Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2005 og ældre - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:08.98 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:11.59 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:14.49 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:14.36 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:10.26 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:06.18 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
2:22.24 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:15:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2006 - 2007 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:06.18 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:10.12 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:10.26 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:14.36 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:17.47 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:18.45 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
2:22.24 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:23.30 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:31.67 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:15.06 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:14.07 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:21.76 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:15.65 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
2:38.95 |
+33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:28.28 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:12.16 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:31.91 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:34.67 |
+29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:29.49 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:33.40 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:24.71 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:14.87 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
2:27.59 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:43.81 |
+38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:52.08 |
+46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:13.83 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:15:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:13.06 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:13.44 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:13.83 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:14.07 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:14.87 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:15.06 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:15.65 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:19.65 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:19.70 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:21.76 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:24.17 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:24.71 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:25.49 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
2:27.59 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:28.28 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:29.49 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:31.91 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:32.02 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:32.11 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:33.40 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:34.67 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:34.74 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:36.73 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
2:38.95 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:43.81 |
+31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:50.40 |
+38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:52.08 |
+39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:00.72 |
+48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:00.83 |
+48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:04.92 |
+52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
3:15.33 |
+1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:08.81 |
+56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:00.20 |
+48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:09.99 |
+57.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:38.45 |
+1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:53.94 |
+41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:31.40 |
+1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:18.50 |
+1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:55.72 |
+43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:34.70 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:09.42 |
+57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:52.58 |
+40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:52.10 |
+39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:54.34 |
+42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Jensen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
4:04.64 |
+1:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:52.40 |
+40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:40.14 |
+1:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:55.67 |
+43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:54.64 |
+42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:53.08 |
+40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
3:07.96 |
+55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:39.56 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:25.90 |
+1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:15:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:37.40 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:39.56 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:43.62 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:44.78 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:52.10 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:52.40 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:52.58 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:53.08 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:53.94 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:54.34 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:54.64 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:55.67 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:55.72 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:55.81 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:59.19 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:00.20 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:04.78 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:06.87 |
+32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
3:07.96 |
+33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:08.31 |
+33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:08.43 |
+33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:08.81 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:09.42 |
+34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:09.99 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:11.90 |
+37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:12.61 |
+37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:14.63 |
+39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:15.16 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:18.19 |
+43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:18.50 |
+43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:23.93 |
+49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:25.90 |
+51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Aksel Graversen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:31.40 |
+56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:31.40 |
+56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:31.91 |
+57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:31.95 |
+57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:32.62 |
+57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
3:36.71 |
+1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:38.45 |
+1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:40.14 |
+1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:47.36 |
+1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:49.74 |
+1:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Noah Jensen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
4:04.64 |
+1:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Johan Thougaard Holm |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:07.96 |
+1:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:15:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-11-2022 18:53.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:20.22 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:23.14 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
2:31.30 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:32.40 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
2:47.83 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:48.64 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:57.53 |
+37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:50:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
2:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:18.78 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:22.97 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:25.38 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:25.44 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:25.87 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:26.37 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
2:26.58 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:28.50 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:28.52 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:30.09 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:33.08 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:35.08 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:35.27 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:37.65 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:41.60 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:44.50 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:45.01 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:51.93 |
+33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:53.06 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:03.06 |
+44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:12.73 |
+54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:50:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:27.17 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:27.52 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
2:28.68 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:28.95 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
2:30.12 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:31.34 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
2:32.68 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:34.28 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:35.09 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:35.30 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:35.54 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:36.33 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:37.70 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:39.43 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
2:40.39 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:40.79 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:48.26 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:48.84 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:48.97 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:48.97 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:52.86 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:55.36 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:57.54 |
+31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:59.74 |
+34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:05.11 |
+39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
3:08.62 |
+42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:12.03 |
+46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:50:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer Årg. 2011 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:49.74 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:50.64 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:50.72 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:56.44 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:59.76 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:02.81 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:05.07 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:08.88 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:10.36 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
3:12.67 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:13.19 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:13.86 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:14.56 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kaya Kirkegaard |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:15.78 |
+29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:16.54 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hellin Uzal |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:20.60 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:22.09 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emily Grønhøj Frandsen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
3:23.74 |
+37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:24.81 |
+38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:29.78 |
+43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.1 ej fod på forkant af skamlen ved start |
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:50:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 12:06.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2005 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.71 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.29 |
+0.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
28.32 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
28.39 |
+0.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
28.70 |
+0.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai Frolov Andersen |
1998 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.11 |
+1.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
29.30 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
29.50 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
30.51 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
31.10 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
31.94 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laurits Romvig Schou |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.30 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.66 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 19:23:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006 - 2007 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
26.53 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.98 |
+2.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.23 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.57 |
+3.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.90 |
+3.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.42 |
+4.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
31.94 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
32.57 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
33.51 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
34.03 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 19:23:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008 - 2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.70 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.36 |
+0.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.68 |
+0.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.72 |
+1.02 |
|
DI |
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.86 |
+1.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
29.88 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
30.34 |
+1.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
30.62 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.76 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
31.48 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
31.67 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
31.92 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.18 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.18 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.23 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.39 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
33.13 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.43 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
34.16 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.34 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
34.36 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
34.68 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.75 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
36.53 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.92 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.01 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.47 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
39.79 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.09 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.83 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.45 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.44 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
47.88 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 19:23:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.89 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.18 |
+0.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.90 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.37 |
+2.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.47 |
+2.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
40.03 |
+3.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
41.03 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
41.04 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.75 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
42.15 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
42.19 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
44.38 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.44 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.51 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
45.63 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
46.59 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
47.15 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
47.81 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.19 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.35 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.44 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.46 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.64 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.27 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
51.32 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
51.58 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.75 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
52.31 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
53.35 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.50 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
55.71 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:02.17 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Noah Jensen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:03.01 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:07.45 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:07.67 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:08.55 |
+31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme v25 m |
|
|
|
|
- |
|
Aksel Graversen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v 40 m |
|
|
|
|
- |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 19:23:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 13:12.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer - Finale Årg. 2005 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
28.06 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
28.14 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
28.24 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.25 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai Frolov Andersen |
1998 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
28.83 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:34:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer - Finale Årg. 2006 - 2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.15 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.34 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
28.84 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.52 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:34:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer - Finale Årg. 2008 - 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.12 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.44 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.62 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
29.78 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
30.68 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:34:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer - Finale Årg. 2010 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.80 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.23 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.24 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.98 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.64 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:34:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 19:01.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.68 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
30.16 |
+0.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
30.37 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.40 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
31.32 |
+1.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
31.38 |
+1.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.01 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.11 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
32.31 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.65 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
33.68 |
+4.00 |
|
DI |
|
|
|
|
|
=11 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.68 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.17 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
34.38 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.61 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.42 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
39.33 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2007 - 2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
31.48 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
31.99 |
+0.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
32.06 |
+0.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
32.10 |
+0.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.25 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
32.40 |
+0.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.43 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
32.94 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.03 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
33.33 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
34.07 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
34.32 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
34.41 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.04 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.06 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.25 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.75 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
35.79 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
36.20 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
36.38 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.04 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
38.27 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
38.49 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
39.26 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
39.38 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.51 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
40.83 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
43.06 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
43.95 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
46.33 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
53.20 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mette Larsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2009 - 2010 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
29.94 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
30.89 |
+0.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.28 |
+2.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.74 |
+3.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.75 |
+3.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.32 |
+4.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
34.61 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
34.89 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.04 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.08 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.31 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
35.94 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.01 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.03 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.24 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.39 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.44 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
36.75 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.89 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
37.12 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
37.24 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.95 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
38.19 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.23 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.02 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
39.43 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.44 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.02 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.71 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
43.96 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.53 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.72 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
45.45 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.77 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
46.90 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
47.25 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.11 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
50.46 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
57.97 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benenev 5 m |
|
|
|
|
- |
|
Naja Kielberg |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.44 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
38.06 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
40.29 |
+3.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
40.41 |
+3.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.62 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
42.34 |
+5.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.47 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.45 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.21 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emily Grønhøj Frandsen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
46.56 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
|
48.15 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.56 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
49.32 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
49.74 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.93 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.38 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.86 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.56 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
54.03 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
55.73 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
57.86 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
58.31 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
59.28 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:02.24 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:08.26 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Ikke samtidigt berøring med begge hænder v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kalsmose Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:43.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer - Finale Årg. 2006 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.48 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
29.93 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.50 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
31.21 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.38 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:41:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer - Finale Årg. 2007 - 2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
31.55 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
31.84 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
31.85 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
32.20 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
32.21 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:41:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer - Finale Årg. 2009 - 2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
30.58 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.72 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.45 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.42 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.75 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:41:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer - Finale Årg. 2011 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.48 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.14 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.26 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
39.77 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
41.95 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:41:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 19:01.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2005 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.52 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.01 |
+1.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.09 |
+3.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
33.89 |
+4.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
34.08 |
+4.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Stræde Nielsen |
1988 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.32 |
+6.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
36.44 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurits Romvig Schou |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
|
36.97 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket v 30 m |
|
|
|
|
- |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:37:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2006 - 2007 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.68 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.19 |
+3.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
34.62 |
+3.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
35.30 |
+4.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.59 |
+4.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.71 |
+5.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
37.25 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.31 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.95 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.78 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
44.32 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:37:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.28 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.54 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
34.50 |
+1.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
35.35 |
+2.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.01 |
+2.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.23 |
+2.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
36.30 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.83 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
37.42 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
37.44 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.68 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
39.05 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
39.33 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.41 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
40.19 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.31 |
+7.03 |
|
DI |
|
|
|
|
|
18 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.60 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
40.83 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
41.06 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.78 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
41.84 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
41.88 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.08 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
43.15 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.84 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
43.98 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
45.10 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.34 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.42 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.66 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
50.48 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.85 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
55.89 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
58.32 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v 40 m |
|
|
|
|
- |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:37:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.70 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
45.22 |
+2.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.24 |
+2.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
45.67 |
+2.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.68 |
+4.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
48.89 |
+6.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.90 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.09 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.20 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
49.23 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
49.42 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.64 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.43 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
50.56 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.03 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.47 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
52.32 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
52.38 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.74 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
52.85 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.15 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
54.96 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
55.45 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
55.68 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
57.85 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
58.02 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
58.34 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
59.14 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
59.21 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:01.96 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:03.23 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Kirk Søballe Amdisen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v 0-50 m |
|
|
|
|
- |
|
Johan Thougaard Holm |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark v 5 m |
|
|
|
|
- |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad v 25 m - 2 armtag under vand |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:37:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 12:53.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer - Finale Årg. 2005 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.64 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.76 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.66 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
34.21 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Stræde Nielsen |
1988 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.39 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:57:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer - Finale Årg. 2006 - 2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.43 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
34.16 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
34.59 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
34.84 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.95 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:57:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer - Finale Årg. 2008 - 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
33.75 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.85 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
34.97 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
35.91 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.07 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:57:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer - Finale Årg. 2010 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.58 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.80 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
46.26 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.16 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 18:57:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 19:01.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gertrude Grjunberga |
2005 |
Struer Svømmeklub |
|
|
35.21 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.28 |
+0.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.50 |
+0.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
35.90 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.29 |
+1.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.67 |
+1.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
37.20 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
39.96 |
+4.75 |
|
DI |
|
|
|
|
|
9 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.45 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
41.51 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.19 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:42:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
35.45 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
35.99 |
+0.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.22 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
36.96 |
+1.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.77 |
+2.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
37.88 |
+2.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
38.10 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
38.55 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.03 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.14 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.55 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.56 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
41.09 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
41.27 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
41.49 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
41.95 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.60 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
42.71 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.89 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
43.33 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
43.55 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.91 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.00 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
44.15 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
44.30 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.31 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.35 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
44.36 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.83 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
47.56 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
47.69 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mette Larsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
48.83 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
49.02 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
49.11 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
50.17 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:42:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.46 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.70 |
+1.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.34 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
38.78 |
+2.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
38.98 |
+2.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.06 |
+2.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.16 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
39.22 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.92 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.05 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.23 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.35 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
40.63 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
40.68 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
40.92 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.47 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.98 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
42.33 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
42.40 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.49 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.83 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
42.86 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.10 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.05 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
45.07 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
|
|
45.45 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.51 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
45.64 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
46.93 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.17 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
48.73 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.89 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.11 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.50 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.65 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
49.77 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
49.84 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
50.75 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Naja Kielberg |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
51.03 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
55.33 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mai Thanh Nguyen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:42:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2011 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
45.43 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
45.77 |
+0.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
46.43 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
46.91 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
47.16 |
+1.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
|
48.91 |
+3.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.30 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.46 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
49.50 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
49.58 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
49.62 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.82 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
49.96 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
50.15 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.31 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
50.43 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.43 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.65 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50.78 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
51.15 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.16 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kaya Kirkegaard |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
51.63 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
52.27 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.36 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.71 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
52.98 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.35 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
54.14 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hellin Uzal |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
55.79 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
59.97 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Kalsmose Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:00.36 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:02.71 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:03.24 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:05.58 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v 30 m |
|
|
|
|
- |
|
Selma Kjær Kristoffersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan efter start |
|
|
|
|
- |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan, sakseben v 15 m |
|
|
|
|
- |
|
Bunja Emilia Lübinski |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan v 10 m |
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:42:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 12:59.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer - Finale Årg. 2006 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gertrude Grjunberga |
2005 |
Struer Svømmeklub |
|
|
34.91 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.97 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
35.54 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.05 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.03 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:08:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer - Finale Årg. 2007 - 2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
35.84 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.84 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
36.14 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
37.64 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.19 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:08:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer - Finale Årg. 2009 - 2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.96 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.41 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.15 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
38.38 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
38.47 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:08:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer - Finale Årg. 2011 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
45.00 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
46.12 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
47.16 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
47.30 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
|
48.21 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:08:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 19:31.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Medley Damer - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gertrude Grjunberga |
2005 |
Struer Svømmeklub |
|
|
5:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
5:41.38 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
5:49.72 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
5:53.56 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:03.83 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
6:22.65 |
+46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
6:25.54 |
+49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:32.91 |
+57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
6:41.49 |
+1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:44.92 |
+1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
7:13.34 |
+1:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
7:14.61 |
+1:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
7:17.20 |
+1:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
7:31.89 |
+1:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
8:06.90 |
+2:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benenev 80 m |
|
|
|
|
- |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v. 80 m |
|
|
|
|
- |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning v. 55 m |
|
|
|
|
- |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse ved 175 m |
|
|
|
|
- |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 23:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 13:01.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2005 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:18.30 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:05:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2006 - 2007 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:24.57 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:25.51 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:29.28 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:35.71 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bevægelse v. 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:05:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:29.43 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:31.53 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:31.79 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:36.68 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:37.40 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:37.44 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:45.26 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
2:46.67 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:47.34 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:50.15 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:58.32 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:00.24 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:00.76 |
+32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:02.77 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:03.98 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:20.56 |
+52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 175 m |
|
|
|
|
- |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:05:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
3:17.29 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:32.64 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:33.38 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:37.94 |
+34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:38.97 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:05:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 13:18.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:51.65 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:07.34 |
+30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bevægelse v. 25 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:43:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:34.52 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:38.28 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:41.12 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:44.60 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:46.82 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:50.57 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:51.89 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:54.72 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
3:00.18 |
+35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:02.51 |
+37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:04.51 |
+39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mette Larsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:18.62 |
+53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Maveliggende v. 20 m. ekstra armtag |
|
|
|
|
- |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bevægelse v. 150 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:43:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:38.03 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:42.62 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:43.49 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:44.85 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:48.49 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:48.56 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:50.71 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:50.99 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:53.14 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:54.17 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:54.36 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:56.41 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:00.85 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:01.40 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:13.82 |
+36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:43:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2011 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
3:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:33.01 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:34.66 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:04.83 |
+34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:06.53 |
+36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bevægelse v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bevægelse v. 175 m |
|
|
|
|
- |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bevægels v. 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bevægelse v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:43:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 13:53.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2005 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
27.25 |
-1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.09 |
-2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
27.21 |
-1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.25 |
-0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
26.45 |
-2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
24.94 |
-3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
25.48 |
-3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.47 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
25.62 |
-3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.14 |
-2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
24.55 |
-4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurits Romvig Schou |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.30 |
-0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
28.63 |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:46:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2006 - 2007 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
29.68 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.17 |
-2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
27.56 |
-0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
27.06 |
-1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.25 |
-0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
29.89 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
25.48 |
-2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.36 |
-1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
27.05 |
-1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
25.28 |
-3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
28.19 |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
29.45 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
29.75 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
27.26 |
-1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
25.87 |
-2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.64 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:46:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.37 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.90 |
+0.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.11 |
+0.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.58 |
+1.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
30.85 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
32.30 |
+2.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.40 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
32.46 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.49 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
32.94 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
34.50 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.16 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.48 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.57 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
27.02 |
-2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.87 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
28.07 |
-1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.12 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
28.74 |
-0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
28.61 |
-0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
27.84 |
-1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
26.79 |
-2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
26.76 |
-2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.77 |
-0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
29.42 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.71 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.11 |
-2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
29.69 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
28.22 |
-1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
27.87 |
-1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.64 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.25 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.27 |
-0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
29.31 |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
26.63 |
-2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:46:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.44 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.07 |
+0.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.54 |
+1.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.78 |
+1.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.97 |
+1.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.05 |
+1.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.19 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.73 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvsart |
|
|
|
|
11 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
12 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.10 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.36 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
35.48 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
35.80 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.41 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
36.59 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
37.13 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.59 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
38.26 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
38.58 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.78 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.06 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.22 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
40.04 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.71 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
41.10 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.75 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
42.21 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.75 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.97 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
43.07 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.70 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.26 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Oliver Kirk Søballe Amdisen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
45.56 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50.08 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Johan Thougaard Holm |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50.61 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Noah Jensen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
50.86 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:14.13 |
+42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.75 |
-1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.70 |
-2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.50 |
-0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Lee Jakobsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:46:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:27.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer - Finale Årg. 2005 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
24.41 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
25.52 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
25.54 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.01 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.17 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:22:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer - Finale Årg. 2006 - 2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
25.14 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
25.81 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
25.87 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.17 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
27.46 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:22:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer - Finale Årg. 2008 - 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
26.48 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
26.72 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.20 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
27.27 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
27.53 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:22:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer - Finale Årg. 2010 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.53 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.19 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.06 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.03 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.32 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:22:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 19:31.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.33 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.42 |
+1.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
28.77 |
+1.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.47 |
+2.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.65 |
+2.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
30.01 |
+2.68 |
|
DI |
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.24 |
+2.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
30.86 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
31.96 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.69 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.77 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
33.99 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.49 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
35.01 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gertrude Grjunberga |
2005 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:43:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.51 |
|
|
DI |
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.00 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
29.13 |
+0.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.19 |
+0.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
29.28 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
29.37 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.42 |
+0.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.75 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
29.94 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
29.95 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
30.06 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
30.98 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.05 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
31.44 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
31.53 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
31.61 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
31.74 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
31.78 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.87 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.97 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.23 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.26 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
32.27 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.40 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.49 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
32.74 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
33.10 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
33.52 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.54 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.82 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
34.89 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.27 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.58 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.68 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.62 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
37.91 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.26 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Maren Skovsborg |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:43:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
29.75 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
30.00 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
30.13 |
+0.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.47 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.56 |
+0.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
30.66 |
+0.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.07 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.25 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
31.38 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
31.45 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.57 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
31.77 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
31.85 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.08 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
32.08 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.34 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.59 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.59 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.68 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
32.73 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.89 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.92 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.93 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.30 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
33.62 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
33.71 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.76 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.81 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
33.86 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.04 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
|
|
34.37 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.44 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
34.54 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
34.70 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.88 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.93 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.15 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.21 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.21 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.41 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
35.43 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.13 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
36.14 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
36.26 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Søs Krog |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.17 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.18 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.61 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.28 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
38.33 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mai Thanh Nguyen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.54 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.70 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.72 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:43:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.30 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.13 |
+0.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
35.04 |
+1.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.47 |
+2.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.14 |
+2.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.32 |
+3.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.93 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.94 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.05 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.05 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emily Grønhøj Frandsen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
37.41 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.90 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
37.92 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
38.67 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.86 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.88 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.91 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hellin Uzal |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.35 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
39.92 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
40.05 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
40.08 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.97 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.30 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
41.84 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.17 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.32 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
42.49 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.21 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.34 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.51 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
44.21 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
44.91 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
47.38 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Kjær Kristoffersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Bunja Emilia Lübinski |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4. Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emily Sofie Ewert-Junge |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:43:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:24.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer - Finale Årg. 2006 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.28 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
28.66 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.78 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.68 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.76 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:30:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer - Finale Årg. 2007 - 2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.09 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.15 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
29.25 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.44 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
29.50 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:30:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer - Finale Årg. 2009 - 2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.63 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
29.85 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
30.13 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
30.18 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.41 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:30:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Damer - Finale Årg. 2011 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.46 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.47 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
35.52 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.67 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.35 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:30:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 19:31.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
59.09 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:02.07 |
+2.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:02.52 |
+3.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:03.23 |
+4.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:03.27 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:04.26 |
+5.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:04.35 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:04.76 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:05.36 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:05.74 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:06.27 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:07.01 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:07.33 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:07.36 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:07.71 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:08.86 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:08.94 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:08.96 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:09.04 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:09.78 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:11.45 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:11.61 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:12.13 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:12.17 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:12.95 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.10 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.78 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:14.33 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:14.79 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:15.10 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:15.21 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:15.76 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:16.18 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:16.32 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:16.39 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:16.61 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:16.71 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:17.21 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.96 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:19.07 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=41 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:20.83 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=41 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:20.83 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:21.11 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:21.37 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:21.43 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:21.47 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:21.57 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:21.98 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:22.17 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.61 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:24.83 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.08 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:26.38 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:26.45 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:26.84 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:27.46 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:27.61 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:29.55 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:30.29 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:30.53 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:31.13 |
+32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:31.95 |
+32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:34.70 |
+35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:35.34 |
+36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:36.07 |
+36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:36.57 |
+37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:36.58 |
+37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:37.34 |
+38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:37.71 |
+38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:40.03 |
+40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:41.67 |
+42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:41.72 |
+42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:41.78 |
+42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:41.96 |
+42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:42.00 |
+42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:42.28 |
+43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:42.48 |
+43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:42.53 |
+43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.79 |
+43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:43.82 |
+44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:43.83 |
+44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:43.88 |
+44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:44.57 |
+45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:45.31 |
+46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:46.36 |
+47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:46.45 |
+47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:46.69 |
+47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:46.71 |
+47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:46.97 |
+47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:49.18 |
+50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:50.19 |
+51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:54.21 |
+55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:00.28 |
+1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:05.34 |
+1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afslut. på maven v. 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 ej Udad vendte fødder 55 m |
|
|
|
|
- |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Aksel Graversen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Async. ben v. 52 m |
|
|
|
|
- |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Johan Thougaard Holm |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afslut ryg på mave |
|
|
|
|
- |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afslutning på maven v. 50 m |
|
|
|
|
- |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvsart |
|
|
|
|
- |
|
Noah Jensen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Sakse ben v. 60 m |
|
|
|
|
- |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rygliggende efter 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 afslutter på maven v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afslutter på maven v. 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 26 m maveliggende |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afslutter ryg på maven |
|
|
|
|
- |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afslutter ryg på maven |
|
|
|
|
- |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Svømmer ud på ryg fra ryg til bryst v. 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:30:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:30.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Damer - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:09.18 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:09.65 |
+0.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:10.63 |
+1.45 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:11.06 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:11.11 |
+1.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:12.31 |
+3.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:12.37 |
+3.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:14.06 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:14.48 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:15.26 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:15.63 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:16.87 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:17.20 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:17.58 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.89 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:18.04 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:18.46 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:18.78 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:18.87 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:19.15 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:19.39 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:19.53 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:20.05 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:20.25 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:20.54 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:20.60 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:20.79 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:21.54 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:21.61 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.77 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:22.08 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:23.27 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:23.92 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:24.33 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:25.59 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:25.89 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:26.44 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:26.63 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:27.20 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:28.67 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:29.10 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.11 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:29.21 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:29.30 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:29.34 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:30.00 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:30.27 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:30.53 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:30.58 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:31.03 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:31.10 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:31.29 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:31.31 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:31.59 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:31.78 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:32.58 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:32.88 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:32.93 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:33.27 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:33.34 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:33.60 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:33.79 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:34.03 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:34.43 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:35.34 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:36.62 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:37.18 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:37.27 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:37.86 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:37.95 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:38.12 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:38.49 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:38.58 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:38.93 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:39.51 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:40.83 |
+31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:41.07 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:41.18 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Emily Grønhøj Frandsen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:41.50 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:42.39 |
+33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:42.40 |
+33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.48 |
+33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:42.80 |
+33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:43.43 |
+34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Hellin Uzal |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:46.86 |
+37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:47.47 |
+38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:49.31 |
+40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:50.20 |
+41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:51.96 |
+42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:52.23 |
+43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:53.90 |
+44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:54.71 |
+45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:57.32 |
+48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:57.59 |
+48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:00.11 |
+50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:01.06 |
+51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:03.31 |
+54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 afslutter ryg på maven v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 afslut ryg på mave v 50m vending |
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 afslutter på maven v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 ej udadvendte fødder v 55 m |
|
|
|
|
- |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 afslutter ryg på maven v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kalsmose Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 2 armtag under vending v 55 m |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 berøring m kun 1 hånd v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Kaya Kirkegaard |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 forkert rækkefølge |
|
|
|
|
- |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4afslutter på maven v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 afslutter ryg på maven |
|
|
|
|
- |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 afsætning på ryg v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 afslut på mave v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 maveliggende v vending 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Sofie Ewert-Junge |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Søs Krog |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 14:12:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:30.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer Årg. 2005 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:01.66 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:02.62 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:03.03 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Romvig Schou |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:16.81 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:17.12 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:47:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer Årg. 2006 - 2007 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:01.88 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:03.11 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.55 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:08.42 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:09.63 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:10.13 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.53 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:20.08 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:20.45 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:29.69 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:47:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer Årg. 2008 - 2009 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:10.79 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:13.11 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:16.01 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:16.40 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:16.41 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.00 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:17.17 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.64 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.81 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:22.59 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:27.01 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:38.82 |
+30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:39.65 |
+31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:50.51 |
+42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:55.29 |
+47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 asynk. ben hele vejen |
|
|
|
|
- |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:47:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer Årg. 2010 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.34 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:34.21 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:47.55 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:50.98 |
+33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:55.36 |
+37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:57.04 |
+39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:58.76 |
+41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:59.67 |
+42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:00.14 |
+42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:06.12 |
+48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Jensen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:31.59 |
+1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:47:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 15:56.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer Årg. 2006 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:08.06 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:11.64 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:16.45 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:23.15 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:34.51 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:48:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:11.60 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:15.09 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:25.13 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:30.27 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:32.05 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:34.27 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:37.32 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:38.34 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:41.26 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:46.27 |
+36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:48:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:12.84 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:14.27 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:18.13 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:18.19 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:21.00 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:26.14 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:26.73 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:26.89 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:28.53 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:28.60 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:28.96 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:32.05 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:32.88 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:37.57 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:38.00 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:38.23 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:48.39 |
+38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:57.09 |
+47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:48:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer Årg. 2011 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:37.36 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.69 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:43.17 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
1:46.00 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:50.12 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:58.21 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:59.28 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:03.18 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:03.68 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:08.54 |
+36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:13.35 |
+41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:21.02 |
+48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:48:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:03.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2005 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:31.41 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:46.13 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
3:03.00 |
+43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2006 - 2007 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:45.95 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:49.18 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:54.37 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:05.23 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:52.34 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:04.90 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:05.02 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:07.07 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:12.57 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:27.83 |
+38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:43.08 |
+53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
4:03.58 |
+1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 ej samtidig berøring v 150 m |
|
|
|
|
- |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Asynkron ben v 26 m |
|
|
|
|
- |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 2.7 stoppede efter 150m, hang i banetorvet og svømmede videre. asynk. arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:28.83 |
+34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:36.15 |
+41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:40.71 |
+46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:46.58 |
+52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:51.43 |
+56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:53.54 |
+58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:54.00 |
+59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:59.96 |
+1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:00.44 |
+1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
4:02.47 |
+1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:04.06 |
+1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
4:04.80 |
+1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:16.18 |
+1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
4:23.96 |
+1:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:27.36 |
+1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:48.24 |
+1:53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 rører kun m 1 hånd v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 ej samtidig berøring v 125m |
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 15:51.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gertrude Grjunberga |
2005 |
Struer Svømmeklub |
|
|
2:45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:50.82 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
3:08.29 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:13.33 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:51:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:56.51 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
2:59.14 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:59.60 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
3:05.51 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
3:09.75 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
3:10.35 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maren Skovsborg |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:11.59 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
3:15.97 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:20.11 |
+33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
3:24.87 |
+37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:30.47 |
+43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:58.02 |
+1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mette Larsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:51:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:02.18 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:04.15 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:04.42 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
3:05.92 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:08.88 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:10.02 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:10.53 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:17.04 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:17.53 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:18.06 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:18.63 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:20.32 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:21.92 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:29.31 |
+28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
3:29.75 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:29.81 |
+29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:30.00 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:39.12 |
+38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
4:04.27 |
+1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
4:10.34 |
+1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:51:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2011 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
3:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
|
3:31.96 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:35.86 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:43.84 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:44.10 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:49.11 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:49.97 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:55.85 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
4:03.91 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
4:08.05 |
+39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:11.13 |
+42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:19.93 |
+51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:29.32 |
+1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
5:00.11 |
+1:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 ej samtidig berøring v 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:51:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 15:53.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2005 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
27.30 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.24 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.72 |
+2.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.32 |
+3.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
30.54 |
+3.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
31.24 |
+3.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
31.92 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
32.40 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
32.62 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Romvig Schou |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
|
34.24 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:54:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2006 - 2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.51 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.75 |
+0.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.40 |
+0.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.52 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
31.08 |
+1.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.52 |
+3.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.69 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.67 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.06 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
35.99 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.67 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
38.42 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:54:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
30.83 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
31.40 |
+0.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.61 |
+0.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
32.01 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.22 |
+1.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
32.65 |
+1.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
32.78 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.97 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.61 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.53 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
34.76 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.89 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.96 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
34.96 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.07 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.39 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.45 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
35.48 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.97 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.49 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.63 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.63 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.70 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.89 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.84 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
39.31 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.40 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
39.93 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.22 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
40.36 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
41.09 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.33 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.53 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:54:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
36.80 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.84 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.89 |
+1.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.63 |
+1.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.85 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.39 |
+3.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.43 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
40.83 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.13 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
42.44 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
42.69 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.78 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.19 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
44.55 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.98 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.62 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.65 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
45.76 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
46.73 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.43 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
48.58 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.21 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aksel Graversen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.20 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
51.27 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.81 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
53.19 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
55.06 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Kirk Søballe Amdisen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
56.14 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:22.53 |
+45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Lee Jakobsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:54:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:33.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer - Finale Årg. 2005 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.98 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.04 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.15 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
30.38 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3Fuldt neddykket ved afslutning 50 m |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer - Finale Årg. 2006 - 2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.57 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.59 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
30.60 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.65 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.87 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer - Finale Årg. 2008 - 2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
30.79 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.84 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
31.42 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
31.67 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
32.07 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer - Finale Årg. 2010 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.14 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.29 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.64 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.56 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 20:04.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
31.97 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.25 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.57 |
+1.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
34.80 |
+2.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
34.84 |
+2.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.76 |
+4.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.53 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
41.71 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Hou-Carleton |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
42.19 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevæg. v 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
31.60 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
33.06 |
+1.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
33.50 |
+1.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.53 |
+1.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.58 |
+2.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.02 |
+3.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.63 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.71 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
35.98 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.58 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.14 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.37 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.43 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.95 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.13 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.48 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.56 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.97 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
39.01 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
39.38 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
39.85 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
40.35 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.95 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
41.55 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.05 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
42.07 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.93 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
45.74 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maren Skovsborg |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.01 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
34.59 |
+0.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.66 |
+0.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.82 |
+0.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.09 |
+1.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.27 |
+1.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
35.41 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.60 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.64 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.71 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.76 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.76 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.84 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.43 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.53 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.64 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
36.91 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.05 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.35 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.77 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.47 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
38.57 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.13 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.21 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.66 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
40.00 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
40.16 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.60 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
|
|
40.72 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
41.38 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.53 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
41.61 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.71 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
41.72 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
41.96 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Søs Krog |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.31 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.68 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
43.24 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.33 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.74 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.01 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.53 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mai Thanh Nguyen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.70 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
45.54 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.88 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
46.99 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2011 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.13 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.44 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
39.64 |
+0.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.56 |
+1.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
42.67 |
+3.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.11 |
+3.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.55 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.79 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.14 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaya Kirkegaard |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
45.10 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
46.08 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
46.74 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
47.46 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
47.91 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emily Grønhøj Frandsen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
|
47.93 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.00 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
|
48.99 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
49.29 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.86 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
50.37 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.86 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.93 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.02 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
51.55 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
52.60 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
53.03 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Kalsmose Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
53.12 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.36 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
54.34 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
54.91 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
56.12 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
56.21 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
57.59 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Selma Kjær Kristoffersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:08.43 |
+29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bunja Emilia Lübinski |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Maveliggende v 26 m |
|
|
|
|
- |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emily Sofie Ewert-Junge |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:01.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer - Finale Årg. 2006 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.30 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.30 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
34.57 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.00 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.03 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:53:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer - Finale Årg. 2007 - 2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
32.66 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.74 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.00 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
33.38 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.25 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:53:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer - Finale Årg. 2009 - 2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.28 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.83 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.43 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.46 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.37 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:53:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer - Finale Årg. 2011 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.16 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.80 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
40.91 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.19 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
42.89 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 19:53:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 20:06.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2005 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:20.70 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
4:22.24 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:24.76 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
4:33.67 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
4:37.45 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
4:55.46 |
+43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 16:04:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2006 - 2007 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
4:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:29.80 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:35.87 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:40.26 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
4:42.63 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
5:03.76 |
+35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
5:04.37 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 16:04:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
4:48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
4:50.62 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
4:51.06 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
4:57.24 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
5:17.42 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:18.81 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
5:19.73 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
5:28.42 |
+39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
6:00.99 |
+1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
6:32.85 |
+1:44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:32.96 |
+1:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 16:04:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
5:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
5:37.15 |
+29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:43.95 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
5:46.20 |
+38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:58.03 |
+50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:08.75 |
+1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:09.42 |
+1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
6:14.08 |
+1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:17.68 |
+1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:31.03 |
+1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:31.55 |
+1:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
6:47.33 |
+1:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
7:05.15 |
+1:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 16:04:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:05.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Frisvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
4:48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:56.21 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gertrude Grjunberga |
2005 |
Struer Svømmeklub |
|
|
4:57.75 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
5:01.55 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
5:07.40 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:35.24 |
+46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:57.30 |
+1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
6:25.63 |
+1:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 16:54:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Frisvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
4:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:59.15 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
5:05.48 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:05.99 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
5:07.11 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:13.42 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:13.84 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
5:22.57 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:24.03 |
+32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
5:26.35 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
5:27.73 |
+36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
5:35.50 |
+44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
5:44.79 |
+53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:50.83 |
+59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
6:23.35 |
+1:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 16:54:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Frisvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
5:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:16.28 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
5:20.92 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
5:30.34 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
5:35.94 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
5:36.18 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
5:36.48 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
5:38.60 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
5:43.44 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:55.41 |
+43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
6:17.66 |
+1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
6:22.85 |
+1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
6:24.23 |
+1:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
6:36.69 |
+1:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 16:54:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Frisvømning Damer Årg. 2011 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
6:20.66 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
6:34.56 |
+44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:34.62 |
+44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
6:35.07 |
+45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 16:54:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 16:57.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2005 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
58.72 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
59.52 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
59.57 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:00.87 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:01.03 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:02.11 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:03.05 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurits Romvig Schou |
2004 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:03.93 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.52 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:09.84 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 10:17:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2006 - 2007 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
59.67 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
59.92 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
59.95 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:00.21 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:01.16 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:02.31 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.28 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:06.26 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:07.01 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:08.69 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 10:17:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
59.03 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
59.26 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:00.75 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:00.83 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:01.00 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:01.77 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:02.03 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:02.31 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:02.53 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:02.60 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:02.84 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:04.00 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.05 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:05.62 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:06.58 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:08.06 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:10.21 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:10.64 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:10.90 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:12.22 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:14.14 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:18.00 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:21.65 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:24.19 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:26.04 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 10:17:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:14.29 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:16.80 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:16.86 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:17.52 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:19.20 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:19.23 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:19.77 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:20.15 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:20.98 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:21.29 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:22.60 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:23.12 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:23.42 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:23.58 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:24.16 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:25.16 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:25.16 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:25.19 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:26.37 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:28.66 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:28.79 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:28.97 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:30.00 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:32.09 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:34.18 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:34.51 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:34.95 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aksel Graversen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:36.22 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:36.59 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:36.76 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:37.10 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:38.71 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.88 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:05.99 |
+1:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 10:17:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 10:20.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:02.57 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:02.84 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:03.21 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:04.68 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.96 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:05.50 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:05.66 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:06.48 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:10.41 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:14.93 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:22.46 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 10:27:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:04.26 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:05.56 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:06.36 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:06.42 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:06.44 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:06.54 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:06.72 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:07.30 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:07.87 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:09.24 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:10.00 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:10.46 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:11.17 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:11.45 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:11.53 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:11.69 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:13.22 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:13.30 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:13.60 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:13.60 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.12 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:15.29 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:18.08 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:18.68 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:19.45 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mette Larsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:19.84 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 10:27:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:05.86 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:08.13 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:08.18 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:09.34 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:09.36 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:09.58 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:09.58 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:09.64 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:09.88 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:12.26 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:12.43 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:12.73 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:13.34 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:16.39 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:17.88 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:18.51 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:18.72 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:18.95 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:20.47 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:22.58 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:24.33 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:25.84 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:26.45 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:27.96 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:28.08 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Mai Thanh Nguyen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 10:27:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer Årg. 2011 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:16.87 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:18.10 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:26.16 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:26.39 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:28.26 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hellin Uzal |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:31.22 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Kirkegaard |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:31.39 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:33.92 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:34.08 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:34.55 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:34.73 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:36.34 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Kalsmose Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:37.24 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:37.62 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:38.10 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:42.03 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:43.04 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Bunja Emilia Lübinski |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:50.73 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:59.95 |
+44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 10:27:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 10:27.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2006 - 2007 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:18.12 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:00:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:10.45 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:11.27 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:12.22 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:15.94 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:16.49 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:22.37 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:23.30 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:25.01 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:32.40 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:47.02 |
+39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v 25 og 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:00:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:23.03 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:31.88 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:34.04 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:36.76 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:37.15 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:37.88 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:38.56 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:39.48 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:40.34 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:43.56 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:44.45 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:45.45 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aksel Graversen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:46.06 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:47.05 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:52.47 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse ved 75 m |
|
|
|
|
- |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Maveliggende v 23 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:00:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 11:01.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:34.46 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:09:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:11.96 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:12.82 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:17.85 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:19.00 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:19.15 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:20.90 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:21.03 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:22.52 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:23.06 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:23.19 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:23.41 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:26.87 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mette Larsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:27.98 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:28.46 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:29.38 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:36.88 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:38.60 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:09:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.81 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:14.19 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:15.77 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:16.42 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:16.62 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:17.34 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:17.79 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:17.84 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:17.91 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:18.80 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:19.40 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:20.55 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:20.74 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:26.13 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.58 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:29.98 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:31.87 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:35.16 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:35.56 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:38.02 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:39.03 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Naja Kielberg |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:45.40 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v75 m |
|
|
|
|
- |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:09:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:28.53 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:29.37 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:35.78 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:38.76 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.04 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:42.24 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:44.95 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:56.77 |
+29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:09:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 11:09.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Herrer Årg. 2005 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:40.96 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:55:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Herrer Årg. 2006 - 2007 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:33.14 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:37.42 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:39.80 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:56.37 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:55:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Herrer Årg. 2008 - 2009 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:28.85 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:34.11 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:34.63 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:36.55 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:37.55 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:38.41 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:39.21 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:46.93 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:49.22 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:50.24 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:54.17 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:58.28 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:58.98 |
+31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:59.73 |
+32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:01.62 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:03.35 |
+35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:06.74 |
+39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:08.98 |
+41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:42.90 |
+1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
8.3 crawlben ved start |
|
|
|
|
- |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:55:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Herrer Årg. 2010 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:11.31 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:14.63 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:15.78 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:16.21 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:19.85 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:39.13 |
+30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:42.10 |
+33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:49.87 |
+41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:51.66 |
+43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:56.81 |
+48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
4:08.25 |
+59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 en hånd i vending v 125 m |
|
|
|
|
- |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 11:55:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 11:55.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Damer Årg. 2006 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:39.37 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
2:45.73 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:49.31 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:47:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:42.84 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:51.64 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
2:52.03 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:52.35 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:52.50 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:52.88 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:52.98 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:54.39 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:55.87 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:08.32 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
3:08.86 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna B. Eriksen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:09.34 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
3:10.95 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:17.12 |
+35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
3:28.81 |
+46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 ej afslutning på ryg v 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:47:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:53.95 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:56.66 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
3:04.04 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:10.40 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:11.33 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
3:18.16 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:19.40 |
+32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:19.72 |
+33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:28.40 |
+41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:30.45 |
+43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:36.60 |
+49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:36.81 |
+50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:47:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Damer Årg. 2011 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
3:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:11.68 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
3:13.52 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:16.43 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:20.69 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:21.46 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:57.16 |
+45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:01.01 |
+49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 bryst ej synkrone ben efter 105 m |
|
|
|
|
- |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 afslutter ryg på maven v 100 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 12:47:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 13:09.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 800m Frisvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
9:53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
12:28.03 |
+2:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
13:17.68 |
+3:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 13:40:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 800m Frisvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
9:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
10:12.53 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
10:34.77 |
+35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
10:51.16 |
+52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
11:46.61 |
+1:47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
12:12.24 |
+2:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
12:23.84 |
+2:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
12:28.39 |
+2:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 13:40:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 800m Frisvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
11:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
11:34.08 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
12:03.32 |
+37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
12:16.97 |
+51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 13:40:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 13:40.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Butterfly Herrer Årg. 2005 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:26.51 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:03:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Butterfly Herrer Årg. 2006 - 2007 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:37.22 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:03:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Butterfly Herrer Årg. 2008 - 2009 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:35.72 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:45.87 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:55.39 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:03:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Butterfly Herrer Årg. 2010 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 ej samtidige bevægelser v 160 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:03:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 14:03.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Damer Årg. 2006 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:15.51 |
+41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:04:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:04:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:59.05 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:13.13 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:20.14 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
3:29.17 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:04:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Damer Årg. 2011 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:39.78 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 ej samtidig berøring v 150 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:04:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 14:05.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2005 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:15.76 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:15.84 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:23.44 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2006 - 2007 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:14.28 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:16.05 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:17.05 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:18.07 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.23 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:22.03 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:23.35 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:24.03 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:26.08 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:27.48 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:27.67 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:27.68 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:28.28 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:31.48 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:31.90 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:38.06 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:38.53 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:41.02 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:46.55 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
2:08.03 |
+45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:39.32 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:40.27 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:43.09 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:44.76 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:46.84 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:47.08 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:48.74 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:49.67 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:50.89 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:50.93 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:51.62 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:53.37 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:57.63 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:58.89 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:59.84 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:03.19 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:05.42 |
+27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:10.45 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:18.43 |
+40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6Ej samtidig berøring 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW. 7.6 Ej samtidig berøring v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:06:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 14:06.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2006 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:20.14 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:22.11 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:22.25 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:23.01 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:28.17 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:30.03 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Kruse |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:36:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2007 - 2008 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:19.44 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:20.79 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:22.13 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:24.15 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:25.12 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.23 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:27.72 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:28.51 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:32.27 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:33.11 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:36.30 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:36.48 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:37.22 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:37.47 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:38.44 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:46.62 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:47.73 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:48.21 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:36:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2009 - 2010 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:28.51 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:29.70 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:31.06 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:31.52 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:32.02 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:33.26 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:38.99 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:39.17 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.48 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:40.70 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:41.43 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:41.88 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:41.96 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:42.13 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:43.54 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:44.36 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:46.18 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Naja Kielberg |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:51.59 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:51.68 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:55.63 |
+31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.1 Fod ej ved forkant på skamlen |
|
|
|
|
- |
|
Mai Thanh Nguyen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:36:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2011 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:40.85 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:42.20 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:45.96 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:50.30 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:50.44 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:50.96 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:51.90 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:52.81 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:53.37 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:56.44 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bunja Emilia Lübinski |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:57.60 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:01.51 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hellin Uzal |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:02.75 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Kalsmose Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:05.61 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:25.49 |
+47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ej samtidig berøring 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Kaya Kirkegaard |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
sw 7.2 asynkrone armtag v 35 m |
|
|
|
|
- |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2022 14:36:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2022 14:37.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|