 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
568 |
2:16.35 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.12 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsd |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
567 |
2:16.47 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.57 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
556 |
2:17.36 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.81 |
(+6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
556 |
2:17.36 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.61 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
554 |
2:17.48 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.33 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
548 |
2:18.01 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.65 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
543 |
2:18.45 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.19 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
538 |
2:18.91 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.78 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
518 |
2:20.65 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.05 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
517 |
2:20.74 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.79 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
514 |
2:21.00 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.00 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katla María Brynjarsdóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
511 |
2:21.26 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.01 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
511 |
2:21.29 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.08 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
508 |
2:21.57 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.98 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
506 |
2:21.75 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.15 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
495 |
2:22.75 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.66 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
494 |
2:22.85 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.03 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
493 |
2:22.94 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.18 |
(+6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
493 |
2:22.94 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.79 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
490 |
2:23.23 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.86 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
485 |
2:23.78 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.14 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
483 |
2:23.97 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.18 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
474 |
2:24.82 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.83 |
(-9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
473 |
2:24.94 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.76 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maja Kiceec |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
466 |
2:25.68 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.13 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
462 |
2:26.13 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.08 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
461 |
2:26.21 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.31 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
461 |
2:26.24 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.44 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
460 |
2:26.28 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.47 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
SK Triton |
|
453 |
2:27.04 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.33 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
452 |
2:27.12 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.12 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
447 |
2:27.71 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.94 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
444 |
2:28.05 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.99 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
443 |
2:28.11 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.96 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
443 |
2:28.20 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.25 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
436 |
2:28.94 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.77 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
433 |
2:29.27 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.74 |
(+6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
430 |
2:29.68 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.57 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Linnea Funk Larsen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
428 |
2:29.84 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.74 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
425 |
2:30.18 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.08 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
424 |
2:30.31 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.47 |
(+7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
424 |
2:30.33 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.52 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
419 |
2:30.96 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.72 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
418 |
2:31.03 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.41 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
416 |
2:31.32 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.99 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
416 |
2:31.33 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.19 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
408 |
2:32.27 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.45 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Bergþóra Sól Hálfdánsdóttir |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
382 |
2:35.70 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.58 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
381 |
2:35.75 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.08 |
(-11.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
378 |
2:36.16 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.46 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
377 |
2:36.32 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.96 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
329 |
2:43.50 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.29 |
(+11.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
318 |
2:45.38 |
+33.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.92 |
(+10.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
316 |
2:45.81 |
+34.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.33 |
(+8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
309 |
2:47.11 |
+35.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.51 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:14:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
691 |
2:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.84 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
664 |
2:09.45 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.20 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
657 |
2:09.90 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.25 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
652 |
2:10.26 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.44 |
(+5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Debes Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
649 |
2:10.44 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.48 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
619 |
2:12.51 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.26 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
615 |
2:12.80 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.84 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eva Margrét Falsdóttir |
2005 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
612 |
2:13.02 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.09 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
609 |
2:13.22 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.62 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
|
597 |
2:14.11 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.90 |
(+6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
|
593 |
2:14.45 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.11 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
582 |
2:15.26 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.86 |
(+6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
572 |
2:16.03 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.95 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
|
558 |
2:17.19 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.07 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Nyqvist |
2003 |
Team West SWE |
|
556 |
2:17.32 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.90 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
Team West SWE |
|
555 |
2:17.46 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.46 |
(+8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
537 |
2:18.94 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.85 |
(+8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
509 |
2:21.48 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.54 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Nørskov |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
503 |
2:22.05 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.84 |
(+7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
Team West SWE |
|
496 |
2:22.65 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.95 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
473 |
2:24.95 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.27 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
459 |
2:26.45 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.77 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Bodell |
2005 |
Simklubben Sydsim |
|
450 |
2:27.33 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.17 |
(+8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:14:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:26.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
Sponsor |
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
637 |
1:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.82 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
614 |
1:59.98 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.77 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
595 |
2:01.22 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.16 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
578 |
2:02.39 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.18 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
576 |
2:02.59 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.84 |
(+10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
573 |
2:02.78 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.04 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
569 |
2:03.02 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.56 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
567 |
2:03.23 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.42 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
559 |
2:03.77 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.07 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
558 |
2:03.84 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.91 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
547 |
2:04.66 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.92 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
547 |
2:04.67 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.63 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
536 |
2:05.51 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.22 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
534 |
2:05.66 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.57 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alejandro Poller |
2007 |
Team West SWE |
|
526 |
2:06.30 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
524 |
2:06.47 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.83 |
(-9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
523 |
2:06.58 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.42 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Team West SWE |
|
521 |
2:06.76 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.60 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
520 |
2:06.83 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.45 |
(+9.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anton Windeman |
2006 |
Team West SWE |
|
504 |
2:08.17 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.36 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
500 |
2:08.43 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.08 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
493 |
2:09.06 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.05 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
491 |
2:09.23 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.80 |
(+7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
|
488 |
2:09.51 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.97 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
487 |
2:09.61 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.53 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
480 |
2:10.25 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.08 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
478 |
2:10.42 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.12 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
478 |
2:10.42 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.38 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
Team West SWE |
|
478 |
2:10.43 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.48 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
474 |
2:10.73 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.21 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
474 |
2:10.80 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.00 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
469 |
2:11.21 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.96 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Team West SWE |
|
466 |
2:11.48 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.44 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
462 |
2:11.94 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.82 |
(+7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
451 |
2:12.95 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.09 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
439 |
2:14.15 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.13 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
438 |
2:14.26 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.93 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
429 |
2:15.15 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.17 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
428 |
2:15.31 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.54 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
427 |
2:15.45 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.67 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
412 |
2:17.06 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.10 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
411 |
2:17.12 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.73 |
(+11.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
408 |
2:17.42 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.02 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
404 |
2:17.87 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.05 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
402 |
2:18.11 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.27 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
397 |
2:18.71 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.70 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Jakob Ingi Reynisson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
396 |
2:18.82 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.32 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
391 |
2:19.46 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.57 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
390 |
2:19.53 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.89 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
382 |
2:20.51 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.19 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
353 |
2:24.22 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.78 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
349 |
2:24.74 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.85 |
(+9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
343 |
2:25.64 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.00 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:51:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
|
652 |
1:57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.83 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
Team West SWE |
|
643 |
1:58.17 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.73 |
(+8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Team West SWE |
|
641 |
1:58.29 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
634 |
1:58.70 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.12 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
616 |
1:59.84 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.14 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
597 |
2:01.13 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.13 |
(+8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
581 |
2:02.17 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.72 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stefán Elías Berman |
2003 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
559 |
2:03.81 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.79 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
556 |
2:04.01 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.98 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Team West SWE |
|
542 |
2:05.06 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.25 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
540 |
2:05.21 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.64 |
(+6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
527 |
2:06.22 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.77 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
522 |
2:06.60 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.24 |
(+9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
514 |
2:07.27 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.13 |
(+8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
513 |
2:07.38 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.78 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
512 |
2:07.42 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.47 |
(+6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
509 |
2:07.74 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.64 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
502 |
2:08.29 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.47 |
(+6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Team West SWE |
|
499 |
2:08.55 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.28 |
(+7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
487 |
2:09.57 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.80 |
(+6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
483 |
2:09.94 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.31 |
(+11.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
|
481 |
2:10.17 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.99 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
476 |
2:10.61 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.15 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:51:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 13:46.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
628 |
2:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.31 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
617 |
2:43.18 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.12 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
598 |
2:44.90 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.46 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
583 |
2:46.32 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.24 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
549 |
2:49.64 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.71 |
(+7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
539 |
2:50.67 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.13 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsd |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
508 |
2:54.08 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.69 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
505 |
2:54.48 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.71 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
479 |
2:57.51 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.57 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
477 |
2:57.78 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.35 |
(+8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
462 |
2:59.69 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.71 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
456 |
3:00.40 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.79 |
(+6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helene Heegaard |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
454 |
3:00.66 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.43 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
451 |
3:01.15 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.27 |
(+15.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
444 |
3:02.04 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.25 |
(+9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
432 |
3:03.72 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.71 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
431 |
3:03.82 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.00 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
431 |
3:03.87 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.62 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
429 |
3:04.17 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.01 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
418 |
3:05.70 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.78 |
(+5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
409 |
3:07.09 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.85 |
(+9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
393 |
3:09.66 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.83 |
(+6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
387 |
3:10.61 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.63 |
(-8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
377 |
3:12.23 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.09 |
(+15.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
369 |
3:13.66 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.80 |
(+6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
350 |
3:17.04 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.71 |
(+14.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gabija Marija Savickaité |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
330 |
3:21.05 |
+38.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.33 |
(+10.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 13:20:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
694 |
2:36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.37 |
(+6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
693 |
2:36.98 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.94 |
(+10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
679 |
2:38.02 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.11 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sally Olsson |
2005 |
Team West SWE |
|
672 |
2:38.63 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.44 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Warborn |
2003 |
Team West SWE |
|
596 |
2:45.02 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.42 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva Margrét Falsdóttir |
2005 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
580 |
2:46.55 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.36 |
(+10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
551 |
2:49.47 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.40 |
(+15.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
460 |
2:59.97 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.66 |
(+11.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 13:20:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 13:46.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
616 |
2:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.29 |
(+9.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Hedström |
2007 |
Team West SWE |
|
545 |
2:34.33 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.51 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
535 |
2:35.32 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.73 |
(+11.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
520 |
2:36.83 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.37 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
498 |
2:39.02 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.16 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl-Emil Klinggård Nielsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
495 |
2:39.40 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.22 |
(+6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
489 |
2:40.00 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.69 |
(+10.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
466 |
2:42.64 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.44 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
412 |
2:49.48 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.87 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
410 |
2:49.69 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.65 |
(+10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
402 |
2:50.86 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.58 |
(+7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
385 |
2:53.30 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.99 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
384 |
2:53.39 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.00 |
(+6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
358 |
2:57.55 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.80 |
(+11.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
316 |
3:05.08 |
+36.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.33 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
316 |
3:05.11 |
+36.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.27 |
(+7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 13:38:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
740 |
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.30 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
646 |
2:25.84 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.23 |
(+7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
628 |
2:27.27 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.77 |
(+8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
607 |
2:28.95 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.39 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Team West SWE |
|
595 |
2:29.92 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.74 |
(+6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Team West SWE |
|
521 |
2:36.64 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.34 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Swegmark |
2004 |
Team West SWE |
|
503 |
2:38.53 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.95 |
(-18.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
472 |
2:41.88 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.13 |
(+11.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
311 |
3:06.04 |
+46.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.79 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 13:38:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 13:46.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
704 |
58.11 |
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 56.92 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
635 |
1:00.15 |
+2.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.09 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
588 |
1:01.69 |
+3.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.27 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valeriia Khatsarevych |
2006 |
Team West SWE |
|
587 |
1:01.75 |
+3.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
583 |
1:01.89 |
+3.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.29 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
572 |
1:02.28 |
+4.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.24 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
567 |
1:02.47 |
+4.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.44 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Team West SWE |
|
566 |
1:02.50 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.22 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
559 |
1:02.77 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
548 |
1:03.17 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
547 |
1:03.19 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.14 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
541 |
1:03.43 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.05 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
541 |
1:03.46 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.84 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
539 |
1:03.51 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.92 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
538 |
1:03.54 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.71 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsd |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
536 |
1:03.64 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.50 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
530 |
1:03.87 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.90 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
529 |
1:03.90 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
520 |
1:04.28 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.86 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
516 |
1:04.43 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.90 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
515 |
1:04.51 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.72 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
509 |
1:04.76 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.42 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
502 |
1:05.03 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.37 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
502 |
1:05.03 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
490 |
1:05.55 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.50 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
486 |
1:05.76 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.74 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
485 |
1:05.78 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.81 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
485 |
1:05.79 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.32 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
481 |
1:05.97 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
480 |
1:06.01 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.78 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
480 |
1:06.02 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.22 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
474 |
1:06.32 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.58 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
472 |
1:06.40 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
470 |
1:06.47 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Katla María Brynjarsdóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
457 |
1:07.11 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Thilde Hjortshøj |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
455 |
1:07.20 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.72 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Linnea Funk Larsen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
449 |
1:07.49 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.29 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
449 |
1:07.49 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.35 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
448 |
1:07.55 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
447 |
1:07.59 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
444 |
1:07.75 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.14 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
443 |
1:07.80 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.94 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
442 |
1:07.85 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Maja Kiceec |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
441 |
1:07.92 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.19 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
440 |
1:07.96 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.35 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
439 |
1:08.02 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.01 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
436 |
1:08.19 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.71 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
433 |
1:08.31 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.72 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
432 |
1:08.38 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.64 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
430 |
1:08.49 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.33 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
429 |
1:08.52 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
427 |
1:08.64 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
421 |
1:08.99 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
419 |
1:09.05 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.68 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
416 |
1:09.25 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.70 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
414 |
1:09.33 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.55 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
412 |
1:09.45 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
406 |
1:09.81 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
375 |
1:11.69 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
362 |
1:12.52 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Bergþóra Sól Hálfdánsdóttir |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
347 |
1:13.52 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
346 |
1:13.64 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
335 |
1:14.45 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.52 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
330 |
1:14.79 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.63 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Staafgård |
2007 |
Team West SWE |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 09:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 18 og ældre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
664 |
59.26 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.39 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
664 |
59.27 |
+0.01 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 57.51 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
648 |
59.75 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.44 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
635 |
1:00.14 |
+0.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.52 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
623 |
1:00.52 |
+1.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.68 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
593 |
1:01.54 |
+2.28 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 58.64 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
581 |
1:01.96 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.78 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
574 |
1:02.21 |
+2.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.52 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
|
567 |
1:02.44 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.87 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
559 |
1:02.74 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
Team West SWE |
|
556 |
1:02.87 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.35 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
545 |
1:03.29 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.15 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
|
544 |
1:03.32 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.98 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
Team West SWE |
|
540 |
1:03.50 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
527 |
1:04.01 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.77 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
|
524 |
1:04.12 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.74 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Persson |
2005 |
SK Triton |
|
511 |
1:04.65 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
506 |
1:04.85 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.32 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Nørskov |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
504 |
1:04.95 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
500 |
1:05.13 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
498 |
1:05.23 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sara Nyqvist |
2003 |
Team West SWE |
|
489 |
1:05.60 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.76 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
484 |
1:05.86 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.01 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
474 |
1:06.30 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.29 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
466 |
1:06.69 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Bodell |
2005 |
Simklubben Sydsim |
|
445 |
1:07.73 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maj Jensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 09:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 12:05.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
641 |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.15 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
625 |
1:00.48 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.69 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valeriia Khatsarevych |
2006 |
Team West SWE |
|
618 |
1:00.70 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.75 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
585 |
1:01.82 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.89 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
580 |
1:02.00 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.47 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
566 |
1:02.51 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.28 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:12:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
673 |
58.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
665 |
59.22 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.75 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
645 |
59.83 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.14 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
643 |
59.88 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.52 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
595 |
1:01.47 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.21 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
582 |
1:01.90 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.96 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:12:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:34.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
675 |
53.46 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.86 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
609 |
55.33 |
+1.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.34 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
596 |
55.73 |
+2.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.64 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Windeman |
2006 |
Team West SWE |
|
591 |
55.88 |
+2.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.69 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Kvorning |
2005 |
Team West SWE |
|
584 |
56.11 |
+2.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.38 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
579 |
56.27 |
+2.81 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 55.25 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
579 |
56.28 |
+2.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.78 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alejandro Poller |
2007 |
Team West SWE |
|
578 |
56.30 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.59 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
578 |
56.31 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.86 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
572 |
56.49 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.74 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
571 |
56.52 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
571 |
56.54 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.10 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
566 |
56.71 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.61 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
565 |
56.74 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.59 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Petter Bergdahl |
2005 |
Team West SWE |
|
561 |
56.85 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.72 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
559 |
56.92 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.23 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
551 |
57.20 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.96 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Team West SWE |
|
549 |
57.28 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.36 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
545 |
57.41 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.91 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
542 |
57.53 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.96 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
539 |
57.64 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.15 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
538 |
57.67 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
532 |
57.86 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.32 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
530 |
57.96 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.75 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
526 |
58.11 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.66 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
516 |
58.47 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
512 |
58.61 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.23 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
511 |
58.65 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.10 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
503 |
58.97 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.38 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
500 |
59.07 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.14 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
500 |
59.10 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.54 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
498 |
59.18 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.58 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
Team West SWE |
|
493 |
59.36 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.66 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
491 |
59.45 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.25 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
482 |
59.82 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.93 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
477 |
1:00.03 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.02 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
468 |
1:00.42 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.23 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
|
464 |
1:00.56 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.24 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
460 |
1:00.76 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.28 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Zach Widstrand |
2006 |
SK Triton |
|
457 |
1:00.86 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.14 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
438 |
1:01.75 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.61 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
431 |
1:02.06 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.39 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
429 |
1:02.17 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.88 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
426 |
1:02.31 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.72 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
424 |
1:02.43 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.05 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
419 |
1:02.68 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.94 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
416 |
1:02.79 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.79 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
407 |
1:03.25 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.63 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
405 |
1:03.38 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.57 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
404 |
1:03.42 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.45 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
400 |
1:03.63 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.11 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
397 |
1:03.80 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.88 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Jakob Ingi Reynisson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
387 |
1:04.36 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
383 |
1:04.58 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
370 |
1:05.29 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.49 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
370 |
1:05.30 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.49 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Karl-Emil Klinggård Nielsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
347 |
1:06.70 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 09:47:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
Team West SWE |
|
681 |
53.30 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 50.02 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
652 |
54.09 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.93 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
|
649 |
54.18 |
+0.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 52.08 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
641 |
54.39 |
+1.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 52.02 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
638 |
54.47 |
+1.17 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 51.76 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Team West SWE |
|
632 |
54.66 |
+1.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 52.28 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
625 |
54.84 |
+1.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 52.63 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Team West SWE |
|
609 |
55.32 |
+2.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 53.67 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anes Cavka |
1999 |
Team West SWE |
|
606 |
55.43 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.54 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fannar Snævar Hauksson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
605 |
55.46 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.66 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Swegmark |
2004 |
Team West SWE |
|
596 |
55.73 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.30 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
587 |
56.00 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.56 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
587 |
56.01 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.85 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stefán Elías Berman |
2003 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
572 |
56.50 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
569 |
56.60 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.87 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Team West SWE |
|
550 |
57.25 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.84 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
542 |
57.50 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.31 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
|
539 |
57.63 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.70 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
536 |
57.73 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.78 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
531 |
57.90 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.46 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
527 |
58.07 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.12 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
492 |
59.40 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.47 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
SK Triton |
|
439 |
1:01.69 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.50 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
438 |
1:01.74 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.88 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
434 |
1:01.93 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.63 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 09:47:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 12:05.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
686 |
53.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.46 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
623 |
54.92 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.33 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
622 |
54.94 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.73 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Windeman |
2006 |
Team West SWE |
|
596 |
55.74 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.88 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Kvorning |
2005 |
Team West SWE |
|
594 |
55.78 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.11 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
585 |
56.07 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.28 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:26:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
Team West SWE |
|
706 |
52.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.30 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
Team West SWE |
|
688 |
53.12 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.66 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
672 |
53.55 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.09 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
|
672 |
53.55 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.18 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
662 |
53.81 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.39 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Team West SWE |
|
613 |
55.21 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.32 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:26:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:34.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
617 |
1:15.29 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.05 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
579 |
1:16.94 |
+1.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.21 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
563 |
1:17.66 |
+2.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.27 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
562 |
1:17.67 |
+2.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
559 |
1:17.81 |
+2.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
559 |
1:17.83 |
+2.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
534 |
1:19.03 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(+7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsd |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
516 |
1:19.95 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.12 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
502 |
1:20.68 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.20 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
492 |
1:21.20 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.03 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
477 |
1:22.03 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
462 |
1:22.95 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.51 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
453 |
1:23.46 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.62 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
445 |
1:23.99 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
434 |
1:24.69 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.85 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
432 |
1:24.80 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(+10.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
426 |
1:25.20 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.44 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
413 |
1:26.08 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.79 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
SK Triton |
|
408 |
1:26.44 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.31 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
407 |
1:26.52 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.84 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
406 |
1:26.59 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.09 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
398 |
1:27.14 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.54 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
397 |
1:27.23 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
396 |
1:27.30 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.03 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
395 |
1:27.40 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
391 |
1:27.64 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
383 |
1:28.24 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.38 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
375 |
1:28.90 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.76 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
349 |
1:31.05 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.41 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gabija Marija Savickaité |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
313 |
1:34.43 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.34 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
223 |
1:45.61 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.01 |
(+8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:01:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
736 |
1:11.01 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
704 |
1:12.08 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sally Olsson |
2005 |
Team West SWE |
|
699 |
1:12.25 |
+1.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
686 |
1:12.70 |
+1.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
643 |
1:14.30 |
+3.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.73 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
Team West SWE |
|
583 |
1:16.76 |
+5.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.80 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
580 |
1:16.89 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.94 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Warborn |
2003 |
Team West SWE |
|
570 |
1:17.33 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
562 |
1:17.69 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.61 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Team West SWE |
|
551 |
1:18.19 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.79 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eva Margrét Falsdóttir |
2005 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
550 |
1:18.23 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.21 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
530 |
1:19.21 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
477 |
1:22.07 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
447 |
1:23.84 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.11 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
429 |
1:24.99 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(+7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
334 |
1:32.37 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:01:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 10:48.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
661 |
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
603 |
1:15.89 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
594 |
1:16.28 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
570 |
1:17.33 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
562 |
1:17.67 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
551 |
1:18.20 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.81 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 16:41:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
770 |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
736 |
1:11.00 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.08 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sally Olsson |
2005 |
Team West SWE |
|
692 |
1:12.49 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
674 |
1:13.13 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.70 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
667 |
1:13.38 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.30 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
Team West SWE |
|
613 |
1:15.49 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 16:41:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:34.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
617 |
1:06.80 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Hedström |
2007 |
Team West SWE |
|
560 |
1:08.99 |
+2.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
Team West SWE |
|
514 |
1:10.97 |
+4.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.43 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
494 |
1:11.92 |
+5.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.52 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK Triton |
|
491 |
1:12.09 |
+5.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
484 |
1:12.40 |
+5.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.16 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
455 |
1:13.90 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
453 |
1:14.03 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
448 |
1:14.29 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.57 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
440 |
1:14.74 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.78 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
430 |
1:15.35 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
408 |
1:16.63 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.33 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
407 |
1:16.75 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
395 |
1:17.49 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
375 |
1:18.84 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.54 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
349 |
1:20.72 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.08 |
(+6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
346 |
1:21.01 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.86 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
344 |
1:21.14 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.86 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
309 |
1:24.08 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
286 |
1:26.33 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.72 |
(-34.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
260 |
1:29.06 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Indledende heat |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
650 |
1:05.63 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.55 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
610 |
1:07.06 |
+1.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
589 |
1:07.85 |
+2.22 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Team West SWE |
|
578 |
1:08.26 |
+2.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
Team West SWE |
|
561 |
1:08.96 |
+3.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.65 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Team West SWE |
|
557 |
1:09.13 |
+3.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.19 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
547 |
1:09.55 |
+3.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
481 |
1:12.55 |
+6.92 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.33 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
468 |
1:13.21 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.38 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
441 |
1:14.69 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.41 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
|
421 |
1:15.86 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.71 |
(+6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
408 |
1:16.63 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 10:49.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
616 |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.80 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Hedström |
2007 |
Team West SWE |
|
575 |
1:08.40 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
Team West SWE |
|
556 |
1:09.16 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
501 |
1:11.61 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
491 |
1:12.09 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK Triton |
|
483 |
1:12.46 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 16:57:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
648 |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.63 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
641 |
1:05.94 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Team West SWE |
|
579 |
1:08.22 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Team West SWE |
|
577 |
1:08.30 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.26 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
Team West SWE |
|
573 |
1:08.45 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.96 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
557 |
1:09.10 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.55 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 16:57:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:34.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
U/NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
655 |
2:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.18 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
500 |
2:33.45 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.96 |
(+12.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
497 |
2:33.73 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.82 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
495 |
2:33.89 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.49 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Team West SWE |
|
427 |
2:41.68 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.98 |
(+9.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
376 |
2:48.64 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.61 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
361 |
2:51.04 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.84 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
359 |
2:51.31 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.35 |
(+9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helene Heegaard |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
316 |
2:58.80 |
+38.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.37 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabija Marija Savickaité |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
214 |
3:23.34 |
+1:03.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.17 |
(+13.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
U/NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Margrét Falsdóttir |
2005 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
466 |
2:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.76 |
(+7.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 10:32.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
Sponsor |
U/NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
591 |
2:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.19 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
536 |
2:16.30 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.23 |
(+9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
495 |
2:19.89 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.25 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
494 |
2:20.05 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.54 |
(+11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
|
441 |
2:25.40 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.55 |
(+13.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
416 |
2:28.24 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.34 |
(+7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
|
413 |
2:28.59 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.37 |
(+11.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Team West SWE |
|
411 |
2:28.86 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.51 |
(+8.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
396 |
2:30.73 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.59 |
(+17.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
Team West SWE |
|
367 |
2:34.62 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.08 |
(+18.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
346 |
2:37.68 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.44 |
(+7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
238 |
2:58.49 |
+46.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
U/NORD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
|
552 |
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.26 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
502 |
2:19.32 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.22 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
472 |
2:22.21 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.60 |
(+9.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustaf Wänt |
2004 |
Team West SWE |
|
465 |
2:22.91 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.96 |
(+6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
459 |
2:23.48 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.87 |
(+8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
440 |
2:25.52 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.21 |
(+7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
421 |
2:27.66 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.23 |
(+17.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
418 |
2:28.06 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.00 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
415 |
2:28.36 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.78 |
(+14.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
405 |
2:29.55 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.78 |
(+14.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
399 |
2:30.33 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.74 |
(+14.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 10:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 10:41.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.68 |
580 |
2:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.59 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Strömberg |
2007 |
Team West SWE |
+0.66 |
577 |
2:28.13 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.24 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
570 |
2:28.71 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.06 |
(+11.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.83 |
541 |
2:31.34 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.31 |
(+7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Sjöström |
2006 |
Team West SWE |
+0.63 |
531 |
2:32.30 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.17 |
(+6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
513 |
2:34.01 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.25 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
509 |
2:34.42 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.65 |
(+5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
497 |
2:35.69 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.02 |
(+8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
489 |
2:36.47 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.38 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
484 |
2:37.05 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.99 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
SK Triton |
+0.68 |
481 |
2:37.41 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.80 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
473 |
2:38.30 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.18 |
(+6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katla María Brynjarsdóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.88 |
471 |
2:38.48 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.36 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
463 |
2:39.39 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.00 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
460 |
2:39.69 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.78 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
454 |
2:40.49 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.63 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
450 |
2:40.85 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.57 |
(+10.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
447 |
2:41.25 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.08 |
(+12.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
444 |
2:41.58 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.78 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
440 |
2:42.09 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.03 |
(+6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
436 |
2:42.59 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.45 |
(+6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
431 |
2:43.20 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.49 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Athena Líf Þrastardóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.61 |
427 |
2:43.72 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.38 |
(+9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
427 |
2:43.76 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.74 |
(+9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
423 |
2:44.31 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.72 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Linnea Funk Larsen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
421 |
2:44.47 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.65 |
(+6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
418 |
2:44.90 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.14 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
410 |
2:46.01 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.13 |
(+8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.62 |
387 |
2:49.24 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.21 |
(+6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.68 |
382 |
2:49.89 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.20 |
(+7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
349 |
2:55.15 |
+27.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.20 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Bergþóra Sól Hálfdánsdóttir |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.82 |
347 |
2:55.40 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.17 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
332 |
2:58.05 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.91 |
(+16.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
320 |
3:00.29 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.87 |
(+17.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
318 |
3:00.66 |
+32.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.19 |
(+7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
287 |
3:06.85 |
+39.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.29 |
(+14.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 11:13:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
691 |
2:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.96 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Debes Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
662 |
2:21.47 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.54 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
657 |
2:21.82 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.82 |
(+10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Persson |
2005 |
SK Triton |
+0.68 |
522 |
2:33.12 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.75 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
516 |
2:33.78 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.50 |
(+11.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
+0.62 |
511 |
2:34.24 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.29 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Nyqvist |
2003 |
Team West SWE |
+0.72 |
485 |
2:36.96 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.40 |
(+8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.59 |
461 |
2:39.66 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.96 |
(+9.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
430 |
2:43.33 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.21 |
(+13.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Bodell |
2005 |
Simklubben Sydsim |
+0.78 |
383 |
2:49.75 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.56 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.74 |
365 |
2:52.57 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.39 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
318 |
3:00.64 |
+41.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.42 |
(+9.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 11:13:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 11:20.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.66 |
590 |
2:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.40 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
517 |
2:19.40 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.09 |
(+9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Wannem |
2006 |
Team West SWE |
+0.69 |
507 |
2:20.29 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.07 |
(+9.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petter Bergdahl |
2005 |
Team West SWE |
+0.65 |
502 |
2:20.76 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.72 |
(+10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
481 |
2:22.82 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.51 |
(+10.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
460 |
2:24.91 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.46 |
(+9.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
440 |
2:27.09 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.24 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
437 |
2:27.38 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.43 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.64 |
436 |
2:27.53 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.21 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zach Widstrand |
2006 |
SK Triton |
+0.64 |
422 |
2:29.15 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.03 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
408 |
2:30.83 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.71 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
381 |
2:34.38 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.74 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Ingi Reynisson |
2006 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.71 |
361 |
2:37.11 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.60 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.73 |
331 |
2:41.77 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.81 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 11:30:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
+0.65 |
530 |
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.32 |
(+11.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
508 |
2:20.21 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.58 |
(+8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.72 |
459 |
2:25.00 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.50 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
426 |
2:28.74 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.61 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stefán Elías Berman |
2003 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.72 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v. 150m |
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 11:30:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 12:59.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer 15-17 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valeriia Khatsarevych |
2006 |
Team West SWE |
|
618 |
2:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.70 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
602 |
2:29.32 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.49 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
567 |
2:32.34 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.53 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsd |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
564 |
2:32.56 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.30 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
546 |
2:34.29 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.29 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
544 |
2:34.43 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.07 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
538 |
2:35.02 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.86 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
536 |
2:35.22 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.81 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
526 |
2:36.22 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.40 |
(+9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
523 |
2:36.45 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.39 |
(+7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
520 |
2:36.74 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.75 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
520 |
2:36.76 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.45 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
515 |
2:37.30 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.23 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
514 |
2:37.37 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.75 |
(+12.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
501 |
2:38.70 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.51 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
494 |
2:39.47 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.13 |
(+5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
494 |
2:39.53 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.37 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
489 |
2:40.02 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.27 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
487 |
2:40.22 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.66 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
485 |
2:40.51 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.91 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
479 |
2:41.15 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.34 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
476 |
2:41.42 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.97 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
471 |
2:42.00 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.50 |
(+11.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
469 |
2:42.24 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.29 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
469 |
2:42.25 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.21 |
(+7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
468 |
2:42.34 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.30 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
468 |
2:42.41 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.12 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
465 |
2:42.74 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.43 |
(+8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
464 |
2:42.88 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.02 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
461 |
2:43.19 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.59 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
454 |
2:44.02 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.52 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
448 |
2:44.81 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.47 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
443 |
2:45.39 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.79 |
(+7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
443 |
2:45.42 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.75 |
(+7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
439 |
2:45.82 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.64 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
439 |
2:45.93 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.66 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
435 |
2:46.43 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.97 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
433 |
2:46.58 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.10 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
420 |
2:48.31 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.86 |
(+6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
420 |
2:48.32 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.64 |
(+7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
420 |
2:48.33 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.59 |
(+5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
420 |
2:48.39 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.90 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
415 |
2:48.98 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.19 |
(+10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
413 |
2:49.23 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.35 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
412 |
2:49.36 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.55 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
405 |
2:50.35 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.26 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
399 |
2:51.24 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.86 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
397 |
2:51.48 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.51 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
396 |
2:51.67 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.19 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
395 |
2:51.87 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.61 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
393 |
2:52.11 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.42 |
(-12.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Athena Líf Þrastardóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
381 |
2:53.87 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.70 |
(+13.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
378 |
2:54.30 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.43 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
365 |
2:56.35 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.37 |
(+12.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
348 |
2:59.17 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.92 |
(+10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Gabija Marija Savickaité |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
339 |
3:00.77 |
+32.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.49 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Maja Kiceec |
2006 |
Simklubben Sydsim |
|
325 |
3:03.37 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.42 |
(+6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt v. vending 100m |
|
|
|
|
- |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 12:19:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
733 |
2:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.21 |
(+5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
711 |
2:21.25 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.94 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
683 |
2:23.16 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.57 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Margrét Falsdóttir |
2005 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
643 |
2:26.12 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.44 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
624 |
2:27.52 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.96 |
(+4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
601 |
2:29.44 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.69 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
599 |
2:29.58 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.10 |
(+7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
595 |
2:29.88 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.26 |
(+7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
594 |
2:29.98 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.77 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Team West SWE |
|
576 |
2:31.56 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.54 |
(+11.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
Team West SWE |
|
559 |
2:33.07 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.58 |
(+8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stella Warborn |
2003 |
Team West SWE |
|
534 |
2:35.44 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.28 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
523 |
2:36.44 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.13 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
517 |
2:37.10 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.97 |
(-9.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
508 |
2:38.01 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.45 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
478 |
2:41.23 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.38 |
(+7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
474 |
2:41.65 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.84 |
(-8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
469 |
2:42.26 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.11 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
460 |
2:43.35 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.31 |
(+11.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
386 |
2:53.12 |
+33.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.31 |
(+13.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt v. 100m |
|
|
|
|
- |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 12:19:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 12:25.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
638 |
2:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.10 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
619 |
2:13.70 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.49 |
(+6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Team West SWE |
|
598 |
2:15.24 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.59 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
584 |
2:16.32 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.77 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
581 |
2:16.57 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.68 |
(+7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
579 |
2:16.72 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.51 |
(+6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
571 |
2:17.41 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.02 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
539 |
2:20.05 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.13 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Hedström |
2007 |
Team West SWE |
|
534 |
2:20.51 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.52 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
521 |
2:21.60 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.11 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
520 |
2:21.74 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.86 |
(+5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
498 |
2:23.74 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.21 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
498 |
2:23.75 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.75 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
471 |
2:26.45 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.14 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
467 |
2:26.93 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.11 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
466 |
2:26.98 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.15 |
(+5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
465 |
2:27.10 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.64 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
|
463 |
2:27.32 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.17 |
(+8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
462 |
2:27.42 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.00 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
461 |
2:27.56 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.41 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
460 |
2:27.65 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.62 |
(+6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
450 |
2:28.73 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.25 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
448 |
2:28.92 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.93 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
447 |
2:29.00 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.75 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Team West SWE |
|
446 |
2:29.15 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.66 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
438 |
2:30.10 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.45 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
430 |
2:30.97 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.99 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
426 |
2:31.41 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.56 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
420 |
2:32.19 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.53 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
415 |
2:32.74 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.85 |
(+6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
410 |
2:33.41 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.34 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
394 |
2:35.44 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.28 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
389 |
2:36.16 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.48 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
387 |
2:36.34 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.82 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
386 |
2:36.44 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.66 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
375 |
2:38.06 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.58 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
369 |
2:38.86 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.69 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
358 |
2:40.49 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.60 |
(+11.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
352 |
2:41.35 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.30 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
339 |
2:43.49 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.56 |
(+7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Hver svømmeart udgjorde ikke 1/4 af distancen (efter 50m) |
|
|
|
|
- |
|
Karl-Emil Klinggård Nielsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt v 150m |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 12:54:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
742 |
2:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.77 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
626 |
2:13.24 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.72 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Swegmark |
2004 |
Team West SWE |
|
573 |
2:17.23 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.98 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
572 |
2:17.31 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.59 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Team West SWE |
|
571 |
2:17.36 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.29 |
(+9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Team West SWE |
|
566 |
2:17.75 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.21 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
558 |
2:18.47 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.75 |
(+6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
557 |
2:18.53 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.73 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
Team West SWE |
|
546 |
2:19.45 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.13 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
542 |
2:19.77 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.43 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
520 |
2:21.68 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.24 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
506 |
2:23.01 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.03 |
(+11.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
491 |
2:24.44 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.55 |
(+5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Alexander West |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
483 |
2:25.22 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.76 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
479 |
2:25.69 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.31 |
(+12.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
473 |
2:26.26 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.69 |
(+7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
456 |
2:28.03 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.21 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
455 |
2:28.13 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.14 |
(+15.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
394 |
2:35.49 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.88 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
340 |
2:43.20 |
+37.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.58 |
(+8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt v 100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 12:54:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 12:59.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
329 |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
317 |
35.80 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
316 |
35.85 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
310 |
36.09 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
306 |
36.23 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
304 |
36.32 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:36:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
536 |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
502 |
30.73 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
471 |
31.38 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
454 |
31.77 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
440 |
32.10 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
424 |
32.51 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:36:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:34.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 50m Butterfly Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
385 |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
327 |
32.32 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
304 |
33.09 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
290 |
33.61 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
262 |
34.76 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
261 |
34.83 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:49:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
484 |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
459 |
28.86 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
458 |
28.88 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
444 |
29.19 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
436 |
29.36 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
410 |
29.96 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:49:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:35.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.84 |
394 |
36.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
357 |
38.02 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.52 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
330 |
39.02 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
320 |
39.41 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.44 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
288 |
40.85 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
259 |
42.30 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.04 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 18:07:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.68 |
509 |
33.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.79 |
489 |
34.24 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.64 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
483 |
34.38 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
462 |
34.88 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
429 |
35.77 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
415 |
36.17 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.56 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 18:07:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:35.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
426 |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
303 |
35.41 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
299 |
35.58 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
279 |
36.40 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
276 |
36.54 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.45 |
243 |
38.11 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 18:17:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.70 |
452 |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.63 |
428 |
31.56 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
418 |
31.83 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
392 |
32.51 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.61 |
382 |
32.78 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
356 |
33.58 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 18:17:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:35.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
294 |
44.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.09 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
289 |
44.27 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.74 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
255 |
46.18 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.66 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Holm-Hansen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
224 |
48.21 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
216 |
48.83 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.59 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:13:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
519 |
36.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
467 |
37.74 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
466 |
37.78 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
466 |
37.78 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
421 |
39.09 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.36 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
396 |
39.87 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.41 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:13:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 17:27.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
338 |
37.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
334 |
37.40 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
333 |
37.41 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
265 |
40.36 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
242 |
41.64 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
205 |
43.96 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:24:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
475 |
33.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
438 |
34.17 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
421 |
34.62 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.29 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
396 |
35.32 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.76 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
379 |
35.83 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:24:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 17:27.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
384 |
32.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
364 |
33.15 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
345 |
33.74 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
331 |
34.21 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
325 |
34.41 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.04 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
320 |
34.57 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:33:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
573 |
28.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
535 |
29.15 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
531 |
29.22 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
522 |
29.38 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
501 |
29.80 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
494 |
29.94 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:33:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 17:35.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
424 |
27.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
405 |
28.24 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
378 |
28.91 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
355 |
29.52 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
324 |
30.43 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
294 |
31.42 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:42:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
527 |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.61 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
509 |
26.18 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
476 |
26.77 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
461 |
27.06 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
459 |
27.10 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
439 |
27.50 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:42:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 17:45.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 113, 100m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
419 |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
385 |
1:18.96 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.98 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.77 |
293 |
1:26.42 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.02 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
292 |
1:26.58 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.33 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.81 |
283 |
1:27.44 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
251 |
1:31.02 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.92 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:53:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 113, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
533 |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.72 |
499 |
1:12.39 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.43 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
484 |
1:13.16 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
475 |
1:13.63 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
446 |
1:15.18 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.79 |
443 |
1:15.36 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 17:53:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 18:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 100m Rygsvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
437 |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
362 |
1:12.75 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.80 |
333 |
1:14.77 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.50 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
299 |
1:17.49 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
284 |
1:18.79 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.88 |
243 |
1:22.99 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.11 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 18:09:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Focus Lighting |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.71 |
476 |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.89 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
465 |
1:06.90 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.52 |
430 |
1:08.67 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
421 |
1:09.16 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.70 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
412 |
1:09.63 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.72 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
+0.64 |
396 |
1:10.55 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.50 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 18:09:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 18:15.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 100m Butterfly Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
279 |
1:24.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.41 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
271 |
1:25.68 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.23 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
218 |
1:32.07 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.31 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
186 |
1:37.10 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.71 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
180 |
1:38.08 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.50 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
151 |
1:44.03 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.58 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 18:25:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
541 |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.07 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
496 |
1:10.08 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
444 |
1:12.70 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
420 |
1:14.06 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.79 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
383 |
1:16.33 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.60 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
366 |
1:17.50 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 18:25:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 18:36.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 125, 100m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
375 |
1:11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
365 |
1:12.32 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
359 |
1:12.74 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
324 |
1:15.24 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.22 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
321 |
1:15.51 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.57 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:07:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 125, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
545 |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.47 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
537 |
1:03.61 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.76 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
529 |
1:03.93 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.75 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
521 |
1:04.23 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
479 |
1:06.07 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
437 |
1:08.10 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.93 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:07:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:34.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 126, 100m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
436 |
1:01.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.02 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
408 |
1:03.21 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
379 |
1:04.77 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
356 |
1:06.15 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
336 |
1:07.43 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
330 |
1:07.86 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.66 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:22:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 126, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
549 |
57.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
518 |
58.39 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.42 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
517 |
58.43 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.14 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
468 |
1:00.39 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.26 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
456 |
1:00.92 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.52 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
438 |
1:01.75 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.25 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 17:22:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:34.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 127, 100m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
321 |
1:33.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.63 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
264 |
1:39.87 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.96 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
241 |
1:43.00 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.14 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
230 |
1:44.56 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.14 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
229 |
1:44.73 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.22 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
213 |
1:47.33 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.51 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 16:37:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 127, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
498 |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
496 |
1:20.97 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.04 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
472 |
1:22.35 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.37 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
456 |
1:23.27 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
430 |
1:24.91 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.66 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
384 |
1:28.18 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.67 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 16:37:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:34.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 128, 100m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
329 |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.43 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
324 |
1:22.80 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.78 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
305 |
1:24.42 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.62 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
263 |
1:28.68 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.64 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
249 |
1:30.30 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.21 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
224 |
1:33.57 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 16:52:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 128, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Dagli'Brugsen Ørholm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
442 |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
404 |
1:16.93 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.99 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
383 |
1:18.29 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.52 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
373 |
1:18.96 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.72 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
372 |
1:19.03 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
360 |
1:19.95 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.69 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2023 16:52:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 18:34.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|